Вперше зібрався в гори і перше відео, яке відрекомендував TH-cam, саме це, перша ж хвиина перегляду і відразу вподобайка та підписка, інформація подається розмірено, чітко, оратор тримається впевнено та неперевершено. Дякую вам.
Дякую за відео) і за знижку, яку я вчора отримав в магазині "Команда Екс"! Був приємно здивований... лише попросив записати на "ПроПоходи", але знижку ну ніяк не очікував :)
Привіт! Так, Команда Екс ще й знижку надає, якщо на нас підв'язувати покупку. І також інші окремі магазини і виробники. Я всіх тут перерахував: propohody.com/affiliate-program/ Дякую, що записав на нас!
@@propohody Ну що ти... це найменше чим я можу вам віддячити за якісний україномовний контент. Чарівну фразу я вже перевірив і прийняв на озброєння, скоро ще спробую чарівні посилання ;)
Тут досить індивідуально))). Мені заходить ViewRanger з платною підпискою. Вже декілька років користуюсь. Потрібно брати та тестити і тільки в такому випадку зрозумієш, що твоє, а що ні. Це не пальник за овер 250$ купувати.
Раджу Oruxmaps з любими сканами, від туристичних до генштабу, вігу і австрії, з векторною мапою на основі osm і інших джерел www.openandromaps.org/en де є всі стежки і точки що можна знайти в інших сервісах, плюс вона надійно кешує супутникові знимки при перегляді (вдома наприклад) і дозволяє їх використовувати оффлайну як і все решту в бойових умовах.
Досить цікаво, насправді! В процесі перегляду думок трохи виникло, поділюсь. Повна аптечка для тривалого походу не під населенкою - річ досить складна, насичена, з кількох десятків позицій, склад можна знайти на тур. сайтах. Звісно - під потреби. Але майже усім туристам можна рекомендувати знеболювальні й шлункові ліки, гелі від запалень в ногах й що там від подряпин різних. Це те, що іноді буває :-) В горах майже гарантовано щось натреться й навантажені м'язи та суглоби будуть. Можна довго носити ліки без використання. Але, насправді, трапитись може різне.... В "матрацному" водному поході цього літа - на рівному місці мали вивернуту ногу, сильний опік і алергію на якусь комаху. Похід, де з'їли майже усі шлункові і протидіарейні - пам'ятаю. Похід з переломом ноги - на жаль, теж. З сонцем в мене вічно проблеми, бо забиваю мазатись :-) Окуляри для літніх Карпат - не обов'язкові, а от у високогір'ї - дуже обов'язкові. Якщо немає хороших можна старі зварювальні знайти (ходив й з таким). Помада ще й від вітру допомагає. Мапа й навігатор для мене речі доповнюючі одна одну, але це вже дискусійне))) Цікаво було б про різні програми для навігації послухати.... Юзаю Османд з горизонталями, від Мапс мі відмовився через походження. Якось так :-)
Солідарний з тобою на рахунок походження мапсмі. Спробуй Mapy.cz - Cycling & Hiking offline maps play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy Сам користаю, дуже зручна і продумана.
Пораджу для новачків в якості захисту від мозолів використовувати рулонний пластир на тканинній основі, тому що бактеріцидні пластирі дуже швидко мокнуть та злітають. В аптечку засоби від: порізів та подряпин, опіків, алергій (рослини, або укуси комах), вивихів (гелі/мазі+ бинти) та все те, що визначив вище Борис. Не погано б мати засоби для обеззараження води (на всяк випадок).
Додам: сумка (через плече, на пояс), або невеличкий наплічник; засоби навігації не або/або, а і/і (дуже бажано завжди! мати карту та компас і навички ними користуватися); води багато не буває, тому беремо з розрахунку (в середньому) 1 літр на людину. В решті все так. Погода в горах завжди мінлива, тому сподіваючись на краще потрібно бути готовим до найгіршого. І ще мабуть не погано б було мати щось, в чому можна воду закип'ятити (наприклад сталевий кухоль). Засоби для розпалювання краще брати різноманітні: запальничку і кресало, або мисливські сірники (і обов'язково в целофановій упаковці). І перед тим, як йти в гори необхідно отримати елементарні навички в орієнтуванні та наданні медичної само- та взаємодопомоги. Перший крок до екстремальної ситуації - легковажне ставлення до подорожі.
Чого я тут не побачив, але буду наполягати завжди для кожного походу - це мотузка! Зараз є не дорогі міцні паракорди, шматок метрів 20 повинен бути у кожного. Десь закріпити тент(ковдру), десь підтянути наплічник, Десь щось закріпити, сховатись від дощу/сонцю/вітру... Мотузка - це мастхев для кожного хто виходить за межі цивілізації.
Я з Вами на 100% погоджуюся. Мало у якому з Походів мені не знадобилася ця чудова річ!!! Все, що Ви згадали доповню тим, що двічі мені доводилося тягнути на буксирі моїх компаньйонів у велопоходах, коли складалася ситуація, що треба їхати, від цивілізації далеко, а вони...не можуть. Сушіння випраного навіть у номері, де немає балкона чи спеціального приміщення длч того. Ну і всі ті випадки, згадані Вами
Кстати, купила Катадин БиФри после ваших обзоров. Фильтр прям вещь! Жаль, конечно, запах не фильтрует ("повезло" в Карпатах найти один совершено вонючий источник), но мой нежный живот не испортил мне ни одного дня похода в итоге :) Просто хотела сказать спасибо :)
На здоров'я! До речі, цей фільтр варто полоскати дистильованою водою, перш ніж лишити на зберігання. Якщо помити водою з-під крану, то хлорова плівка заб'є пори і він стане значно повільніше фільтрувати. Тоді доведеться його чистити замочуванням в гарячій воді з оцетом.
@@propohody воооот это прям совет супер. Спасибо! Я все хотела спросить как лучше его хранить. Стоит еще и просушить наверное, да? Жаль, я его уже водой хлорированной из под крана помыла и высушила :) Надеюсь сильно не забился..стоит промыть дистиллированной теперь или уже бестолку, и имеет смысл только в следующий раз после использования?
