Дякую Вам за зворотній зв'язок та підтримку підпискою! Так, тема, якщо розібратись, не складна... Але, свого часу довго "усвідомлював" її. Вирішив, що якщо дане відео допоможе максимально зрозуміло донести дану інформацію до людей (як і намагався відобразити це у відео), воно вже не дарма було зроблене :)
Дуже дякую, за змогу пригадати з вами основи електротехніки,також дякую за уточнення про bms,а то я б уже спалив хату)зніміть будь ласка про це відео bms
@@Alternative23 вибачте в електриці я делетант, підскажіть будь-ласка що значить паралельне підключення двох заряднх пристроїв, це як підключити дбж яке заряджає 20а + додаткове зарядне на 50А
@@ilja7 Вітаю Так, це робиться для того, щоб збільшити зарядний струм... Наприклад, Ви маєте літієвий акумулятор 12в 100Аг, і зарядний пристрій, силою струму 10А. Відповідно ним, такий акумулятор, буде заряджатись 10+ годин... Для того, щоб збільшити зарядний струм (який відповідає максимально дозволеному для того чи іншого АКБ), можна під"єднати до АКБ ще один, чи кілька таких зарядних пристроїв. Під"єднавши, наприклад, 5 таких зарядних паралельно - АКБ буде заряджатись струмом вже не 10, а 50А, і зарядиться, відповідно, вже за 2+ години.
@@Alternative23 зрозумів, дуже вдячний за розяснення. А паралельно це так само до тих клем що підключене дбж підключити зарядне - плюс до плюса і мінус до мінуса?
@@ilja7 Дякую за питання/коментар! Так, паралельне підключення: + до +, - до - Тільки ж не перевищуйте максимально допустимий струм заряду для Вашого АКБ.
Дуже дякую за зворотній зв'язок! Дійсно радий, що відео вийшло простим і зрозумілим, адже такою й була основна ціль... Дана інформація потрібна буде для кращого розуміння одного з моїх наступних відео...
Супер дивився із задоволенням вийшло цікаво та доходчиво. Якщо можна зроби подібне відео про збірки 1-6s та що ще потрібно знати щоб зібрати потужний повербанк зі швидкою зарядкою та віддачею мінімум 65w. Дякую!!
Якщо це відео, у такому форматі, допоможе комусь зрозуміти, що воно і як - воно вже зроблене недаремно... Оскільки у самого з розумінням цього, досить довгий термін, були проблемки :) Дякую за перегляд і підтримку коментарем!
На жаль, таких покупок особисто я не робив... Можу дати посилання: th-cam.com/video/H-UO797H_hU/w-d-xo.html тест акумуляторів з ОЛХ на каналі VELAUTO. Це не "порада для покупки", просто ділюсь інформацією, яку сам нещодавно побачив... Тому що "якість" товару, яку там "тестують" я, особисто, підтвердити не можу.
Лайк і косент в підтримку цікавому україномовному контенту ;) Ще було б дуже цікаво подивитися відео про те як і чим заряджати 18650. Маю на увазі плати типу tp4056, різноманітні тріггери і т.д.
Я б хотіла подивитись це відео 10 років тому, коли навчалась в школі і ми починали вчити фізику 🥺. Тоді я б одразу зрозуміла, що хочу стати енергетиком і пішла б вчитись на це одразу)))))
Не додавав цієї інформації в даному відео, оскільки воно вийшло б занадто довгим. І тоді його навряд хто б дивився (я так думав). Про внутрішній опір планував говорити вже у відео про "БМС", якщо воно було б комусь цікавим (тому і озвучив про 50 лайків). Як бачу - людям цікаво, буду робити таке відео в майбутньому... Основна ціль саме цього відео була - максимально "просто і зрозуміло" пояснити виключно за послідовне/паралельне з'єднання. Дякую за коментар і підписку! Обов'язково врахую Ваші слова у відео про БМС.
Дякую за таку високу оцінку та підписку! Можливо, Вас би ще більше здивувало, якби дізналися, що в мене не технічна професія і 3Д моделювання я вивчав сам :)
Доброго дня. Є плани робити акумулятор в майбутньому, але коли це буде, на даний час, сказати не можу... Але буде точно! Дякую за коментар, Вам також бажаю здоров"я і перемоги всім нам!
Обіцяне відео про плату БМС: th-cam.com/video/quAy2reS-_Y/w-d-xo.html 💥 Запрошую до перегляду та буду вдячний за лайкоменти! Хороша БМС плата (ціна/якість) для Li-ion/LiFePO4, найнижча ціна (+безкоштовна доставка), яку знайшов, і де замовляв сам: s.click.aliexpress.com/e/_DeOjtih Активний балансир 3-4S, найнижча ціна (+безкоштовна доставка), яку знайшов, і де замовляв сам: s.click.aliexpress.com/e/_DllPSgt Активний балансир 10S, найнижча ціна (+безкоштовна доставка), яку знайшов, і де замовляв сам: s.click.aliexpress.com/e/_DlSOpwt
Так, Ви праві, є така "обмовка"... Але на "схемі" все позначено вірно. Можна застосувати мої слова, виходячи від загального "+", в такому випадку буде правильно: "+" наступного з'єднується з "-" попереднього :) Адже при послідовному з'єднанні ми можемо "працювати" і від "-" і від "+". Дякую за уважність!
