Koman Band - Ciemności złote, ciemno srebrne (first version, 1974)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 20

  • @Jarys-y7t
    @Jarys-y7t 2 หลายเดือนก่อน +2

    Tj. takie piękne 🎉🎉🎉

  • @Agnos66
    @Agnos66 4 หลายเดือนก่อน +3

    Funk klasy światowej . Rewelacyjni muzycy .

  • @krzysztofparski8294
    @krzysztofparski8294 4 หลายเดือนก่อน +5

    Super deciaki klawisze i gitary

  • @robertkonieczny4953
    @robertkonieczny4953 4 หลายเดือนก่อน +4

    Świetne! Inspiracja to całe spektrum począwszy od The Doors poprzez Komedę po Breakout. Dzięki za taki perełki

  • @PRAKROL
    @PRAKROL 4 หลายเดือนก่อน +8

    Miło dowiedzieć się o istnieniu takiej kapeli, Polska jazzem stała i pięknie to wplatano w inne gatunki. Paradoks czasów, teraz gdy wszystko jest łatwiej dostępne, relatywnie tańsze większość produkuje kasowy chłam, kiedyś tworzono mądrze, spontanicznie i bezkompromisowo, można powiedzieć że przemysł wyparł sztukę. Powodzenia wszystkim słuchaczom dobrej polskiej muzyki😊 P.S. Kanał pierwsza klasa będę tu na pewno często - powodzenia dla autora👍😉
    P.S. Może sprecyzuję swój pogląd. Głównie chodzi mi o naszą muzykę, po 60-tych latach i po okresie pewnego szablonu. Pod wpływem ruchu hipisowskiego potem progresywnego zespoły zaczęły muzykę traktować jako środek wyrazu, buntu, filozofii, niezależności i .... , tak w formie jak i w tekście, paradoksalnie cenzura i wymogi państwa co do wykształcenia muzycznego czy poziomu samouków prowadziło do dość wysokiego poziomu w wytwórniach płytowych i środkach masowego przekazu a relatywnie drogi sprzęt lądował raczej u ludzi którzy autentycznie chcieli coś tworzyć. Teraz sytuacja się zmieniła, każdy klepie coś na komputerze, instrumenty są dużo tańsze a "muzyków" jest więcej jak słuchających, faktycznie jest sporo dobrej muzyki ale jest głęboko ukryta wśród kasowej tandety którą to z kolei generują rozrywkowe "masy" i pieniądze. Łatwiej mi to wytłumaczyć na przykładzie fotografii - kiedyś gdy posługiwano się lustrzankami i kliszą koszt jednego zdjęcia i wywołania go był na tyle wysoki że fotografujący celebrował każde ujęcie, starał się przynajmniej o poprawność efektu końcowego, dzisiaj wśród miliardów zdjęć trzaskanych jak z karabinu i nic nie kosztujących dopiero wybieramy a nóż coś wyszło, taką samą sytuację widzę w muzyce, technologia rozleniwiła i wyręczyła muzyków, analogowo są słabsi od swoich starszych kolegów. Sprzęt powinien być pośrednikiem wyrazu i umiejętności a nie kreatorem muzyki i każdej innej sztuki, obawiam się jednak że technologia AI zupełnie nas pozbawi umiejętności manualnych.
    Dzięki. Powodzenia.

    • @amidadeer
      @amidadeer 3 หลายเดือนก่อน

      Nie zgadzam się z tą "większością produkującą chłam". Pomijając nawet to, czy współczesna muzyka popularna to "chłam" (według mnie nie, jest wiele popularnych w radiu utworów będących naprawdę dobrymi kompozycjami - problemem bardziej jest to, że są puszczane tak często i tak agresywnie, że łatwo jest o przejedzenie), to i tak stanowi ona ułamek procenta całokształtu muzyki na całym świecie. Paradoks dostępności polega właśnie na tym, że niby w internecie łatwo jest znaleźć nowych, dobrych muzyków, ale przez to że wszyscy siedzą we własnych bańkach, to z nowych muzyków poznają w większości tylko tych, których stać na reklamy i podbijane odpłatnie duże zasięgi.
      Polecam serdecznie mniej narzekać, a więcej szukać nowej, dobrej muzyki - jest jej od groma. Można zacząć od wyszukiwania po tagach na Bandcampie, puszczania wygenerowanych przez YT, Spotify czy innych portalach z muzyką playlist pasujących stylistycznie do odsłuchiwanych muzyków, czy nawet przeglądanie Wikipedii po kategoriach z gatunkami muzycznymi. Naprawdę warto, niejedną perełkę w taki sposób znalazłam.

