Jak dla mnie T1 jest zdecydowanie lepszym filmem . Mniej familijnym i bez płynnego T1000 . I wizja przyszłości w T1 - bród, syf, ciągła ucieczka przed maszynami i ukrywanie się jest bardziej realistyczne niż otwarta walka z maszynami w T2 😮 . Resztę części Terminatora można przemilczeć 😂
Maszyny z matrixa, film cyborg z van damme'm, w ogóle w latach 80tych sporo powstawało takich sci-fi na rynek VHS, robot z serialu zagubieni w kosmosie, Transformers, Mitchellowie kontra maszyny, serial miłość, śmierć i roboty,
Replikatory z Gwiezdnych Wrót, zarówno w formie małych maszyn, jak i z płynnego metalu coś a'la T1000 W czarnym lustrze też się pojawiają różne warte wspomnienia
To chyba moje ulubione opowiadanie z tej serii i to pomimo tego, że sam Terminus fabularnie był dość prymitywny i raczej mało imponujący. Zresztą Lem w tej serii wyjątkowo często poruszał ten temat i co ciekawe opisywał też niejako rozwój tej technologii w tym uniwersum. Warto też sprawdzić etymologię jego nazwy która jak to u Lema bywa, nie jest przypadkowa. Ciekawym podsumowaniem robotów Lemowskich jak i tego szorta było by też przypomnienie o wspomnianym we Fiasku robocie (czy komputerze) który powstał jako idealna replika ludzkiego umysłu a celem jego powstania było badanie wielkich problemów egzystencji. Naturalnie nic z tego nie wyszło gdyż robot zamiast udzielać odpowiedzi zaczął zadawać pytania.
WALL-E Numer 5 - krótkie spięcie Marvin - autostopem przez galaktykę Borg, Doktor z serii Voyager. No i RoboCop Chappie to chyba najlepsza rola robota jaką widziałem. Zresztą Blomkamp to f genius.
w sumie to warto by zrobić rozróżnienie na: -SI które nie ma jako tako swojego ciała (Cortana z Halo, Jarvis), -roboty (tu wiadomo), -cyborgi (Mokoto z GiTS, Cyborg z DC, RoboCop) i mechy. Choć jak o tym pomyśleć to: roboty to Mechy z SI a cyborgi to ludzie z SI :D a do mechów można zaliczyć Lamborghini którego nie mam oczywiście :P albo zwykły traktor albo nawet kalkulator nie wiem jak nazwać ludzi z elementami mechów (wszczepy z Cyberpunk, Deus Ex, albo protezy czy chipy od Muska :P) oczywiście granice pomiędzy wszystkimi są bardzo cienkie ale dość tego wywodu bo Thermomix mi pika że zrobił ciasto ;P kiedyś był świetny film Krótkie Spięcie o robocie Jonny-5 Złole z Matrixa te z powierzchni co nas trzymają w symulacji ;) Pytanie czy Transformersy traktujemy bardziej jako obcych czy roboty? W filmie Jestem Matką też był niby to robot niby cały kompleks pod sztuczną inteligencją która wychowuje "córkę" podobna sprawa w serialu Wychowane przez wilki i zabójcza necormancerka z sumieniem Ultron i Vision od Marveli, no jeszcze Jarvis w sumie jako SI ale pancerzami starował :D Robot obcych z zagubionych w kosmosie, w ostatnim serialu od Netflixa całkiem fajnie wyszedł i są roboty sterowane przez pilotów z Wojen Robotów, Robot Jox, Pacific Rim i Power Rangers XD nie wiem czy tu też zaliczyć chodzące miasta z Zabójczych Maszyn :P w mandze i anime jest tego też od groma mechów od Macrossa przez Appleseed, Guandam, Full Metal Panic po Evangelion na koniec mój ulubiony Bender Bending Rodríguez z Futuramy ;) Bite my shiny metal a..!
