Nagyon jól csinálod! Itt nem lesz energia probléma :) Csak így tovább,egy jó tanács: Ne legyél már ennyire negatív a hozzászólókkal! Ne etesd s trollokat...Ha nem említed meg őket,az jobban fáj nekik! Ők csak szerepelni akarnak,és te megadod nekik ezt a lehetőséget.
Nagyon király. Pont ma érkezett meg a Victron bluesolar napelemem elvégeztem a tesztet. Láss csodát 9,1A letakartam az alját 6A majd a Felét 4,2A falnak támasztva du. 4 órakor. Nem mondom, hogy nem örültem.
Az osztott napelem inkább egy reklámfogás mint valós előny. A valós reális körülmények között nem veszel észre semmi többletet. Ráadásul ez egy monokristályos napelem Én a polikristélyosat jobbnak tartom mert a polikristályos-technológiának köszönhetően szórt fényben vagy felhősebb időben is jól teljesítenek, nem olyan nagy a teljesítménysúcsuk mint a monokristályosnak, de kevesebb az eltérés is a nem ideális körülmények esetén, emiatt mégis jobban teljesít sok esetben!
NAGYON szépen köszönöm köszönöm ez a nap elem nagyon jó olvastam már a felezet napelemről de ez nagyon tetszik köszönöm a videót 👏👏👏👏 ( biztos hogy finomak lettek a dinyék)
Köszönöm szépen a megosztást! További sikeres szép napot kívánok neked és persze mindenki számára szintén erőben, egészségben, békében! Sok szerencsét! 👍🍀🇭🇺🌞☝️
Szia. Kicsit tanácstalan vagyok. 😀Most két ilyen panel dolgozik együtt, párhuzamosan kötve. Verőfényes szép déli óra van, kellemes szellővel. Az inverter szerint 27V-on kerreg a panel, de ami feltűnő volt és ezért kezdtem el méregetni, hogy az akkut 22A-rel tölti a kijelzője szerint. Azt már megtapasztaltam, hogy az inverter nagyon nem pontos. De amikor a napelem bejövő oldalára rámértem a lakatfogóval, na akkor jött szembe a döbbenet. Nem pillanatnyi, hanem kis ingadozással 24.81-25.58A csordogált az inverterbe. A nagysága nem lenne annyira baj, hiszen 50A-ig jó a lelkem, de azt meg hogy csinálta, hogy a párhuzamosan kötött két panelből ennyi áramot szipkázott ki? 😮Épp most tervezgetem azt, hogy 4-et kötnék párhuzamosan, hiszen úgy tűnik szeretné az inverter ezt a felállást, de ez így most elbizonytalanított. Jó... a biztosító levágja aztán annyi, de hát, na mégis... Tudom nekem semmi nem jó, ahelyett, hogy örülnék a sok ampernek itt problémázok... 😀Hasonlót tapasztaltál már a rendszeredben?
Sikerült beszerezni 6 darabot a 75 ezres készletből, viszont ezen az áron már nincs több. Ami jó hír, hogy 4 nap alatt megjött egy 5.5kW-os inverter az Aliról (ISOLAR-SMR-II-5.5KW), szóval már csak a sallangok kellenek, bár lehet még veszek majd 2 panelt még.
"én többet nem kérek az égtől, csak napfényt!" Azé' az eső is hasznos dolog (lenne). Nekem az egyik panelem szintén ilyen osztott, viszont csak 390 wattos vagy mennyi. Valóban a téli időszakban segít sokat szerintem.
Szuperek a videóid!!! Ezekből (is) gyűjtöm az információt, hogy szigetüzenű rendszert építsek itthon. Ezzel kapcsolatban lenne több kérdésem. Kaphatok egy privát elérhetőséget?
@@Mikrosilver Értem és ez egyik olvasatban jó hír, másik olvasatban erőt és kitartást a válaszokhoz és a többi teendőd ellátásához. Igazából egy teljesen elektromosan működtetett családi ház (3 fázisú nappali és vezérelt áram van kiépítve - nappalról a PHEV autó töltés is, vezérelt áramról elektromos kazán puffer tartállyal és boiler) Napelemmel történő ellátása a cél úgy, hogy 7 éve, heti rendszerességgel gyűjtött fogyasztási adataim vannak. Sok Napelemes céggel beszéltem, de csak eladni akarnak a szakmai segítség igen gyér ...
Remek lett! Olyan kérdésem lenne, hogy milyen invertelt ajánlasz ami, képes bypass módra is. Kezdésnek két darab ilyen napelemet szeretnék vásárolni későbbiekben bővíteni szeretbém a rendszert. Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv. Jelen pillanatban a legköltséghatékonyabb és még akkuk nélkül is megy (külföldön egy picivel olcsóbb (Ali/Ebay) irsasolar.addel.hu/45374-sziget-uzemu-inverter-es-toltesszabalyozo-egyben/673785-5-kva-48-v-tiszta-szinuszos-szigetuzemu-napelemes-inverter-80a-vm-iii de legalább 6 db napelem kell hozzá minimum.
Gratulálok! Látványos a fejlődés a rendszeredben. Nagyon bejön a végén az elektromos autó töltés napelemről! Egyébként módosított szinuszos inverterrel is lehet e-autót tölteni?
@@petozsolt9448 Mivel az autóban egy kapcsoló üzemű táp jellegű elektronika van neki mindegy de az "autótöltőnek" nevezett kis doboz ami csak egy áramkorlát nem hiszem hogy díjazná a módosított szinuszt.
Valaki tudna tippet adni Debrecenben vagy környékén hol lehet jó áron beszerezni napelmtartó sínt és szerelvényeket hozzá? (és magánszemélyeket is kiszolgálnak) Köszönöm
Ha jól látom, külső fogyasztó nélkül, rövidzárlatra kötötte a napelemet. A napelem aktuálisan leadott feszültségének és a napelem belső ellenállásának hányadosát látjuk a multiméteren az Ohm-törvény értelmében. Milyen teljesítmény következtetést vont le az ily módon mért áramerősségből, és miért?
Üdv. Ha egy rossz szögben elhelyezett napelem majdnem hozza a papírformát az azt jelenti ha a tetőn lesz elhelyezve ideális szögben, akkor az nagyon jól fog termelni.
Lehetne egyszer kipróbálni, hogy a földre letéve mennyivel csökken a termelés? Az én tetöm majdnem vízszintes és nincs mód az ideális szög beállítására
@@Mikrosilver Köszönöm, nem találtam meg ezt a videót eddig. Azóta találtam egy színes ábrát, ami a teljesítmény csökkenését mutatja a tájolás és a dőlésszög függvényében, ami kb. 85% os teljesítményt mutat. Ezt a videó is igazolta kb. ami jó hír a vízszintes telepítőknek.
Tiszteletem! Akinek elektromos autója van és nincs napelem az augusztustól megtanulhat jógázni! Azért hogy orálisan letudja magát rendezni 🙂 Ismét jó videó lett 👍
Azért augusztus nincs olyan távol, érdemes megvárni mi lesz az elektromos energia árával. Addig talán bölcsebb lenne a jóslásokat a szakira hagyni. Persze ha jós asszony vagy akkor ellnézést.
@@Mikrosilver Üdv. Igen igen én is ezt gondolom még most is! Ez egy igen drága hobbi, az tény hogy elfogadnám.... ez mint minden más itt Magyarországon ami zöld beruházás csak arról szól hogy kifizeted előre a számládat 20-30 évre! Ha erre van pénzed akkor arra is lenne hogy villanyszámlát fizeted, átlagosan vegyünk havi 10 ezer FT villany számlát(4 gyerekem van)...20 év alatt se térül meg az ára és akkor még csak nullán lennék, és utána lenne a ""nyereség" ja, de van 20 éve működő napelemes rendszer amit nem kellet javítani cserélni például az invertert?? hm? Amúgy tényleg nagyon tetszik bár csak nekem is lenne rá lehetőségem "játszani
Üdv! Sajnos a korábbi EASun 5,5kw invertert le mondta a gyártó, mert nincs. Viszont felajánlottak helyette egy ISolar-SMX-II-5.6KW készüléket amibe a rajta található adatlap szerint 22A mehet be max. PV oldalról. A kérdés az lenne, hogy ebből a 450es táblából 2x6db bele fér a 22A-ba üzemi áramerősséggel 2x10,96A, vagy ilyenkor rövidzárt kell nézni? Köszönöm a választ!
Udv. Volna egy olyan kerdesem, hogy kb milyen osszegbe kerulne egy maszek napelem rendszer az udvaromra, amivel csak az automat toltenem fel, es nyilvan nem jelentenem be. Lehetseges-e ez, kivitelezheto,es toltene-e az automat,es mennyi ido alatt toltene fel pl egy plug-in hybridet, legyen ez egy Prius 3. Valaszt elore is koszonom.
Üdv. Árakról már csak akkor lehet magabiztosan beszélni mikor minden meg van vásárolva mert minden mozog folyamatosan. De legalább 3Kw 24 voltos inverter, 3Kw napelem és min 300Ah munka akku.
@@Mikrosilver koszonom. Te esetleg vállalsz ilyen jellegu munkát? Ezek a tipikus napelemmel foglalkpzo cégeg , átverik az embereket,nem mind persze. És nem utolso sorban sokkal dragabban is csinaljak mint kéne.
Szia! Szerinteg, ha sorba kotok 6 ilyen napelemet (240 Volt DC) Ra lehet e engedni atalakitas nelkul egy 1500 , vagy 2000 Wattos villanyboylerre? (Tudom, hogy a villanyboyler DC.de ohmikus) Udv: Horvath Janos
Ahol van villanydrót, ott nincs értelme, mert aránytalanul drága, amikor visszatérül az ára, lehet kezdeni elölről, főleg az akkuk a gyenge pontok meg a kínai vezérlés, én egészen biztos, hogy tákolnék hozzá saját automatikát minél kevesebb ícével. Petróleumlámpa helyett kiváló.
Üdv. Teljes mértékig igazad van én is inkább átalakítom betáplálósra mert 6Ft/Kwh hamarabb megtérül és még nem is szünetmentes szóval kimaradás esetén jó lesz még a petróleum lámpa.
@@Mikrosilver 510w os. Majdnem rendeltem ilyet, de 120 ezer ft egy tábla, plusz szállítási költség. Lehet várok még rá. De jól termelne. Most nagyon fogynak a piacon a napelemek. Még a használtakat is viszik mint a cukrot. Ha azokat mind letepelítik, akkor kiváncsi leszek a következő év tavaszi mavir jelentésére, hogy mekkora rekord újra a napelem termelés. Bár amit szigetüzembe telepítenek azt nem látja a mavir.