    • @twospoonsofmusic
      @twospoonsofmusic  3 หลายเดือนก่อน +1

      Dokładnie. Ewentualnie co wtorek zaglądać tu na kanał gdzie wrzucam takie właśnie znaleziska z otchłani internetu w cyklu Muzyka z bocznej ulicy :)

    • @PRAKROL
      @PRAKROL 3 หลายเดือนก่อน

      @@amidadeer Witam. Może sprecyzuję swój pogląd. Głównie chodzi mi o naszą muzykę, po 60 latach i po okresie pewnego szablonu, pod wpływem ruchu hipisowskiego potem progresywnego zespoły zaczęły muzykę traktować jako środek wyrazu, buntu, filozofii, niezależności i .... , tak w formie jak i w tekście, paradoksalnie cenzura i wymogi państwa co do wykształcenia muzycznego czy poziomu samouków prowadziło do dość wysokiego poziomu w wytwórniach płytowych i środkach masowego przekazu a relatywnie drogi sprzęt lądował raczej u ludzi którzy autentycznie chcieli coś tworzyć. Teraz sytuacja się zmieniła, każdy klepie coś na komputerze, instrumenty są dużo tańsze a "muzyków" jest więcej jak słuchających, faktycznie jest sporo dobrej muzyki ale jest głęboko ukryta wśród kasowej tandety którą to z kolei generują rozrywkowe "masy" i pieniądze. Łatwiej mi to wytłumaczyć na przykładzie fotografii - kiedyś gdy posługiwano się lustrzankami i kliszą koszt jednego zdjęcia i wywołania go był na tyle wysoki że fotografujący celebrował każde ujęcie, starał się przynajmniej o poprawność efektu końcowego, dzisiaj wśród miliardów zdjęć trzaskanych jak z karabinu i nic nie kosztujących dopiero wybieramy a nóż coś wyszło, taką samą sytuację widzę w muzyce, technologia rozleniwiła i wyręczyła muzyków, analogowo są słabsi od swoich starszych kolegów. Sprzęt powinien być pośrednikiem wyrazu i umiejętności a nie kreatorem muzyki i każdej innej sztuki, obawiam się jednak że technologia AI zupełnie nas pozbawi umiejętności manualnych.
      Dzięki. Powodzenia.😊

  • @PaulPaul-rz2wi
    @PaulPaul-rz2wi 4 หลายเดือนก่อน +4

    Very good music

  • @andrzejsobieniak8167
    @andrzejsobieniak8167 4 หลายเดือนก่อน +4

    Swietny band

  • @tomaszwesoowskifromlechist6222
    @tomaszwesoowskifromlechist6222 4 หลายเดือนก่อน +5

    Pierwszy motyw Hendrix . Ciekawie zaranzowany.Powiem to jest jam naszpikowany cytatami.Doorsi na rhodesie.Swietnie się tego słucha.Dęciaki nadają epickości.Chase był taki band .album Eneidy czy coś.😊

  • @tkotyla
    @tkotyla 4 หลายเดือนก่อน +5

    Gdyby policzyć płyty które ukazały się w latach siedemdziesiątych można by pomyśleć że Polska była rockową pustynią, a tak chyba nie było. Całkiem sporo się tych nagrań zachowało.

  • @waldemarkulczynski3228
    @waldemarkulczynski3228 4 หลายเดือนก่อน +2

    👍

  • @grzegorzkowalski4614
    @grzegorzkowalski4614 4 หลายเดือนก่อน +2

    😊👍👍

  • @listener-kv8rr
    @listener-kv8rr 4 หลายเดือนก่อน +4

    Brzmi trochę dysharmonicznie, ale to raczej celowe działanie. Przypomina mi dzieła Davida Axelroda. Gitara solowa mocno odstaje od reszty. Brzmi identycznie do gitary w końcówce Holy Thursday Axelroda (1968). Nie ma się czego czepiać, wręcz przeciwnie. 100% jazz-rock.

  • @adamwojtekmaksimowicz
    @adamwojtekmaksimowicz 4 หลายเดือนก่อน +1

    😶

  • @jackro8566
    @jackro8566 4 หลายเดือนก่อน

    o czym gracie?????

    • @EvaM-01
      @EvaM-01 4 หลายเดือนก่อน +2

      . . . O muzyce 👌

    • @euzebiuszkarpacki3810
      @euzebiuszkarpacki3810 หลายเดือนก่อน +1

      O miłości .

    • @rozgniatacz_mend
      @rozgniatacz_mend หลายเดือนก่อน

      @@euzebiuszkarpacki3810 w domach z betonu