Якщо йти від "загального мінуса" (той, що не з'єднаний далі ні з чим) - тобто дивитись мою схему зліва направо, то виходить, що мінус наступного з'єднується з плюсом попереднього. А якщо йти від "загального плюса" (той, що не з'єднаний далі ні з чим), тобто дивитись схему справа - наліво, тоді ми плюс наступного з'єднуємо з мінусом попереднього :) Для легшого розуміння: йде чергування "+ - + - + -" або " - + - + - +", таким чином у нас на "виході" маємо 1 "вільний" (не з'єднаний далі ні з чим) "+", який і буде загальним плюсом збірки) та 1 "вільний" (не з'єднаний далі ні з чим) "-", який буде "загальним" мінусом. І якщо ми між тими двома "вільними" полюсам "плюс" і "мінус" заміряємо напругу - то вона, відповідно, й буде такою, якою є "сума" всіх напруг акумуляторів, які з'єднані між собою послідовно :)
@@ВолодимирСеменяк-р3и Плата видає максимум 1А (по факту, думаю, менше, не заміряв), тому такого кабелю (за характеристиками) має цілком вистачити... Якщо буде грітись - краще тоді, все ж, взяти трішки товщого, щоб зменшити втрати...
Вітаю. Цікавий контент для новачків) Якщо зможете, підкажіть. Є акб AGM 12В 20Аг, в якому "померла" одна із "банок". Чи можна замістити її збіркою з 3-4-5 штук 18650 акумуляторів, з'єднаних паралельно (саму збірку звичайно включити послідовно в ланцюг). Хоча б теоретично, це працюватиме (навантаження max 2A)? Чи буде заряджатися збірка літію у ланцюгу,чи потрібно буде робити заряджання окремо кислоти та літію. Сорі за можливо дивне питання, але хобі є хобі)) Дякую.
Дякую за приємний відгук! Та за цікаве запитання) "Теоретично" працюватиме... Теорія на те й теорія... ) Тут вже питання в тому "Як довго...?" та "А чи воно Вам потрібно?" :) Тут вже краще повністю зібрати акумулятор з літію, замість старого AGM. Літієвий, навіть меншої ємності (не 20Аг, як заявлено у Вас) віддасть більше енергії, ніж AGM. А ціна літієвого аналогу буде, приблизно, такою ж, якщо не нижчою... Та й термін служби... Чому не радять підключати таким чином різні типи акумуляторів, то аж таких глибоких знань я не маю (було б цікаві і собі дізнатись всі нюанси по цій темі). Перше, що приходить на думку - особливості "заряду/розряду" (вольтаж зарядженої банки літію та AGM) та, звісно, те, як різна "хімія" тримає "навантаження", хай навіть ампера 2, як у Вашому випадку.
@@Alternative23 дякую за відповідь. Звісно,збірка літієвих елементів краще,ніж якийсь нездоровий "гібрид ",але,як я вже сказав,хобі є хобі,і частенько нестандартні експерименти проводяться)) Можливо,підкажете (посиланням) адекватного (ціна/якість) продавця літієвих 18650?
Експерименти, звісно, значно цікавіші за стандартні рішення ) Єдине - щоб вони були "безпечними"... На жаль не підкажу... Я купував 2 акумулятори на олх: 1 від гіроскутера, який зараз використовую в електровелосипеді, а інший - від сігвея, який, швидше за все, буде розібраний на елементи для створення іншої збірки, для того ж велосипеда чи під 12в акумулятор. Зараз чимало бачу "тестів 18650 з олх" на різних каналах, можете пошукати дані відео і спробувати купити там (це не порада, просто інформація) :)
Походу он и сам не знает, такой "спец". ))) За три недели так и не ответил. ))) Зато на облизывание отвечает регулярно и сразу. )) По сути, смотря что вы имеете ввиду. ) Если для заряда - то это половина от ёмкости акума, то есть 0,5С (где С это ёмкость, Capacity). То есть если у нас акум имеет ёмкость (С) 3000мАч, то соответственно его можно заряжать током с силой до 1,5А. Но всё равно лучше меньше. )
Приємно, коли є такий "секретар" на каналі, який слідкує за тим, щоб жодне запитання не лишилась без відповіді... Дякую Вам! Ввижання "облизувань" це у Вас щось "професійне"? Дякую за те, що переказали інформацію, яка є у відео... Відразу помітні Ваші "спец" навички. Але, чому дали інформацію тільки про "заряд", а як же "розряд"?
Вам би за допомогою звернутись, щоб проговорити свої дитячі травми чи, можливо, й не дитячі... Можливо, після того, до Вас прийде розуміння того, що вже давно ніхто не ображається на слова про "село"... Я розумію, що час пройшов, а Ви так і не виросли інтелектуально... Але, не слід гніватись на увесь світ тільки через те, що Вас образило кілька людей... Світ значно кращий, ніж той, у якому Ви живете. Я Вам дякую, тримайтесь!
А ше є паралельне з'єднання послідовних збірок. Наприклад чотири ковбаси з 10 послідовно з'єднаних акумуляторів , з'єднуються лише крайніми своїми контактами плюсом та мінусом. У мене так. Зробив заради протипожежної безпеки. Але ніхто більше так не робить. Хотілося б шоб хтось дослідив різницю між цією збіркою та збіркою з вашого ролика.
