AGLAONEMA - jak dbać o aglaonemę, jakie wybrać jej stanowisko i jak podlewać. Poradnik roślinny

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ส.ค. 2024
  • Soczyste kolory i imponujący pokrój aglaonemy zrobi wrażenie nawet na najbardziej wytrawnych ogrodnikach! Jej znakiem rozpoznawczym są intensywne barwy - jasna zieleń przeplatająca się z żółtym i różnymi odcieniami soczystego różu.
    Niezwykle efektowne ornamenty na jej liściach ozdobią każde wnętrze i wprowadzą rajskie kolory do roślinnych kolekcji zdominowanych przez zieleń. Wyjątkowy wygląd nie równa się wyjątkowym potrzebom - jako roślina doniczkowa, jest naprawdę łatwa w uprawie! Dzięki niewielkim wymaganiom sprawdzi się nawet u początkujących miłośników roślin.
    Co zrobić, aby aglaonema pięknie rosła i zdobiła nasze wnętrze?
    Obejrzyjcie krótki poradnik i dowiedzcie się, jak dbać o te piękne rośliny.
    Dowiecie się:
    🌤️ jakie stanowisko wybrać dla aglaonemy
    💦 jak często należy ją podlewać
    🌱 jaka doniczka i podłoże będą dla niej odpowiednie
    🌴 na co uważać w pielęgnacji
    👌 jakie są różnice między odmianami
    i parę innych ciekawostek
    Macie już w swojej kolekcji wielobarwne aglaonemy?
    Jeśli masz wątpliwości lub pytania, napisz na naszej grupie:
    👉 / malaszklarniadostawa
    🌿 Nasz sklep z roślinami:
    malaszklarnia.pl​​
    👋 Napisz do nas:
    FB: / malaszklarnia​​
    IG: / malaszklarnia​​
    Dzięki!
    #aglaonema#rośliny​#małaszklarnia

ความคิดเห็น • 18

  • @ptr1989
    @ptr1989 4 หลายเดือนก่อน +1

    Ja podlewam agloanemę dosyć skromnie i fajnie rośnie. Raz jak podlałem za mocno to zaraz na kilku liściach pojawiły się brązowe plamy.

  • @TheBellanita
    @TheBellanita ปีที่แล้ว

    W moim domu w Polsce od wielu lat cieszyłam się Agloanemą qeen silver. Przeprowadzając się do Norwegii 5 lat temu zapragnęłam mieć kwiaty rownież, które tu sa bardzo drogie. Jednego dnia kupując w biurze bilet miesieczny zauważyłam mnostwo tych kwiatów tam...i poprosiłam o odnóżkę wspominając o moim sentymencie do nich... Pani z uśmiechem zabrała się żywo i obdarowała mnie. 😅...A w styczniu udało mi się kupić maleństwo tej red..odmiany. Jest również śliczna. Pozdrawiam serdecznie ⛅🇧🇻

  • @BARBARA-xg9ex
    @BARBARA-xg9ex ปีที่แล้ว +2

    No niestety, moi drodzy, zrobicie krzywdę swoim aglaonemom jeżeli zasugerujecie się informacją, że aglaonemy lubią wilgotne podłoże. Obejrzałam wiele filmików o hodowli tych roślin i nie mogę wyjść ze zdumienia jakim cudem niektórym osobom udaje się hodować te rośliny w hydroponice lub w seramisie, jak znowuż sugeruje inny sklep internetowy "Zielony parapet". Ja zastosowałam się do porady" Zielonego parapetu" i w ciągu niecałych 10 dni o mało co nie straciłam 4 małe, ale bardzo dobrze ukorzenione, rośliny. Seramis był lekko wilgotny a jednak za długo trzymał wilgoć i wszystkie 4 roślinki omdlały. Jedna tego nie przeżyła. Wyciągnięte z seramisu wszystkie miały zgnite korzenie. Żeby nie było uwag, to z góry zaznaczam, że korzenie, przed przeprowadzką do seramisu, zostały bardzo dokładnie oczyszczone z poprzedniego podłoża i były czyściuteńkie. Seramis bardzo mnie do siebie zniechęcił bo nawet zioła nie chciały w tym rosnąć i ginęły. Po zakupie ziemi dla roślin nietolerujących wilgoci, delikatnym podlewaniu i odczekaniu aż ziemia przeschnie przed kolejnym podlaniem ,moje inne aglaonemy mają się doskonale. Możecie spróbować z wilgotnym podłożem ale wtedy te rośliny trzeba bacznie obserwować i jeżeli, nawet po kilku dniach, coś dziwnego będzie się z nimi działo natychmiast wyciągnąć z takiego podłoża. Założę się, że znajdą się osoby, które będą miały odmienne doświadczenia i podobnie, jak Pani z filmiku, będą twierdzić, że tylko wilgotne podłoże jest wskazane dla tych roślin. Zatem doszłam do jedynej konkluzji. Różne rodzaje aglaonem wymaga innego podłoża i podlewania. Ale, po zastanowieniu się, jest to bez sensu . O co tu biega nie mam zielonego pojęcia!
    Rośliny, które o mało co nie zginęły w wilgotnym podłożu to Maria Christina i Silver Queen czyli rośliny o zielonych liściach zaś te, które lubią sucho przed kolejnym podlaniem to China Red, Zircon Red i Osaka. To moje aglaonemy i nigdy więcej żadnego podtrzymywania wilgotnego podłoża!