Хотілось би відео про навігацію, які є варіанти, програми на телефон та ін., ви знімаєте дуже інформативно, а в інтернеті корисної інформації не так багато, і як варіант як саме ви готовите маршрут та всілякі нюанси можливі, було б дуже цікаво. Дякую
Дуже добре, що знімаєте все так, розумію, що треба це все ще більше детально розглядати(мені б хотілося). Часто шукав інформацію або дивився відео англійською, мені, відверто, не було зрозуміло, що то за "10 essentials"😅, бо, особисто мені, як не настільки зануреному в цю тему, то треба було уточнююче слово: "Hiking". Може, я просто не контексті. Хоч, наразі, тема про виживання у дикий природі мене більше приваблювала. Якщо буде думка, як цю тему і у вас розвинути, то будете чи не першими у якісному українському youTube, хто розповість, детально, про тему "Surviving". Багато людей губиться або замерзає, навіть, у літку. Гіпотермія нікого не щадить, як і дизентерія. Більшість молодших людей не дивляться щось, що більше 20хв, а з сучасними тенденціями, так для декого і 1:30, то забагато😂(чи яка там продовжуваність відео, котре знімають тіктокери?) Будь ласка, візьміть до уваги, що тема виживання у дикій природі дуже цікава, щоб її обіграти і треба робити такого більше теж, особливо, українською.🙏
@@DD-ki9nt спасибо 🙌 Это отзыв владельца?) У меня просто BD Iota сейчас В свое время выбирал между ним и Bindi В моем Iota всё хорошо, но вот понимаю что плавная регулировка не для меня. И красного света таки не хватает
@@DD-ki9nt понимаю, для таких же целей брал. Были подозрения насчёт резинки у Bindi, спасибо за подтверждение. Теперь, скорее всего, буду смотреть в сторону Nitecore NU17. Там 130 люмен, но думаю хватит. И резинка норм и красный диод отдельный и весит тоже до 50 грамм
Доброго Вам дня чи вечору! Дякую за чудову милозвучну мову і інформативність без лишньої води). Не по темі, але - благаю, підкажіть, будь-ласка, який одяг для походів носить ваша дружина (крім комбінезону, на який вказане посилання в одному з відео). Не можу для себе знайти. Все для чоловіків. А для жінок дуже слабенький вибір. Дякую!)
@@DemKa ви маєте рацію, але я надіявся, що авторка коментаря уточнить свої потреби, адже я не можу перечисляти абсолютно все. Доречі, для прикладу, на "верховині" купували моїй дружині жіночу термобілизну marmot
О, совсем другое дело! Скажу честно -эта скорость подачи заставляет прислушиваться и присматриваться( концентрировать внимание)чтобы ничего не пропустить. Теперь понимаешь почему я критиковал за нудность подачи? Она расслабляет и не концентрирует внимание на подаче инфы! 👍
Вітаю. Я з вами не згоден з приводу ножиць, такі як в мультитулах гарні, але для медичних цілей не підходять. Ними легко травмувати, вони маленькі і товстий шар одягу не "візьмуть". Краще взяти окремо спеціалізовані ножиці. З повагою.
10 обязательных вещей для похода (в том числе и для коротенького похода «на целый день» по незнакомой пересеченной/горной местности): 1. КОМПАС 2. КАРТА местности ( + опция: навигатор с загруженными картами и набором дополнительных батареек) 3. СВИСТОК (чтобы подать сигнал бедствия, присутствия. Возможно, даже отпугнуть агрессивных животных) 4. Налобный ФОНАРИК (с сигналом SOS или чем-то подобным + набор запасных батареек) 5. Средство связи (телефон, желательно два, на случай, если один выйдет из строя. Сим-карты - все мобильные операторы, которые работают в данном регионе) 6. НОЖ (лучше с нержавеющей стали. Личный выбор - Mora и Victorinox). Килограммовые ножи «выживальщиков» или мачете лучше оставить дома, или в базовом лагере - на фотографиях они выглядят эффектно, а вот управляться ими неудобно. 7. Металлическая КРУЖКА (Можно и на огне подогреть воду и набрать воду из какого-то очень хилого источника, где вода капает по одной капле за полчаса) + ЁМКОСТЬ для воды (Общий объем - минимум 1 л.) 8. Набор для костра - Зажигалка, Спички (в герметической упаковке) , Набор для розжига огня (опционально) + ЖЕЛАТЕЛЬНО маленькая горелка и газовый баллон (можно и воду подогреть, и в случае чего легче с помощью пламени горелки развести костер, например, если дрова немного сырые) 9. Комплект вещей, которые соответствуют климату и погодным условиям региона, где совершается поход. 10. Спасательное одеяло или даже лучше специальный большой полиэтиленовый пакет (что-то типа Lifesystems Mountain Survival Bag) + АПТЕЧКА (обезболивающие, жаропонижающие, антигистаминные, сердечно-сосудистые лекарства, антисептик, что-то от отравления и сорбенты, перевязочные материалы) + ВЕРЕВКА (диаметром 3-5 мм) или паракорд (можно использовать и для наложения шины и как жгут для остановки кровотечения) + Зеркало + очки + ремкомплект (в который входит также булавка, иголка и крепкая синтетическая нитка) ну и дальше список уже продолжается пунктами, которые являются не жизненно важными, но крайне необходимыми (но это уже совсем другая история).
Захист від сонця 50 спф і більше, в горах сонце сильне. З мого досвіду в аптечці має бути: 1)Гнучкий бінт, і діклофінак гель_ якось я в поході в перший же день пошкодила якийсь м'яз або зв'язку яка розгинала ногу в коліні, воно запалилось і боліло 5 днів саме при спусках. Отаке буває)) спасав бинт і гель. 2) антігістамін- іноді комаха жалить так, що все розпухає, навіть коли ви не алергик. Наприклад вжалила прямо в капіляр. 3. Смекта і біле вугілля - якось в Карпатах я поїла овсянку на жирному коровячому молоці, йти далі я вже не могла пів дня)))😅
Привіт, зробіть будь ласка огляд надувних килимкім від NatureHike !!! Дуже просимо. Їх дуже багато, на перший погляд є нормальні, але то не точно) На жодному на має показника RValue!
Цікаво, що на інтуїтивному рівні я завжди беру речі зі списку с собою, навіть в одноденні походи. Хіба термоковдри у мене немає, і замість ватних дисків - папір.