Helló! Azt szeretném megkérdezni, hogy az adattábla mely adatai alapján kell méretezni a kábelezést? Mármint a nyitott v a zárt áramon? Illetve, ha ez a panel 41V-s, akkor az inverternél megadott (mppt) maximális feszültség és áram minimum és maximum között lehet sorba illetve párhuzamosan kötni a paneleket? Az aksikat is úgy kell kötni, mint a napelemeket, hogy akkora feszültségen és áramerősségen legyen? (azt tudom, hogy kevesebb áramerősséggel szabad csak tölteni az aksikat) Az mppt-n lehet szabályozni, hogy mekkora áramerősséggel töltse az aksit? A 450-s paneleddel, ha 4 db van 2 sorba 2 párhuzamsan kötve az ~100V és ~24A, majd ha ezt a két pakkot sorba kötöm, akkor 150 V 24Avagy ha párhuzamosan, akkor 100V 36A áram teremelődik, ha jól számolom. Nyilván sorba kötném, így vékonyabb kábel kell. De mi van az aksi oldalon? Mekkora a minimális aksi igény3,6kW áram tárolásához, illetve ha 24 ameperrel töltök 100V-n akkor 240Ah-s aksi kell? Kössek sorba annyi aksit, hogy 100V legyen? Van szakirányú végzettségem, de annyira nem abban dolgozom, hogy semennyire, de lehet velem beszélgetni, illetve megértem a fenti kérdésekre adott válaszokat is, csak ne szakzsargonban. Köszönöm! Gratulálok a csatornádhoz, hiánypótló!
Üdv. Ha csak egy string van akkor elég egy 6-os vezeték ha kettő akkor már inkább 10-es. 2sorba és 2sorba majd ezek párhuzamosan 82v 22A(munkapont) . 82v*22A=1800w ; 1800w/24v=75A(ez a maximum a valóságban ennyi nem lesz) Li ion 7s akku 25,9v névleges; 3600Wh/25,9v=139Ah és mivel 0,5c a max töltés a Li ionnál ez még pont határeset. Savas akkuval 75A 750Ah legalább ha nem állítható a töltő áram de 24*750= 18000Wh (18Kwh).
@@Mikrosilver Köszönöm a gyors választ. Tehát 1800W teljesítmény érkezik a napelemből és ezt az mppt 24V-n adja le az akkumulátor felé? Akkor immár az mppt-től az aksiig 10-s kábel kell. A string az a 2-2sorba kötött összesen 4db panel párhuzamosítva?
Üdv illő módon mindenkinek! Megnéztem a videót és délután meg is vettem egy ugyanilyen napelemet! Tényleg telefonon kellett rendelni mert a honlapon nem volt ott
Szia ! Bocsi a zavarásért . Nézegetem a videóid egy ideje és nagyon gondolkodom egy sziget üzemű rendszeren . Nagyon nem vagyok képbe a számításokkal...mihez mi volna a jó. Tudnál esetleg segíteni ezekben.....? persze nem kérem ingyen. Kezdésnek vettem 16/db napelemet. cs6p-250p
Egy kérdés -- a lassú töltésnél az autó coputeren 😀 keresztül töltődik és ott kizárja a zárlatos cellákat ,ha gyors töltővel nyomod akkor az megkerüli azt és minden cellát ugyanúgy tölt . Akkor annak mi lesz a következménye?
(Trollként beugatnám, hogy a bakhát miatt nem biztos, hogy célszerű a mulcsolás, a nagy levelek amúgyis takarnak. Az ilyen spriccelős locsolásnál rengeteg víz gyorsan elpárolog ebben a melegben, plusz ha nem este/reggel locsolod, a levelek is megéghetnek. Csepegtető öntözés jobb lenne, vagy az az izzadó cső.)
Szia, köszi a videókat! Szeretnék Én is belevágni, de kéne egy kis útmutatás. Napelemmel szeretném ezeket használni: 2kw fűtőszál 200l indirektbe, keringető szivattyú,akár a kazán, házi vízmű. Nem egyszerre akarok beruházni, de nem akarok mellé lőni. Ha nincs napelem akkor hálózatról menjenek, később akkut is beraknék. Jól gondolom, hogy ehhez kell egy 5kw-os hybrid inverter pl. ami neked is van? és mennyi napelemmel számoljak? Indulásnak a 2kw fűtőszállal akarok kezdeni, majd később bővítem. pl.:6*385w? Köszönöm!
Üdv. Mindenképpen kell egy jó inverter (pl.emlitett) és hozzá 10 napelem hogy jó hatásfokkal működjön ami 300wattos napelem esetén 2x 10s string akár különböző tájolással. Ehhez a típushoz a 250-300wattos napelem az ideális. Pl. 450wattosból videóban említett max 9 darab köthető rá. Röviden mikor megvan a pontos inverter típus akkor lehet tudni hogy mennyi és milyen napelemmel lehet a legjobb hatásfokot kihozni belőle.
Szuper! Kösz! 👍 Azt szeretném megtudni, hogy majd télen mit produkál? Közmű nélküli helyre fogok kötözni és azt már tudom, hogy nekem a földre kell telepítenem a napelemeket, hogy a dőlészszögüket a nap járásához tudjam állítani évszakonként. A havat is (ha lenne) könnyen el lehet így távolítani róla. Naprafordóban nem gondolkozom gyelőre.
Hello. Isosolar sml ii kapcsolatban tudsz nekem javasolni boviteshez. Most van 8 panelem sharp nudj445 szeriaba kotve tokeletesen mukodik a panoukba 370v optimalis esetben. Kerdesem az lenne hogy rendeltem meg 4 et bivites celjabol . Kothetem oket 6.6 sorban utana parhuzamosan? Vagy a 4 panel kulon parhuzamosan a 8 al. Nem lessz nagy az interferencia igy? Vagy jobb 6.6? Akkor viszont leesik a feszultsegem 280v ra. Te hogy csnalnad? Koszi elore is. Jok a videok tobb kene :) tudom idohiany...stb .dgozni is kell.
Ebben az esetben marad a 6-6 panel sorban és ezek párhuzamosan az inverterbe aztán ha úgy érződik hogy nem hozza azt a hatásfokot akkor ki kell találni valamit.
Hello mi most vettunk 8darabb 510 wattossat parom anyukajanak.Keves a hely es a haz is pont rosszul fekszik!Szerinted ha 5darabot tudok delre felrakni 3darabot nyugatra.keleti oldal nem jatszik mert fak vannak.Az elkepzelesem mukodhet?
Üdv. Amennyiben az inverter/töltés vezérlő nem kér 8-10s napelemet ez a legjobb megoldás de ha nagyfeszültségű (120-450v) akkor oda 6 napelem mindenképpen szükséges a maradék meg nem párhuzamositható.
Szuper koszonom.7Kw az inverter 120 v tol indul 500v ig.az 5darab napellemrol 5x40v jonne le tehat 200v a maradek 3 panelre rendelek egy masik mppt vezerlot.Vagy arra is gondoltam hogy a halozatra taplalo invertert raknek a nyugati oldalra.Ami rasegitene nappal telen a futesre meg a nagyobb fogyasztokra .Van mar olyan port az invertereken amit lehet programozni /Ahogy az egyik videoban volt az olaj radiatorral./Arra raknek bojlert es 2 olajradiatort.Amikor mar az aksit nem tolti akkot kapcsoll 2 radiatort es a bolylert.Plusz rasegitene a nyugati oldal.Agyament otlet vagy elet kepesnek tunik?Sajnos anyosomnal alapbol van havonta 350Kw /ho fogyasztas valahogy le kell szoritani .
@@Mikrosilver Na ez a kapkodas.Erre nem gondoltam.Nalam otthon nem volt ilyen gond mert hely van ,de sajnos anyosnal anyosom es a megyfak a ptoblema.Jo akkor varialunk 8 Darab meg elfer.Koszi.Szerinted 4Kw rendszerrel /Felcellas napelemekkel mennyit lehetne termelni?Nezegettem a szamitasokat a neten,de a napelemes cegek igen csak eladas celu szamitasaik vannak.Ja es meg egy kerdes a vezetek?Otthon nem hasznaltunk solar vezeteket,de anyos ragaszkodik hozza.12A 400v sok a 6mm2 vezeteknek?
Fontos kérdés: (remélem nem kapnak röhögő görcsös a hozzáértők) sziget üzemben, 230V átalakítva, egy darab ilyen panel tud “langyosítani” melegíteni egy 1800W bojlerben vizet?
@@Mikrosilver oké, ez matematikailag tiszta. Erdőben fák közé erőltetem a rendszert. A kérésem műszaki. Az 1800w t a teljes gőzzel vízmelegítés esetén veszi fel a bojler. 450w teljes napsütés esetén adja le szigetben a napelem. Bekapcsol a bojler fűtő száll, langyosítani, ha 450-900W vagy kevesebb energiát kap?
ÜDV Mikrosilver érdeklődnék milyen ez a napelem : CS6R-410MS 410W fekete kerettel a Hiku6 ezt tervezem beszerezni ! EZ is olyan lehet mint itt a videóban bemutatsz ???
Kedves MESTER!Szeretném segítségedet kérni szigetüzemű napelem rendszerhez, ami 15 db JA Solar 385 wattos napelemből állna 48 voltos inverterrel.Milyen invertert (tudjon hálózatra vissza kapcsolni,benne legyen a töltés szabályozás is)és milyen típusú akksit ajánlanál hozzá?Köszönöm előre is segítségedet☺️
@@Mikrosilver köszönöm tanulmányozom és ha minden oké meg is osztom veled.Addig is köszönöm a segítséget nagy misszió amit csinálsz csak így tovább.Üdv Sebestyén
Szia! Jó ez a videód is! A plusz infók is jók ! :) Irigykedem is amiért azokat csinálod, csinálhatod, amiket mi is akartunk asszonykámmal ! Januárban még Ő is nézte a videóid ..... A kísérleti axiális szélturbináról mikor lesz videó?
2,5kW(3) Easun 24V + 2x400Wp tábla, alá 2-300 Ah akkumulátor pakkot tervezek. Kérdésem: több kisebb kapacitású akkumulátorból, vagy kevesebb nagyobb akkumulátorból epítsem, és jármű meghajtó, vagy munkaakkumulátorokat keressek, vagy ez mind csak pénzügyi kérdés? Mit mutat a gyakorlatban, mire érdemes költeni? Válaszát köszönöm.
Nézd meg hogy mennyibe kerül 1Ah és amelyik olcsóbb abból vegyél így akár száz ezret is tudsz spórolni. Álltalában a 90-110Ah közötti aksik a legjobb ár/teljesítményűek. Tehát 2db 100Ah aksival jobban jársz mint 1db 200Ah aksival mind pénzben mind teljesítményben, minden tekintetben. Arra figyelj majd hogyha meghal valamelyik aksid akkor a 24V-os blokk másik aksiját is cserélned kell!!! Ha nem akkor az úgyis megfogja adni magát hamar mert a két aksi között túl nagy lesz a különbség és ezen már a ballanszer sem fog tudni segíteni (ahhoz gyenge). A 24V-os aksikhoz kell egy úgynevezett Akkumulátor ballanszer. Ez kiegyenlíti a két akkumulátor közötti feszültség egyenetlenséget. Ez azért van mert ha 2db 12V-os aksit sorba kötsz hogy 24V-os legyen akkor amikor töltöd az egyik akkumulátor MINDIG tultöltött lesz a másik pedig MINDIG alultöltött, mert az akkumulátoroknak még ha ugyanakkor ugyanazon a napon jött le a gyártósorról akkor is más lesz a belső ellenállása ez egy normális dolog ezzel együtt kell élni ezért van a ballanszer.