Mnie się podobał android Paul (do pary z androłaczką Kate) z polskiego cyklu space opery "Zodiac Universum" (książki "Misja Odrodzenie", a cała książka o androidzie to "Czwarta szansa"). Jest dość oryginalny, bo to żaden buntownik przeciwko ludzkości tylko zwykły bezproblemowy najemnik, który leci na misję szukania starożytnych kosmitów kilka wszechświatów dalej (w uniwersum obowiązuje zasada nieskończoności multiswiata). No i oczywiście super robotem jest Wall-E. Rzeczywiście jest masa robotów i androidów w popkulturze, że nie sposób ich wymienić zadowalająco.
Panie Kamitanie wspomniane zostało o Chappie a Jack5 (Krótkie spięcie) ? Dodatkowo dorzuce film Upgrade (2018) o SI bardzo ładnie łaczy sie z tym co kombinuje Elon (PanLeszku sie spodoba :p)
Wspominając o golemach brakuje tych ze "Świata Dysku". Poza tym brakuje Robocopa, Cybermenów z "Doctora Who", można by też wspomnieć o Dalekach, choć to cyborgi innego rodzaju.
Jak mogłeś nie wspomnieć o Dacie ze Star Trek? W jednym z odcinków Nowych Pokoleń poruszają problem jego domniemanego człowieczeństwa, i samoświadomości, kiedy kapitan próbuje go bronić, i stara się udowodnić w świetle prawa, że Data jest samoświadomy. Pełno anime, zwłaszcza tych staroszkolnych porusza temat robotyki. Ghoust in the Shell, czy też Armitage bezpośrednio dotykają tematu ich świadomości i istnienia. Polecam zwłaszcza Armitage 1 i 2.
Pytanie czy można zaliczyć roboty które są zasadniczo pojazdami. Tu można by powiedzieć np o megazordzie z serii power rengers, Eva z seri Evangelion, jeggery z pacific rim itd. Też wybitnie znaną serią z robotami w roli głównej są Transformers, można by też doliczyć Major z Ghost in the shell, robocopa, czy kreskówkę walle. Albo kombinezony iron mana, które bywały zdolne do samodzielnego funkcjonowania.
Dalej jest straszny. Sama świadomość istnienia takiego potwora, który wyrwał spod ludzkiej jurysdykcji i sieje śmierć i zniszczenie napędzała choćby Daniela H. Wilsona do stworzenia "Robokalipsy". Tam mamy całą galerię "dobrych" i "złych" robotów kontrolowanych przez A.I. oraz całkowicie niezależnych (świadomych) bytów.
Wiem, że sie nie dało tego przewidzieć, bo materiały robione są z wyprzedzeniem, ale w tym smutnym dniu dla fanów serii Dragon Ball 🥺😢 nie sposób nie wspomnieć o androidach C17 i C18 pojawiających się w sadze
Staurn dał mi traumę w dzieciństwie... bałem się zasypiać ciemności, a czerwone lampki czuwania nakręcały dziecięcą wyobraźnię. Jakiś czas temu wróciłem do tego filmu. GNIOT 2/10 :D a gdzie short circuit (krótkie spięcie)? ;)
To jednak nie Sztuczna Inteligencja (mózg człowieka w sztucznym ciele) tylko cyborg. Na podobnej zasadzie funkcjonował Marcus Wright - więzień skazany na karę śmierci, który nieoczekiwanie dla siebie "budzi się" w świecie bez ludzi (niedobitki ludzkości jako ruch oporu) w filmie Terminator: Ocalenie (2009) skądinąd ciekawej wariacji ze świata Skynetu.