@@siroman9 Повністю згоден. Я був в шоці ( і це найбільш м'яка форма висловлювання яку можна застосувати, щоб не засмічувати коментарі ненормативною лексикою), коли побачив яка сила-силенна сміття плавала у Вільшанському водосховищі (поблизу села Колочава), коли побував там в одному із походів. Чого там тільки не було - починаючи від пакетиків та пластикових пляшок, закінчуючи будівельними драбинами і неідентифікованим лайном. І що мене найбільше обурило, то це те, що місцеві мешканці просто не соромлячись викидали цілі купи сміття в ту нещасну річку Тереблю - вийшов якийсь дід із великим пакетом сміття і з розмаху киданув його в річку, інший дядько вивалив цілий візок всякого сміття на березі Тереблі в Колочаві, ніби так і треба. Ріки, береги - це для багатьох не що інше як сміттєзбірники. Цього року був на Боржаві. Дуже багато людей приїздить туди збирати чорниці (для багатьох це єдиний заробіток). І що мене вразило - люди користуються плодами природи - збирають ягоди, а після себе залишають купи сміття (живуть дарами природи і так безсоромно її засмічують). Тим пластиком засрали Боржаву так, що куди не кинь оком, звідусіль стирчить або пляшка, або пакетик, або пачка із під сигарет, або фантики від цукерок і т.д., трапляються навіть цілі купи сміття на тих місцях збору ягідників, де їх очікують вантажівки, що вивозять людей на хребет Полонина Боржава. І це в більшості своїй місцеві мешканці, або мешканці сусідніх сіл та міст. Крім місцевих, також прибуло дуже багато циган із Ужгорода, Мукачевого та інших міст/сіл. Велика їх частина оселилася біля старої сироварні неподалік гори Плай, утворився цілий циганський табір. Засрали там все так, що словами передати це важко. Це просто якийсь жах. Все перетворюється на суцільний смітник.
@@hiking_wilds Саме так, найбільше смітять саме місцеві. Піде селом де я живу є невеличкий ставок та лісопосадка біля нього. Коли ми сюди переїхали, то почали ходити туди на шашлики та риболовлю. Пригледіли пару місць, звичайно засраних. Почали щоразу прибирати ті місця та територію біля них. Спочатку кожного наступного разу було нове сміття, а згодом почало ставати менше. Тобто люди це стадо, якщо є сміття, то будемо кидати, а немає, то теж триматимемо в чистоті. Найгірше з куряками. До прикладу, одного знайомого десь місяць вчив не кидати окурки де попало, а він казав - що всі так роблять!
@@siroman9 Це дуже круто, що ви берете ініціативу в свої руки, і не тільки облаштовуєте та приводити до ладу засмічені місця поряд із місцем проживання, але і власним прикладом показуєте як мають діяти свідомі люди. Якщо не починати виховувати людей ще з малого віку як поводитися із відходами і сміттям, то ситуація, на жаль, буде тільки погіршуватися. Ну і справедливості заради потрібно відмітити, що і серед туристів, що подорожують лісами та горами вистачає бидланів та жлобів, що залишають після себе купи сміття та непотрібу, а іноді навіть свідомо руйнують облаштовані місця відпочинку, а також туристичні вказівники, таблички та інші. Бачив як група туристів, наскільки я міг зрозуміти із Чернівців, що складалася із студентів місцевого університету під керівництвом чоловіка похилого віку (наскільки я зрозумів чи то викладач цього університету, чи то керівник туристичного гуртка) перебуваючи в обсерваторії Білий Слон на горі Піп Іван (ще до того як вона була зачинена на реконструкцію) щоб розпалити всередині обсерваторії багаття поламали певні елементи оздоблення, двері, східці (які ще були вцілілими). Пізніше через декілька днів, коли я зустрів їх вже неподалік села Кваси, то члени цієї тур. групи намагалися поламати спеціальні конструкції для сушки та зберігання сіна на людських участках (бо мабуть йти в ліс і шукати дрова не хотілося, бо ліс був після дощу, дрова вологі, а тут же можна повидирати сухі дошки для вогнища). Тільки через те, що неподалік виявилася жінка, якій чи то належить та земельна ділянка , чи то сусідка по земельній ділянці, короче кажучи, із криками та лайками вона прогнала тих чернівецьких туристів-вандалів. Я навіть здалеку спочатку не зрозумів в чому справа, а потім, коли підійшов ближче і зрозумів що до чого, був дуже вражений - здавалося б студенти ВУЗу, під керівництвом "досвідченого" керівника - а насправді реальні бидлами та вандали. Так що, покидьків вистачає. Одні засирають сміттям, інші залишають після себе руйнування. Хоча, треба зауважити, що у багатьох людей відсутнє в принципі поняття щодо відвовідального поводження відносно довкілля та природи. Звикли, що тут ідять і тут же все засирають, а потім знову в цьому ж смітті і живуть. І так по нарастаючій, допоки не втонуть в тому пластику. І навіть думок не виникає в них, що так поводитися не можна. Що то і є норма. І на жаль, перспективи невтішні.
Klymit це чудова річ! Класичну модель Klymit Static V юзаю 4 роки, жодних проблем і проколів не було. На цей сезон докупив дівчині полегшений Klymit Static V Ultralite SL Ultralight (але і сам тягаю буває), також цілком задоволений. На додачу, вони обидва підходять до чохла Sea to Summit AirChair, що робить з килимка зручне крісло.
В Карпатах найкраще покриття у Київстар (але потрібно обов'язково мати і телефон з сім-картами інших операторів). В більшості своїй в мене особисто при включенні телефона на вершинах в Мармаросах підключався український мобільний оператор (в 90% випадках я користувався телефоном з сімкою Київстар). Хоча зв'язок був нестабільний. Наприклад, траплялися ситуації коли телефон показує, що сигнал є (одна або дві палочки), але дозвонитися або відправити СМС не вдавалося. Іноді навіть виникали такі цікави моменти - з певного місця (перебуваючи на якомусь підвищенні) дозвонитися не вдається, робиш десять-двадцять кроків в сторону - зв'язок з'являється (потрібно враховувати, що сигнал від вишок може перевідбиватися від поверхонь та гірських схилів і навіть не маючи прямої видимості із вишкою, зв'язок все одно іноді з'являвся). Роумінг був лише зрідка. Так що, перебуваючи в Мармаросах, потрібно певним чином планувати сеанси зв'язку. Перевіряти наявність сигналу, рухаючись по туристичному маршруту, час від часу вмикаючи телефон на підвищеннях, вершинах та схилах, що знаходяться неподалік від сіл, або якщо є шанс, що вишка мобільного оператора, буде знаходитися в прямій видимості, хоч і на суттєвій відстані, від поточного місця перебування.
Лайф + интернет лайф у меня на Мармаросах почти всегда отсутствовал. Буквально последний уверенный сеанс на южном склоне Попа Черногорского, потом ухватил пару раз одну палку и снова стабильно заработал уже в Деловом...
Звертаюсь до авторів каналу ПроПоходи. Стосовно розрізання одягу на потерпілому цими ножицями. Продемонструйте це будь ласка, як цими ножицями будете різати товстий фліс, і інші тканин. Я сподіваюсь що ви проходили хоч якісь курси із домедичної допомоги і знаєте якими ножицями треба різати одяг і хто це має робити. Цими ножицями максимум шкірку від мозоля відрізати можна. Якщо Ви не лікар то будь які некваліфіковані дії будуть нести шкоду ніж допомогу. Рекомендую усім хто ходить в гори і не тільки пройти курси по домедичній допомозі. Ці навички можуть врятуюти комусь життя.
