Ja bym prosił Pawła o info tutaj co konkretnie, jakie modele tego przedwzmacniacz ma i jakie końcówki mocy, niech to będzie też jako inspiracja dla innych, może warto sobie coś zmienić gdy się jeszcze jest na tym etapie.
@@kanthoskhan Feliks Audio Envy, końcówki Fosi Audio ZA3 😁 Komentarz przypinam, ale o moim systemie będzie w ogóle oddzielny film na naszym kanale, gdzie więcej opowiem ;)
@@Q21salon A w jaki sposób mając pojedyńczego pre-out'a podłączyć dwie takie koncówki ? Bo jedną to oczywiste - ale jak podstąpić z dwoma ? PS - też czekam na opisy Waszych systemów :)
Świetny duet panowie, miło oglądało się nowy odcinek! Kanał rozwija się w dobry kierunku, czekam na kolejne ciekawostki od was. Dzięki takim właśnie odcinkom wiele osób zrozumie co i jak w świecie audio, być może poszerzy szeregi nas - entuzjastów dobrego brzmienia :)
Miałem Audiolab 6000A i póki był podłączony jako końcówka do RME ADI dac-2 FS to było nieźle. Sam Audiolab w trybie integry brzmiał dużo gorzej. Po wymianie Audiolaba na mocniejszy wzmacniacz jedynie zastanawiałem się nad podobnym rozwiązaniem pokazanym na filmie - czyli użycie lampowego wzmacniacza słuchwkowego jako przedwzmacniacza, ale doszedłem do wniosku że prawdopodobnie nie usłyszę różnicy, więc zostawiłem RME ADI który działa jako DAC i przedwzmacniacz.
Czy Eversolo dmp-A6 Master Edition ma dobry Pre Amp i wystarczy podłączyć do końcówki mocy Emotivy A2 ? Czy tak jak mówisz Paweł lepiej dokupić oddzielny przedwzmacniacz ? Jak wtedy sterować głośnością skoro pokrętło mamy w Eversolo i przedwzmacniaczu ?
To urządzenie ma niezły przedwzmacniacz i warto takie połączenie przetestować. Nie jest to finalne słowo w temacie przedwzmacniaczy, aczkolwiek zależnie od wymagań może spokojnie wystarczyć. Jezeli natomiast zdecydujesz sie na zewnetrzny przedwzmacniacz, to bedziesz musial wylaczyc regulacje glosnosci w Eversolo, aby ta byla dokonywana z przedwzmacniacza.
No ale ten fragment o tym, że Pan ma przedwzmacniacz lampowy (grubo rzeźbiony) i do tego podłączoną końcówkę mocy w klasie D - no to robi wrażenie.........................
Może Pan potrafi pomóc mi w likwidacji losowego brumienia końcówki mocy estradowe w klasie D podłączonej po pre out z amplitunerem kina domowego ?sprawdzałem dwa egzemplarze tego modelu i oba te wzmacniacze mają ten sam problem,dziwne jest że brum pojawia się za każdym razem po około 40 godzinach pracy danej końcówki od podłączenia jej do źródła sygnału,czyli odłączę kable sygnałowe to jakby resetuje ten czas i znowu wystąpi to za te kilkadziesiąt godzin pracy tej końcówki,jeśli już się pojawi brum to wystarczy w odpowiednim miejscu dotknąć obudowę końcówki mocy i znika ale za jakiś czas pojawia się znowu,kilka razy na jednej sesji odsłuchowej
@@marcinderusa1596 trudno mi powiedzieć co to może być niestety :( Może warto spróbować do nas zadzwonić, ktoś może będzie w stanie pomóc. Zapraszamy :)
@@Q21salon gra zbyt uczciwie (czytaj neutralnie) nie wnosi zniekształceń a kontrole basu ma praktycznie wzorcową ale głuchym posiadaczom lamp to nie pasuje
A ja mam takie pytanko co prawda posiadam amplituner7.2 denonavr x 2800 h zanim rozbudowanemu kino i zmieniłem instalacje na oglondalem się takiego mondrali o kablach HDMI i tam chodziło o długości kabla i cenie daj my NATO kabel 10 metrowy za 20 zloty a kabel 10 metrowy za 200 zloty czy one inaczej przekazom sygnał audio czy wideo i tam kilka kabli pokazywał i metrowe ii długie i się wymondrzal cholera wie oco mu chodzilo