Ha veszek ilyen napelemet villanyszerelő aki ért hozzá fel tudja nekem tenni tetőre? Bekötve hálózatra?(persze úgy hogy megvannak hozzá az engedélyek ami kell.)
Üdv. Ahogyan írva van nem. Betáplálós rendszerhez napelemes céget kell keresni és ők intézik az egészet. Szigetüzemet lehet egy villanyszerelő segítségével készíteni.
@@Mikrosilver Szigetüzem lenne a jobb ahogy most olvasom a videóid alatt a megjegyzéseket. Szigetüzem esetén akkor használom amikor akarom az abban lévő áramot? Hibrid szigetüzemhez is elég egy villanyszerelő?
@@Mikrosilver én kivárom, mert nem tudom használni az inverterem. :) valami nem jó, és túltölti az akkukat rendszeresen és letilt. (hasonló mint neked a fehér a sarokban). PV: 3 string, 36V munkapont, 44,5V Voc sting-enként, 2 tábla 1 string-ben. Akku 24V 200AH. Inverter 3KVA-24 PWM
@@MrLarryl79 Először is 20A legyen a töltő áram és 27,2 volt a csepptöltés, 28,2volt a max töltés. Ha még mindig letilt akkor lejjebb 28 voltra. Úgy érzem kevés alatta az akku azért szalad fel a feszültség olyan könnyen pl. mikor lemegy a felhő a napról és hirtelen bezudul annyi teljesítmény hogy már eléri a 30 voltot egyik pillanatról a másikra.
75-ért ez ajándék lenne, de tartok tőle, hogy már messze nem ott tart az ár, ha a canadian-napelem oldalára gondolsz. Ott már a kisebb napelemek is 5-7e Ft-tal drágábban lennének, ha lennének, de nincsenek. Kár, mert vettem volna pár darabot. 😀
Üdv. Személyesen(telefonon) kell velük beszélni mert a weboldalon szereplő napelemek közül egy sincs raktáron csak ez a típus amit vettem, még kell belőle legyen mert 2 nap alatt nem hiszem hogy mindet eladták.
@@Mikrosilver Nem gondoltam volna, hogy annyival drágábbak a kisebb, de raktáron nem lévő cuccok. 😊Most írtam nekik a weboldalon, majd délután csörgök is, akkor lesz rá időm. Köszi a gyors választ.
Reszemrol tavasszal rendeltem, a szerzodes szerinti akkori arat fizetem, a heten jonnek 50+faert 15 darab, nem egy Paks-2 de remelem a rezsidemon bajat ellatja! :)
Sajnos hirtelen a jobb helyekrol az inverterek is elfogytak.Gondolom a sok visszataplalo akit atvertek mert a szaldo is megszunik es a villany arat levittek de a rendszer dijjat meg fel.Igy nemsokara par forintert megveszik toluk es teliarban kapjak a napelemesek az aromot.Magyarul kifizetnek sok penzt de,AZ ALLAMME A RENDSZER HASZNA! Jol lehuzott mindenkit az osszes kereskedo.
Sziasztok, 6 darab ilyen napelemmel, meg egy kínai 5,5kW-os inverterrel érdemes lenne elindulni? Később persze bővíteném. A fő fogyasztóm az 1500W-os bojler-em, meg később 2db 750W-os A++ klímát kötnék rá. Köszi
Üdv. Egy jó töltés vezérlővel 400-600 wattos fogyasztót szép napsütéses időben. Az akku akkor fog sokáig tartani ha keveset használjuk pl. nappalra időzitjűk a fogyasztást és csak akkor kell segítsen ha éppen egy felhő zavarja a napsütést.
@@Mikrosilver Köszönöm a választ. Nos akkor adott -e két napelem, milyen töltésvezérlőt ajánlsz hozzá és milyen invertert , ami nem méregdrága de nem is gagyi. Ehhez hány Ah akkumulátor kell? Bocsánat hogy sokat kérdezek de nem vagyok villanyos.
@@bandinemes9547 Ez minden csak nem olcsó pedig direkt az olcsóbb dolgokat néztem 900watt napelem megközelítőleg 30A töltő áramot fog adni. Töltés vezérlő: www.jofogas.hu/budapest/Powmr_60A_mppt_napelem_toltesvezerlo__napelemes_toltesvezerlo__solar_c_130010276.htm Ehhez 300Ah munka akku 24 volton. És egy 1000 Wattos inverter (tiszta szinuszos): kulsoaksi.hu/green-cell-autos-aram-atalakito-24v-rol-230v-ra-1000w-tiszta-szinuszhullam-6169
Teljesen tudatlan vagyok a napelemekhez, hány ilyen napelem kell ahhoz, hogy egy kétfős minimál (szerszámgépek nélküli) háztartásban használható legyen?
Üdv. Mindenképpen kell egy jó inverter (pl.mint az én 5,5kw változatom) és hozzá 10 napelem hogy jó hatásfokkal működjön ami 300wattos napelem esetén 2x 10s string akár különböző tájolással. Ehhez a típushoz a 250-300wattos napelem az ideális. Pl. 450wattosból videóban említett max 9 darab köthető rá. Röviden mikor megvan a pontos inverter típus akkor lehet tudni hogy mennyi és milyen napelemmel lehet a legjobb hatásfokot kihozni belőle. Akkuból 300-400Ah munka akku. www.ebay.de/itm/134128906159
Itt már sok panelról van szó ezért érdemes megosztani 70-30 arányban A panelek 70%-a déli tájolású legyen a maradék 30% nyugati. Igy egyenletesebben kapod az áramot azaz délután is számottevően fog termelni a rendszered és nem csak a déli csúcsban. Ha újat veszel ha használtat kerüld a Kínait vegyél inkább Német panelt. Gondolj arra, hogy egy 10 éves BMW és egy zsírúj Kínai autó közül te melyiket választanád.
@@danielorosz5707 De az nem a helye volt hanem egy rettentő rossz beállítás ahogy éppen sikerült. Na és a kontakt is olyan volt amilyen S mégis lenyügöző eredményt produkált.
Szia, csak nem Debreceni vagy? :) Annak nagyon örülnék, mert én is. :) Gondolkodom egy szigetüzemű megoldásban, csak kellene valaki, aki ért hozzá. Felvehetem veled a kapcsolatot?
Üdv. Nem messze tőle de én nem telepítek. jelenleg több százan szeretnének beszélni velem de én csak egyedül vagyok.
2 ปีที่แล้ว +1
@@Mikrosilver ezt szomorúan hallom. De elhiszem, hogy sokan keresnek. Éreztem, hogy nem én lennék az egyetlen :D Az egyetlen bajom, hogy nagyon nem értek a villamossághoz, de nagyon nem. És bíztam benne, hogy esetleg foglalkozol telepítéssel. Tudsz ajánlani valakit esetleg, aki foglalkozik telepítéssel, és mellette még korrekt is? Szégyen, de most találtam a csatornádra, fel is iratkoztam rá iziben. Tetszik a videót, a többit is megnézem.
@ Ha ide leírod, hogy mit szeretnél működtetni és mennyi ideig akkor itt szívesen összeállítok neked egy rendszert.
2 ปีที่แล้ว
@@jozsefkorpas Köszönöm József! Egy sziget üzemű rendszert szeretnék (már ha lehet olyat egyáltalán, olyan területen, ahol van elektromos szolgáltató jelen) ami a hűtőt, némi világítást, és olykor szerszám gépeket tudd működtetni. A szerszám gépek nem napi szinten, de ha kell valamire, jó ha van. A világítás már most mindenhol led-es. A tető betoncserép, viszont nem déli fekvésű sajnos. (kelet, ill. nyugati fekvésű). Talajszintre kb 45m-re a háztól lehetne tenni, ahol már nem árnyékolják a fenyők. Mint mondtam, nem értek az elektronikához, napelemhez meg pláne nem! Ezért a lehetősségekkel sem vagyok tisztában. :( Végtelenül hálás lennék a segítségért!
@ Semmi akadálya a sziget üzemű rendszerednek Én ilyeneket szoktam telepíteni. A hűtőnek egy átlag hűtőt vettem aminek a napi fogyasztása 400W A világításnak 3db 12W-os LED világítást ami naponta 4 órát megy ami további 150W Ezeknek a napi teljes fogyasztása minimális 550W Ehhez elegendő lenne 1db 240W-os napelem panel is. A szerszámgépek már többet fogyasztanak, pl egy kicsi sarokcsiszoló is 750-900W-os. Viszont mivel nem napi szinten hanem hetente egyszer használnád ezért a napelemnek van ideje az akkumulátorokat feltölteni. Így lehetséges, hogy az az 1db 240W-os napelem tudna annyit termelni, hogy jutna a gépekre is de tényleg csak annyi, hogy hetente egyszer max 1 órát működtetnéd. Így a te esetedben inkább akkumulátorból kell több, hogy legyen a napelemnek egész héten, ideje és helye eltárolni az áramot, hogy utána azt egy nap alatt elhasználd. Akkumulátorból 2db akkumulátort 24V-ra (sorba) kötve javaslok de ehhez kell egy 24V-ra kötött akkumulátorokhoz való balanszer is ára kb 15-20.000,-ft. Ez a jobb de drágább megoldás, viszont egy későbbi bővítést is jobban meg tudsz vele oldani. Az inverternek 3000W/1500W-os Tiszta szinuszos invertert javaslok. Ha nem szinuszosat vennél azzal nem fog működni a hűtő és úgy álltalában a motorokat tartalmazó gépek. Anyagszükséglet: 1db 240W-os használt német napelem ára kb 26-30.000,-ft 1db Napelemvezérlő Kínai de jó minőségű ára kb 10-15.000,-ft 2db akkumulátor munkaakku 100Ah ára kb 49.000,-ft/db 1db 24V-os 3000W/1500W Tiszta szinuszos inverter ára kb 65.000.,-ft Solárkábel, MC4 csatlakozó, egyéb rögzítési, szerelési anyagok ár kb 10.000,-ft Ez egy egyszerű kicsi rendszer de később ha erre lenne igényed lehet bővíteni is akár 2-4 szeresére is.
Sajnos "Fél munka" :-( A napon és az árnyékban is lemaradt az üresjárati (terheletlen feszültség. Ha jól tudom, ez osztott napelem. Csak alul HÓ szimuláció itt a felfő rész kiválóan dolgozik. Ezzel a tesztel becsapod magad. Az összes többi renben, Köszi a feltöltést. Pá.S
@@Mikrosilver De hát a szigetüzemre pont te mondtad, hogy 1-2 évente lehet az akku szettet cserélni. :) Hogy tudod megoldani tartósan a tárolást? Egyébként a vertikális szélerőmű mennyire használható?
Egy jól méretezett akkupack nem 1-2 évet megy. Én egy rosszul méretezett használt pakkal keztem 4 éve és még mindig használom (az igaz hogy közben fejlesztettem).