Сергію, ці ножиці - скажено добре ріжуть, і не тільки тканини. До того ж, вони мають притуплені кінці, якими складно зашкодити потерпілому прирозніманні одягу. То ж якщо обирати просто ніж, чи ніж з такими ножицями - то точно з ними. Спеціалізовані ножиці примусити початківців носити значно складніше. А в екстреній ситуації ножем вони можуть нанести більшої шкоди. Щодо курсів, то ми їх проходили неодноразово, навіть у крутих сертифікованих військових медиків (і маємо крутий папірець за ті досягнення) і у альпмедиків. Я вважаю, що без регулярного повторення ці всі курси - до лампочки. За півроку більшість забуваєш. Тому найвідповідальнішим мандрівникам я б радив проходити їх перед кожним походом всією групою, якщо в гори вибиратись дуже рідко. І раз на півроку, якщо ходити в гори регулярно. І не забувати, що твої знання при особистій травмі не допоможуть (особливо, якщо втратиш свідомість), тому в першу чергу егоїстично наполягати на проходженні таких курсів своїми супутниками.
Дякую! Для мене було б дуже корисно побачити це відео два тижні тому, перед тим як мене з родиною понесло на Хом'як і ми ламаючи ноги буквально бігли вниз, щоб встигнути засвітло зійти зі стежки бо не взяли ліхтарики😭
It's obviously a good list but we cannot be too dogmatic, we are all a bit different, for example I hike for 46 years and never use sun screen neither sunglasses, except I know there will be snow, extra emergency food hardly ever, especially in Ukrainian, Polish or Romanian Carpathians, in case of emergency, you can always go down to the village in less than a day. Hike your own hike 😉
Коментар підтримки якісних україномовних каналів. Дякую за корисне відео!
Дякую! Як мандрiвник-самiтник, виявила, що беру все як треба. Лиш навiгатором не заморочуюсь, бо люблю блукати "кудись, та й вийду":)
Я також мандрівник- самітник👉🧘♂️⛰️⛰️
Дякую за ваш цікавий україномовний контент!
Дякую. Раніше про це не задумувався. Нещодавно попав під сильну грозу і більше задумався над безпекою та готовністю до всього.
Дякую за якісні відео рідною солов'їною!
Гарна українська мова, приємно слухати!
Вперше зібрався в гори і перше відео, яке відрекомендував TH-cam, саме це, перша ж хвиина перегляду і відразу вподобайка та підписка, інформація подається розмірено, чітко, оратор тримається впевнено та неперевершено. Дякую вам.
Велика подяка Вам за витрачений час, це неймовірно корисна інформація!
Дуже приємний і що важливо, україномовний канал. Дякую!
Дуже якісні і корисні відео. Вже декілька речей придбав за вашими порадами і посиланнями, усіма покупками задоволений)
Блін, так на вас підсів, зо не можу зупинитись😊 дякую за чудовий контент!!!
Дуже корисна ваша робота.дякую.обов,казково треба мати цей список необхідних речей.👍👍👍
Дуже дякую за інформацію 😊
О, у вас уже 22к підписників. А наче тільки що було 5к. Вітаю
Дяка за цікаву й корисну інформацію та за доступний її виклад. 👍👏👍
Дякую за відео) і за знижку, яку я вчора отримав в магазині "Команда Екс"! Був приємно здивований... лише попросив записати на "ПроПоходи", але знижку ну ніяк не очікував :)
Привіт! Так, Команда Екс ще й знижку надає, якщо на нас підв'язувати покупку. І також інші окремі магазини і виробники. Я всіх тут перерахував: propohody.com/affiliate-program/
Дякую, що записав на нас!
@@propohody Ну що ти... це найменше чим я можу вам віддячити за якісний україномовний контент. Чарівну фразу я вже перевірив і прийняв на озброєння, скоро ще спробую чарівні посилання ;)
Зніміть будь ласка відео про правильні карти і програми для навігації.
LocusMap Pro з відсканованими картами від "Карпатські стежки"
Vladimir Krupa они вроде только для андроида, для iOS не подскажите?
Тут досить індивідуально))). Мені заходить ViewRanger з платною підпискою. Вже декілька років користуюсь. Потрібно брати та тестити і тільки в такому випадку зрозумієш, що твоє, а що ні.
Це не пальник за овер 250$ купувати.
Раджу Oruxmaps з любими сканами, від туристичних до генштабу, вігу і австрії, з векторною мапою на основі osm і інших джерел www.openandromaps.org/en де є всі стежки і точки що можна знайти в інших сервісах, плюс вона надійно кешує супутникові знимки при перегляді (вдома наприклад) і дозволяє їх використовувати оффлайну як і все решту в бойових умовах.
Chogori Miles що дає платна підписка?
Крутецьке відео: чітко, лаконічно, доступно. Лайк.
Дякую за цікаву й корисну інформацію
Дякую!
Інформативно, кілька пунктів для себе взяв.
Дуже і дуже дякую , Антон !! 👍👍😀😀🤗
От за що я вас люблю, що ви прямо кажете, що можливо, це відео комусь не потрібно дивитися) після такого аж хочеться дивитися. Люблю чесніть👍
Класний канал! У середу 24.08.22 іду на Риси:) з днем незалежності, слава Україні !
Досить цікаво, насправді!
В процесі перегляду думок трохи виникло, поділюсь.
Повна аптечка для тривалого походу не під населенкою - річ досить складна, насичена, з кількох десятків позицій, склад можна знайти на тур. сайтах. Звісно - під потреби. Але майже усім туристам можна рекомендувати знеболювальні й шлункові ліки, гелі від запалень в ногах й що там від подряпин різних. Це те, що іноді буває :-) В горах майже гарантовано щось натреться й навантажені м'язи та суглоби будуть.
Можна довго носити ліки без використання. Але, насправді, трапитись може різне.... В "матрацному" водному поході цього літа - на рівному місці мали вивернуту ногу, сильний опік і алергію на якусь комаху. Похід, де з'їли майже усі шлункові і протидіарейні - пам'ятаю. Похід з переломом ноги - на жаль, теж.
З сонцем в мене вічно проблеми, бо забиваю мазатись :-) Окуляри для літніх Карпат - не обов'язкові, а от у високогір'ї - дуже обов'язкові. Якщо немає хороших можна старі зварювальні знайти (ходив й з таким). Помада ще й від вітру допомагає.
Мапа й навігатор для мене речі доповнюючі одна одну, але це вже дискусійне))) Цікаво було б про різні програми для навігації послухати....
Юзаю Османд з горизонталями, від Мапс мі відмовився через походження.
