Олень тупий. як і заголовок даунський. Можна подумати що існує інша ос.. а соь саме лінукс найкраща )). ідіот. Мак закрита. вінда розповсюджена тому часто вірусами атакується, а лінукс просто інша ОС. Нах наголошувати на найкращій бесплатній??? Вона єдина. Але це не значить що найкраща Канал оленя
В цьому році я спершу познайомилась з лінуксом, точніше з лінукс мінтом, і допоки мій навчальний заклад не вимагав щоб ми робили роботи в корелі та аутокаді, я на віндовс і не думала обратно переходити. Спочатку було трохи важко, але швидко звикла, в основному ігри працювали чудово, як ви і казали, фпс був навіть краще ніж на віндовс, був в наявності непоганий граф. редактор кріта, що є достатньо гарною альтернативою для діджитал художників. Якщо були якісь наявні проблеми, то на форумах легко знайти їхнє вирішення. Дякую за відео, сподіваюсь воно допоможе тим, хто ще думає над тим, чи міняти ОС, бо мені наприклад такого відео невистачало)
@@dark2care чесно, після того як я намагалась встановити фотошоп (і це закінчилось не дуже гарними результатами) то я вже і не намагалась пробувати використовувати корел чи аутокад через вайн + на форумах казали що вже краще через віртуальну машину то робити ніж через вайн
@@ArchArtUX В мене є 2 SSD, на 1 Windows 11 Pro, на іншому Arch, але погоджуюсь що це важко, Windows після оновлення може зробити щось не так, “grub>” зʼявився одного разу, довелось вимкнути Secure Boot + на Windows BitLocker Btrfs+NTFS щось не так було. Та і з арчвікі ntfs-3g не працював… Погоджуюсь з Вами
кожне відео дивлюсь "від а до я", навіть якщо тематика не зовсім моя (linux - моя, БІЛЬШЕ ПРО LINUX!!!!) - все одно знаходжу щось нове і корисне... величезне дякую автору, продовжуйте, з такими авторами можна тільки радіти за майбутнє українського ютюбу))
Вже багато років користуюсь дебіан з кде як основною системою для роботи та інтернету, також дуалбутом маю віндовс для того щоб зрідка запустити фотошоп чи щось пограти. Зі сказаним у відео погоджуюсь на 100%, моя повага автору!
Ну от мені потрібна линійка продуктів Adobe, black magic, та таке інше з постійно обновленням драйверів Нвідіа та ускоренням куда... І це все мимо. Просто мимо.
@@ZoRTuL-p2n понимаю. Это серьезные профессиональные продукты, точно не уровня Ворд или броузера. У Линукса своя ниша а ставить на нее профессиональные ппродукты не стал никто. Кстати, для почитать, написать, посмотреть фильм и бродить в инете, гораздо лучше подходит Андроид. На полном серьезе - гораздо больше подходит.
@@Maxwell-k5m 1) Тоді назвіть мені який інший український канал зробив настільки детальний відос про Лінукс 2) Така подача чудово підходить до типу контенту. Я не прийшов сюди дивтись шоу де мене кожної секунди мають розважати, я прийшов отримати інформацію
Нічого дивного 1)матеріал не для широких мас 2)потрібно не просто інформація, а шоу 3)дійсно корисні гайди чи розбір інформації якщо канал ще не розкручений дивляться тільки ті кому це потрібно. Дивись пункт 2.
@@TheKitMurkit крутим хтось може вважати навіть кондом на поранений палець замість медичного бинта... це субʼєктивно, а от обʼєктивні факти - це зовсім інша справа
В дійсності проблем для жвавого користувача буде виникати безліч. Мабуть основний мінус - пакетне пекло, що правда виникає рідко і в певних умовах, або як ос роками стоїть і бездумно обновляться. Але всі мінуси перекриваються тим що система стабільна, надійна, зрозуміла, відкрита, в ній ти дійсно "володар всіх кімнат маєтку", а не просто гість готелю. Чудова популяризація лінуха! Автору подяка, за роботу!
Проблеми починаються з моменту "мені потрібно відредагувати чужий документ, створений в MS Office." Або ""чому не працює жодна додаткова клавіша на моєму ноутбуці"
@Osinnii_Lis Завжди. Драйверів немає, офісний софт вимагає запуску під емулятором вінди. Ті, хто на комп'ютері лише в інтернеті сидять, цих проблем не помічають. А всім іншим Лінукс - лише іграшка, оживити старе залізо, щоб сидіти в інтернеті і дивитися кіно. А якщо ми не хочемо ставити піратський віндовс, тому ставимо лінукс, а на нього емулятор і піратський MS Office - значить у нас проблеми з головою.
Автор, у вас справжній талант будувати конструктивні, зрозумілі та логічно-послідовні ланцюги речень з привʼязкою до одного контексту, без води та модної нині у світі техно-блогінгу "стрибанини" між суб-темами у стилі кліпового мислення. Реально, респект! Я отримав естетичне задоволення від перегляду відео! Сам я давно використовую Linux як робочий інструмент. Також, хто би що не казав, беззаперечний факт - Linux для девелопера - найкраще що є на ринку безкоштовних дистрибутивів. Дизайнерам та простим користувачам - Windows / Mac OS. Окрема подяка за суттєвий внесок в розвитку україномовного контенту ютуб!
Яке ж гарне відео. Я раніше трішки юзав лінукс, але все ж піратство і справи завжди затягували назад. Проте після того як спробував MacOS по роботі, почав ставитися тіршки по іншому до цього всього, і це відео явно змотивувало мене поставити лінуксоїдну систему!) Думаю наступні вечори проведу за вибором дистрибутиву) Дякую неймовірно!
Я давно користуюся Лінуксом, працював на ньому 2,5 роки. Коли спробував МакОС, мене шокувало наскільки ця ОС схожа на Лінукс) До ЮІ легко звикнути після Лінукса та термінал завершує враження)
Там здається в договорі так і пишеться, що людина не купує віндовс як систему, а купує право на користування нею, типу аренди. І майкрософт можуть анулювати ліцензію, якщо вони цього захотять
Сучасний лінукс дуже дружній. Поставив його на ноут дівчини думав вона буде сваритись. Ввечорі вона вже писала мені у месенчері який встановила на ноут та встановила собі декілька ігор. Коли запитав як вона це зробила, відповіла що просто загуглила та прописана у терміналі команди покроково з інструкції. В семье все😅
Вона у вас Chat GPT? У мене в Убунті для ноута були дрова лише через одне місця, що після кожного оновлення я був повинен щось компілювати і встановлювати 🙈.
Дякую Вам за зважений та систематичний розбір теми в цілому. Дуже приємно дивитись такий контент. Сподіваюсь у Вас буде бажання та можливість, поступово розкривати тему Linux, дуже хочеться, щоб більше людей дізнались про переваги цієї системи та могли робити вибір виходячи з власних потреб та бажань, а не підпадати маркетингові стратегії компанії, що не рідко є достатньо маніпулятивними..
Я з 2002, Redhat 5.1 (це те, що я знайшов у себе в селі, і то тільки 1-й CD з декількох (2?). Років 20 тому, коли я ще був адміном локалхосту - теж пересідав з дистрибутива на дистрибутив кожиних пів року. На Gentoo цілий 2006 рік їхав.
Теж сиджу на Fedora з 35 версії, на Вінду не хочеться повертатись, всі мої потреби дистрибутив покриває, а для лептопів взагалі кайф через жестове керування
Вдячний за чудовий інформативний відосій:) З появою Windows 11 і частими "покращеними" системи бажання спробувати Linux стає все сильнішим, але виникло кілька запитань. Дуже тішить що в українському сегменті TH-cam є такий інформативний і ламповий канал:)
Добре, що я знайшов такий канал. В українському ютубі не вистачає каналів на тематику операційних систем. Хотілося б в майбутньому більше відео про лінукс
Випуск як завжди класний і цікавий. По темі: Є дуже проста ловушка (принаймні мені так здається з власного досвіду). Спочатку ти школяр і тебе цікавлять ігри, більшість з яких, все таки на віндовс, потім ти студент і тобі треба багато працювати в офісних програмах, при цьому ділитися файлами з однокурсниками і викладачами, а потім ти починаєш працювати на роботі, де тобі треба якийсь спеціалізований софт (наприклад автокад, та ще й кількома настройками). Все простір для гну-лінукс тільки дома, і то дехто хоче пограти в популярні ігри, дехто має потребу працювати вдома.
Вже давно не актуально, всі проги (включно з вордом та фш) відкриваються через протон, те саме з іграми, де виключеннями є тільки античіти які можна запускати тільки через емулятор
@@stikulzon801 ну так проблема і далі актуальна, шо ти пишеш. Автор ролика навіть пояснює , шо вона далі існує. Чел сам насипав багато "це виключення" і каже, шо шось неактуальне лол
@@stikulzon801а чим реально така погана вінда? На роботі про ліцензію і віруси нехай голова болить у роботодавця. Вдома всеодно піратка, якщо не сама вінда, то Офіс, Фотошоп чи Автокад. Антивірус на Windows давно хороший і халявний. Лінукс можна ганяти по приколу на віртуальній машині, або як live-дистрибутив, або поставити в дуалбут.
Дякую за класне відео. В мене все просто. Мак ос для роботи, бо зручно і ніщо не може зробити для моїх потреб краще. Вінда то перша любов, бо любити було нікого і звісно ігри. А лінукс є для роботи в інтернеті з максимальною анонімністю та звичайно це свобода яку не можуть надати інші дві системи)
Ще один з методів спробувати Linux це Ventoy, програма дозволяє встановити на флеш декілька дистрибутивів і потім обирати їх при запуску. Підходить, якщо потрібно спробувати окремі дистро, щоб обрати, наприклад
Якщо уважніше прочитати ліцензію Windows то ми побачимо, що операційна система не належить нам вона належить компанії от тому і йде навʼязування сервісів. P.S Я та людина яка читає права конфіденційності при запуску системи. Так так я ще існую😅.
Насправді, це корисно читати, там багато що можна дізнатись, наприклад де в якій країні будуть розглядати спір або електронна скринька керівної кампанії, або як реально називається компанія якій ти платиш кошти за ПЗ. І доречі там буде пункт хто може передавати твої данні і з яких підстав іншим компаніям. Дуже корисно!
Це стандартна ліцензія для інтелектуального продукту: Вам продукт НЕ належить, навіть за мільйон, якщо Ви не підписали договір продажі прав. Ви купили книгу - лише півкіло паперу. Ви купили компакт з музикою - лише 20 грам пластику. Ви купили двд з віндовз - Ви вже в курсі.
Самий гарний огляд, що я бачив. І дуже правильна порада - спробувати все, а ще краще різні дистрибутиви. Насправді потрібно хоча б два тижні спробувати попрацювати, робити те, що завжди. У 90% це щось у web чи офісі, чи якомусь редакторі коду. Наприклад я так зрозумів, що MacOS це не для мене. І ще, в лінукс є багато зручностей, яких просто немає ні в windows ні в macos. Але новачок їх просто не буде використовувати. Тому, що в його звичках цього немає. І саме тому хтось хвалить лінукс, а хтось не може зрозуміти чому.
