Amazing Technology ▶️ Audi Factory Production Plant Mexico

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 10 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 14

  • @motospacepl
    @motospacepl  ปีที่แล้ว +2

    Widzicie ten auto detailing w fabryce? :) No to teraz kupcie nowe auto i powiedzcie komuś, że nigdy nie miało robionej nawet najmniejszej korekty lakieru. "Lakier w oryginale" :)

  • @gumbi6349
    @gumbi6349 ปีที่แล้ว +2

    Fajny, taki tajemniczy odcinek, bez komentarza. 👍😎

    • @motospacepl
      @motospacepl  ปีที่แล้ว +1

      @Gumbi Zmontowaliśmy również wersję muzyczną tego filmu z fabryki, dla leniwych - dwie i pół minuty filmu, dwadzieścia godzin montażu :) A w oglądaniu tych fabryk jest coś monumentalnego, relaksującego. Trochę jak na filmach, nagrywanych z kabiny lokomotywy. Tor, trakcja, cisza i spokój. Pozdrawiamy i dziękujemy za dobre słowo! Zdrowia!

  • @user-sy2mv6my8l
    @user-sy2mv6my8l ปีที่แล้ว +1

    Sporo tych ręcznych poprawek. :)

    • @motospacepl
      @motospacepl  ปีที่แล้ว

      @L Sporo, nawet polerowanie lakieru pod koniec filmu, jakąś pastą, pewnie lekko ścierną. Ale gwarantuję, że tych najgrubszych poprawek na filmie nie widać - doginania blach młotkiem, lutowania krawędzi maski/drzwi/tylnej klapy, łojenia młotem w przednią maskę, żeby ją wypozycjonować na zawiasach i grzmocenia meslem w kotwy zamków drzwi, żeby je odpowiednio ustawić :) Roboty, automaty - to super wygląda, ale gdyby wyrugować całkowicie rzemieślniczy element ludzki, to straty, a raczej odpady z takiej produkcji, byłyby bardzo kosztowne. Do tego takie kształtowanie blach nadwozi i ich finalne dopieszczanie to bardzo ekskluzywna wiedza, myślę, że znacznie więcej ludzi wie, jak zrobić remont silnika, niż polutować i doklepać maskę silnika. Nawet blacharze już coraz rzadziej bawią się w takie rzeczy. A skoro już coś tutaj piszę, to będzie coś z innej beczki, ale fajne: jeden z norweskich operatorów promów morskich właśnie zabronił wjazdu aut elektrycznych i wodorowych na swoją flotę ze względu na ryzyko pożaru nie do ugaszenia. Rozum zaczyna się budzić - oby to się stało, zanim zaczną się pożary elektryków w podziemnych parkingach pod budynkami mieszkalnymi. W Niemczech na przykład do gaszenia samochodów elektrycznych zamiast dziesięciu zastępów straży pożarnej tak jak w Polsce (gaszenie trwa kilka godzin) przyjeżdża zestaw dźwig plus ciężarówka z basenem z wodą. Topią elektryka dźwigiem w tej wodzie - inaczej jest nie do ugaszenia. Może puszczę o tym jakiegoś niusa z komentarzem. Pozdrawiam :)

  • @ladny72
    @ladny72 ปีที่แล้ว +1

    Gdzie ta niesamowita technologia, może piszesz o tem docieraniu blacharki ręcznie? To ta wspaniała technologia?

    • @motospacepl
      @motospacepl  ปีที่แล้ว

      @Łukasz Biały A potrafiłbyś zaprojektować lub chociaż wyprodukować którąkolwiek maszynę/robota/podzespół, widoczne w tym filmie? Bo ja akurat wiem, ile wymaga to wiedzy i pracy - uczyłem się tego kilka lat na studiach :) Pozdrawiam serdecznie :)

    • @ladny72
      @ladny72 ปีที่แล้ว

      @@motospacepl jaki ma to związek z nieprecyzyjnym tytułem? Gdzie ta wspaniała technologia, rzemiosło to napewno, ale nie opowiadaj bajek o niesamowitych technologi, a goście niedokładność technologiczną maszyn dopracowują ręcznie. Z drugie strony chcesz min powiedziec, że studia w Polsce coś cię nauczyły? Błagam! Zobacz na których pozycjach w światowych rankingach są nasze uczelnie.

