Farba napewno radzi sobie z mostkami termicznymi, ma również właściwości termiczne, które też czuć, ale obecnie nie posiadam urządzenia (kamery), którą można pokazać różnice. W dotyku ściany jest zauważalna, ale tego się nie pokaże na filmie.
No nie wiem...producenci tego rodzaju farb (choć to bardziej masę szpachlową przypomina niż farbę) zaznaczają że pomalowanie takiej powierzchni klasyczną farbą do ścian spowoduje że nie będzie tzw. "efektu obicia ciepła". Ty chyba pomalowałeś "kolorem" czy się mylę? Nartyskowo jakim pistoletem to robiłeś z jaką dyszą?
@@green259 tak mówią jak piszesz, prawdopodobnie nie odbija, jednak jak widać nadal działa na mostki termiczne i grzyby.🍄 Pistolet do malowania to Wagner, używałem dyszy do farb.
@@zbigniewtestuje A pacą nie idzie to dobrze? Specjalnie kupować pistolet za 800 zł aby zrobić dwie ściany nie bardzo mi się to widzi . Już od dawna się waham nad zastosowaniem takiej " farby" i mam wrażenie ze jest bardzo trudno "ładnie" ją położyć aby było to zrobione estetycznie. Konsystencja tego dziadostwa jest taka że odnoszę wrażenie że wałkiem chcąc pomalować to wyjdzie jak "w oborze" o pędzlu już nie wspominając bo pędzlem to i zwykła lateksowa wygląda tragicznie . Chcąc zrobić to ładnie tylko agregat?
@@green259 fajnie się ją nakłada wałkiem do gładzi szpachlowej, mam na myśli tą gęstą, jest też opcja bardziej płynna jak farba, tą można również ładnie nałożyć wałkiem. (Sąsiad malował u ciebie wałkiem)
Witam zakupiłem produkt tej firmy po pańskim filmiku - pomalowałem łazienkę. Różnica totalna ... zamiast rozbierać łazienkę i ją docieplać 3 razy pomalowałem aby było grubiej. Różnica w temperaturze znaczna, a ściana pomalowana cieplejsza.
Serdecznie dziękuję. Utwierdziłem się w przekonaniu ,że warto to zastosować. Zbierałem się z wypróbowaniem tego typu farby u siebie ..w poniedziałek kurier dostarczy zamówiony towar.
@@michal_majkel9473 dzień dobry , opisalem jak u mnie sprawa wyglądała w równoległym komentarzu .. użyłem kilku warstw farby gotherm i ewidentnie cieplej, poczucie komfortu cieplnego bardzo się poprawiło w tym pokoju .jestem zadowolony na tyle , że kolejne kilka metrów kw ścianek kolankowych będę tym malował. Trzeba pamiętać ,że efekt gładkiej ściany można uzyskać używając produktu w formie masy (nakłada się jak gładź ) , farba natomiast daje efekt "baranka".
@@j.s.5377 ok super dzięki. Właśnie się zastanawiałem pomiędzy At Thermo a Go Therm i tak samo pomiędzy farbą a masą. A ty malowałeś farbą czy szpachlowałeś masą ? Zastanawia mnie jaki jest końcowy efekt "gładkiej ściany" ..
Dzięki. Szukam takiego filmu od roku. Polecam częste wietrzenie całego domu, od początku jesieni. Jak temp spadną poniżej 20 stopni. Okno uchylamy dosyć szeroko i obsereujemy ogrom pary osiadającej na szybie. Kończymy wietrzenie jak para zaczyna znikać z szyby. Pozdrawiam
Dzień dobry panie Zbigniewie, bardzo cenny materiał, sam położę tę farbę, bo problem z grzybem mam dosyć uciążliwy. Dodam, że szkoda, że nie podał pan marki, mógłby pan spokojnie wejść we współpracę z tą firmą i korzyść byłaby trójstronna moim zdaniem, pozdrawiam :)
Super, że też jesteś zadowolony z pompy! Zmniejszenie rachunków to jedno z największych benefitów, które można osiągnąć dzięki efektywnemu ogrzewaniu. Ciekawe, jakie masz odczucia odnośnie komfortu cieplnego w porównaniu do wcześniejszych rozwiązań. Czy zauważyłeś jakieś inne korzyści?
