Очень подробное и полезное видео. Я живу в Канаде и мы сейчас строим дом возле Торонто. Стоимость строительных работ без стоимости земли, без мебели, без электротоваров, включая газовое.воздушное отопление и кондиционирование, водоснабжение и канализацию, с хорошей кухней и туалетами примерно $300/м2 т.е. в 2.2 раза дороже чем у вас. Цена включает большой бетонный подвал под всем домом. Да, чуть не забыл - Слава Украине!!!
@@ЛарисаГулько так.В Україні чесно працюючи можна лише виживати якось.Середня ЗП в моєму місті біля 12 тис грн.А середня вартість оренди 1к квартирки на околиці міста-4-5 тис грн +комуналка.Тобто родина винаймаючи житло мусить половину доходу просто віддавати за житло.Я вже мовчу про їжу,одяг,медицину,школу,садочки-університети і т.д.Українці це нація злиднів
А бетонний бейсмент під всім будинком, то для чого? Бомбосховище, чи через те, що будинок зверху з дерев'яного частоколу, оздобленого мінеральною ватою за загальноамериканською звичкою? Дякую за відповідь.
Одного, головного, тільки автор не вказав: ДЕ і ЯК в Україні можна ЧЕСНО заробити 5 млн. гривень. Бажано ще і щоб років за 5, бо якщо за 25, то на саме життя у цьому будинку часу не залишиться вже...
Дякую за чудовий контент. Мріяла про свій будинок, але тепер бачу, що це із світу ілюзій. Все одно буду вивчати тему з надією на зміни в своєму житті та житті країни.
Не ілюзія. Будуйте з еко матеріалів, вийде дешевше. Якщо здоров'я і час дозволяє- робіть щось самостійно. Все ви зможете, вірте в себе і не бійтеся спробувати. Не помиляється лише той, хто нічого не робить.
@@rizhrusnyu дякую за підтримку. По фінансам можу розраховувати тільки на гроші від продажу квартири. Не впевнена, що реально побудувати будинок, еквівалентний вартості квартири. Бо квартири в наш час не коштують по 100 000 доларів
@@NoName-wu9py Скорее всего село. Мы аналогично в 2012 купили домик (8км от райцентра, 30км от областного центра) за 10к + 15к ушло на полный ремонт своими силами за год. Рассматривали вариант участка и строить с нуля и хорошо что не связались, иначе бы затянуло лет на 10 =)
В 2021 року я будував своїм клієнтам будинок на 2 сім'ї, 2 км від Києва, дім 15.20×9.80 два повних єтажа, монолітне перекриття + чердачний єтаж. З вікнами і підшивой, коробка обійшлась клієнтам в 280$ за м2, не рахуючи квадратури чердачного поверху.
контент інформативний, окрема подяка за виклад рідною мовою. Особливо цікавий пункт кожного кошторису саме "робота". Це неабияк мотивує зробити самому з гарними помічниками.
@@MaksymLutsyk ну а я бачив відео, десь з південних областей, де чоловік з дружиною і часом допомогою батьків собі котедж побудував, а потім ще вдвох з дружиною і батькам будиночок невеликий) і все це не на гнилих дошках з цвяхами, а нормальний сучасний будинок) коротше - то треба не забувати, що для виконання таких робіт ви сам маєте бути будівельником. просто отак встати з дивану і піти будувати дім - звісно що навряд вийде, бо щоб будувати самотужки - потрібні знання майже в усіх аспектах будівництва. але - це цілком можливо.
Дякую, але монополія мені точно не потрібна :) Архітекторам я не конкурент, я не Архітектор а Конструктор, просто вмію на своєму рівні працювати з плануванням та фасадами
трохі завишені ціни , я побудував зараз коробку 115 кв плюс відкрита терасса 50 кв ( криша теж готова - двухскатна ) , бригада працювала 3 місяца и обійшлось в 26700 долларів - місто Житомир ( наразі продаю за 43000 з участком та колодцем )
Не вірив у такі цифри доки сам не почав будуватись. Два роки тому думав що коробка це ~30 тис. долларів + десь стільки ж внутрішні роботи. Дім 105 м2, стрічковий фундамент, підлога - заливали монолітну плиту, перекриття - бетонні плити, дах - плаский, ПВХ мемебранна. Коробка, вікна, двері, септик, підключення електрики та води - обійшлось близько 67-70 тис. долларів. Зараз внутрішні роботи, вже навіть не рахую, щоб не засмучуватись.
Дуже корисний Ваш коментар! Мені і сьогодні доказують, що можна коробку за 30К дол. побудувати. Люди діляться на тих хто вже побудував і немає ілюзій і тих, хто ще не будувався. Задача відео показати максимально реальні витрати, щоб не залишитись потім біль розбитого корита (недобудови).
ну так у Вас виходить дешевше, ніж рахує автор. Ваша площа на 30 відсотків більше , а ще в ці 70 тис ви смонтували вікна та двері. у автора вийшло 67 тис без вікон та дверей, та площа 75 м.кв
@@АлександрВолощук-ш5б не ті самі, ціни на матеріали стали +30% в доларах на зараз якщо ще добре пошукати, єдине що будівельників можна знайти за тими самим цінами в доларах що були до війни і то вже кажуть, що будуть підвищувати
Дякую. Було цікаво та корисно. Звісно ж проєкт, що розглядається, досить якісний і недешевий, можна розглянути дещо дешевші варіанти конструкцій і т.п. У більшості пунктів я вбачаю можливості для зменшення вартості, до речі було б цікаво побачити розбір і поради саме щодо найдешевшого варіанту приватного будинку
Дякую за таку статистику !!! Одне мушу сказати щодо оздоблювальних робіт. В минулому році на ремонт квартири на 40м2 витратив з меблями біля 10 000$. Вийшов економний але не поганий ремонт!!!
@@themramor4315 Все вірно. Є знайомі що одна кухня без техніки обійшлась в 5т$. Але мова йде про доцільність таких вкладень. До речі зустрічав і варіант будівництва повноцінного будинку в рази дешевше - по 500$/м2 з земельною ділянкою та комунікаціями!!! Просто люди самі будували, і використовували максимально підручні засоби. Ну і варто згадати за наших бітьків і родичів, які в умовах тотальної економії та дефіциту буд матеріалів в ссср будували будинки, в яких досі живуть ))) А зараз люди роздувають бюджети до неймовірного…
@@СергейП-ч3л ну так і є, сам автор відео каже, що по суті можна відсотків на 30 дешевше побудувати, але не по технології. А якщо ще самому робити то взагалі "шара" але то років 10 буде тривати
Гарно,професійно, дякуємо! Правда трохи сумно стає від думок про перспективи пересічних громадян,особливо молоді. Навіть якщо мати зарплатню тисячу доларів на місяць.
Если есть опыт строительства и свой участок, можно сэкономить 50% стоимости, для тяжёлой работы нанять низкоквалифицированных рабочих, и четко следить за ними, научить их правильно всё делать. Фундамент, стены, перекрытия самое сложное, все остальное делается в соло, даже если на это уйдет год, или два, за год или два в этой стране легально не заработаешь 50% от стоимости дома) Ну, может кто-то и заработает, хоть за один день, такими все быть не могут.
знаю особисто людину, яка з батьком зробили будинок і ремонт гарний, з каміном і т.д. за 150 тис грн до війни. Це 12 тис доларів. Може там нема суперсучахних технологій і виглядає він не дуже елітно, але всередині шикарно і для коміортного життя підходить
угу, мій друг будував будинок і в новій квартирі ремонт так робив, дивився що більше зекономить виконуючи роботи, ніж за той же час заробить. Ну іноді звісно наймав людей. І я пару місяців також взяв участь в будівництві. Да і досвіду в будівництві у нього не було, лише технічна освіта, і далі через інтернет все вивчав. Часто правда в строки не вкладався, або паузи через відсутність коштів. Будинок доречі без оздоблення залишився, бо перекинув зусилля на квартиру.
Доволі круто і одразу ясно що до чого. Чекаю на відео з будинками в різних цінових категоріях) Наприклад, було б цікаво чи можливо побудувати повністю будинок за 50к і що це може бути за будинок.
Не спішіть передумувати, подивіться доповнення до цього відео, я розповів як і на чому можна заощедити не малі кошти: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
Це повністю вбиває весь сенс будуватися в 2023 році. Я пів року назад купив за ціну практично на порядок нижчу вже готовий будинок з ремонтом і меблями 170 квадратів. Сім'я виїзжала за кордон від війни. Да і раніше готовий купити було дешевше. Звичайно не побудований на продаж.
@@Taras_Dovhaliuk це окремі питання. Візьмемо однакову якість і результат і для більшості локацій України отримуємо повну недоцільність будівництва і ціну на готове в декілька разів дешевше.
Я ж нікого ні до чого не зхиляю, просто взяв середні ціни по ринку на матеріали і роботи і показав максимально реальну вартість будівництва. Можна і сараї жити і в наметі. Я часто проводжу обстеження будинків на продаж і побажав би ворогам в таких жити, окрім гарної картинки все інше ужасне. Вибір кожного.
