Jó a videó! Ha megengedsz pár megjegyzést: Palackot minden esetben rögzíteni kell a kocsin, hegesztőt is ajánlott. Reduktor beállítását felénk úgy tanították, hogy palackszelep nyit, kimeneti nyomás beállít, kiadószelep nyit. Amit még érdemes lett volna elmondani, hogy munkaszünetekben a palackszelepet és a kiadó szelepet el kell zárni. Munka végeztével pedig a palackszelep zárása után illik leengedni a rendszerben lévő gázt és feszültségmentesíteni a nyomásszabályzó membránját. Azt a műanyag gáztömlőt érdemes szövetbetétes gumi tömlőre cserélni. Sajnos ezek elég silány minőségűek. Hidegben beton keménységűre merevedik, nagyon könnyen reped, törik.
Szia. Köszönöm, az építő jellegű kritikát szívesen fogadom. Én a tapasztalataim szerint mondtam el a védőgáz beüzemelését, mivel ha először állítom az üzemi nyomást, és utána nyitom a pillanat szelepet, akkor mindig utána kel állítani még a nyomásnak a nyomásszabályzóval. Munkaszünetben mivel jelen esetben védőgázról készítettem a videót és nem éghető gázról, ezért fölöslegesnek tartom a szelepek zárását. Ha védőgáz üzemen kívül helyezéséről fogok készíteni videót, akkor mindenféle képen el fogom mondani amit leírtál, hogy feszteleníteni kell a nyomásszabályzót. A védőgáz palack rögzítését meg fogom oldani, mert az tényleg fontos.
@@etapgarazsmarci Ha minden tömített akkor miután feltelt a rendszer gázzal nem szabadna eltérésnek lennie a beállításban zárt és a nyitott kiadószelep között. Ugyan nem éghető a gáz, de nagy nyomás uralkodik a palackban, meg saját zsebeden fogod érezni ha ebéd közben elszisszen egy fél palack gáz mondjuk egy tömlő vagy gázelzáró szelep hiba miatt. Napi rutinban ez nem jelent többlet időt, a hegesztőt is kikapcsolod ilyenkor, ráadásul nem érik az embert kellemetlen meglepetések.
@@etapgarazsmarci Én fél köbméter argont szisszentettem el a légkörbe egy éjszaka alatt, mert a hegesztőgép mágnesszelepe nem zárt rendesen. Mindig elzártam a palackszelepet. Aztán egyszer megzavartak, sietve kellett távoznom a műhelyből épp csak az invertert kapcsoltam le és huss, jó sok pénzt feltöltöttem a "felhőbe"... Egyébként hegesztés után még egy órát szöszmötölök a műhelyben, ha valami elpattant szikra valahol lángra akar kapni, akkor el tudjam oltani.
Informatív videó. Most már tudom, hogy nekem nem kell a Corgon, mert én nagyrészt vasszerkezeteket fogok hegeszteni. Nekem a Pocketmig 205-ös van egyelőre porbeles huzallal gyakorolok, majd veszek hozzá palackot is. Nem tudom a te gépeden van-e potméter a kisajtó alatt, az előtoló gomb mellett. Ha van elmondanád/leírnád mire való, mert a hasznalatiban nem túl sok info van róla. Köszönöm
Szia. A vasszerkezetekhez tökéletes a CO2 védőgáz. Nekem nincs olyan potméterem. Az a poti a Burn back kontroll potmétere. Az annyit takar, hogy szabályozható hogy a huzalt kicsit megtolja a hegesztés befejezése után, hogy ne égjen be az áramátadóba az elektróda, ha vastagabb anyagot magasabb feszültséggel hegesztesz. Egy tanács. Ha porbelessel gyakorolgatsz, akkor fordítsd meg a polaritást, pisztolyba a negatív csipeszbe a pozitív. Kevésbé fogy fröcskölni.
Annyit, még hogy a co meg a corgonról, hogy a co erősebb a varrat, nagyobb szakitó szilárdságot érünk el vagyis keményebb varratot, de viszont a corgonnal sokkal szebb a varrat
Kedves Marci!Amatőr hegesztő vagyok vásároltam egy Gorilla Pocketmig 205.Aluflux hegesztőt.Annyit már megállapitottam,hogy a régi öreg trafóstól messze a legjobb.Szinte semmi nincs a használati utasitásban.2-3-as vastagságu zártszelvényeket hegesztgetek.A beállitási értékekről valamint a Co.kimeneti nyomás értékről szeretnélek kérdezni.Valamint hogyan engedjem le a rendszerből a nyomást hegesztés után,a 0,8-as huzal esetén a huzalfeszitőt valamint a felette levő burn back potmétert milyen értékre állitsam.A válaszodat előre is köszönöm Krucsó Sándor.
