......Inny popularny film o pracujących koparkach i maszynach budowlanych na wielkich budowach - Bagger - Bulldozer - Lader etc. - Entwicklung von Lodz Polen
Przy paleniu grubych blach wypalarką plazmową, albo palnikiem (jak w tym przypadku) na krawędzi blach dochodzi do osadzenia się takiego żużlu (spopieliny). W końcu tnąc materiał nagrzewasz go punktowo do wysokiej temperatury i przedmuchujesz powietrzem, ten materiał jednak stygnie i miejscami może powstać połączenie - nie na tyle silne jak pierwotny nieprzerwany materiał, lecz nie takie słąbe jak to widzi się w kreskówkach czy przy cięciu cienkich blach. Zaznaczę że palnikiem raczej tnie się blachy od grubości 1cm do 5cm lub grubszych. Kilka uderzeń młotka wystarcza aby oddzielić materiał - im mniejsze połączenie tym łatwiej odchodzi.
@@patryk23121 Wiem, od lat tnę palnikiem, ale on tnie blachę ok 20 mm, w każdym razie w przedziale 12 - 25 mm. Można ciąć tak by blacha sama ładnie odeszła, kwestia doboru dyszy do grubości ciętego materiału by nie wprowadzać zbyt dużo ciepła i by przepalać na wylot, tępa prowadzenia, odległości dyszy od materiału i odpowiedniego kąta prowadzenia palnika. Przy cięciu ręcznym po prostu kwestia wprawy. Ważna jest też czystość dyszy/ dzioba palnika i stan dyszy oraz ustawienie blachy by się rozchodziła. Spotkałem też stale które przy cięciu dawały dużo osadzającego się żużla ale tu cięta była blacha więc stal pewnie s235 lub s355 a te tnie się fajnie.
great video :)
......Inny popularny film o pracujących koparkach i maszynach budowlanych na wielkich budowach - Bagger - Bulldozer - Lader etc. - Entwicklung von Lodz Polen
poszukuje operatora takiej maszyny do ścian szczelinowych.
11:44 co ten gość odwala 😂😁
Jak on te blachy ciął że jeszcze potem musiał młotem bić żeby oddzielić ? 😂🤣
haha dopiero zauważyłem
Przy paleniu grubych blach wypalarką plazmową, albo palnikiem (jak w tym przypadku) na krawędzi blach dochodzi do osadzenia się takiego żużlu (spopieliny). W końcu tnąc materiał nagrzewasz go punktowo do wysokiej temperatury i przedmuchujesz powietrzem, ten materiał jednak stygnie i miejscami może powstać połączenie - nie na tyle silne jak pierwotny nieprzerwany materiał, lecz nie takie słąbe jak to widzi się w kreskówkach czy przy cięciu cienkich blach. Zaznaczę że palnikiem raczej tnie się blachy od grubości 1cm do 5cm lub grubszych.
Kilka uderzeń młotka wystarcza aby oddzielić materiał - im mniejsze połączenie tym łatwiej odchodzi.
@@patryk23121 Wiem, od lat tnę palnikiem, ale on tnie blachę ok 20 mm, w każdym razie w przedziale 12 - 25 mm. Można ciąć tak by blacha sama ładnie odeszła, kwestia doboru dyszy do grubości ciętego materiału by nie wprowadzać zbyt dużo ciepła i by przepalać na wylot, tępa prowadzenia, odległości dyszy od materiału i odpowiedniego kąta prowadzenia palnika.
Przy cięciu ręcznym po prostu kwestia wprawy.
Ważna jest też czystość dyszy/ dzioba palnika i stan dyszy oraz ustawienie blachy by się rozchodziła.
Spotkałem też stale które przy cięciu dawały dużo osadzającego się żużla ale tu cięta była blacha więc stal pewnie s235 lub s355 a te tnie się fajnie.