Van napelemes LiFePo4 akus Hd tv is.Földi és műholdvevő beépítve DvbT2 és Dvb S2 digitális.2 Led világítás,USB eszközök töltése és 220voltos eszközt is tud működtetni egy bizonyos teljesítményig. th-cam.com/video/Uo__Zf33BrA/w-d-xo.html
Az azért komoly napelem cuccli.... ebből jópárat összemonyákol az ember oszt még naplementében is teljes teljesítménnyel tud delejt adni... már csak minden mást kellene hozzáigazítani hogy bírja a cuccost :)
Valaki intuitív módon el tudja magyarázni pontosan miért van, hogy a sorosan kapcsolt cellákból ha csak egy is kiesik az viszi az egész panelt? Sorosan kapcsolt panelből pedig egy viszi az egész stringet? Eddig az intuícióm az, hogy sorosan kapcsolt elemekből ha az egyik halott attól még a többi feszültsége összeadódik. Napelemeknél mi a különbség ehhez képest és miért?
A feszültség valóban összeadódik sorban kapcsolt cellák esetén, pontosan ahogy leírtad, de a teljesítmény leadáshoz ez még nem elég, ahhoz áram is kell. Sorban kapcsolt elemek esetén pedig mindegyiken pontosan ugyanakkora áram kell hogy folyjon, ha azonban ebbe a sorba bekerül egy gyenge láncszem (kitakart cella / napelem), akkor az áram meg van lőve, nem tud nagy érték kialakulni. Más, kissé villamosságtani megközelítéssel: Minél nagyobb egy forrás teljesítménye, annál kisebb a belső ellenállása. Sorban kapcsolt források esetén a belső ellenállások összeadódnak. Kitakart / leárnyékolt cellának a belső ellenállása megnövekedik, így az egész napelemnek a belső ellenállása megnő, ami kisebb terhelhetőséget (kivehető teljesítményt) jelent.
@@janosballa9956 Sose gondoltam volna, hogy egy napelem ellenállását fogom méregetni, de szerintem ez lesz a délutáni programom. Akkor ez olyan mint egy fotocella ami feszültséget is ad?
Ha intuitív magyarázat a lényeges, akkor maradjunk az elsőnek leírtaknál. A másodikat csak érdekességként írtam, de ha már belemegyünk, akkor ezt az ellenállást nem a szó szoros értelmében kell érteni, ez nem olyan mint egy vezetéknek az ellenállása, amit egyszerűen meg lehet mérni, egyszerű otthoni digitális multival nem is érdemes ellenállás mérésben rámérni a napelemre, mert nem biztos hogy jó vége lesz. Ez a belső ellenállás dolog inkább csak egy jellemzése a dolgoknak, ami matematikailag jellemzi a tápforrást (így egy napelemet is). A fotocella fizikai működési elvében is más mint egy napelem cella. A napelem gyakorlatilag egy visszafelé működő LED. Ha a LED-eket is sorba kötöd, de valamilyen oknál fogva az egyiken nem tud (annyi) áram folyni, akkor mindegyiknek a fényereje le fog csökkenni. Ugyanez van a napelemnél is, csak fordított irányban (nem áramból lesz fény, hanem fényből áram).
Én is szoktam 180wattost 8 ezerért, de ha nincs akkor olyat lehet amilyen van vagy várok és még drágább lesz közbe. Sajnos hamarabb megromlik a pénz a zsebemben mint nyáron a hús a csomagtartóban.
Érdekes vállalkozás párosítás , kárpitos aki mellesleg villanybenzinkútas😉😀
Nagyon jól csinálod! Itt nem lesz energia probléma :) Csak így tovább,egy jó tanács: Ne legyél már ennyire negatív a hozzászólókkal! Ne etesd s trollokat...Ha nem említed meg őket,az jobban fáj nekik! Ők csak szerepelni akarnak,és te megadod nekik ezt a lehetőséget.
Chrisp úr nem troll hanem csak szeret nagyon utánna nézni a dolgoknak S aztán úgy is cselekedni.
Nagyon király. Pont ma érkezett meg a Victron bluesolar napelemem elvégeztem a tesztet. Láss csodát 9,1A letakartam az alját 6A majd a Felét 4,2A falnak támasztva du. 4 órakor. Nem mondom, hogy nem örültem.
A forgatód, nagyon ötletesen megoldottad. Gratulálok!
az osztott napelemek mind ilyen jók ezért jók az osztott napelemek csak igy tovább
Az osztott napelem inkább egy reklámfogás mint valós előny.
A valós reális körülmények között nem veszel észre semmi többletet.
Ráadásul ez egy monokristályos napelem Én a polikristélyosat jobbnak tartom mert a polikristályos-technológiának köszönhetően szórt fényben vagy felhősebb időben is jól teljesítenek, nem olyan nagy a teljesítménysúcsuk mint a monokristályosnak, de kevesebb az eltérés is a nem ideális körülmények esetén, emiatt mégis jobban teljesít sok esetben!
Hatalmas méretű!
Holnap teszt!
Nagyon jó lett a videó ismét!
NAGYON szépen köszönöm köszönöm ez a nap elem nagyon jó olvastam már a felezet napelemről de ez nagyon tetszik köszönöm a videót 👏👏👏👏
( biztos hogy finomak lettek a dinyék)
Köszönöm szépen a megosztást! További sikeres szép napot kívánok neked és persze mindenki számára szintén erőben, egészségben, békében! Sok szerencsét!
👍🍀🇭🇺🌞☝️
Viszont kívánom!
@@Mikrosilver
Köszönöm szépen! További sok sikert!
👍🍀🇭🇺🌞☝️
@@Mikrosilver Üdv!Hol tudom ezt a panelt megrendelni?Tudna benne segíteni?Köszönöm szépen!!
Szia gratulálok hogy van energiád gondolkodni Sok hasonló emberre lenne szükség !
Igen! Ez valóban jó napelem, mi is ezt szereljük. Valóban hozza a 450W ot még akko is ha nem tökéletes a tájolás!
Szia!!! Szuper kis cucc!! És azok a dinnyék!!! 😲😲😲 locsolgasd, had nőljenek szép nagyra!👍👍👍👋👋👋
Szia. Kicsit tanácstalan vagyok. 😀Most két ilyen panel dolgozik együtt, párhuzamosan kötve. Verőfényes szép déli óra van, kellemes szellővel. Az inverter szerint 27V-on kerreg a panel, de ami feltűnő volt és ezért kezdtem el méregetni, hogy az akkut 22A-rel tölti a kijelzője szerint. Azt már megtapasztaltam, hogy az inverter nagyon nem pontos. De amikor a napelem bejövő oldalára rámértem a lakatfogóval, na akkor jött szembe a döbbenet. Nem pillanatnyi, hanem kis ingadozással 24.81-25.58A csordogált az inverterbe. A nagysága nem lenne annyira baj, hiszen 50A-ig jó a lelkem, de azt meg hogy csinálta, hogy a párhuzamosan kötött két panelből ennyi áramot szipkázott ki? 😮Épp most tervezgetem azt, hogy 4-et kötnék párhuzamosan, hiszen úgy tűnik szeretné az inverter ezt a felállást, de ez így most elbizonytalanított. Jó... a biztosító levágja aztán annyi, de hát, na mégis... Tudom nekem semmi nem jó, ahelyett, hogy örülnék a sok ampernek itt problémázok... 😀Hasonlót tapasztaltál már a rendszeredben?
Üdv.
Nálam még nem üzemelnek az új panelek volt olyan hogy az 50A makeskyblue az 1kw sztringel 1200 wattot hozott be.
Szia en bifacsialt vetem először 4 darabot 410 w 13.5 amperes remelem az enyém is igy fog menni 😁👍 minden jót
Sikerült beszerezni 6 darabot a 75 ezres készletből, viszont ezen az áron már nincs több. Ami jó hír, hogy 4 nap alatt megjött egy 5.5kW-os inverter az Aliról (ISOLAR-SMR-II-5.5KW), szóval már csak a sallangok kellenek, bár lehet még veszek majd 2 panelt még.
Szia. Az inverter beszerzéséről tudnál adni egy linket ? Köszönöm.
"én többet nem kérek az égtől, csak napfényt!"
Azé' az eső is hasznos dolog (lenne).
Nekem az egyik panelem szintén ilyen osztott, viszont csak 390 wattos vagy mennyi. Valóban a téli időszakban segít sokat szerintem.
Üdv.
Ez egy kicsit olyan részemről hogy csak egészséget és pénzt kérek de azért munkát is kapok mellé.
ezen a napra forgó napelemen pár éve gondolkodtam el is vetettem az ötletet viszont most megjött a kedvem :)
Királyság! :)
7:23 "Na de erről a videóról ennyit"
És van még hátra majdnem 10 perc. Innen tudjuk, hogy ez egy jó videó lesz.
Szuperek a videóid!!! Ezekből (is) gyűjtöm az információt, hogy szigetüzenű rendszert építsek itthon. Ezzel kapcsolatban lenne több kérdésem. Kaphatok egy privát elérhetőséget?
Üdv.
Eddig sem bírtam a sok emailra válaszolni de most elszabadult a pokol.
Ha csak ez lenne a dolgom még akkor is gondban lennék 🥺
@@Mikrosilver Értem és ez egyik olvasatban jó hír, másik olvasatban erőt és kitartást a válaszokhoz és a többi teendőd ellátásához.
Igazából egy teljesen elektromosan működtetett családi ház (3 fázisú nappali és vezérelt áram van kiépítve - nappalról a PHEV autó töltés is, vezérelt áramról elektromos kazán puffer tartállyal és boiler) Napelemmel történő ellátása a cél úgy, hogy 7 éve, heti rendszerességgel gyűjtött fogyasztási adataim vannak. Sok Napelemes céggel beszéltem, de csak eladni akarnak a szakmai segítség igen gyér ...
Nagyon kedvcsináló a videó. Szerintem a juharfa leveles gyárból kell kérned legalább szirupot a reklámért 🙂
Üdv.
Még csak egy betűt sem írtak.
Remek videó, gratula.
Remek lett! Olyan kérdésem lenne, hogy milyen invertelt ajánlasz ami, képes bypass módra is. Kezdésnek két darab ilyen napelemet szeretnék vásárolni későbbiekben bővíteni szeretbém a rendszert. Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv.
Jelen pillanatban a legköltséghatékonyabb és még akkuk nélkül is megy (külföldön egy picivel olcsóbb (Ali/Ebay) irsasolar.addel.hu/45374-sziget-uzemu-inverter-es-toltesszabalyozo-egyben/673785-5-kva-48-v-tiszta-szinuszos-szigetuzemu-napelemes-inverter-80a-vm-iii
de legalább 6 db napelem kell hozzá minimum.
@@zsoltleger6681 Igen.De azért meg kell kérdezni tőlük is vásárlás előtt.
Gratulálok! Látványos a fejlődés a rendszeredben. Nagyon bejön a végén az elektromos autó töltés napelemről! Egyébként módosított szinuszos inverterrel is lehet e-autót tölteni?
@@petozsolt9448 Mivel az autóban egy kapcsoló üzemű táp jellegű elektronika van neki mindegy de az "autótöltőnek" nevezett kis doboz ami csak egy áramkorlát nem hiszem hogy díjazná a módosított szinuszt.
