Fotoprojektas

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ก.ย. 2024
  • Praėjusių metų gruodžio 18 dieną labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje (buvusios kavinės „Rugilė“ patalpose prie Centro turgaus) atidarė socialinę valgyklą, kurioje šiltą maistą gauna daugiau kaip šimtas sunkiai gyvenančių žmonių. Susitikti su Rasa, Tauragės skyriaus koordinatore, pasiūlė „Maisto banko“ komunikacijos specialistė Gintarė Maslianikaitė. Pasak jos, čia kiekvieną mėnesį išgelbėjama apie 6-7 tonas gero, nuo išmetimo apsaugoto maisto.
    Valgyklėlėje pats darbymetis. Rasą užtinku rūšiuojančią maisto produktus šalia esančioje atiduotuvėje. Prisistatau ir informuoju, kad turiu misija įamžinti ne tik ją, bet ir čia dirbančius jos kolegas. Valgyklos viduje stovi eilutė žmonių, personalas kruopščiai dėlioja maisto porcijas - kas valgo vietoje, kas pasiima išsinešti. „Šiai dienai turime 111 gyventojų, kurie gauna mažas pajamas (apie 170 Eur per mėn.), yra patekę į sunkią materialinę padėtį ir jaučia nepriteklių. Turime ir onkologinių ligonių, kurie ne tik kad maisto neturi už ką nusipirkti, bet net ir būtiniausių medikamentų, vitaminų. Ateina žmonės iš nakvynės ir pusiaukelės namų. Visus pažįstame, daugumos žinome gyvenimo istorijas. Skaudu matyti, bet gera padėti“, - pasakoja Rasa. Jos ir kolegų darbo diena prasideda apvažiuojant prekybos centrus surenkant paaukotus maisto produktus, kurių galiojimas jau eina į pabaigą, bet tinkamas vartojimui. Iš jų verdami pietūs arba sudėliojamas krepšelis, kuris išdalijamas šalia esančioje atiduotuvėje. „Vienu metu padarome tris gerus darbus - sunaudojame maistą, pamaitiname alkanus ir apsaugome gamtą nuo atliekų. Negana to, jei kas nors lieka, dar pagelbėjame kitoms nevyriausybinėms organizacijoms. O visai likučius atiduodame smulkiems ūkininkams į kaimą, kurie sušeria vištoms, kiaulėms, karvėms. Žodžiu, pas mus nelieka nieko. Labai smagu, kad į pagalbą pasisiūlė ir Tauragės medžiotojai - turime sutartis su 12 būrelių, kurie kas mėnesį mums atveža kažko sumedžioto. Žmonės net nežino ką kartais valgo - elnieną, šernieną ar stirnieną“, - šypsodamasi vardija Rasa. Paklausiu kaip ji jaučiasi šiame darbe, atsako, kad pagaliau atrado savo vietą. Šalia esančiame Centro turguje ketvirtį amžiaus užsiėmė prekyba. Po to metus dirbo degalinėje, bet darbas nepatiko. Ir kai gavo pasiūlymą pasidarbuoti „Maisto banke“, suprato, kad pagaliau atrado tai, kas suteikia ne tik džiaugsmą, bet ir prasmę.
    P.S. Ir dar pabaigai - atiduodu Rasai projekto #518 numerį 29. Ji trumpam sustingsta. Paklausiu, ar šis skaičius jai kažką reiškia? Po pauzės atsako, kad šių metų sausio 29 dieną į jos mašiną trenkėsi sunkvežimis, iš mašinos beveik nieko neliko, o ji per stebuklą nenukentėjo.

ความคิดเห็น •