Fajne rozwiązanie, sam wykorzystałem w instalacji u brata dwa extendery od Pulsara EXT-POE3, elektryk za mało kabli puścił i trzeba było kombinować. Extendery działają bez problemu już 3 lata, na obu są podpięte po trzy kamery. Cena sprzętu od Pulsara też atrakcyjna, tylko wymiar dużo większy jak widzę, ja akurat schowałem wszystko w podbitce.
Ciekawe rozwiązanie i mam pytanko. Mam aktywny switch PoE i brak wyprowadzeń skrętki na ścianie gdzie powinny być dwie kamery ( poprzednie właściciel tego nie dopilnował) na ścianie wewnętrznej za to jest doprowadzona skrętka do gniazdka Ethernet. Czy podpięcie takiego switcha opisanego w filmie do tego gniazdka i przewiercenie się na wylot na zewnątrz pozwoli mi używać tego gniazdka do podłączenia komputera stacjonarnego do internetu i jednocześnie kamery na zewnątrz?
Nie trzeba się bawić w rozszywanie skretki, są gotowe splittery za paręnaście złotych i to wystarczy na dwie kamery, kolejny switch to kolejna rzecz która może nawalić a taki splitter jest urządzeniem pasywnym
a czy wersje aktywna 3-11 mogę wpiąć pod rejstrator hikvision z ds 7608NI-K2/8P wbudowanym switchem na 8 kamer i zeby zrobic 2 kamery na 1 kablu? mam puszczona jedna skretke pod kostka a teraz nie da rady puścić drugiej 😪
Jakie puszki w elewacji montuje Pan zazwyczaj pod kamery , tak żeby weszedl ten moduł na dwie kamerki , i dało się to ułożyć bez lamania przewodu , chodzi mi o wielkość , model. Z góry dziękuję
Dodałbym jeszcze możliwość podłączenia dwóch kamer IP na jednym przewodzie koncentrycznym. Np. para extenderów Dahuy LR1002-1ET i LR1002-1EC - mamy już transmisję ethernetową po koncentryku. Następnie do POE OUT podłączamy dodatkowo switch np. PFT1310. Odbiornik i switch mieszczą się w puszkach kamer Hika colorVu (po jednym w każdej puszce). Działa stabilnie przy dwóch świecących kamerach ColorVu (długość koncentryka /ponad 10-letniego/ - około 60m, z czego połowa w ziemi. Oczywiście switch główny musi zapewnić odpowiednią wydajność prądową, w zależności od zastosowanych kamer (802.3af lub 802.3at na porcie głównego switcha).
Mógłbyś powiedzieć coś więcej o swojej instalacji? Jakiego switcha POE użyłeś (jaki model, ewentualnie ile wat może zaoferować maksymalnie na wyjściu) aby zasilić obie kamery, extendery oraz switch PFT1310? Jaki pobór mocy mają same kamery IP? Czy takie rozwiązanie działa stabilnie, kamery nie gubią pakietów? Również chciałbym przejść na kamery IP bez konieczności zmiany okablowania oraz dołożyć kilka bez ciągnięcia nowych przewodów ale na razie zbieram informacje jak do tego podejść, żeby nie było rozczarowania po podłączeniu zakupionych urządzeń.