@@witoldgrul4369 HDMI mają różne generacje i jakość zależy głównie od tego czy kabel jest dostosowany do konkretnej generacji. Znaczy chodzi o przepustowość łącza. Złote wtyczki nie pomogą, jeśli masz kabel w złej wersji. Teraz na topie jest chyba już generacja 2.1 do obrazu 8K@120Hz. Na co dzień nie używam HDMI, więc nie jestem na bieżąco. Do mojego zastosowania jest trochę za słabe. Kable cyfrowe różnią się jakością mechaniczną, ale nie oznacza to, że usłyszysz lub zobaczysz różnicę pomiędzy różnymi kablami jeśli tylko są sprawne i spełniają odpowiedni standard. Zakłócenia w kablach cyfrowych są redukowane głównie przez odpowiednią konstrukcję geometryczną - plecionka, oraz przez mechanizmy korekcyjne w elektronice do której je podłączasz. Nie układaj kabli sygnałowych wzdłuż kabli zasilających i powinno być dobrze. Mam straszny rozpi*dziel za szafką ze sprzętem i nigdy nie było problemów z zakłóceniami kabli cyfrowych a używam raczej tych tanich.
telewizor kineskopowy sony XBR produkowany w 1985 roku ma wystarczająco dobre głośniki stereo surround do konsol gier video playstation 1 playstation 2 fat playstation 3 fat ale telewizor kineskopowy CRT philips 36 cali real flat 120 herców do oglądania telewizji w jakości HD głośniki stereo surround ma wystarczająco mocne
@@Q21salon Tak wiec gdy na moim marantz 7015 do ktorego mam podpiete koncowki mocy ustawie podczas sluchania muzyki direkt lub pure do gra ampli czy koncowki mocy?
@@michakubiczek5386 tak, dobrze widziałeś. Bez doniczki mój kot tam non stop wskakuje, a ze to sporych rozmiarów Brytyjczyk…to już kiedyś stała się mała katastrofa 😅 Bez obaw, do odsłuchów zdejmuje!
@@nile2589 A chociażby u Accuphase, końcowki drogie jak amielinium😢 do tego masz w klasie A i jak masz 2szt jako monobloki to ile to ssie z gniazdek? 3 kW?
@@Malina2607 Do urządzeń wszystko w jednym, pakowane są dobre i tanie końcówki Hypex, IcePower, Purifi, ostatnio Pascal. Do tego zwykły DAC lub streamer. Kupując osobno wychodzi taniej. Proste.
@@Malina2607 Kupując np. NAD m10, czy CA Evo 150, płacisz więcej. Kupując oddzielnie końcówkę, oddzielnie streamer, np. Eversolo, płacisz mniej. Czego nie rozumiesz?
@@Q21salon ale pytasz poważnie. A dlaczego stosuje się wzmacniacze/przedwzmacniacze klasy A ? I dlaczego nie jest się w stanie uzyskać tego samego rezultatu stosując wzmacniacz/przedwzmacniacz klasy D? Albo zadam to pytanie inaczej dlaczego nie produkuje się wzmacniaczy klasy D pracujących na lampach? Dlaczego we wzmacniaczach klasy A szczególnie na lampach dąży się do eliminacji sprzężenia zwrotnego, dlaczego wzmacniacze klasy D z układem LC na wyjściu i przeznaczeniem do szerokiego spektrum kolumn nie mogą się bez niego obejść. I tak dalej i tak dalej. Można by jeszcze sporo takich pytań zadać. I odpowiedz na nie pokazują dlaczego mariage układu klasy A w przedwzmacniaczu i klasy D w końcówce nie tyle jest trudny do realizacji ale poddaje w wątpliwość sens wpinania w taki układ lampowego przedwzmacniacza klasy A. Ja rozumiem że fajnie się mówi o ogólnikach, ale naprawdę przydaje się odrobina wiedzy technicznej z podstaw projektowana wzmacniaczy, gdy się dobiera zestaw. Samo marketingowe czarowanie nie wystarczy. Choć nie przeczę może być super dochodowe ale nie koniecznie sensowne.