@@arye2457 Humanoidalny kształt nie ma nic do rzeczy. Jak słusznie zauważył Piotr z Astrofazy roboty (T.A.R.S C.A.S.E i K.I.P.P) z "Interstelar" nie miały takowego, a też podlegają pod tą definicję. Golem jak najbardziej się łapie, choć "silnikiem" jego świadomości nie była A.I. a obca od ludzkiej "Wola Boga". Już bardziej od cyborgów (które przecież istnieją obecnie - choćby ludzie ze sztucznymi kończynami) pod tą formułę podpadają A.I (HAL i SAL z serii 9000) z cyklu "Odyseji kosmicznej" Clarke'a. Co prawda to "tylko" komputery ale z dużą kontrolą nad habitatem astronautów. Hal sterował przecież statkiem "Discovery" i od jego "dobrej woli" zależało przeżycie ludzkiej załogi. Jak fatalnie się to skończyło chyba wszyscy wiemy. :P Dalej A.I. w "Robokalipsie" czyli Archos - roboty rozsiane po całej Ziemi były realizatorami jego ambicji. Zresztą w tej powieści jest cała masa myślących (lub nie ;)) maszyn (stojących po obu stronach barykady), w tym niehumanoidalna "suwnica" i inne automaty z linii produkcyjnych - jest w czym wybierać ;). Podobnie Skynet z Terminatorami. Przykład niehumanoidalnego robota: motocykl, czy latające drony z "Terminator: Ocalenie", albo płynny zmiennokształny T-1000 - (nad podobnym pracują Chinczycy :P). Wymieniać można długo, choćby zmiennokształtne Transformersy, czy kuliste drony "Niepamięci" z Cruisem, lub z "Prometeusza itp. Fantastyka jest pełna maszyn, które docelowo miały być zbawieniem ludzkości, a stało sie inaczej. :P
roboty pojawiaja się już w starożytnych Chinach, w kronikach mozna znaleźć wzmianke o tym jak cesarz przechadzając się wsrod poddanych, trafia na zdolnego rzemieślnika ktory mu pokazuje robota pomagajacego w pracach domowych
Szukam filmu o Androidzie i znaleźć nie mogę. Może ktoś tutaj skojarzy. Bohaterem filmu był android/cyborg wyglądający jak mężczyzna. Ładował swoją energię po przez oczy patrząc na słońce. W końcówce zaczyna się kręcić i popełnia autodestrukcję. Film sprzed 2000 roku.
Prawo Zerowe odrazu przypomina mi jedno opowiadanie z ja robot. Bodajrze ,,Kłamca,,🤔 mniejsza. Tam pada mniej wiecej takie pytanie, czy jeżeli komputer uzna że ludzi jest za dużo i potrzeba dwa miliardy maxymalnie, to zacznie uśmiercac ludzi powoli zeby osiągnąć ten wynik. Na co główna bohaterka odpowiada. Z kąd wiesz że już yego nie robi?
A gdzie Świat dzikiego zachodu? Tam po raz pierwszy pojawia się zbuntowany humanoidalny robot, mogący być inspiracją do późniejszego Terminatora. PS. Chappy nawiązuje do filmu Krótkie spięcie, fabuła jest niemal identyczna.
Zapomniałeś wspomnieć że OBECNIE 70% populacji świata to teraz bio roboty .Tak dla przypomnienia to w Polsce populacja bio robotów stanowi około 60%. Społeczeństwa. Kto jest homosapiens łapka w górę. Pozdro dla kumatych
Ajć 🙄 faktycznie roboty nie wchodzą publiczności 🙁 Może spróbujcie "sprzedawać temat" zmieniając go z robotów na maszyny? Albo przełom technologiczny? 😅 Ja nadal mam to swoje niewygodne poczucie związane z robotami i jednocześnie nie dotyczące ich części składowych 🙁
W sumie jak widzę robota siedzącego przy komputerze, to jest to teraz śmieszne, patrząc na rozwój AI - które jest tutaj bezpieczniejszym rozwiązaniem i przede wszystkim tańszym pod każdym względem - nie ma ciała, które może ingerować w naszym świecie i kosztuje dużo energii, wymaga konserwacji itp.
Znaczy chodzi mi o to że warto się zastanowić przy pisaniu scenariusza w momencie " a na końcu okazuje się że..." Przy opisie tych robotów nie trzeba było zdradzać aż tak fabuły.
W tym temacie jest niedawna ciekawa debata z Janem Białkiem i Jackiem Dukajem nt. planowanych technologii przyszłości, tutuł debaty nawiązuje do manifestu UnaBombera Teda Kaczyńskiego
Dobry materiał :D
Wall-e jest fajną bajką o robotach :D
"Giganci ze stali" też przedstawiają fajnie roboty z cechami ludzkimi.