@@TheMrBurnmaster Obecnie jest to switch TP-LINK TL-SG2428P, który w tym momencie pokazuje sumaryczny pobór na porcie 13.6W (noc, większe obciążenie bo załączają się białe LEDy w kamerach). Działa stabilnie chyba od dwóch lat (wcześniej na innym switchu). Nie zauważyłem gubienia pakietów. Oczywiście gdyby była możliwość przewód zostałby wymieniony. Po erze analogów przez kilka lat działał w tym miejscu most wifi (nsm5) z innymi kamerami IP, jednak z obecnego rozwiązania jestem bardziej zadowolony (i jest taniej), ponieważ przy kombinowanym zasilaniu do wifi i dwóch kamer (po koncentryku i 2-żyłowym przewodzie) zdarzały się zaniki działania jednej z kamer i trzeba było odcinać na chwilę zasilanie całości. Oprócz konwerterów na koncentryk są również na przewody 2-żyłowe (np. jeśli byłby dostępny nieużywany przewód elektryczny), sprawdź np. Atte ETH‑2wire‑SET + xPoE‑3‑11A)
@@artura3579 Dzięki za informacje. Rozumiem, że obie kamery podpięte są pod extendery LR1002-1ET i LR1002-1EC oraz switch PFT1310, o których wspominałeś? Mam do podłączenia na jednym koncentryku o długości 30m 2 kamery IP o maksymalnym poborze 9.8W i sprzedawca, u którego planuje zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia straszy mnie, że taki układ nie ruszy na standardowym switchu POE o mocy wyjściowej 30W na port i sugeruje zakup modelu przemysłowego 802.3bt z opcją maksymalnej mocy 90W/port co wydaje mi się znaczną przesadą.
@@TheMrBurnmaster Zarówno extendery jak i switch obsługują "tylko" PoE 802.3af/at, więc nie wiem, czemu sprzedawca sugeruje zakup ww. modelu. Jeśli kupujesz prywatnie, masz prawo zwrotu (14+14 dni) więc na spokojnie potestujesz. Jeśli zaopatrujesz się w hurtowniach, tym bardziej nie powinno być problemu ze zwrotem.
@@artura3579 Wiadomo, że przysługuje prawo zwrotu jednak wolałbym od razu skompletować urządzenia, które na pewno zadziałają i nie tracić już czasu oraz nerwów na eksperymenty i odsyłanie :)
Świetny materiał 👍 wiesz, może jak uzyskać podgląd i zapis na rejestratorze z kamer w innej lokalizacji - domek letniskowy. W obu lokalizacjach internet z orange, gdzie nie jest dostępne stałe publiczne IP?
Zapis masz lokalnie poprzez rejestrator, natomiast podgląd możesz mieć przez chmurę od hikvision, wtedy nie musisz mieć zewnętrznego IP aby podejrzeć materiał. Natomiast jeżeli myślisz o zapisie materiału w inny miejscu niż lokalizacja kamer to odradzam. Bo pakiet z internetu mobilnego dość szybko się wyczerpie
Każdy system monitoringu posiada chmurę, dzięki niej bez kombinowania i zaawansowanej konfiguracji masz dostęp do rejestratora z dowolnego miejsca na ziemi. A jeżeli chcesz zapisywać materiał w innym miejscu to musiałbyś zrobić most pomiędzy lokalizacjami ale do tego wymagane jest stabilne łącze żeby przesyłać takie ilości danych. Na pewno nie poprzez internet mobilny
@@GrzegorzLata Internet to światłowód, nie mówiłem o mobilnym. Z chmurą Ok i to mi działa na aplikacjach itd. Chodzi mi konkretnie o zapis na rejestratorze w innej lokalizacji. Czyli rejestrator w domu, a kamery w domku letniskowym. W obu lokalizacjach Internet po kablu.