Дякую, друже 😊 У мене так само було коли починав своє знайомство з Linux. Хтось побачив Mint на моєму ноуті, я третій день його використовував. І почали мені розповідати чим yum краще за apt. А я навіть тоді не знав що з цього в мене на Mint 😂
@@11TY Хочу колись попробувати ) Ні я звісно знаю що таке лінукс але трульйон гілок і відгалужень різних гілок лінукса і відгалужень відгалужень від відгалужень очі не знають за що хапатись)) Хотілось би щось максимально беспроблемне з довгою підтримкою максимальною кількістю речей з коробки і можливістю настроїти все (ну ладно хоч 90%) з інтерфейсу бо консолькою вмію але дуже не люблю користуватись))) Чекаю на пораду ПС хочется і пограти тому всякі вайни протони і тд хотілося б з коробки))
@@11TY ПСС мені найбільше в майках не подобаєтся що саме ВОНИ хочуть рішати чи моє залізо норм чи ні скажем 12-32 поточники амд райзен першого розливу і старі інтел на думку майків гірше ніж якись ПЕНЬ на 2 ядра два потоки (але зате в нього вже є а. зонд якого немає на старіших платформах) тож віндовс 11 тут себе майки "перевершили" хоч я думав що нижче вже немає куди падати. ПССС я не вважаю що віндовс постійно деградує але вони впроваджують те ЩО ЇХ НЕ ПРОСЯТЬ а те що просять ігнорують і тд Мій топ віндовсів ХП і 7 далі 10 і віста а 11 в самому кінці (8 і 8.1 не юзав).
@@evildonat9130 так Proton відразу доступний зі Steam, тільки встановіть Steam) Ви коли будете встановлювати ігри з бібліотеки Steam сам запропонує використати Proton. Потреба у Wine зараз не те щоб велика. Заміну простим програмам на Linux знайти просто, а все тяжке та велике на Wine не працює як треба. Є навіть ігровий Linux (Nobara) де вже всі Wine, Proton, встановлення драйверів налаштовані. Знаю молодиків, яких задовольняє цей дистр у геймінгу повністю.
@@11TY ПСССС віндовс і СПРАВДІ тобі не належить там в ліцензійній угоді про це прямо пише це така собі оренда з умовами (як от ми здаємо квартиру але не заводіть кота чи пса і тд і тп)
вчасний і чудовий випуск. Якраз взяв ще одну планку, для того щоб встановити додатковою системою убунту))) Дякую за гарне і відео і уркаїномовний контент!
Про лінукс багато бачів відео. Але ваша розповід мене вразила що я сам дивився як кажуть на одному диханьі. Цікаво і доволі просто.як би в мене коли я вчився були такі преподи то був би я мабудь вже якмсь науковим діячем. Головне що Ви за словами не лізете у кишеню. Розповідь легка і доступна як кажуть і для малечі.Дякую Вам.підписка та все іньше на Ваш Ютуб. Вдачі. А зараз почну чітати коменти. Бачу це надовго.
1-й автор єдина людина яку я знаю яка вміємор що ти лоб одночасно в горизонтальними та вертикальними зморшками 2-е це 1 з найкращих україномовних роликів про Linux який я зустрічав завдяки вам ви допомогли мені визначитися з вибором дистрибутиву хочу таке саме відео по огляду графічних оболонок для Mint дуже вдячний за цей огляд 3-я не сподобалось кадрування тобто коли ви ближче то далі я трошки лякаюся від такого масштабування Коли ви то збільшитись то зменшуватися в кадрі це відбувається дуже різко
Я використовую на своєму старому ноутбуці з процесором N4020 Linux Mint Mate. Для повсякденцих завдань - це ідеальний варіант (як для мене). А нещодавно я ще й запитав інструкцію по встановленю додатку для роботи електронного цифрового підпису - тепер для мене це ще й повноцінна робоча машина! 😃
@@11TY вполне себе очень даже, в принципе редко что-то ломается, практически не ломается. kde plasma иногда падает, но как известно: "Plasma не падает"
@@11TY Як людина яка до цього сиділа декілька років на Arch можу сказати що Debian Testing відчувається чудово. Якщо чесно то до недавнього часу я як раз був з людей для яких debian та свіже ПЗ сприймалося як оксюморон) Але потім дізнався про різні випуски цього дистрибутиву та вирішив спробувати щось посереднє між стабільним та не стабільним випуском. В гілку testing пакети потрапляють з невеликою затримкою на відміну від не стабільної гілки (пам'ятаю що щось подібне робить дистрибутив mangaro але по відношенню до arch). Плюси тестової гілки ті ж самі що і у звичного нам стабільного релізу (велика кількість софта, можливість встановити мінімальний комплект програм без зайвих розширень, deb пакети для софта за межами репозиторіїв і так далі.) але вже з актуальними версіями ПЗ.
Дякую!🇺🇦🤝🇺🇦Це найзмістовніші компліменти безкоштовній ОС, з максимально інформативним підґрунтям! А ще весь час мене збивав з теми ваш прожектор, який лупить прямо в камеру. Відчуття ніби я сиджу на допиті. Сенс такого перформенсу я так і не збагнув, хоча ретро одяг прикольний.
гоняв на linux пiвтори роки, дуже задоволений. Але вирiшив оновити ноут, придбав mac, в цiлому досвiд mac os дуже схожий на gnome. Тепер я впевнений, що на windows я не повернуся. Дякую за вiдео! Саме те що необхiдно для новачкiв
Я вибачаюсь але мак ос після Windows а це що ти Гімно яке видаляє мені торент клієнти і злітає весь час програма по замовчуванню для відкриття торентів А також постійний пошук куди поділися програма торент клієнта після встановлення якщо її немає у Finder або у папці download
Ваш контент - це щось. Сам користуюсь Linux Lite вже давно. Але пам'ятаю як починав) Через те, що подібного контенту (для новачків) було дуже мало, перехід відчувався, як поїздка на велосипеді без сідла))) Я ще й почав з Бодхі)
Многие говорят, что нужно поддерживать украиноязычный контент, когда по правде каналов на украинском который имеют лучше контент чем те что есть на русском мало, особенно, что касается IT. Этот канал определенно лучшее, что я видел вообще в ютубе на тему про Linux. Дякую друже.
@@romantkachenko3188 Ну почему обосрать, я к тому что мало каналов делает хороший контент радует, только то что я все время нахожу их больше, мне куда более приятней поддерживать наш контент, чтобы он развивался и люди видели смысл стараться и делать его лучше.
...оце так бляха новина, геніє, виявляється український контент весь цей час не розвивався нормально поки ми дивилися російський до початку війни, оце так дивний український контент, не може розвиватися на чистому ентузіазмі!
Дякую за контент. Хотів і хочу придбати ноутбук, щоб повноцінно перейти на лінукс. Перейти на ПК з віндовс неможливо через роботу. Радий, що Ви прислухалися до підписників та пропрацювали жести: їх кількість, відстань та самі види жестів ❤
@@serzhvovkgrub суттєво гірший, ніж grub2. Останній дозволяє суттєво більше зробити, що часами допомагає при збоях. Чесно, ніколи не мав з тим проблем.
@@mrkotyukАга, а я власне такий колись купив, для розрахунків, втч на відеокарті. На все решта вистачало встроєної. Вибір відяхи має іти від того, чи будуть на ній колись іти розрахунки. Бо відповідний софт, визначає яку краще брати. Програми під Cuda - NVidia, HIP - Amd. OpenCl - ніби на обидві підуть. А ще є Intel OneApi , що ніби на всьому йде, але х.з. яке майбутнє тої технології+якась телеметрія там є.
Дякую, це найкраще відео по Linux в українському сегменті TH-cam! Я б навіть сказав - одне з кращих загалом! Все чітко, зрозуміло, максимально об'єктивно і без релігійної відданості ОС. Саме такі відео провокують людей спробувати для себе новий досвід з новою операційною системою, але при цьому, взявши до уваги всі потенційні проблеми чи ризики. Той хто додивився до кінця - зрозуміє що таке Лінукс і матиме до нього реалістичні вимоги!
Мені трошечки довелось покористуватись ElementaryOS, вона мені капець як сподобалась. Реально, від процесу встановлення і до анімацій. Про швидкодію заліза взагалі мовчу, це тупо топ в цей час, коли в мене вінда в простої хаває 5-6 гіг оперативи і запорює іноді найпростіші завдання. Але софту під мої завдання тупо не було, тому вернувся на вінду.
@@bioplanet8436 та мені пакет адоба потрібен) Вирішив нічого не видумувати в цьому сенсі, так як в ноут я не впираюсь навіть на вінді, у мене 32 оперативи і і7, тому мені в принципі пофігу. Просто сама система сподобалась загалом і сподобалось як вона ресурси системи використовує. Ну а то шо для моєї роботи не підходить - ну не рахую за мінус. Просто юзати в повсякденному житті - чичка, всім рекомендую на заміну вінди для простого заліза.
Чудово, що алгоритми ютубу підігнали мені це відео. Давно думав спробувати лінукс, а після перегляду даного відео в мене відпали всі сумніви і хвилювання. Наразі пробую Мінт ОС і задоволений максимально!
Ubuntu LTS, 15 років, в т.ч. в корпоративному середовищі на десятках ПК, політ нормальний) Для десктопу, особливо без досвіду, треба брати deb дистрибутиви, тому що більшість софта таки буде в першу чергу у deb. Особисто раджу Ubuntu просто тому, що в ній за тебе вже багато чого зробили, в т.ч. по безпеці (а значить менше треба витрачати свого часу). Арчеводи, гентушники і т.п. "боги лінуксу" дуже активні і часто агресивні у маркетингу своїх спільнот, але треба ж реально оцінювати ситуацію;)
@@user-us8ez6pq3e плавали, знаємо) я писав про пересічного юзера, котрий не розбирається в залежностях, вразливостях бібліотек і т.п.. Софт ще треба вміти фільтрувати, перевіряти на вразливості, контролювати систему загалом.. Щоб раптом не стати частиною нового бот-нету)) Для новачка набагато легше використовувати готовий продукт від відомого постачальника + стандартні репи і горя не знати роками. І ще, я ніколи не бачив арч і т.п. в корпоративному середовищі, ще й на десктопах. IMHO
Одним з перших був Ubuntu, весь час щось треба було поправляти, перейшов на Mint, набагато краще від Ubuntu, але все одно працювало не так як пишуть про лінукс. Попробував Manjaro, і вже десь років 7 користуюсь ним. Час від часу ставлю інші дистрибутиви. Як на мене для новачків це Manjaro. На роботі поставив OpenSuse думаю новачкам теж підійде. Ну і Mint так як спільнота Mint/Ubuntu дуже велика. А на рахунок агресивно маркетингу то це до Ubuntu, будь який пошук а як мені це налаштувати/встановити/виправити видає перші 3-5 посилання на форуми по Ubuntu,
@@юзер-Енеюс дивлячись коли все це було. Ubuntu LTS починаючи з 14 версії - це для мене еталон стабільності. Декілька машин досі працюють та оновлюються. А багато посилань при пошуку - це якраз ознака розповсюдженості;) Я поділився вийнятково своїм досвідом. Як кажуть, найкращий лінукс - це той, який краще знає твій знайомий, котрого ти будеш питати. Моє IMHO що в корпоративному середовищі не місце rolling дистрибутивам. На сотнях машин вже банально часу не вистачає все це "лікувати". Надійність, стабільність, безпека та централізовані оновлення конфігурацій набагато важливіші за нові фічі. Але якщо "пан має вільний час та велике натхнення" - це ваш досвід і вибір.
Я своїй тітці на старий комп, який ледве тягнув Windows 7 і зависав при відкритті TH-cam, поставив Lubuntu. Тепер все літає! Вона розібралася за 10 хвилин, бо їй потрібні були лише Skype для спілкування з сестрою, Telegram і Chrome для серфінгу та TH-cam. Тепер ніяких проблем!
Відео дуже кайфове, але хочу дати маленьку пораду Вірогідність - властивість знання, істинність якого твердо встановлена суб'єктом Ймовірність - характеристика можливості того, що випадкова подія відбудеться Це всього лиш порада)
Останніх років 5-6 так. Але в ті часи, коли я навчався в школі, це було не так. Linux тоді був жахливим. На той час ОС Windows була набагато більше підготовлена до реалій життя, скажемо так. Моя субєктивна думка. Якщо порівнювати, теперішній Linux і те що було, це дві різні речі. Зараз і ігри, і офісний софт, і спеціалізоване вузьконаправлене ПЗ, для обробки відео і 3D, все набагато краще. Лайк і підписка, чудовий україномовний контент.
