@Artur house tu chodzi ogólnie o wysoką temperaturę i wtórne powietrze w komorze spalania, wtedy całkowicie spalasz powstałe gazy, pozostaje tylko para wodna i CO2. Wentylator nie ma tu dużego sensu że względu na to że ten piec to potwór i zasysa powietrze w niesamowitych ilościach.
Panie złoty, dziękuję Ci bardzo za pomoc, dzięki Tobie palę bezdymnie w moim starym piecu rakietowym, wystarczyło że troszkę uchyliłem drzwi od drewutni gdzie jest zimne powietrze, zamknąłem dół w piecu i delikatnie otworzyłem środkowe drzwiczki, teraz mogę dorzucać górą jak chcę i kiedy chcę bo jedyne co widać to piękne języki płomieni zamiast dymu, problem był faktycznie w powietrzu a nie w ciągu, kominie itp. pozdrowienia!
Rewelacja. Fajnie że powiedziałaś o dopływie świeżego powietrza. Bardzo dużo ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, a to jest bardzo ważna sprawa. Pozdrawiam i czekam na kolejny odcinek z przeróbki wigo2
To jest fakt. U mojej ś.p. Babci w bloku kawki też wiły gniazda w kominach i systemie wywietrznikowym. Jak czyściłem wywietrznik w łazience, to spore wiaderko syfu stamtąd wyciągnąłem - gałązki, łupiny orzechów włoskich, jakieś kostki. Kominy to ulubione miejsca kawek.
Panie Witoldzie, gratuluję super pieca. Mam taki pomysł aby uczynić ten piec bardziej praktycznym w tych niepewnych czasach. Czy mógłby Pan na czubku tego pieca zrobić zwykłą blachę do gotowania ? Ugotować wodę na cherbatę, rosołek w zimne dni....... Szkoda tej temperatury tylko na grzanie pomieszczenia. Prąd taki drogi .... Pozdrawiam serdecznie
@@staryja7420 ja myślę że nie trzeba aż tak komplikować całego pieca. Z filmu o pelecie wynika że taki piecyk był najbardziej gorący na górze (400 stopni miał ???) więc dospawać tam zbiornik na 100l , termostat i po nagrzaniu wody niech pompka przepompuje to do bufora lub instalacji..
Twoje piecyki są świetne, dlatego pod wcześniejszym filmem poprosiłem o orientacyjne wymiary . Myślę że kluczem do sukcesu jest zachowanie odpowiednich proporcji. Pozdrawiam.
Zrób test spalania w piecu rakietowym "syfu" (np. Jakiś granulat z opon ) w piecu rakietowym i jak wygląda dym, osiągnięte temperatury i jak brudny będzie później piec do środka.
Widzę w tle jakąś maszynę cholewkarską,. W filmie z projektu budowt pieca rakietowego zdziwiło mnie używanie młotka szewskiego przy usuwaniu szlaki na spoinach......i się wyjaśniło i wiele tłumaczy:D
Witam . Z powietrzem ma Pan słuszną rację i to popieram . Szkoda tylko ,że pokaz z uchylonymi drzwiami nie do końca odpowiedział na pytanie dymienia. Bo nie zauważył Pan , że częściowo otwarty był dolot powietrza do popielnika , przy otwartej górze z drewnem . To zdecydowanie mogło powodować wydostawanie się dymu od góry . Przydał by się jeszcze jeden test , dla rozwiania wątpliwości .
Zgadzam się w 100%, że wentylacja jest podstawową sprawą w kotłowni czy mieszkaniu. Wigo Serwis, prośba o film lub poradę dotyczącą jak palić trocinami w piecu C.O. Nie mam możliwości składowania trocin, a też samemu brykiet wyrabiać. Znajomi podsuwali różne pomysły lecz mało ekologiczne jak na mój gust. Był bym wdzięczny za odpowiedź bądź nagrany materiał. Pozdrawiam Serdecznie
@Emil Pomocniczy a czytałeś anglojęzyczne komentarze pod tym filmem? To jest sposób na spalenie trocin, ale nie koniecznie bezpieczne dla komina czy samego pieca. Olej spala się w dość dużej temperaturze, kiedy przydusze spalanie (miarkownik ciągu) zamiast spalania będzie wędzarnia dla pieca, komina i okolicy.