Hej! My z mężem mamy ten problem, że kupiliśmy nowe mieszkanie od dewelopera i mieszkamy, a z pozostałych lokali większość jest kupiona inwestycyjnie i tak stoją sobie puste... Mamy lodowatą całą ścianę graniczącą z takim lokalem. Zapleśniała cała powierzchnia za szafami, kilka metrów PAXów było czyszczone ale nadal czuć pleśń. Szukamy mądrego rozwiązania. Dziękuję za test i filmik. Zastanawiam się czy obłożyć ścianę XPSem czy może spróbować takiej farby? Deweloper mówi, że XPS, budowlaniecżeby tego nie zakrywać żadnym XPSem, rzeczoznawca nie robiłby nic ale pozwał do sądu za niegrzanie, zarządca budynku się wykręcił. A my jesteśmy stratni i mamy szkody. Jeśli ktoś ma sprawdzone rady to z radością wezmę pod uwagę ;) Dzięki
Hej, ja w poniemieckiej kamienicy pomalowałem wszystkie zewnętrzne ściany w jednym pomieszczeniu i powiem że jestem bardzo zadowolony. Różnica niesamowita.
@@zbigniewtestuje Dziękuję, przekonałeś mnie!. Zamówiłam już farbę (wybrałam produkt firmy Akterm) i będziemy działać w temacie. Rozwiązanie niweluje strach przed powstaniem nalotu pod warstwą styrodurowego docieplenia czy zejściem problemu pod drewnianą podłogę. Na początek przemalujemy po połowie powierzchni ściany w szafach, z których dykty były nie do odratowania. Jeśli będzie efekt różnicy cieplnej to po raz kolejny zdemontujemy ciężkie lustrzane fronty i odstawimy kilka metrów tych wielkich szaf aby przemalować całą ścianę. Dam znać co i jak kiedy ustalimy efekty. Pozdrawiam serdecznie :)
Koniecznie zrob test pod kąterm termoizolacyjnosci. Na rynku jest juz kilkunastu producentow takich farb. Jedyne dokumenty z testow labo ktore kilki producentów ma to badanie wspolczynnika przewodzenia ciepła lambda. Ale te wartosci z testow mowia ze przy 1mm farby opor cieplny bedzie znikomy i nic nie zmieni w kwestii termoizolacji.
To dobra uwaga! Rzeczywiście, wiele producentów farb termoizolacyjnych reklamuje swoje produkty, ale warto przeprowadzić dokładne testy, aby zweryfikować ich rzeczywistą efektywność. Współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) to ważny parametr, ale jak zauważyłeś, cienka warstwa farby może nie przynieść znaczącej poprawy w termoizolacji. Rekomendowane byłoby wykonanie testów w różnych warunkach, aby lepiej zrozumieć, jakie korzyści rzeczywiście mogą przynieść te produkty. Niestety nie mam tylu pomieszczeń aby przetestować je wszystkie. Dziękuję za podzielenie się tym spostrzeżeniem!
Witam dobrze wyjaśnione też mam podobny problem . Zamierzam zastosować Pana metodę farbę termo . Zobaczymy jak wyjdzie ? Ile ma Pan już ściany bez grzyba po zastosowaniu tej farby. /
Witam , po kilku dniach od wykonanych prac dzielę się efektem jaki udało mi się uzyskać używając tego typu farbę (producent Czechowice - Dziedzice ). Malowałem wnękę okna dachowego wykonana z plyt gk , punktowo temperatura wynosiła 13stC ,ze względu na wychladzajacy się stelaż...w tym miejscu powstawały skroplenia, z czasem pleśń . Po wyczyszczeniu pleśni i odnowieniu gładzi (również wymiana skorodowanego wkręta mocujacego gk do stelaża ) pomalowałem wnękę okienną warstwa ok 1,5mm. Każdy kąt , i cała powierzchnia wnęki stała się niemalże od razu ciepła . Temperatura 18,9-20st. ...jestem mega zadowolony i pełen optymizmu ,że uda się usunąć pozostałe źródła dyskomfortu cieplnego w moim domu, wynikające z błędów wykonawcy i mojej ówczesnej niewiedzy :( .Czekają mnie teraz dwie ścianki kolankowe 5,5m x 0,6m ( planowałem docieplenia wełna )oraz ściana na klatce schodowej (tu dość wąska klatka, więc dostawienie ścianki i docieplenie wełna nie wchodziło w grę i w zasadzie po 5 latach od wprowadzenia się byłem już pogodzony z losem i dość nieprzyjemnym uczuciem chlodu). Serdeczne dzięki za filmik . Wszystkiego dobrego !