У вас справді талант пояснювати складні речі простими словами! Дуже дякую за відео, думаю після нього відсоток користувачів Linox має всі шанси зрости до 10%)
Вітаю! Для полегшення переходу не обов'язково обирати між цими ОС. Як компроміс, можна обидві встановити (принайні, win 7 працювала поряд із linux). Просто спочатку встановіть Вікна на окреми розділ накопичувача, а потім на інший розділ встановити Лінух (вибравши або використання вільного місця під час розподілу диска, або вручну розділити, використовуючи файлову систему NTFS). Лінуксовий завантажувач Grub має автоматично прописати всі шляхи і при запуску уомп буде питати, з якою ОСь'ю хочете зараз працювати. І буде як в тій старій рекламі - "І масло, і маргарин". Забув додати: якщо на компі 2+ накопичувачі - на один можна вінду всунути, на інший диск - лінух. В такому разі звичайним перемиканням способа завантаження в БІОСі можна обирати яка система буде запущена. А перевстановлення кожної ОС буде "безболісним"
Саме так і користувався більше року Windows 7+MX Linux на двох різних дисках, але після встановлення Windows 11 MX Linux видалив. Доречі, MX Linux сподобалася і не здалася важкою та незрозумілою у користуванні незважаючи на відсутність досвіду.
Дякую за цікавий контент! Декілька років ходив кругами коло Linux, тепер встановлю та спробую на старому ноуті! Ви надихаєте,тому буду розширювати навички хоча б на рівні простого користувача з мінімальними знаннями. Людей відштовхує порогова складність,не всі готові витратити купу часу на ті речі,які в пропрієтарних продуктах вирішуються в один клік.Але потрібно рости,і Ви надихнули на це!Підписка та вдячність! "Справжньго майстра визначає не його вміння,а кількість майстрів,яких він виховав( надихнув стати майстрами ( це моє доповнення)).С.Жермен!
Чудове відео, привіт від юзера gentoo :) Згоден з абсолютно усіма словами автора, для новачків linux mint дійсно чудовий варіант Якщо інтерфейс cinnamon здасться трохи заповільним - раджу спробувати mint з xfce
Дуже гарне пояснення. Мені самому щоб це зрозуміти понадобилося декілька років. Може буде натхнення та бажання зробити відоси на тему налаштування та роботи вдома для домогосподинь щоб люди зрозуміли що linux це не "страшний звір" і його можно і треба використовувати вдома. PS зачьотна спортивна куртка. ;)
1) сподіваюся для користувачів ворд і ексель є окремий котел у пеклі. найкраща альтернатива гугл сервіси,і все одно на який ти ос 2) вже років так 8 на убунті, але коли спробував вінду, вона теж приємно здивувала. Мені здається навіть багато фішок лінуксу перейняла. 3) Ну а з драйверами все ж таки є проблемки, особливо по звуку і батареї, але проблема дійсно може вирішитися зі збільшенням частки ринку
@@bez_dna___ тому що обрабляти велику вибірку треба не в екселі,а в базі. Вже не раз натикався коли живе якикась компанія без іт департаменту, все ведуть в своїх ексельках, де вони вже такі великі і млн зв'язвік по листам та формулами.В них розбираэться в кращому випадку 1 людина і то з напрягами.І коли це все потім обробляється для завантаження в якусь базу,вот тоді ад. 99% людей достатньо функціоналу гугл сервісів.
А як у Убунти зараз з оновленням? Вона нормально оновлюється, чи ламається і потрібно перевстановлювати? Питаю бо цікаво - сам 8 років тому її пробував. Через місяць було оновлення і не зміг оновитися, вона у мене зламалась, полагодити теж не зміг, тобто потрібно було перевстановлювати. Встановив тоді Manjaro(гілка дистрибутивів Arch, rolling release) і з того часу не перевстановлював, декілька разів воно ламалось(так що аж не грузилось), але успішно лагодив.
Взяв і поставив Linux. Не пошкодував. І остаточно видалив Windows. Також граю на Linux. Зараз на EndevourOS, задоволений роботою з коробки, чудовим дизайном KDE Plasma та безплатним ПЗ (хіба ігри не завжди безкоштовні). Звісно, що не без проблем, але мене усім задовольняє на максимум.
у шо ти там на ньому граєш? :D на ньому можна грати тільки в ті примітивні іграшки, що йдуть з його дистрибутивом або в онлайн ігри в браузері. тільки не розказуй мені про якесь очко типу Вайн.
мене не цікавлять інді іграшки. я граю в популярні ігри, що постійно виходять. часто їх нема навіть для ПК, бо спочатку вони виходять ексклюзивно для плойки або ХБокс, а вже пізніше виходить версія для Віндовс. Нормальні ігри не виходять для Лінукс. І як правило, в таких іграх задіяна компанія NVidia, котра для лінуксів свої провідні технології для відеокарт не пише. тож ігри це не про лінукс. як і все інше, крім розробки і адмінстрування.@@Lavashyk
Бережи тебе Боги Потоків Інформації, чоловіче! Розклав все доступно, зрозуміло і цікаво. При такій подачі готовий дивитись навіть 10-годинний обзор. Висока подяка😊
не сприймайте як сноба, але граматично три приголосні не можна ставити, тому має бути "безоплатна" чи "безкоштовна" )) сам використовую! за контент - лайк!
Топовий контент українською мовою! Дяка автору! На жаль, саме через проблеми з драйверами nvidia свого часу не зміг нормально користуватися Лінуксом на ноутбуці. Це ще один підводний камінчик... Перед покупкою ноутбука, при бажанні встановити на ньому Лінукс, треба дослідити сумісність аппаратної частини. А от на китайському міні-ПК Лінукс чудово працює. Спочатку Убунту, потім Дебіан. В порівнянні з ВІн11, споживання ресурсів на порядок нижче - в режимі домашнього файлового та медіа-сервера, та центру керування розумним будинком.
@@ShadowareCo та давно вже був би на AMD, якби була альтернатива CUDA. 3D рендрер, відео рендер, різні розрахунки ШІ йдуть через CUDA та RT. OpenCL є тільки у третині проєктів та працює значно повільніше. Як тільки AMD закриє це питання, у Nvidia не буде більше козирів для роботи.
@@11TY просто розробники неосилятори не можуть у Vulkan Тут більше впливає доля Intel Arc на ринку, чим більше, тим краще Ну і, звичайно ж, скрізь є підтримка куди, бо невідія допомагає її реалізувати
@@Dmytro-Tsymbaliuk саме так. Варто ще не забувати, що CUDA - це не тільки програмна реалізація, як Vulkan. Це тисячі ядер для розрахунку всередині відеокарти. Тому якщо Intel чи AMD захочуть в це вплулатись, то окрім титанічної праці з розробниками ПО треба або такі ж ядра придумувати, або якимось магічним чином реалізувати розрахунок на графічному ядрі)
Щось якось вінда і "ставити та працювати" взагалі поряд не стоять:) То багнуте непорозуміння не може забезпечити коректну роботу навіть вбудованих функцій. Там все працює через сраку, особливо мережа
Вітаю. Погоджуюсь з усім сказаним на 100%. Я мав досвіт використовувати Лінукс мінт. Процес інсталяції дуже простий. Однією із проблем було для мене різні види інстанції програм для Лінукса. На цей момент я використовую Віндовс, але у майбутньому планую встановити Лінукс поруч із Віндовс. Мене було б цікаво ще раз дослідити Лінукс.
Дякую друже за контент. П'ять років тому, дістався нарешті до безмежного світу лінукс і перепробував безліч дистрибутивів, зупинився на Лінукс Мінт, версії LMDE. Це дуже приємно, коли систему можна максимально підлаштувати під себе - ідеально, естетично та дуже стабільно.
0:16 прямо зараз дивлюсь це відео на машині з лінуксом Доречі Arch :D Я був тим самим новачком що попав на «став першим Арч» але він мене не злякав, а зацікавив, а після pacman хочеться вийти у вікно від інших пакетників лол Як на мене першим доя більшості повинен бути Ubuntu, popos, mint чи навіть manjaro. Вчитись літати одразу на справжньому літаку - погана ідея :D А от про arch wiki повинні знати одразу
Слабким місцем Linux, що заважає йому замінити вінду на офісних ПК є саме недоступність комерційного софту, що є індустріальним стандартом. Це продукти Adobe, Autodesk, Graphisoft, MS Office. Навіть якщо щось можна запустити, компанії не будуть ризикувати, якщо сам розробник ПЗ не підтримує Linux.
Якраз Linux і встановлюють багато організації як офісну систему, бо офісна система це текстові редактори, бази даних, принтери, сканери і спільна робота ))) У нас саме такий офіс.
@@Mihaell_tumbleweed Це круто, якщо є така можливість. Але в моїй компанії, наприклад, коли обирається єдина ОС для робочих місць, то потрібна сумісність з купою специфічного софта: Autodesk, SolidWorks, SAP ERP (досі товстий клієнт для вінди), CFD-системи (ANSYS), купа софту для розрахунків, кошторисів і т.п. - все це під вінду. Вартість ліцензій МС тут вже копійки, бо деякий софт коштує під $10k на рік на одне місце.
Скільки грошей треба середньостатистичному користувачу що б купити підписку від абоб та офіс, програми від автодеск? Залиште професійний софт професіоналам, не тільки вони користуються комп'ютерами.
З 2006 року на лінексє, ніяких проблем з нвидиа не мав, з радеонамі так- той ще гємор. А так працює досі дебіан на via epia 10000 ,як що вкурсі що це таке...
29:42 Тут проблема не у програмному забезпечені. А у тому що формат .doc є відстійним пропрієтарним розширенням. Жодна програма, яка відкриває окрім Microsoft Word буде не правильно показувати вміст файлу, десь буква зіскоче, десь символи будуть замінені ... Тому краще використовувати формат .odt, який відкривається всюди однаково і у Word, і у LibreOffice.
Тут питання ж не в тому що буде використовувати конкретна людина. А в тому, що з більшою вірогідністю до неї прийде doc чи ptt, а не odt. Підтримка doc реалізована у Libre через реверс інженіринг. А порада щодо використання odt чудова. Якщо нею користуватимуться і на MS Office, що навряд
По-перше .doc вже давно не використовується, використовується .docx. Проблеми будуть тільки зі складним форматуванням. З практики люди зараз більше працюють в Гугл Докс так їх не цікавить що там підтримує саме Ворд.
Чого мені на Лінуксі бракує, так це професійної програми САПР (усе наявне - для малих проектів і з обмеженими можливостями). Був би давно забув про Віндовс як про страшний сон. (Єдина надія на Plasticity - відносно новий проект, який працює у зв'язці з Блендером і поступово обростає функціоналом.) А так то тяжію до BSD-подібних - Slackware, *BSD, але бачив багато хороших відгуків про Mint.
Якщо 3д моделі - FreeCad, Blender. Пробував перший - може бути. Ніби люди навіть рахують CFD i FEM використовуючи FreeCad. Платити дикі гроші за софт, який потім підніме ціни або викине необхідний тобі функціонал - ні дякую. Може вам щось із того зайде. Ще один момент - 80% віндовс версії програм спокійно запускаються під лінуксом на емуляторі Wine. Треба буде все одно потанцювати з бубном, але воно того варте.
@@ІгорАлієв користуюсь переважно Rhinoceros 3D для роботи. Хто шарить, той підтвердить, що після неї навіть SolidWorks здається дубовим. Під Вайном вона не дуже, оскільки вимагає апаратного прискорення. А Блендер - то, звісно, любов - для полігонального моделювання.
Так і є. Майже весь серйозний продакшн зараз робиться в Resolve+Nuke. При чому на Linux. Але для виміру TH-cam-домашні відосики можна використовувати будь-який редактор)
Дякую за класний якісний контент💪 Чекатиму більше відео про Linux😁 Сам починав з Linux Mint Cinnamon десь рік користувався і потім посипалось😏 Ubuntu, Fedora, Manjaro, MX🤪 перебирав як працювати у інших дистрибутивах. Пробував через віртуалку і встановлював як основну систему. То на мою думку через віртуалку гірше працює, можливо я щось не так зробив (не виключаю цей момент).
