Jók a videóid. Elméletben tanulok most, ugyanis áprilisban veszem az első DSLR gépemet (kéz alól).Utána megnyitom megint a videóidat és gyakorlatban is próbálom követni. :)
Köszi a kommentet! Örülök, hogy tetszenek! Én is anno mindennek itána néztem mielőtt meglett az első gépem, aztán pedig mindent megnéztem, hogy akkor a gyakorlatban hogy is néz ki😉
Jelenleg egy Nikon P610-essel fotózok, 6,5 éve vettem. Előtte ugyanaz, csak P520 volt. Most adódott egy lehetőség, fotós barátom megválik egy Canon 6D-től (mark I.). Enyém lesz. 😁
Üdv! Végre találtam egy tapasztalt magyar fotóst aki ilyen jellegű videókat rak fel! Én most kezdtem bele a fotózásba, engem az asztrofotózás ága érdekel a leginkább, esetleg így kezdőként milyen gépet meg lencsét ajánlanál a Tejút fotózásra/Égbolt fotózásra? Canon EOS 6D Mk II-re gondoltam én, de hogy milyen lencse lenne rá jó, azt még nem tudom. Előre is köszönöm!
Szia, köszi a kedves szavakat! Nem vagyok asztro fotós, de amit mondhatok, hogyha főleg tejutat szeretnél fotózni, akkor ilyen célra a legjobb egy full frame váz és egy fényerős fix nagylátó. Ez pont egy olyan ágazata a fotózásnak, ahol a zaj a legnagyobb ellenséged, nem kell gyors AF nem kell arc felismerés meg csilli villi extra dolgok mert manuális fókusszal tudsz dolgozni. Viszont ISO-t kell tekerni, hogy ne legyen túl hosszú a záridő még tág rekesznél is, ezért kell a fényerős obi, hogy minél kevesebbet kelljen és a full frame váz, mert az sokkal kevésbé zajos képet csinál. Érdemes lehet valami használt vázat nézni esetleg ha nem akarsz túl sokat költeni. Nem vagyok Canon-os, ha jól tudom a 6D az FF, ha igen az abszolút jó választás lehet, és hozzá mondjuk egy fix 1.8as obi 24mm vagy az alatt. Képstabilizátor meg ilyenek nem kellenek, viszont kell egy jó állvány még és akkor már lehet is kezdeni. Esetleg még valami távkioldási lehetőség akár vezetékes akár vezetéknélküli. Ez kezdetnek elég kell legyen szerintem😉 De nem vagyok asztro fotós, úgyhogy biztos van aki még jobb tanácsokkal el tud látni ebben a témában, de szerintem ezek a dolgok fontosak mindenképp.
10. A leggyakoribb. Gyakorolni kell. Saját gépével. Hiába adnak bemutató videókat, lehet az én gépemnek az nem lesz jó. Alapfogalmak. Stb. De rengeteget gyakorolni.
Szia! Köszönöm, hogy megosztottad ezeket az infókat, számomra kezdőként igen hasznosnak bizonyul, mint sok más videód is. Szeretnék egy kérdést feltenni, "Az eszközök nem célszerű használata" ponttal kapcsolatban. Van egy gépem, két különböző objektívvel, akkor honnan tudom/derítsem ki, hogy milyen típusú fotózásra a legalkalmasabb? Elnézést, ha buta kérdés, de inkább kérdezek, mint baromságot csináljak. A választ előre is köszönöm!
Szi Gergő, köszi a kommentedet. Örülök ha hasznosak a videóim :) A kérdés abszolút nem rossz, csak sajnos érdemben nem tudok válaszolni, mert nincs elég infóm a válaszhoz. Kéne tudnom, hogy milyen géped van, milyen 2 objektíved van, és hogy pontosan mit is fotózol vele leginkább, és akkor ezek alapján meg tudom mondani, hogy mit lehet kihozni a dologból. A nem megfelelő használat az pl az, hogyha közeli portrét szeretnél csinálni de csak nagylátó obid van hozzá, vagy bogarakat virágokat szeretnél makrózni de nem makró objektívvel próbálkozol stb... sok mindennel lehet sok mindent, de nem lehet egy adott hatást vagy típusú képet bármivel elkészíteni. Lehet nagy látószöggel is portrézni de mondjuk egész alakos képet inkább középre komponálva, nem pedig egy közeli képet az arcról stb...