Маєте на увазі, що 4 послідовні збірки по 10 елементів, з'єднані між собою за допомогою тільки, так би мовити, "зверху" і "знизу" в паралельну збірку? Якщо я правильно зрозумів... Якщо так - це не найкраща ідея. Оскільки: 1. Підключити до такої збірки плату БМС не є можливим. Як результат - розбаланс по комірках і дуже швидка їхня деградація. Навіть не виключаю можливість виникнення пожежі через перезаряд і ті процеси в акумуляторі, які під час нього виникають... 2. З'єднують "банки" акумулятора в паралель не тільки для того, щоб підключити до тих контактів (перемичок) балансувальні проводи БМС плати, а й для того, щоб кожен елемент у збірці віддавав максимально рівномірно свій струм у загальній збірці. Оскільки "навантаження" на крайні елементи збірки, у Вашому випадку, буде максимальним, так би мовити, через нього буде проходити все навантаження... І, як результат, нагрів самих крайніх акумуляторів і "перемичок" та їхня швидка деградація... Також нерівномірний заряд, як я вже згадував... Тут я вже не згадую, в черговий раз, можливість виникнення пожежі. Це лише кілька перших думок, які приходять в голову... Радив би Вам не жартувати з акумуляторами.
@@Alternative23 не зрозумів , де там ,,крайні " елементи. Про бмс , то так. Я подумав , шо таке з'єднання буде безпечнішим, тому шо якщо шось відбувається з будь яким елементом такої батареї, то це не коротитиме паралельно з'єднані з нею банки. Ось у вас 4 акумулятори з'єднані паралельно. У одному з них уявімо виникло коротке замикання. Тоді він тут же коротить і три інших акумулятори , які від цього сильно нагріваються і можуть стати осередком пожежі. У моєму варіанті там буде потім перезаряд одної ковбаси у якій коротнуло, але мені всеж здається шо це безпечніше. Акумулятори в мене вже коротили всередині самих себе , тож наке буває
"Крайні елементи" - мав на увазі ті, що виступають "загальним +" та "загальним -" у послідовній збірці, сподіваюсь так більш зрозуміліше висловився) " то це не коротитиме паралельно з'єднані з нею банки", а чому ж ні? Вони ж всі з'єднані між собою "паралельно", хоч і трішки іншим методом :) От уявіть "послідовно з'єднані" 10 елементів, як 1 елемент, хоч і достатньо "довгий". Ваш акумулятор складається з 4 паралельно з'єднаних між собою таких "довгих" елементів, чи, можемо назвати їх 4 паралельно з'єднаних банок. І якщо стається кз в одному елементі такої "банки", то, відповідно, воно стається у всій "довгій" банці. Якщо уявити інакше - кз сталось в одній з 4-х "довгих" банок, з'єднаних між собою паралельно. Щоб максимально вберегти акумуляторну збірку (і себе) від таких ситуацій - найправильніше буде збирати акумулятор через "шини" і з'єднувати всі елементи до неї через тонкий провідник, який слугуватиме, в разі чого, як запобіжник і просто перегорить... Не давши нанести шкоди всім іншим елементам у збірці.
Доброго дня.Автор цього відео,підскажіть,чи правильно я розумію,якщо у мене є 12 таких паралельно підключених акумуляторів,то від лабораторного блока живлення мені на них потрібно подати 4,2вольт та 12ампер струму для заряду.
Вітаю. Якщо опустити нюанси (по однаковому заряді елементів перед паралельним з"єднанням, опору і т.д) то, коротка відповідь - так. Якщо елементи підтримують заряд тільки силою струму в 1А. Якщо ж у Вас елементи, які можна заряджати, наприклад, силою струму в 2.5А, то на таку збірку, відповідно, вам можна подавати максимальну силу струму в 30А. Але принцип Ви зрозуміли правильно...
Цікаво що в середині сітки кожна батарейка з'єднана також, тобно не достатьо однієї лінії щоб поєднати 4 акумулятори з іншою групю (наприклад тільки на крайоньмо акумуляторі)? Тобто потрібно кожний акумулятор із групи з'єднати з іншим вже з іншої групи.
я не можу второпати чому припослідовному не збільшується ємність напрклад 4 акума 12в 75ам припослідовному дали 48в і тільки 900ват?? а кудаділись ще 2700 ват? вони що не будуть використовуватись?
Вітаю. Пояснюю: бувають "потреби", коли слід підняти або напругу, або ємність... Відразу скажу, що 4 акумулятори (як Ви описали) на 12в 75Аг, з'єднаних паралельно = 1 акумулятору на 48в 75Аг. Більш детально: 4 акб на 12в 75Аг з'єднаних паралельно - це 1 акумулятор на 12в, але збільшеної ємності в 4 рази (оскільки їх 4) і його ємність складає вже не 75Аг, а 300Аг. Отримуємо акумулятор 12в 300Аг і "запас енергії" в 3600Вт (12в х 300Аг). 1 акб на 48в 75Аг - аналогічний акумулятор попередньому (по ємності), оскільки він має запас енергії в ті самі 3600Вт (48в х 75Аг). Єдине, чим він відрізняється від попереднього - своєю напругою (48в, замість 12в). Повертаючись до "потреб" коли потрібно підняти напругу - наприклад, в нас є ті ж 4 акб на 12в 75Аг. Але, маємо інвертор, який працює від 24в - відповідно, ми можемо взяти ті акб і з"єднати 2 паралельно, а потім ці групи по 2 акб - з"єднати послідовно... Таким чином, з 4 акб (12в 75Аг) ми отримали "1" акб на 24в 150 Аг, загальною ємністю 3600Вт. Якщо потрібно під"єднати інвертор на 48в - беремо ті 4 акб, з"єднуємо їх всі послідовно і отримуємо "1 акб" на 48в 75Аг, ємністю 3600Вт. Сподіваюсь, трішки стало зрозуміліше... Бо я, не так давно, думав приблизно так же, як і Ви :)
@@Alternative23 здається зрозумів Мається на увазі коли говорять не збільшується ємність то це про Ar. а так як стало не 12 а 48в то Вт всерівно виросли Не умними словами але напрямок вірний?
