А мне нравится! Глина- это волшебный материал, она тёплая , живая. И руки от неё гладенькие. Спасибо вам, что помогаете. И домик получился беленький, чистенький!
дуже рідкий розчин - буде тріскатися, а дирки треба запихати. молодець - не боїшся роботи. Хай тебе Бог береже, що допомагаєш стареньким і зберігаєш колиску нашої нації - свою батьківщину!
Дякую вам щиро. В кадрі я лише експериментую, як журналіст. І дикції також учуся) А говорити українською - то моє рідне. Щасти вам! До речі, хата на відео справді столітня. І досі тримається.
Эх, в детство попала. Каждый год лето начиналось с ремонта хаты. Сначала в степь- за белой солончаковой глиной, потом за говнецом на конюшню. Месили ногами, а мазали руками, ни шпателя, ни мастерка не было. И было это на юге Западной Сибири.
@@alexkopp9962 С навозом лучше приклеивается каждый следующий слой глиняно-песчаного раствора к предыдущему. И обмазка прочнее, особенно если не угадали с пропорциями глины и песка.
Мого дiдуся висилили з Чернiгiвськiй губернii до Сибiру у Новосибiрську область в маленькому вiцi. I моя мама завжди i iншi мешканцi села завжди так робили. Хата була пiд соломою i завжди бiленька. А ще була голуба глина. I називали ii - глей. Була як пластилин.
Я сама з Чернігівщини. Мені є це близьким. Просто не обов'язково бути крутим у маєтках і статках. Можна бути класним і в біленій хаті,можна бути абсолютно щасливим і в маленькому селі.
Дякую за ролик, красивий, не затягнутий, інформативний Я дизайнерка інтер'єру і хочу використати акцентну стіну мазанку, вивчаю матеріали))) Ви дуже допомогли!(
В моєї мами будиночок з глини йому 120 років минуло. Хотя я маму забрала до себе їй вже 90 років але будинок доглядаю як можу і він досить добре зберігся. Дасть Бог може на наступний рік трохи поліплю і побілю бо давно цього не робила.
Я пам'ятаю,моя мама попросила мене піти на долину,щоб назбирати кінських какашок,щоб додати для міцності у глину.Коні паслися на долині,але у той день з ферми,що поряд втікло стадо свиней.А я мала була,ще не відрізняла чий то кізяк,як ви кажете,то й набрала свиньського.😂😂😂😂
Респект. Недоліків в процесі багато , але то з часом і практикою прийде. Під час нанесення глини практичніше користуватись дощечкою для затирання та щіткою. Результат їх застосування покаже які стали рівні стіни, невілює всі місця реставрації
Ингридиенты для "раствора" могут отличаться. Где-то читал, что песок добавляют там, где глина очень жирная. Песок нужен, чтобы глиняная штукатурка не трескалась. Может я и ошибаюсь. Но с цементным раствором это работает) И еще - в такой хате есть своя аура)
Обожаю такие хаты хоть это нелегко я со свекровью жила 4 годауниз так же белились внутри и снаружи, только у нас природная белая глина и белили глиной снаружи, конечно плохо тем что дождь обмывает, и сейчас уже так не делают
Признаюсь: сам я человек городской. Живу в квартире. Но каждьій год езжу на малую родину и облагораживаю старую хату. Мне такое занятие нравится)))) Думаю, ваша хата еще раритетнее)
@@Светлана-х6л8г меня мой муж тоже осужжает, что внутренние стены я хочу выровнять ( они у нас глиняные) а не гипсом зашить. А сейчас все багачи начали строить дома из соломяных блоков и глиной мазать ( экодома). И пока от строителя он не услышал, что какому то юристу делали дом и он захотел эко..оставил глиняные стены, муж не успокоился. Это я к чему, тот кто высмеевают, они просто дураки не ведающие, не знающие свойства глины и как она благотворно влияет на микроклимат в доме.
Купил саманную хату. Буду обдирать старую мазанку и по новой мазать. Какую глину лучше взять? Желтую или синюю на реке? Не хочу использовать никаких современных материалов. По старинке хочу все сделать в стиле казацкой хаты. Дякую за видео!
І я вам дякую за цей відгук. Насправді, я не так добре розуміюся на сортах чи видах будівельної глини. Знаю лише, що вона мусить бути достатньо жирною, аби мати пластичність. Якщо жирність глини зависока, у розчин додають пісок. Для міцності я ще додавав солому.