Úgyes .szeretem.az ilyen tipusú embereket..nagyon jó kérdezni okos embertól kell ..hol lehetne?
Üdv.
Pl. Itt.
Valaki tudna tippet adni Debrecenben vagy környékén hol lehet jó áron beszerezni napelmtartó sínt és szerelvényeket hozzá? (és magánszemélyeket is kiszolgálnak) Köszönöm
Ha jól látom, külső fogyasztó nélkül, rövidzárlatra kötötte a napelemet. A napelem aktuálisan leadott feszültségének és a napelem belső ellenállásának hányadosát látjuk a multiméteren az Ohm-törvény értelmében. Milyen teljesítmény következtetést vont le az ily módon mért áramerősségből, és miért?
Üdv.
Ha egy rossz szögben elhelyezett napelem majdnem hozza a papírformát az azt jelenti ha a tetőn lesz elhelyezve ideális szögben, akkor az nagyon jól fog termelni.
Lehetne egyszer kipróbálni, hogy a földre letéve mennyivel csökken a termelés? Az én tetöm majdnem vízszintes és nincs mód az ideális szög beállítására
Üdv.
th-cam.com/video/ljKDVwp01nQ/w-d-xo.html
@@Mikrosilver Köszönöm, nem találtam meg ezt a videót eddig. Azóta találtam egy színes ábrát, ami a teljesítmény csökkenését mutatja a tájolás és a dőlésszög függvényében, ami kb. 85% os teljesítményt mutat. Ezt a videó is igazolta kb. ami jó hír a vízszintes telepítőknek.
Tiszteletem!
Akinek elektromos autója van és nincs napelem az augusztustól megtanulhat jógázni!
Azért hogy orálisan letudja magát rendezni 🙂
Ismét jó videó lett 👍
Üdv.
De hát évek óta mondják sokan hogy a napelem nem éri meg a szigetüzem meg egyenes pénzkidobás a semmire.
Azért augusztus nincs olyan távol, érdemes megvárni mi lesz az elektromos energia árával. Addig talán bölcsebb lenne a jóslásokat a szakira hagyni. Persze ha jós asszony vagy akkor ellnézést.
@@TeslaElonSpaceXFan Melyik szaki/jósaszony mondja, hogy olcsóbb lesz?
@@TeslaElonSpaceXFan Megmondták mennyi lesz , nem kell jósolni 🙂
@@Mikrosilver Üdv. Igen igen én is ezt gondolom még most is! Ez egy igen drága hobbi, az tény hogy elfogadnám.... ez mint minden más itt Magyarországon ami zöld beruházás csak arról szól hogy kifizeted előre a számládat 20-30 évre! Ha erre van pénzed akkor arra is lenne hogy villanyszámlát fizeted, átlagosan vegyünk havi 10 ezer FT villany számlát(4 gyerekem van)...20 év alatt se térül meg az ára és akkor még csak nullán lennék, és utána lenne a ""nyereség" ja, de van 20 éve működő napelemes rendszer amit nem kellet javítani cserélni például az invertert?? hm?
Amúgy tényleg nagyon tetszik bár csak nekem is lenne rá lehetőségem "játszani
Mélymulcsos kertet tudom ajánlani homoktalajon👍
Október közepén 2tábla 380w os érkezett, a téli termelése nem egy nagy kaland, várom a tavaszt.
Üdv.
Nálam is megharmadolódott a bejövő de olyan mintha a földre lenne fektetve a nap járásához képest.
Üdv!
Sajnos a korábbi EASun 5,5kw invertert le mondta a gyártó, mert nincs. Viszont felajánlottak helyette egy
ISolar-SMX-II-5.6KW készüléket amibe a rajta található adatlap szerint 22A mehet be max. PV oldalról.
A kérdés az lenne, hogy ebből a 450es táblából 2x6db bele fér a 22A-ba üzemi áramerősséggel 2x10,96A, vagy ilyenkor rövidzárt kell nézni?
Köszönöm a választ!
Üdv.
Pont ez történt az ismerőssel is, ő elfogadta és így ránézésre elég masszív kis készüléknek néz ki.
A 2x6 szerintem itt már bele kéne férjen.
@@Mikrosilver nagyon jó! Köszönöm.
Udv. Volna egy olyan kerdesem, hogy kb milyen osszegbe kerulne egy maszek napelem rendszer az udvaromra, amivel csak az automat toltenem fel, es nyilvan nem jelentenem be. Lehetseges-e ez, kivitelezheto,es toltene-e az automat,es mennyi ido alatt toltene fel pl egy plug-in hybridet, legyen ez egy Prius 3. Valaszt elore is koszonom.
Üdv.
Árakról már csak akkor lehet magabiztosan beszélni mikor minden meg van vásárolva mert minden mozog folyamatosan.
De legalább 3Kw 24 voltos inverter, 3Kw napelem és min 300Ah munka akku.
irsasolar.addel.hu/45374-sziget-uzemu-inverter-es-toltesszabalyozo-egyben/680205-3-kva-24-v-tiszta-szinuszos-szigetuzemu-napelemes-inverter-80-a-4000-w-pv
@@Mikrosilver koszonom. Te esetleg vállalsz ilyen jellegu munkát? Ezek a tipikus napelemmel foglalkpzo cégeg , átverik az embereket,nem mind persze. És nem utolso sorban sokkal dragabban is csinaljak mint kéne.
Sajnos nincs rá időm.
Szia!
Szerinteg, ha sorba kotok 6 ilyen napelemet (240 Volt DC)
Ra lehet e engedni atalakitas nelkul egy 1500 , vagy 2000 Wattos villanyboylerre?
(Tudom, hogy a villanyboyler DC.de ohmikus)
Udv: Horvath Janos
Üdv.
Szerintem elég oda 5 db is, szépen fog fűteni de a gond a megállitáskor lesz az ívek miatt.
Ahol van villanydrót, ott nincs értelme, mert aránytalanul drága, amikor visszatérül az ára, lehet kezdeni elölről, főleg az akkuk a gyenge pontok meg a kínai vezérlés, én egészen biztos, hogy tákolnék hozzá saját automatikát minél kevesebb ícével.
Petróleumlámpa helyett kiváló.
Üdv.
Teljes mértékig igazad van én is inkább átalakítom betáplálósra mert 6Ft/Kwh hamarabb megtérül és még nem is szünetmentes szóval kimaradás esetén jó lesz még a petróleum lámpa.
Nagyon kírály vagy😊
Szép napot! Találkoztál már a 13A-es táblával aminek egyik fele polikristály, masik feke monokristály?
Üdv.
Még sajnos nem.
@@Mikrosilver 510w os. Majdnem rendeltem ilyet, de 120 ezer ft egy tábla, plusz szállítási költség. Lehet várok még rá. De jól termelne. Most nagyon fogynak a piacon a napelemek. Még a használtakat is viszik mint a cukrot. Ha azokat mind letepelítik, akkor kiváncsi leszek a következő év tavaszi mavir jelentésére, hogy mekkora rekord újra a napelem termelés. Bár amit szigetüzembe telepítenek azt nem látja a mavir.
Helló! Azt szeretném megkérdezni, hogy az adattábla mely adatai alapján kell méretezni a kábelezést? Mármint a nyitott v a zárt áramon? Illetve, ha ez a panel 41V-s, akkor az inverternél megadott (mppt) maximális feszültség és áram minimum és maximum között lehet sorba illetve párhuzamosan kötni a paneleket? Az aksikat is úgy kell kötni, mint a napelemeket, hogy akkora feszültségen és áramerősségen legyen? (azt tudom, hogy kevesebb áramerősséggel szabad csak tölteni az aksikat) Az mppt-n lehet szabályozni, hogy mekkora áramerősséggel töltse az aksit? A 450-s paneleddel, ha 4 db van 2 sorba 2 párhuzamsan kötve az ~100V és ~24A, majd ha ezt a két pakkot sorba kötöm, akkor 150 V 24Avagy ha párhuzamosan, akkor 100V 36A áram teremelődik, ha jól számolom. Nyilván sorba kötném, így vékonyabb kábel kell. De mi van az aksi oldalon? Mekkora a minimális aksi igény3,6kW áram tárolásához, illetve ha 24 ameperrel töltök 100V-n akkor 240Ah-s aksi kell? Kössek sorba annyi aksit, hogy 100V legyen? Van szakirányú végzettségem, de annyira nem abban dolgozom, hogy semennyire, de lehet velem beszélgetni, illetve megértem a fenti kérdésekre adott válaszokat is, csak ne szakzsargonban. Köszönöm! Gratulálok a csatornádhoz, hiánypótló!
Üdv.
Ha csak egy string van akkor elég egy 6-os vezeték ha kettő akkor már inkább 10-es.
2sorba és 2sorba majd ezek párhuzamosan 82v 22A(munkapont) . 82v*22A=1800w ; 1800w/24v=75A(ez a maximum a valóságban ennyi nem lesz) Li ion 7s akku 25,9v névleges; 3600Wh/25,9v=139Ah és mivel 0,5c a max töltés a Li ionnál ez még pont határeset.
Savas akkuval 75A 750Ah legalább ha nem állítható a töltő áram de 24*750= 18000Wh (18Kwh).
@@Mikrosilver Köszönöm a gyors választ. Tehát 1800W teljesítmény érkezik a napelemből és ezt az mppt 24V-n adja le az akkumulátor felé? Akkor immár az mppt-től az aksiig 10-s kábel kell. A string az a 2-2sorba kötött összesen 4db panel párhuzamosítva?
Üdv illő módon mindenkinek!
Megnéztem a videót és délután meg is vettem egy ugyanilyen napelemet!
Tényleg telefonon kellett rendelni mert a honlapon nem volt ott
Szia,mennyibe kerül 1db panel?
@@vecseiferenc3330 77000ft jelenleg
Már emelkedett az ára?
@@Mikrosilver igen
@@Mikrosilver sőt A következő szállítmány már 82000 Ft
Szia ! Bocsi a zavarásért . Nézegetem a videóid egy ideje és nagyon gondolkodom egy sziget üzemű rendszeren . Nagyon nem vagyok képbe a számításokkal...mihez mi volna a jó. Tudnál esetleg segíteni ezekben.....? persze nem kérem ingyen. Kezdésnek vettem 16/db napelemet. cs6p-250p
Üdv.
16 darab 250-es panelhez legalább egy 5KW inverter dukál de nem sürgős akkor várj vele legalább 2 hetet mert várható új teszt is.
@@Mikrosilver Rendben köszi .
Egy kérdés -- a lassú töltésnél az autó coputeren 😀 keresztül töltődik és ott kizárja a zárlatos cellákat ,ha gyors töltővel nyomod akkor az megkerüli azt és minden cellát ugyanúgy tölt . Akkor annak mi lesz a következménye?
Üdv.
Nem értem a kérdést.
Mit töltünk?
Mi a gyors és mi a lassú?
Ha autót akkor ott a bms nem engedi tölteni az akkut ha valami hibát észlel.