@@adarpoPL Chodzi oto, żeby dosypać harmonicznych, jeżeli ktoś lubi i mieć dużą moc. Raczej to pomyłka, ale jeżeli ktoś lubi, to przynajmniej pasuje kupić dobrą końcówkę klasy D. Pewnie lepiej poszukać jakiegoś pro eq na lampach, wyjdzie uczciwej. Kiedyś był taki Tl Audio Ivory 5013. Bardzo fajna zabawka.
@@nile2589dokładniej chodzi o to by jeśli wzmacniacz miał dosypywać harmoniczne to niech dosypuje parzyste , ale niech nie dosypuje nieparzystych ani zniekształceń typu TIM. A jak się pożeni lampowy przedwzmacniacz lampowy klasy A to się dostanie parzyste harmoniczne, a jak się za nim postawi końcówkę klasy D to się dostanie nieparzyste harmoniczne i zniekształcenia intermodulacyjne. Czyli na wyjściu jest wszystko, a nie to o co się walczy. I masz rację taki dźwięk można w torze cyfrowym otworzyć parametryzujac filtry i bawiac sie cyfrowym korektorem o regulowanej częstotliwości i charakterystyce i dobroci filtrów. Sypnie zniekształceniami którymi zwyczajowo sypie końcówka klasy D, no ale to już mamy w pakiecie to co tam szkodzi.
Kilka odpowiedzi na zadane pytania: Stosujemy wzmacniacze i przedwzmacniacze w klasie A ze względu na bardzo niskie zniekształcenia w całym paśmie. Wzmacniacze w klasie D również są w stanie osiągnąć bardzo dobre parametry, przy znacznie niższej cenie. Zwróćmy uwagę, że wzmacniacze w klasie A są bardzo liniowe z natury, podczas gdy klasa D wymaga ogromnych ilości sprzężenia zwrotnego, żeby osiągnąć porównywalny efekt. Nie produkuje się wzmacniaczy lampowych w klasie D, ponieważ jedną z największych zalet klasy D jest wysoka efektywność. Plus tranzystory wyjściowe w klasie D muszą przewodzić bardzo duży prąd, coś w czym lampy są kiepskie. W układach lampowych niektórzy unikają sprzężenia zwrotnego ponieważ jak wszystko ma ono zalety i wady. Układy lampowe mają niewielkie wzmocnienie, więc skuteczność sprzężenia zwrotnego jest wtedy niewielka. Niektórzy inżynierowie uznają, że skórka nie jest warta wyprawki. Wzmacniacze w klasie D potrzebują filtra na wyjściu żeby zdemodulować sygnał wyjściowy i odfiltrować niechciane częstotliwości. Niektóre wzmacniacze w klasie D potrafią sobie z tym poradzić z samą indukcyjnością głośnika, ale to pojedyncze przypadki.
Kurde ludzie kupują drogie systemy żeby dźwięki łechtały ich bębenki A ja na szczęście tego nie potrzebuje bo moim przypadku po prost bas i jego różne tonacje mają tak NAKURWIAĆ że flaki w bebechy same się przemieszczają 😁 Hardcore/uptempo
Ja bym prosił Pawła o info tutaj co konkretnie, jakie modele tego przedwzmacniacz ma i jakie końcówki mocy, niech to będzie też jako inspiracja dla innych, może warto sobie coś zmienić gdy się jeszcze jest na tym etapie.
@@kanthoskhan Feliks Audio Envy, końcówki Fosi Audio ZA3 😁
Komentarz przypinam, ale o moim systemie będzie w ogóle oddzielny film na naszym kanale, gdzie więcej opowiem ;)
@@Q21salon A jakieś możliwe alternatywy do Feliks Audio Envy? Czyli przedwzmacniacz lampowy lub wzmacniacz z funkcją przedwzmacniacza.