@@russischepatriotкраще всього для зовнішнього шару підходить кінський кізяк, головна його перевага - це присутні в ньому волокна рослин і волосся, які виконують роль армуванням в глиняному розчині, але насправді як варіант можна використовувати тирсу з дерева або мілко подрібнену солому, але в порівнянні з кізяком вони менш довговічні
А щодо глини, то краще звісно червона або жовта, бо річковий стній намул може в майбутньому проступати назовні крізь білу стіну, і будуть плями, до того ж він неприємно смердить, звичайна глина натомість не має ніякого запаху
Варто було додати що кізяк використовується кінський, бо він має підходящу консистенцію, а саме сухий і менш гидкий ніж коров'ячий, та з міцними волокнами рослин які вижили кислоти шлунку.
Вітаю. Я робив інакше. Після усих робіт я розводив глину до стану сметани, та валиком проходив усі стіни. Це давало фактуру, та вирівнювало нерівності на поверхні. А потім білив.
Насправді я не великих фахівець у будівельних роботах. Але розповім із власного досвіду. Зазвичай ми ґрунтуємо поверхню стіни перед шпаклівкою звичайним водним розчином з додаванням невеличкою порції клею ПВА. Змочуємо стіну кілька разів, щоб зволожити її якнайглибше. Розумію, що це дилетанство. В магазинах продають спеціальні грунтівки для глиняних стін. Вони з антисептиком, щоб у штукатурці не заводилися грибки)
Глина, полова, або солома і кінські кізяки (чим більше тим краще). Має трохи постояти заміс. Тоді навіть на грубці не потріскається. Потім затерти розчином піску з вапном, або глина з піском. Тоді побілити
И вам день добрый) Все просто. Замачиваю глину в воде до однородной полужидкой консистенции. Чтобы можно было взять на шпатель или в руку. В замоченную глину добавляю солому - пропорцию определяю на глаз. Если глина жирная (похожа на пластилин), тогда можно добавить в нее песок - 1/5 или даже больше. Замешиваю и штукатурю))) Я прекрасно понимаю, что у меня это аматорский подход. Поэтому с профессионалами спорить не буду - приму их замечания на веру))))
Дякую за відео. Але питання: глина без армування (солома, старий кізяк не враховуємо), консистенція досить рідка, товщина внизу неменше 1см, невже не тріскалась при висиханні?
и язык у этой бабули как мой дедушка говорил. настоящий укр. не новодел. спокойный. не раздражающий понятный. хотя мы далеко живем от умани.как вроде родственница
Мои родители,мы тоже так говорим хотя и живём в России,у нас здесь было очень много Украинских сел сейчас разъехались по городам а дома стоят 120лет и ещё живут люди ,также мажут белят и жильё картинка
то что руками это делается так это на генном уровне.а в ютубе полно видео.димон пройдисвит шикарное видео про бабулю .-Глиняна хата 1903г. да и сама я выглаживала руками.
Я пробовала мазать хату, но у меня почему -то не держится на стене.....отваливается быстро....Причём использовала свежую глину....добавляла солому....А Вы пользуетесь старой глиной со старого сарая......просто размочили и все...При этом уВас нормально и крепко все держится ....Что я делаю неправильно?????