@@С_Мусієнко Так, напрямок вірний... Єдине що: Вт не виросли, а лишаються все тими. Маючи Ваші 4 акб - можна "тасувати" їх, як буде потрібно, під певне завдання: паралельно, послідовно, паралельно - послідовно... Але їхня загальна "ємність" (Вт/год) буде завжди однаковою 3600, (оскільки маємо 4 акб по 12в, ємністю 75Аг кожен). Перечитайте попереднє повідомлення, перегляньте ще раз відео - і з цією інформацією, Ви все зрозумієте...
Я його не бачив, тому не скажу :D Думаю, в даному конкретному випадку це не принципово, адже ми просто знімаємо струм із клем акумулятора, а не створюємо мікроелектроніку)
З сосисками приклад дуже невдалий. Чудово що вивчив курс фізики зі школи. Однак знову ж таки, щ помилками. Тому я небажаю дивитись відео непрофесіонали, а делетанта
Як на мене, "сосиски" - завжди добре...Особливо в даному прикладі. Так, але окрім "фізики" я ще вивчав і українську мову, де вчили, що частка "не" з дієсловами пишеться окремо, тому не будьте дИлентантом хоча б у орфографії. Дякую за перегляд!
тобто получився акб на 36в та 16а/год. тобто щоб дізнатись емність тре перемножити в ширину а вольтаж то перемножити в довжину?! яяяяяххххууу, допетрав, іііііізззззззіііііііі))))
шо ж так?! якшо 2а помножити на 4 шт рівно буде 8а/год. тобто по ширині множити не варік. ай, ну нахрен, пів вечора голову ломаю ізза твого відео, вже й акб собі подумки склав, а тут не состиковочка.
@@Likeself Все вірно) Єдине що не вірно - Ви порахували "силу струму", яку збірка може віддати (безпечно для елементів: 16А), як "ємність акумулятора". А правильно було б "ємність" рахувати, як 2Аг (ємність одного елемента) х 4 (шт) =8Аг. Це якщо брати за основу характеристики елементів у відео. А от "безпечна сила струму" для них, буде саме 16А (4Ах4=16А), як Ви порахували спочатку.
Привіт. Дякую за підтримку! Так, лайків насипали, я не думаю, що через те, що "голодні" були, а тому що підтримали ідею створення відео про БМС :) Буде... Обов'язково! Всьому свій час...
Корисна інформація, дякую 👍
Вам дякую за зворотній зв'язок!
дякую друже, я все зроз.
Радий, що допоміг.
Дякую за підтримку!
Дякую, друже! Просто і зрозуміло, нарешті розібрався. Лайк, підписка
Дякую Вам за зворотній зв'язок та підтримку підпискою!
Так, тема, якщо розібратись, не складна... Але, свого часу довго "усвідомлював" її.
Вирішив, що якщо дане відео допоможе максимально зрозуміло донести дану інформацію до людей (як і намагався відобразити це у відео), воно вже не дарма було зроблене :)
Супер. Дякую, що зробили такий крутий освітній україномовний контент
Дуже дякую, за змогу пригадати з вами основи електротехніки,також дякую за уточнення про bms,а то я б уже спалив хату)зніміть будь ласка про це відео bms
Дякую за коментар)
Щоб Ви довго не чекали відео про BMS - воно вже є в мене на каналі :) Завантажив 3 дні назад. Запрошую до перегляду!
Дуже дякую! Особоливо за чітку і зрозумілу наглядність!
Вам дякую за коментар та підписку!
Крутяк
@@romanroman367 Дякую!
Дякую за чудово оформлений та інформативний контент
Дякую за приємний коментар...!
Грамотно і пізнавально!
Дякую!
Радий, якщо так, отже попрацював недаремно.
@@Alternative23 вибачте в електриці я делетант, підскажіть будь-ласка що значить паралельне підключення двох заряднх пристроїв, це як підключити дбж яке заряджає 20а + додаткове зарядне на 50А
@@ilja7 Вітаю
Так, це робиться для того, щоб збільшити зарядний струм... Наприклад, Ви маєте літієвий акумулятор 12в 100Аг, і зарядний пристрій, силою струму 10А. Відповідно ним, такий акумулятор, буде заряджатись 10+ годин... Для того, щоб збільшити зарядний струм (який відповідає максимально дозволеному для того чи іншого АКБ), можна під"єднати до АКБ ще один, чи кілька таких зарядних пристроїв. Під"єднавши, наприклад, 5 таких зарядних паралельно - АКБ буде заряджатись струмом вже не 10, а 50А, і зарядиться, відповідно, вже за 2+ години.
@@Alternative23 зрозумів, дуже вдячний за розяснення. А паралельно це так само до тих клем що підключене дбж підключити зарядне - плюс до плюса і мінус до мінуса?
@@ilja7 Дякую за питання/коментар!
Так, паралельне підключення: + до +, - до -
Тільки ж не перевищуйте максимально допустимий струм заряду для Вашого АКБ.
Дякую за легку подачу інформації, для розуміння основи піде відмінно)
Дякую за зворотній зв'язок та підписку! ТАК, саме це і була основна ціль цього відео - "основа".
П.С. Дуже позитивна "аватарка" :D
Взагалі максимально доступно і просто. Дякую
Дякую! Отже, стільки часу витратив недарма :)
@Alternative23 звичайно не дарма, я і сам хочу навчитися збирати акумулятори для РЕБів
Дякую за гарне відео!
Дякую за позитивний відгук! :)
Спасибо интересно и познавательно 👍
Дякую за просте та зрозуміла пояснення, чекаю на інші цікаві відео для початківців 👍💪🔥
Дякую за позитивний відгук! Цікаві відео точно будуть...!)