Dopowiem jeszcze : w moim przypadku używałem farby Jest jeszcze dostępna masa do nakładania analogicznie do gładzi...najprawdopodobniej właśnie tej masy będę używał na wspomnianej klatce schodowej
Witam serdecznie! Cieszę się, że efekty prac są tak satysfakcjonujące i że udało się poprawić komfort cieplny w Twoim domu. Dobrze, że zająłeś się problemem pleśni i poprawiłeś izolację. W przypadku ścianek kolankowych i klatki schodowej, mam nadzieję, że znajdziesz skuteczne rozwiązania, które przyniosą oczekiwane rezultaty. Dziękuję za miłe słowa, życzę powodzenia w dalszych pracach!
Witam, czy sprawdzał Pan pod kątem temperatury ścian czy farba coś "dała" ? Ja zastanawiam się w kontekście mostków termicznych które występują u mnie przy podłodze w 3 narożnikach budynku. Do wysokości 30 cm ściana ma tam w zimę około 12 stopni..
Też mam mostki termiczne w pokoju, w narożniku przez nie ocieplony gzyms.Domlata 80 typu kostka poleca pan zastosowac farbe na zewnątrz na ten gzyms czy wewnątrz tam gdzie wychodzi grzyb?
Ja tydzień temu kupiłem własnie farbę GO Therm czyli tańszy produkt z firmy FCOM i co na pewno mogę powiedzieć. Na pewno nie próbujcie tej farby nakładać wałkiem bo wyjdzie tragicznie. Ziarnistość struktury wychodzi nie jednolita , farba miejscami lepiej się rozprowadza (grubiej) miejscami cieniej. Ogólnie sciana w pokoju wyszła mi gorzej jak w jakimś pomieszczeniu gospodarczym. Moja rada jest taka , pierwszą warstwę ( podkładową) zrobić wałkiem ( i nie przejmować się że brzydko wygląda) , natomiast po wyschnięciu zaciągnąć piórem do szpachlowania. Jak ktoś ma pojęcie jakiekolwiek o szpachlowaniu to ta farba nawet ładniej się rozprowadza szpachlą niż gładź gipsowa . Ściana wychodzi gładka i po przeszlifowaniu wygląda całkiem OK. Jaki będzie efekt anty pleśniowy to dopiero czas pokarze, na razie jedyne co mogę stwiedzić to fakt że rzeczywiście ściana pomalowana tą farbą jest cieplejsza w dotyku niż ściana nie pomalowana. No cóż zobaczymy za rok czy ten wynalazek jest cokolwiek wart.
Witam, wracam do Pana bo sam nie potrafie odpowiedziec sobie na ta zagadkę. Dzisiaj polozylem pierwsza warstwe masy GoTherm. Nie kladzie sie tego latwo ale bardziej mnie zastanawia efekt. Sciana w dotyku wyraznir cieplejsza niz ta sama sciana bez masy 10 cm dalej(kilka h po polozeniu). Pomiar pirometrem nie wskazuje zadnej roznicy co mnie mega dziwi. Nie wiem o co chodzi i skad taki efekt. Kilka osob juz potwjerdzilo to wrazenie cieploty sciany..
Polega to na efekcie odbicia, czyli przykładasz rękę i ciepło odbija się od ściany, w „zimnym” miejscu jest wchłaniane przez ścianę, jeśli masz nie pomalowaną jedną ścianę, to postaw w rogu jakieś urządzenie do ogrzewania, ta zimna ściana wchłonie ciepło, będzie cieplejsza, a ta z farbą termoizolacyjną odbije je do pomieszczenia.
@@zbigniewtestuje Panie Zbigniewie dziękuję za wyjaśnienie. My właśnie wczoraj skończyliśmy nakładać 2/3 warstwę masy i jutro musi podszlifować nierówności. Mam dwa pytania/uwagi które może Pan już rozważał. 1. Farba/Masa wydaje się nie mieć żadnych właściwości myjących, a wręcz strasznie się brudzi i potem ciężko sobie z tym poradzić. Miał już Pan takie spostrzeżenia? Jakaś porada? 2. Zastanawiam się czy w miejscach widocznych ( nie przysłoniętych meblami ) nie pomalować jedną warstwą magnatu. Jak wtedy będzie się zachowywać ściana? Czy będzie dalej stosunkowa cieplejsza niż ściana bez warstwy czy odczucie zimna ściany zewnętrznej wróci ? Dziękuję za fajną rozmowę.