@@Q21salon A w jaki sposób mając pojedyńczego pre-out'a podłączyć dwie takie koncówki ? Bo jedną to oczywiste - ale jak podstąpić z dwoma ? PS - też czekam na opisy Waszych systemów :)
@@TheNooll po jednym kanale (kabelku) na końcówce :)
@@k.rusajczyk2629 wzmacniacz słuchawkowy czy nie potrzebujesz?
Świetny duet panowie, miło oglądało się nowy odcinek! Kanał rozwija się w dobry kierunku, czekam na kolejne ciekawostki od was. Dzięki takim właśnie odcinkom wiele osób zrozumie co i jak w świecie audio, być może poszerzy szeregi nas - entuzjastów dobrego brzmienia :)
Dziękujemy! :)
Fajnie zmontowane ze zmianą prowadzącego
@@W.M-j8h magia TH-cam 😁😅
Miałem Audiolab 6000A i póki był podłączony jako końcówka do RME ADI dac-2 FS to było nieźle. Sam Audiolab w trybie integry brzmiał dużo gorzej. Po wymianie Audiolaba na mocniejszy wzmacniacz jedynie zastanawiałem się nad podobnym rozwiązaniem pokazanym na filmie - czyli użycie lampowego wzmacniacza słuchwkowego jako przedwzmacniacza, ale doszedłem do wniosku że prawdopodobnie nie usłyszę różnicy, więc zostawiłem RME ADI który działa jako DAC i przedwzmacniacz.
Najzwyczajniej w świecie, dobrze zrobiłeś.
Pozdrawiam 😊
@@GrzegorzKaczor-bc3px pozdro 😁
Świetny poradnik :)
@@filipog4 dziękujemy! :)
Cześć. Możecie opowiedzieć coś o integrze Mark Levinson 5805 i Strimerze ML 5101? Czy pasują do takiego zestawu kolumny JBL L 100 Classic? Dziękuję.
Czy Eversolo dmp-A6 Master Edition ma dobry Pre Amp i wystarczy podłączyć do końcówki mocy Emotivy A2 ? Czy tak jak mówisz Paweł lepiej dokupić oddzielny przedwzmacniacz ? Jak wtedy sterować głośnością skoro pokrętło mamy w Eversolo i przedwzmacniaczu ?
Eversolo spokojnie wystarczy.
To urządzenie ma niezły przedwzmacniacz i warto takie połączenie przetestować. Nie jest to finalne słowo w temacie przedwzmacniaczy, aczkolwiek zależnie od wymagań może spokojnie wystarczyć.
Jezeli natomiast zdecydujesz sie na zewnetrzny przedwzmacniacz, to bedziesz musial wylaczyc regulacje glosnosci w Eversolo, aby ta byla dokonywana z przedwzmacniacza.
A zamiana prowadzących wow.. Prawie jak zmiana dobrego przedwzmacniacza na jeszcze lepsza końcówkę mocy.. Jest moc w filmie😉
@@tomaszsikora5360 😎😎 Dzięki!
No ale ten fragment o tym, że Pan ma przedwzmacniacz lampowy (grubo rzeźbiony) i do tego podłączoną końcówkę mocy w klasie D - no to robi wrażenie.........................
Rozwiązanie znane od lat...
@@Аняна no - gratuluję fantazji po prostu........
Może Pan potrafi pomóc mi w likwidacji losowego brumienia końcówki mocy estradowe w klasie D podłączonej po pre out z amplitunerem kina domowego ?sprawdzałem dwa egzemplarze tego modelu i oba te wzmacniacze mają ten sam problem,dziwne jest że brum pojawia się za każdym razem po około 40 godzinach pracy danej końcówki od podłączenia jej do źródła sygnału,czyli odłączę kable sygnałowe to jakby resetuje ten czas i znowu wystąpi to za te kilkadziesiąt godzin pracy tej końcówki,jeśli już się pojawi brum to wystarczy w odpowiednim miejscu dotknąć obudowę końcówki mocy i znika ale za jakiś czas pojawia się znowu,kilka razy na jednej sesji odsłuchowej
@@marcinderusa1596 trudno mi powiedzieć co to może być niestety :(
Może warto spróbować do nas zadzwonić, ktoś może będzie w stanie pomóc. Zapraszamy :)
Jaką końcówkę mocy polecacie do Diamond28 i eversolo dmp6 kupionych u was oczywiście.