дивна річ в мене, на віндовсі коли виникала проблема то настрій мінявся на поганий, а на лінукс пішов в апдейт, загуглив, вбив 2 команди в термінал, перезагрузив пк і все працює і ніяких реєстрів на копань в лайні
@@OK-kn9cn коли регулярно користуєшся 4 мовами то закономірно виникає бажання зменшити напругу на пальцях за допомогою перебінду на більш зручну клавішу або як в моєму випадку CAPSLOCK, але як виявляється закрита система як Windows не дозволяє тобі зробити настільки базову річ без завантаження індоскрипта)(Там ще баг коли ти маніпулюєш файлами то цей софт ламається, а альтернатив немає)
Купував ноут без системи, встановив він 10, але пропонували і лінукс. Так от пам'ятаючи про те що я колись не поставив лінукс я з часом знайшов ВСІ програми якими користуюсь кросплатформенні. І дав собі слово, якщо він 11 23Н2 ляже в синій екран буду з нею прощатись і видивився собі маджаро з гномом, або з КДЕ, або мінт з цінамон, а може все-таки убунту?😂
Про те що вінда тобі не належить це топ) Раніше хоч писали мій комп'ютер, а зараз - цей комп'ютер. Я якийсь час активно користувався xubuntu, і мені дуже подобався цей дистрибутив)
@@11TY просто на мою думку, відкритість - це одна з наприємніших фіч!) У той час, коли більшість програм намагаються постійно обманювати, збирати дані та заробляти на користувачах, linux'ом можна користуватись та відчувати себе людиною. Не треба турбуватись за ціі всі підписки, реєстрації, обмеження і все, що великі компанії так люблять. І це набагато приємніше, ніж просто "безплатна система"
Навіщо лякати людей? Лінукс вже приблизно 3 2005 років досить дружній до користувача. А програм на нього вже мабуть більше, ніж на Вінду. А з розвитком Вайна - питання запуску деяких програм зовсім не питання. Декілька днів тому подумав про перехід на Лінукс. Це буде Мінт, як найпростіше рішення. я не новачок - збирав ядро конкретно під своє залізо - втричі приріст продуктивності.
Многие говорят, что нужно поддерживать украиноязычный контент, когда по правде каналов на украинском который имеют лучше контент чем те что есть на русском мало, особенно, что касается IT. Этот канал определенно лучшее, что я видел вообще в ютубе на тему про Linux.
ти клон чувака, що писав: Многие говорят, что нужно поддерживать украиноязычный контент, когда по правде каналов на украинском который имеют лучше контент чем те что есть на русском мало, особенно, что касается IT. Этот канал определенно лучшее, что я видел вообще в ютубе на тему про Linux. Дякую друже." ???
я зібрав собі комп для ігор, я не хочу вчитись, я своє відучився тому: "вінда моє все" я просто хочу зайти в стім чи єпік та запустити ту чи іншу гру і щоб одразу все нормально працювало а линукс це купа геморою з налаштуваннями бррр
Я бы советовал новичкам ставить дистрибутив с поддержкой deb пакетов для легкой установки программ с сайта производителя (так как не все программы работают корректно через Snap/Flatpak). Это Ubuntu, Kubuntu и Linux Mint. Однако если у вас 4К монитор и нужно 150% масштабирование как мне без размытия в некоторых программах (привет Android Studio) то Kubuntu с KDE Plasma ваш единственный выбор.
Этой теме столько лет, сколько существуют операционные системы. И, по-моему, Линукс никогда массово не переселится на компьютеры пользователей. Да, "красноглазиков" достаточно много, но не настолько, чтобы говорить о массовости. Ну не будет рядовой пользователь часами ковырятся в операционке. В своё время, с 1999 года по 2016 год у меня стоял "линукс", последние пять лет Арчлинукс. Но, увы, в конечном итоге пришлось вернуться на винду.
@@vladko397 "арчем" приходилось пользоваться? Явно, нет , иначе не задавал бы подобный вопрос. Ну а я довольно долго, лет пять-шесть или больше. Начинал в 1999 году с "красной шапочки". Конечно, "сюсой" можно и без ковыряния. Многое зависит от дистрибутива. А вообще пользоваться Линуксом без ковыряния, как бы, не по фэньшую. Сиди на "винде" и радуйся, хотя я и "винду" ковыряю ))). И вообще не задавай глупых вопросов, причём тут "ЗАСТАВЛЯЕТ"? Это выбор каждого.
@@vladko397 а где ты прочёл, что мне щось, десь не подобається?. Ты сам за меня придумываешь комментарии? Я ничего такого не писал. Мне наоборот очень понравился "Арч", ты его сам создаёшь с базового, сам настраиваешь и он у каждого индивидуален. Можно и "Генту" выбрать в таком случае. Ты явно плохо знаешь Линукс. Я вообще где-то с пол-года сидел без "гуёв". А на винду пришлось перейти, потому что внук "заставил" ))), ему игрушки надо были, вот так.
Звонили з воллстріт, сказали шо після цього відоса акції нвідіа завтра падають в 200 разів, дякую автору за боротьбу проти компанії гендонів
Хахаах
ох аби ще так акції адобі та майкрософт впали 🙏
Пірати, тримаємо щити! Дякуємо авторові за вклад в цю непросту боротьбу!
Дзвонили
@@memfis0069 Телефонували.
Як стрімко та цікаво розвивається канал та техноблогінг на просторах українського всемережжя! Дяка вам, пане!
Олень тупий. як і заголовок даунський. Можна подумати що існує інша ос.. а соь саме лінукс найкраща )). ідіот. Мак закрита. вінда розповсюджена тому часто вірусами атакується, а лінукс просто інша ОС. Нах наголошувати на найкращій бесплатній??? Вона єдина. Але це не значить що найкраща
Канал оленя
згоден, я в шоці, раніше думав що це неможливо)
В цьому році я спершу познайомилась з лінуксом, точніше з лінукс мінтом, і допоки мій навчальний заклад не вимагав щоб ми робили роботи в корелі та аутокаді, я на віндовс і не думала обратно переходити. Спочатку було трохи важко, але швидко звикла, в основному ігри працювали чудово, як ви і казали, фпс був навіть краще ніж на віндовс, був в наявності непоганий граф. редактор кріта, що є достатньо гарною альтернативою для діджитал художників. Якщо були якісь наявні проблеми, то на форумах легко знайти їхнє вирішення. Дякую за відео, сподіваюсь воно допоможе тим, хто ще думає над тим, чи міняти ОС, бо мені наприклад такого відео невистачало)
а корел і автокад черкз вайн погано працювали?
@@dark2care чесно, після того як я намагалась встановити фотошоп (і це закінчилось не дуже гарними результатами) то я вже і не намагалась пробувати використовувати корел чи аутокад через вайн + на форумах казали що вже краще через віртуальну машину то робити ніж через вайн
@@sollstmare Є ще варіант поставити Windows в dualboot, але це не зовсім зручно :(
@@adachi-sakura навіщо? Придбати ссд чи жорсткий, та встановити окремо. Побережіть свої нерви.
@@ArchArtUX В мене є 2 SSD, на 1 Windows 11 Pro, на іншому Arch, але погоджуюсь що це важко, Windows після оновлення може зробити щось не так, “grub>” зʼявився одного разу, довелось вимкнути Secure Boot + на Windows BitLocker Btrfs+NTFS щось не так було. Та і з арчвікі ntfs-3g не працював… Погоджуюсь з Вами
кожне відео дивлюсь "від а до я", навіть якщо тематика не зовсім моя (linux - моя, БІЛЬШЕ ПРО LINUX!!!!) - все одно знаходжу щось нове і корисне... величезне дякую автору, продовжуйте, з такими авторами можна тільки радіти за майбутнє українського ютюбу))
Вже багато років користуюсь дебіан з кде як основною системою для роботи та інтернету, також дуалбутом маю віндовс для того щоб зрідка запустити фотошоп чи щось пограти. Зі сказаним у відео погоджуюсь на 100%, моя повага автору!
Тю, а шо ж так слабенько?
Почему линуксоиды не могут сделать свой аналог фотошопа?
@@valdemario1982 уже давно есть
Ну от мені потрібна линійка продуктів Adobe, black magic, та таке інше з постійно обновленням драйверів Нвідіа та ускоренням куда... І це все мимо. Просто мимо.
@@foto3d3 ты же понимаешь что это Адоб не хочет делать свои программы для линукса, а не наоборот?
@@ZoRTuL-p2n понимаю. Это серьезные профессиональные продукты, точно не уровня Ворд или броузера. У Линукса своя ниша а ставить на нее профессиональные ппродукты не стал никто. Кстати, для почитать, написать, посмотреть фильм и бродить в инете, гораздо лучше подходит Андроид. На полном серьезе - гораздо больше подходит.
Ще досі не можу збагнути як настільки якісний так цікавий контент не набирає заслужених переглядів
Дуже дякую за вашу працю, кожне відео це шедевр
Поширюй, і буде більше😉🤝
бо контент не унікальний. Та і такою подачею нікого не здивуєш
@@Maxwell-k5m
1) Тоді назвіть мені який інший український канал зробив настільки детальний відос про Лінукс
2) Така подача чудово підходить до типу контенту. Я не прийшов сюди дивтись шоу де мене кожної секунди мають розважати, я прийшов отримати інформацію
Нічого дивного
1)матеріал не для широких мас
2)потрібно не просто інформація, а шоу
3)дійсно корисні гайди чи розбір інформації якщо канал ще не розкручений дивляться тільки ті кому це потрібно. Дивись пункт 2.
Став вподобайку, підписатися, дзвіночок.
мій шлях переходу був простішим, бо на Linux я прийшов з FreeBSD :)
15р, політ нормальний !
лайк
Важке дитинство )
Ні, ну це чіти 😂
Бля НАВІЩО? FreeBSD - це цільна ОС на відміну від Linux... Це як пересісти з нормального Мерседесу на Мерс із движком від BMW.
@@zhyrnoсвопнутий движок це круто
@@TheKitMurkit крутим хтось може вважати навіть кондом на поранений палець замість медичного бинта... це субʼєктивно, а от обʼєктивні факти - це зовсім інша справа
Просто супер круто. Дуже мало інформації про лінукс в укр сегменті. А тут прям дуже багато корисного! Підписався:)
Дякую)
В дійсності проблем для жвавого користувача буде виникати безліч. Мабуть основний мінус - пакетне пекло, що правда виникає рідко і в певних умовах, або як ос роками стоїть і бездумно обновляться. Але всі мінуси перекриваються тим що система стабільна, надійна, зрозуміла, відкрита, в ній ти дійсно "володар всіх кімнат маєтку", а не просто гість готелю.
Чудова популяризація лінуха! Автору подяка, за роботу!
Пакетному пеклу зараз легко запобігти завдяки Flatpak, Snap, або AppImage.
Проблеми починаються з моменту "мені потрібно відредагувати чужий документ, створений в MS Office."
Або ""чому не працює жодна додаткова клавіша на моєму ноутбуці"
@@Mighty-Manце ти коли такі проблеми мав на лінуксі? 10-15 років назад? В лінухи є свох проблеми, але не ці
@Osinnii_Lis Завжди. Драйверів немає, офісний софт вимагає запуску під емулятором вінди.
Ті, хто на комп'ютері лише в інтернеті сидять, цих проблем не помічають. А всім іншим Лінукс - лише іграшка, оживити старе залізо, щоб сидіти в інтернеті і дивитися кіно.
А якщо ми не хочемо ставити піратський віндовс, тому ставимо лінукс, а на нього емулятор і піратський MS Office - значить у нас проблеми з головою.