Panie Witoldzie- Ale czy to nie jest tak że skoro piec rakietowy musi mieć sporo powietrza do spalania to wtedy on będzie spalać szybko drewno. A więc ogrzewanie nim będzie nie efektywne bo np. Spali 3 lub 4 razy szybciej niż normalny piec na drewno?
przez to ostatnio pisałem że mam rure fi40 wpuszczoną do garażu na kolankach (żeby nie wiało po nogach jak sie wiatr zakręci i nie pali sie w piecu) przy podłodze :)
Panie Witku prosił bym bardzo ,o przekrój i wymiary w centymetrach środka pieca rakietowego ,jak jest połączony podajnik z rurą w środku z tym tzw. podnośnikem bardzo bym prosił jeszcze raz podać wymiary i shemat ,druga sprawa to oczyszczanie z popiołu ,a trzecia czy kopuła pieca może być płaska aby zagotować kawę w garażu z góry dzięki powodzenia .
@@wigoserwistv7311 Dzięki p.Witku pana piec przypadł mi jakoś najbardziej do gustu , z innych projektów ,będę próbował zrobić taki piec ,dlatego że lubię ciepło z ognia do warsztatu w sam raz powodzenia .
Dzień dobry. W domu mam doprowadzenie powietrza z zewnątrz, czy jak będę palił w kozie to mogę doprowadzić do niej powietrze z zewnątrz? Czy to bezpieczne?
dopiero teraz widzę, że wszystko co Ci napisałem we wcześniejszym komentarzu - dawno już wiesz ;-) ale tamten film, który komentowałem, to był pierwszy, który widziałem na twoim kanale ... tak czy inaczej *POWODZENIA ŚWIETNA ROBOTA*
Dzień dobry Panie Witoldzie od 2 miesięcy pana oglądam i jestem w szoku że pana kanał tak dobrze się rozwija, wpadłem na pomysł na kolejny brykiet 😁 w warsztacie mojego taty jest piec na przepalony olej silnikowy i praktycznie wogóle się nie kopci, co Pan na to żeby do masy brykietowej dolać trochę oleju ? Możliwe że kaloryczność wzroście morze zmaleje? Czekam na odpowiedź od Pana Pozdrawiam z Niemiec 😁
Znam ten problem. Powietrze z zewnątrz musi być. No i czujnik oczywiście - podstawa. Jestem laikiem, ale to, o czym mówisz w filmie, jest bardzo istotne. Wiem z doświadczenia. Czasami wieje tak silny wiatr, że strażak Sam nie daje rady. Trzeba wtedy rozszczelinć na pewien czas okno, żeby powstał ciąg w kominie i potem jest spoko. Kilku błędów się nie ustrzegłem i tak to wygląda. Pozdrawiam serdecznie
Witam jakiego szukać bojlera żeby miał ta ściankę z blachy min 3-4 mm? Na złomie nic nie ma ciekawego a na olx jest tylko nikt Nie jest w stanie powiedzieć jaka grubość
Dziś przytargałem trociny z tartaku ok 1.5 metra sześciennego za uwaga 50 zł dodam że trociny prawie suche drobne i mieszane igła i liściak fajnie się palą więc olać wszystkich KANAPOWICZÓW! Co do powietrza z zewnątrz mam kocioł bez nadmuchu i pożera powietrze z kotłowni 9 metrów kwadratowych więc sporo dlatego albo zawsze uchylone i wtedy ryk w palniku musi być
Każdy piec potrzebuje dopływu powietrza inaczej będzie ciąg wsteczny. Bardzo dobrze to widać w blokach gdzie wentylacja grawitacyjna zaczyna wdmuchiwać powietrze do mieszkania zamiast je wyciągać, jest to związane z tym że okna w domach są szczelne i nie posiadają przepustów wentylacyjnych. Nie wiem tylko czy robiąc dodatkowy dopływ powietrza w płaszczu nie spowodujesz że część spalin zacznie ci uciekać tamtędy.
