Sieć Forum Dialogu

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ม.ค. 2025
  • Zbliżając się do dwudziestopięciolecia działalności, dokonaliśmy dogłębnej analizy tego, co osiągnęliśmy do tej pory. Zastanawialiśmy się, jak wykorzystać zebrane przez lata doświadczenia, aby w większym stopniu wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. W efekcie postanowiliśmy, że trzonem wszystkich podejmowanych przez nas działań stanie się Sieć Forum Dialogu, którą oficjalnie zainaugurowaliśmy 17 czerwca 2023 roku podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Dialogu. Odtąd także program dla aktywistek i aktywistów będziemy realizować w ramach Sieci Forum Dialogu, nie posługując się już szyldem „Liderzy Dialogu”.
    Sieć osób połączonych głębokim zaangażowaniem we wspólną sprawę to dla nas znacznie więcej niż suma jednostek. Podzielamy te same cele, które realizujemy w różny sposób. Niezależnie od rodzaju i stopnia zaangażowania, wszystkie osoby zgromadzone w sieci identyfikują się z misją Forum i rozumieją, że współpraca jest koniecznym warunkiem skutecznego wprowadzania zmian. Aktywiści i aktywistki organizują upamiętnienia, dbają o ochronę dziedzictwa żydowskiego, edukują i angażują się w dialog polsko-żydowski. Darczyńcy i darczyńczynie zapewniają z kolei nieoceniony wkład finansowy, nierzadko też dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
    Od teraz naszym głównym celem jest rozwój Sieci Forum Dialogu w Polsce i za granicą. Wspólnie będziemy pisać nowy rozdział polsko-żydowskiej historii.
    W 2023 roku program dla aktywistów i aktywistek w Sieci Forum Dialogu wraz z programem grantów i stypendiów był finansowany ze środków Friends of the Forum, Fundacji LEDOR WADOR, United States Commission for the Preservation of America’s Heritage Abroad oraz darowizn od osób prywatnych i instytucji wspierających Forum Dialogu w Polsce i za granicą. Stypendia na rozwój osobisty są możliwe dzięki środkom zebranym w The David and Anna Dlugie Kliger Scholarship Fund.

ความคิดเห็น •