@@Taras_Dovhaliuk я з вами не спорю. Але я не про те. Як не налажати при купівлі чи будівництві, щоб не побудувати сарая, або не купити - це дві окремі і дуже довгі теми. Я про варіант саме нормально побудованого будинку. В мене два будинки. Один побудований 8 років назад. Купив цим літом. Дуже довольний покупкою. І теж рахував для себе, коли купляв, скільки коштує побудувати таке, в мене виходило тільки на матеріали в три рази більше. І один куплений 12 років назад, 39 року. Старий, але крепкий і в гарному стані. Невеликий, але враховуючи вартість землі в тому місті і вартість за яку купив, побудувати з якістю, як побудований цей старий будиночок, виходило на той час раза в півтори дорожче. В обох випадках я обдивлявся декілька десятків будинків, поки не натрапив на ці варіанти. І да, деякі, якщо купити, це було би повне попадалово. З'їдені шашлями всі дерев'яні перекриття, чи просівші стіни та фундаменти. А деякі варіанти досі є в продажу, і по якості самого будинку та кількості грошей колись туда вкладених вони просто вражають. Щоб було зрозуміло, це будинки колишніх голів колгоспу. Вони онуків наших перестоять. А зараз продаються можно сказати за копійки..... Ще й з величезними кусками землі....
Дякую за відео - цікаво було побачити цифри. Також цікаво було б дізнатися про вартість будівництва також будинку з інших матеріалів - наприклад, каркасний - напевно, повинно бути трохи дешевше.
Не знаю, як за дешево. Але тут дуже захмарні ціни. Минулого року побудували будинок і накрили і його. То за ті гроші у відео тільки фундамент і коробка... Треба все враховувати. Тут я так розумію ціни будівельної компанії. Наприклад: ми брали блок із заводу, арматуру також. У цій справі також найкращий друг - це телефон, щоб передзвонити до всіх і запитати ціни....
Контент просто "бімба", бажаю розвитку вашому каналу, і від себе додам, що по моїй скромній практиці, ціну і час який каже майстер перед початком робіт, треба множити на 2. Но це більше стосується майстрів-фріланцерів.
Вы все делаете основательно, и дорого как по мне, если ваши расчёты правильные то любое строительство глупо и бесперспективно сегодня, за половину этой цены можно поискать дом в пригороде Киева, да и площадь может быть больше, не говоря о том что с домом вы покупаете участок и какую-то локацию. Я строился 5 лет назад в Борисполе, и уже тогда любое строительство качественного дома с профессиональными строителями вместе с участком, стоило дороже покупки того же дома на рынке, теперь эта разница увеличилась до 2 раз. 2 этажный дом150кв , в 2км от Одессы на берегу моря может стоить 75..80 т до войны цена была 150 т, до короновируса 200..250т долларов. Сегодня нет ликвидной, недвижимости, если вы даже строитель и у вас есть собранные купленные строй материалы,, вам не жалко себя и имеете кучу свободного времени, продавайте это все по отдельности , долаживайте и покупайте готовый дом.
В нас просто люди привикли будувати як попало, а я показав як цього вимагають норми. Можна і за 3К дол. знайти в селі будинок. У всіх людей різні вимоги як до себе так і до умов проживання, комусь стара хатина в селі норм, а хтось хоче чкісну сучасну будівлю, і я не про площу говорю. Ті, хто реально збирається будуватись, то навпаки просять більшого запасу міцності і утеплення, ніж цього вимагають норми. Плюс подивіться продовження відео. стане більш зрозумілою перша частина: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
Возможно, что сегодня покупать участок, строиться, огораживаться и делать коммуникации, сегодня в киевской области думаю не будет желающих, на рынке много домов и можно выбрать относительно качественный вариант и сделать под себя. Вы правы между частным домостроением и строительством фирмой которая делает все по стандартам, есть разница, например я поехал на крупный завод и купил у них окна 10 шт некликвиды, не брак, официальный представитель рехау, главное чтоб высота была одинаковой, и мне нужен был пятикамерные с двойным стеклопакетом окно стоило 2500 гр мне такое же призаказе 8.500 и без установки. Покупка газоблока зимой в Броварах сьэкономила 20%денег, забирал камень весной, с водителем мешалки договорился чтоб остатки после работы выливал мне, так появилась залиты бетонный двор, армированный металом из приёмки, есть много способов уменьшить прайс и не ухудшить качество. Тот уровень качества и перестраховок которые согласны мы платить в тех условиях в которых мы находимся, мне не понятен. Закладывать на 200 лет прочности, 10 лет его строить, потом 10 лет обустраивать, при сегодняшних доходах неправильно. Если, кто-то думает что дом это инвестиция, это ошибка. Последние 5 лет индивидуальное строительство не выгодно, при перепродаже свои не вернёшь.
Дякую Тарас за відео.!Вставлю і свої 5 копійок))але відразу хочу наголосити,якщо Ви захотіли приватного будинка і хочете зекономити, то краще купіть готовий,це завжди буде дишевше ніж будувати "під себе "доведеться,тільки знайти такий будинок ,тому,що нормальної якості таких буд.не так і багато і остерігайтесь будинків,які збудували на продажу! Тепер по даному відео... На рахунок кошторису,як на мене ціни трохи завищені і взяті з хорошим запасом...така сума получиться,як розкидатися грішма на "ліво і на право" і за все платити по високих цінах!...знаю і впевнений про що пишу,адже почав будівництво у 2019 р. свого будинка на 140 м.кв( мансардний),де стіни з повнотілої цегли м 100,..і всі матеріали хорошої якості...Металочерепиця Руккі,вікна Века ,штукатурка сложним розщином(з вапном)...так сума получилась на порядок менша( по площі),але є одне але...багато робіт виконюю сам...наймав робітників лише на важкі і обємні роботи.Буд.в Київській обл. ,Так що можете суттєво зекономити, якщо руки ростуть з правильного місця.
Будь ласка. Готовий будинок потрібно ще знайти, дійсно готовий. Причин чому від дешевше може бути багато, це і час будівництва і якість виконання робіт і дотримання будівельних норм і окремі обставини, такі як термінова продажа. Часто покупка готового будинку перетворюється на будівництво на виплату на невизначений термін із затратами на ремонт. В прикладі на відео фундамент на не самих хороших грунтах, тому ціна така. Хороша геологія може зекономити і 50% бюджету на будівництво фундаменту. Також робота самотужки як у Вас теж економить не мало на будівництві, але за умов, що Ви не взяли відпустку за власний рахунок на хорошій роботі :). По статистиці звернень до мене після виходу цього відео 30% сказали що ціни занижені, довоєнні, 40% сказали як Ви, 20% сказали що +- так і в них виходить і 10% шопопало :)
дякую за відео. дуже інформативно! не думав що так ціни виросли на роботи. якщо у Вас буде час прорахуйте будинок з СІП-панелей, і чи варто такий варіант розглядати?
Доброго дня, Тарасе Цікава інформація, але було б корисно, щоб ви вказували ціну за кожен вид матеріалу та роботи при розрахунку. Рекомендую створити один раз таблицю "Матеріали та ціна" та підтягувати з неї таблиці розрахунку "Вартість фундаменту", "Кладка каналів" та інші.
Оптимально не самому будувати, а замовити будинок в компанії. Легше, дешевше, плюс отримаєш будинок з навколишньою інфраструктурою. Зараз сам роблю ремонт в заміському котеджі. В Епіцентрі нічого не купую, там вартість матеріалів в 2-3 рази дорожчі, ніж в інших магазинах. Наприклад, метр кабелю для проводки коштує 28 грн, а така ж сама в Епіцентрі 52 грн за метр.
Отличное видео. Действительно по статистике последних 15 лет средняя цена квадрата 1200долларов/м2 на площадях 100-140м2. И практически не важно по какой технологии строится коробка, перекрытия и крыша. Проект считаю обязательным, дизайн-проект тоже. Стройка хоз способом увеличивает стоимость на 30%
дякую за відео, не дуже зрозумів що з іженерією. Було б класно виділити вартісь інженерії (опалення, вк, електрику, основне інженерне обладнення типу котел) в окремий блок вартості.
@@mihasantehnik3865 , связан с оконнными компаниями-делаем ламинацию профиля для оконщиков. Производство окон упало на 70-80 процентов. Много компаний закрылось. Наша скорее всего тоже закроется в течение месяца. Правительство не чешется от слова совсем. Вместо хоть каких то льгот для малого и среднего бизнеса, что бы как сохранить рабочие места, правительство страны в куй не дует. Люди в отчаянии. Зато чинуши на европейские гранты очень даже не плохо живут.
та причом тут ціни, дом нахер ракетами знесуть (у моїх знайомих уже був такий опит, ціле життя пахали на роботі щоб побудувати дом, а в нього під час тривоги ракета прилетіла, і все, немає дома)
а ещё участок и ввод в эксплуатацию дома не посчитали. А если ещё добавить гибридный инвертор с солнечными панелями, тепловой насос......то +20к минимум, а то и 30к
а якщо ще авто туди порахувати яке потрібно щоб кататись туди сюда контролювати а також прораба і йому теж авто, то це же один будинок. І не забути головне змінні труси кожному з робітників і пачку порошку.
На рік 20 - 95 м2, - заходь і живи ( + меблі), + свердловина, + світло, + паркан, + прибудова - з переходу на м2 на будівлю 18560 грн. Літо 21- тіки будинок 1368000 грн.
Дякую за Ваші корисні інформативні роліки ! Я теж із Київської обл. 15:17 з приводу підключення все сильно помінялось. Я був у ресі ~ пів року тому. Дуже складно і дорожче ніж до широкомаштабного вторгнення.