@@jaco9375 W takim razie musiałbyś udostępnić IP rejestratora w sieci. Jest na to kilka sposobów, np vpn, przekierowywanie portów (choć w tym przypadku może się to nie udać). Ogólnie musiałbyś być widoczny z zewnątrz. Lub jak poprzednik pisał przez chmurę ale zapis na komputerze. Lecz to jest średnie rozwiązanie. Zauważ ,że wysylanie danych powoduje duży ruch w sieci. Dane są przesyłane non stop co może powodować nawet spowolnienie łącza. Ogólnie unikalbym tematu, chyba że jest możliwość zrobienia mostu (antena nadawcza i odbiorcza muszą się widzieć). Ja bym odpuścił takie rozwiązanie i nagrywał lokalnie. Zawsze przecież masz podgląd do nagrań na telefonie zdalnie
Grzegorz, a ja mam taki problem. Od nvr do sw poe jest 1 kabel eth. Za sw poe (tak jak u ciebie) 2 kamery IP. Pomimo iż przypisalem stałe adresy IP do kamer to raz się wzbudza jedna kamera, a innym razem druga. Dwie naraz mają jakiś nie znany mi konflikt... Masz jakiś pomysł co tu jeszcze zrobić? Zauważyłem też na innym nvr że sam zmienia ip kamer mimo iż od klikałem opcje dhcp. (na kamerach i nvr)
No tak. Do 10 kamer. Tyle, że jak dobrze liczę to 3 gniazda, z których 1 na wejście, 1 na wyjście do następnej kostki i zostaje 1 gniazdo na kamerę. Czyli 10 kamer wymaga 9 takich kostek, bo jedynie w ostatniej podłączysz 2 kamery. Sądzę, że są chyba tańsze rozwiązania aby podłączyć 10 kamer.
Powie mi ktoś czy są rejestratory do którego można podpiąć np RLC-542WA. Ale dostęp do samego rejestratora musi być po wifi. Z tego powodu, że nie mogę wiercić elewacji domu a w domku gospodarczym najbliżej domu mam zasięg wifi z domu a na drugim końcu z którego jest najlepszy widok na dom i działkę już nie. Mógłby ktoś polecić kamerkę podobną do rlc ale obrotową w zakresie ok 200 stopni, nie koniecznie 360
@@GrzegorzLata Z tego co jest w dokumentacji to w trybie pasywnym może tyle dostarczyć 70W. Tryb pasywny nie ma nic wspólnego z POE bo nie występuje negocjacja między urządzeniami w celu ustalenia mocy. Zapewne jest to pewnego rodzaju skrót myślowy tj. każde buty to adidasy itd XD. Standard POE dopuszcza 15W na linii, POE+ 30 i dopiero 4PPOE zezwala na takie moce.
Nihil novi. Patent stosowany od kilku lat. Albo krótko siedzisz w temacie CCTV, albo masz kiepskiego dostawce :) a ilość kamer na jednym porcie limituje Ci moc portu w switch.
Tematyka kamer itp to wiesz można schować pod łóżko bo prowadzący ten kanał potrafi dużo konkretniejsze rzeczy. To ze powstał temat takiego prostego rozwiązania, które raczej ma dotrzeć właśnie do zwykłego Kowalskiego aby w takich sytuacja sobie poradził.
Ten kanał jest dla szerokiego grona odbiorców więc staram się dodawać tematy proste i oczywiste jak i te bardziej skomplikowane. Ze względu na mój wiek, wiadomo że nie mam 30 lat doświadczenia w branży 😉
Jest to też dobra alternatywa ale weź pod uwagę to ze np. taki rejestrator zamontujesz w szafce RTV po TV aby mieć podgląd po HDMI na tv to wtedy musisz wszystkie kamery tzn przewody od tych kamer sprowadzać właśnie w te jedno miejsce np. szafka rtv w salonie a przyjdzie przemeblowanie itp to już robi się problem. Najlepsza opcja to zrobić sobie takie miejsce jak strych , piwnica lub jakaś kanciapa i tam wszystkie przewody od kamer , tv-sat , alarm sprowadzić i zainstalować Switch POE plus internet i dopiero po zwykłej skrętce do każdego pokoju doprowadzić gniazdo tv-sat-ethernet i wtedy wystarczy zwykły rejestrator na 1 wejście ethernet i po sprawie. Estetycznie i z głową :-)
@@el3ktrykpro weź odrazu ten rejestrator przed drzwiami zamontuj, będzie jeszcze łatwiejszy do zabrania w razie włamania... Dałeś mi piekny przykład ignorancji do kolekcji jeśli chodzi o CCTV...