rotel 1552 MK2, chyba najlepszy stosunek cena / jakość
@@przemysawkorzeniewski9359 możesz spróbować Eversolo Amp-F2, była prezentacja na naszym kanale :)
Chciałbym sparowac 2 pary sluchawek do odsluchu w jak najlepszej jakości da się to zrobić, co byście polecili
@@leszko8632 wzmacniacz słuchawkowy z dwoma wyjściami :)
Mam pytanie czy końcówka mocy może wpłynąć w jakimkolwiek stopniu na barwę dźwięku?
Może.
Końcówka mocy tak jak wzmacniacz - każda gra inaczej. Śmiem twierdzić, że na barwę dźwięku największy wpływ mają wzmacniacze i końcówki.
Czy można wiedzieć co to za wzmacniacz słuchawkowy?
Feliks Audio Envy :)
Lampowy preamp + tranzystorowa końcówka mocy (ale A/B, szanujmy się :D )
@@Karto86 a co jest w nieszanowaniu siebie w klasie D? 😅
Podważanie status quo to fajna sprawa - szacun dla @Q21salon
@@Q21salon gra zbyt uczciwie (czytaj neutralnie) nie wnosi zniekształceń a kontrole basu ma praktycznie wzorcową ale głuchym posiadaczom lamp to nie pasuje
A ja mam takie pytanko co prawda posiadam amplituner7.2 denonavr x 2800 h zanim rozbudowanemu kino i zmieniłem instalacje na oglondalem się takiego mondrali o kablach HDMI i tam chodziło o długości kabla i cenie daj my NATO kabel 10 metrowy za 20 zloty a kabel 10 metrowy za 200 zloty czy one inaczej przekazom sygnał audio czy wideo i tam kilka kabli pokazywał i metrowe ii długie i się wymondrzal cholera wie oco mu chodzilo
co
@@Karto86 no mondrzyl się gościu na temat kabli HDMI że kabel za 20 zloty 10 m czy za 200 niema ruznixy
@@witoldgrul4369 Jeśli jest w odpowiednim standardzie HDMI i ma dobre ekranowanie to nie ma różnicy - znaczącej.
@@Аняна znaczy jak robiłem instalacje pod kino i gniazda montowałem to kupiłem 10 metrowy za 150 zloty
@@witoldgrul4369 HDMI mają różne generacje i jakość zależy głównie od tego czy kabel jest dostosowany do konkretnej generacji. Znaczy chodzi o przepustowość łącza. Złote wtyczki nie pomogą, jeśli masz kabel w złej wersji. Teraz na topie jest chyba już generacja 2.1 do obrazu 8K@120Hz. Na co dzień nie używam HDMI, więc nie jestem na bieżąco. Do mojego zastosowania jest trochę za słabe.
Kable cyfrowe różnią się jakością mechaniczną, ale nie oznacza to, że usłyszysz lub zobaczysz różnicę pomiędzy różnymi kablami jeśli tylko są sprawne i spełniają odpowiedni standard. Zakłócenia w kablach cyfrowych są redukowane głównie przez odpowiednią konstrukcję geometryczną - plecionka, oraz przez mechanizmy korekcyjne w elektronice do której je podłączasz. Nie układaj kabli sygnałowych wzdłuż kabli zasilających i powinno być dobrze. Mam straszny rozpi*dziel za szafką ze sprzętem i nigdy nie było problemów z zakłóceniami kabli cyfrowych a używam raczej tych tanich.
telewizor kineskopowy sony XBR produkowany w 1985 roku ma wystarczająco dobre głośniki stereo surround do konsol gier video playstation 1 playstation 2 fat playstation 3 fat ale telewizor kineskopowy CRT philips 36 cali real flat 120 herców do oglądania telewizji w jakości HD głośniki stereo surround ma wystarczająco mocne
To nie jest tak ze po podpieciu kincowki mocy gra ona ? Kazda koncowka mocy ma swoj charakter grania.