Пане Тарасе, дуже цікавить будівництво з контейнерів. Бачив багато проектів, хочеться дізнатися інформацію щодо документального оформлення та правильного утеплення. Дякую
@@betsun3690 типу колгосп. Простіше буде нормальні дошки купити і зробити гарні меблі. Контейнер коштує гроші, вирізати там вікна, утеплити. Обмеження по розмірам. Не простіше зробити каркасний будинок?
@@Kindzadzaaaa я будував би для себе якби мав мільйон а будують і продають аби намахати людей, і цей автор відео так само зробивби намахав а ви живіть це тепер ваш будинок і ваш клопіт
@@doka2500 справа зовсім у іншому. Тут питання в тому, чи є сенс починати будувати будинок у країні якій йде війна, коли в любий момент всі вкладення і труди можуть обнулитися. Але звичайно коли є купа грошей зайвих, то можна ризикувати. Та для тих хто все життя збирав і мріяв побудувати свій будинок, я б мабуть не радив цього робити
Послушал. Очень подробно, понятно. Вопрос. Где заработать такие деньги в нашей стране? Сколько надо на это лет копить? Ответ - нигде и никогда, если ты обычный гражданин со средней зарплатой.
Давайте порахуємо, у відео загальна сума з оздобленням становить приблизно 120 000 $. Якщо в сім'ї 2 працюючих на роботі та не мають власного бізнесу, то дохід їх становить не більше 40-50 000 грн, а то й менше. З них відкласти можно максимум 30%, якщо постаратись. Візьмемо по-максимуму 20000 грн, або 500$. 120 000 / 500 = 240 місяців, або 20 років. А ще хвороби, форсмажори та інші трати є, то ще + 10 років. А ще ж потрібна земля )) це ще 15-20 000$ або 3-4 роки життя. Виходить, що якщо ви побудували сім'ю в юності 20-25 років і батрачити на дядю, то до пенсії 65 років, можливо назбираєте грошей на скромний будиночок мрії в 70кв м. По факту збудувати свій новий будинок, людям, які просто ходять на роботу за зарплату - НЕ ДОСУПНО від слова взагалі.
Звичайні громадяни ніколи не могли і не можуть собі нічого дозволити, окрім їжі і задоволення яких мінімальних базових потреб. Це реальність. І в Европі - це реальність. Щоби мати великий достаток, потрібно бути не звичайним (я не про красти і бути злодієм). Я про бути професіоналом, мати власну справу. І тоді все реально. Чим раніше, це зрозумієте, тим швидше у вас буде життя мрії.
@@Pichkin587 ну если семья получает 50к и тратит 35к, то как бы надо меньше тратить) Квартира (не в Киеве, не во Львове) - это 8к, хавка 8к, остальное еще возьмем 4к. Итого 30к можете откладывать. 9 500$ в год итого. Плюс если не тупить и не ныть, а вкладывать их в биткоин например, то итого через лет 5 и на дом хватит и начальника можете послать куда подальше)
@@SvitlanaViktorivna нужно еще мозги иметь и не тратить бабки на всякую фигню, а инвестировать и накапливать капитал. Ибо ты можешь и 5к$ в месяц получать, только толку если ты их все тратишь?
@@КриптоАдепт-з5ы, 50000 на двох - це як раз в Києві, або Львові. В провінції (маленькому місті або селі) не має таких зарплат. А на рахунок затрат, то так як Ви порахували не буде. 8000 на їжу на сім'ю з мінімум 3 чоловік - це 270грн в день та 90 грн на одного, тобто 2$. В місті, де все треба купувати це просто не можливо. А на рахунок ще 4000грн на всіх на все про все - це 1$ на кожного в день - на одяг, взуття, гаджети, засоби гігієни, проїзд і ще купу всього необхідного для життя. І на все 1$ в день, або 30$ в місяць - взагалі нонсенс. Сім'я з 3 людей зможе тільки "вижити" в місті за мінімум 30000 грн.
Я на вас підписався( дуже радий що натрапив на саме будівельний канал Україньський), бачу ви доволі практично до ціеї теми, я хочу будуватись ось в літку і мене дуже зацікавили будинки із солом'яних панелей і пласка риша, можливо ви маете чяс висвітлити ці теми, або просто якесь порівняння матеріалів для будівнитства, чи технологій
Добрый день, был ли у Вас опыт по модульным домам которые уже готовые привозят собирают и устанавливают, нужен только фундамент? На сколько они теплые, безопасные и долговечные, а также сколько стоит по деньгам такой дом? Спасибо.
Добрий день. Модульні особисто не проектував, але всі вони переважно будуються по каркасній технології. Порівняв з цеглою і газоблоком в цьому відео th-cam.com/video/nrKyM4Abkn0/w-d-xo.html
в каркасних будинках все дуже сильно залежить від базової якості. якщо продавець використав якісну підготовану деревину - то будинку вам вистачить до кінця життя. потрібно буде лише кілька разів замінити утеплювач - потрібен легкий фундамент, або ж сваї. це значно дешевше монолітного фундаменту під великий важкий цегляний будинко. - каркасні будинки дуже теплі, але водночас мають дуже низьку теплоакумуляцію. тобто якщо постійно по трішки топити пічку, і на мінімумі допомагати конвекторами - в домі завжди буде тепло, а температура не буде безладно вилітати в повітря. але ж якщо не топити - то будинок досить швидко холоне. бо стіни з теплоізолятора і гіпсокартону - теплу немає в чому акумулюватися. - загалом будинок може бути і дешевшим, а може бути і в таку ж вартість. дуже залежить від ваших забаганок. проте - значно швидше будується, а особливо коли він модульний - маєте значну економію на робочій силі, аренді спецтехніки\обладнання, маєте менше ризиків прогоріти з термінами і тд. є плюси, є мінуси. але якщо ви не маєте стереотипних упереджень типу "дерев'яний будинок це сарай для курей" - то він вам служитиме так само як і цегляний. нічого поганого в тих будинках немає. але знову ж - дуже важливо, щоб недобпропорядний підрядник не привіз вам і справді сарай для курей з сирих цвілих дошок і дірками в швах.
в Канаді такі будинки стоять сотню років, і все нормально, давно пора переходити на ці технології а не будувати колхозні коробки і потім десятки тисяч на опалення викидати... потім дивишся на ті всі будови хаотичні і там як 10-20% від сили хтось живе це вже добре...
@@mme83 на Місяці також планують зводити будинки. До чого тут Канада? Багато чого, що працює в світі не проходить у нас. В навпаки, те що у нас перевірено часом і відпрацьовано - не цікаво жителям інших частин світу. Автор попереднього коментару чітко і конкретно сказав - модульний чи каркасний будинок дуже чутливий до якості виконання. А ця технологія у нас ще не відпрацьована, фабричних виробництв не налагоджено. А кустарні, штучні будівництва - експериментування, здобування досвіду будівельниками у вас на майданчику - зазвичай нічим гарним не закінчуються
Нужная информация, но есть ньюансы конечно. Возможно в ценах на работу (из-за столицы) возможно еще в чем-то... Планирую строить пристройку порядка 60кв.м. Как увеличение дома. По Вашим расчетам это 100к. По смете которую мне дали строители и проектант 50к! Да, у меня есть вода, свет и тд, но все равно разница большая...
Дякую, за інформацію. Зрозумів ще раз, що ціни в Україні не стикаються з заробітками в тій же Україні і навіть за кордоном. Іпотечні кредити з кінськими відсотками, тобто місія не виконана більшості людей в Україні.
На вторичке тебя ждёт много открытий . Тут конечно как повезёт, но очень часто там на ремонт уйдёт еще как минимум половина стоимости дома (если не больше) Нужно быть к этому готовым.
Висновок-не доцільно будувати будинок в 75м. Багато витрат однакові для будинку 75 і 100-120 квадратів. А другий варіант набагато більш функціональний і ліквідний.
@@andreantaranovskyy4329 якщо ви їх не бачили, не означає,що їх немає. Більше того, все що менше 120 кв.м будувати в 2 поверхи недоцільно, тому що сходи і розподільчі холи на 1 і 2 поверсі займуть 25% площі.
Це все добре, але що стосовно цокольного єтажу та підвалу?Якщо, є бажання зробити хочаб частину підвалу жилою. Скільки вони коштують. Якщо захотілося між підвалом і 1 поверхом покласти товсу залізобітонну плиту, скільке це буде коштувати. Враховуючи, що ракета може прилитіти будь де, це актуальні питання.
було б ще крутіше, якби ви вказали приблизний строк, необхідний для реалізації кожного етапу (влаштування фундаменту - стільки-то днів, зовнішні стіни - стільки-то днів)...я розумію, що залежить від кількості та проф.рівня будівельників та наявного обладнання, але ж якісь середні строки, думаю, існують. дякую вам за матеріал.
120000$. Припустимо, якщо знімати квартиру в середньому за 12000 грн/міс (з урахуванням інфляції) по курсу 40, то такий будинок буде відбиватися мінімум 33 роки... Тож постає питання, чи варто будувати будинок, якщо в тебе є всього 120к дол. Чи простіше інвестувати ці гроші.
Я б не порівнював квартиру і будинок саме в способі проживання, це різні речі, тим більше свій будинок і орендовану квартиру. Можна наприклад інвестувати в різні типи нерухомості і залишити собі на прожиття на період. коли перший об'єкт себе окупить. Ну, по інвестиціях це напевне не до мене)))
@@Taras_Dovhaliuk Звичайно комфортніше проживати в приватному будинку, але ціна такого задоволення 120к. Рентабельність інвестицій в нерухомість я написав у першому коментарі)))
В мене знайомі вкладають в квартири на етапі котловану, потім або ремонтують і продають з хорошою націнкою, або просто продають бе вкладень. Починали з одної квартири, а зараз в них їх точно більше 10шт.