Muszę to samo zastosować u siebie. Pokój prawie pomalowany ale żeby się nie wkurzać że od nowa wyjdzie grzyb/pleśń zastosuje "ten wynalazek". Podasz nazwę producenta?
Na tym filmie stosowałem farbę AT TERMO, obecnie w warunkach domowych stosuję GoTherm, o parametrach obu wyrobów tej samej firmy poczytasz na stronie producenta.
@grajek1111111 trudno opisać, ale wg producenta AT termo ma Lewsze właściwości, nadaje się do profesjonalnego użytku, ma większą izolację cieplną i jest na wyższe temperatury. Osobiście nie mam narzędzi aby to sprawdzić.
@@grajek1111111 nie, będzie już pona 1,5 roku, aplikowałem też w innym miejscu, będzie o tym film na test od 3 miesięcy nic nie wychodzi, poczekam do końca zimy.
Twoja gramatyka działa jak farba termoizolacyjna - czasem coś blokuje, ale ogólny efekt i tak trzyma się ciepło! 😉 A tak poważnie, dzięki za komentarz - ważne, że treść dotarła, reszta to detale!
Zgadza się! Ochrona podczas takich prac jest bardzo ważna. To było nieprzemyślane, tak jak piszesz zdecydowanie lepiej zadbać o swoje zdrowie i nosić maskę, aby nie wdychać zarodników grzybów.
W moim przypadku na mostki cieplne pomogło. Usunięcie przyczyny problemu to klucz do rozwiązania, a czasem proste działania mogą przynieść świetne rezultaty
Dziekuje za filmik tez od 2 lat sie zastanawiam , dziś już wiem że nie ma po co , tylko trzeba działać dziękuję 😎
Cieszę się że mogłem pomóc, ja dopóki nie zrobiłem testu również podchodziłem do tego sceptycznie.
SERDECZNE DZIEKI ZA CIEKAWY I POUCZAJACY FILM👍PROSZE O CIAG DALSZY🙂
Farba napewno radzi sobie z mostkami termicznymi, ma również właściwości termiczne, które też czuć, ale obecnie nie posiadam urządzenia (kamery), którą można pokazać różnice. W dotyku ściany jest zauważalna, ale tego się nie pokaże na filmie.
No nie wiem...producenci tego rodzaju farb (choć to bardziej masę szpachlową przypomina niż farbę) zaznaczają że pomalowanie takiej powierzchni klasyczną farbą do ścian spowoduje że nie będzie tzw. "efektu obicia ciepła". Ty chyba pomalowałeś "kolorem" czy się mylę?
Nartyskowo jakim pistoletem to robiłeś z jaką dyszą?
@@green259 tak mówią jak piszesz, prawdopodobnie nie odbija, jednak jak widać nadal działa na mostki termiczne i grzyby.🍄
Pistolet do malowania to Wagner, używałem dyszy do farb.
@@zbigniewtestuje A pacą nie idzie to dobrze? Specjalnie kupować pistolet za 800 zł aby zrobić dwie ściany nie bardzo mi się to widzi . Już od dawna się waham nad zastosowaniem takiej " farby" i mam wrażenie ze jest bardzo trudno "ładnie" ją położyć aby było to zrobione estetycznie. Konsystencja tego dziadostwa jest taka że odnoszę wrażenie że wałkiem chcąc pomalować to wyjdzie jak "w oborze" o pędzlu już nie wspominając bo pędzlem to i zwykła lateksowa wygląda tragicznie . Chcąc zrobić to ładnie tylko agregat?
@@green259 fajnie się ją nakłada wałkiem do gładzi szpachlowej, mam na myśli tą gęstą, jest też opcja bardziej płynna jak farba, tą można również ładnie nałożyć wałkiem. (Sąsiad malował u ciebie wałkiem)
Witam zakupiłem produkt tej firmy po pańskim filmiku - pomalowałem łazienkę. Różnica totalna ... zamiast rozbierać łazienkę i ją docieplać 3 razy pomalowałem aby było grubiej. Różnica w temperaturze znaczna, a ściana pomalowana cieplejsza.