Я ведь тоже дилетант)) Предварительно я смачивал стену водой. Можно в воду и в глиняній раствор добавить чуточку клея ПВА. Тогда глина будет лучше держаться. Кроме того, глиняная замазка не должна бьіть слишком жидкой или чересчур твердой. Одним словом, все также, как и с цементньім раствором. И еще: я стараюсь каждую порцию глиняной шпаклевки не намазьівать на стену, а набрасьівать. Наконец, слой свежей глиньі не должен бьіть толстьім, иначе он "отклеится" от стеньі под собственньім весом. Я, к примеру, мажу послойно. На самом деле, ничего сложного. Я сам научился в процессе работьі))))
Oleksandr Shulha Огромное спасибо за совет.....Как раз насчёт клея ПВА возьму на вооружение....Вот уже весна и нужно бы уже ехать в село....хотя сейчас карантин, но нужно обязательно найти способ выехать на природу....а там все депрессивные мысли как рукой снимет.....У нас хата в киевской области старая, от дедушки осталась ещё , но простоит еще даст Бог, крепкая....Вы меня вдохновили на эту работу,все очень понятно с любовью показываете и заряжаете позитивом и есть ощущение что все получится ....и даже во всех делах,за какие берётесь...Дай Бог Вам процветания во всем ,крепкого здоровья и жизненной энергии🌹🌹🌹🙏
та я з малих літ хату свою стару ліплю глиною ,руками так мене бабка вчила і вчить ,хата у нас така старенька, але вона дає мені бажання збодувати саманний дім в майбутньому для себе,нехочу з цегли а хочу іменно таку
Дуже вдячна вам за відео👍Дайте пораду,будь ласка,чи можна таким рочином мазати на горищі?Купили хату,горіще мазане глиною та є сліди соломи,але пішли тріщини.То що порадите.Хочеться,щоб екологічно.Дякую
Дякую вам відгук) Долівка на горищі нашої хати (що на відео) шпакльована глиняним розчином. Гадаю, тріщини у вашому випадку можуть бути через надмірну жирність глини або навпаки - брак пластичності. Є ще інші фактори - товщина шару, вплив температур тощо. Але я б не переймався, якщо є можливість замазити тріщини свіжим розчином. Знайшов у мережі посилання на непоганий текст щодо використання глини в будівельних роботах: publish.com.ua/budivnytstvo/yak-zrobiti-shchob-glina-ne-triskalasya.html
Дякую вам за запитання. Для того, щоб стіна мала якнайменше тріщин, я стараюся додати до глиняної штукатурки більше соломи. А ще наявність тріщин може свідчити про те, що глина жирна. Тоді до неї можна додати пісок.
Піску добавляйте. Пісок до глини частіше всього в пропорції 3 до 1 (в залежності від "жирності" глини. Але додатково потрібно захистити відштукатурені стіни від намочування.
Тот домик когда-то служил небольшим сарайчиком для коровы и свиней. Сегодня от него почти ничего не осталось. Только внешняя стенка, которую мы и разбираем на глину.
Оце шукаю відео де все від каркасу до побілки продемонстровано як робити хату мазанку автентичну. Постійно попадається перезалив фрагменту як замазують вже зранку всім селом... Дякую і за ваше відео.
Дякую вам за відгук. Якщо не помиляюся, автор ось цього каналу час від часу розповідає про "глиняні" ремонти: th-cam.com/video/x5GvmQXMfbo/w-d-xo.html Про власний досвід скажу - це аматорство) Я свідомий того, що роблю не за вивіреними технологіями, й у мене повно огріхів. Але мені цікаво, десь намагаюся вдосконалитися. Хата справді стара, ймовірно, що років за 10-20 її вже не буде... Втім, життя непередбачуване.
А мне нравится! Глина- это волшебный материал, она тёплая , живая. И руки от неё гладенькие. Спасибо вам, что помогаете. И домик получился беленький, чистенький!
@@ВалентинаЧерняева-с4т а шо в глыну ищэ кладуть, тожэ подобаеться...го....ом называеться....
Дякую за якісне відео. Видно, що душу вклали в зйомку та монтаж. Тішусь, що є такі відео українською. Хай Бог береже Чернігівщину
Дякую і вам за цей відгук!
дуже рідкий розчин - буде тріскатися, а дирки треба запихати. молодець - не боїшся роботи. Хай тебе Бог береже, що допомагаєш стареньким і зберігаєш колиску нашої нації - свою батьківщину!
Дякую і вам за відгук))))
Чудовий відеоролик! Інформативний,без зайвої балаканини, дуже приємна українська! Окрема вдячнісь за хороший монтаж!
І вам щира подяка за теплий відгук!
Як приємно чути таку гарну українську мову! І окремо дякую за інформацію! Отримала користь та задоволення від перегляду 👍👏
Щиро вам дякую за цей коментар
Ні дядьку без "гімняків" тойво не працює😉... Лайк за підтримку традиційних технологій.
Не только экологически чистыми но и материалом ,за который не нужно платить ,только благодарность нашей Матушке Земельке.
Підписався з першого УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА-ВИ МОЛОДЦІ-ДУЖЕ ЦІКАВИЙ РОЛІК
Дякую вам за відгук!
Як я обожнюю коли розмовляють українською мовою, у вас бездоганна дикція, і будинок дуже гарний
Дякую вам щиро. В кадрі я лише експериментую, як журналіст. І дикції також учуся) А говорити українською - то моє рідне. Щасти вам! До речі, хата на відео справді столітня. І досі тримається.