Цікаво, як у підприємців-забудовників виходить продавати таунхауси по $500-600 за метр (з ділянкою, фасадом, інколи навіть штукатуркою), і ще й мати з цього прибуток? Я розумію оптимізація процесів, але щоб така різниця була..
Я часто обстежую будинки на продаж перед купівлею і точно знаю як це виходить в них :) 1- недостатнє утеплення стін та перекриттів 2 - недостатнє або взагалі відсутнє утеплення підлоги 3 - неправильні "холодні" монтажі вікон та дверей 4 - Відсутність потрібних паро-гідроізоляцій 5 - Фундамент заглиблений на 300-500мм без додаткового утеплення по вимощенні 6 - Кроквяна система без належного вогнебіозахисту і часто її після першого снігопаду потрібно підсилювати. Інші фактори: 7 - Оптова закупівля матеріалу 8 - Таунхаус це не окремий будинок, 1м.кв. там по логіці буде дешевшим 9 - Вартість матеріалів і робіт на час будівництва була меньшою ніж зврвз 10 - А штукатурять часто із метою приховати ужасну кладку того ж газоблоку, де шви світяться навіть через утеплення якщо воно є. 11 - застосування дешевої робочої сили без досвіду роботи.
@@DM-pq7ii да вы тоже доверяйте коментарию автора. Кто то качественно может делает, кто то кладку может делает качественно. Автор перечилслил то что замечает чаще всего а не то что замечает всегда все вместе.
Так, є і хороші будинки, або на 4- чи 3+ по 5-ти бальній системі, їх по статистиці 25-30%. А іноді попадаються "цікаві" екземпляри, які очолюють весь список, який я написав.
@@Taras_Dovhaliuk так, я трохи не зовсім зрозуміло виразив думку) мав на увазі що те о ви перечислили не до всіх будинків відносится та не все може бути разом) тому з вами згоден на 100% що більшіть завжди буде шлаком. Як і більшість будівельників, особливо які не дорогі
Ого дерев'яне перекриття потягнуло. Я зараз якраз перекриваю перший поверх. Проплатив пліти ПБ. Коробка 11 х 13 пліти обійшлися 82000 грн. Доставка маніпулятором 3 ходки х 2000 грн ходка. Кран 1200 грн година. Змонтувати 22 пліти та закинути цеглу на 2 й поверх. Не знаю як по часу, але пліти будуть вже на місці накладок не буде.
Дякую за корисний коментар! В плитах потрібно для справедливого порівняння добавити ще утеплення і підлогу горища. Потрібно ще порівняти з фінальним оздобленням стелі, в деревяних балках вона може бути дорожче ніж в плитах ПБ.
хороша інформація, дякую! От тільки на жаль тепер я точно знаю, що з заплатою у 10 000 грн треба мінімум 40 років не істи не пити і можливо до свого 80-річчя назбираю ...)
Та навіть узяти трохи вищу за середню зарплату, нехай 15к. Ну нехай вам удасться дивом відкладати із них 10к на місяць. Щоб зібрати на такий будинок 4 мільйони, потрібно 33 роки. Але проблема в тому, що за 33 роки ціни будуть у десятки разів вищі і ви все одно залишитеся без будинку. От тут я стою розгублений і руками розводжу.
Будь ласка! Радий, що моя інформація була корисною! Є відео доповнення, можна сказати друга частина. Якщо не бачили, то рекомендую переглянути: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
Очень подробное и полезное видео. Я живу в Канаде и мы сейчас строим дом возле Торонто. Стоимость строительных работ без стоимости земли, без мебели, без электротоваров, включая газовое.воздушное отопление и кондиционирование, водоснабжение и канализацию, с хорошей кухней и туалетами примерно $300/м2 т.е. в 2.2 раза дороже чем у вас. Цена включает большой бетонный подвал под всем домом.
Да, чуть не забыл - Слава Украине!!!
Дякую за коментар! Героям Слава!
тіл ки в торонто середня ЗП не 500 доларів.Удачі і успіхів вам в будівництві!Героям слава
а ви зрівнявняйте свою зарплату в Торонто і нашу, це як земля і небо, порадник сраний
@@ЛарисаГулько так.В Україні чесно працюючи можна лише виживати якось.Середня ЗП в моєму місті біля 12 тис грн.А середня вартість оренди 1к квартирки на околиці міста-4-5 тис грн +комуналка.Тобто родина винаймаючи житло мусить половину доходу просто віддавати за житло.Я вже мовчу про їжу,одяг,медицину,школу,садочки-університети і т.д.Українці це нація злиднів
А бетонний бейсмент під всім будинком, то для чого? Бомбосховище, чи через те, що будинок зверху з дерев'яного частоколу, оздобленого мінеральною ватою за загальноамериканською звичкою? Дякую за відповідь.
Дякую за якісний україномовний контент, намагаюся завжди коментувати, підтримувати і поширювати
Дякую!
Одного, головного, тільки автор не вказав: ДЕ і ЯК в Україні можна ЧЕСНО заробити 5 млн. гривень. Бажано ще і щоб років за 5, бо якщо за 25, то на саме життя у цьому будинку часу не залишиться вже...
Дякую за чудовий контент. Мріяла про свій будинок, але тепер бачу, що це із світу ілюзій. Все одно буду вивчати тему з надією на зміни в своєму житті та житті країни.
Зміни будуть точно на краще! Для підтримки Вашої мрії подивіться другу частину цього відео: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
Не ілюзія. Будуйте з еко матеріалів, вийде дешевше. Якщо здоров'я і час дозволяє- робіть щось самостійно. Все ви зможете, вірте в себе і не бійтеся спробувати. Не помиляється лише той, хто нічого не робить.
@@rizhrusnyu дякую за підтримку. По фінансам можу розраховувати тільки на гроші від продажу квартири. Не впевнена, що реально побудувати будинок, еквівалентний вартості квартири. Бо квартири в наш час не коштують по 100 000 доларів
Побудуєте. будинок а коли жити???
Змінюйте свої думки,думайте,як вийти на більший рівень доходів,читайте та слухайте правильну літературу.Успіху !!Нехай Ваша мрія стане реальністю!!🤗
Неочікувано, але вперше ютуб підкинув мені цей офігенний канал в рекомендаціях. Дякую за такий цінний контент. Удачі вам і вашому каналу.
так само і в мене в рекомендаціях показало
Купив старий будинок за 5 000. За 10 000 $ зробив ремонт своїми руками за пів року і вже два роки живу без ніяких проблем з будинком.
А де це будинки по по 5к?
В якому місті такі ціни на будинки ?
@@NoName-wu9py Скорее всего село. Мы аналогично в 2012 купили домик (8км от райцентра, 30км от областного центра) за 10к + 15к ушло на полный ремонт своими силами за год. Рассматривали вариант участка и строить с нуля и хорошо что не связались, иначе бы затянуло лет на 10 =)
Счас умные так и делают.а если ещё там уже свет и газ проведён и участок соответственно то считай шо даром
Завжди купити готовий будинок буде дешевше ніж будувати з 0.
В 2021 року я будував своїм клієнтам будинок на 2 сім'ї, 2 км від Києва, дім 15.20×9.80 два повних єтажа, монолітне перекриття + чердачний єтаж.
З вікнами і підшивой, коробка обійшлась клієнтам в 280$ за м2, не рахуючи квадратури чердачного поверху.
Цікавлять деталі! А сьогодні займаєтесь будівництвом? Яка ціна того самого будинку буде на сьогодні?
контент інформативний, окрема подяка за виклад рідною мовою. Особливо цікавий пункт кожного кошторису саме "робота". Це неабияк мотивує зробити самому з гарними помічниками.
З одної сторони так, але з іншої багато хто починає по тій же причині робити сам, а потім продовжує вже з бригадою чи фірмою. Не проста це справа :)
@@MaksymLutsyk ну а я бачив відео, десь з південних областей, де чоловік з дружиною і часом допомогою батьків собі котедж побудував, а потім ще вдвох з дружиною і батькам будиночок невеликий) і все це не на гнилих дошках з цвяхами, а нормальний сучасний будинок)
коротше - то треба не забувати, що для виконання таких робіт ви сам маєте бути будівельником. просто отак встати з дивану і піти будувати дім - звісно що навряд вийде, бо щоб будувати самотужки - потрібні знання майже в усіх аспектах будівництва.
але - це цілком можливо.
@@adosadiosУ них часом яхти немає? Бо знайомий наче канал My Galaxy
@@adosadios це канал My Galaxy і вони з Київської області.
@@TheMishakov так, точно, назва така була, і так - вони будували яхту) значить ви теж бачили ті відео
Дякую за аналітичний підхід в відео.
Тепер зрозумілий реальний приблизний діапазон витрат на будівництво в Київськівй обл.
Якісний контент высокого рівня, думаю що ви втримаєте монополію у ніші архітектури на українському ютубі, дякую ❤️🇺🇦
Дякую, але монополія мені точно не потрібна :) Архітекторам я не конкурент, я не Архітектор а Конструктор, просто вмію на своєму рівні працювати з плануванням та фасадами
монополия - это зло и отсутствие стимула в развитии, к чему такая рекомендация?