Nie są drogie 160 zł haha 😂 juz lepiej stary uzywany router za 25 zł kupic i ma sie rozdzielenie na 4 kamery. To tylko w wyjatkowej sytuacji może sie przydać jak kamery są daleko i na cienkim słupie.
Nie róbcie takich uryna network, bo to proszenie się o problemy. Ten "switch" nie ma nawet porządnej obudowy. Wsadź to w puszkę i czekaj, aż skoroduje i się popsuje.
Fajne rozwiązanie, sam wykorzystałem w instalacji u brata dwa extendery od Pulsara EXT-POE3, elektryk za mało kabli puścił i trzeba było kombinować. Extendery działają bez problemu już 3 lata, na obu są podpięte po trzy kamery. Cena sprzętu od Pulsara też atrakcyjna, tylko wymiar dużo większy jak widzę, ja akurat schowałem wszystko w podbitce.
3:30 a można też tam postawić 2 router z odpowiednią adresacją jako AP, przynajmniej wifi z internetem by było
Ciekawe rozwiązanie i mam pytanko. Mam aktywny switch PoE i brak wyprowadzeń skrętki na ścianie gdzie powinny być dwie kamery ( poprzednie właściciel tego nie dopilnował) na ścianie wewnętrznej za to jest doprowadzona skrętka do gniazdka Ethernet. Czy podpięcie takiego switcha opisanego w filmie do tego gniazdka i przewiercenie się na wylot na zewnątrz pozwoli mi używać tego gniazdka do podłączenia komputera stacjonarnego do internetu i jednocześnie kamery na zewnątrz?
Nie trzeba się bawić w rozszywanie skretki, są gotowe splittery za paręnaście złotych i to wystarczy na dwie kamery, kolejny switch to kolejna rzecz która może nawalić a taki splitter jest urządzeniem pasywnym
a czy wersje aktywna 3-11 mogę wpiąć pod rejstrator hikvision z ds 7608NI-K2/8P wbudowanym switchem na 8 kamer i zeby zrobic 2 kamery na 1 kablu? mam puszczona jedna skretke pod kostka a teraz nie da rady puścić drugiej 😪
R=(rezystancja wlasciwa miedzi)x(dlugosc przewodu)/ (przekroj poprzeczny). Warto o tym pamietac przy dlugich kablach.
Jakie puszki w elewacji montuje Pan zazwyczaj pod kamery , tak żeby weszedl ten moduł na dwie kamerki , i dało się to ułożyć bez lamania przewodu , chodzi mi o wielkość , model. Z góry dziękuję
Dodałbym jeszcze możliwość podłączenia dwóch kamer IP na jednym przewodzie koncentrycznym. Np. para extenderów Dahuy LR1002-1ET i LR1002-1EC - mamy już transmisję ethernetową po koncentryku. Następnie do POE OUT podłączamy dodatkowo switch np. PFT1310. Odbiornik i switch mieszczą się w puszkach kamer Hika colorVu (po jednym w każdej puszce). Działa stabilnie przy dwóch świecących kamerach ColorVu (długość koncentryka /ponad 10-letniego/ - około 60m, z czego połowa w ziemi. Oczywiście switch główny musi zapewnić odpowiednią wydajność prądową, w zależności od zastosowanych kamer (802.3af lub 802.3at na porcie głównego switcha).
Mógłbyś powiedzieć coś więcej o swojej instalacji? Jakiego switcha POE użyłeś (jaki model, ewentualnie ile wat może zaoferować maksymalnie na wyjściu) aby zasilić obie kamery, extendery oraz switch PFT1310? Jaki pobór mocy mają same kamery IP? Czy takie rozwiązanie działa stabilnie, kamery nie gubią pakietów?
Również chciałbym przejść na kamery IP bez konieczności zmiany okablowania oraz dołożyć kilka bez ciągnięcia nowych przewodów ale na razie zbieram informacje jak do tego podejść, żeby nie było rozczarowania po podłączeniu zakupionych urządzeń.