@@OleksandrShulha 🙂
@@OleksandrShulha😊❤ї
Эх, в детство попала. Каждый год лето начиналось с ремонта хаты. Сначала в степь- за белой солончаковой глиной, потом за говнецом на конюшню. Месили ногами, а мазали руками, ни шпателя, ни мастерка не было. И было это на юге Западной Сибири.
А коровяк зачем?
@@alexkopp9962, а я знаю? Могу предположить, что в качестве связующего.
@@БабаЯга-г3ц наверное. При ремонте печи тоже используется. Может есть научное обоснование?
@Mercedes w202 всё равно не объясняет наличие в составе навоза. Для армировки и соломы хватает.
@@alexkopp9962 С навозом лучше приклеивается каждый следующий слой глиняно-песчаного раствора к предыдущему. И обмазка прочнее, особенно если не угадали с пропорциями глины и песка.
Гарний ролик, чудова зйомка 💙💛
Дякую за відгук))
Дякую. Їду в село, буду робити косметичний ремонт. Подивившись Вашу передачу, думаю спробувати шпатлювати глиною. Поексперементую.😊
Супер)))
Глянув це відео на початку літа, а потім не зміг знайти. Сьогодні таки найшов. Дуже файні відео у вас)
Дякую вам щиро!
Дуже цікаво,хочется побажати,як кажуть в Україні Бог в поміч,дякую.
Класс, даже птичкам нравится , глина👍.
Точно
Мого дiдуся висилили з Чернiгiвськiй губернii до Сибiру у Новосибiрську область в маленькому вiцi. I моя мама завжди i iншi мешканцi села завжди так робили. Хата була пiд соломою i завжди бiленька. А ще була голуба глина. I називали ii - глей. Була як пластилин.
Дякую вам за цей відгук і родинні спогади! До речі, про глей я теж чув.
СПАСИБ1 ЗА 1НФОРМАЦ1Ю.ВЕЛИКЕ!
Привет из Киргизии спасибо не понимая украинский язык все понятно спасибо вам
И вам огромное спасибо за отзыв!!
Дякую за цікаве відео.Гарна мова і музика.Успіхів!
І вам моя вдячність за цей теплий відгук!
Друже, дякую тобі за інфо. 🙏🏼
Навзаєм!
Спасибо большое за информацию, моему домику около 150 лет, моя прабабушка в 1880году родилась уже в нем, насколько наши предки были мудры
А шітку для побілки моя бабця робила сама з липової кори.мочила кору в воді місяць а тоді відділяла м'які волокна і з них в'язала щітки.
Знаю, в нас теж такі були)
Як класно! Людині не потрібно ніяких маєтків. Тепло, їжа,любов і доброта. Ми не цінуємо цього.
Дякую вам щиро за цей теплий відгук!
Я сама з Чернігівщини. Мені є це близьким. Просто не обов'язково бути крутим у маєтках і статках. Можна бути класним і в біленій хаті,можна бути абсолютно щасливим і в маленькому селі.
Дякую за ролик, красивий, не затягнутий, інформативний
Я дизайнерка інтер'єру і хочу використати акцентну стіну мазанку, вивчаю матеріали))) Ви дуже допомогли!(
І вам щиро дякую за теплий відгук)
В мене залишилась мамина хата. Я люблю її. Живу в місті но туди їзжу.
Глина лучший материал для строительства , тяжело ,но зато экологично и прохладно.
Я так відпочила,дивлячись ваше відео🌷
У нас знедавна є дім в селі і старий сарай,який обсипався,тож шукала спосіб реставрації ,дякую
Дякую вам за теплий відгук)
В моєї мами будиночок з глини йому 120 років минуло. Хотя я маму забрала до себе їй вже 90 років але будинок доглядаю як можу і він досить добре зберігся. Дасть Бог може на наступний рік трохи поліплю і побілю бо давно цього не робила.
Ви добру справу робите.
Я пам'ятаю,моя мама попросила мене піти на долину,щоб назбирати кінських какашок,щоб додати для міцності у глину.Коні паслися на долині,але у той день з ферми,що поряд втікло стадо свиней.А я мала була,ще не відрізняла чий то кізяк,як ви кажете,то й набрала свиньського.😂😂😂😂
Любимо Чернігівщину❤️
Шпаклевка глиной с опилками дает хороший результат, сама видела, как бетон.