Автор, у вас справжній талант будувати конструктивні, зрозумілі та логічно-послідовні ланцюги речень з привʼязкою до одного контексту, без води та модної нині у світі техно-блогінгу "стрибанини" між суб-темами у стилі кліпового мислення. Реально, респект! Я отримав естетичне задоволення від перегляду відео! Сам я давно використовую Linux як робочий інструмент. Також, хто би що не казав, беззаперечний факт - Linux для девелопера - найкраще що є на ринку безкоштовних дистрибутивів. Дизайнерам та простим користувачам - Windows / Mac OS.
Окрема подяка за суттєвий внесок в розвитку україномовного контенту ютуб!
Дуже дякую за теплі слова 😊
Яке ж гарне відео.
Я раніше трішки юзав лінукс, але все ж піратство і справи завжди затягували назад. Проте після того як спробував MacOS по роботі, почав ставитися тіршки по іншому до цього всього, і це відео явно змотивувало мене поставити лінуксоїдну систему!) Думаю наступні вечори проведу за вибором дистрибутиву) Дякую неймовірно!
Я давно користуюся Лінуксом, працював на ньому 2,5 роки. Коли спробував МакОС, мене шокувало наскільки ця ОС схожа на Лінукс) До ЮІ легко звикнути після Лінукса та термінал завершує враження)
Про «windows тобі не належить» прям в яблучко
В епл типу?)😂
Там здається в договорі так і пишеться, що людина не купує віндовс як систему, а купує право на користування нею, типу аренди. І майкрософт можуть анулювати ліцензію, якщо вони цього захотять
@@Geergon Ти знайшлася, людина що читала договір)
З будь-яким платним софтом так. Купується ліцензована копія, а не сам продукт@@Geergon
Так, нова вінда справді і майже не належить тобі, хоч все ще можна з нею зробити все що забажаєш
Сучасний лінукс дуже дружній. Поставив його на ноут дівчини думав вона буде сваритись.
Ввечорі вона вже писала мені у месенчері який встановила на ноут та встановила собі декілька ігор. Коли запитав як вона це зробила, відповіла що просто загуглила та прописана у терміналі команди покроково з інструкції. В семье все😅
Уточніть будь ласка, який саме дистрибутив поставили?
@@bioplanet8436 mint 20+ версії
Вона у вас Chat GPT?
У мене в Убунті для ноута були дрова лише через одне місця, що після кожного оновлення я був повинен щось компілювати і встановлювати 🙈.
@@arcsin4083 GPT тоді ще не було 😅
@@arcsin4083цікаво ким треба бути і яке залізо юзати:/
Дякую за такий чудовий контент, я і до цього багато разів думав спробувати linux, але тепер чітко розумію всі нюанси
Дякую Вам за зважений та систематичний розбір теми в цілому.
Дуже приємно дивитись такий контент.
Сподіваюсь у Вас буде бажання та можливість, поступово розкривати тему Linux, дуже хочеться, щоб більше людей дізнались про переваги цієї системи та могли робити вибір виходячи з власних потреб та бажань, а не підпадати маркетингові стратегії компанії, що не рідко є достатньо маніпулятивними..
Нарешті відео про лінукс. Безмежна дяка!
Добре відео. Хоч сам я користуюсь Linux дуже давно (з 2000 RedHat 6.x, зараз Fedora), але вже більше 10 років всім рекомендую Mint для знайомства.
Mint дуже зручна!
Я з 2002, Redhat 5.1 (це те, що я знайшов у себе в селі, і то тільки 1-й CD з декількох (2?).
Років 20 тому, коли я ще був адміном локалхосту - теж пересідав з дистрибутива на дистрибутив кожиних пів року. На Gentoo цілий 2006 рік їхав.
Fedora мій фаворит, особливо на новому Gnome який виглядає краще ніж віндовс 11
Теж сиджу на Fedora з 35 версії, на Вінду не хочеться повертатись, всі мої потреби дистрибутив покриває, а для лептопів взагалі кайф через жестове керування
жах, люди в 21 столітті все ще використовують de
Вдячний за чудовий інформативний відосій:) З появою Windows 11 і частими "покращеними" системи бажання спробувати Linux стає все сильнішим, але виникло кілька запитань. Дуже тішить що в українському сегменті TH-cam є такий інформативний і ламповий канал:)
Добре, що я знайшов такий канал. В українському ютубі не вистачає каналів на тематику операційних систем. Хотілося б в майбутньому більше відео про лінукс
Випуск як завжди класний і цікавий.
По темі:
Є дуже проста ловушка (принаймні мені так здається з власного досвіду).
Спочатку ти школяр і тебе цікавлять ігри, більшість з яких, все таки на віндовс, потім ти студент і тобі треба багато працювати в офісних програмах, при цьому ділитися файлами з однокурсниками і викладачами, а потім ти починаєш працювати на роботі, де тобі треба якийсь спеціалізований софт (наприклад автокад, та ще й кількома настройками). Все простір для гну-лінукс тільки дома, і то дехто хоче пограти в популярні ігри, дехто має потребу працювати вдома.
Вже давно не актуально, всі проги (включно з вордом та фш) відкриваються через протон, те саме з іграми, де виключеннями є тільки античіти які можна запускати тільки через емулятор
@@stikulzon801 ну так проблема і далі актуальна, шо ти пишеш. Автор ролика навіть пояснює , шо вона далі існує.
Чел сам насипав багато "це виключення" і каже, шо шось неактуальне лол
@@Roman-kk1mv бо автор судячи по всьому навіть не намагався використовувати проги адоб або мікрософтів на лінухе
@@stikulzon801а чим реально така погана вінда? На роботі про ліцензію і віруси нехай голова болить у роботодавця.
Вдома всеодно піратка, якщо не сама вінда, то Офіс, Фотошоп чи Автокад. Антивірус на Windows давно хороший і халявний.
Лінукс можна ганяти по приколу на віртуальній машині, або як live-дистрибутив, або поставити в дуалбут.
@@stikulzon801Ми оці віндові проги будемо купляти? Ні, поставимо піратські. Тоді простіше ще й поставити піратку Windows.
Крутий контент та розумне доступне пояснення про світ Linux. Треба спробувати!
Дякую за класне відео. В мене все просто. Мак ос для роботи, бо зручно і ніщо не може зробити для моїх потреб краще. Вінда то перша любов, бо любити було нікого і звісно ігри. А лінукс є для роботи в інтернеті з максимальною анонімністю та звичайно це свобода яку не можуть надати інші дві системи)
Розумно, класний підхід.
Здоровий агностицизм - && замість ||.
Ще один з методів спробувати Linux це Ventoy, програма дозволяє встановити на флеш декілька дистрибутивів і потім обирати їх при запуску. Підходить, якщо потрібно спробувати окремі дистро, щоб обрати, наприклад
Якщо уважніше прочитати ліцензію Windows то ми побачимо, що операційна система не належить нам вона належить компанії от тому і йде навʼязування сервісів. P.S Я та людина яка читає права конфіденційності при запуску системи. Так так я ще існую😅.
Ай молодець 😉
Насправді, це корисно читати, там багато що можна дізнатись, наприклад де в якій країні будуть розглядати спір або електронна скринька керівної кампанії, або як реально називається компанія якій ти платиш кошти за ПЗ. І доречі там буде пункт хто може передавати твої данні і з яких підстав іншим компаніям.
Дуже корисно!
Здається, це і є визначення слова "ліцензія"...
Це стандартна ліцензія для інтелектуального продукту: Вам продукт НЕ належить, навіть за мільйон, якщо Ви не підписали договір продажі прав. Ви купили книгу - лише півкіло паперу. Ви купили компакт з музикою - лише 20 грам пластику. Ви купили двд з віндовз - Ви вже в курсі.
Банківська картка належить банку, але може бути у твоїй кишені.
Щиро дякую за популяризацію операційних систем сімейства Unix, зокрема дистрибуитивів на базі ядра Linux (GNU/Linux) серед українського населення 🫡🙌
Самий гарний огляд, що я бачив. І дуже правильна порада - спробувати все, а ще краще різні дистрибутиви. Насправді потрібно хоча б два тижні спробувати попрацювати, робити те, що завжди. У 90% це щось у web чи офісі, чи якомусь редакторі коду. Наприклад я так зрозумів, що MacOS це не для мене. І ще, в лінукс є багато зручностей, яких просто немає ні в windows ні в macos. Але новачок їх просто не буде використовувати. Тому, що в його звичках цього немає. І саме тому хтось хвалить лінукс, а хтось не може зрозуміти чому.
Дякую, друже 😊 У мене так само було коли починав своє знайомство з Linux. Хтось побачив Mint на моєму ноуті, я третій день його використовував. І почали мені розповідати чим yum краще за apt. А я навіть тоді не знав що з цього в мене на Mint 😂
@@11TY Хочу колись попробувати ) Ні я звісно знаю що таке лінукс але трульйон гілок і відгалужень різних гілок лінукса і відгалужень відгалужень від відгалужень очі не знають за що хапатись)) Хотілось би щось максимально беспроблемне з довгою підтримкою максимальною кількістю речей з коробки і можливістю настроїти все (ну ладно хоч 90%) з інтерфейсу бо консолькою вмію але дуже не люблю користуватись))) Чекаю на пораду
ПС хочется і пограти тому всякі вайни протони і тд хотілося б з коробки))
@@11TY ПСС мені найбільше в майках не подобаєтся що саме ВОНИ хочуть рішати чи моє залізо норм чи ні скажем 12-32 поточники амд райзен першого розливу і старі інтел на думку майків гірше ніж якись ПЕНЬ на 2 ядра два потоки (але зате в нього вже є а. зонд якого немає на старіших платформах) тож віндовс 11 тут себе майки "перевершили" хоч я думав що нижче вже немає куди падати. ПССС я не вважаю що віндовс постійно деградує але вони впроваджують те ЩО ЇХ НЕ ПРОСЯТЬ а те що просять ігнорують і тд Мій топ віндовсів ХП і 7 далі 10 і віста а 11 в самому кінці (8 і 8.1 не юзав).
@@evildonat9130 так Proton відразу доступний зі Steam, тільки встановіть Steam) Ви коли будете встановлювати ігри з бібліотеки Steam сам запропонує використати Proton. Потреба у Wine зараз не те щоб велика. Заміну простим програмам на Linux знайти просто, а все тяжке та велике на Wine не працює як треба. Є навіть ігровий Linux (Nobara) де вже всі Wine, Proton, встановлення драйверів налаштовані. Знаю молодиків, яких задовольняє цей дистр у геймінгу повністю.
@@11TY ПСССС віндовс і СПРАВДІ тобі не належить там в ліцензійній угоді про це прямо пише це така собі оренда з умовами (як от ми здаємо квартиру але не заводіть кота чи пса і тд і тп)
вчасний і чудовий випуск. Якраз взяв ще одну планку, для того щоб встановити додатковою системою убунту))) Дякую за гарне і відео і уркаїномовний контент!
Про лінукс багато бачів відео. Але ваша розповід мене вразила що я сам дивився як кажуть на одному диханьі.
Цікаво і доволі просто.як би в мене коли я вчився були такі преподи то був би я мабудь вже якмсь науковим діячем. Головне що Ви за словами не лізете у кишеню. Розповідь легка і доступна як кажуть і для малечі.Дякую Вам.підписка та все іньше на Ваш Ютуб. Вдачі. А зараз почну чітати коменти. Бачу це надовго.
1-й автор єдина людина яку я знаю яка вміємор що ти лоб одночасно в горизонтальними та вертикальними зморшками 2-е це 1 з найкращих україномовних роликів про Linux який я зустрічав завдяки вам ви допомогли мені визначитися з вибором дистрибутиву хочу таке саме відео по огляду графічних оболонок для Mint дуже вдячний за цей огляд 3-я не сподобалось кадрування тобто коли ви ближче то далі я трошки лякаюся від такого масштабування Коли ви то збільшитись то зменшуватися в кадрі це відбувається дуже різко
Я використовую на своєму старому ноутбуці з процесором N4020 Linux Mint Mate. Для повсякденцих завдань - це ідеальний варіант (як для мене). А нещодавно я ще й запитав інструкцію по встановленю додатку для роботи електронного цифрового підпису - тепер для мене це ще й повноцінна робоча машина! 😃
До речі я використовую Debian testing
Ці два слова, Debian Testing, багатьма людьми сприймаються як оксюморон) але цікаво, як вона вам?