Якось так :-)
Солідарний з тобою на рахунок походження мапсмі. Спробуй Mapy.cz - Cycling & Hiking offline maps play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy
Сам користаю, дуже зручна і продумана.
@@andriisolodkyi5478 Дякую дуже! Спробую.
Пораджу для новачків в якості захисту від мозолів використовувати рулонний пластир на тканинній основі, тому що бактеріцидні пластирі дуже швидко мокнуть та злітають. В аптечку засоби від: порізів та подряпин, опіків, алергій (рослини, або укуси комах), вивихів (гелі/мазі+ бинти) та все те, що визначив вище Борис. Не погано б мати засоби для обеззараження води (на всяк випадок).
Дуже корисне відео, дякую!
Корисне відео, подяка автору!
Дякую!
Дякую за поради!
Дякую👍
Дякую, було дуже корисно подивитись та послухати корисні поради
С фонарем согласен на 1000%. Был в такой ситуации. Если б не фонарик пришлось бы оставаться в горах на ночь. Причем без снаряги. В шортах и футболке.
Дякую!!!
Дивились з дружиною, було приємно шо наш вміст рюкзаків на короткі виходи фактично ідентичні вашому)
Очень хороший комментарий. Спасибо
Додам: сумка (через плече, на пояс), або невеличкий наплічник; засоби навігації не або/або, а і/і (дуже бажано завжди! мати карту та компас і навички ними користуватися); води багато не буває, тому беремо з розрахунку (в середньому) 1 літр на людину. В решті все так. Погода в горах завжди мінлива, тому сподіваючись на краще потрібно бути готовим до найгіршого. І ще мабуть не погано б було мати щось, в чому можна воду закип'ятити (наприклад сталевий кухоль). Засоби для розпалювання краще брати різноманітні: запальничку і кресало, або мисливські сірники (і обов'язково в целофановій упаковці). І перед тим, як йти в гори необхідно отримати елементарні навички в орієнтуванні та наданні медичної само- та взаємодопомоги. Перший крок до екстремальної ситуації - легковажне ставлення до подорожі.
Дякую за відео
Чого я тут не побачив, але буду наполягати завжди для кожного походу - це мотузка! Зараз є не дорогі міцні паракорди, шматок метрів 20 повинен бути у кожного. Десь закріпити тент(ковдру), десь підтянути наплічник, Десь щось закріпити, сховатись від дощу/сонцю/вітру... Мотузка - це мастхев для кожного хто виходить за межі цивілізації.
Я з Вами на 100% погоджуюся.
Мало у якому з Походів мені не знадобилася ця чудова річ!!!
Все, що Ви згадали доповню тим, що двічі мені доводилося тягнути на буксирі моїх компаньйонів у велопоходах, коли складалася ситуація, що треба їхати, від цивілізації далеко, а вони...не можуть.
Сушіння випраного навіть у номері, де немає балкона чи спеціального приміщення длч того. Ну і всі ті випадки, згадані Вами
Однозначно +
А мило маст хев?
@@gorek5762та ні
дякую.
будьмо хлопці!
дякую
Дякую! :)
Круто: так просто і так важливо)
толкова інформація,публікуйте частіше відео такого напрямку !
Дякую
Урааа нове відео
Назва відео нагадує серію схожих відео з каналу Володимира Чайкіна
Хотів зробити наголос на важливості цих речей, тому клікбейтно вийшло :)
@@propohody Я писал Чайкину что бы связался с ПроПоходы и вместе сделали выход в горы))) он еще не был в Карпатах.
@@Archi_Miller він зараз бореться з хворобою, думаю не до того.
@@redmilumredmi1259 это было еще в прошлом году, так что еще до болезни
@@Archi_Miller так у нього ж рак виявили, нещодавно зовсім
Дякую. Супер
Хороше відео!
Корисне відео
Кстати, купила Катадин БиФри после ваших обзоров. Фильтр прям вещь! Жаль, конечно, запах не фильтрует ("повезло" в Карпатах найти один совершено вонючий источник), но мой нежный живот не испортил мне ни одного дня похода в итоге :)
Просто хотела сказать спасибо :)
На здоров'я! До речі, цей фільтр варто полоскати дистильованою водою, перш ніж лишити на зберігання. Якщо помити водою з-під крану, то хлорова плівка заб'є пори і він стане значно повільніше фільтрувати. Тоді доведеться його чистити замочуванням в гарячій воді з оцетом.
@@propohody воооот это прям совет супер. Спасибо! Я все хотела спросить как лучше его хранить. Стоит еще и просушить наверное, да?
Жаль, я его уже водой хлорированной из под крана помыла и высушила :) Надеюсь сильно не забился..стоит промыть дистиллированной теперь или уже бестолку, и имеет смысл только в следующий раз после использования?
Хотілось би відео про навігацію, які є варіанти, програми на телефон та ін., ви знімаєте дуже інформативно, а в інтернеті корисної інформації не так багато, і як варіант як саме ви готовите маршрут та всілякі нюанси можливі, було б дуже цікаво. Дякую
Дуже добре, що знімаєте все так, розумію, що треба це все ще більше детально розглядати(мені б хотілося). Часто шукав інформацію або дивився відео англійською, мені, відверто, не було зрозуміло, що то за "10 essentials"😅, бо, особисто мені, як не настільки зануреному в цю тему, то треба було уточнююче слово: "Hiking". Може, я просто не контексті. Хоч, наразі, тема про виживання у дикий природі мене більше приваблювала. Якщо буде думка, як цю тему і у вас розвинути, то будете чи не першими у якісному українському youTube, хто розповість, детально, про тему "Surviving". Багато людей губиться або замерзає, навіть, у літку. Гіпотермія нікого не щадить, як і дизентерія. Більшість молодших людей не дивляться щось, що більше 20хв, а з сучасними тенденціями, так для декого і 1:30, то забагато😂(чи яка там продовжуваність відео, котре знімають тіктокери?) Будь ласка, візьміть до уваги, що тема виживання у дикій природі дуже цікава, щоб її обіграти і треба робити такого більше теж, особливо, українською.🙏
супер
Футболка супер :) Хочу такую же :D
Доброго дня! Дякую за цікаві відео та огляди. Чи можете порекомендувати програму для навігації, під андроїд
Добрий день! Я користуюся Osmand. Про неї також є відео на каналі.
Petzl bindi 😱
Жодного гідного огляду на нього не було з дати виходу (більше 2х років вже)
Сподіваюся, ви це виправите 😉
плюсую
@@DD-ki9nt спасибо 🙌 Это отзыв владельца?)