@@Mikrosilver elektromos autót töltünk ,gyorstöltővel ill. simával
Üdv. Lehet hüjeséget kérdezek. Nem lehetne locsolni úgy hogy napelemről egyenesen a pumpába megy az áram? Mit ahogy a fűtőszálra kötöted a napelemet
Üdv.
Lehet de kell hozzá egy egyenfeszültségü szivattyú, 24 voltos változatban létezik is.
Kertben próbáld ki a mulcsolást. Sokat javít a talaj víz háztartásán.
(Trollként beugatnám, hogy a bakhát miatt nem biztos, hogy célszerű a mulcsolás, a nagy levelek amúgyis takarnak. Az ilyen spriccelős locsolásnál rengeteg víz gyorsan elpárolog ebben a melegben, plusz ha nem este/reggel locsolod, a levelek is megéghetnek. Csepegtető öntözés jobb lenne, vagy az az izzadó cső.)
A szülők este locsolnak és náluk már beteg az uborka, én meg tolom neki egész nap és mégsem beteg.
Hol találom a videót ami a 12:44-nél látható tetőn lévő napelem telepítésekkor készült? Érdekelne a sínek hogyan lettek lereakva.
Üdv.
Szerintem nem készült videó róla.
Hol lehet jo aron venni :-( 285w os is dragabb ertemenni nem tudok...kiszalitasa meg a tabla aranak a fele...
Üdv.
Jelenleg 98e Ft és van is belőle tudtommal, de jófogáson is rengeteg van.
@@Mikrosilver polikristályost megeri venni?
@@madar86 Nálam nincs jelentős különbség a kettő között, szóval simán.
Nagyon szép helyen laksz! :)
Szia, köszi a videókat! Szeretnék Én is belevágni, de kéne egy kis útmutatás. Napelemmel szeretném ezeket használni: 2kw fűtőszál 200l indirektbe, keringető szivattyú,akár a kazán, házi vízmű. Nem egyszerre akarok beruházni, de nem akarok mellé lőni. Ha nincs napelem akkor hálózatról menjenek, később akkut is beraknék. Jól gondolom, hogy ehhez kell egy 5kw-os hybrid inverter pl. ami neked is van? és mennyi napelemmel számoljak? Indulásnak a 2kw fűtőszállal akarok kezdeni, majd később bővítem. pl.:6*385w? Köszönöm!
Üdv.
Mindenképpen kell egy jó inverter (pl.emlitett) és hozzá 10 napelem hogy jó hatásfokkal működjön ami 300wattos napelem esetén 2x 10s string akár különböző tájolással. Ehhez a típushoz a 250-300wattos napelem az ideális.
Pl. 450wattosból videóban említett max 9 darab köthető rá.
Röviden mikor megvan a pontos inverter típus akkor lehet tudni hogy mennyi és milyen napelemmel lehet a legjobb hatásfokot kihozni belőle.
Szuper! Kösz! 👍
Azt szeretném megtudni, hogy majd télen mit produkál?
Közmű nélküli helyre fogok kötözni és azt már tudom, hogy nekem a földre kell telepítenem a napelemeket, hogy a dőlészszögüket a nap járásához tudjam állítani évszakonként.
A havat is (ha lenne) könnyen el lehet így távolítani róla.
Naprafordóban nem gondolkozom gyelőre.
Üdv.
Mivel még nem volt tél így csak becsülni tudok kb. 10%-át tudhatja ezt ködös időben ha meg lesz fény sokkal többet is.
@@Mikrosilver Az előzmények után én 10%-nál többet várok tőle. Bízom benne lesz ilyen teszted. 🙂
azt írja több user a polikristályos agyonveri ezeket szórt fényben jó lenne egy olyan teszt
Hello. Isosolar sml ii kapcsolatban tudsz nekem javasolni boviteshez. Most van 8 panelem sharp nudj445 szeriaba kotve tokeletesen mukodik a panoukba 370v optimalis esetben. Kerdesem az lenne hogy rendeltem meg 4 et bivites celjabol . Kothetem oket 6.6 sorban utana parhuzamosan? Vagy a 4 panel kulon parhuzamosan a 8 al. Nem lessz nagy az interferencia igy? Vagy jobb 6.6? Akkor viszont leesik a feszultsegem 280v ra. Te hogy csnalnad? Koszi elore is. Jok a videok tobb kene :) tudom idohiany...stb
.dgozni is kell.
Ebben az esetben marad a 6-6 panel sorban és ezek párhuzamosan az inverterbe aztán ha úgy érződik hogy nem hozza azt a hatásfokot akkor ki kell találni valamit.
@@Mikrosilver 8 panel a 4 el parhuzamosan az nem okes igaz? Nagy a kulombseg?interferencia?
@@molnariuliu Interferencia a rádió hullámoknán van.
Csak egyforma feszültségü sztringek párhuzamosithatók.
@@Mikrosilver koszobom a valaszt hasznos volt. Csak igy tovabb..
Hello mi most vettunk 8darabb 510 wattossat parom anyukajanak.Keves a hely es a haz is pont rosszul fekszik!Szerinted ha 5darabot tudok delre felrakni 3darabot nyugatra.keleti oldal nem jatszik mert fak vannak.Az elkepzelesem mukodhet?
Üdv.
Amennyiben az inverter/töltés vezérlő nem kér 8-10s napelemet ez a legjobb megoldás de ha nagyfeszültségű (120-450v) akkor oda 6 napelem mindenképpen szükséges a maradék meg nem párhuzamositható.
Szuper koszonom.7Kw az inverter 120 v tol indul 500v ig.az 5darab napellemrol 5x40v jonne le tehat 200v a maradek 3 panelre rendelek egy masik mppt vezerlot.Vagy arra is gondoltam hogy a halozatra taplalo invertert raknek a nyugati oldalra.Ami rasegitene nappal telen a futesre meg a nagyobb fogyasztokra .Van mar olyan port az invertereken amit lehet programozni /Ahogy az egyik videoban volt az olaj radiatorral./Arra raknek bojlert es 2 olajradiatort.Amikor mar az aksit nem tolti akkot kapcsoll 2 radiatort es a bolylert.Plusz rasegitene a nyugati oldal.Agyament otlet vagy elet kepesnek tunik?Sajnos anyosomnal alapbol van havonta 350Kw /ho fogyasztas valahogy le kell szoritani .
@@sun-laller5564 5 napelemmel nem lesz jó a hatásfok a munkapont legyen nagyobb mint a hálózati feszültség.
@@Mikrosilver Na ez a kapkodas.Erre nem gondoltam.Nalam otthon nem volt ilyen gond mert hely van ,de sajnos anyosnal anyosom es a megyfak a ptoblema.Jo akkor varialunk 8 Darab meg elfer.Koszi.Szerinted 4Kw rendszerrel /Felcellas napelemekkel mennyit lehetne termelni?Nezegettem a szamitasokat a neten,de a napelemes cegek igen csak eladas celu szamitasaik vannak.Ja es meg egy kerdes a vezetek?Otthon nem hasznaltunk solar vezeteket,de anyos ragaszkodik hozza.12A 400v sok a 6mm2 vezeteknek?
Szerintem azt még kényelmesen elbírja, nálam vékonyabb van nagyobb amperre.
Fontos kérdés: (remélem nem kapnak röhögő görcsös a hozzáértők) sziget üzemben, 230V átalakítva, egy darab ilyen panel tud “langyosítani” melegíteni egy 1800W bojlerben vizet?
Üdv.
Mivel egy tábla 450 wattos így 4 darab kell legalább.
@@Mikrosilver oké, ez matematikailag tiszta. Erdőben fák közé erőltetem a rendszert. A kérésem műszaki. Az 1800w t a teljes gőzzel vízmelegítés esetén veszi fel a bojler. 450w teljes napsütés esetén adja le szigetben a napelem. Bekapcsol a bojler fűtő száll, langyosítani, ha 450-900W vagy kevesebb energiát kap?
2 ilyen kimenete sorbakötve ráköthető lenne egy BMS-es sor20 Li-ion akkupakkra direktben ?
Üdv.
Nem egy elegáns megoldás de működik.
ÜDV Mikrosilver érdeklődnék milyen ez a napelem : CS6R-410MS 410W fekete kerettel a Hiku6 ezt tervezem beszerezni ! EZ is olyan lehet mint itt a videóban bemutatsz ???
Üdv.
Az említett változat ugyanazokat a cellákat tartalmazza csak kevesebbet így alacsonyabb lesz a munkapont és a teljesítmény is.
@@Mikrosilver Köszönöm , akkor veszek ilyet ! A kék csodához 48v 5,5 kw max, db, mennyit érdemes venni , és hogyan kötnéd ?
Télen állítva van a szög?
Úgy értem meredekebb?
Biza hátránya, hogy jobban bele kap a szél.
Üdv.
Aminek a szöge változik az csak a napraforgó, minden más napelem rögzítve van és kész.
@@Mikrosilver Valószínűleg nálam is így lesz, de biztosan nem csak a tetőre, egy oldalra 16-18 panel, ahogyan azt telepíti sok "professzionális" cég.
Kedves MESTER!Szeretném segítségedet kérni szigetüzemű napelem rendszerhez, ami 15 db JA Solar 385 wattos napelemből állna 48 voltos inverterrel.Milyen invertert (tudjon hálózatra vissza kapcsolni,benne legyen a töltés szabályozás is)és milyen típusú akksit ajánlanál hozzá?Köszönöm előre is segítségedet☺️
Üdv.
Ezt most találtam igaz 7-7 napemmel
www.ebay.de/itm/134128906159
www.targoncacom.hu/termekeink/4?page=5
@@Mikrosilver köszönöm tanulmányozom és ha minden oké meg is osztom veled.Addig is köszönöm a segítséget nagy misszió amit csinálsz csak így tovább.Üdv Sebestyén
Nissan az a Datsun! :) Amúgy jó a vidi. :)
Szia!
Jó ez a videód is! A plusz infók is jók ! :) Irigykedem is amiért azokat csinálod, csinálhatod, amiket mi is akartunk asszonykámmal ! Januárban még Ő is nézte a videóid .....
A kísérleti axiális szélturbináról mikor lesz videó?
Remélem hogy előbb utóbb mert lejár az egy év a másikról.
Szia Mikrosilver! Szerinted egy 22db x 390w -os panel rendszernek, 40 fokos teton mennyit kellene minimum termelnie? Koszi!
Üdv.
Ide kell beírni az adatokat és lesz egy elég pontos adat.
re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html#PVP
2,5kW(3) Easun 24V + 2x400Wp tábla, alá 2-300 Ah akkumulátor pakkot tervezek.
Kérdésem: több kisebb kapacitású akkumulátorból, vagy kevesebb nagyobb akkumulátorból epítsem, és jármű meghajtó, vagy munkaakkumulátorokat keressek, vagy ez mind csak pénzügyi kérdés? Mit mutat a gyakorlatban, mire érdemes költeni? Válaszát köszönöm.
Üdv
A több kisebb a jó mert ha egy elhal a többi azért még tud tovább menni.
Munka akku az ideális.
Nézd meg hogy mennyibe kerül 1Ah és amelyik olcsóbb abból vegyél így akár száz ezret is tudsz spórolni. Álltalában a 90-110Ah közötti aksik a legjobb ár/teljesítményűek.