Дякую
І Вам дякую!
Було цікаво, дякую)
Дякую за приємний відгук! Отже над відео попрацював не даремно)
Дякую. Дуже доступно.
Конкретно і по темі. Головне коротко😎 топчик
Дякую за коментар та підписку!
Оце так робота, дуже якісна, гарна подача. Дуже пізнавально.
Щиро вдячний за підтримку та приємний коментар!
Чудове роз'яснення!
Дякую за відгук!
Дякую, доволі просто і зрозуміло подана інформація.
Дуже дякую за зворотній зв'язок! Дійсно радий, що відео вийшло простим і зрозумілим, адже такою й була основна ціль... Дана інформація потрібна буде для кращого розуміння одного з моїх наступних відео...
Дякую за канал і контент
Дуже дякую за підтримку каналу підпискою!
Дякую! Просто та зрозуміло розказав з візуалізацією! Лайк та підписка! Якісному та корисному україномовному контенту БУТИ і РОСТИ!
Дякую за підтримку! Обов"язково бути...!
Супер дивився із задоволенням вийшло цікаво та доходчиво. Якщо можна зроби подібне відео про збірки 1-6s та що ще потрібно знати щоб зібрати потужний повербанк зі швидкою зарядкою та віддачею мінімум 65w.
Дякую!!
Дякую за приємний відгук!
Можливо, щось схоже з'явиться з часом...
Дуже зрозуміле і максимально просте поясненяя👍👍👍
Таку ціль і ставив)
Дякую за коментар!
Чудове відео!
Дякую за нагадування уроків фізики.
Якщо це відео, у такому форматі, допоможе комусь зрозуміти, що воно і як - воно вже зроблене недаремно... Оскільки у самого з розумінням цього, досить довгий термін, були проблемки :)
Дякую за перегляд і підтримку коментарем!
Шикарно
Дякую за підтримку!
Лайк і підписка за доступне та розгорнуте відео!
Щиро дякую за підтримку!
Порадьте де купити акумулятори по типу 18650, хочу виготовити акумулятор на fpv дрона для хлопців
На жаль, таких покупок особисто я не робив... Можу дати посилання: th-cam.com/video/H-UO797H_hU/w-d-xo.html тест акумуляторів з ОЛХ на каналі VELAUTO.
Це не "порада для покупки", просто ділюсь інформацією, яку сам нещодавно побачив... Тому що "якість" товару, яку там "тестують" я, особисто, підтвердити не можу.
Лайк і косент в підтримку цікавому україномовному контенту ;) Ще було б дуже цікаво подивитися відео про те як і чим заряджати 18650. Маю на увазі плати типу tp4056, різноманітні тріггери і т.д.
Дякую за підтримку!
Можливо, щось подібне і зніму якось... )
Дякую за ідею!
Чекаємо на bms
Добре що дивитись відео про акумулятори якраз під час вживання їжі.
Тупо Красавчік!
Як би так викладали в технарі як знав би значно більше. Дякую
Якби кожен, після перегляду, залишав такий же розгорнутий коментар, це б дуже допомагало моїм відео)
Дякую!
З перших слів вподобайка за мову і комент на підтримку
Дуже вдячний за підтримку!
класно зроблено ,приккольна візуалізація в 3д.
Намагався зробити максимально візуально - зрозуміло...
Дякую.
Роби про BMS.
Дякую за інформативність! А вже ніде не дітись, оскільки відео набрало вже 50 лайків... Майже.
Топ
Вдячний!
Я б хотіла подивитись це відео 10 років тому, коли навчалась в школі і ми починали вчити фізику 🥺. Тоді я б одразу зрозуміла, що хочу стати енергетиком і пішла б вчитись на це одразу)))))
10 років тому, ми дивились інші відео :)
Дякую за позитивний відгук!
Варто доповнити матеріал інформацією про хімію елементів та внутрішній опір - це допоможе уникнути неприємних сюрпризів.
Не додавав цієї інформації в даному відео, оскільки воно вийшло б занадто довгим. І тоді його навряд хто б дивився (я так думав). Про внутрішній опір планував говорити вже у відео про "БМС", якщо воно було б комусь цікавим (тому і озвучив про 50 лайків). Як бачу - людям цікаво, буду робити таке відео в майбутньому...
Основна ціль саме цього відео була - максимально "просто і зрозуміло" пояснити виключно за послідовне/паралельне з'єднання.
Дякую за коментар і підписку! Обов'язково врахую Ваші слова у відео про БМС.
скажу автору браво бо 2д і 3д моделювання не всі розуміють,коли вчать я маю наувазі технічні професії,))))))))))))
Дякую за таку високу оцінку та підписку!
Можливо, Вас би ще більше здивувало, якби дізналися, що в мене не технічна професія і 3Д моделювання я вивчав сам :)
Дай Боже здоров'я та мирного неба. Я б просив щоби Ви зробили акумулятор на 12 в до ББЖ комп'ютера, інструкція, як що і для чого? Вевике дякую
Доброго дня.
Є плани робити акумулятор в майбутньому, але коли це буде, на даний час, сказати не можу... Але буде точно!
Дякую за коментар, Вам також бажаю здоров"я і перемоги всім нам!
Обіцяне відео про плату БМС: th-cam.com/video/quAy2reS-_Y/w-d-xo.html 💥
Запрошую до перегляду та буду вдячний за лайкоменти!