У меня просто BD Iota сейчас
В свое время выбирал между ним и Bindi
В моем Iota всё хорошо, но вот понимаю что плавная регулировка не для меня. И красного света таки не хватает
@@DD-ki9nt понимаю, для таких же целей брал.
Были подозрения насчёт резинки у Bindi, спасибо за подтверждение.
Теперь, скорее всего, буду смотреть в сторону Nitecore NU17. Там 130 люмен, но думаю хватит. И резинка норм и красный диод отдельный и весит тоже до 50 грамм
Супер!!!
Доброго Вам дня чи вечору! Дякую за чудову милозвучну мову і інформативність без лишньої води). Не по темі, але - благаю, підкажіть, будь-ласка, який одяг для походів носить ваша дружина (крім комбінезону, на який вказане посилання в одному з відео). Не можу для себе знайти. Все для чоловіків. А для жінок дуже слабенький вибір. Дякую!)
Для жінок вистачає одягу, взагалі-то. У багатьох виробників є цілі лінійки жіночі. Можливо ви якось не так шукали, бо вибір є на будь-який гаманець
@@_Mopok_ навели би приклади, людина як раз і питає тому що не змогла знайти, якщо ви знаєте такі магазини накидайте ссилок.
@@DemKa ви маєте рацію, але я надіявся, що авторка коментаря уточнить свої потреби, адже я не можу перечисляти абсолютно все.
Доречі, для прикладу, на "верховині" купували моїй дружині жіночу термобілизну marmot
Який саме одяг ви не можете знайти?
А поки дам вам пораду. Окрім відео - у них є ще статті на їх сайті.
@@_Mopok_ цікавлять треккінгові штани)
О, совсем другое дело! Скажу честно -эта скорость подачи заставляет прислушиваться и присматриваться( концентрировать внимание)чтобы ничего не пропустить. Теперь понимаешь почему я критиковал за нудность подачи? Она расслабляет и не концентрирует внимание на подаче инфы! 👍
👍👏
дякую. Дуже класне відео! Чи буде таке відео за 2023 рік?
Список з 10 основних речей особливо не змінюється. Тут головне концепція, а її реалізацію кожен для себе продумує .
+ пончо, туристичний фільтр для води, спиртівка, металевий кухлик.
нормальне відео
Якого розміру/об'єму купити мішок/сітку/сумку для пуховика/тонкої жилетки? Дякую. Добра добрим людям!
Щиро дякую за відео, а розкажіть про маршрути hut route )
Hut Route :) Христина вже монтує відео про них ;)
Дякую)
Вітаю. Я з вами не згоден з приводу ножиць, такі як в мультитулах гарні, але для медичних цілей не підходять. Ними легко травмувати, вони маленькі і товстий шар одягу не "візьмуть". Краще взяти окремо спеціалізовані ножиці.
З повагою.
Антон, підкажи, будь ласка, де таке люстерко купити.. ніяк не можу знайти
Підкажіть будь ласка модель окулярів , або які обрати . Дякую
У вас на сайті є значок де пише " дивляться 10 000 " а у вас вже 20к то можете змінити
Дякую, що зауважив! То глюк плагіна, спробуємо виправити.
Я для растопки,особенно в дождливые сезоны или зимой использую старые велосипедные камеры, нарезанные ножницами ,горит как напалм ,рекомендую😊
Було б цікаво глянути обзори дощовиків пончо
10 обязательных вещей для похода (в том числе и для коротенького похода «на целый день» по незнакомой пересеченной/горной местности):
1. КОМПАС
2. КАРТА местности ( + опция: навигатор с загруженными картами и набором дополнительных батареек)
3. СВИСТОК (чтобы подать сигнал бедствия, присутствия. Возможно, даже отпугнуть агрессивных животных)
4. Налобный ФОНАРИК (с сигналом SOS или чем-то подобным + набор запасных батареек)
5. Средство связи (телефон, желательно два, на случай, если один выйдет из строя. Сим-карты - все мобильные операторы, которые работают в данном регионе)
6. НОЖ (лучше с нержавеющей стали. Личный выбор - Mora и Victorinox). Килограммовые ножи «выживальщиков» или мачете лучше оставить дома, или в базовом лагере - на фотографиях они выглядят эффектно, а вот управляться ими неудобно.
7. Металлическая КРУЖКА (Можно и на огне подогреть воду и набрать воду из какого-то очень хилого источника, где вода капает по одной капле за полчаса) + ЁМКОСТЬ для воды (Общий объем - минимум 1 л.)
8. Набор для костра - Зажигалка, Спички (в герметической упаковке) , Набор для розжига огня (опционально) + ЖЕЛАТЕЛЬНО маленькая горелка и газовый баллон (можно и воду подогреть, и в случае чего легче с помощью пламени горелки развести костер, например, если дрова немного сырые)
9. Комплект вещей, которые соответствуют климату и погодным условиям региона, где совершается поход.
10. Спасательное одеяло или даже лучше специальный большой полиэтиленовый пакет (что-то типа Lifesystems Mountain Survival Bag) + АПТЕЧКА (обезболивающие, жаропонижающие, антигистаминные, сердечно-сосудистые лекарства, антисептик, что-то от отравления и сорбенты, перевязочные материалы) + ВЕРЕВКА (диаметром 3-5 мм) или паракорд (можно использовать и для наложения шины и как жгут для остановки кровотечения) + Зеркало + очки + ремкомплект (в который входит также булавка, иголка и крепкая синтетическая нитка)
ну и дальше список уже продолжается пунктами, которые являются не жизненно важными, но крайне необходимыми (но это уже совсем другая история).
+ за Українську.
Антон, підкажи, будь ласка, якими картами користуєшся? Десь ти вже це писав чи говорив але не можу знайти де...((
Привіт! Osmand ;)
@@propohody дякую!!
Захист від сонця 50 спф і більше, в горах сонце сильне.
З мого досвіду в аптечці має бути:
1)Гнучкий бінт, і діклофінак гель_ якось я в поході в перший же день пошкодила якийсь м'яз або зв'язку яка розгинала ногу в коліні, воно запалилось і боліло 5 днів саме при спусках. Отаке буває)) спасав бинт і гель.
2) антігістамін- іноді комаха жалить так, що все розпухає, навіть коли ви не алергик. Наприклад вжалила прямо в капіляр.
3. Смекта і біле вугілля - якось в Карпатах я поїла овсянку на жирному коровячому молоці, йти далі я вже не могла пів дня)))😅
#підтримуйукраїнське
Дякую! Ну трохи додам, скажіть комусь куди та наскільки ви йдете та можливі шляхи відходу
100%
Я беру всі ці речі на роботу 🙄
P.S. працюю в офісі
Офіс - то станція гірських рятувальників?)