@@TheMrBurnmaster Obecnie jest to switch TP-LINK TL-SG2428P, który w tym momencie pokazuje sumaryczny pobór na porcie 13.6W (noc, większe obciążenie bo załączają się białe LEDy w kamerach). Działa stabilnie chyba od dwóch lat (wcześniej na innym switchu). Nie zauważyłem gubienia pakietów. Oczywiście gdyby była możliwość przewód zostałby wymieniony. Po erze analogów przez kilka lat działał w tym miejscu most wifi (nsm5) z innymi kamerami IP, jednak z obecnego rozwiązania jestem bardziej zadowolony (i jest taniej), ponieważ przy kombinowanym zasilaniu do wifi i dwóch kamer (po koncentryku i 2-żyłowym przewodzie) zdarzały się zaniki działania jednej z kamer i trzeba było odcinać na chwilę zasilanie całości. Oprócz konwerterów na koncentryk są również na przewody 2-żyłowe (np. jeśli byłby dostępny nieużywany przewód elektryczny), sprawdź np. Atte ETH‑2wire‑SET + xPoE‑3‑11A)
@@artura3579 Dzięki za informacje. Rozumiem, że obie kamery podpięte są pod extendery LR1002-1ET i LR1002-1EC oraz switch PFT1310, o których wspominałeś?
Mam do podłączenia na jednym koncentryku o długości 30m 2 kamery IP o maksymalnym poborze 9.8W i sprzedawca, u którego planuje zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia straszy mnie, że taki układ nie ruszy na standardowym switchu POE o mocy wyjściowej 30W na port i sugeruje zakup modelu przemysłowego 802.3bt z opcją maksymalnej mocy 90W/port co wydaje mi się znaczną przesadą.
@@TheMrBurnmaster Zarówno extendery jak i switch obsługują "tylko" PoE 802.3af/at, więc nie wiem, czemu sprzedawca sugeruje zakup ww. modelu. Jeśli kupujesz prywatnie, masz prawo zwrotu (14+14 dni) więc na spokojnie potestujesz. Jeśli zaopatrujesz się w hurtowniach, tym bardziej nie powinno być problemu ze zwrotem.
@@artura3579 Wiadomo, że przysługuje prawo zwrotu jednak wolałbym od razu skompletować urządzenia, które na pewno zadziałają i nie tracić już czasu oraz nerwów na eksperymenty i odsyłanie :)
Świetny materiał 👍 wiesz, może jak uzyskać podgląd i zapis na rejestratorze z kamer w innej lokalizacji - domek letniskowy. W obu lokalizacjach internet z orange, gdzie nie jest dostępne stałe publiczne IP?
Zapis masz lokalnie poprzez rejestrator, natomiast podgląd możesz mieć przez chmurę od hikvision, wtedy nie musisz mieć zewnętrznego IP aby podejrzeć materiał. Natomiast jeżeli myślisz o zapisie materiału w inny miejscu niż lokalizacja kamer to odradzam. Bo pakiet z internetu mobilnego dość szybko się wyczerpie
@@Doorman1990 właśnie zapis materiału w innym miejscu. Dane to nie problem, bo mam internet po kablu. Jeste jakaś opcja żeby to zrobić?
Każdy system monitoringu posiada chmurę, dzięki niej bez kombinowania i zaawansowanej konfiguracji masz dostęp do rejestratora z dowolnego miejsca na ziemi. A jeżeli chcesz zapisywać materiał w innym miejscu to musiałbyś zrobić most pomiędzy lokalizacjami ale do tego wymagane jest stabilne łącze żeby przesyłać takie ilości danych. Na pewno nie poprzez internet mobilny
@@GrzegorzLata Internet to światłowód, nie mówiłem o mobilnym. Z chmurą Ok i to mi działa na aplikacjach itd. Chodzi mi konkretnie o zapis na rejestratorze w innej lokalizacji. Czyli rejestrator w domu, a kamery w domku letniskowym. W obu lokalizacjach Internet po kablu.