@@DSLRPixelStudio Köszönöm szépen a gyors választ! Egy Canon EOS 250D-m van és amit hozzá adtak EF LENS 50mm 1:1.8 STM +CANON ZOOM LENS EF-S 18-55mm 1:4-5.6 IS STM objektívek. Elsősorban a cél portrék, tájak, illetve kreatív fotók, mint pl jordi.koalitic oldalán fellelhető ötletes képek készítésének gyakorlása.
Amiket említettél azokat nagyjából meg lehet csinálni ezzel a váz obi kombinációval. Jordi főleg nagy látószöget használ, arra a 18mm kb elég, még egy kicsit nagyobb látó még jobb lenne. Ha komolyan szeretnél portrézni akkor esetleg egy 85mm 1.8 hasznos kiegészítő lehet. Nagylátónál Canonban talán van valami 10-18mm vagy ilyesmi de sajnos Canonban nem vagyok annyira képben de minden esetre van egy olcsóbb nagylátó, az esetleg később érdekes lehet. De ezzel a cuccal ami van már nagyon sok témát le lehet fotózni.
Láttál már talking head videót a youtubeon ahol valaki a kép szélén volt é s nem középen? A videózás sok szempontból teljesen más mint egy fotózás egyrészt másrészt ez egy oktató youtube videó nem pedig mozifilm. Plusz ezeket a videókat viszonylag nagy látószöggel szokás felvenni így minden ami a kép szélére kerül az előnytelenül torzul, úgyhogy többek között ezért is középen kell lenni. Majd csinálok videós témában is videót😉
Koszonom hasznos dolgokat mondasz. En amikor meg iskolai szinten kezdtem akkor inkabb a filmek elohivasa nagyitasa keszitese volt a tema nem volt digitalis fenykepezo most ujbol elkezdtem ezzel foglalkozni hobby szinten.Jo ha van aki beszel errol.
Nagyszerű hogy osztod az észt, de a videozáshoz még tanulnod kellene! Nem tudom milyen kamerát használtál a felvételhez, de kapcsold be a manual fokuszt, mert gyakran elment pár frame időre!
Kérlek akkor tanítsd meg amit még tudnom kéne a videózáshoz, hogyha ennyire profi vagy. Nikon Z6-ot használtam. Ha manuális fókuszt használtam volna akkor jóval több frame életlen lett volna mivel relatíve kicsi a mélységélesség. Egyébként nem feltétlenül értem hogy az mennyit von le a videó értékéből, hogy pár frame erejéig nem voltam fókuszban esetleg. Szerintem ettől még aki akart tanulni a videóból az tudott, aki meg nem akart az feleslegesen nézte meg. Az autófókusz használata pedig nem feltétlenül azt jelenti, hogy valaki nem tud videózni. Pláne a mai fényképezők korában, ahol az AF mindenhol megtalálja a szemet és ráfókuszál. Várom a videód linkjét ahol megtanítassz videózni😉
Még te is kevered a tanácsoddal a jó népet ... Ami a fotón van és látható: az a kép vagy szerzői LOGO! A VÍZJEL: nos az nem látható a fotón, bár lehet benne van elhelyezve láthatatlanul, de fotós azonosíthatóan!(Vegyél elő egy papírpénzt, és nézd meg fény felé fordítva az üresnek látszó részét! Ami ott feltűnik majd, no az a VÍZJEL!)
Egyébként szerintem mindegy, hogy hogyan hívjuk, de szerintem a logó az egy ábra mint pl apple-nél a beleharapott alma és semmi köze a vízjelhez, de egy logó is lehet vízjel de akár egy aláírás is bármi. Minden fotószerkesztő programban vízjelnek vagy angolul watermarknak hívják azt ami pont az általam említett funkciót tölti be, úgyhogy annyira nem nyúltam mellé szerintem. Nézd meg Lightroomban vagy PS-ben😉
Ezt a 10 problémát 10x eljátszotm.Nagyon köszönöm 😊.
Nagyon hasznos tanácsok! Kár, hogy 50 éve - amikor én kezdtem a fotózást - nem volt ilyen! (Vagy ha volt nem figyeltem rá...)
Szuper, köszönöm! 👍 Nagyon hasznos tanácsokat kaptam tőled!