    • @motospacepl
      @motospacepl  ปีที่แล้ว

      @@ladny72 Nauczyły mnie wiele, a między innymi pokory do własnej niewiedzy i respektu wobec złożoności tematu, którą powinien mieć każdy inżynier. Tytuł jest bardzo precyzyjny, to są niesamowite technologie, wręcz kosmiczne dla przeciętnego człowieka. Przeciętny kierowca samochodu nawet nie wyobraża sobie, ile wiedzy i pracy włożono w jego zaprojektowanie i wyprodukowanie. Napisz, czego nie rozumiesz, postaramy się wyjaśnić. Pozdrawiamy!

    • @ladny72
      @ladny72 ปีที่แล้ว +1

      @@motospacepldla mnie nie są to kosmiczne technologie kiedy po wyciągnięciu z jakiejś maszyny trzeba dla polepszenia efektu, dla działającej w prawidłowy sposób części musiał dokładać pracy człowiek. Uważam, że tytuł powinien inaczej brzmieć, ale nie, nie może brzmieć jakby była niespotykana, wyjątkowa jeżeli w taki sposób jest wykonywana od tysięcy lat. Zbroja rycerza średniowiecznego, rzymskiego, chińskiego, samochodów sto lat temu, czy sto i pięćset, czy tysiąc lat temu były kosmiczne maszyny? No nie! Wiec bez przesady technologia na filmie jest wyjątkowa, wspaniała ale nie kosmiczna kiedy człowiek jak tysiące lat temu musi dopracować szczegóły. Także nadal uważam, że tytuł jest słabo dobrany, nieodpowiedni i mylący.
      Uważam np., że już bardziej kosmiczną technologią jest wyciskarka silników dla Tesli, to jest faktycznie kosmiczne, nikt tego wcześniej nie robił. Ale przedstawiona fabryka samochodów w takim jak pokazaliście stylu jest od dziesięcioleci praktycznie we wszystkich fabrykach samochodów.
      Co chcesz mi wytłumaczyć jeszcze? Chcesz mnie przekonać, że jest taka jak w tytule? Nie jest, czytaj resztę jak wyżej napisałem.

    • @motospacepl
      @motospacepl  ปีที่แล้ว

      @@ladny72 Akurat w porównaniu ze spalinowymi, samochody elektryczne są kosmicznie proste. Co więcej, pierwsze auta wielu innowatorów były właśnie elektryczne. A to było dawno temu :)

  • @gumbi6349
    @gumbi6349 ปีที่แล้ว +1

    Od zawsze zastanawiam się dlaczego rowery da tak niewspółmiernie drogie w porównaniu do samochodów... 🤔

    • @motospacepl
      @motospacepl  ปีที่แล้ว

      @Gumbi Rowery są kosmicznie drogie w porównaniu do wkładu wiedzy, energii w produkcję, materiałów, pracy, kosztów transportu etc. Prawdopodobnie jest to część jakiejś zmowy biznesowej największych światowych firm, ale z drugiej strony, gdyby robili na tym takie kokosy, to czy ramy prawie wszystkich drogich firm rowerowych byłyby spawane w Chinach? A przecież tak się właśnie dzieje. Rozrzut cenowy jest gigantyczny - rower miejski można kupić za 500 zł, a można i za 5000 zł. Cena to niby jakość, ale... Przecież są np. samochody przeciętne i te bardzo dobre. Kosztują zazwyczaj prawie tyle samo :)