Tehát 2db 100Ah aksival jobban jársz mint 1db 200Ah aksival mind pénzben mind teljesítményben, minden tekintetben.
Arra figyelj majd hogyha meghal valamelyik aksid akkor a 24V-os blokk másik aksiját is cserélned kell!!! Ha nem akkor az úgyis megfogja adni magát hamar mert a két aksi között túl nagy lesz a különbség és ezen már a ballanszer sem fog tudni segíteni (ahhoz gyenge). A 24V-os aksikhoz kell egy úgynevezett Akkumulátor ballanszer. Ez kiegyenlíti a két akkumulátor közötti feszültség egyenetlenséget. Ez azért van mert ha 2db 12V-os aksit sorba kötsz hogy 24V-os legyen akkor amikor töltöd az egyik akkumulátor MINDIG tultöltött lesz a másik pedig MINDIG alultöltött, mert az akkumulátoroknak még ha ugyanakkor ugyanazon a napon jött le a gyártósorról akkor is más lesz a belső ellenállása ez egy normális dolog ezzel együtt kell élni ezért van a ballanszer.
Ha veszek ilyen napelemet villanyszerelő aki ért hozzá fel tudja nekem tenni tetőre? Bekötve hálózatra?(persze úgy hogy megvannak hozzá az engedélyek ami kell.)
Üdv.
Ahogyan írva van nem.
Betáplálós rendszerhez napelemes céget kell keresni és ők intézik az egészet.
Szigetüzemet lehet egy villanyszerelő segítségével készíteni.
@@Mikrosilver Szigetüzem lenne a jobb ahogy most olvasom a videóid alatt a megjegyzéseket. Szigetüzem esetén akkor használom amikor akarom az abban lévő áramot? Hibrid szigetüzemhez is elég egy villanyszerelő?
szia a poli napelem nem jobb sziget üzemre? abból is van már poly perc napelem :-) köszi
Üdv.
Pár Kw rendszer esetén nem érzékelhető akkora különbség hogy az számottevő legyen.
@@Mikrosilver köszönöm
@Mikrosilver hogyan tudnám felvenni veled a kapcsolatot inverterrel kapcsolatban? Köszi
Üdv.
Sajnos nem tudod mert te vagy 356-ik a sorban én meg csak egyedül vagyok rátok.
@@Mikrosilver én kivárom, mert nem tudom használni az inverterem. :) valami nem jó, és túltölti az akkukat rendszeresen és letilt. (hasonló mint neked a fehér a sarokban). PV: 3 string, 36V munkapont, 44,5V Voc sting-enként, 2 tábla 1 string-ben. Akku 24V 200AH. Inverter 3KVA-24 PWM
@@MrLarryl79 Először is 20A legyen a töltő áram és 27,2 volt a csepptöltés, 28,2volt a max töltés.
Ha még mindig letilt akkor lejjebb 28 voltra.
Úgy érzem kevés alatta az akku azért szalad fel a feszültség olyan könnyen pl. mikor lemegy a felhő a napról és hirtelen bezudul annyi teljesítmény hogy már eléri a 30 voltot egyik pillanatról a másikra.
@@Mikrosilver Köszönöm a gyors választ :) mennyi lenne az ajánlott Ah? Max 600W-ot szeretnék üzemeltetni legalább napközben (szerver, router)
75-ért ez ajándék lenne, de tartok tőle, hogy már messze nem ott tart az ár, ha a canadian-napelem oldalára gondolsz. Ott már a kisebb napelemek is 5-7e Ft-tal drágábban lennének, ha lennének, de nincsenek. Kár, mert vettem volna pár darabot. 😀
Üdv.
Személyesen(telefonon) kell velük beszélni mert a weboldalon szereplő napelemek közül egy sincs raktáron csak ez a típus amit vettem, még kell belőle legyen mert 2 nap alatt nem hiszem hogy mindet eladták.
@@Mikrosilver Nem gondoltam volna, hogy annyival drágábbak a kisebb, de raktáron nem lévő cuccok. 😊Most írtam nekik a weboldalon, majd délután csörgök is, akkor lesz rá időm. Köszi a gyors választ.
Reszemrol tavasszal rendeltem, a szerzodes szerinti akkori arat fizetem, a heten jonnek 50+faert 15 darab, nem egy Paks-2 de remelem a rezsidemon bajat ellatja! :)
Sajnos hirtelen a jobb helyekrol az inverterek is elfogytak.Gondolom a sok visszataplalo akit atvertek mert a szaldo is megszunik es a villany arat levittek de a rendszer dijjat meg fel.Igy nemsokara par forintert megveszik toluk es teliarban kapjak a napelemesek az aromot.Magyarul kifizetnek sok penzt de,AZ ALLAMME A RENDSZER HASZNA! Jol lehuzott mindenkit az osszes kereskedo.
Már eladták mindet (gondolom hála ennek a videonak : ) ) és csak jövő hét szerdán lesz legközelebb és 82K....
Sziasztok,
6 darab ilyen napelemmel, meg egy kínai 5,5kW-os inverterrel érdemes lenne elindulni? Később persze bővíteném.
A fő fogyasztóm az 1500W-os bojler-em, meg később 2db 750W-os A++ klímát kötnék rá.
Köszi
Üdv.
Simán, ha ilyen kezdő rendszerem lett volna akkor már 20Kw napelem felett járnák.
@@Mikrosilver Köszi, végül 8db-ra kértem ajánlatot.
A bojlert nem éri meg napelemről működtetni. Erre a célra kiváló a napkollektor. A napkollektor egyből melegvizet "gyárt", negyedannyi pénzért.
@@jozsefkorpas köszi, napkollektor később lesz
@@tatgergo A napelemre visszatérve nekem az a véleményem, hogy egy használt német napelem is sokkal jobb mint egy ilyen új Kínai.
Szia
A cclamp napelem egy 10-esert megéri az árát?
Powerbankot töltenék róla, utána meg csak telefont
Üdv.
A napelem jó rajta valóban tudja a fél ampert de telefont nem tölt. Max 2500 Ft de csak akkor ha a napelem kell belőle.
Én nem értek hozzá, kérdezem 2-ilyen napelem mit bír elvinni egy háztartásban? Meddig bírja a munka akksi?
Üdv.
Egy jó töltés vezérlővel 400-600 wattos fogyasztót szép napsütéses időben.
Az akku akkor fog sokáig tartani ha keveset használjuk pl. nappalra időzitjűk a fogyasztást és csak akkor kell segítsen ha éppen egy felhő zavarja a napsütést.
@@Mikrosilver Köszönöm a választ. Nos akkor adott -e két napelem, milyen töltésvezérlőt ajánlsz hozzá és milyen invertert , ami nem méregdrága de nem is gagyi. Ehhez hány Ah akkumulátor kell? Bocsánat hogy sokat kérdezek de nem vagyok villanyos.
@@bandinemes9547 Ez minden csak nem olcsó pedig direkt az olcsóbb dolgokat néztem
900watt napelem megközelítőleg 30A töltő áramot fog adni.
Töltés vezérlő: www.jofogas.hu/budapest/Powmr_60A_mppt_napelem_toltesvezerlo__napelemes_toltesvezerlo__solar_c_130010276.htm
Ehhez 300Ah munka akku 24 volton.
És egy 1000 Wattos inverter (tiszta szinuszos): kulsoaksi.hu/green-cell-autos-aram-atalakito-24v-rol-230v-ra-1000w-tiszta-szinuszhullam-6169
@@Mikrosilver Köszönöm a válaszod.
Szívesen néznék egy építést egy vízszintes szélkerék, meg annak mérését.
Üdv.
Van th-cam.com/video/E82XNR9p414/w-d-xo.html
@@Mikrosilver Én valami ilyesmire gondoltam: th-cam.com/video/Mlwu_5byzsM/w-d-xo.html
@@Mikrosilver Esetleg huzat generátor, vagy levegő hőszivatyúról valami lesz majd látható?
@@Alfonz64 Amit linkeltél az függőleges.
Mulcsolj és ne nappal locsolj, nem tesz jót az utóbbi a növényenek. A napraforgó napelem meg zseniális, gratulálok!
Tetszik a teszt!
Teljesen tudatlan vagyok a napelemekhez, hány ilyen napelem kell ahhoz, hogy egy kétfős minimál (szerszámgépek nélküli) háztartásban használható legyen?
4db
@@vecseiferenc3330 Köszönöm! És mi szükséges még hozzá, hogy 220v legyen? Mit kell még venni van esetleg egy link?
Üdv.
Mindenképpen kell egy jó inverter (pl.mint az én 5,5kw változatom) és hozzá 10 napelem hogy jó hatásfokkal működjön ami 300wattos napelem esetén 2x 10s string akár különböző tájolással. Ehhez a típushoz a 250-300wattos napelem az ideális.
Pl. 450wattosból videóban említett max 9 darab köthető rá.
Röviden mikor megvan a pontos inverter típus akkor lehet tudni hogy mennyi és milyen napelemmel lehet a legjobb hatásfokot kihozni belőle.
Akkuból 300-400Ah munka akku.
www.ebay.de/itm/134128906159
@@Mikrosilver Nagyon köszönöm a kedves választ! Nekem ez elég kinai, de beleásom magam a linken keresztül, hátha tudok egy kicsit fejlődni ebben is.
Szia 8kw rendszerhez milyen panelt és invertert ajànlanál? K-NY tájolással
Üdv.
Bármilyen panel jó csak legyen.
Itt már sok panelról van szó ezért érdemes megosztani 70-30 arányban
A panelek 70%-a déli tájolású legyen a maradék 30% nyugati.
Igy egyenletesebben kapod az áramot azaz délután is számottevően fog termelni a rendszered és nem csak a déli csúcsban.
Ha újat veszel ha használtat kerüld a Kínait vegyél inkább Német panelt. Gondolj arra, hogy egy 10 éves BMW és egy zsírúj Kínai autó közül te melyiket választanád.
@Mikrosilver lassan az egész falu elmegy tőled 🤣🤣
Üdv.
Dehàt én csak tisztábbá és csendesebbé akarom tenni a környezetünket.
@@Mikrosilver Szerintem nem így értette. Hanem, hogy a te napelem rendszereddel működik a falu elektromos hálózataa. :)
Üdv. Nekem Risen 400w osak vannak és kitermeli a 10.9A.t /db 40v.on. Ez így nem valami jó akkor.
Üdv.
Miért nem jó?
@@Mikrosilver mert 450w és kevesebb az Amper. ?? Persze attól új és jó lehet.
@@danielorosz5707 De az nem a helye volt hanem egy rettentő rossz beállítás ahogy éppen sikerült.
Na és a kontakt is olyan volt amilyen S mégis lenyügöző eredményt produkált.
Megtennéd hogy írsz egy linket te hol vásároltad ezt a panelt?
Üdv.
A Canadian solar Debrecenben, fel kell hívni őket mert nincs az oldalon ez a napelem.
Szia. Jól gondolom, hogy ez monokristályos?
Üdv.
Mivel ez monokristályos igen.