Хороша БМС плата (ціна/якість) для Li-ion/LiFePO4, найнижча ціна (+безкоштовна доставка), яку знайшов, і де замовляв сам: s.click.aliexpress.com/e/_DeOjtih
Активний балансир 3-4S, найнижча ціна (+безкоштовна доставка), яку знайшов, і де замовляв сам: s.click.aliexpress.com/e/_DllPSgt
Активний балансир 10S, найнижча ціна (+безкоштовна доставка), яку знайшов, і де замовляв сам: s.click.aliexpress.com/e/_DlSOpwt
у вас помилка на 4:14 - правильно мінус наступного з'єднувався з плюсом попереднього,
Так, Ви праві, є така "обмовка"... Але на "схемі" все позначено вірно. Можна застосувати мої слова, виходячи від загального "+", в такому випадку буде правильно: "+" наступного з'єднується з "-" попереднього :) Адже при послідовному з'єднанні ми можемо "працювати" і від "-" і від "+".
Дякую за уважність!
@@Alternative23 плюс наступного може з'єднуватися тільки з мінусого наступного і ніяк з попереднім, слідуючи вашої схеми)) чи я зось недоганяю?)
Якщо йти від "загального мінуса" (той, що не з'єднаний далі ні з чим) - тобто дивитись мою схему зліва направо, то виходить, що мінус наступного з'єднується з плюсом попереднього. А якщо йти від "загального плюса" (той, що не з'єднаний далі ні з чим), тобто дивитись схему справа - наліво, тоді ми плюс наступного з'єднуємо з мінусом попереднього :)
Для легшого розуміння: йде чергування "+ - + - + -" або " - + - + - +", таким чином у нас на "виході" маємо 1 "вільний" (не з'єднаний далі ні з чим) "+", який і буде загальним плюсом збірки) та 1 "вільний" (не з'єднаний далі ні з чим) "-", який буде "загальним" мінусом. І якщо ми між тими двома "вільними" полюсам "плюс" і "мінус" заміряємо напругу - то вона, відповідно, й буде такою, якою є "сума" всіх напруг акумуляторів, які з'єднані між собою послідовно :)
Додатковий коментар на підтримку українськомовного контенту!
...та за додаткову підтримку. Дякую!)
Підкажіть який переріз кабеля потрібно для підключення 1 аккумулятора 18650 до плати TP4056. awg 28 підійде чи тонкий?
@@ВолодимирСеменяк-р3и Плата видає максимум 1А (по факту, думаю, менше, не заміряв), тому такого кабелю (за характеристиками) має цілком вистачити... Якщо буде грітись - краще тоді, все ж, взяти трішки товщого, щоб зменшити втрати...
Вітаю.
Цікавий контент для новачків)
Якщо зможете, підкажіть. Є акб AGM 12В 20Аг, в якому "померла" одна із "банок". Чи можна замістити її збіркою з 3-4-5 штук 18650 акумуляторів, з'єднаних паралельно (саму збірку звичайно включити послідовно в ланцюг). Хоча б теоретично, це працюватиме (навантаження max 2A)? Чи буде заряджатися збірка літію у ланцюгу,чи потрібно буде робити заряджання окремо кислоти та літію.
Сорі за можливо дивне питання, але хобі є хобі)) Дякую.
Дякую за приємний відгук! Та за цікаве запитання)
"Теоретично" працюватиме... Теорія на те й теорія... ) Тут вже питання в тому "Як довго...?" та "А чи воно Вам потрібно?" :) Тут вже краще повністю зібрати акумулятор з літію, замість старого AGM. Літієвий, навіть меншої ємності (не 20Аг, як заявлено у Вас) віддасть більше енергії, ніж AGM. А ціна літієвого аналогу буде, приблизно, такою ж, якщо не нижчою... Та й термін служби...
Чому не радять підключати таким чином різні типи акумуляторів, то аж таких глибоких знань я не маю (було б цікаві і собі дізнатись всі нюанси по цій темі). Перше, що приходить на думку - особливості "заряду/розряду" (вольтаж зарядженої банки літію та AGM) та, звісно, те, як різна "хімія" тримає "навантаження", хай навіть ампера 2, як у Вашому випадку.
@@Alternative23 дякую за відповідь.
Звісно,збірка літієвих елементів краще,ніж якийсь нездоровий "гібрид ",але,як я вже сказав,хобі є хобі,і частенько нестандартні експерименти проводяться))
Можливо,підкажете (посиланням) адекватного (ціна/якість) продавця літієвих 18650?
Експерименти, звісно, значно цікавіші за стандартні рішення ) Єдине - щоб вони були "безпечними"...
На жаль не підкажу... Я купував 2 акумулятори на олх: 1 від гіроскутера, який зараз використовую в електровелосипеді, а інший - від сігвея, який, швидше за все, буде розібраний на елементи для створення іншої збірки, для того ж велосипеда чи під 12в акумулятор.
Зараз чимало бачу "тестів 18650 з олх" на різних каналах, можете пошукати дані відео і спробувати купити там (це не порада, просто інформація) :)
@@Alternative23 окей,дякую)
Вам теж дякую)
Откуда берется или вычисляется максимально безопасная сила тока ? Разъясните плиз
Походу он и сам не знает, такой "спец". ))) За три недели так и не ответил. ))) Зато на облизывание отвечает регулярно и сразу. ))
По сути, смотря что вы имеете ввиду. ) Если для заряда - то это половина от ёмкости акума, то есть 0,5С (где С это ёмкость, Capacity). То есть если у нас акум имеет ёмкость (С) 3000мАч, то соответственно его можно заряжать током с силой до 1,5А. Но всё равно лучше меньше. )
Приємно, коли є такий "секретар" на каналі, який слідкує за тим, щоб жодне запитання не лишилась без відповіді... Дякую Вам! Ввижання "облизувань" це у Вас щось "професійне"?