Респект. Недоліків в процесі багато , але то з часом і практикою прийде. Під час нанесення глини практичніше користуватись дощечкою для затирання та щіткою. Результат їх застосування покаже які стали рівні стіни, невілює всі місця реставрації
Дякую) На жаль, війна відірвала мене від мирного життя. Тож хата занепадає. А тітці не під силу її шпарувати.
@@OleksandrShulhaХай Бог береже!
вы просто - артист
Цікаво і пізнавально вийшло. Сам зараз цим же займаюся - реставрую старовинну хату мазанку на Черкащині
Воно, звісно, не цегляний мур, але колоритно й надихає. Дякую!!!
@@OleksandrShulha так, це потрібно лише спробувати аби зрозуміти задоволення роботи з глиною
Так у мене
Вау, дуже круте відео🔥
Дякую)))
Просто супер!!!!!
Я глину с половой замешиваю и чуть гуще. А потом еще песок с известью перетераю где есть щелки, и после только белиться .
Спасибо большое за совет. Приму к сведению))
Класс ! Нашей хате в 2026 -- 100 лет . Я также делаю, но песок, коровьяк та глина.
Ингридиенты для "раствора" могут отличаться. Где-то читал, что песок добавляют там, где глина очень жирная. Песок нужен, чтобы глиняная штукатурка не трескалась. Может я и ошибаюсь. Но с цементным раствором это работает) И еще - в такой хате есть своя аура)
Білий інтер'єр зараз в моді! А саме в головне, що не треба нікого наймати і тим самим зберегти кошти!!! Це по нашому! Дешево, екологічно,і красиво!
Привіт землякам цікаве відео
Дякую вам за відгук!
Україна 🇺🇦👍👍🇺🇦
Щиро дякую!💕🇺🇦
І наші предки теж використовували грунт для стін.
І купували вони його в "Епіцентрі"😂
Дякую
Дякую!
З великою любовʼю зроблено відео
Дякую вам щиро!
Дякую за відео.
І вам я дякую за коментар!
Обожаю такие хаты хоть это нелегко я со свекровью жила 4 годауниз так же белились внутри и снаружи, только у нас природная белая глина и белили глиной снаружи, конечно плохо тем что дождь обмывает, и сейчас уже так не делают
Привет, я живу в Ростовской области в хате которой 115 лет, и я её мажу глиной и белю. Мне стыдно за это. Но с другой стороны это эксклюзив
Признаюсь: сам я человек городской. Живу в квартире. Но каждьій год езжу на малую родину и облагораживаю старую хату. Мне такое занятие нравится)))) Думаю, ваша хата еще раритетнее)
@@OleksandrShulha да, и очень красивая🏠
@Mercedes w202 да, но многие осуждают
@@Светлана-х6л8г меня мой муж тоже осужжает, что внутренние стены я хочу выровнять ( они у нас глиняные) а не гипсом зашить. А сейчас все багачи начали строить дома из соломяных блоков и глиной мазать ( экодома). И пока от строителя он не услышал, что какому то юристу делали дом и он захотел эко..оставил глиняные стены, муж не успокоился. Это я к чему, тот кто высмеевают, они просто дураки не ведающие, не знающие свойства глины и как она благотворно влияет на микроклимат в доме.
@@femina-Kseniya да, я с вами тоже согласна
норм помогло спасибо мужик
Всегда пожалуйста!
Хату держе глина і Марина! ❤
Особливо Марина.
Люблю такие домики. Уютные!
Не знаю, чи доведеться мені використовувати набуті щойно знання, але мушу визнати, що час провів цікаво
Дякую вам!
Купил саманную хату. Буду обдирать старую мазанку и по новой мазать. Какую глину лучше взять? Желтую или синюю на реке? Не хочу использовать никаких современных материалов. По старинке хочу все сделать в стиле казацкой хаты. Дякую за видео!
І я вам дякую за цей відгук. Насправді, я не так добре розуміюся на сортах чи видах будівельної глини. Знаю лише, що вона мусить бути достатньо жирною, аби мати пластичність. Якщо жирність глини зависока, у розчин додають пісок.
Для міцності я ще додавав солому.
@@OleksandrShulha хочу опилок добавить вместо соломы. Говорят хорошо получается.