@@nikitayarosh3885 комментатор думаю просто ошибся
Чудова розповідь! Велика робота. Бажаю успіхів!
Дякую, за цікавий українськомовний контент!
Велике дякую за велику роботу!
Дякую. Після цього відео точно глядачі позбавляються будь-яких ілюзій...
Будь ласка. Записав доповнення, на чому і в яких випадках все ж таки можна заощадити значну суму: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
трохі завишені ціни , я побудував зараз коробку 115 кв плюс відкрита терасса 50 кв ( криша теж готова - двухскатна ) , бригада працювала 3 місяца и обійшлось в 26700 долларів - місто Житомир ( наразі продаю за 43000 з участком та колодцем )
Дайте контакти команди)))
Конструктивно та по суті. Передивлюся попередні та буду чекати на нові. Хоч зрозумію як і що будується. Дякую за вашу роботу.
Випадково потрапив на канал і вже 3є відео дивлюсь. Найінформативніший україномовний ютуб канал який я бачив. Бажаю успіхів в розвитку.
Дякую! Попереду багато цікавих відео
я навчаються в НУВГП, на таку ж спеціальність, вже закічную другий курс))
відео дуже корисне для майбутніх будівельників🇺🇦🤝🏻
Не вірив у такі цифри доки сам не почав будуватись. Два роки тому думав що коробка це ~30 тис. долларів + десь стільки ж внутрішні роботи. Дім 105 м2, стрічковий фундамент, підлога - заливали монолітну плиту, перекриття - бетонні плити, дах - плаский, ПВХ мемебранна. Коробка, вікна, двері, септик, підключення електрики та води - обійшлось близько 67-70 тис. долларів. Зараз внутрішні роботи, вже навіть не рахую, щоб не засмучуватись.
Дуже корисний Ваш коментар! Мені і сьогодні доказують, що можна коробку за 30К дол. побудувати. Люди діляться на тих хто вже побудував і немає ілюзій і тих, хто ще не будувався. Задача відео показати максимально реальні витрати, щоб не залишитись потім біль розбитого корита (недобудови).
ну так у Вас виходить дешевше, ніж рахує автор. Ваша площа на 30 відсотків більше , а ще в ці 70 тис ви смонтували вікна та двері. у автора вийшло 67 тис без вікон та дверей, та площа 75 м.кв
@@АлександрВолощук-ш5б коробка була збудована до війни. «Трохи» інші ціни були
@@OleksandrHaiduk в доларах +/- тіж самі ціни були.
@@АлександрВолощук-ш5б не ті самі, ціни на матеріали стали +30% в доларах на зараз якщо ще добре пошукати, єдине що будівельників можна знайти за тими самим цінами в доларах що були до війни і то вже кажуть, що будуть підвищувати
Тарас, профессиональный ролик ! Благодарю !
Будь ласка! Радий, що був корисним!
Дякую. Було цікаво та корисно. Звісно ж проєкт, що розглядається, досить якісний і недешевий, можна розглянути дещо дешевші варіанти конструкцій і т.п. У більшості пунктів я вбачаю можливості для зменшення вартості, до речі було б цікаво побачити розбір і поради саме щодо найдешевшого варіанту приватного будинку
Подивіться продовження, я розповів на чому можна значно заощадити: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
Тарасе, дякую за розлогий аналіз по витратам, дуже корисний формат відео.
Будь ласка! Постараюсь побільше таких відео записати на різні варіанти будинків.
@@Taras_Dovhaliukдоброго дня. Тарас,як можна з вами звʼязатись? Цікавить проєкт дачного будинку.! Та консультації. Дякую
Дякую за дуже інформативне та корисне відео! Продовжуйте...
Дякую за таку статистику !!!
Одне мушу сказати щодо оздоблювальних робіт.
В минулому році на ремонт квартири на 40м2 витратив з меблями біля 10 000$.
Вийшов економний але не поганий ремонт!!!
Так, все можливо! Дякую за корисний коментар! Я просто з оздобленням працюю дотично, деталей не знаю
хтось робить за 10к всю квартиру хтось лише кухню. Хто на що гаразд)
@@themramor4315
Все вірно.
Є знайомі що одна кухня без техніки обійшлась в 5т$.
Але мова йде про доцільність таких вкладень.
До речі зустрічав і варіант будівництва повноцінного будинку в рази дешевше - по 500$/м2 з земельною ділянкою та комунікаціями!!! Просто люди самі будували, і використовували максимально підручні засоби.
Ну і варто згадати за наших бітьків і родичів, які в умовах тотальної економії та дефіциту буд матеріалів в ссср будували будинки, в яких досі живуть )))
А зараз люди роздувають бюджети до неймовірного…
@@СергейП-ч3л ну так і є, сам автор відео каже, що по суті можна відсотків на 30 дешевше побудувати, але не по технології. А якщо ще самому робити то взагалі "шара" але то років 10 буде тривати
Будую будинок скоро закінчу доларими не рахую а гривні треба три мільйони і буду щасливий септик за сто тис це унітаз сирисири !!!
Дякую вам за відео! Мрію про свій власний будиночок і дивлюся зараз скільки це приблизно коштує
Гарно,професійно, дякуємо!
Правда трохи сумно стає від думок про перспективи пересічних громадян,особливо молоді. Навіть якщо мати зарплатню тисячу доларів на місяць.
ми преречені на бомжування)
15 000 грн Полтава.Какие 1000 баксов?Дно полное ....(
Поздравляю с тем, что выстрелило видео и набрало 220+ тыс просмотров. Обязательно подпишусь и пересмотрю все ваши видео
отличное видео. Бқло б так же интересно посмотреть на большой дом, 120-150m
Если есть опыт строительства и свой участок, можно сэкономить 50% стоимости, для тяжёлой работы нанять низкоквалифицированных рабочих, и четко следить за ними, научить их правильно всё делать. Фундамент, стены, перекрытия самое сложное, все остальное делается в соло, даже если на это уйдет год, или два, за год или два в этой стране легально не заработаешь 50% от стоимости дома) Ну, может кто-то и заработает, хоть за один день, такими все быть не могут.
знаю особисто людину, яка з батьком зробили будинок і ремонт гарний, з каміном і т.д. за 150 тис грн до війни. Це 12 тис доларів. Може там нема суперсучахних технологій і виглядає він не дуже елітно, але всередині шикарно і для коміортного життя підходить
угу, мій друг будував будинок і в новій квартирі ремонт так робив, дивився що більше зекономить виконуючи роботи, ніж за той же час заробить. Ну іноді звісно наймав людей. І я пару місяців також взяв участь в будівництві. Да і досвіду в будівництві у нього не було, лише технічна освіта, і далі через інтернет все вивчав. Часто правда в строки не вкладався, або паузи через відсутність коштів. Будинок доречі без оздоблення залишився, бо перекинув зусилля на квартиру.
Доволі круто і одразу ясно що до чого. Чекаю на відео з будинками в різних цінових категоріях) Наприклад, було б цікаво чи можливо побудувати повністю будинок за 50к і що це може бути за будинок.
Буде :)
Дякую за інформативне і корисне відео !
Передумав строїться 😮
Не спішіть передумувати, подивіться доповнення до цього відео, я розповів як і на чому можна заощедити не малі кошти: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
Це повністю вбиває весь сенс будуватися в 2023 році. Я пів року назад купив за ціну практично на порядок нижчу вже готовий будинок з ремонтом і меблями 170 квадратів. Сім'я виїзжала за кордон від війни. Да і раніше готовий купити було дешевше. Звичайно не побудований на продаж.
Питання якості будівництва і цін на момент будівництва. Я порахував по нових цінах і всі конструкції згідно будівельних норм і правил.
@@Taras_Dovhaliuk це окремі питання. Візьмемо однакову якість і результат і для більшості локацій України отримуємо повну недоцільність будівництва і ціну на готове в декілька разів дешевше.
Я ж нікого ні до чого не зхиляю, просто взяв середні ціни по ринку на матеріали і роботи і показав максимально реальну вартість будівництва. Можна і сараї жити і в наметі. Я часто проводжу обстеження будинків на продаж і побажав би ворогам в таких жити, окрім гарної картинки все інше ужасне. Вибір кожного.
@@Taras_Dovhaliuk я з вами не спорю. Але я не про те. Як не налажати при купівлі чи будівництві, щоб не побудувати сарая, або не купити - це дві окремі і дуже довгі теми. Я про варіант саме нормально побудованого будинку. В мене два будинки. Один побудований 8 років назад. Купив цим літом. Дуже довольний покупкою. І теж рахував для себе, коли купляв, скільки коштує побудувати таке, в мене виходило тільки на матеріали в три рази більше. І один куплений 12 років назад, 39 року. Старий, але крепкий і в гарному стані. Невеликий, але враховуючи вартість землі в тому місті і вартість за яку купив, побудувати з якістю, як побудований цей старий будиночок, виходило на той час раза в півтори дорожче. В обох випадках я обдивлявся декілька десятків будинків, поки не натрапив на ці варіанти. І да, деякі, якщо купити, це було би повне попадалово. З'їдені шашлями всі дерев'яні перекриття, чи просівші стіни та фундаменти. А деякі варіанти досі є в продажу, і по якості самого будинку та кількості грошей колись туда вкладених вони просто вражають. Щоб було зрозуміло, це будинки колишніх голів колгоспу. Вони онуків наших перестоять. А зараз продаються можно сказати за копійки..... Ще й з величезними кусками землі....