Szia, csak nem Debreceni vagy? :) Annak nagyon örülnék, mert én is. :)
Gondolkodom egy szigetüzemű megoldásban, csak kellene valaki, aki ért hozzá. Felvehetem veled a kapcsolatot?
Üdv.
Nem messze tőle de én nem telepítek.
jelenleg több százan szeretnének beszélni velem de én csak egyedül vagyok.
@@Mikrosilver ezt szomorúan hallom. De elhiszem, hogy sokan keresnek. Éreztem, hogy nem én lennék az egyetlen :D
Az egyetlen bajom, hogy nagyon nem értek a villamossághoz, de nagyon nem. És bíztam benne, hogy esetleg foglalkozol telepítéssel.
Tudsz ajánlani valakit esetleg, aki foglalkozik telepítéssel, és mellette még korrekt is?
Szégyen, de most találtam a csatornádra, fel is iratkoztam rá iziben. Tetszik a videót, a többit is megnézem.
@ Ha ide leírod, hogy mit szeretnél működtetni és mennyi ideig akkor itt szívesen összeállítok neked egy rendszert.
@@jozsefkorpas Köszönöm József!
Egy sziget üzemű rendszert szeretnék (már ha lehet olyat egyáltalán, olyan területen, ahol van elektromos szolgáltató jelen) ami a hűtőt, némi világítást, és olykor szerszám gépeket tudd működtetni. A szerszám gépek nem napi szinten, de ha kell valamire, jó ha van. A világítás már most mindenhol led-es.
A tető betoncserép, viszont nem déli fekvésű sajnos. (kelet, ill. nyugati fekvésű). Talajszintre kb 45m-re a háztól lehetne tenni, ahol már nem árnyékolják a fenyők.
Mint mondtam, nem értek az elektronikához, napelemhez meg pláne nem! Ezért a lehetősségekkel sem vagyok tisztában. :(
Végtelenül hálás lennék a segítségért!
@ Semmi akadálya a sziget üzemű rendszerednek Én ilyeneket szoktam telepíteni.
A hűtőnek egy átlag hűtőt vettem aminek a napi fogyasztása 400W
A világításnak 3db 12W-os LED világítást ami naponta 4 órát megy ami további 150W
Ezeknek a napi teljes fogyasztása minimális 550W
Ehhez elegendő lenne 1db 240W-os napelem panel is.
A szerszámgépek már többet fogyasztanak, pl egy kicsi sarokcsiszoló is 750-900W-os. Viszont mivel nem napi szinten hanem hetente egyszer használnád ezért a napelemnek van ideje az akkumulátorokat feltölteni. Így lehetséges, hogy az az 1db 240W-os napelem tudna annyit termelni, hogy jutna a gépekre is de tényleg csak annyi, hogy hetente egyszer max 1 órát működtetnéd.
Így a te esetedben inkább akkumulátorból kell több, hogy legyen a napelemnek egész héten, ideje és helye eltárolni az áramot, hogy utána azt egy nap alatt elhasználd.
Akkumulátorból 2db akkumulátort 24V-ra (sorba) kötve javaslok de ehhez kell egy 24V-ra kötött akkumulátorokhoz való balanszer is ára kb 15-20.000,-ft. Ez a jobb de drágább megoldás, viszont egy későbbi bővítést is jobban meg tudsz vele oldani.
Az inverternek 3000W/1500W-os Tiszta szinuszos invertert javaslok. Ha nem szinuszosat vennél azzal nem fog működni a hűtő és úgy álltalában a motorokat tartalmazó gépek.
Anyagszükséglet:
1db 240W-os használt német napelem ára kb 26-30.000,-ft
1db Napelemvezérlő Kínai de jó minőségű ára kb 10-15.000,-ft
2db akkumulátor munkaakku 100Ah ára kb 49.000,-ft/db
1db 24V-os 3000W/1500W Tiszta szinuszos inverter ára kb 65.000.,-ft
Solárkábel, MC4 csatlakozó, egyéb rögzítési, szerelési anyagok ár kb 10.000,-ft
Ez egy egyszerű kicsi rendszer de később ha erre lenne igényed lehet bővíteni is akár 2-4 szeresére is.
Gondolom szállítással nem küldenek napelemet mert elmenni èrte nekem messze van 😭
Üdv.
Telefonon kell velük beszélni és elmondják hogy mit hogyan lehet.
Hello, Dióda vagyok, és érdeklődöm, h ki az a Krisztián? :D
...és persze köszi a videót!
Üdv.
Chrisp néven keresd nagyon jó elméleti videói vannak mit hogyan kössünk hogy a legkisebb legyen a veszteség.
Sajnos "Fél munka" :-( A napon és az árnyékban is lemaradt az üresjárati (terheletlen feszültség. Ha jól tudom, ez osztott napelem. Csak alul HÓ szimuláció itt a felfő rész kiválóan dolgozik. Ezzel a tesztel becsapod magad.
Az összes többi renben, Köszi a feltöltést. Pá.S
Ennyi, így kell megnyerni egy rezsiharcot...
Üdv.
De hát évek óta mondják sokan hogy a napelem nem éri meg a szigetüzem meg egyenes pénzkidobás a semmire.
@@Mikrosilver De hát a szigetüzemre pont te mondtad, hogy 1-2 évente lehet az akku szettet cserélni. :) Hogy tudod megoldani tartósan a tárolást? Egyébként a vertikális szélerőmű mennyire használható?
Egy jól méretezett akkupack nem 1-2 évet megy.
Én egy rosszul méretezett használt pakkal keztem 4 éve és még mindig használom (az igaz hogy közben fejlesztettem).
@@Mikrosilver Értem, köszönöm :) van videód egy használható méretezésről, érdemes keresgélnem a témában?
Jól ertettem? 75Ft! kerek 100 db-ot.
Üdv.
Sajnos már elfogyott de lesz csak már 82 forint lesz.
Mennyibe kerül?
Van napelemes LiFePo4 akus Hd tv is.Földi és műholdvevő beépítve DvbT2 és Dvb S2 digitális.2 Led világítás,USB eszközök töltése és 220voltos eszközt is tud működtetni egy bizonyos teljesítményig.
th-cam.com/video/Uo__Zf33BrA/w-d-xo.html
Az azért komoly napelem cuccli.... ebből jópárat összemonyákol az ember oszt még naplementében is teljes teljesítménnyel tud delejt adni... már csak minden mást kellene hozzáigazítani hogy bírja a cuccost :)
Üdv.
A nagyobb gond a sok napelem beszerzése.
Ha már van minden megoldható.
:)
Valaki intuitív módon el tudja magyarázni pontosan miért van, hogy a sorosan kapcsolt cellákból ha csak egy is kiesik az viszi az egész panelt? Sorosan kapcsolt panelből pedig egy viszi az egész stringet?
Eddig az intuícióm az, hogy sorosan kapcsolt elemekből ha az egyik halott attól még a többi feszültsége összeadódik. Napelemeknél mi a különbség ehhez képest és miért?
A feszültség valóban összeadódik sorban kapcsolt cellák esetén, pontosan ahogy leírtad, de a teljesítmény leadáshoz ez még nem elég, ahhoz áram is kell. Sorban kapcsolt elemek esetén pedig mindegyiken pontosan ugyanakkora áram kell hogy folyjon, ha azonban ebbe a sorba bekerül egy gyenge láncszem (kitakart cella / napelem), akkor az áram meg van lőve, nem tud nagy érték kialakulni.
Más, kissé villamosságtani megközelítéssel: Minél nagyobb egy forrás teljesítménye, annál kisebb a belső ellenállása. Sorban kapcsolt források esetén a belső ellenállások összeadódnak. Kitakart / leárnyékolt cellának a belső ellenállása megnövekedik, így az egész napelemnek a belső ellenállása megnő, ami kisebb terhelhetőséget (kivehető teljesítményt) jelent.
@@janosballa9956 Sose gondoltam volna, hogy egy napelem ellenállását fogom méregetni, de szerintem ez lesz a délutáni programom.
Akkor ez olyan mint egy fotocella ami feszültséget is ad?
Ha intuitív magyarázat a lényeges, akkor maradjunk az elsőnek leírtaknál. A másodikat csak érdekességként írtam, de ha már belemegyünk, akkor ezt az ellenállást nem a szó szoros értelmében kell érteni, ez nem olyan mint egy vezetéknek az ellenállása, amit egyszerűen meg lehet mérni, egyszerű otthoni digitális multival nem is érdemes ellenállás mérésben rámérni a napelemre, mert nem biztos hogy jó vége lesz. Ez a belső ellenállás dolog inkább csak egy jellemzése a dolgoknak, ami matematikailag jellemzi a tápforrást (így egy napelemet is).
A fotocella fizikai működési elvében is más mint egy napelem cella. A napelem gyakorlatilag egy visszafelé működő LED. Ha a LED-eket is sorba kötöd, de valamilyen oknál fogva az egyiken nem tud (annyi) áram folyni, akkor mindegyiknek a fényereje le fog csökkenni. Ugyanez van a napelemnél is, csak fordított irányban (nem áramból lesz fény, hanem fényből áram).
Szia ,akkor most 75000 Ft a tábla fény vissza verő lemez?És poli kristályos?
Üdv.
Igen 75 E Ft és mono kristályos.
Kérlek legalább éjszaka locsolj :(
Üdv.
Ha reggel kezded amikor még nincs kánikula akkor nincs gond.
75 forint ?
Üdv.
Már sajnos feljebb ment ez is 82 Ft körül van már.🙁
@@Mikrosilver 82ft/w
@@Mikrosilver et picit draga, en 550-580w panel 46-47 ezer ft szoktam vasarolni.
54ft/w a legolcsob
Én is szoktam 180wattost 8 ezerért, de ha nincs akkor olyat lehet amilyen van vagy várok és még drágább lesz közbe.
Sajnos hamarabb megromlik a pénz a zsebemben mint nyáron a hús a csomagtartóban.
Napelemes vízszivattyú. Jetmaker.
th-cam.com/video/TQXuVz_R648/w-d-xo.html
elektromos kocsinak mi a pontos típusa?
Üdv.
Datsun (Nissan) Leaf2
Nissan leaf 2. generáció.
A Datsun marhaságot el kéne felejteni, ez Nissan.
"A Datsun egy 1983-ban megszűnt autómárka."
@@Mikrosilver Ja és a töltőt a kulcson lévő legalsó gombbal is ki lehet oldani nem kell az autóba nyúlkálni :-)
110 EURO / darab
megsugom MICRO INVERTER semmi csoda nincs ebben !
Üdv.
Van mikro inverterem de hálózatra nem engedem soha csak szigetre indokolt esetben.
Ez meg napelemes LiFePo4 akus hűtő és fagyasztószekrény.
th-cam.com/video/nuGtKvkAxZg/w-d-xo.html
Nem 75forint 75000 ezer.
Üdv.
A lényeg átment, a többi meg nem számít.
@@Mikrosilver hetvenöt ezer ezer az 75 millió? :D Az sem korrekt!
@@Balumacci Nem!🤣
Hetvenöt ezer forint.
Komolyan mint egy banki ügyintézés.😂
Én értettem,nem Rád reagáltam :)