@@russischepatriotкраще всього для зовнішнього шару підходить кінський кізяк, головна його перевага - це присутні в ньому волокна рослин і волосся, які виконують роль армуванням в глиняному розчині, але насправді як варіант можна використовувати тирсу з дерева або мілко подрібнену солому, але в порівнянні з кізяком вони менш довговічні
А щодо глини, то краще звісно червона або жовта, бо річковий стній намул може в майбутньому проступати назовні крізь білу стіну, і будуть плями, до того ж він неприємно смердить, звичайна глина натомість не має ніякого запаху
@@ВасильБурлаченко а коровьи кизяки пойдут? У меня корова есть.
Варто було додати що кізяк використовується кінський, бо він має підходящу консистенцію, а саме сухий і менш гидкий ніж коров'ячий, та з міцними волокнами рослин які вижили кислоти шлунку.
Дякую за корисне зауваження)
Ой, збирала я кизяк щоб пiдмазать хату. Говорят, такая песня была)
Мазанка это душа и уют нашей Украины,а еще тын плетеный и под окном чорнобривцы👍🇺🇦
Дякую вам за теплий коментар👌
Чорнобрывци и Мальвы!
Знято професійно, цікаве відео. Подобаються хатки зі ставнями, ціную автентичність.
Щиро вам дякую за відгук)
Красава!
Вітаю. Я робив інакше. Після усих робіт я розводив глину до стану сметани, та валиком проходив усі стіни. Це давало фактуру, та вирівнювало нерівності на поверхні. А потім білив.
Дякую за відгук і корисну інформацію
Гарно вийшло!! І хата дуже чарівна, особливо ставні і димар :) А як це прогрунтувати? Мається на увазі розмочити стіну трохи?
Насправді я не великих фахівець у будівельних роботах. Але розповім із власного досвіду. Зазвичай ми ґрунтуємо поверхню стіни перед шпаклівкою звичайним водним розчином з додаванням невеличкою порції клею ПВА. Змочуємо стіну кілька разів, щоб зволожити її якнайглибше. Розумію, що це дилетанство. В магазинах продають спеціальні грунтівки для глиняних стін. Вони з антисептиком, щоб у штукатурці не заводилися грибки)
Моя мама родом із Новгород-Сіверська =думаю треба колись відвідать ці краі.
Привіт з Прилук🇺🇦💪💪💪
Приємний голос і гарна мова. Але музика тут зайва.
А мені подобається🙂
Без музичного супроводу було б не те)
@@orbitata_1
Звичайно -- не те. Не було б звукового віннгрету. Будо б чистіше і краще.
Глина, полова, або солома і кінські кізяки (чим більше тим краще). Має трохи постояти заміс. Тоді навіть на грубці не потріскається. Потім затерти розчином піску з вапном, або глина з піском. Тоді побілити
Доброго дня,пiдскажить,будь ласка,пропорцii.I затрати треба коли штукатурка ще свiжа?
Видно що людина розбирається в технологіі ,як було колись...
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Спасибо отличное видео, а для птиц постройте скворечник можно даже из глины
Недавно опять ездил на Черниговщину - штукатурил, шпаклевал. Птицы хитрее человека - ни на какие уловки не идут. Упорно клюют стену)))
Добрый день! Подскажите как разводите глиняный раствор?
И вам день добрый) Все просто. Замачиваю глину в воде до однородной полужидкой консистенции. Чтобы можно было взять на шпатель или в руку. В замоченную глину добавляю солому - пропорцию определяю на глаз. Если глина жирная (похожа на пластилин), тогда можно добавить в нее песок - 1/5 или даже больше. Замешиваю и штукатурю))) Я прекрасно понимаю, что у меня это аматорский подход. Поэтому с профессионалами спорить не буду - приму их замечания на веру))))
Вот, нашел неплохой ресурс с подсказками: postrojka.pp.ua/kak-prigotovit-glinyanyj-rastvor-dlya-shtukaturki/
👍🇺🇦😊
Стены надо мочить перед тем как наносить новую глину.
Дякую за відео. Але питання: глина без армування (солома, старий кізяк не враховуємо), консистенція досить рідка, товщина внизу неменше 1см, невже не тріскалась при висиханні?
Річ у тім, що солома там є. Але ваша правда, наступні рази я додаватиму її більше, бо подекуди є тріщини.