@@jaco9375 W takim razie musiałbyś udostępnić IP rejestratora w sieci. Jest na to kilka sposobów, np vpn, przekierowywanie portów (choć w tym przypadku może się to nie udać). Ogólnie musiałbyś być widoczny z zewnątrz. Lub jak poprzednik pisał przez chmurę ale zapis na komputerze. Lecz to jest średnie rozwiązanie. Zauważ ,że wysylanie danych powoduje duży ruch w sieci. Dane są przesyłane non stop co może powodować nawet spowolnienie łącza. Ogólnie unikalbym tematu, chyba że jest możliwość zrobienia mostu (antena nadawcza i odbiorcza muszą się widzieć). Ja bym odpuścił takie rozwiązanie i nagrywał lokalnie. Zawsze przecież masz podgląd do nagrań na telefonie zdalnie
Grzegorz, a ja mam taki problem.
Od nvr do sw poe jest 1 kabel eth.
Za sw poe (tak jak u ciebie) 2 kamery IP.
Pomimo iż przypisalem stałe adresy IP do kamer to raz się wzbudza jedna kamera, a innym razem druga.
Dwie naraz mają jakiś nie znany mi konflikt...
Masz jakiś pomysł co tu jeszcze zrobić?
Zauważyłem też na innym nvr że sam zmienia ip kamer mimo iż od klikałem opcje dhcp. (na kamerach i nvr)
No tak. Do 10 kamer. Tyle, że jak dobrze liczę to 3 gniazda, z których 1 na wejście, 1 na wyjście do następnej kostki i zostaje 1 gniazdo na kamerę. Czyli 10 kamer wymaga 9 takich kostek, bo jedynie w ostatniej podłączysz 2 kamery. Sądzę, że są chyba tańsze rozwiązania aby podłączyć 10 kamer.
To jest awaryjne rozwiązanie, nie twierdzę że tak należy robić 😉
Powie mi ktoś czy są rejestratory do którego można podpiąć np RLC-542WA. Ale dostęp do samego rejestratora musi być po wifi. Z tego powodu, że nie mogę wiercić elewacji domu a w domku gospodarczym najbliżej domu mam zasięg wifi z domu a na drugim końcu z którego jest najlepszy widok na dom i działkę już nie. Mógłby ktoś polecić kamerkę podobną do rlc ale obrotową w zakresie ok 200 stopni, nie koniecznie 360
To rozwiązanie niedziała mi na rejestratoże poe. Dlaczego?
Hej. I jak uporałeś się z problemem? Bo u mnie też nie działa?
Wersja pasywna XPOE-3-10 zasila max 70W. Wersja aktywna XPOE-3-11 działająca w standardach 802.3at/af obsługuje max 50W.
Skąd Ty sobie wziąłeś te 70W na jednym kablu na dodatek 5e?!
Z dokumentacji technicznej prezentowanego urządzenia
@@GrzegorzLata Z tego co jest w dokumentacji to w trybie pasywnym może tyle dostarczyć 70W. Tryb pasywny nie ma nic wspólnego z POE bo nie występuje negocjacja między urządzeniami w celu ustalenia mocy. Zapewne jest to pewnego rodzaju skrót myślowy tj. każde buty to adidasy itd XD. Standard POE dopuszcza 15W na linii, POE+ 30 i dopiero 4PPOE zezwala na takie moce.
Ta 70 w 🤣🤣🤣🤣
Mnie interesują kamerki na kartę SIM masz coś w ofercie coś zaproponować?
Niestety nie mam nic do zaproponowania
@@GrzegorzLata dzięki
Nihil novi. Patent stosowany od kilku lat. Albo krótko siedzisz w temacie CCTV, albo masz kiepskiego dostawce :) a ilość kamer na jednym porcie limituje Ci moc portu w switch.