Pozdrawiam
Terminator 2 jest tak wielkim filmem, że aż se kupiłem oryginalne. Ten film jest kamieniem milowy filmów sci-fi akcji. Ależ tam są akcje
Dokładnie, BIOTAD PLUS team
Masz na myśli obligacje ?
Jak dla mnie T1 jest zdecydowanie lepszym filmem . Mniej familijnym i bez płynnego T1000 . I wizja przyszłości w T1 - bród, syf, ciągła ucieczka przed maszynami i ukrywanie się jest bardziej realistyczne niż otwarta walka z maszynami w T2 😮 . Resztę części Terminatora można przemilczeć 😂
@@STOKIokidoki o tak. Akcja w Tech Noir czy napad na posterunek policji nadal dobrze sie ogląda
Koniecznie Johny 5!!! :D
Myślałem, że Chappi się nie załapie, a tu niespodzianka. :D
A jak o cyborgach też, to mały astrofazowy plot twist ;)
Niesamowity jest też robot kuchenny Esperanza ;)
a zabrakło równie ciekawego robota z resetem pamięci a mianowicie Johnny 5 z filmu krótkie spięcie :)
Maszyny z matrixa, film cyborg z van damme'm, w ogóle w latach 80tych sporo powstawało takich sci-fi na rynek VHS, robot z serialu zagubieni w kosmosie, Transformers, Mitchellowie kontra maszyny, serial miłość, śmierć i roboty,
Zawsze twierdziłem, że duet Piotr Kosek i dr Leszek Błaszkiewicz to złoto. Tak jest i tu, gdzie Piotr czyta tekst Leszka. :)
Miniaturka z Hardware 90r, fajny film: taki symboliczny 😅
Hardware to perełka!
Więcej list różnych rzeczy jak najbardziej pożądana❤
Replikatory z Gwiezdnych Wrót, zarówno w formie małych maszyn, jak i z płynnego metalu coś a'la T1000
W czarnym lustrze też się pojawiają różne warte wspomnienia
imo do cyborgów brakuje jeszcze ghost in the shell
Zdecydowanie!
Terminus mnie osobiście przeraził, niesamowite opowiadanie
To chyba moje ulubione opowiadanie z tej serii i to pomimo tego, że sam Terminus fabularnie był dość prymitywny i raczej mało imponujący.
Zresztą Lem w tej serii wyjątkowo często poruszał ten temat i co ciekawe opisywał też niejako rozwój tej technologii w tym uniwersum. Warto też sprawdzić etymologię jego nazwy która jak to u Lema bywa, nie jest przypadkowa.
Ciekawym podsumowaniem robotów Lemowskich jak i tego szorta było by też przypomnienie o wspomnianym we Fiasku robocie (czy komputerze) który powstał jako idealna replika ludzkiego umysłu a celem jego powstania było badanie wielkich problemów egzystencji.
Naturalnie nic z tego nie wyszło gdyż robot zamiast udzielać odpowiedzi zaczął zadawać pytania.
WALL-E
Numer 5 - krótkie spięcie
Marvin - autostopem przez galaktykę
Borg, Doktor z serii Voyager.
No i RoboCop
Chappie to chyba najlepsza rola robota jaką widziałem. Zresztą Blomkamp to f genius.
Wszystko fajnie, tyle że Robocop nie jest robotem, a cyborgiem. "Silnikiem" jego świadomości nie jest A.I., a ludzki mózg (i ludzkie wspomnienia).
Super materiał. Nauka, sci-fi, historia i popkultura w jednym. Świetnie🧐👏👍
Super odcinek
Golem XIV - Lema, niedoścignione dzieło materializujące się na naszych oczach.
w sumie to warto by zrobić rozróżnienie na: -SI które nie ma jako tako swojego ciała (Cortana z Halo, Jarvis), -roboty (tu wiadomo), -cyborgi (Mokoto z GiTS, Cyborg z DC, RoboCop) i mechy.