@@rafalekk1000 końcówka oczywiście również wpływa na brzmienie, ale w kwestii barwy przedwzmacniacz ma moim zdaniem więcej do gadania :)
@@Q21salon Tak wiec gdy na moim marantz 7015 do ktorego mam podpiete koncowki mocy ustawie podczas sluchania muzyki direkt lub pure do gra ampli czy koncowki mocy?
@@rafalekk1000 direct omija regulację barwy, ale oczywiście nie preamp, zatem odpowiedź brzmi - gra to i to :)
@@Q21salonczyli do drogiego preampa mogę mieć tanie koncowki?
@@Malina2607 Lepiej tak, niż tani przedwzmacniacz do drogich końcówek.
Czy ja dobrze widziałem? Doniczka na pylonie?
@@michakubiczek5386 tak, dobrze widziałeś. Bez doniczki mój kot tam non stop wskakuje, a ze to sporych rozmiarów Brytyjczyk…to już kiedyś stała się mała katastrofa 😅
Bez obaw, do odsłuchów zdejmuje!
@@Q21salon mam nadzieję że do podlewania także 🙂 ja na szczęście mam grzecznego kota
@@michakubiczek5386 a, nie nie, akurat te na kolumnach to fejki, żeby nie ryzykować :D
@@michakubiczek5386 kot mega grzeczny, ale ciekawski i lubi się popisywać 😁
4:03 a można wiedzieć jakiego producenta są te końcówki mocy. Bo właśnie zależy mi na takich kompaktowych końcówkach.
@@arturjaworski1748 Fosi Audio ZA3 :)
kapitaliści w 1975 roku przestali inwestować w europejski postęp technologiczny dlatego domowe zestawy audio HIFI są dużymi skrzynkami
Mnie denerwuje to, że większość producentów zestaw rozdzielony to już ma na swojej najwyższej półce i przeważnie o zbyt dużych mocach.
Co to jest, zbyt duża moc?
@@nile2589 nie ma czegoś takiego, jak za duża moc 😁
@@Q21salon
2x400wat jakoś z monitorami daje radę.
@@nile2589 A chociażby u Accuphase, końcowki drogie jak amielinium😢 do tego masz w klasie A i jak masz 2szt jako monobloki to ile to ssie z gniazdek? 3 kW?
@@sheerenergy8602
Dolicz jeszcze klimę. Każdemu jest ciężko.
Największą zaletą zestawów dzielonych, jest to, że są tansze.
Tańsze? przecież za dwie końcowi mono zapłacę więcej niż za jedną stereo o podobnych parametrach tej samej firmy
@@Malina2607
Do urządzeń wszystko w jednym, pakowane są dobre i tanie końcówki Hypex, IcePower, Purifi, ostatnio Pascal. Do tego zwykły DAC lub streamer. Kupując osobno wychodzi taniej. Proste.
@@Malina2607 Tańsze w rozbudowie.
@@Malina2607
Kupując np. NAD m10, czy CA Evo 150, płacisz więcej. Kupując oddzielnie końcówkę, oddzielnie streamer, np. Eversolo, płacisz mniej. Czego nie rozumiesz?
@@nile2589 preamp streamer 2x koncowka mono wyjdzie taniej? To zrob mi zestaw i porównamy jakościowo i wykonanie
Połączyłeś przedwzmacniacz lampowy nie mów że działający w klasie A z końcówką mocy działającą w klasie D. :)
@@adarpoPL co to za różnica? 😅
@@Q21salon ale pytasz poważnie. A dlaczego stosuje się wzmacniacze/przedwzmacniacze klasy A ? I dlaczego nie jest się w stanie uzyskać tego samego rezultatu stosując wzmacniacz/przedwzmacniacz klasy D? Albo zadam to pytanie inaczej dlaczego nie produkuje się wzmacniaczy klasy D pracujących na lampach? Dlaczego we wzmacniaczach klasy A szczególnie na lampach dąży się do eliminacji sprzężenia zwrotnego, dlaczego wzmacniacze klasy D z układem LC na wyjściu i przeznaczeniem do szerokiego spektrum kolumn nie mogą się bez niego obejść.