Szanowny Panie. Może to Pana zainteresuje. Swego czasu oglądałem filmik na YT o tym, jak ktoś zbudował z cegieł i odrobiny zaprawy piec rakietowy do spalania liści. W ogrodzie. Ten piec był tak prosty, jak dosłownie konstrukcja cepa - to był dołek w ziemi, jako palenisko, gdzie sypało się opadłe liście, oraz osadzony w tymże dołku komin. Całość była na prawdę prosta, więc myślę, że jeśli ktoś by wziął stary, długi bojler, osadził go w dołku wyłożonym kamieniami, dospawał do tego kawałek kwasówki i u dołu wyciął wsad na opał, to miałby idealny piec do spalania liści i pozbywania się kłopotu. Bez dymu, bez smrodu, bez kłopotu. I "somsiad" by się nie przyczepiał ;) A popiołem mógłby nawozić ogródek z kwiatami bądź trawnik. A może Pan spróbował by wybudować taki piec na podwórku do spalania liści? I pokazał proces oraz efekty na filmie? Pozdrawiam serdecznie, Majster Popsuj.
Piec rakietowy działa na zasadzie paleniska kowalskiego. Po prostu nadmiar powietrza. Co do nawiewu to ma to sens aby powietrze doprowadzić jakąś rurą do palnika. Mamy zysk w tym że nie tracimy już ogrzanego powietrza na spalanie w palniku.
Ostatnio szukałem w pokoju którędy wpada mi zimne powietrze, ciagło mi strasznie ale tylko jak żona gotowała. Okazało się że zimno wpada mi kominem od kominka jak jest włączony okap w kuchni. Strach pomyśleć co by było gdyby okap był włączony a w kominku napalone...
@@wigoserwistv7311 No oto idzie, dodatkowe powietrze do rakiety.Kolega w nowej murowanej altance rakieta kopciła z zaladunku .Rura z zewnatrz pod załadunek i nie kopci.Pozdrawiam.
Osoby które podchodzą do tematu wydajności pieca rakietowego na zasadzie "wiary" lub jej braku trafili na niewłaściwy kanał w niewłaściwym medium. Tutaj jednak do oceniania przyda się odrobina wiedzy i wyobraźni technicznej.
Powietrze "wtorne" + duża ilość żaru pod opałem i cały dym jest spalony,bo w dymie zawarta jest duża ilość węglowodorów, na tej samej zasadzie działają kotly c.o. m in. MPM Projekt...
A nie myślałeś, żeby do tego pieca rakietowego (czerwonego) dołożyć masę akumulacyjną. Na anglojęzycznych stronach widziałem jak goście wsypują do takich pieców po 2 worki drobnego kruszywa (żwir w sensie). Niektórzy zalewali je też betonem. Minus taki, że piec pewnie rozgrzewał będzie się dużo dłużej -ale też kiedy przestanie się w nim palić nie stanie się od razu zimno.
Dzień dobry 🤔🤔🤔 pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam na film .
Dobrze wyjaśnione, wręcz łopatologicznie :)))) I na koniec bardzo mądrze o czujnikach czadu! Dzięki za to! Pozdrawiam.
0:38 to drzwi zamknij
@Artur house uwierz mi jest zbędny.
@Artur house tu chodzi ogólnie o wysoką temperaturę i wtórne powietrze w komorze spalania, wtedy całkowicie spalasz powstałe gazy, pozostaje tylko para wodna i CO2. Wentylator nie ma tu dużego sensu że względu na to że ten piec to potwór i zasysa powietrze w niesamowitych ilościach.