и язык у этой бабули как мой дедушка говорил. настоящий укр. не новодел. спокойный. не раздражающий понятный. хотя мы далеко живем от умани.как вроде родственница
Мои родители,мы тоже так говорим хотя и живём в России,у нас здесь было очень много Украинских сел сейчас разъехались по городам а дома стоят 120лет и ещё живут люди ,также мажут белят и жильё картинка
Яка мова на ваш погляд справжня українська, а яка "новодел"?
У какой бабули?..)
то что руками это делается так это на генном уровне.а в ютубе полно видео.димон пройдисвит шикарное видео про бабулю .-Глиняна хата 1903г. да и сама я выглаживала руками.
Так. І тулити цемент до глини марна справа. Якщо вже глина то глина. Міцний матеріал, коли сухий. Але ж на хаті є дах!
Слава
Украинцам!!!🇺🇦💙💛
🤣
ТАМ ДЕ.ЖАРКО 1 ЗАРАЗ БУДУЮТЬ:СЕРЕДНЯ АЗ1Я//РАДЯНСЬКА// 1 Т. Д. ПО КАРТ1.
❤❤❤❤❤❤❤
👍
Я пробовала мазать хату, но у меня почему -то не держится на стене.....отваливается быстро....Причём использовала свежую глину....добавляла солому....А Вы пользуетесь старой глиной со старого сарая......просто размочили и все...При этом уВас нормально и крепко все держится ....Что я делаю неправильно?????
Я ведь тоже дилетант)) Предварительно я смачивал стену водой. Можно в воду и в глиняній раствор добавить чуточку клея ПВА. Тогда глина будет лучше держаться. Кроме того, глиняная замазка не должна бьіть слишком жидкой или чересчур твердой. Одним словом, все также, как и с цементньім раствором. И еще: я стараюсь каждую порцию глиняной шпаклевки не намазьівать на стену, а набрасьівать. Наконец, слой свежей глиньі не должен бьіть толстьім, иначе он "отклеится" от стеньі под собственньім весом. Я, к примеру, мажу послойно. На самом деле, ничего сложного. Я сам научился в процессе работьі))))
Oleksandr Shulha Огромное спасибо за совет.....Как раз насчёт клея ПВА возьму на вооружение....Вот уже весна и нужно бы уже ехать в село....хотя сейчас карантин, но нужно обязательно найти способ выехать на природу....а там все депрессивные мысли как рукой снимет.....У нас хата в киевской области старая, от дедушки осталась ещё , но простоит еще даст Бог, крепкая....Вы меня вдохновили на эту работу,все очень понятно с любовью показываете и заряжаете позитивом и есть ощущение что все получится ....и даже во всех делах,за какие берётесь...Дай Бог Вам процветания во всем ,крепкого здоровья и жизненной энергии🌹🌹🌹🙏
Мне кажется, там сейчас самое безопасное место. При наличии продуктов и минимуме контактов с соседями и прочими людьми) Успехов вам!
я використовую трачину з пилорами,але можна і волокна які продають волокна такі синтетичні
Теж чудовий варіант, гадаю)
та я з малих літ хату свою стару ліплю глиною ,руками так мене бабка вчила і вчить ,хата у нас така старенька, але вона дає мені бажання збодувати саманний дім в майбутньому для себе,нехочу з цегли а хочу іменно таку
Скажіть, будь ласка, чи можна таким же чином розмочити саманну цеглу? Чи годиться її консистенція для замазування дірок в стіні?
Гадаю, що можна. Адже в основі саману - глина, солома й пісок. Якщо глина занадто жирна, не завадить додати піску.
Рубана солома, а для фінішу-полова (лушпайки з зерна). Якщо є кізяк то добре, там і волокна, і клеюча основа.
Звісно можна
Не перепалена глина цілком регенерується в воді безліч разів.
Ця хата відразу будувалася на цегляному фундаменті?
Наскільки знаю, то так, на цегляному
Димоход также надо подмазать, пропускает снизу 12:04
Согласен. Просто руки не доходят - редко там бываю)
@@OleksandrShulha помажте раз и надолго хватит буравок надо мазать
Не знала, що старий матерiал можна використовувати повторно. Якiсть ремонту не постраждала?
Абсолютно) Фактично, глина - то вічний матеріал. Єдине, що шпарувати стіни треба регулярно, щосезону.