Дякую за те, що переказали інформацію, яка є у відео... Відразу помітні Ваші "спец" навички.
Але, чому дали інформацію тільки про "заряд", а як же "розряд"?
@@Alternative23
С тобой никто не говорил вообще, село. Так что иди ты на ..., "начальник" коровника...
Вам би за допомогою звернутись, щоб проговорити свої дитячі травми чи, можливо, й не дитячі... Можливо, після того, до Вас прийде розуміння того, що вже давно ніхто не ображається на слова про "село"... Я розумію, що час пройшов, а Ви так і не виросли інтелектуально... Але, не слід гніватись на увесь світ тільки через те, що Вас образило кілька людей... Світ значно кращий, ніж той, у якому Ви живете.
Я Вам дякую, тримайтесь!
А ше є паралельне з'єднання послідовних збірок. Наприклад чотири ковбаси з 10 послідовно з'єднаних акумуляторів , з'єднуються лише крайніми своїми контактами плюсом та мінусом. У мене так. Зробив заради протипожежної безпеки. Але ніхто більше так не робить. Хотілося б шоб хтось дослідив різницю між цією збіркою та збіркою з вашого ролика.
Маєте на увазі, що 4 послідовні збірки по 10 елементів, з'єднані між собою за допомогою тільки, так би мовити, "зверху" і "знизу" в паралельну збірку? Якщо я правильно зрозумів...
Якщо так - це не найкраща ідея. Оскільки:
1. Підключити до такої збірки плату БМС не є можливим. Як результат - розбаланс по комірках і дуже швидка їхня деградація. Навіть не виключаю можливість виникнення пожежі через перезаряд і ті процеси в акумуляторі, які під час нього виникають...
2. З'єднують "банки" акумулятора в паралель не тільки для того, щоб підключити до тих контактів (перемичок) балансувальні проводи БМС плати, а й для того, щоб кожен елемент у збірці віддавав максимально рівномірно свій струм у загальній збірці. Оскільки "навантаження" на крайні елементи збірки, у Вашому випадку, буде максимальним, так би мовити, через нього буде проходити все навантаження... І, як результат, нагрів самих крайніх акумуляторів і "перемичок" та їхня швидка деградація... Також нерівномірний заряд, як я вже згадував... Тут я вже не згадую, в черговий раз, можливість виникнення пожежі.
Це лише кілька перших думок, які приходять в голову... Радив би Вам не жартувати з акумуляторами.
@@Alternative23 не зрозумів , де там ,,крайні " елементи. Про бмс , то так. Я подумав , шо таке з'єднання буде безпечнішим, тому шо якщо шось відбувається з будь яким елементом такої батареї, то це не коротитиме паралельно з'єднані з нею банки. Ось у вас 4 акумулятори з'єднані паралельно. У одному з них уявімо виникло коротке замикання. Тоді він тут же коротить і три інших акумулятори , які від цього сильно нагріваються і можуть стати осередком пожежі. У моєму варіанті там буде потім перезаряд одної ковбаси у якій коротнуло, але мені всеж здається шо це безпечніше. Акумулятори в мене вже коротили всередині самих себе , тож наке буває
"Крайні елементи" - мав на увазі ті, що виступають "загальним +" та "загальним -" у послідовній збірці, сподіваюсь так більш зрозуміліше висловився)
" то це не коротитиме паралельно з'єднані з нею банки", а чому ж ні? Вони ж всі з'єднані між собою "паралельно", хоч і трішки іншим методом :) От уявіть "послідовно з'єднані" 10 елементів, як 1 елемент, хоч і достатньо "довгий". Ваш акумулятор складається з 4 паралельно з'єднаних між собою таких "довгих" елементів, чи, можемо назвати їх 4 паралельно з'єднаних банок. І якщо стається кз в одному елементі такої "банки", то, відповідно, воно стається у всій "довгій" банці.
Якщо уявити інакше - кз сталось в одній з 4-х "довгих" банок, з'єднаних між собою паралельно.
Щоб максимально вберегти акумуляторну збірку (і себе) від таких ситуацій - найправильніше буде збирати акумулятор через "шини" і з'єднувати всі елементи до неї через тонкий провідник, який слугуватиме, в разі чого, як запобіжник і просто перегорить... Не давши нанести шкоди всім іншим елементам у збірці.
Підключив плюс до мінуса і мінус до плюса. Отримав 8 ампер, але згоріла хата. що цікавого порадите зробити далі?
Порадив би вам зайнятись чимсь корисним, а не гаяти час на написання безглуздих коментарів в інтернеті.
Дякую за пораду =) Гарного настрою та вдалих проєктів!
Дякую за коментар та перегляд. Вам також всіх благ!)
Доброго дня.Автор цього відео,підскажіть,чи правильно я розумію,якщо у мене є 12 таких паралельно підключених акумуляторів,то від лабораторного блока живлення мені на них потрібно подати 4,2вольт та 12ампер струму для заряду.
Вітаю.
Якщо опустити нюанси (по однаковому заряді елементів перед паралельним з"єднанням, опору і т.д) то, коротка відповідь - так.
Якщо елементи підтримують заряд тільки силою струму в 1А. Якщо ж у Вас елементи, які можна заряджати, наприклад, силою струму в 2.5А, то на таку збірку, відповідно, вам можна подавати максимальну силу струму в 30А.
Але принцип Ви зрозуміли правильно...
Ееегееей
...і покрутив педалі )
Ви що з Полтави)?