Więc powietrze z zewnątrz nie wymaga dodatkowego wymuszonego obiegu, jeśli jest to tak skonstruowane jak w filmie powyżej. Ogólnie genialny pomysł;)
Panie złoty, dziękuję Ci bardzo za pomoc, dzięki Tobie palę bezdymnie w moim starym piecu rakietowym, wystarczyło że troszkę uchyliłem drzwi od drewutni gdzie jest zimne powietrze, zamknąłem dół w piecu i delikatnie otworzyłem środkowe drzwiczki, teraz mogę dorzucać górą jak chcę i kiedy chcę bo jedyne co widać to piękne języki płomieni zamiast dymu, problem był faktycznie w powietrzu a nie w ciągu, kominie itp. pozdrowienia!
10:10 - tak delikatnie wynajdujesz na nowo koło. Ale walor edukacyjny jest nieprzeceniany :) Tak trzymaj :)
Rewelacja. Fajnie że powiedziałaś o dopływie świeżego powietrza. Bardzo dużo ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, a to jest bardzo ważna sprawa. Pozdrawiam i czekam na kolejny odcinek z przeróbki wigo2
Popieram popieram
Już nie mogę doczekać się kolejnego filmu
Witam, no powietrze ważna sprawa 😉
Pozdrawiam 👊👍
Dzięki 😁 Fabi
Witam Dobrze że Pan wspominał o ptakach ponoć kawki lubią robić w kominach gniazda Kuzyn na wsi miał taki problem Pozdrawiam serdecznie 🤗
To jest fakt. U mojej ś.p. Babci w bloku kawki też wiły gniazda w kominach i systemie wywietrznikowym. Jak czyściłem wywietrznik w łazience, to spore wiaderko syfu stamtąd wyciągnąłem - gałązki, łupiny orzechów włoskich, jakieś kostki. Kominy to ulubione miejsca kawek.
Super odcinek. Gratuluję pasji i inwencji twórczej. Pozdrawiam.
Rewelacja
Dziękuję
Panie Witoldzie, gratuluję super pieca. Mam taki pomysł aby uczynić ten piec bardziej praktycznym w tych niepewnych czasach. Czy mógłby Pan na czubku tego pieca zrobić zwykłą blachę do gotowania ? Ugotować wodę na cherbatę, rosołek w zimne dni....... Szkoda tej temperatury tylko na grzanie pomieszczenia. Prąd taki drogi .... Pozdrawiam serdecznie
Fajna sprawa 👍
Można zrobić tez wężownice dookola hmm, zwykła pompka i mamy cwu 🤔
@@staryja7420 ja myślę że nie trzeba aż tak komplikować całego pieca. Z filmu o pelecie wynika że taki piecyk był najbardziej gorący na górze (400 stopni miał ???) więc dospawać tam zbiornik na 100l , termostat i po nagrzaniu wody niech pompka przepompuje to do bufora lub instalacji..
@@darekkiepura66 o widzisz 👊 świetny pomysł, nie wiadomo co nas czeka dlatego warto zbierać pomysły i materiał na przyszłość. Pozdrawiam
Witam takie doprowadzenie świerzego powietrza jest fundamentalne dla dobrego przepływu powietrza przez piec czy kominek,pozdrawiam.
Twoje piecyki są świetne, dlatego pod wcześniejszym filmem poprosiłem o orientacyjne wymiary . Myślę że kluczem do sukcesu jest zachowanie odpowiednich proporcji.
Pozdrawiam.
Zrobię o tym film 😁
Bardzo dobra robota!
Dobra robota, musi być tlen i odpowiedni ciąg i przekrój komina 👍✋🙂💪
Dzięki 😁
Dobry odcinek 💪
Super!
Zrób test spalania w piecu rakietowym "syfu" (np. Jakiś granulat z opon ) w piecu rakietowym i jak wygląda dym, osiągnięte temperatury i jak brudny będzie później piec do środka.
Widzę w tle jakąś maszynę cholewkarską,.