Choć jak o tym pomyśleć to: roboty to Mechy z SI a cyborgi to ludzie z SI :D
a do mechów można zaliczyć Lamborghini którego nie mam oczywiście :P albo zwykły traktor albo nawet kalkulator
nie wiem jak nazwać ludzi z elementami mechów (wszczepy z Cyberpunk, Deus Ex, albo protezy czy chipy od Muska :P)
oczywiście granice pomiędzy wszystkimi są bardzo cienkie ale dość tego wywodu bo Thermomix mi pika że zrobił ciasto ;P
kiedyś był świetny film Krótkie Spięcie o robocie Jonny-5
Złole z Matrixa te z powierzchni co nas trzymają w symulacji ;)
Pytanie czy Transformersy traktujemy bardziej jako obcych czy roboty?
W filmie Jestem Matką też był niby to robot niby cały kompleks pod sztuczną inteligencją która wychowuje "córkę"
podobna sprawa w serialu Wychowane przez wilki i zabójcza necormancerka z sumieniem
Ultron i Vision od Marveli, no jeszcze Jarvis w sumie jako SI ale pancerzami starował :D
Robot obcych z zagubionych w kosmosie, w ostatnim serialu od Netflixa całkiem fajnie wyszedł
i są roboty sterowane przez pilotów z Wojen Robotów, Robot Jox, Pacific Rim i Power Rangers XD
nie wiem czy tu też zaliczyć chodzące miasta z Zabójczych Maszyn :P
w mandze i anime jest tego też od groma mechów od Macrossa przez Appleseed, Guandam, Full Metal Panic po Evangelion
na koniec mój ulubiony Bender Bending Rodríguez z Futuramy ;) Bite my shiny metal a..!
Artur - barman android z "Pasażerowie". Przydałby się razem z tym barem. 😁
Mnie się podobał android Paul (do pary z androłaczką Kate) z polskiego cyklu space opery "Zodiac Universum" (książki "Misja Odrodzenie", a cała książka o androidzie to "Czwarta szansa"). Jest dość oryginalny, bo to żaden buntownik przeciwko ludzkości tylko zwykły bezproblemowy najemnik, który leci na misję szukania starożytnych kosmitów kilka wszechświatów dalej (w uniwersum obowiązuje zasada nieskończoności multiswiata). No i oczywiście super robotem jest Wall-E. Rzeczywiście jest masa robotów i androidów w popkulturze, że nie sposób ich wymienić zadowalająco.
Gdzie jest Wally?
Chyba WALL-E.
Panie Kamitanie wspomniane zostało o Chappie a Jack5 (Krótkie spięcie) ? Dodatkowo dorzuce film Upgrade (2018) o SI bardzo ładnie łaczy sie z tym co kombinuje Elon (PanLeszku sie spodoba :p)
A RoboCop? Klasyka gatunku :p pozdrawiam!
Dziękuję 😉
12:10 - Pierwsze co to przypomniało mi się pytanie Gryga „Czy ta jednostka ma duszę?”
Wspominając o golemach brakuje tych ze "Świata Dysku". Poza tym brakuje Robocopa, Cybermenów z "Doctora Who", można by też wspomnieć o Dalekach, choć to cyborgi innego rodzaju.
Nie wiem czy u Pratchetta golemy to roboty, ale i tak dzięki za wspomnienie tej wspaniałej serii, tego nigdy dość.
Warto było jeszcze wspomnieć o serii Ghost in The Shell, która całkowicie skupia się na androidach
Świetny materiał ❤❤
Zabraklo mi tutaj Andrew Martina. Robota granego przez Robina Williamsa w filmie z 1999 roku pt. "Człowiek Przyszłości"
Legion, z Mass Effecta ;) Ogólnie historia gethów
hosty z Westworld
Motoko Kusanagi Gits
Ilia - Star Trek (1979)
Borg - Star Trek
Marvin z The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy
Marvin najlepszy.
Jak mogłeś nie wspomnieć o Dacie ze Star Trek? W jednym z odcinków Nowych Pokoleń poruszają problem jego domniemanego człowieczeństwa, i samoświadomości, kiedy kapitan próbuje go bronić, i stara się udowodnić w świetle prawa, że Data jest samoświadomy.