I tak dalej i tak dalej. Można by jeszcze sporo takich pytań zadać. I odpowiedz na nie pokazują dlaczego mariage układu klasy A w przedwzmacniaczu i klasy D w końcówce nie tyle jest trudny do realizacji ale poddaje w wątpliwość sens wpinania w taki układ lampowego przedwzmacniacza klasy A. Ja rozumiem że fajnie się mówi o ogólnikach, ale naprawdę przydaje się odrobina wiedzy technicznej z podstaw projektowana wzmacniaczy, gdy się dobiera zestaw. Samo marketingowe czarowanie nie wystarczy. Choć nie przeczę może być super dochodowe ale nie koniecznie sensowne.
@@adarpoPL
Chodzi oto, żeby dosypać harmonicznych, jeżeli ktoś lubi i mieć dużą moc. Raczej to pomyłka, ale jeżeli ktoś lubi, to przynajmniej pasuje kupić dobrą końcówkę klasy D.
Pewnie lepiej poszukać jakiegoś pro eq na lampach, wyjdzie uczciwej. Kiedyś był taki Tl Audio Ivory 5013. Bardzo fajna zabawka.
@@nile2589dokładniej chodzi o to by jeśli wzmacniacz miał dosypywać harmoniczne to niech dosypuje parzyste , ale niech nie dosypuje nieparzystych ani zniekształceń typu TIM. A jak się pożeni lampowy przedwzmacniacz lampowy klasy A to się dostanie parzyste harmoniczne, a jak się za nim postawi końcówkę klasy D to się dostanie nieparzyste harmoniczne i zniekształcenia intermodulacyjne. Czyli na wyjściu jest wszystko, a nie to o co się walczy. I masz rację taki dźwięk można w torze cyfrowym otworzyć parametryzujac filtry i bawiac sie cyfrowym korektorem o regulowanej częstotliwości i charakterystyce i dobroci filtrów. Sypnie zniekształceniami którymi zwyczajowo sypie końcówka klasy D, no ale to już mamy w pakiecie to co tam szkodzi.
Kilka odpowiedzi na zadane pytania:
Stosujemy wzmacniacze i przedwzmacniacze w klasie A ze względu na bardzo niskie zniekształcenia w całym paśmie.
Wzmacniacze w klasie D również są w stanie osiągnąć bardzo dobre parametry, przy znacznie niższej cenie. Zwróćmy uwagę, że wzmacniacze w klasie A są bardzo liniowe z natury, podczas gdy klasa D wymaga ogromnych ilości sprzężenia zwrotnego, żeby osiągnąć porównywalny efekt.
Nie produkuje się wzmacniaczy lampowych w klasie D, ponieważ jedną z największych zalet klasy D jest wysoka efektywność. Plus tranzystory wyjściowe w klasie D muszą przewodzić bardzo duży prąd, coś w czym lampy są kiepskie.
W układach lampowych niektórzy unikają sprzężenia zwrotnego ponieważ jak wszystko ma ono zalety i wady. Układy lampowe mają niewielkie wzmocnienie, więc skuteczność sprzężenia zwrotnego jest wtedy niewielka. Niektórzy inżynierowie uznają, że skórka nie jest warta wyprawki.
Wzmacniacze w klasie D potrzebują filtra na wyjściu żeby zdemodulować sygnał wyjściowy i odfiltrować niechciane częstotliwości. Niektóre wzmacniacze w klasie D potrafią sobie z tym poradzić z samą indukcyjnością głośnika, ale to pojedyncze przypadki.
Najlepszą zaletą zestawów dzielonych jest łatwa zmiana charakteru brzmienia :)
@@metalmartin6.6.6 tak jest :)
Kurde ludzie kupują drogie systemy żeby dźwięki łechtały ich bębenki
A ja na szczęście tego nie potrzebuje bo moim przypadku po prost bas i jego różne tonacje mają tak NAKURWIAĆ że flaki w bebechy same się przemieszczają 😁
Hardcore/uptempo
Najwazniejsze, zebys mial frajde! :D