Tematyka kamer itp to wiesz można schować pod łóżko bo prowadzący ten kanał potrafi dużo konkretniejsze rzeczy. To ze powstał temat takiego prostego rozwiązania, które raczej ma dotrzeć właśnie do zwykłego Kowalskiego aby w takich sytuacja sobie poradził.
Ten kanał jest dla szerokiego grona odbiorców więc staram się dodawać tematy proste i oczywiste jak i te bardziej skomplikowane. Ze względu na mój wiek, wiadomo że nie mam 30 lat doświadczenia w branży 😉
A co sądzisz o rejstratorze z switch poe wbudowanym ?
Jest to też dobra alternatywa ale weź pod uwagę to ze np. taki rejestrator zamontujesz w szafce RTV po TV aby mieć podgląd po HDMI na tv to wtedy musisz wszystkie kamery tzn przewody od tych kamer sprowadzać właśnie w te jedno miejsce np. szafka rtv w salonie a przyjdzie przemeblowanie itp to już robi się problem. Najlepsza opcja to zrobić sobie takie miejsce jak strych , piwnica lub jakaś kanciapa i tam wszystkie przewody od kamer , tv-sat , alarm sprowadzić i zainstalować Switch POE plus internet i dopiero po zwykłej skrętce do każdego pokoju doprowadzić gniazdo tv-sat-ethernet i wtedy wystarczy zwykły rejestrator na 1 wejście ethernet i po sprawie. Estetycznie i z głową :-)
@@el3ktrykpro weź odrazu ten rejestrator przed drzwiami zamontuj, będzie jeszcze łatwiejszy do zabrania w razie włamania... Dałeś mi piekny przykład ignorancji do kolekcji jeśli chodzi o CCTV...
@@pietia861 Oczywiście , zamuruj go , wstaw do szafy pancernej o grubości blachy 100cm , postaw wartowników i będzie gitara ...
@@el3ktrykpro zapraszam na mojego tik tok tam jest film mam rejstrator w szafie rack i switch poe dahuq tik tok klimapower
@@el3ktrykpro na moi kanale też coś znajdziesz pozdrawiam i dzięki
nie ma to jak mieć identyczne imię i nazwisko, i też monitoring zakładać :D
:)
Tańszym rozwiązaniem jest EXTENDER POE firmy PULSAR EXT-POE3 obsługa aż DO 3 KAMER IP a cena dla instalatorów sporo poniżej 100zł
Są, tylko one są dużo większe i trudno je schować do puszki
Fajne ja mam Dahue super jest jestem bardzo zadowolony mam linie przejścia przychodzi powiadomienie jak ktoś chodzi np.kurier
Dobry sprzęt, ja ostatnimi czasy montuje kamery z inteligentną analizą obrazu. Ceny już nie odstraszają a robią robotę
Dobry sprzęt, ja ostatnimi czasy montuje kamery z inteligentną analizą obrazu. Ceny już nie odstraszają a robią robotę
Nie są drogie 160 zł haha 😂 juz lepiej stary uzywany router za 25 zł kupic i ma sie rozdzielenie na 4 kamery. To tylko w wyjatkowej sytuacji może sie przydać jak kamery są daleko i na cienkim słupie.
Jak dla mnie to jest straszne druciarstwo i z punktu widzenia dobrych praktyk jak dla mnie to jest nie dopuszczalne.
Nie róbcie takich uryna network, bo to proszenie się o problemy. Ten "switch" nie ma nawet porządnej obudowy. Wsadź to w puszkę i czekaj, aż skoroduje i się popsuje.
Wiadomo że nikt o zdrowych zmysłach nie projektuje tak instalacji. Ale jeżeli już coś jest, a trzeba dołożyć np. kamerę to pokazuję że można.