W filmie z projektu budowt pieca rakietowego zdziwiło mnie używanie młotka szewskiego przy usuwaniu szlaki na spoinach......i się wyjaśniło i wiele tłumaczy:D
Witam . Z powietrzem ma Pan słuszną rację i to popieram . Szkoda tylko ,że pokaz z uchylonymi drzwiami nie do końca odpowiedział na pytanie dymienia. Bo nie zauważył Pan , że częściowo otwarty był dolot powietrza do popielnika , przy otwartej górze z drewnem . To zdecydowanie mogło powodować wydostawanie się dymu od góry . Przydał by się jeszcze jeden test , dla rozwiania wątpliwości .
Witam Piec super tylko zastanawiam się gdzie wydobywają się spaliny? Mój piecyk kopci góra jak lokomotywa Pozdrawiam
Zgadzam się w 100%, że wentylacja jest podstawową sprawą w kotłowni czy mieszkaniu. Wigo Serwis, prośba o film lub poradę dotyczącą jak palić trocinami w piecu C.O. Nie mam możliwości składowania trocin, a też samemu brykiet wyrabiać. Znajomi podsuwali różne pomysły lecz mało ekologiczne jak na mój gust. Był bym wdzięczny za odpowiedź bądź nagrany materiał. Pozdrawiam Serdecznie
@Emil Pomocniczy a czytałeś anglojęzyczne komentarze pod tym filmem? To jest sposób na spalenie trocin, ale nie koniecznie bezpieczne dla komina czy samego pieca. Olej spala się w dość dużej temperaturze, kiedy przydusze spalanie (miarkownik ciągu) zamiast spalania będzie wędzarnia dla pieca, komina i okolicy.
chyba trzeba zaimplementowac jakis podajnik....
Pozdrawiam 👍 dla zasięgu
Pięknie to wygląda, czy można jakieś rysunki z wymiarami i grubością blach itp.
Dzięki 😁
Witam serdecznie 👍zostawiam i oglądam, pozdrawiam 🤜🤛👊👊👊
Pozdrawiam 👍
Panie Witoldzie- Ale czy to nie jest tak że skoro piec rakietowy musi mieć sporo powietrza do spalania to wtedy on będzie spalać szybko drewno. A więc ogrzewanie nim będzie nie efektywne bo np. Spali 3 lub 4 razy szybciej niż normalny piec na drewno?
I tak i nie 😁
przez to ostatnio pisałem że mam rure fi40 wpuszczoną do garażu na kolankach (żeby nie wiało po nogach jak sie wiatr zakręci i nie pali sie w piecu) przy podłodze :)
Pozdrawiam 👋👍
Panie Witku prosił bym bardzo ,o przekrój i wymiary w centymetrach środka pieca rakietowego ,jak jest połączony podajnik z rurą w środku z tym tzw. podnośnikem bardzo bym prosił jeszcze raz podać wymiary i shemat ,druga sprawa to oczyszczanie z popiołu ,a trzecia czy kopuła pieca może być płaska aby zagotować kawę w garażu z góry dzięki powodzenia .
Parę lat temu kupiłem piec rakietowy który górną powierzchnie ma całkowicie płaską.
@@marekb3257 będzie film o wymiarach pieca już niedługo 😁
@@wigoserwistv7311 Dzięki p.Witku pana piec przypadł mi jakoś najbardziej do gustu , z innych projektów ,będę próbował zrobić taki piec ,dlatego że lubię ciepło z ognia do warsztatu w sam raz powodzenia .
Dzień dobry. W domu mam doprowadzenie powietrza z zewnątrz, czy jak będę palił w kozie to mogę doprowadzić do niej powietrze z zewnątrz? Czy to bezpieczne?
Czy można dorobić taki zestaw rakietowy do pieca co2 w garażu? Komin mam solidnego kalibru
dopiero teraz widzę, że wszystko co Ci napisałem we wcześniejszym komentarzu - dawno już wiesz ;-)
ale tamten film, który komentowałem, to był pierwszy, który widziałem na twoim kanale ...
tak czy inaczej *POWODZENIA ŚWIETNA ROBOTA*
Dzięki pozdrawiam 😁👍
Dzień dobry Panie Witoldzie od 2 miesięcy pana oglądam i jestem w szoku że pana kanał tak dobrze się rozwija, wpadłem na pomysł na kolejny brykiet 😁 w warsztacie mojego taty jest piec na przepalony olej silnikowy i praktycznie wogóle się nie kopci, co Pan na to żeby do masy brykietowej dolać trochę oleju ? Możliwe że kaloryczność wzroście morze zmaleje? Czekam na odpowiedź od Pana
Pozdrawiam z Niemiec 😁
😍 pozdrawiamy 😍 czekamy na filmik 👍
A czemu nie zrobić bezposredniego dolotu zimnego powietrza do amciu wigusia ?