Szia Marci! Megvettem en is az Iweld gepet :) Az lenne a kerdesem, hogy a Corgon palackhoz milyen atmeroju tomlo kell es az specialis-e? Koszi! Udv :Beci
Megszeretném kérdezni a palack bérlése meg a töltése milyen költségekkel jár? Illetve ami neked van palack milyen kiszerelésű? Köszönöm és várom válaszod!
Köszönöm! De ha egy év altt nem használom el akkor hogy van a költsége? Mert az a igazság hogy nagyon keveset hegesztek de mikor meg kellene akkor a MIG lenne az igazi. Csak én nem hiszem hogy egy ekkora palack is elfogyna egy év alatt nálam mert sokszor hetekig elő sem veszem.
Tehát ha egyszer kifizetem utánna nem kell töbször? Csak mikor megveszem. Utanna ha 2-3 év alatt ürül ki akkor annyi? És akkor majd viszem töltetni újra?
Jo estet kivanok! Szeretnem megkerdezni, hogy ez a gaz jo mig es tig heggeszteshez is? Tovabba a tig hegesztesnel feltetlen fontos a gaz. Most keszulok uj heggesztot vasarolni, mert csak egy hazikeszitesu trafom van (mma). 20 eve hasznalom ezt a dognehez trafot, mast meg nem hasznaltam, azert is kerdeznem, hogy tig-et nem is lehet hasznalni argon nelkul, vagy co nelkul? Elore is nagyon szepen koszonom a valaszat es az idejet!
Kedves István! Látom nem kapott választ, gondoltam kicsit segítek, hátha nem késő :) TIG hegesztéshez tiszta argon gáz kell, se a Corgon, se a CO nem jó hozzá és ez visszafelé is igaz, tehát MIG hegesztéshez se jó a tiszta argon. Szóval, amennyiben MIG és TIG üzemmódban is szeretne gépet üzemeltetni, úgy feltétlen 2 palackot kell fenntartani a használati módnak megfelelően, remélem tudtam segíteni.
János Vincze Szia MIG hegesztéshez használható a Biogon, úgy emlékszem MHV Tominak is biogon palackja van :) viszont AWI-ra azt se lehet használni, nem tudom mire irányult a kérdésed, ezt csak azért írtam bele, nehogy véletlen AWI célra akarnád használni
Jól elmondtad, összeszedve, szépen. Én tettem a gázcsöbe egy gyorscsatis levegő kuplungot vagy minek becézik a kompresszor csatiját, így ha valamit mma-val kell heftelni az udvaron, akkor könnyen megszabadítom a gépet a sallangtól. Még valami. Segíts már a gépnek befűzéskor, hogy egyenesen tartod a migmag kábelt, ne 90fokos kanyarokban kelljen áttolnia a heghuzalt.
Szia Marci! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzád, hogy az huzal Előtolónál a huzal feszítést hányas értékre állítod ennél a gépnél 0,8 as huzal esetén? Előre is köszönöm a válaszod 😁!
Szeva. Lenne egy kérdésem... mondjuk, ha egy olyan gépem van, amelyik 1mm és elekrodaval is működik, akkor érdemes az 1 mm eset választani, vagy az ilyen munkalatokhoz amiket te is végzel, jobb a 0,8 mm es?
Etap Garázs Marci GRATULÁLOK a csatornádhoz! Szeretnék kérdezni szakmai dolgot. Nézem a videóidat, látom értesz a szakmádhoz, jól, érthetően elmagyarázol mindent. A porbeles hegesztőkről még nem írtál véleményt. Esetleg majd oktatsz minket ezen a téren is?
Szia marci BÚÉK! Nem G 1/2 van a palackon mert nekem az argon reduktorom G 1/2 viszont volt nálam egy 30 éves co palack amin valami 14 menet/ coll 21.8 as átmérőjű menet volt
Szia! Nagyon jók a videóid!!!!! Segítséget kérnék! Iweld 185aluflux beállításban segítenél?? 3as 4es zártszelvény hegesztéséhez .. a lemezhez láttam a beállításokat!