Cieszę się że pomogłem,
sam na początku nie wierzyłem, że to zadziała, dlatego film powstał po takim czasie. Pozdrawiam.
Jaka to farba???@@zbigniewtestuje
Jaka farba?
Serdecznie dziękuję. Utwierdziłem się w przekonaniu ,że warto to zastosować. Zbierałem się z wypróbowaniem tego typu farby u siebie ..w poniedziałek kurier dostarczy zamówiony towar.
Będę wdzięczny za polubienie filmu, i oczywiście czekam na komentarz jak pomalujesz, czy będzie jakiś efekt.
I jak tam próbował Pan, jak efekty?
@@michal_majkel9473 dzień dobry , opisalem jak u mnie sprawa wyglądała w równoległym komentarzu .. użyłem kilku warstw farby gotherm i ewidentnie cieplej, poczucie komfortu cieplnego bardzo się poprawiło w tym pokoju .jestem zadowolony na tyle , że kolejne kilka metrów kw ścianek kolankowych będę tym malował. Trzeba pamiętać ,że efekt gładkiej ściany można uzyskać używając produktu w formie masy (nakłada się jak gładź ) , farba natomiast daje efekt "baranka".
@@j.s.5377 ok super dzięki. Właśnie się zastanawiałem pomiędzy At Thermo a Go Therm i tak samo pomiędzy farbą a masą. A ty malowałeś farbą czy szpachlowałeś masą ? Zastanawia mnie jaki jest końcowy efekt "gładkiej ściany" ..
@@michal_majkel9473 póki co tylko farba malowałem , masa planuję robić ściankę na klatce schodowej na piętro ale to nie prędzej niż na wiosnę
Dzięki. Szukam takiego filmu od roku. Polecam częste wietrzenie całego domu, od początku jesieni. Jak temp spadną poniżej 20 stopni. Okno uchylamy dosyć szeroko i obsereujemy ogrom pary osiadającej na szybie. Kończymy wietrzenie jak para zaczyna znikać z szyby. Pozdrawiam
Ale brednia
@@darionavaso8808 chyba ty
Nie mówię o tym środku tylko o tym twoim wietrzeniu a jak mówię to wiem powtórzę ale brednia
@@darionavaso8808 bo masz zamontowaną rekuperację i cwaniaczysz?
@@darionavaso8808A co, ty nie wietrzysz domu tylko siedzisz w tym smrodzie? Gratuluję wytrwałości i znajomości tematu.
Dzień dobry panie Zbigniewie,
bardzo cenny materiał, sam położę tę farbę, bo problem z grzybem mam dosyć uciążliwy. Dodam, że szkoda, że nie podał pan marki, mógłby pan spokojnie wejść we współpracę z tą firmą i korzyść byłaby trójstronna moim zdaniem, pozdrawiam :)
Super, że też jesteś zadowolony z pompy! Zmniejszenie rachunków to jedno z największych benefitów, które można osiągnąć dzięki efektywnemu ogrzewaniu. Ciekawe, jakie masz odczucia odnośnie komfortu cieplnego w porównaniu do wcześniejszych rozwiązań. Czy zauważyłeś jakieś inne korzyści?
Hej! My z mężem mamy ten problem, że kupiliśmy nowe mieszkanie od dewelopera i mieszkamy, a z pozostałych lokali większość jest kupiona inwestycyjnie i tak stoją sobie puste... Mamy lodowatą całą ścianę graniczącą z takim lokalem. Zapleśniała cała powierzchnia za szafami, kilka metrów PAXów było czyszczone ale nadal czuć pleśń. Szukamy mądrego rozwiązania. Dziękuję za test i filmik. Zastanawiam się czy obłożyć ścianę XPSem czy może spróbować takiej farby? Deweloper mówi, że XPS, budowlaniecżeby tego nie zakrywać żadnym XPSem, rzeczoznawca nie robiłby nic ale pozwał do sądu za niegrzanie, zarządca budynku się wykręcił. A my jesteśmy stratni i mamy szkody. Jeśli ktoś ma sprawdzone rady to z radością wezmę pod uwagę ;) Dzięki
Hej, ja w poniemieckiej kamienicy pomalowałem wszystkie zewnętrzne ściany w jednym pomieszczeniu i powiem że jestem bardzo zadowolony. Różnica niesamowita.