Pełno anime, zwłaszcza tych staroszkolnych porusza temat robotyki. Ghoust in the Shell, czy też Armitage bezpośrednio dotykają tematu ich świadomości i istnienia. Polecam zwłaszcza Armitage 1 i 2.
1. Blaszany Drwal z "Czarnoksiężnika z Oz"
2. Robot-Odkurzacz z "Seksmisji"
3. Dr Yry z teledysku Kazika "Las machinas de la muerte" 😉
Dla mnie najlepszym robotem wszechczasów jest HAL 9000 z "Odysei kosmicznej" i T-800 z drugiej części Terminatora, który to ochraniał Johna Connora.
Pytanie czy można zaliczyć roboty które są zasadniczo pojazdami. Tu można by powiedzieć np o megazordzie z serii power rengers, Eva z seri Evangelion, jeggery z pacific rim itd.
Też wybitnie znaną serią z robotami w roli głównej są Transformers, można by też doliczyć Major z Ghost in the shell, robocopa, czy kreskówkę walle.
Albo kombinezony iron mana, które bywały zdolne do samodzielnego funkcjonowania.
"Pan Kleks" - tam też były roboty.
Film wirus te cyborgi coś niesamowitego szkoda że nie ma takich filmów dzisiaj
Robot Hector z fimu Saturn 3 z 1980r. Był straszny...wtedy😂
Dalej jest straszny. Sama świadomość istnienia takiego potwora, który wyrwał spod ludzkiej jurysdykcji i sieje śmierć i zniszczenie napędzała choćby Daniela H. Wilsona do stworzenia "Robokalipsy". Tam mamy całą galerię "dobrych" i "złych" robotów kontrolowanych przez A.I. oraz całkowicie niezależnych (świadomych) bytów.
mi dał traumę w dzieciństwie
wróciłem do tego niedawno. Gniot 2/10 :D
Eno, bez przesady, aż taki słaby ten film nie był hehe
Wiem, że sie nie dało tego przewidzieć, bo materiały robione są z wyprzedzeniem, ale w tym smutnym dniu dla fanów serii Dragon Ball 🥺😢 nie sposób nie wspomnieć o androidach C17 i C18 pojawiających się w sadze
ToriBOT - awatar mistrza też da się podpiąć pod temat
Bender Bending Rodriguez
Nananana Bender jest git 😂
johnny 5
Brakowało tej klasyki rodzinnego kina :))
polecam zbiór opowiadań Teda Chianga "Historia Twojego Życia" w którym znajduje się opowiadanie o Golemie "Siedemdziesiąt Dwie Litery"
jako ciekawostkę dodam, że na podstawie tytułowego opowiadania tego zbioru Denis Villeneuve nakręcił film "Nowy Początek"
A gdzie Bender z Futuramy
Odnośnie pana Capka,taka ciekawostka w Me2 jest seria misji dot. zbuntowanej SI gdzie to nazwisko sie przejawia w formie holdu dla tego Pana
Znam Roboty Drogowe
Należy też zwrócić "uwagę na roboty na wysokości"
Staurn dał mi traumę w dzieciństwie... bałem się zasypiać ciemności, a czerwone lampki czuwania nakręcały dziecięcą wyobraźnię. Jakiś czas temu wróciłem do tego filmu. GNIOT 2/10 :D
a gdzie short circuit (krótkie spięcie)? ;)
Wielki Elektronik😂
Cyloni z Battlestar Galactika. Pozdrawiam
Robocop - half man, half machine.
To jednak nie Sztuczna Inteligencja (mózg człowieka w sztucznym ciele) tylko cyborg. Na podobnej zasadzie funkcjonował Marcus Wright - więzień skazany na karę śmierci, który nieoczekiwanie dla siebie "budzi się" w świecie bez ludzi (niedobitki ludzkości jako ruch oporu) w filmie Terminator: Ocalenie (2009) skądinąd ciekawej wariacji ze świata Skynetu.
