Legegyszerűbb osztott rendszer gyorsan összerakva

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 8

  • @strobi0001
    @strobi0001 3 ปีที่แล้ว +2

    12V-os DC feszültség hihetetlenül alacsonynak tűnik, nem véletlen, hogy egy hitelesített 2500 Wattos rendszer 600V DC-t termel. Természetesen a szigetüzemnek nem kell olyan magas előírásoknak megfelelnie, de a 12V az nagyságrendileg 100A-t eredményez, és akkor ezt ráködöd egy 230V 16A-os billenőkapcsolóra. Érdemes lenne oda is megszakítókat tenni és az adott körre méretezni mert ez így csak akkor véd ha a komplett rendszer bajban van. Érdemes lenne 1db 48V-os akkupackot összerakni és akkor olyan sem fordulhat elő, hogy itt van energia ,ott viszont nincs.

    • @peterceco3881
      @peterceco3881  3 ปีที่แล้ว

      Adott volt az anyag mert aki megvetette a tulajjal az egészet az lelépett, mert annyira mégsem tudta a dolgokat. Ezért lett így összedobva, de a videó után még beraktam a biztiket mindenhova ahogy kell, csakhát azok nem voltak megvásárolva még akkor. Semmi olyat nem használ amúgy a lakásban ami indokolná a 48v-ot. 2 éve lassan elketyeg rendesen hiba nélkül azóta is.

  • @istvanmarik5029
    @istvanmarik5029 2 ปีที่แล้ว

    Peti én biztos vagyok , hogy nagy Penge vagy a szigetszerű naprendszer szakterületén!!! Az a kérdésem ,az is csak azért valamelyik ismerősöm mondta ,hogy a napelemrendszer káros az egészségre.Egyébként én ebbe nem hiszek. Várom a válaszodat.Előre is köszönöm!

  • @TheBlacktom
    @TheBlacktom 4 ปีที่แล้ว +2

    Bekötési diagramot terméknevekkel/kábel méretekkel tudsz mutatni ehhez?

    • @peterceco3881
      @peterceco3881  4 ปีที่แล้ว

      Jogos a kérés! Holnap felrakom ide.

    • @TheBlacktom
      @TheBlacktom 4 ปีที่แล้ว

      @@peterceco3881 Köszi!
      Illetve van egy teljesen más jellegű kérdésem is, hátha hallottál már ilyen megoldásról:
      Tegyük fel, hogy van egy tipikus hálózatra kötött napelem->inverter>mérőóra megoldásunk, és ehhez szeretnénk aksis rendszert hozzátenni. Legegyszerűbb, ha az inverter olyan jóféle, hogy ezt meg tudja oldani, de azt akarom kérdezni, hogy meg lehet-e esetleg kerülni? Már az inverter elé bekötünk egy kapcsolót, amivel egy külön DC töltésvezérlőt és aksit táplálunk túltermelés esetén, amiről pl elektromos autót töltünk, vagy ha lehet akkor visszavezetjük az inverterbe éjszaka.
      Párhuzamosan így néz ki: autótöltőmérőóra
      Esetleg egy sorba kötve mindent: napelem>töltésvezérlő&aksi>inverter>mérőóra
      Lerajzolva kicsit értelmesebb lenne, egy sorban leírva kicsit trükkös, de remélem érthető. Lényeg, hogy kiegészíteni lehet-e hálózatra kapcsolt rendszert valamilyen DC aksis tárolással, hogy azt akár külön hasznosítsuk, akár beletöltsük az inverterbe? A kapcsoló, ha kell, valahogyan automatizálva lenne pl mikrokontrollerrel, hogy akkor töltse az aksit amikor túltermelés van és akkor merítse amikor nincs.

  • @zoltanistvan337
    @zoltanistvan337 ปีที่แล้ว

    István! Az áramszolgáltató a váltóárammal sokkal nagyobb kárt okoz mint a DC napelemes rendszer! Néz csak utánna mi a DC S mi az AC! Halihó.....