Można zrobić 👍
Znam ten problem. Powietrze z zewnątrz musi być. No i czujnik oczywiście - podstawa. Jestem laikiem, ale to, o czym mówisz w filmie, jest bardzo istotne. Wiem z doświadczenia. Czasami wieje tak silny wiatr, że strażak Sam nie daje rady. Trzeba wtedy rozszczelinć na pewien czas okno, żeby powstał ciąg w kominie i potem jest spoko. Kilku błędów się nie ustrzegłem i tak to wygląda. Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam 👍
A co Pan by powiedział, o próbie zbudowania przystawki rakietowej do pieca od centralnego ogrzewania.
Ciekawe 🤔👍
@@wigoserwistv7311 th-cam.com/video/jQT8DYW2NXQ/w-d-xo.html ten gość zrobił taką przystawkę do pieca co.
Witam Z jakich profili jest zrobiony ten piec rakietowy
Witam jakiego szukać bojlera żeby miał ta ściankę z blachy min 3-4 mm? Na złomie nic nie ma ciekawego a na olx jest tylko nikt
Nie jest w stanie powiedzieć jaka grubość
Dziś przytargałem trociny z tartaku ok 1.5 metra sześciennego za uwaga 50 zł dodam że trociny prawie suche drobne i mieszane igła i liściak fajnie się palą więc olać wszystkich KANAPOWICZÓW! Co do powietrza z zewnątrz mam kocioł bez nadmuchu i pożera powietrze z kotłowni 9 metrów kwadratowych więc sporo dlatego albo zawsze uchylone i wtedy ryk w palniku musi być
Dospawaj Kolego, dolot powietrza z zewnątrz do góry zasypu, Zrób otwór w ścianie, Wyprowadź rurę ssącą i temat dymu zniknie.
Witam państwa! Będziemy palić Konopie w Wigusiu. Zapraszamy, BĘDZIECIE szczęśliwi w poznaniu niedoświadczonego!
Każdy piec potrzebuje dopływu powietrza inaczej będzie ciąg wsteczny. Bardzo dobrze to widać w blokach gdzie wentylacja grawitacyjna zaczyna wdmuchiwać powietrze do mieszkania zamiast je wyciągać, jest to związane z tym że okna w domach są szczelne i nie posiadają przepustów wentylacyjnych. Nie wiem tylko czy robiąc dodatkowy dopływ powietrza w płaszczu nie spowodujesz że część spalin zacznie ci uciekać tamtędy.
Szanowny Panie. Może to Pana zainteresuje. Swego czasu oglądałem filmik na YT o tym, jak ktoś zbudował z cegieł i odrobiny zaprawy piec rakietowy do spalania liści. W ogrodzie. Ten piec był tak prosty, jak dosłownie konstrukcja cepa - to był dołek w ziemi, jako palenisko, gdzie sypało się opadłe liście, oraz osadzony w tymże dołku komin. Całość była na prawdę prosta, więc myślę, że jeśli ktoś by wziął stary, długi bojler, osadził go w dołku wyłożonym kamieniami, dospawał do tego kawałek kwasówki i u dołu wyciął wsad na opał, to miałby idealny piec do spalania liści i pozbywania się kłopotu. Bez dymu, bez smrodu, bez kłopotu. I "somsiad" by się nie przyczepiał ;) A popiołem mógłby nawozić ogródek z kwiatami bądź trawnik.
A może Pan spróbował by wybudować taki piec na podwórku do spalania liści? I pokazał proces oraz efekty na filmie?