@@propohody Ні, просто майже всі ці речі завжди зі мною присутні 😀
@@Анатолий-х3л Так вас в любу хвилину можна десантом закидати у гори......все при собі маєте...)))
@@Vasiliy7331 Якщо чесно, ніколи в гори не ходив !!!! Але бачили б Ви , як я збираюсь коли йду по гриби в невеликій ліс😂😂😂
@@Анатолий-х3л ваше прізвище часом не Вассерман? Той у жилетці з купою кишень завжди носив повний набір, на випадок війни чи іншої сраки
Дякую за відео. Дуже цікавить, що у вас за дзеркало?
Сергію, привіт! Це з дитячої переноски Osprey Poco Premium старої моделі.
@@propohody Дякую. Може ви десь бачили, де приблизно таке дзеркало можна придбати окремо?
Мені цікаво чи трапляються на шляху вовки, якщо так то як можна від них захиститись
Можна вже рубрику вводити: маст хев ))
привіт з 2023, дякую за контент)
п.с. нажаль сьогодні слово "шелтер" знають усі(
Доброго дня
Якою саме програмою для навігації ви користуєтеся на телефоні?
Дякую)
Привіт, Владе! Користуємось Osmand.
Дякую
Отже підсумуємо:
1. Навігація ( смартфон+ павербанк / gps / мапа)
2. Налобний ліхтарик
3. Захист від сонця ( окуляри, капелюх, спрей, лонгслів, штани)
4. Аптечка ( захист від комах, пластир, люстерко)
5. Мультитул + ремкомплект
6. Джерело вогню + firestarter
7. Укриття
8. Додаткова їжа
9. Додаткова вода
10. Одяг на який не розраховуєш
Привіт, зробіть будь ласка огляд надувних килимкім від NatureHike !!!
Дуже просимо. Їх дуже багато, на перший погляд є нормальні, але то не точно) На жодному на має показника RValue!
скажіть, де знайти таку панаму?
Цікаво, що на інтуїтивному рівні я завжди беру речі зі списку с собою, навіть в одноденні походи. Хіба термоковдри у мене немає, і замість ватних дисків - папір.
Сподобався мішечок для аптечки, де такий взяти?
Яку програму ви використовуєте для навігації?
Osmand ;)
Кофту вы показывали это летняя термокофта?
Если нет, то есть ли у вас видео где упоминается Летняя- термокофта( защищающая от солнца)
Спасибо.
Рекомендую в такому разі лонгслів з шерсті мериноса. Моя дружина носить - задоволена. Доречі, вони про це розповідали колись вже, і не раз
Вночі з ліхтариком у лісі? Христино, бережи свого хлопця, таких сміливців в день з вогнем не знайдеш.
першим пунктом мав би бути МОЗОК. потім пакети щоб забрати своє (і не тільки) сміття!
Очень правильный комментарий !!!
@@hiking_wilds Просто куди не поїдь або піди, завжди срач і купа пластику. th-cam.com/video/M02UPje7nzU/w-d-xo.html
@@siroman9
Повністю згоден.
Я був в шоці ( і це найбільш м'яка форма висловлювання яку можна застосувати, щоб не засмічувати коментарі ненормативною лексикою), коли побачив яка сила-силенна сміття плавала у Вільшанському водосховищі (поблизу села Колочава), коли побував там в одному із походів. Чого там тільки не було - починаючи від пакетиків та пластикових пляшок, закінчуючи будівельними драбинами і неідентифікованим лайном. І що мене найбільше обурило, то це те, що місцеві мешканці просто не соромлячись викидали цілі купи сміття в ту нещасну річку Тереблю - вийшов якийсь дід із великим пакетом сміття і з розмаху киданув його в річку, інший дядько вивалив цілий візок всякого сміття на березі Тереблі в Колочаві, ніби так і треба. Ріки, береги - це для багатьох не що інше як сміттєзбірники.
Цього року був на Боржаві. Дуже багато людей приїздить туди збирати чорниці (для багатьох це єдиний заробіток). І що мене вразило - люди користуються плодами природи - збирають ягоди, а після себе залишають купи сміття (живуть дарами природи і так безсоромно її засмічують). Тим пластиком засрали Боржаву так, що куди не кинь оком, звідусіль стирчить або пляшка, або пакетик, або пачка із під сигарет, або фантики від цукерок і т.д., трапляються навіть цілі купи сміття на тих місцях збору ягідників, де їх очікують вантажівки, що вивозять людей на хребет Полонина Боржава. І це в більшості своїй місцеві мешканці, або мешканці сусідніх сіл та міст. Крім місцевих, також прибуло дуже багато циган із Ужгорода, Мукачевого та інших міст/сіл. Велика їх частина оселилася біля старої сироварні неподалік гори Плай, утворився цілий циганський табір. Засрали там все так, що словами передати це важко.
Це просто якийсь жах. Все перетворюється на суцільний смітник.
@@hiking_wilds Саме так, найбільше смітять саме місцеві. Піде селом де я живу є невеличкий ставок та лісопосадка біля нього. Коли ми сюди переїхали, то почали ходити туди на шашлики та риболовлю. Пригледіли пару місць, звичайно засраних. Почали щоразу прибирати ті місця та територію біля них. Спочатку кожного наступного разу було нове сміття, а згодом почало ставати менше. Тобто люди це стадо, якщо є сміття, то будемо кидати, а немає, то теж триматимемо в чистоті.
Найгірше з куряками. До прикладу, одного знайомого десь місяць вчив не кидати окурки де попало, а він казав - що всі так роблять!
@@siroman9
Це дуже круто, що ви берете ініціативу в свої руки, і не тільки облаштовуєте та приводити до ладу засмічені місця поряд із місцем проживання, але і власним прикладом показуєте як мають діяти свідомі люди.
Якщо не починати виховувати людей ще з малого віку як поводитися із відходами і сміттям, то ситуація, на жаль, буде тільки погіршуватися. Ну і справедливості заради потрібно відмітити, що і серед туристів, що подорожують лісами та горами вистачає бидланів та жлобів, що залишають після себе купи сміття та непотрібу, а іноді навіть свідомо руйнують облаштовані місця відпочинку, а також туристичні вказівники, таблички та інші.