@@zbigniewtestuje Dziękuję, przekonałeś mnie!. Zamówiłam już farbę (wybrałam produkt firmy Akterm) i będziemy działać w temacie. Rozwiązanie niweluje strach przed powstaniem nalotu pod warstwą styrodurowego docieplenia czy zejściem problemu pod drewnianą podłogę. Na początek przemalujemy po połowie powierzchni ściany w szafach, z których dykty były nie do odratowania. Jeśli będzie efekt różnicy cieplnej to po raz kolejny zdemontujemy ciężkie lustrzane fronty i odstawimy kilka metrów tych wielkich szaf aby przemalować całą ścianę. Dam znać co i jak kiedy ustalimy efekty. Pozdrawiam serdecznie :)
Koniecznie zrob test pod kąterm termoizolacyjnosci. Na rynku jest juz kilkunastu producentow takich farb. Jedyne dokumenty z testow labo ktore kilki producentów ma to badanie wspolczynnika przewodzenia ciepła lambda. Ale te wartosci z testow mowia ze przy 1mm farby opor cieplny bedzie znikomy i nic nie zmieni w kwestii termoizolacji.
To dobra uwaga! Rzeczywiście, wiele producentów farb termoizolacyjnych reklamuje swoje produkty, ale warto przeprowadzić dokładne testy, aby zweryfikować ich rzeczywistą efektywność. Współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) to ważny parametr, ale jak zauważyłeś, cienka warstwa farby może nie przynieść znaczącej poprawy w termoizolacji. Rekomendowane byłoby wykonanie testów w różnych warunkach, aby lepiej zrozumieć, jakie korzyści rzeczywiście mogą przynieść te produkty. Niestety nie mam tylu pomieszczeń aby przetestować je wszystkie. Dziękuję za podzielenie się tym spostrzeżeniem!
Witam dobrze wyjaśnione też mam podobny problem . Zamierzam zastosować Pana metodę farbę termo . Zobaczymy jak wyjdzie ? Ile ma Pan już ściany bez grzyba po zastosowaniu tej farby. /
Obecnie prawie 2 lata
Najpierw było to potraktować sodą kaustyczną. Pięknie likwiduje grzyba.
Jakie masz doświadczenia z jej użyciem?
Mysli pan że pokrycie tą farbą miejsc w których występują mostki termiczne przyniesie efekt ?
Nie myślę, wiem to ponieważ malowałem w kilku miejscach info roku mieć nie wychodzi
Witam , po kilku dniach od wykonanych prac dzielę się efektem jaki udało mi się uzyskać używając tego typu farbę (producent Czechowice - Dziedzice ). Malowałem wnękę okna dachowego wykonana z plyt gk , punktowo temperatura wynosiła 13stC ,ze względu na wychladzajacy się stelaż...w tym miejscu powstawały skroplenia, z czasem pleśń . Po wyczyszczeniu pleśni i odnowieniu gładzi (również wymiana skorodowanego wkręta mocujacego gk do stelaża ) pomalowałem wnękę okienną warstwa ok 1,5mm. Każdy kąt , i cała powierzchnia wnęki stała się niemalże od razu ciepła . Temperatura 18,9-20st. ...jestem mega zadowolony i pełen optymizmu ,że uda się usunąć pozostałe źródła dyskomfortu cieplnego w moim domu, wynikające z błędów wykonawcy i mojej ówczesnej niewiedzy :( .Czekają mnie teraz dwie ścianki kolankowe 5,5m x 0,6m ( planowałem docieplenia wełna )oraz ściana na klatce schodowej (tu dość wąska klatka, więc dostawienie ścianki i docieplenie wełna nie wchodziło w grę i w zasadzie po 5 latach od wprowadzenia się byłem już pogodzony z losem i dość nieprzyjemnym uczuciem chlodu). Serdeczne dzięki za filmik . Wszystkiego dobrego !
Dopowiem jeszcze : w moim przypadku używałem farby
Jest jeszcze dostępna masa do nakładania analogicznie do gładzi...najprawdopodobniej właśnie tej masy będę używał na wspomnianej klatce schodowej
Witam serdecznie! Cieszę się, że efekty prac są tak satysfakcjonujące i że udało się poprawić komfort cieplny w Twoim domu. Dobrze, że zająłeś się problemem pleśni i poprawiłeś izolację. W przypadku ścianek kolankowych i klatki schodowej, mam nadzieję, że znajdziesz skuteczne rozwiązania, które przyniosą oczekiwane rezultaty. Dziękuję za miłe słowa, życzę powodzenia w dalszych pracach!