@@marekjakistam
Golem też nie był sztuczną inteligencją. Tu chodzi chyba bardziej o humanoidalny kształt.
@@arye2457 Humanoidalny kształt nie ma nic do rzeczy. Jak słusznie zauważył Piotr z Astrofazy roboty (T.A.R.S C.A.S.E i K.I.P.P) z "Interstelar" nie miały takowego, a też podlegają pod tą definicję. Golem jak najbardziej się łapie, choć "silnikiem" jego świadomości nie była A.I. a obca od ludzkiej "Wola Boga". Już bardziej od cyborgów (które przecież istnieją obecnie - choćby ludzie ze sztucznymi kończynami) pod tą formułę podpadają A.I (HAL i SAL z serii 9000) z cyklu "Odyseji kosmicznej" Clarke'a. Co prawda to "tylko" komputery ale z dużą kontrolą nad habitatem astronautów. Hal sterował przecież statkiem "Discovery" i od jego "dobrej woli" zależało przeżycie ludzkiej załogi. Jak fatalnie się to skończyło chyba wszyscy wiemy. :P Dalej A.I. w "Robokalipsie" czyli Archos - roboty rozsiane po całej Ziemi były realizatorami jego ambicji. Zresztą w tej powieści jest cała masa myślących (lub nie ;)) maszyn (stojących po obu stronach barykady), w tym niehumanoidalna "suwnica" i inne automaty z linii produkcyjnych - jest w czym wybierać ;). Podobnie Skynet z Terminatorami. Przykład niehumanoidalnego robota: motocykl, czy latające drony z "Terminator: Ocalenie", albo płynny zmiennokształny T-1000 - (nad podobnym pracują Chinczycy :P). Wymieniać można długo, choćby zmiennokształtne Transformersy, czy kuliste drony "Niepamięci" z Cruisem, lub z "Prometeusza itp. Fantastyka jest pełna maszyn, które docelowo miały być zbawieniem ludzkości, a stało sie inaczej. :P
@@marekjakistam
O rany, stworzył się światowy problem u ciebie.
@@arye2457 Vader - he's more machine now than man
A gdzie Robbie The Robot z Zakazanej Planety?
Ja bym jeszcze wspomniał o ferroidach z filmu "Gandahar".
Widzę że mam parę filmów do nadrobienia
Pomysł na Pop science: Sytuacja Astrofizyki/astronomii podczas możliwej wojny światowej
Connor Markus i Kara z Detroit Become Human
Szóstka z Battlestar Galactica.
Moim zdaniem warty uwagi jest robot. Który jest w kreskówce "Był Sobie Kosmos" stylizowany na leonardo da vinci.
NIEPRAWDA!!! „Roboty drogowe” istniały już w połowie XX wieku na naszych drogach wojewódzkich! Stało tam parę ludzi i robili „roboty”
😂😂😂
8:35 Moonchild... Moonchild Moonchild Moonchild
Ja, robot z willem smithem. Typowy bunt maszyn chcących żyć.
Resident Alien NETFLIX 😉
ale to nie robot ;)
roboty pojawiaja się już w starożytnych Chinach, w kronikach mozna znaleźć wzmianke o tym jak cesarz przechadzając się wsrod poddanych, trafia na zdolnego rzemieślnika ktory mu pokazuje robota pomagajacego w pracach domowych
Daniel Oliwaw rządzi😊
Dla Ciebie R Daneel Olivaw!!!
A poważnie to nie myślałem, że ktoś pamięta tą przejmującą serię
Shrike z powieści Sci-Fi Dana Simmonsa.
Johny 5 z filmu Short Circuit. Jak mogło tego zabraknąć 😉
A gdzie Robby the Robot z Zakazanej Planety z 1956r. z Lesliem Nielsenem?
Szukam filmu o Androidzie i znaleźć nie mogę. Może ktoś tutaj skojarzy.
Bohaterem filmu był android/cyborg wyglądający jak mężczyzna. Ładował swoją energię po przez oczy patrząc na słońce. W końcówce zaczyna się kręcić i popełnia autodestrukcję.
Film sprzed 2000 roku.