Я тоже на Debian testing сижу
@@11TY вполне себе очень даже, в принципе редко что-то ломается, практически не ломается. kde plasma иногда падает, но как известно: "Plasma не падает"
@@11TY Як людина яка до цього сиділа декілька років на Arch можу сказати що Debian Testing відчувається чудово. Якщо чесно то до недавнього часу я як раз був з людей для яких debian та свіже ПЗ сприймалося як оксюморон) Але потім дізнався про різні випуски цього дистрибутиву та вирішив спробувати щось посереднє між стабільним та не стабільним випуском. В гілку testing пакети потрапляють з невеликою затримкою на відміну від не стабільної гілки (пам'ятаю що щось подібне робить дистрибутив mangaro але по відношенню до arch). Плюси тестової гілки ті ж самі що і у звичного нам стабільного релізу (велика кількість софта, можливість встановити мінімальний комплект програм без зайвих розширень, deb пакети для софта за межами репозиторіїв і так далі.) але вже з актуальними версіями ПЗ.
Дякую!🇺🇦🤝🇺🇦Це найзмістовніші компліменти безкоштовній ОС, з максимально інформативним підґрунтям!
А ще весь час мене збивав з теми ваш прожектор, який лупить прямо в камеру. Відчуття ніби я сиджу на допиті. Сенс такого перформенсу я так і не збагнув, хоча ретро одяг прикольний.
гоняв на linux пiвтори роки, дуже задоволений. Але вирiшив оновити ноут, придбав mac, в цiлому досвiд mac os дуже схожий на gnome. Тепер я впевнений, що на windows я не повернуся.
Дякую за вiдео! Саме те що необхiдно для новачкiв
Я вибачаюсь але мак ос після Windows а це що ти Гімно яке видаляє мені торент клієнти і злітає весь час програма по замовчуванню для відкриття торентів А також постійний пошук куди поділися програма торент клієнта після встановлення якщо її немає у Finder або у папці download
@@Superman471торрент для бомжів
відкрию таємницю , торент використовується не тільки для піратського контенту , а й просто для завантаження великих файлів@@BohdanVR666
Шо вирішив з конченим макосним файндером?
А що з ним?@@ko3ak112
Ваш контент - це щось. Сам користуюсь Linux Lite вже давно. Але пам'ятаю як починав) Через те, що подібного контенту (для новачків) було дуже мало, перехід відчувався, як поїздка на велосипеді без сідла))) Я ще й почав з Бодхі)
Дякую) як вам інтерфейс Мокша? Ніколи ним не користувався
@@11TY Як дивитись на сонце без окулярів). Схоже на старі кастомні теми на WindowsXP, якщо пам'ятаєте)
Многие говорят, что нужно поддерживать украиноязычный контент, когда по правде каналов на украинском который имеют лучше контент чем те что есть на русском мало, особенно, что касается IT. Этот канал определенно лучшее, что я видел вообще в ютубе на тему про Linux. Дякую друже.
Велком ту контент на англійській, а якшо не розумієш англійську то тобі не в ІТ
Хай живе український ютуб!
твоя думка така ж авторитетна як пердіж мого пса...
Це типу і обісрати, і похвалити?
@@romantkachenko3188 Ну почему обосрать, я к тому что мало каналов делает хороший контент радует, только то что я все время нахожу их больше, мне куда более приятней поддерживать наш контент, чтобы он развивался и люди видели смысл стараться и делать его лучше.
...оце так бляха новина, геніє, виявляється український контент весь цей час не розвивався нормально поки ми дивилися російський до початку війни, оце так дивний український контент, не може розвиватися на чистому ентузіазмі!
Дякую за контент.
Хотів і хочу придбати ноутбук, щоб повноцінно перейти на лінукс. Перейти на ПК з віндовс неможливо через роботу.
Радий, що Ви прислухалися до підписників та пропрацювали жести: їх кількість, відстань та самі види жестів ❤
Можна встановити лінукс на інший розділ (диск). Потім зможете обирати систему після включення комп`ютера.
Можна але граб свого часу мені так нерви вимотав....
@@serzhvovkgrub суттєво гірший, ніж grub2. Останній дозволяє суттєво більше зробити, що часами допомагає при збоях. Чесно, ніколи не мав з тим проблем.
а для ноута більшого і не тре, встройки хватає цілком для ютуба, тим більш сучасні амдшні встройки огого які
@@mrkotyuk
@@mrkotyukАга, а я власне такий колись купив, для розрахунків, втч на відеокарті.
На все решта вистачало встроєної.
Вибір відяхи має іти від того, чи будуть на ній колись іти розрахунки. Бо відповідний софт, визначає яку краще брати. Програми під Cuda - NVidia, HIP - Amd. OpenCl - ніби на обидві підуть. А ще є Intel OneApi , що ніби на всьому йде, але х.з. яке майбутнє тої технології+якась телеметрія там є.
Супер огляд. Особливо цікаво і доступно пояснено про дистрибутиви. Дякую.
Дякую, це найкраще відео по Linux в українському сегменті TH-cam! Я б навіть сказав - одне з кращих загалом! Все чітко, зрозуміло, максимально об'єктивно і без релігійної відданості ОС. Саме такі відео провокують людей спробувати для себе новий досвід з новою операційною системою, але при цьому, взявши до уваги всі потенційні проблеми чи ризики. Той хто додивився до кінця - зрозуміє що таке Лінукс і матиме до нього реалістичні вимоги!
Мені трошечки довелось покористуватись ElementaryOS, вона мені капець як сподобалась. Реально, від процесу встановлення і до анімацій. Про швидкодію заліза взагалі мовчу, це тупо топ в цей час, коли в мене вінда в простої хаває 5-6 гіг оперативи і запорює іноді найпростіші завдання. Але софту під мої завдання тупо не було, тому вернувся на вінду.
Які саме програмки ви використовуєте на windows?
@@bioplanet8436 та мені пакет адоба потрібен)
Вирішив нічого не видумувати в цьому сенсі, так як в ноут я не впираюсь навіть на вінді, у мене 32 оперативи і і7, тому мені в принципі пофігу. Просто сама система сподобалась загалом і сподобалось як вона ресурси системи використовує. Ну а то шо для моєї роботи не підходить - ну не рахую за мінус. Просто юзати в повсякденному житті - чичка, всім рекомендую на заміну вінди для простого заліза.
Чудово, що алгоритми ютубу підігнали мені це відео. Давно думав спробувати лінукс, а після перегляду даного відео в мене відпали всі сумніви і хвилювання. Наразі пробую Мінт ОС і задоволений максимально!
Мені теж сподобався Mint Cinnamon. Хочу на нього перейти повністю. Але не зміг розібратися зі звуком.
Не вийобуйтесь зі екзотикою. Ставите кубунту, не відрізните від вінди.
Ну як воно там?
@@MrTruth2 все було б нормально з кубунту, якби воно не починало дико виснуть після того як ноут з режиму сон виходить
@@MrTruth2 Mint це екзотика? xD
Ubuntu LTS, 15 років, в т.ч. в корпоративному середовищі на десятках ПК, політ нормальний)
Для десктопу, особливо без досвіду, треба брати deb дистрибутиви, тому що більшість софта таки буде в першу чергу у deb. Особисто раджу Ubuntu просто тому, що в ній за тебе вже багато чого зробили, в т.ч. по безпеці (а значить менше треба витрачати свого часу). Арчеводи, гентушники і т.п. "боги лінуксу" дуже активні і часто агресивні у маркетингу своїх спільнот, але треба ж реально оцінювати ситуацію;)
@@user-us8ez6pq3e плавали, знаємо) я писав про пересічного юзера, котрий не розбирається в залежностях, вразливостях бібліотек і т.п.. Софт ще треба вміти фільтрувати, перевіряти на вразливості, контролювати систему загалом.. Щоб раптом не стати частиною нового бот-нету)) Для новачка набагато легше використовувати готовий продукт від відомого постачальника + стандартні репи і горя не знати роками.
І ще, я ніколи не бачив арч і т.п. в корпоративному середовищі, ще й на десктопах. IMHO
Одним з перших був Ubuntu, весь час щось треба було поправляти, перейшов на Mint, набагато краще від Ubuntu, але все одно працювало не так як пишуть про лінукс. Попробував Manjaro, і вже десь років 7 користуюсь ним. Час від часу ставлю інші дистрибутиви. Як на мене для новачків це Manjaro. На роботі поставив OpenSuse думаю новачкам теж підійде. Ну і Mint так як спільнота Mint/Ubuntu дуже велика. А на рахунок агресивно маркетингу то це до Ubuntu, будь який пошук а як мені це налаштувати/встановити/виправити видає перші 3-5 посилання на форуми по Ubuntu,
@@юзер-Енеюс дивлячись коли все це було. Ubuntu LTS починаючи з 14 версії - це для мене еталон стабільності. Декілька машин досі працюють та оновлюються.
А багато посилань при пошуку - це якраз ознака розповсюдженості;)
Я поділився вийнятково своїм досвідом. Як кажуть, найкращий лінукс - це той, який краще знає твій знайомий, котрого ти будеш питати.
Моє IMHO що в корпоративному середовищі не місце rolling дистрибутивам. На сотнях машин вже банально часу не вистачає все це "лікувати". Надійність, стабільність, безпека та централізовані оновлення конфігурацій набагато важливіші за нові фічі. Але якщо "пан має вільний час та велике натхнення" - це ваш досвід і вибір.
Убунту в основному мруть через політику canonical, але новачкам я раджу все ж Fedora, вона також не складна
Я своїй тітці на старий комп, який ледве тягнув Windows 7 і зависав при відкритті TH-cam, поставив Lubuntu. Тепер все літає! Вона розібралася за 10 хвилин, бо їй потрібні були лише Skype для спілкування з сестрою, Telegram і Chrome для серфінгу та TH-cam. Тепер ніяких проблем!
Відео дуже кайфове, але хочу дати маленьку пораду
Вірогідність - властивість знання, істинність якого твердо встановлена суб'єктом
Ймовірність - характеристика можливості того, що випадкова подія відбудеться
Це всього лиш порада)
Безмежно радію зустрічаючи дійсно крутий україномовний контент.
Будь ласка, продовжуй в тому ж дусі.
Ви молодець! Дуже цікава інформація. Продовжуйте творити такий цікавий контент! 👏👍
Канал чудовий, автор офігенний, відео цікаве і корисне. Дякую
Останніх років 5-6 так. Але в ті часи, коли я навчався в школі, це було не так. Linux тоді був жахливим. На той час ОС Windows була набагато більше підготовлена до реалій життя, скажемо так. Моя субєктивна думка. Якщо порівнювати, теперішній Linux і те що було, це дві різні речі. Зараз і ігри, і офісний софт, і спеціалізоване вузьконаправлене ПЗ, для обробки відео і 3D, все набагато краще. Лайк і підписка, чудовий україномовний контент.
У вас справді талант пояснювати складні речі простими словами! Дуже дякую за відео, думаю після нього відсоток користувачів Linox має всі шанси зрости до 10%)
Дякую) таке приємно читати!
На жаль якщо навіть усі українці встановлять Linux, це додасть лише якусь частку відсотка користувачів цієї GNU. ((((
Я на лінуксе ўжо прыблізна з дзясятак гадоў, апошнія гадоў 7-8 карыстаюся Arch Linux, але відэа было цікава паглядзець і мне.
Як з підтримкою білоруської там? Перекладаєте інтерфейси?