Ні )
Цікаво що в середині сітки кожна батарейка з'єднана також, тобно не достатьо однієї лінії щоб поєднати 4 акумулятори з іншою групю (наприклад тільки на крайоньмо акумуляторі)? Тобто потрібно кожний акумулятор із групи з'єднати з іншим вже з іншої групи.
Так, з'єднань забагато не буває )
я не можу второпати чому припослідовному не збільшується ємність
напрклад 4 акума 12в 75ам припослідовному дали 48в і тільки 900ват?? а кудаділись ще 2700 ват? вони що не будуть використовуватись?
Вітаю.
Пояснюю: бувають "потреби", коли слід підняти або напругу, або ємність... Відразу скажу, що 4 акумулятори (як Ви описали) на 12в 75Аг, з'єднаних паралельно = 1 акумулятору на 48в 75Аг. Більш детально: 4 акб на 12в 75Аг з'єднаних паралельно - це 1 акумулятор на 12в, але збільшеної ємності в 4 рази (оскільки їх 4) і його ємність складає вже не 75Аг, а 300Аг. Отримуємо акумулятор 12в 300Аг і "запас енергії" в 3600Вт (12в х 300Аг).
1 акб на 48в 75Аг - аналогічний акумулятор попередньому (по ємності), оскільки він має запас енергії в ті самі 3600Вт (48в х 75Аг). Єдине, чим він відрізняється від попереднього - своєю напругою (48в, замість 12в).
Повертаючись до "потреб" коли потрібно підняти напругу - наприклад, в нас є ті ж 4 акб на 12в 75Аг. Але, маємо інвертор, який працює від 24в - відповідно, ми можемо взяти ті акб і з"єднати 2 паралельно, а потім ці групи по 2 акб - з"єднати послідовно... Таким чином, з 4 акб (12в 75Аг) ми отримали "1" акб на 24в 150 Аг, загальною ємністю 3600Вт. Якщо потрібно під"єднати інвертор на 48в - беремо ті 4 акб, з"єднуємо їх всі послідовно і отримуємо "1 акб" на 48в 75Аг, ємністю 3600Вт.
Сподіваюсь, трішки стало зрозуміліше... Бо я, не так давно, думав приблизно так же, як і Ви :)
@@Alternative23 здається зрозумів
Мається на увазі коли говорять не збільшується ємність то це про Ar. а так як стало не 12 а 48в то Вт всерівно виросли
Не умними словами але напрямок вірний?
@@С_Мусієнко Так, напрямок вірний... Єдине що: Вт не виросли, а лишаються все тими. Маючи Ваші 4 акб - можна "тасувати" їх, як буде потрібно, під певне завдання: паралельно, послідовно, паралельно - послідовно... Але їхня загальна "ємність" (Вт/год) буде завжди однаковою 3600, (оскільки маємо 4 акб по 12в, ємністю 75Аг кожен).
Перечитайте попереднє повідомлення, перегляньте ще раз відео - і з цією інформацією, Ви все зрозумієте...
А не від + до - прийнято вважати рух струму?🙂
Я його не бачив, тому не скажу :D
Думаю, в даному конкретному випадку це не принципово, адже ми просто знімаємо струм із клем акумулятора, а не створюємо мікроелектроніку)
Бімба
це велика банка
Вже 557
І кожному я надзвичайно вдячний! :)
З сосисками приклад дуже невдалий. Чудово що вивчив курс фізики зі школи. Однак знову ж таки, щ помилками. Тому я небажаю дивитись відео непрофесіонали, а делетанта
Як на мене, "сосиски" - завжди добре...Особливо в даному прикладі. Так, але окрім "фізики" я ще вивчав і українську мову, де вчили, що частка "не" з дієсловами пишеться окремо, тому не будьте дИлентантом хоча б у орфографії. Дякую за перегляд!
Дуже ємний та аргументований відгук.
@@Alternative23
Це де тебе, селюка, так гарно навчили казати "наший акумулятор"?!
Явно не там, де Ви не змогли закінчити навіть середню освіту...
Просто в людини специфічний підхід до життя :) (І це я не про аватарку)
тобто получився акб на 36в та 16а/год. тобто щоб дізнатись емність тре перемножити в ширину а вольтаж то перемножити в довжину?! яяяяяххххууу, допетрав, іііііізззззззіііііііі))))
Виходить, що так)
шо ж так?! якшо 2а помножити на 4 шт рівно буде 8а/год. тобто по ширині множити не варік. ай, ну нахрен, пів вечора голову ломаю ізза твого відео, вже й акб собі подумки склав, а тут не состиковочка.
@@Likeself Все вірно) Єдине що не вірно - Ви порахували "силу струму", яку збірка може віддати (безпечно для елементів: 16А), як "ємність акумулятора". А правильно було б "ємність" рахувати, як 2Аг (ємність одного елемента) х 4 (шт) =8Аг. Це якщо брати за основу характеристики елементів у відео.
А от "безпечна сила струму" для них, буде саме 16А (4Ах4=16А), як Ви порахували спочатку.
чому емнисть не однакова подивися в гугле Большая мастерская Тома сповагою до Вас
Чому так стається - це не одна причина, це комплекс факторів, що призводять до розбалансування та (в запущених випадках) деградації комірок.
Вже 391
Так) Йдемо досить впевнено, сподіваюсь досягнемо цілі в тисячу до НР!
Привіт, лайків насипали, а де відео про БМС? :)) класний контент, дякую :)
Привіт.
Дякую за підтримку!
Так, лайків насипали, я не думаю, що через те, що "голодні" були, а тому що підтримали ідею створення відео про БМС :)
Буде... Обов'язково! Всьому свій час...