Szia Marci! Volt valami gond a beüzemelés óta a géppel? Sajnos olvastam pár sajnálatos esetet ezzel a típussal kapcsolatban, érdekelne a tapasztalatod.
Jó videó, gratula! Eddig én úgy tudtam, hogy a co2 hűti a varratot, ezért használják vékony anyagokhoz. A corgon, mint ahogyan mondtad mélyebb beolvadást eredményez, ezért nem jó vékony lemezhez, előnye leginkább 5-10 mm-es anyagvastagságnál érvényesül.
A CO2 gáz tulajdonsága, hogy hővezető képessége nagy. Elnyeli a hőt és vezeti tovább. ITT van szerepe a polaritásnak! Azt megérteni. Normális esetben egyenes polaritást használnak (gépből kijövő elektróda: - , munkadarab: +), mivel ekkor az elektronok a munkadarab felé áramolnak. A mozgási energiájuk hőenergiává alakul amikor becsapódnak a hegesztendő fémbe és megolvasztják. A gázok közül van, ami közvetíti szintén a hőt és van, ami nem. Argon nem, C02 gáz elnyeli és igen, tehát még nagyobb hő keletkezik a munkadarabnál, ha ezzel hegesztünk egyenes polaritással. Át is égetnénk a fémet. A keletkezett ív hőeloszlása a következő egyenes polaritásnál: elektróda: 30% munkadarab: 70% Mivel nagyobb a hő a munkadarabnál (70%>30%) + CO2 gáz is vezeti a hőt, fordított polaritást használnak, csakhogy elkerüljék a fém átégetését. Tehát tiszta CO2 -vel fordított polaritással hegesztenek (135) Tiszta Argonnak egyenes polaritással hegeszünk (131)
Szia. Örülök hogy tetszenek a videóim. Nem tudok róla hogy lenne lejárati ideje a gázkeveréknek. De biztos hogy a forgalmazó cég tud róla felvilágosítást adni.
Igen várható, hogy csinálok majd egy kimondottan hegesztős videósorozatot. Ami különböző anyagvastagságú munkadarabok hegesztése lesz, és hozzájuk a gép beállítása.
@@etapgarazsmarci Sok embernek örömet fogsz okozni az ilyen jellegű videókkal! Én is előre köszönöm! Sajnos magyar nyelven még senki nem csinált ilyen jellegű videót!
Ha nem szponzorált a videó akkor a Suzukis sapit is meg kellene fordítani. :D Ha nem fizetnek nincs reklám. :D Ahhoz képest, hogy "a videóban nem fog márkanév elhangzani" 1:30-nál már a CORGON-t be is mondtad. :D
Jó a videó!
Ha megengedsz pár megjegyzést:
Palackot minden esetben rögzíteni kell a kocsin, hegesztőt is ajánlott.
Reduktor beállítását felénk úgy tanították, hogy palackszelep nyit, kimeneti nyomás beállít, kiadószelep nyit.
Amit még érdemes lett volna elmondani, hogy munkaszünetekben a palackszelepet és a kiadó szelepet el kell zárni. Munka végeztével pedig a palackszelep zárása után illik leengedni a rendszerben lévő gázt és feszültségmentesíteni a nyomásszabályzó membránját.
Azt a műanyag gáztömlőt érdemes szövetbetétes gumi tömlőre cserélni. Sajnos ezek elég silány minőségűek. Hidegben beton keménységűre merevedik, nagyon könnyen reped, törik.
Szia. Köszönöm, az építő jellegű kritikát szívesen fogadom. Én a tapasztalataim szerint mondtam el a védőgáz beüzemelését, mivel ha először állítom az üzemi nyomást, és utána nyitom a pillanat szelepet, akkor mindig utána kel állítani még a nyomásnak a nyomásszabályzóval. Munkaszünetben mivel jelen esetben védőgázról készítettem a videót és nem éghető gázról, ezért fölöslegesnek tartom a szelepek zárását. Ha védőgáz üzemen kívül helyezéséről fogok készíteni videót, akkor mindenféle képen el fogom mondani amit leírtál, hogy feszteleníteni kell a nyomásszabályzót. A védőgáz palack rögzítését meg fogom oldani, mert az tényleg fontos.
