Плавкие предохранители. Что с ними может быть не так?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ก.ย. 2024
  • Это не реклама. Мы не продаем предохранители. Мы можем все о них рассказать, можем научить выбирать. Кстати, научить можем и многому другому. / r717.kyiv
    У нас был интересный случай на обьекте. Решили показать и рассказать. Случай связан с плавким предохранителем в установке компенсации реактивной мощности.

ความคิดเห็น • 3

  • @tangerine-pank
    @tangerine-pank ปีที่แล้ว

    Добрий день, допоможіть, будь ласка із вибором запобіжника. Я зупинився на плавкій вставці Siemens 3NA3 832 на 125А але ніяк по часово-струмовій характеристиці не можу розібратись чи підійде номінал 125А, чи треба менший, чи взагалі слід обрати інший запобіжник. Опишу коротко суть - збираю акумулятор на елементах lifepo4 eve lf105 - 4 комірки послідовно по 3.2В 105А = 12В 105А , і все це буде обв'язано проводами 4AWG (десь 21мм.кв.) - і планується, що номінальний струм для цих проводів в системі буде 100А. І щоб захистити систему від перенавантаження та КЗ - необхідно після плюсової клеми акумулятора поставити запобіжник. Номінал запобіжника обирався виходячи із 125% від номінального струму, на який розрахована робота проводів. Тобто, в моєму випадку, це виходить 125 Ампер. Чому саме запобіжник такого типу - через те, що струм КЗ акумулятора такого типу може сягати 20кА і більше, і щоб при такому КЗ запобіжник міг розімкнути електричне коло - треба, щоб у нього була така характеристика. І тут наче все - пазл склався, але я дивлюсь на часово-токову криву цього запобіжника і не можу зрозуміти при якому струмі він розімкне коло, чи то більше 200 А чи то я не так все розумію, не хочеться, щоб поки запобіжник буде думати коли йому розплавитись - тим часом поплавились провода.... Американці рекомендують використовувати у збірках запобіжники ANL, або класу Т - швидкодіючі, або на клеми MRBF, але прикол в тому, що рекомендують лише перевірених виробників - eaton bussmann, littlefuse, Blue Sea Systems, які в наших краях не знайдеш , а ті що є на нашому ринку чи на аліку - там щось страшно брати - у відгуках пишуть, що на 40А що на 200А - китайці роблять одне й те ж, лише назви міняють. І виходячи з усього, я вирішив взяти отаку плавку вставку в надії, що вона захистить 100 Амперний провід від того, щоб він не згорів при перенавантаженні і КЗ. Підкажіть, чи пішов я правильним шляхом, чи таки треба цю плавку вставку брати на менший номінальний струм ?

  • @elektrik_shemotehnik
    @elektrik_shemotehnik ปีที่แล้ว

    Я не можу зрозуміти одного - чому конденсатори для компенсації реактивки не стоять в клемній коробці кожного електродвигуна????

    • @coolequipment
      @coolequipment  ปีที่แล้ว

      1. Двигуні різні - потрібно розширювати лінійку конденсаторів, а це не вигідно виробникам.
      2. Розміри конденсаторів значні.
      3. Для комутації конденсаторів використовується спеціальні пускачі. Якщо використовувати такі на всю установку "двигун-конденсатор" буде дорого.
      4. Захист конденсаторів (запобіжник, автомат) повинні бути більш чутливі, відповідно дорожче.
      5. Включення конденсатору повинно бути з затримкою від пуску двигуна. Додати реле часу - дорого.
      6. Умови експлуатації конденсатору та електродвигуна відрізняються. Мова про температуру.
      7. На підприємствах крім електродвигунів можеть бути додаткові генератори реактиву, до яких конденсатор не встановиш.
      Отже, індивідуальна компенсація має право на життя, але для потужних підприємств оптимально використовувати групову або загальну установку.