Köszi a kommentet, örülök hogy hasznosak voltak a videóban elhangzottak😊
Jók a videóid. Elméletben tanulok most, ugyanis áprilisban veszem az első DSLR gépemet (kéz alól).Utána megnyitom megint a videóidat és gyakorlatban is próbálom követni. :)
Köszi a kommentet! Örülök, hogy tetszenek! Én is anno mindennek itána néztem mielőtt meglett az első gépem, aztán pedig mindent megnéztem, hogy akkor a gyakorlatban hogy is néz ki😉
Jelenleg egy Nikon P610-essel fotózok, 6,5 éve vettem. Előtte ugyanaz, csak P520 volt. Most adódott egy lehetőség, fotós barátom megválik egy Canon 6D-től (mark I.). Enyém lesz. 😁
@@andianya75 az jól hangzik, akkor az új géppel csomó új lehetőség fog megnyílni számodra!
Üdv! Végre találtam egy tapasztalt magyar fotóst aki ilyen jellegű videókat rak fel!
Én most kezdtem bele a fotózásba, engem az asztrofotózás ága érdekel a leginkább, esetleg így kezdőként milyen gépet meg lencsét ajánlanál a Tejút fotózásra/Égbolt fotózásra? Canon EOS 6D Mk II-re gondoltam én, de hogy milyen lencse lenne rá jó, azt még nem tudom.
Előre is köszönöm!
Szia, köszi a kedves szavakat!
Nem vagyok asztro fotós, de amit mondhatok, hogyha főleg tejutat szeretnél fotózni, akkor ilyen célra a legjobb egy full frame váz és egy fényerős fix nagylátó. Ez pont egy olyan ágazata a fotózásnak, ahol a zaj a legnagyobb ellenséged, nem kell gyors AF nem kell arc felismerés meg csilli villi extra dolgok mert manuális fókusszal tudsz dolgozni. Viszont ISO-t kell tekerni, hogy ne legyen túl hosszú a záridő még tág rekesznél is, ezért kell a fényerős obi, hogy minél kevesebbet kelljen és a full frame váz, mert az sokkal kevésbé zajos képet csinál. Érdemes lehet valami használt vázat nézni esetleg ha nem akarsz túl sokat költeni. Nem vagyok Canon-os, ha jól tudom a 6D az FF, ha igen az abszolút jó választás lehet, és hozzá mondjuk egy fix 1.8as obi 24mm vagy az alatt. Képstabilizátor meg ilyenek nem kellenek, viszont kell egy jó állvány még és akkor már lehet is kezdeni. Esetleg még valami távkioldási lehetőség akár vezetékes akár vezetéknélküli. Ez kezdetnek elég kell legyen szerintem😉
De nem vagyok asztro fotós, úgyhogy biztos van aki még jobb tanácsokkal el tud látni ebben a témában, de szerintem ezek a dolgok fontosak mindenképp.
Köszönöm a gyors válaszod és a segítséged!
10. A leggyakoribb.
Gyakorolni kell.
Saját gépével. Hiába adnak bemutató videókat, lehet az én gépemnek az nem lesz jó.
Alapfogalmak. Stb. De rengeteget gyakorolni.
Abszolút egyetértek😉
Szia!
Köszönöm, hogy megosztottad ezeket az infókat, számomra kezdőként igen hasznosnak bizonyul, mint sok más videód is.
Szeretnék egy kérdést feltenni, "Az eszközök nem célszerű használata" ponttal kapcsolatban. Van egy gépem, két különböző objektívvel, akkor honnan tudom/derítsem ki, hogy milyen típusú fotózásra a legalkalmasabb?
Elnézést, ha buta kérdés, de inkább kérdezek, mint baromságot csináljak.
A választ előre is köszönöm!
Szi Gergő, köszi a kommentedet. Örülök ha hasznosak a videóim :)
A kérdés abszolút nem rossz, csak sajnos érdemben nem tudok válaszolni, mert nincs elég infóm a válaszhoz.
Kéne tudnom, hogy milyen géped van, milyen 2 objektíved van, és hogy pontosan mit is fotózol vele leginkább, és akkor ezek alapján meg tudom mondani, hogy mit lehet kihozni a dologból.
A nem megfelelő használat az pl az, hogyha közeli portrét szeretnél csinálni de csak nagylátó obid van hozzá, vagy bogarakat virágokat szeretnél makrózni de nem makró objektívvel próbálkozol stb... sok mindennel lehet sok mindent, de nem lehet egy adott hatást vagy típusú képet bármivel elkészíteni. Lehet nagy látószöggel is portrézni de mondjuk egész alakos képet inkább középre komponálva, nem pedig egy közeli képet az arcról stb...