  • @dariarafael2167
    @dariarafael2167 7 หลายเดือนก่อน

    Witam, super filmik. Cz można je posądzić w dużej donicy mieszając np. 2,3 odmiany tak żeby rosly np. kaskadowo, wzajemnie się uzupełniając? Jeśli tak to poproszę o jakąś podpowiedź dotycząca tych odmian. Marzy mi się połączenie takich z różowym wybarwieniem i zieleni z bielą. A może można połączyć aglaonemy z zielistką od dołu?

  • @karolszkaradek4019
    @karolszkaradek4019 3 ปีที่แล้ว +8

    Ciekawe, że większość zaleca, żeby dać im przeschnąć między podlewaniami, a wy sugerujecie, żeby trzymać je w wilgotnym podłożu

    • @klaudiakubiak9886
      @klaudiakubiak9886 3 ปีที่แล้ว +4

      Też pierwszy raz się spotkałam, żeby aglo trzymać w wilgotnym podłożu. Mają na tyle grube korzenie, że może im to zaszkodzić

    • @tmm9112
      @tmm9112 2 ปีที่แล้ว +3

      Ja się spotykam z bardzo sprzecznymi informacjami. Dlatego moja aglaonema ledwo zipie. Ale zauważyłam, że jednak woli przesuszenie. Ma tak grube korzenie, że na bank magazynuje w niej wodę. Trzymam teraz jej ogryzek z jednym liściem w perlicie i od kiedy przesycha na wiór - zaczęła być zadowolona.

    • @tmm9112
      @tmm9112 2 ปีที่แล้ว +1

      @@klaudiakubiak9886 dokładnie

    • @BARBARA-xg9ex
      @BARBARA-xg9ex ปีที่แล้ว

      A ja o mało co nie straciłam swoich sugerując się taką poradą., chociaż widzę filmiki, gdzie ludzie trzymają aglaonemy w hydroponice !!????

    • @emiliak1665
      @emiliak1665 ปีที่แล้ว

      @@BARBARA-xg9ex W hydroponice rośliny wytwarzają zupełnie inne korzenie, sama zastanawiam się czy nie przenieść swojej do hydro, bo jednej ciągle jej coś nie pasi...Trzymając w bigosie zdecydowanie przesuszam, jedna rośnie cudnie, druga również wytwarza nowe liście i pędy, ale stare ciągle żółkną. Tak czy inaczej również pierwsze słyszę, ze aglaonemy lubią wilgotną glebę..raczej w takiej gniją.

  • @adamt.497
    @adamt.497 2 ปีที่แล้ว

    Co robić z kwiatami? Odcinać?

  • @agnieszkadudko1281
    @agnieszkadudko1281 3 ปีที่แล้ว

    Witam.
    Ma Pani jakiś złoty środek na pokonanie skoczkogonkow, bo wiem, że jest metoda, żeby utopic gady,ale raczej zabije peperomie i Alokazje tym sposobem. Podobno działa podlanie czosnkiem lub woda rozcieńczoną z wodą utleniona, ale to znowu zalanie roślin 😪
    Przesuszenie może być ok, ale czy do tej pory skoczkosronki nie zeżrą mi rośliny 😢
    Może ktoś ma jakieś rady.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  • @bogumiastepien1627
    @bogumiastepien1627 3 ปีที่แล้ว

    A jak się je rozmnaża?

  • @Asterofon
    @Asterofon 2 หลายเดือนก่อน

    Japierdziele oszalec mozna,co film to inne wymagania co do wody,tutaj ze plastik nie glina bo woli wilgotno.Gdzie indziej ze lepiej przesuszyć niż trzymac w wilgoci,a w zimę to już w ogóle skromnie z wodą.Ja posadzilem swoje w dobrej ziemni w proporcjach 60ziemnia/20%perlitu/20%piachu.Lekka mocno przepuszczalna gleba wyszła.

  • @bozenon9923
    @bozenon9923 2 ปีที่แล้ว +2

    A ja nie dziękuję, bo przez ciebie moje aglaonemy zostały przelane, przez głupoty, które tu wmawiasz ludziom. Rodzice posłuchali i po moim powrocie rosliny do wyrzucenia.

    • @BARBARA-xg9ex
      @BARBARA-xg9ex ปีที่แล้ว

      Widzę, że mamy te same doświadczenia. Ja o mało co nie straciłam swoich aglaonem przesadzając je do seramisu za poradą innego sklepu ogrodniczego. Seramis za długo trzymał wilgoć i wystarczyło 10 dni aby korzenie zgniły.

    • @dorotalyzwinska9956
      @dorotalyzwinska9956 10 หลายเดือนก่อน

      Mam tylko jedną Aglaonemę Lemon Mint od początku trzymaną w Seramisie. Rośnie super już 3 rok. Podlewam ją raz w tygodniu: zimą (suche powietrze) i latem. Nie do końca się zgadzam 😉