@@Тарас-р3бДа нормально вы донесли свою мысль. Смысла строится нет никакого. И проще и дешевле купить готовый
Чудова подача інформації
Дякую Вам за працю ! Дуже круто ! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦💯
Гарне відео, чекаю про гараж для авто, цікаво з оглядовой ямой. Бажаю успіхів.
Дякую! Буде і гараж з підвалом і гараж з ямою і без) Чекайте, готую)
Дякую за відео - цікаво було побачити цифри. Також цікаво було б дізнатися про вартість будівництва також будинку з інших матеріалів - наприклад, каркасний - напевно, повинно бути трохи дешевше.
Не знаю, як за дешево. Але тут дуже захмарні ціни. Минулого року побудували будинок і накрили і його. То за ті гроші у відео тільки фундамент і коробка... Треба все враховувати. Тут я так розумію ціни будівельної компанії. Наприклад: ми брали блок із заводу, арматуру також. У цій справі також найкращий друг - це телефон, щоб передзвонити до всіх і запитати ціни....
Додам, що хто у цій справі дуже далекий (наприклад: я), то спочатку потрібно попасти на цей канал... Передивився вже багато відео...
Тарас, отличное видео. Добавляйте в следующий раз тайм-коды, будет очень удобно. Успехов!
Ок. Дякую
Відео інформативне, але сумне, бо щоб побудувати будинок потрібно спочатку стати мультимільйонером
Має бути більш оптимальний шлях.
Дякуємо!
Контент просто "бімба", бажаю розвитку вашому каналу, і від себе додам, що по моїй скромній практиці, ціну і час який каже майстер перед початком робіт, треба множити на 2. Но це більше стосується майстрів-фріланцерів.
Сам ти бімба
Тарас, дякую вам за цінну інформацію. Було би чудово ще бачити відео, де ви будуєте. Я хочу сама поставити фундамент.
Щось подібне скоро буде. Я сам будувати не буду, оскільки я займаюсь конструюванням і розрахуноками, але щось буде дуже цікаве :)
Дякую за Вашу роботу!
дякую за ваш контент!
большой труд. спасибо за информацию! удачи в развитии канала!
Дякую!
Вы все делаете основательно, и дорого как по мне, если ваши расчёты правильные то любое строительство глупо и бесперспективно сегодня, за половину этой цены можно поискать дом в пригороде Киева, да и площадь может быть больше, не говоря о том что с домом вы покупаете участок и какую-то локацию.
Я строился 5 лет назад в Борисполе, и уже тогда любое строительство качественного дома с профессиональными строителями вместе с участком, стоило дороже покупки того же дома на рынке, теперь эта разница увеличилась до 2 раз.
2 этажный дом150кв , в 2км от Одессы на берегу моря может стоить 75..80 т до войны цена была 150 т, до короновируса 200..250т долларов.
Сегодня нет ликвидной, недвижимости, если вы даже строитель и у вас есть собранные купленные строй материалы,, вам не жалко себя и имеете кучу свободного времени, продавайте это все по отдельности , долаживайте и покупайте готовый дом.
В нас просто люди привикли будувати як попало, а я показав як цього вимагають норми. Можна і за 3К дол. знайти в селі будинок. У всіх людей різні вимоги як до себе так і до умов проживання, комусь стара хатина в селі норм, а хтось хоче чкісну сучасну будівлю, і я не про площу говорю. Ті, хто реально збирається будуватись, то навпаки просять більшого запасу міцності і утеплення, ніж цього вимагають норми. Плюс подивіться продовження відео. стане більш зрозумілою перша частина: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
Возможно, что сегодня покупать участок, строиться, огораживаться и делать коммуникации, сегодня в киевской области думаю не будет желающих, на рынке много домов и можно выбрать относительно качественный вариант и сделать под себя. Вы правы между частным домостроением и строительством фирмой которая делает все по стандартам, есть разница, например я поехал на крупный завод и купил у них окна 10 шт некликвиды, не брак, официальный представитель рехау, главное чтоб высота была одинаковой, и мне нужен был пятикамерные с двойным стеклопакетом окно стоило 2500 гр мне такое же призаказе 8.500 и без установки. Покупка газоблока зимой в Броварах сьэкономила 20%денег, забирал камень весной, с водителем мешалки договорился чтоб остатки после работы выливал мне, так появилась залиты бетонный двор, армированный металом из приёмки, есть много способов уменьшить прайс и не ухудшить качество. Тот уровень качества и перестраховок которые согласны мы платить в тех условиях в которых мы находимся, мне не понятен. Закладывать на 200 лет прочности, 10 лет его строить, потом 10 лет обустраивать, при сегодняшних доходах неправильно.
Если, кто-то думает что дом это инвестиция, это ошибка.
Последние 5 лет индивидуальное строительство не выгодно, при перепродаже свои не вернёшь.
Дякую Тарас за відео.!Вставлю і свої 5 копійок))але відразу хочу наголосити,якщо Ви захотіли приватного будинка і хочете зекономити, то краще купіть готовий,це завжди буде дишевше ніж будувати "під себе "доведеться,тільки знайти такий будинок ,тому,що нормальної якості таких буд.не так і багато і остерігайтесь будинків,які збудували на продажу!
Тепер по даному відео...
На рахунок кошторису,як на мене ціни трохи завищені і взяті з хорошим запасом...така сума получиться,як розкидатися грішма на "ліво і на право" і за все платити по високих цінах!...знаю і впевнений про що пишу,адже почав будівництво у 2019 р. свого будинка на 140 м.кв( мансардний),де стіни з повнотілої цегли м 100,..і всі матеріали хорошої якості...Металочерепиця Руккі,вікна Века ,штукатурка сложним розщином(з вапном)...так сума получилась на порядок менша( по площі),але є одне але...багато робіт виконюю сам...наймав робітників лише на важкі і обємні роботи.Буд.в Київській обл.
,Так що можете суттєво зекономити, якщо руки ростуть з правильного місця.
Будь ласка. Готовий будинок потрібно ще знайти, дійсно готовий. Причин чому від дешевше може бути багато, це і час будівництва і якість виконання робіт і дотримання будівельних норм і окремі обставини, такі як термінова продажа. Часто покупка готового будинку перетворюється на будівництво на виплату на невизначений термін із затратами на ремонт. В прикладі на відео фундамент на не самих хороших грунтах, тому ціна така. Хороша геологія може зекономити і 50% бюджету на будівництво фундаменту. Також робота самотужки як у Вас теж економить не мало на будівництві, але за умов, що Ви не взяли відпустку за власний рахунок на хорошій роботі :). По статистиці звернень до мене після виходу цього відео 30% сказали що ціни занижені, довоєнні, 40% сказали як Ви, 20% сказали що +- так і в них виходить і 10% шопопало :)
Дуже вам Дякую за таку детальну смету!
Класний огляд! Дякую за контент. Хотілось би таке відео про каркасний будинок, що зараз дуже популярні та і дешевше за цегляний
дякую за відео.
дуже інформативно! не думав що так ціни виросли на роботи.
якщо у Вас буде час прорахуйте будинок з СІП-панелей, і чи варто такий варіант розглядати?
Дуже цікаво та інформативно! Дякую!
Доброго дня, Тарасе
Цікава інформація, але було б корисно, щоб ви вказували ціну за кожен вид матеріалу та роботи при розрахунку.
Рекомендую створити один раз таблицю "Матеріали та ціна" та підтягувати з неї таблиці розрахунку "Вартість фундаменту", "Кладка каналів" та інші.
Христос Воскрес!
Плуг дійсно хороший!Але чи вистачить конячок ?
Чекаємо з нетерпінням випробувань.
Все посчитал, прикинул и теперь дом точно перехотел ) Как все просто - спасибо!
Оптимально не самому будувати, а замовити будинок в компанії. Легше, дешевше, плюс отримаєш будинок з навколишньою інфраструктурою. Зараз сам роблю ремонт в заміському котеджі. В Епіцентрі нічого не купую, там вартість матеріалів в 2-3 рази дорожчі, ніж в інших магазинах. Наприклад, метр кабелю для проводки коштує 28 грн, а така ж сама в Епіцентрі 52 грн за метр.
@@volodymyrbabych8761що значить замовити будинок в компанії? І отримати його з інфраструктурою?
простіше купити недобудову або вже готовий будинок
Дякую за відео, відразу перехотіло будуватися 😂
Тарас, дякую! Дуже корисне відео.
Будь ласка :)
Дякую все професійно та зрозуміло.
Отличное видео. Действительно по статистике последних 15 лет средняя цена квадрата 1200долларов/м2 на площадях 100-140м2. И практически не важно по какой технологии строится коробка, перекрытия и крыша. Проект считаю обязательным, дизайн-проект тоже. Стройка хоз способом увеличивает стоимость на 30%
100%!
@@Taras_Dovhaliuk 100% дороже, когда проект и стройкой руководит жена. 🤣
))))))
мало того, что стройка получается дороже из за кустарщины.. так еще и результат получается "кизяк" )) в котором не хочется жить и нельзя будет продать
Можна подробніше про 30 % дорожче?
Нічого собі контент💪 дуже дуже інформативно і цікаво!
дякую за відео, не дуже зрозумів що з іженерією. Було б класно виділити вартісь інженерії (опалення, вк, електрику, основне інженерне обладнення типу котел) в окремий блок вартості.
Дуже корисно та актуально.
Побудувати будинок зараз, це місія нездійсненна. Під час війни ціни на матеріали збільшились у 3 рази.