Краще суміш робити з свіжої глини полови та тирси бо зі старого солома яка там знаходиться вже втратила свої властивості
Не певен, що глина може зістаріти, хоча... Дякую вам за цей коментар)
Каждий рік треба обмазувати?
Так, бо сніг і дощ псують стіни
Дьякую из Сибири. Буду делать то же самое
😊😊😊😊
ЧОМУ 1МЕННО КИНУТИ?ЩОБ ТРИМАЛОСЯ 1 ДОВШЕ СЛУЖИЛО.
Як врятувати мазанку, якщо вона сповзає
Ми довго думали , та вирішили побілити не глиною а водоемульсійною фарбаю, прекрасно тримається вже кілька років!!!!
Дякую) Врахую ваш досвід)
Я оце згадала - хату не штукатурять, а "шпарують"...
Цікаво дуже))) Попитаю своїх родичів на Чернігівщині))
Так, шпарувати,або мастити.
В Черкаській області також ,,шпарують,,
Так, щойно пошукав через Google - це давнє українське слово. Один із його синонімів - "мазати". Зізнаюся: досі не чув або ж не звертав уваги.
@Mercedes w202 да,у нас говорят пошпаровать,значит расшить и замазать щели в глиняных стенах хаты.
Дуже вдячна вам за відео👍Дайте пораду,будь ласка,чи можна таким рочином мазати на горищі?Купили хату,горіще мазане глиною та є сліди соломи,але пішли тріщини.То що порадите.Хочеться,щоб екологічно.Дякую
Дякую вам відгук) Долівка на горищі нашої хати (що на відео) шпакльована глиняним розчином. Гадаю, тріщини у вашому випадку можуть бути через надмірну жирність глини або навпаки - брак пластичності. Є ще інші фактори - товщина шару, вплив температур тощо. Але я б не переймався, якщо є можливість замазити тріщини свіжим розчином.
Знайшов у мережі посилання на непоганий текст щодо використання глини в будівельних роботах: publish.com.ua/budivnytstvo/yak-zrobiti-shchob-glina-ne-triskalasya.html
@@OleksandrShulha дуже вам вдячна за відповідь.Дай Боже нам миру всім,а решта подолаємо❤🙏
У нас в Казахстане полно таких домов. Это наша история общая. Я за справедливость. Время покажет кто прав.
Ми від вас казахи нічого не забираємо. Алга Казахстан.
В якому ви селі?
👍👏👏🏿
Дякую вам))
А найкраще кiнськi кiзяки
Ваша правда. От лише коней в нашому селі вже немає...
@@OleksandrShulha так , але повернемося до тих часiв..УРА!
Моя бабуся збирала по дорозi i купувала за копiйки у власникiв коняжок..Та субстанцiя дужэ цiнна
Будь ласка що робить щоб нетріскалось дякую
Дякую вам за запитання. Для того, щоб стіна мала якнайменше тріщин, я стараюся додати до глиняної штукатурки більше соломи. А ще наявність тріщин може свідчити про те, що глина жирна. Тоді до неї можна додати пісок.
@@OleksandrShulha дякую за пораду і зате що вітповіли
Піску добавляйте. Пісок до глини частіше всього в пропорції 3 до 1 (в залежності від "жирності" глини. Але додатково потрібно захистити відштукатурені стіни від намочування.
Из хаты сделали конфетку
Спасибо,только жалко тот домик который разбирали ,может его тоже отримантировать?
Тот домик когда-то служил небольшим сарайчиком для коровы и свиней. Сегодня от него почти ничего не осталось. Только внешняя стенка, которую мы и разбираем на глину.
Оце шукаю відео де все від каркасу до побілки продемонстровано як робити хату мазанку автентичну. Постійно попадається перезалив фрагменту як замазують вже зранку всім селом... Дякую і за ваше відео.
Дякую вам за відгук. Якщо не помиляюся, автор ось цього каналу час від часу розповідає про "глиняні" ремонти: th-cam.com/video/x5GvmQXMfbo/w-d-xo.html
Про власний досвід скажу - це аматорство) Я свідомий того, що роблю не за вивіреними технологіями, й у мене повно огріхів. Але мені цікаво, десь намагаюся вдосконалитися. Хата справді стара, ймовірно, що років за 10-20 її вже не буде... Втім, життя непередбачуване.