Бачив як група туристів, наскільки я міг зрозуміти із Чернівців, що складалася із студентів місцевого університету під керівництвом чоловіка похилого віку (наскільки я зрозумів чи то викладач цього університету, чи то керівник туристичного гуртка) перебуваючи в обсерваторії Білий Слон на горі Піп Іван (ще до того як вона була зачинена на реконструкцію) щоб розпалити всередині обсерваторії багаття поламали певні елементи оздоблення, двері, східці (які ще були вцілілими). Пізніше через декілька днів, коли я зустрів їх вже неподалік села Кваси, то члени цієї тур. групи намагалися поламати спеціальні конструкції для сушки та зберігання сіна на людських участках (бо мабуть йти в ліс і шукати дрова не хотілося, бо ліс був після дощу, дрова вологі, а тут же можна повидирати сухі дошки для вогнища). Тільки через те, що неподалік виявилася жінка, якій чи то належить та земельна ділянка , чи то сусідка по земельній ділянці, короче кажучи, із криками та лайками вона прогнала тих чернівецьких туристів-вандалів. Я навіть здалеку спочатку не зрозумів в чому справа, а потім, коли підійшов ближче і зрозумів що до чого, був дуже вражений - здавалося б студенти ВУЗу, під керівництвом "досвідченого" керівника - а насправді реальні бидлами та вандали.
Так що, покидьків вистачає. Одні засирають сміттям, інші залишають після себе руйнування.
Хоча, треба зауважити, що у багатьох людей відсутнє в принципі поняття щодо відвовідального поводження відносно довкілля та природи. Звикли, що тут ідять і тут же все засирають, а потім знову в цьому ж смітті і живуть. І так по нарастаючій, допоки не втонуть в тому пластику. І навіть думок не виникає в них, що так поводитися не можна. Що то і є норма. І на жаль, перспективи невтішні.
Хотілося б огляд килимків klymit.
Хоча зараз я хочу взяти килимок з Amazon за 20-30євро, бо не шкода плюс там є вбудована подушка.
Klymit це чудова річ! Класичну модель Klymit Static V юзаю 4 роки, жодних проблем і проколів не було. На цей сезон докупив дівчині полегшений Klymit Static V Ultralite SL Ultralight (але і сам тягаю буває), також цілком задоволений. На додачу, вони обидва підходять до чохла Sea to Summit AirChair, що робить з килимка зручне крісло.
Підскажіть будь ласка навігатор на смартфон для українських Карпат (картами не завжди зручно користуватися).
Дякую за відео.ви молодці!
Програма Osmand і карти одразу в ній можна качати.
LocusMap Pro з відсканованими картами від "Карпатські стежки" пана Гутиряка
Добавил бы кусок шнура или паракорда, метра полтора - два. Веревка это убер инструмент))
хіба шоб повіситись в разі повного факапа
@@KSANDR84 😆👍
@@KSANDR84 :)
Цікаво 👍
Підскажіть, будь ласка, на мармаросах телефон підключається до українських вишок зв'язку, чи постійно в роумінгу?
В Карпатах найкраще покриття у Київстар (але потрібно обов'язково мати і телефон з сім-картами інших операторів).
В більшості своїй в мене особисто при включенні телефона на вершинах в Мармаросах підключався український мобільний оператор (в 90% випадках я користувався телефоном з сімкою Київстар). Хоча зв'язок був нестабільний. Наприклад, траплялися ситуації коли телефон показує, що сигнал є (одна або дві палочки), але дозвонитися або відправити СМС не вдавалося. Іноді навіть виникали такі цікави моменти - з певного місця (перебуваючи на якомусь підвищенні) дозвонитися не вдається, робиш десять-двадцять кроків в сторону - зв'язок з'являється (потрібно враховувати, що сигнал від вишок може перевідбиватися від поверхонь та гірських схилів і навіть не маючи прямої видимості із вишкою, зв'язок все одно іноді з'являвся).
Роумінг був лише зрідка.
Так що, перебуваючи в Мармаросах, потрібно певним чином планувати сеанси зв'язку. Перевіряти наявність сигналу, рухаючись по туристичному маршруту, час від часу вмикаючи телефон на підвищеннях, вершинах та схилах, що знаходяться неподалік від сіл, або якщо є шанс, що вишка мобільного оператора, буде знаходитися в прямій видимості, хоч і на суттєвій відстані, від поточного місця перебування.
@@hiking_wilds ДЯКУЮ велике вам)
@@ВоваКобилинський-п2я
Будь-ласка :)
Лайф + интернет лайф у меня на Мармаросах почти всегда отсутствовал.
Буквально последний уверенный сеанс на южном склоне Попа Черногорского, потом ухватил пару раз одну палку и снова стабильно заработал уже в Деловом...
в гори не збираюсь, але майже весь комплект в мене завжди з собою, бо я на велосипеді, до хати 16км
Звертаюсь до авторів каналу ПроПоходи. Стосовно розрізання одягу на потерпілому цими ножицями. Продемонструйте це будь ласка, як цими ножицями будете різати товстий фліс, і інші тканин. Я сподіваюсь що ви проходили хоч якісь курси із домедичної допомоги і знаєте якими ножицями треба різати одяг і хто це має робити. Цими ножицями максимум шкірку від мозоля відрізати можна. Якщо Ви не лікар то будь які некваліфіковані дії будуть нести шкоду ніж допомогу. Рекомендую усім хто ходить в гори і не тільки пройти курси по домедичній допомозі. Ці навички можуть врятуюти комусь життя.
Сергію, ці ножиці - скажено добре ріжуть, і не тільки тканини. До того ж, вони мають притуплені кінці, якими складно зашкодити потерпілому прирозніманні одягу. То ж якщо обирати просто ніж, чи ніж з такими ножицями - то точно з ними. Спеціалізовані ножиці примусити початківців носити значно складніше. А в екстреній ситуації ножем вони можуть нанести більшої шкоди. Щодо курсів, то ми їх проходили неодноразово, навіть у крутих сертифікованих військових медиків (і маємо крутий папірець за ті досягнення) і у альпмедиків. Я вважаю, що без регулярного повторення ці всі курси - до лампочки. За півроку більшість забуваєш. Тому найвідповідальнішим мандрівникам я б радив проходити їх перед кожним походом всією групою, якщо в гори вибиратись дуже рідко. І раз на півроку, якщо ходити в гори регулярно. І не забувати, що твої знання при особистій травмі не допоможуть (особливо, якщо втратиш свідомість), тому в першу чергу егоїстично наполягати на проходженні таких курсів своїми супутниками.
Дякую! Для мене було б дуже корисно побачити це відео два тижні тому, перед тим як мене з родиною понесло на Хом'як і ми ламаючи ноги буквально бігли вниз, щоб встигнути засвітло зійти зі стежки бо не взяли ліхтарики😭
It's obviously a good list but we cannot be too dogmatic, we are all a bit different, for example I hike for 46 years and never use sun screen neither sunglasses, except I know there will be snow, extra emergency food hardly ever, especially in Ukrainian, Polish or Romanian Carpathians, in case of emergency, you can always go down to the village in less than a day. Hike your own hike 😉