а заработки снизились в 5
@@matross216 местами ваще в минус ушло Запорожье Одесса стройка стала. Пишу за то где знаю .
@@mihasantehnik3865 , связан с оконнными компаниями-делаем ламинацию профиля для оконщиков. Производство окон упало на 70-80 процентов. Много компаний закрылось. Наша скорее всего тоже закроется в течение месяца. Правительство не чешется от слова совсем. Вместо хоть каких то льгот для малого и среднего бизнеса, что бы как сохранить рабочие места, правительство страны в куй не дует. Люди в отчаянии. Зато чинуши на европейские гранты очень даже не плохо живут.
@@СергейБумсланг під*раси
та причом тут ціни, дом нахер ракетами знесуть (у моїх знайомих уже був такий опит, ціле життя пахали на роботі щоб побудувати дом, а в нього під час тривоги ракета прилетіла, і все, немає дома)
Хороше відео, мій висновок такий - на сьогоднішній день суттєво дешевше купувати готові будинки на вторинному ринку
Дякую. Мені це не треба але цікаво розповілаєте. Це дуже потрібний контент
а ещё участок и ввод в эксплуатацию дома не посчитали. А если ещё добавить гибридный инвертор с солнечными панелями, тепловой насос......то +20к минимум, а то и 30к
а якщо ще авто туди порахувати яке потрібно щоб кататись туди сюда контролювати а також прораба і йому теж авто, то це же один будинок. І не забути головне змінні труси кожному з робітників і пачку порошку.
Дякую за інформативне відео.
На рік 20 - 95 м2, - заходь і живи ( + меблі), + свердловина, + світло, + паркан, + прибудова - з переходу на м2 на будівлю 18560 грн. Літо 21- тіки будинок 1368000 грн.
Дякую за Ваші корисні інформативні роліки ! Я теж із Київської обл.
15:17 з приводу підключення все сильно помінялось.
Я був у ресі ~ пів року тому. Дуже складно і дорожче ніж до широкомаштабного вторгнення.
Будь ласка. Дякую за коментар, якщо можете опишіть свою ситуацію більш детально, можливо це буде корисно іншим.
Підписався надіюсь що буде цікаво
Обіцяю, що буде цікаво!)
два роки назад коробка будинку 160 метрів квадратних обійшлася +-55 тисяч євро! це захід України
Дякую за працю !
Цікава і корисна інформація.
Дякую!інфонмативно, змістовно.Тепер я точно знаю,що свій будинок я не матиму ніколи😑
Пане Тарасе, дуже цікавить будівництво з контейнерів. Бачив багато проектів, хочеться дізнатися інформацію щодо документального оформлення та правильного утеплення. Дякую
Знаю про контейнери, потрібен час на відео, підготую обов'язково!
Це те саме що меблі з європалет
@@olehc.1532 Типу - швидко, трохи зручно, недорого, але без дизайнерської ідеї?)
@@betsun3690 типу колгосп. Простіше буде нормальні дошки купити і зробити гарні меблі. Контейнер коштує гроші, вирізати там вікна, утеплити. Обмеження по розмірам. Не простіше зробити каркасний будинок?
Той випадок, коли побудувався ще 5 років тому, а зараз відчуваєш себе мільйонером )))
))Є щось в цьому)))
Так щоб будуватись треба бути мільйонером тим паче в Україні
А зараз воно нахер нікому не потрібно.
В тому і парадокс - щоб побудувати треба мільйони, але продати ви його не зможете
@@Kindzadzaaaa я будував би для себе якби мав мільйон а будують і продають аби намахати людей, і цей автор відео так само зробивби намахав а ви живіть це тепер ваш будинок і ваш клопіт
@@doka2500 справа зовсім у іншому.
Тут питання в тому, чи є сенс починати будувати будинок у країні якій йде війна, коли в любий момент всі вкладення і труди можуть обнулитися. Але звичайно коли є купа грошей зайвих, то можна ризикувати.
Та для тих хто все життя збирав і мріяв побудувати свій будинок, я б мабуть не радив цього робити
Послушал. Очень подробно, понятно. Вопрос. Где заработать такие деньги в нашей стране? Сколько надо на это лет копить? Ответ - нигде и никогда, если ты обычный гражданин со средней зарплатой.
Давайте порахуємо, у відео загальна сума з оздобленням становить приблизно 120 000 $. Якщо в сім'ї 2 працюючих на роботі та не мають власного бізнесу, то дохід їх становить не більше 40-50 000 грн, а то й менше. З них відкласти можно максимум 30%, якщо постаратись. Візьмемо по-максимуму 20000 грн, або 500$.
120 000 / 500 = 240 місяців, або 20 років. А ще хвороби, форсмажори та інші трати є, то ще + 10 років.
А ще ж потрібна земля )) це ще 15-20 000$ або 3-4 роки життя.
Виходить, що якщо ви побудували сім'ю в юності 20-25 років і батрачити на дядю, то до пенсії 65 років, можливо назбираєте грошей на скромний будиночок мрії в 70кв м.
По факту збудувати свій новий будинок, людям, які просто ходять на роботу за зарплату - НЕ ДОСУПНО від слова взагалі.
Звичайні громадяни ніколи не могли і не можуть собі нічого дозволити, окрім їжі і задоволення яких мінімальних базових потреб. Це реальність. І в Европі - це реальність. Щоби мати великий достаток, потрібно бути не звичайним (я не про красти і бути злодієм). Я про бути професіоналом, мати власну справу. І тоді все реально. Чим раніше, це зрозумієте, тим швидше у вас буде життя мрії.
@@Pichkin587 ну если семья получает 50к и тратит 35к, то как бы надо меньше тратить) Квартира (не в Киеве, не во Львове) - это 8к, хавка 8к, остальное еще возьмем 4к. Итого 30к можете откладывать. 9 500$ в год итого. Плюс если не тупить и не ныть, а вкладывать их в биткоин например, то итого через лет 5 и на дом хватит и начальника можете послать куда подальше)
@@SvitlanaViktorivna нужно еще мозги иметь и не тратить бабки на всякую фигню, а инвестировать и накапливать капитал. Ибо ты можешь и 5к$ в месяц получать, только толку если ты их все тратишь?
@@КриптоАдепт-з5ы, 50000 на двох - це як раз в Києві, або Львові. В провінції (маленькому місті або селі) не має таких зарплат. А на рахунок затрат, то так як Ви порахували не буде. 8000 на їжу на сім'ю з мінімум 3 чоловік - це 270грн в день та 90 грн на одного, тобто 2$. В місті, де все треба купувати це просто не можливо.
А на рахунок ще 4000грн на всіх на все про все - це 1$ на кожного в день - на одяг, взуття, гаджети, засоби гігієни, проїзд і ще купу всього необхідного для життя.
І на все 1$ в день, або 30$ в місяць - взагалі нонсенс.
Сім'я з 3 людей зможе тільки "вижити" в місті за мінімум 30000 грн.
Дякую за детальний аналіз
Я на вас підписався( дуже радий що натрапив на саме будівельний канал Україньський), бачу ви доволі практично до ціеї теми, я хочу будуватись ось в літку і мене дуже зацікавили будинки із солом'яних панелей і пласка риша, можливо ви маете чяс висвітлити ці теми, або просто якесь порівняння матеріалів для будівнитства, чи технологій
Фантастична робота! Я вражений!
Дякую! Наступна буде більш детальна і цікавіша :)
А де почитати про вартість документів для початку будівництва. Для ,,чайників" 😊. Є ділянка , а далі як і в якому напрямку рухатись?
Тарас, Добре підготувалися. Лайк і подписка. Якщо даже ціни поміняються, то з ваших таблиць можно прорахувати самостійно.
Дякую за лайк і підписку! :)
Добрый день, был ли у Вас опыт по модульным домам которые уже готовые привозят собирают и устанавливают, нужен только фундамент? На сколько они теплые, безопасные и долговечные, а также сколько стоит по деньгам такой дом? Спасибо.
Добрий день. Модульні особисто не проектував, але всі вони переважно будуються по каркасній технології. Порівняв з цеглою і газоблоком в цьому відео th-cam.com/video/nrKyM4Abkn0/w-d-xo.html
@@Taras_Dovhaliuk дякую
в каркасних будинках все дуже сильно залежить від базової якості. якщо продавець використав якісну підготовану деревину - то будинку вам вистачить до кінця життя. потрібно буде лише кілька разів замінити утеплювач
- потрібен легкий фундамент, або ж сваї. це значно дешевше монолітного фундаменту під великий важкий цегляний будинко.
- каркасні будинки дуже теплі, але водночас мають дуже низьку теплоакумуляцію. тобто якщо постійно по трішки топити пічку, і на мінімумі допомагати конвекторами - в домі завжди буде тепло, а температура не буде безладно вилітати в повітря. але ж якщо не топити - то будинок досить швидко холоне. бо стіни з теплоізолятора і гіпсокартону - теплу немає в чому акумулюватися.
- загалом будинок може бути і дешевшим, а може бути і в таку ж вартість. дуже залежить від ваших забаганок. проте - значно швидше будується, а особливо коли він модульний - маєте значну економію на робочій силі, аренді спецтехніки\обладнання, маєте менше ризиків прогоріти з термінами і тд.
є плюси, є мінуси. але якщо ви не маєте стереотипних упереджень типу "дерев'яний будинок це сарай для курей" - то він вам служитиме так само як і цегляний. нічого поганого в тих будинках немає. але знову ж - дуже важливо, щоб недобпропорядний підрядник не привіз вам і справді сарай для курей з сирих цвілих дошок і дірками в швах.