@@DSLRPixelStudio Köszönöm szépen a gyors választ! Egy Canon EOS 250D-m van és amit hozzá adtak EF LENS 50mm 1:1.8 STM +CANON ZOOM LENS EF-S 18-55mm 1:4-5.6 IS STM objektívek.
Elsősorban a cél portrék, tájak, illetve kreatív fotók, mint pl jordi.koalitic oldalán fellelhető ötletes képek készítésének gyakorlása.
Amiket említettél azokat nagyjából meg lehet csinálni ezzel a váz obi kombinációval. Jordi főleg nagy látószöget használ, arra a 18mm kb elég, még egy kicsit nagyobb látó még jobb lenne. Ha komolyan szeretnél portrézni akkor esetleg egy 85mm 1.8 hasznos kiegészítő lehet. Nagylátónál Canonban talán van valami 10-18mm vagy ilyesmi de sajnos Canonban nem vagyok annyira képben de minden esetre van egy olcsóbb nagylátó, az esetleg később érdekes lehet. De ezzel a cuccal ami van már nagyon sok témát le lehet fotózni.
ironikus hogy az első hibát egyből elköveted a videódban :D és te akarsz itt tanítani :D
Láttál már talking head videót a youtubeon ahol valaki a kép szélén volt é s nem középen? A videózás sok szempontból teljesen más mint egy fotózás egyrészt másrészt ez egy oktató youtube videó nem pedig mozifilm. Plusz ezeket a videókat viszonylag nagy látószöggel szokás felvenni így minden ami a kép szélére kerül az előnytelenül torzul, úgyhogy többek között ezért is középen kell lenni. Majd csinálok videós témában is videót😉
Koszonom hasznos dolgokat mondasz. En amikor meg iskolai szinten kezdtem akkor inkabb a filmek elohivasa nagyitasa keszitese volt a tema nem volt digitalis fenykepezo most ujbol elkezdtem ezzel foglalkozni hobby szinten.Jo ha van aki beszel errol.
Örülök, hogyha hasznos volt😊
Jók a videóid de a hanggal kezdj valamit :) Mindig az az érzésem h suttogsz és így nem az igazi szerintem.
Mindig alszik közben a gyerek🤣
Majd ha megnő és már nem alszik akkor jobb lesz😉
@@DSLRPixelStudio ohh ezt nem tudtam :)
Nagyszerű hogy osztod az észt, de a videozáshoz még tanulnod kellene! Nem tudom milyen kamerát használtál a felvételhez, de kapcsold be a manual fokuszt, mert gyakran elment pár frame időre!
Kérlek akkor tanítsd meg amit még tudnom kéne a videózáshoz, hogyha ennyire profi vagy. Nikon Z6-ot használtam. Ha manuális fókuszt használtam volna akkor jóval több frame életlen lett volna mivel relatíve kicsi a mélységélesség. Egyébként nem feltétlenül értem hogy az mennyit von le a videó értékéből, hogy pár frame erejéig nem voltam fókuszban esetleg. Szerintem ettől még aki akart tanulni a videóból az tudott, aki meg nem akart az feleslegesen nézte meg. Az autófókusz használata pedig nem feltétlenül azt jelenti, hogy valaki nem tud videózni. Pláne a mai fényképezők korában, ahol az AF mindenhol megtalálja a szemet és ráfókuszál. Várom a videód linkjét ahol megtanítassz videózni😉
Még te is kevered a tanácsoddal a jó népet ... Ami a fotón van és látható: az a kép vagy szerzői LOGO! A VÍZJEL: nos az nem látható a fotón, bár lehet benne van elhelyezve láthatatlanul, de fotós azonosíthatóan!(Vegyél elő egy papírpénzt, és nézd meg fény felé fordítva az üresnek látszó részét! Ami ott feltűnik majd, no az a VÍZJEL!)
Egyébként szerintem mindegy, hogy hogyan hívjuk, de szerintem a logó az egy ábra mint pl apple-nél a beleharapott alma és semmi köze a vízjelhez, de egy logó is lehet vízjel de akár egy aláírás is bármi. Minden fotószerkesztő programban vízjelnek vagy angolul watermarknak hívják azt ami pont az általam említett funkciót tölti be, úgyhogy annyira nem nyúltam mellé szerintem. Nézd meg Lightroomban vagy PS-ben😉