Pozdrawiam serdecznie, Majster Popsuj.
Może coś takiego zrobię
Cześć Witku.
Piec rakietowy działa na zasadzie paleniska kowalskiego. Po prostu nadmiar powietrza. Co do nawiewu to ma to sens aby powietrze doprowadzić jakąś rurą do palnika. Mamy zysk w tym że nie tracimy już ogrzanego powietrza na spalanie w palniku.
Witam serdecznie pana Wigo ( jestem ciekaw jak ma pan na imię 😁 ) 🤗🤗 jako trzeci
Autor tego filmu ma na imię Witold.
Witek 🙂
@@arkadiuszstudzinski4642 Nie zdrabnia się imion.
@@galy0 ziomale mogą 😉
@@arkadiuszstudzinski4642 Faceci nie zdrobniają imion.
Idzie do Pana e-mail. Mieszkam w Kiekrzu, chciałbym odwiedzić, pogadać. Porównać doświadczenia. I mam mnóstwoooo zrębki.
Środek tego pieca obłożyć wymurować z cegły szamotowej tylko klinowej. Będzie trzymało długo cieplo.
Czy ma Pan czujnik CO w warsztacie?
Cześć Wigo
Obojętnie jak bardzo ocieplone pomieszczenie, przy otwartych drzwiach wejściowych będzie zawsze zimno 😂
Witam. Gdzie można kupić taki piec?
No niestety trzeba zrobić 👍
Ostatnio szukałem w pokoju którędy wpada mi zimne powietrze, ciagło mi strasznie ale tylko jak żona gotowała.
Okazało się że zimno wpada mi kominem od kominka jak jest włączony okap w kuchni.
Strach pomyśleć co by było gdyby okap był włączony a w kominku napalone...
Ciekawe 🤔 naprawdę . Pozdrawiam
Piec rakietowy potrzebuje dużo powietrza
Jak w kominkach,rura dostarczajaca tlen z zewnątrz.
Jak to . Przecież kominki już od kilkunastu lat mają takie rozwiązanie .
@@wigoserwistv7311 No oto idzie, dodatkowe powietrze do rakiety.Kolega w nowej murowanej altance rakieta kopciła z zaladunku .Rura z zewnatrz pod załadunek i nie kopci.Pozdrawiam.
Nie powiedziales ile metrow kwadratowych ma ten Twoj warsztacik..no a metrarz jest istotny zeby miec obraz ile czasu sie nagrzewa jaka powierzchnia.
0:44
Właśnie myślałem co z bojlera zrobić
Osoby które podchodzą do tematu wydajności pieca rakietowego na zasadzie "wiary" lub jej braku trafili na niewłaściwy kanał w niewłaściwym medium. Tutaj jednak do oceniania przyda się odrobina wiedzy i wyobraźni technicznej.
👍👍👍💯💯💯💯☑️☑️👌
a ja palę samym metanolem i nie dymi nawet przy zamkniętych drzwiach
Oj wentylacja jest bardzo ważna . Z każdym filmikiem czegoś się uczę od pana .
Dzięki 😁 Pozdrawiam
Ciągle Pan powtarza te same treści, to bardzo męczące...
Nikt nikogo nie zmusza do oglądania. Pozdrawiam.
Powietrze "wtorne" + duża ilość żaru pod opałem i cały dym jest spalony,bo w dymie zawarta jest duża ilość węglowodorów, na tej samej zasadzie działają kotly c.o. m in. MPM Projekt...
A nie myślałeś, żeby do tego pieca rakietowego (czerwonego) dołożyć masę akumulacyjną. Na anglojęzycznych stronach widziałem jak goście wsypują do takich pieców po 2 worki drobnego kruszywa (żwir w sensie). Niektórzy zalewali je też betonem. Minus taki, że piec pewnie rozgrzewał będzie się dużo dłużej -ale też kiedy przestanie się w nim palić nie stanie się od razu zimno.
a bardzo mi się podoba ten film, szczególnie na smaczki z manipulacji obrazem :)
cudakapiterapia.pl/wigo/wigo2.png