Witam. Z którego produktu Pan korzystał ? Jeden ma przedrostek AT a drugi GO . Właśnie się zastanawiam i nie wiem który wybrać .
@jokerto z tego i tego AT jest do rozwiązań wysokotemperaturowych, GO do domu wystarczy
witam, testował Pan bautera>? i czy jest mozliwosc przeprowadzic taki test dla porównania jesli Pan tego nie robił?
Nie znam firmy, nie testowałem
Super. Chętnie przetestuje u mnie . Można wiedzieć co to za firma?
Ja u siebie robiłem farbą AT Termo
Witam, czy sprawdzał Pan pod kątem temperatury ścian czy farba coś "dała" ? Ja zastanawiam się w kontekście mostków termicznych które występują u mnie przy podłodze w 3 narożnikach budynku. Do wysokości 30 cm ściana ma tam w zimę około 12 stopni..
Do tego właśnie między innymi stosuje się tą powłokę, na mostki termiczne, to dzięki likwidacji mostków nie pojawia się grzyb i pleśń.
Dziękuję za odpowiedź. A czy mierzył Pan temperaturę ścian przed i po malowaniu? Pozdrawiam
@michal_majkel9473 nie mam urządzenia, termometr nic nie pokazuje, ale w dotyku jest ewidentnie cieplejsza, można bez problemu się „przytulić”
Też mam mostki termiczne w pokoju, w narożniku przez nie ocieplony gzyms.Domlata 80 typu kostka poleca pan zastosowac farbe na zewnątrz na ten gzyms czy wewnątrz tam gdzie wychodzi grzyb?
@krystiantomczyk2958 wewnątrz w miejscu gdzie wychodzi.
Cześć, jak sprawuje się farba obecnie? Wyszła jakaś pleśń? Mam podobną sytuację w sypialni na ścianie
Ja tydzień temu kupiłem własnie farbę GO Therm czyli tańszy produkt z firmy FCOM i co na pewno mogę powiedzieć. Na pewno nie próbujcie tej farby nakładać wałkiem bo wyjdzie tragicznie. Ziarnistość struktury wychodzi nie jednolita , farba miejscami lepiej się rozprowadza (grubiej) miejscami cieniej. Ogólnie sciana w pokoju wyszła mi gorzej jak w jakimś pomieszczeniu gospodarczym. Moja rada jest taka , pierwszą warstwę ( podkładową) zrobić wałkiem ( i nie przejmować się że brzydko wygląda) , natomiast po wyschnięciu zaciągnąć piórem do szpachlowania. Jak ktoś ma pojęcie jakiekolwiek o szpachlowaniu to ta farba nawet ładniej się rozprowadza szpachlą niż gładź gipsowa . Ściana wychodzi gładka i po przeszlifowaniu wygląda całkiem OK. Jaki będzie efekt anty pleśniowy to dopiero czas pokarze, na razie jedyne co mogę stwiedzić to fakt że rzeczywiście ściana pomalowana tą farbą jest cieplejsza w dotyku niż ściana nie pomalowana. No cóż zobaczymy za rok czy ten wynalazek jest cokolwiek wart.
@@green259 dzięki
Do dnia dzisiejszego mam spokój.
Czy tę masę stosuje się jako wierzchnią warstwę, czy można na niej położyć kolor od Fluggera i efekt bedzie utrzymany?
Wg producenta, musi to być wierzchnia warstwa, jeśli chce sie uzyskać jakiś kolor, można zamówić u producenta.
Witam, wracam do Pana bo sam nie potrafie odpowiedziec sobie na ta zagadkę. Dzisiaj polozylem pierwsza warstwe masy GoTherm. Nie kladzie sie tego latwo ale bardziej mnie zastanawia efekt. Sciana w dotyku wyraznir cieplejsza niz ta sama sciana bez masy 10 cm dalej(kilka h po polozeniu). Pomiar pirometrem nie wskazuje zadnej roznicy co mnie mega dziwi. Nie wiem o co chodzi i skad taki efekt. Kilka osob juz potwjerdzilo to wrazenie cieploty sciany..