Cyloni z gatllestar galactica
Zabraklo kutlowego robota Johnny 5 z filmu "Krotkie Spiecie" 😢
Mechaniczny rycerz. Oraz zbiór: Droga do science fiction.
Marvin, jak mogłeś zapomnieć o paranoicznym robocie, i słynne słowa: Życie?, nie mów mi o życiu
A.I. Artificial Intelligence
2001
A gdzie K9 z Doctor Who? :D
Prawo Zerowe odrazu przypomina mi jedno opowiadanie z ja robot. Bodajrze ,,Kłamca,,🤔 mniejsza. Tam pada mniej wiecej takie pytanie, czy jeżeli komputer uzna że ludzi jest za dużo i potrzeba dwa miliardy maxymalnie, to zacznie uśmiercac ludzi powoli zeby osiągnąć ten wynik. Na co główna bohaterka odpowiada. Z kąd wiesz że już yego nie robi?
😊
👍
A gdzie Świat dzikiego zachodu? Tam po raz pierwszy pojawia się zbuntowany humanoidalny robot, mogący być inspiracją do późniejszego Terminatora.
PS. Chappy nawiązuje do filmu Krótkie spięcie, fabuła jest niemal identyczna.
A robotka (znaczy ona) z Ex-Machine, zakochana, próbująca zainteresować faceta sobą jako kobietą?
Dziesiątki rożnych robotów w serialu Doktor WHO
Zapomniałeś wspomnieć że OBECNIE 70% populacji świata to teraz bio roboty .Tak dla przypomnienia to w Polsce
populacja bio robotów stanowi około 60%. Społeczeństwa. Kto jest homosapiens łapka w górę. Pozdro dla kumatych
Sonny z Ja robot
Witam
Stary film ZAKAZANA PLANETA.
Oglądałem kilka razy. Leslie Nielsen w nim grał
Chyba tak. Choć to film z końca lat 50 tych
Film The crator
robot boy , kto pamięta?
To był film o tym humaniidalnhm chłopcu który szukał mamy ?
nie , to była bajka na carton network XD
@@ZdzichaJedziesz
Ajć 🙄 faktycznie roboty nie wchodzą publiczności 🙁
Może spróbujcie "sprzedawać temat" zmieniając go z robotów na maszyny? Albo przełom technologiczny? 😅
Ja nadal mam to swoje niewygodne poczucie związane z robotami i jednocześnie nie dotyczące ich części składowych 🙁
W sumie jak widzę robota siedzącego przy komputerze, to jest to teraz śmieszne, patrząc na rozwój AI - które jest tutaj bezpieczniejszym rozwiązaniem i przede wszystkim tańszym pod każdym względem - nie ma ciała, które może ingerować w naszym świecie i kosztuje dużo energii, wymaga konserwacji itp.
Screamers - polski tytuł - Tajemnica Syriusza
ej no a Wall-e?
A gdzie C3PO??
Robot kuchenny jest najlepszy.
"I am mother" z 2019 roku.
WG mnie warto też wspomnieć o Griever'ach (jeśli można je nazwać robotem) z Maze runner i być może automatony z gry Frostpunk
A gdzie Optimus Prime?😁
Spojlery z Lema mimo wszystko nie powinny mieć miejsca.
Znaczy chodzi mi o to że warto się zastanowić przy pisaniu scenariusza w momencie " a na końcu okazuje się że..." Przy opisie tych robotów nie trzeba było zdradzać aż tak fabuły.
Oglądam na Androidzie📱🤖
W tym temacie jest niedawna ciekawa debata z Janem Białkiem i Jackiem Dukajem nt. planowanych technologii przyszłości, tutuł debaty nawiązuje do manifestu UnaBombera Teda Kaczyńskiego
Alternatywy 4 :robot kolejkowy ewa
wallE
A roboty kuchenne? Roboty drogowe? Co z nimi? :D
Uwaga , roboty na wysokościach.
czkaj czkaj, czyli j. ang. zapożyczył od nas słowo robot?
Nie od nas, ale od czeskiego pisarza.
Gunhed