@@new-lviv Ну нештачка перакладаецца. Хаця я выбраў сабе інтэрфейс на англійскай мове.
Цей спортивний костюм в середині 90х був дуже дуже крутий) ще із кросами рібок білі або рібок (вентилятор)
Це батін, привезений з Німеччини ще до мого народження 😅
Вітаю!
Для полегшення переходу не обов'язково обирати між цими ОС. Як компроміс, можна обидві встановити (принайні, win 7 працювала поряд із linux). Просто спочатку встановіть Вікна на окреми розділ накопичувача, а потім на інший розділ встановити Лінух (вибравши або використання вільного місця під час розподілу диска, або вручну розділити, використовуючи файлову систему NTFS). Лінуксовий завантажувач Grub має автоматично прописати всі шляхи і при запуску уомп буде питати, з якою ОСь'ю хочете зараз працювати. І буде як в тій старій рекламі - "І масло, і маргарин".
Забув додати: якщо на компі 2+ накопичувачі - на один можна вінду всунути, на інший диск - лінух. В такому разі звичайним перемиканням способа завантаження в БІОСі можна обирати яка система буде запущена. А перевстановлення кожної ОС буде "безболісним"
Саме так і користувався більше року Windows 7+MX Linux на двох різних дисках, але після встановлення Windows 11 MX Linux видалив. Доречі, MX Linux сподобалася і не здалася важкою та незрозумілою у користуванні незважаючи на відсутність досвіду.
@@ГеннадийПрищепович у всякому випадку з non systemd систем - artix #1
Багато років хочу спробувати linux. Завдяки цьому видиву, зроблю це найближчим часом. Дякую вам, що підштовхнули!
Ну шо? Як справи?
Дякую за цікавий контент! Декілька років ходив кругами коло Linux, тепер встановлю та спробую на старому ноуті! Ви надихаєте,тому буду розширювати навички хоча б на рівні простого користувача з мінімальними знаннями. Людей відштовхує порогова складність,не всі готові витратити купу часу на ті речі,які в пропрієтарних продуктах вирішуються в один клік.Але потрібно рости,і Ви надихнули на це!Підписка та вдячність! "Справжньго майстра визначає не його вміння,а кількість майстрів,яких він виховав( надихнув стати майстрами ( це моє доповнення)).С.Жермен!
Чудове відео, привіт від юзера gentoo :)
Згоден з абсолютно усіма словами автора, для новачків linux mint дійсно чудовий варіант
Якщо інтерфейс cinnamon здасться трохи заповільним - раджу спробувати mint з xfce
Було б круто побачити відео детальніше про Linux mint.
Автор чудовий,в захваті від його відео
я теж за популяризацію цього дистрибутиву
Тае, mint зараз дуже популярний
Так, було б цікаво. Ніколи ним не користувався.
Дуже гарне пояснення. Мені самому щоб це зрозуміти понадобилося декілька років. Може буде натхнення та бажання зробити відоси на тему налаштування та роботи вдома для домогосподинь щоб люди зрозуміли що linux це не "страшний звір" і його можно і треба використовувати вдома.
PS зачьотна спортивна куртка. ;)
робіть це вже зараз ане колись потім ,якщо хочете внести користь . прошивка відновлення смарифонів на android тільки віндовс ,
Прекрасне відео! Дуже багато різних сфер зачепили і з цінними порадами.
Всім хто вперше пробує лінукс - бажаю успіхів, автор дав чудові рекомендації до яких можна прислухатися
1) сподіваюся для користувачів ворд і ексель є окремий котел у пеклі. найкраща альтернатива гугл сервіси,і все одно на який ти ос
2) вже років так 8 на убунті, але коли спробував вінду, вона теж приємно здивувала. Мені здається навіть багато фішок лінуксу перейняла.
3) Ну а з драйверами все ж таки є проблемки, особливо по звуку і батареї, але проблема дійсно може вирішитися зі збільшенням частки ринку
@@bez_dna___ тому що обрабляти велику вибірку треба не в екселі,а в базі. Вже не раз натикався коли живе якикась компанія без іт департаменту, все ведуть в своїх ексельках, де вони вже такі великі і млн зв'язвік по листам та формулами.В них розбираэться в кращому випадку 1 людина і то з напрягами.І коли це все потім обробляється для завантаження в якусь базу,вот тоді ад. 99% людей достатньо функціоналу гугл сервісів.
А як у Убунти зараз з оновленням? Вона нормально оновлюється, чи ламається і потрібно перевстановлювати? Питаю бо цікаво - сам 8 років тому її пробував. Через місяць було оновлення і не зміг оновитися, вона у мене зламалась, полагодити теж не зміг, тобто потрібно було перевстановлювати. Встановив тоді Manjaro(гілка дистрибутивів Arch, rolling release) і з того часу не перевстановлював, декілька разів воно ламалось(так що аж не грузилось), але успішно лагодив.
та насправді OnlyOffice має хорошу сумісність зі звичайним офісом, LibreOffice завжди має проблеми з сумісністю, та й інтерфейс там ...
Це для гугл-шіта є окремий котел у пеклі, якщо у таблиці вам потрібні формули, складніші за шкішкільний рівень інформатики.
@@Mighty-Man Так, в мене формули складніші і гугл-форми не підтримують усі формати даних які я використовую в роботі.
Взяв і поставив Linux. Не пошкодував. І остаточно видалив Windows. Також граю на Linux. Зараз на EndevourOS, задоволений роботою з коробки, чудовим дизайном KDE Plasma та безплатним ПЗ (хіба ігри не завжди безкоштовні). Звісно, що не без проблем, але мене усім задовольняє на максимум.
KDE крутий. Зручний, швидкий і написаний на адекватному тех. стеку
у шо ти там на ньому граєш? :D на ньому можна грати тільки в ті примітивні іграшки, що йдуть з його дистрибутивом або в онлайн ігри в браузері.
тільки не розказуй мені про якесь очко типу Вайн.
@@testdeim Дуже вражають пізнання теми. Величезна кількість ігор у Steam, якщо що. Раджу подивитись статистику сумісності на Steam Deck.
мене не цікавлять інді іграшки. я граю в популярні ігри, що постійно виходять. часто їх нема навіть для ПК, бо спочатку вони виходять ексклюзивно для плойки або ХБокс, а вже пізніше виходить версія для Віндовс. Нормальні ігри не виходять для Лінукс. І як правило, в таких іграх задіяна компанія NVidia, котра для лінуксів свої провідні технології для відеокарт не пише. тож ігри це не про лінукс. як і все інше, крім розробки і адмінстрування.@@Lavashyk
@@testdeim а шо з вайном то не так? та і стім дає підтримку хуєвій кучі ігор
Бережи тебе Боги Потоків Інформації, чоловіче! Розклав все доступно, зрозуміло і цікаво. При такій подачі готовий дивитись навіть 10-годинний обзор. Висока подяка😊
не сприймайте як сноба, але граматично три приголосні не можна ставити, тому має бути "безоплатна" чи "безкоштовна" )) сам використовую! за контент - лайк!
Топовий контент українською мовою! Дяка автору!
На жаль, саме через проблеми з драйверами nvidia свого часу не зміг нормально користуватися Лінуксом на ноутбуці. Це ще один підводний камінчик... Перед покупкою ноутбука, при бажанні встановити на ньому Лінукс, треба дослідити сумісність аппаратної частини.
А от на китайському міні-ПК Лінукс чудово працює. Спочатку Убунту, потім Дебіан. В порівнянні з ВІн11, споживання ресурсів на порядок нижче - в режимі домашнього файлового та медіа-сервера, та центру керування розумним будинком.
Дякую) Nvidia Optimus часто біль і під Windows. На Linux все інколи гірше завдяки "чудовій" Nvidia.
@@11TY нвідіа не потрібна, є АМД 😊
@@ShadowareCo та давно вже був би на AMD, якби була альтернатива CUDA. 3D рендрер, відео рендер, різні розрахунки ШІ йдуть через CUDA та RT. OpenCL є тільки у третині проєктів та працює значно повільніше. Як тільки AMD закриє це питання, у Nvidia не буде більше козирів для роботи.
@@11TY просто розробники неосилятори не можуть у Vulkan
Тут більше впливає доля Intel Arc на ринку, чим більше, тим краще
Ну і, звичайно ж, скрізь є підтримка куди, бо невідія допомагає її реалізувати
@@Dmytro-Tsymbaliuk саме так. Варто ще не забувати, що CUDA - це не тільки програмна реалізація, як Vulkan. Це тисячі ядер для розрахунку всередині відеокарти. Тому якщо Intel чи AMD захочуть в це вплулатись, то окрім титанічної праці з розробниками ПО треба або такі ж ядра придумувати, або якимось магічним чином реалізувати розрахунок на графічному ядрі)
Дебіен - сила, арч - могила!
Гарне відео. Відразу стає зрозуміло що треба ставити вінду і працювати, а не витрачати час на зоопарк лінуксів. 😂
Щось якось вінда і "ставити та працювати" взагалі поряд не стоять:) То багнуте непорозуміння не може забезпечити коректну роботу навіть вбудованих функцій. Там все працює через сраку, особливо мережа
Вітаю. Погоджуюсь з усім сказаним на 100%. Я мав досвіт використовувати Лінукс мінт. Процес інсталяції дуже простий. Однією із проблем було для мене різні види інстанції програм для Лінукса. На цей момент я використовую Віндовс, але у майбутньому планую встановити Лінукс поруч із Віндовс. Мене було б цікаво ще раз дослідити Лінукс.
Дякую друже за контент. П'ять років тому, дістався нарешті до безмежного світу лінукс і перепробував безліч дистрибутивів, зупинився на Лінукс Мінт, версії LMDE. Це дуже приємно, коли систему можна максимально підлаштувати під себе - ідеально, естетично та дуже стабільно.
супер контент!!
З 2019 року користуюсь Ubuntu, жодних проблем не відчуваю. Нещодавно навіть поставив Steam та через протон запускав ігри 😉
Та проблем там в принципі не повинно бути, її сруть в основному через політику canonical
встановіть програму флешер до мобільних ? слабо знайти ?
@@mantusism по секрету скажу, для прошивки більшості телефонів програма флешер не потрібна:)
0:16 прямо зараз дивлюсь це відео на машині з лінуксом
Доречі Arch :D
Я був тим самим новачком що попав на «став першим Арч» але він мене не злякав, а зацікавив, а після pacman хочеться вийти у вікно від інших пакетників лол
Як на мене першим доя більшості повинен бути Ubuntu, popos, mint чи навіть manjaro. Вчитись літати одразу на справжньому літаку - погана ідея :D
А от про arch wiki повинні знати одразу
Сподіваюсь що хочеться вийти у вікно не через те, що треба писати довге install замість -S ? 😂
@@11TYні, не через це)
Все інше повільне як на мене, не таке як merge з gentoo але все ж таки)
Хоча це мабуть тому що він був перший і все
Випадково потрапив на відео! Дуже якісний контент - однозначно підписка! Додатковий лайк за "трошки ретро"😅 Бажаю розвитку каналу в подальшому! 💪
Цікаво і зрозуміло про Linux. Дякую! Ретроспортивка - бомба!
Слабким місцем Linux, що заважає йому замінити вінду на офісних ПК є саме недоступність комерційного софту, що є індустріальним стандартом. Це продукти Adobe, Autodesk, Graphisoft, MS Office. Навіть якщо щось можна запустити, компанії не будуть ризикувати, якщо сам розробник ПЗ не підтримує Linux.
Якраз Linux і встановлюють багато організації як офісну систему, бо офісна система це текстові редактори, бази даних, принтери, сканери і спільна робота ))) У нас саме такий офіс.
@@Mihaell_tumbleweed Це круто, якщо є така можливість. Але в моїй компанії, наприклад, коли обирається єдина ОС для робочих місць, то потрібна сумісність з купою специфічного софта: Autodesk, SolidWorks, SAP ERP (досі товстий клієнт для вінди), CFD-системи (ANSYS), купа софту для розрахунків, кошторисів і т.п. - все це під вінду. Вартість ліцензій МС тут вже копійки, бо деякий софт коштує під $10k на рік на одне місце.