Polega to na efekcie odbicia, czyli przykładasz rękę i ciepło odbija się od ściany, w „zimnym” miejscu jest wchłaniane przez ścianę, jeśli masz nie pomalowaną jedną ścianę, to postaw w rogu jakieś urządzenie do ogrzewania, ta zimna ściana wchłonie ciepło, będzie cieplejsza, a ta z farbą termoizolacyjną odbije je do pomieszczenia.
@@zbigniewtestuje Panie Zbigniewie dziękuję za wyjaśnienie. My właśnie wczoraj skończyliśmy nakładać 2/3 warstwę masy i jutro musi podszlifować nierówności. Mam dwa pytania/uwagi które może Pan już rozważał. 1. Farba/Masa wydaje się nie mieć żadnych właściwości myjących, a wręcz strasznie się brudzi i potem ciężko sobie z tym poradzić. Miał już Pan takie spostrzeżenia? Jakaś porada? 2. Zastanawiam się czy w miejscach widocznych ( nie przysłoniętych meblami ) nie pomalować jedną warstwą magnatu. Jak wtedy będzie się zachowywać ściana? Czy będzie dalej stosunkowa cieplejsza niż ściana bez warstwy czy odczucie zimna ściany zewnętrznej wróci ? Dziękuję za fajną rozmowę.
Muszę to samo zastosować u siebie. Pokój prawie pomalowany ale żeby się nie wkurzać że od nowa wyjdzie grzyb/pleśń zastosuje "ten wynalazek". Podasz nazwę producenta?
Na tym filmie stosowałem farbę AT TERMO, obecnie w warunkach domowych stosuję GoTherm, o parametrach obu wyrobów tej samej firmy poczytasz na stronie producenta.
Jak oceniasz obydwa produkty?
@grajek1111111 trudno opisać, ale wg producenta AT termo ma Lewsze właściwości, nadaje się do profesjonalnego użytku, ma większą izolację cieplną i jest na wyższe temperatury.
Osobiście nie mam narzędzi aby to sprawdzić.
Rozumiem, dzięki za info. Aktualnie grzyb/pleśń nie pojawiły się ponownie u Ciebie?
@@grajek1111111 nie, będzie już pona 1,5 roku, aplikowałem też w innym miejscu, będzie o tym film na test od 3 miesięcy nic nie wychodzi, poczekam do końca zimy.
Czy wilgoć się nadal pojawia na ścianach? Ja już nie mam pomysłu na moje ściany jest to ostatnia deska ratunku 😢
Nie, od ponad 1,5 roku jest spokój.
Super farbę co prawda innej firmy :) ale zamówiłem i spróbuję tą zimna i wilgotną ścianę pomalować. Pozdrawiam
Czy taka ściana w środku się potem nie poci? Jak się przykrywa taka farba pleśń czy wilgoć?
@osa623 nie, bynajmniej nie zauważyłem, farba wg producenta wyciąga wilgoć.
Czy na taką farbę można bezproblemowo nakładać inna kolorową?
Moge prosić o dokladna nazwe i marke tej farby?
To była konkretnie AT termo
nie zapomnij napisac o mojej gramatyce😃
Twoja gramatyka działa jak farba termoizolacyjna - czasem coś blokuje, ale ogólny efekt i tak trzyma się ciepło! 😉 A tak poważnie, dzięki za komentarz - ważne, że treść dotarła, reszta to detale!
szkoda tylko, że nie izoluje temperatury co widać na innych filmach
Co masz dokładnie na myśli ?
@zbigniewtestuje pomalowany tym stalowy pojemnik po nalaniu gorącej wody nie utrzymuje ciepła ani trochę lepiej niż niczym nie malowany
No panie ale do takiego szorowania lepiej maske zalozyc bo wdychanie tego grzybka na zdrówko nie wyjdzie
Dlaczego nie powiedziałeś mu tego zanim wziął się do roboty?
Zgadza się! Ochrona podczas takich prac jest bardzo ważna. To było nieprzemyślane, tak jak piszesz zdecydowanie lepiej zadbać o swoje zdrowie i nosić maskę, aby nie wdychać zarodników grzybów.
Pić na wodę ,najpierw usuń przyczynę przecieku ,a następnie samo zniknie ,bez wynalazków !
A jak przyczyną lodowatej ściany jest niedogrzane mieszkanie obok kupione na inwestycję i stojące sobie puste?
W moim przypadku na mostki cieplne pomogło. Usunięcie przyczyny problemu to klucz do rozwiązania, a czasem proste działania mogą przynieść świetne rezultaty