в Канаді такі будинки стоять сотню років, і все нормально, давно пора переходити на ці технології а не будувати колхозні коробки і потім десятки тисяч на опалення викидати... потім дивишся на ті всі будови хаотичні і там як 10-20% від сили хтось живе це вже добре...
@@mme83 на Місяці також планують зводити будинки. До чого тут Канада? Багато чого, що працює в світі не проходить у нас. В навпаки, те що у нас перевірено часом і відпрацьовано - не цікаво жителям інших частин світу. Автор попереднього коментару чітко і конкретно сказав - модульний чи каркасний будинок дуже чутливий до якості виконання. А ця технологія у нас ще не відпрацьована, фабричних виробництв не налагоджено. А кустарні, штучні будівництва - експериментування, здобування досвіду будівельниками у вас на майданчику - зазвичай нічим гарним не закінчуються
Нужная информация, но есть ньюансы конечно. Возможно в ценах на работу (из-за столицы) возможно еще в чем-то... Планирую строить пристройку порядка 60кв.м. Как увеличение дома. По Вашим расчетам это 100к. По смете которую мне дали строители и проектант 50к! Да, у меня есть вода, свет и тд, но все равно разница большая...
Та тут якісь не адекватні ціни. В області продаються нові будинки більшою площею за менші кошти.
Дякую, за інформацію. Зрозумів ще раз, що ціни в Україні не стикаються з заробітками в тій же Україні і навіть за кордоном. Іпотечні кредити з кінськими відсотками, тобто місія не виконана більшості людей в Україні.
А ДЕ, ЦЯ МІССІЯ МОЖЕ БУТИ ВИКОНЕНА? В НІМЕЧЧИНІ ЗА БУДИНОК 1937 РОКУ ТРЕБА ВІДДАТИ 300 ТИС ЄВРО?😊😊😊👎👎👎 СТАРА КРИША НЕ УТЕПЛЕНИЙ І ЩО?
Дякую! Дуже корисна інформація.
Будь-ласка
Молодець. Все так як воно є, а не так як на проекті. Дякую а українську.
Будь ласка
неймовірно корисний контент. Бажаю розвитку вашому каналу ♥
Дякую!
Дякую за пізнавальне відео.
Чисто мені ви дуже схожі на французького футболіста Мбапе, тільки білий)
))))
Если вы проанализируете рыночную стоимость домов и стоимость постройки то купить на вторичке выгодней.
На вторичке тебя ждёт много открытий . Тут конечно как повезёт, но очень часто там на ремонт уйдёт еще как минимум половина стоимости дома (если не больше)
Нужно быть к этому готовым.
Висновок-не доцільно будувати будинок в 75м. Багато витрат однакові для будинку 75 і 100-120 квадратів. А другий варіант набагато більш функціональний і ліквідний.
Гарних та функціональних, одноповерхових будинків малих форматів не існує!
@@andreantaranovskyy4329 якщо ви їх не бачили, не означає,що їх немає. Більше того, все що менше 120 кв.м будувати в 2 поверхи недоцільно, тому що сходи і розподільчі холи на 1 і 2 поверсі займуть 25% площі.
Корисна інформація, дякую за відео
Будь ласка
Це все добре, але що стосовно цокольного єтажу та підвалу?Якщо, є бажання зробити хочаб частину підвалу жилою. Скільки вони коштують. Якщо захотілося між підвалом і 1 поверхом покласти товсу залізобітонну плиту, скільке це буде коштувати. Враховуючи, що ракета може прилитіти будь де, це актуальні питання.
Готую відео, надіюсь на цьому тижні запишу.
Супер відео , дуже актуально.
було б ще крутіше, якби ви вказали приблизний строк, необхідний для реалізації кожного етапу (влаштування фундаменту - стільки-то днів, зовнішні стіни - стільки-то днів)...я розумію, що залежить від кількості та проф.рівня будівельників та наявного обладнання, але ж якісь середні строки, думаю, існують.
дякую вам за матеріал.
Таке відео буде, розповім в який термін в теорії можна побудуватись і приведу кілька реальних термінів
@@Taras_Dovhaliukбуло би супер, зараз йду і підписуюсь на ваш канал! ❤
120000$. Припустимо, якщо знімати квартиру в середньому за 12000 грн/міс (з урахуванням інфляції) по курсу 40, то такий будинок буде відбиватися мінімум 33 роки... Тож постає питання, чи варто будувати будинок, якщо в тебе є всього 120к дол. Чи простіше інвестувати ці гроші.
Я б не порівнював квартиру і будинок саме в способі проживання, це різні речі, тим більше свій будинок і орендовану квартиру. Можна наприклад інвестувати в різні типи нерухомості і залишити собі на прожиття на період. коли перший об'єкт себе окупить. Ну, по інвестиціях це напевне не до мене)))
@@Taras_Dovhaliuk
Звичайно комфортніше проживати в приватному будинку, але ціна такого задоволення 120к. Рентабельність інвестицій в нерухомість я написав у першому коментарі)))
В мене знайомі вкладають в квартири на етапі котловану, потім або ремонтують і продають з хорошою націнкою, або просто продають бе вкладень. Починали з одної квартири, а зараз в них їх точно більше 10шт.
Через 33 года у все еще останется дом ;-)
@@rIriveri в якому стані?) Скільки разів там треба зробити ремонт, та поміняти меблі?))
Корисне відео. Дякую!
Будь ласка.
Чудово, адекватне відео без випендрьожа. Дякую!
крутяк, дякую що повідомили ціну
Цікаво, як у підприємців-забудовників виходить продавати таунхауси по $500-600 за метр (з ділянкою, фасадом, інколи навіть штукатуркою), і ще й мати з цього прибуток?
Я розумію оптимізація процесів, але щоб така різниця була..
Я часто обстежую будинки на продаж перед купівлею і точно знаю як це виходить в них :)
1- недостатнє утеплення стін та перекриттів
2 - недостатнє або взагалі відсутнє утеплення підлоги
3 - неправильні "холодні" монтажі вікон та дверей
4 - Відсутність потрібних паро-гідроізоляцій
5 - Фундамент заглиблений на 300-500мм без додаткового утеплення по вимощенні
6 - Кроквяна система без належного вогнебіозахисту і часто її після першого снігопаду потрібно підсилювати.
Інші фактори:
7 - Оптова закупівля матеріалу
8 - Таунхаус це не окремий будинок, 1м.кв. там по логіці буде дешевшим
9 - Вартість матеріалів і робіт на час будівництва була меньшою ніж зврвз
10 - А штукатурять часто із метою приховати ужасну кладку того ж газоблоку, де шви світяться навіть через утеплення якщо воно є.
11 - застосування дешевої робочої сили без досвіду роботи.
@@Taras_Dovhaliuk Страшно що можна таке купити (
@@DM-pq7ii да вы тоже доверяйте коментарию автора. Кто то качественно может делает, кто то кладку может делает качественно. Автор перечилслил то что замечает чаще всего а не то что замечает всегда все вместе.
Так, є і хороші будинки, або на 4- чи 3+ по 5-ти бальній системі, їх по статистиці 25-30%. А іноді попадаються "цікаві" екземпляри, які очолюють весь список, який я написав.
@@Taras_Dovhaliuk так, я трохи не зовсім зрозуміло виразив думку) мав на увазі що те о ви перечислили не до всіх будинків відносится та не все може бути разом) тому з вами згоден на 100% що більшіть завжди буде шлаком. Як і більшість будівельників, особливо які не дорогі
дякуємо за відео!
Ого дерев'яне перекриття потягнуло.
Я зараз якраз перекриваю перший поверх. Проплатив пліти ПБ. Коробка 11 х 13 пліти обійшлися 82000 грн. Доставка маніпулятором 3 ходки х 2000 грн ходка.
Кран 1200 грн година. Змонтувати 22 пліти та закинути цеглу на 2 й поверх. Не знаю як по часу, але пліти будуть вже на місці накладок не буде.
Дякую за корисний коментар! В плитах потрібно для справедливого порівняння добавити ще утеплення і підлогу горища. Потрібно ще порівняти з фінальним оздобленням стелі, в деревяних балках вона може бути дорожче ніж в плитах ПБ.
хороша інформація, дякую!
От тільки на жаль тепер я точно знаю, що з заплатою у 10 000 грн треба мінімум 40 років не істи не пити і можливо до свого 80-річчя назбираю ...)
Так можна і не дожити до глибокої старості, якщо не їсти і не пити)) Тут потрібна кардинально нову модель шукати, кримінал не розглядаєм :)
Та навіть узяти трохи вищу за середню зарплату, нехай 15к. Ну нехай вам удасться дивом відкладати із них 10к на місяць. Щоб зібрати на такий будинок 4 мільйони, потрібно 33 роки. Але проблема в тому, що за 33 роки ціни будуть у десятки разів вищі і ви все одно залишитеся без будинку. От тут я стою розгублений і руками розводжу.
@@Taras_Dovhaliuk А кто работать будет?))
Дуже дякую за відео. Ви дали відповіді на багато запитань
Будь ласка! Радий, що моя інформація була корисною! Є відео доповнення, можна сказати друга частина. Якщо не бачили, то рекомендую переглянути: th-cam.com/video/POUoltOphxQ/w-d-xo.html
@@Taras_Dovhaliuk дякую