@@Mihaell_tumbleweed серверна частина - нема питань - тільки UNIX та Linux
Скільки грошей треба середньостатистичному користувачу що б купити підписку від абоб та офіс, програми від автодеск? Залиште професійний софт професіоналам, не тільки вони користуються комп'ютерами.
Дякую за популяризацію Linux українською! Користуюсь щоденно більше року, NVIDIA купу проблем створює)
З 2006 року на лінексє, ніяких проблем з нвидиа не мав, з радеонамі так- той ще гємор.
А так працює досі дебіан на via epia 10000 ,як що вкурсі що це таке...
29:42 Тут проблема не у програмному забезпечені. А у тому що формат .doc є відстійним пропрієтарним розширенням. Жодна програма, яка відкриває окрім Microsoft Word буде не правильно показувати вміст файлу, десь буква зіскоче, десь символи будуть замінені ...
Тому краще використовувати формат .odt, який відкривається всюди однаково і у Word, і у LibreOffice.
Тут питання ж не в тому що буде використовувати конкретна людина. А в тому, що з більшою вірогідністю до неї прийде doc чи ptt, а не odt. Підтримка doc реалізована у Libre через реверс інженіринг. А порада щодо використання odt чудова. Якщо нею користуватимуться і на MS Office, що навряд
По-перше .doc вже давно не використовується, використовується .docx. Проблеми будуть тільки зі складним форматуванням. З практики люди зараз більше працюють в Гугл Докс так їх не цікавить що там підтримує саме Ворд.
Гугл доки, лайв версія офісу
@@new-lviv, ога-ога. В зсу - таймсньюроман 12-14 і нііпьот.
Дуже класне відео, мені дуже подобається подача контенту, бажаю розвитку цього каналу
Дякую)
Крутий відос, дякую. Зовсім не очікував такого цікавого контенту
Чого мені на Лінуксі бракує, так це професійної програми САПР (усе наявне - для малих проектів і з обмеженими можливостями). Був би давно забув про Віндовс як про страшний сон. (Єдина надія на Plasticity - відносно новий проект, який працює у зв'язці з Блендером і поступово обростає функціоналом.) А так то тяжію до BSD-подібних - Slackware, *BSD, але бачив багато хороших відгуків про Mint.
Якщо 3д моделі - FreeCad, Blender. Пробував перший - може бути. Ніби люди навіть рахують CFD i FEM використовуючи FreeCad. Платити дикі гроші за софт, який потім підніме ціни або викине необхідний тобі функціонал - ні дякую. Може вам щось із того зайде.
Ще один момент - 80% віндовс версії програм спокійно запускаються під лінуксом на емуляторі Wine. Треба буде все одно потанцювати з бубном, але воно того варте.
@@ІгорАлієв користуюсь переважно Rhinoceros 3D для роботи. Хто шарить, той підтвердить, що після неї навіть SolidWorks здається дубовим. Під Вайном вона не дуже, оскільки вимагає апаратного прискорення. А Блендер - то, звісно, любов - для полігонального моделювання.
I use Arch btw
Гра престолів монтувалась і коліркорегувалась на DaVinci resolv, це так, до слова
Так і є. Майже весь серйозний продакшн зараз робиться в Resolve+Nuke. При чому на Linux. Але для виміру TH-cam-домашні відосики можна використовувати будь-який редактор)
Дякую за класний якісний контент💪
Чекатиму більше відео про Linux😁
Сам починав з Linux Mint Cinnamon десь рік користувався і потім посипалось😏 Ubuntu, Fedora, Manjaro, MX🤪 перебирав як працювати у інших дистрибутивах.
Пробував через віртуалку і встановлював як основну систему. То на мою думку через віртуалку гірше працює, можливо я щось не так зробив (не виключаю цей момент).
На віртуалці залізо емулюється, плюс виділяється менше ресурсів. Тому працює повільніше, інколи з лагами, інколи з артефактами
Неймовірно, чувак з 90х записав відос про сучасні ОС, або пророк, або у нього була машина часу!
Або старий татків костюм) Дякую)
Аналогічні думки про Adidas))) але тембр голосу та подача матеріалу ідеальні.
Онліофіс навіть і не чув про таке, лібро ван лав поставив і закохався.
дивна річ в мене, на віндовсі коли виникала проблема то настрій мінявся на поганий, а на лінукс пішов в апдейт, загуглив, вбив 2 команди в термінал, перезагрузив пк і все працює і ніяких реєстрів на копань в лайні
Дивна річ - в мене Windows дуже добре працює роками. В реєстрі не длубаюсь.
@@OK-kn9cn коли регулярно користуєшся 4 мовами то закономірно виникає бажання зменшити напругу на пальцях за допомогою перебінду на більш зручну клавішу або як в моєму випадку CAPSLOCK, але як виявляється закрита система як Windows не дозволяє тобі зробити настільки базову річ без завантаження індоскрипта)(Там ще баг коли ти маніпулюєш файлами то цей софт ламається, а альтернатив немає)
@@OK-kn9cnв мене відразу після встановлення працює через сраку. Це при тому що всі драйвера вона ставить сама. Великі проблеми з локальною мережею
@@OK-kn9cnБо, якщо воно добре працює, нашо туди лізти.))
Купував ноут без системи, встановив він 10, але пропонували і лінукс. Так от пам'ятаючи про те що я колись не поставив лінукс я з часом знайшов ВСІ програми якими користуюсь кросплатформенні. І дав собі слово, якщо він 11 23Н2 ляже в синій екран буду з нею прощатись і видивився собі маджаро з гномом, або з КДЕ, або мінт з цінамон, а може все-таки убунту?😂
А може федора?
ні в чому собі не відмовляйте) Можете хоч все по черзі спробувати
Якщо з КДЕ, то Кубунту. Має сенс ставити LTS релізи, у квітні буде наступний.
@@mks-hа можна і відразу всі:)
як вчасно до мене прилетіло ваше відео, якщо ви розумієте про, що я) Дякую, дуже інформативно.
Про те що вінда тобі не належить це топ) Раніше хоч писали мій комп'ютер, а зараз - цей комп'ютер. Я якийсь час активно користувався xubuntu, і мені дуже подобався цей дистрибутив)
free = вільна. Тобто протилежніть пропрієтарним (закритим) системам.
До речі, Існують и платні системи на базі Linux. (RedHat, Oracle і т.п.)
Маєте рацію) якраз хотів вказати що за популярні споживацькі системи платити не треба. Бо це найбільше чудо, що живе та розвивається попри все
@@11TY просто на мою думку, відкритість - це одна з наприємніших фіч!) У той час, коли більшість програм намагаються постійно обманювати, збирати дані та заробляти на користувачах, linux'ом можна користуватись та відчувати себе людиною. Не треба турбуватись за ціі всі підписки, реєстрації, обмеження і все, що великі компанії так люблять. І це набагато приємніше, ніж просто "безплатна система"
В першу чергу платиш за наявність підтримки, а не за сам продукт в даному випадку
@@macedonskyua Здається вони обійшли GNU GPL лицензіювавши самі пакети що вони зібрали для системи, чи щось таке. Ну і плюс підтримка, так.
@@macedonskyuaвиключення вінда, там підтримки 0 незалежно від того чи заплатив ти чи ні
Навіщо лякати людей? Лінукс вже приблизно 3 2005 років досить дружній до користувача. А програм на нього вже мабуть більше, ніж на Вінду. А з розвитком Вайна - питання запуску деяких програм зовсім не питання. Декілька днів тому подумав про перехід на Лінукс. Це буде Мінт, як найпростіше рішення. я не новачок - збирав ядро конкретно під своє залізо - втричі приріст продуктивності.
Многие говорят, что нужно поддерживать украиноязычный контент, когда по правде каналов на украинском который имеют лучше контент чем те что есть на русском мало, особенно, что касается IT. Этот канал определенно лучшее, что я видел вообще в ютубе на тему про Linux.
ти клон чувака, що писав:
Многие говорят, что нужно поддерживать украиноязычный контент, когда по правде каналов на украинском который имеют лучше контент чем те что есть на русском мало, особенно, что касается IT. Этот канал определенно лучшее, что я видел вообще в ютубе на тему про Linux. Дякую друже."
???
ем, а як ти без підтримки уявляєш собі якісний контент? спочатку іде підтримка, потім якість, а не навпаки.
Цей канал це відкриття року❤ дякую
А от тепер я все зрозумів. Дуже дякую за відео. Шикарна подача інформаці. Все зрозуміло. Запитань немає
я зібрав собі комп для ігор, я не хочу вчитись, я своє відучився тому: "вінда моє все" я просто хочу зайти в стім чи єпік та запустити ту чи іншу гру і щоб одразу все нормально працювало а линукс це купа геморою з налаштуваннями бррр
Я бы советовал новичкам ставить дистрибутив с поддержкой deb пакетов для легкой установки программ с сайта производителя (так как не все программы работают корректно через Snap/Flatpak). Это Ubuntu, Kubuntu и Linux Mint. Однако если у вас 4К монитор и нужно 150% масштабирование как мне без размытия в некоторых программах (привет Android Studio) то Kubuntu с KDE Plasma ваш единственный выбор.
KDE Neon теж хороший варіант, прямий наступник кубунти
Этой теме столько лет, сколько существуют операционные системы. И, по-моему, Линукс никогда массово не переселится на компьютеры пользователей. Да, "красноглазиков" достаточно много, но не настолько, чтобы говорить о массовости. Ну не будет рядовой пользователь часами ковырятся в операционке. В своё время, с 1999 года по 2016 год у меня стоял "линукс", последние пять лет Арчлинукс. Но, увы, в конечном итоге пришлось вернуться на винду.
Потому что Линукс был, есть и остаётся специализированной ОС. А Майкрософт сделали упор на рядовых пользователей
Хто тебе заставляє ковирятись в системі?
@@vladko397 "арчем" приходилось пользоваться? Явно, нет , иначе не задавал бы подобный вопрос. Ну а я довольно долго, лет пять-шесть или больше. Начинал в 1999 году с "красной шапочки". Конечно, "сюсой" можно и без ковыряния. Многое зависит от дистрибутива. А вообще пользоваться Линуксом без ковыряния, как бы, не по фэньшую. Сиди на "винде" и радуйся, хотя я и "винду" ковыряю ))).
И вообще не задавай глупых вопросов, причём тут "ЗАСТАВЛЯЕТ"? Это выбор каждого.
@@А.Ихалайнен арч це такий дистрибутив, якщо тобі не подобається консоль став федору:) є і вінда без графічного інтерфейсу якщо що:)
@@vladko397 а где ты прочёл, что мне щось, десь не подобається?. Ты сам за меня придумываешь комментарии? Я ничего такого не писал. Мне наоборот очень понравился "Арч", ты его сам создаёшь с базового, сам настраиваешь и он у каждого индивидуален. Можно и "Генту" выбрать в таком случае. Ты явно плохо знаешь Линукс. Я вообще где-то с пол-года сидел без "гуёв".
А на винду пришлось перейти, потому что внук "заставил" ))), ему игрушки надо были, вот так.
Молодець, продовжуй в тому же дусі. Гарний україномовний контент. Вподобайка на підтримку каналу.
О, дуже радий, що знайшов ваш канал завдяки рекомендаціям TH-cam!) Дякую Вам за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски. Підписався
Manjaro на основе Arch отличный дестрибутив. Ничего там сложного нет, на уровне Mint если мы говорим о userfriendly .
угу, и так же pamac который все сломает при первой же попытке установки. Нет, спасибо. EndeavourOS в этом плане лучше
Дякую за відео! Спробую Мінт😊 Нюк - це просто бомбезна прога, тяжко було з АЕ перелазити але інструменти для композа там значно крутіші.