Turniej Debat Oksfordzkich o Tematyce Społeczno-Prawnej | Debata o 3-cie miejsce

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024
  • Kulturalna dyskusja na tematy społeczno-prawne jest dziś bardzo potrzebna. Dlatego Fundacja Court Watch Polska postanowiła połączyć edukację prawną z formułą debat oksfordzkich. Już w sobotę, 8 drużyn reprezentujących licea z całej Polski, przyjedzie do Warszawy, aby zaprezentować swoje umiejętności celnej argumentacji oraz wystąpień publicznych. Kolejna edycja ogólnopolskiego Turnieju to okazja do spotkania młodych ludzi z przedstawicielami zawodów prawniczych i środowiska naukowego w niecodziennych okolicznościach.
    Trwający już od kilku lat Program Edukacji Prawnej Fundacji Court Watch wykorzystuje interaktywne metody nauczania - symulacje rozpraw sądowych oraz grę planszową Prawopolis po to, aby młodzież sama angażowała się w przebieg zajęć i uczyła przez zabawę oraz osobiste doświadczenie. W oparciu o to samo założenie Fundacja organizuje kolejne edycje ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich o Tematyce Społeczno-Prawnej. Przygotowane tezy będą dotyczyły wiedzy o społeczeństwie, systemie sądownictwa, a przede wszystkim prawach człowieka.
    Celem Turnieju jest podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie kompetencji niezbędnych do rozważnego udziału w życiu publicznym, w tym kultury dyskusji bez obrażania czy wyśmiewania strony przeciwnej. Debaty oksfordzkie cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Tym razem zawitają do Naczelnego Sądu Administracyjnego, którego prezes - dr hab. Jacek Chlebny, prof. UŁ, objął wydarzenie honorowym patronatem.
    Organizację turnieju wsparły w tym roku m.in.: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec, kancelaria Allen & Overy, firma Oknoplast, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, Wolters Kluwer oraz Muzeum Warszawy. Szczegółowe informacje, lista liceów biorących udział w turnieju oraz ogłoszone tezy, znajdują się na stronie: tiny.pl/9bhmg
    Misją Fundacji Court Watch Polska jest zmienianie polskiego sądownictwa na lepsze.
    Dążymy do tego, aby każdy człowiek, przekraczając próg sądu, był spokojny, że zostanie potraktowany sprawiedliwie. Rocznie nawet 10 tysięcy osób w Polsce czuje się bezpieczniej, bo przebieg ich procesu obserwują nasi wolontariusze. Zgromadziliśmy największą bazę obserwacji rozpraw na świecie, a organizacje międzynarodowe promują nasze doświadczenia w innych krajach.
    Wspieraj nas: courtwatch.pl/...

ความคิดเห็น •