@@etapgarazsmarci Ha minden tömített akkor miután feltelt a rendszer gázzal nem szabadna eltérésnek lennie a beállításban zárt és a nyitott kiadószelep között.
Ugyan nem éghető a gáz, de nagy nyomás uralkodik a palackban, meg saját zsebeden fogod érezni ha ebéd közben elszisszen egy fél palack gáz mondjuk egy tömlő vagy gázelzáró szelep hiba miatt. Napi rutinban ez nem jelent többlet időt, a hegesztőt is kikapcsolod ilyenkor, ráadásul nem érik az embert kellemetlen meglepetések.
@@etapgarazsmarci Én fél köbméter argont szisszentettem el a légkörbe egy éjszaka alatt, mert a hegesztőgép mágnesszelepe nem zárt rendesen. Mindig elzártam a palackszelepet. Aztán egyszer megzavartak, sietve kellett távoznom a műhelyből épp csak az invertert kapcsoltam le és huss, jó sok pénzt feltöltöttem a "felhőbe"...
Egyébként hegesztés után még egy órát szöszmötölök a műhelyben, ha valami elpattant szikra valahol lángra akar kapni, akkor el tudjam oltani.
Szia . Jó videó ! Az igaz ,hogy a corgon gàzból több fogy mint a co gàzból ?
Hello jó lenne ha lenne awi-hegesztés kezdőknek haladóknak😁
Informatív videó. Most már tudom, hogy nekem nem kell a Corgon, mert én nagyrészt vasszerkezeteket fogok hegeszteni. Nekem a Pocketmig 205-ös van egyelőre porbeles huzallal gyakorolok, majd veszek hozzá palackot is. Nem tudom a te gépeden van-e potméter a kisajtó alatt, az előtoló gomb mellett. Ha van elmondanád/leírnád mire való, mert a hasznalatiban nem túl sok info van róla. Köszönöm
Szia. A vasszerkezetekhez tökéletes a CO2 védőgáz. Nekem nincs olyan potméterem. Az a poti a Burn back kontroll potmétere. Az annyit takar, hogy szabályozható hogy a huzalt kicsit megtolja a hegesztés befejezése után, hogy ne égjen be az áramátadóba az elektróda, ha vastagabb anyagot magasabb feszültséggel hegesztesz. Egy tanács. Ha porbelessel gyakorolgatsz, akkor fordítsd meg a polaritást, pisztolyba a negatív csipeszbe a pozitív. Kevésbé fogy fröcskölni.
@@etapgarazsmarci köszönöm a gyors választ. A polaritás cserét megcsináltam.
@@impact84 én azt ajánlom minnél előbb szerez be palackot 1000 jobb vele mint porbelessel
Annyit, még hogy a co meg a corgonról, hogy a co erősebb a varrat, nagyobb szakitó szilárdságot érünk el vagyis keményebb varratot, de viszont a corgonnal sokkal szebb a varrat
Ez is király lett! Köszönöm a videót.
Kedves Marci!Amatőr hegesztő vagyok vásároltam egy Gorilla Pocketmig 205.Aluflux hegesztőt.Annyit már megállapitottam,hogy a régi öreg trafóstól messze a legjobb.Szinte semmi nincs a használati utasitásban.2-3-as vastagságu zártszelvényeket hegesztgetek.A beállitási értékekről valamint a Co.kimeneti nyomás értékről szeretnélek kérdezni.Valamint hogyan engedjem le a rendszerből a nyomást hegesztés után,a 0,8-as huzal esetén a huzalfeszitőt valamint a felette levő burn back potmétert milyen értékre állitsam.A válaszodat előre is köszönöm Krucsó Sándor.
Szia Marci! Megvettem en is az Iweld gepet :) Az lenne a kerdesem, hogy a Corgon palackhoz milyen atmeroju tomlo kell es az specialis-e? Koszi! Udv :Beci
Elmúlt már az idő mikor polóban videjóztál. Olyan hideg volt arrafelé? Látszik ahogy levegőt kifújod párás.
Megszeretném kérdezni a palack bérlése meg a töltése milyen költségekkel jár? Illetve ami neked van palack milyen kiszerelésű? Köszönöm és várom válaszod!
Szia. A palack 2-köbméteres, 10-literes. 19550-Ft az éves bérlete. 18000-Ft a töltet ára.
Köszönöm! De ha egy év altt nem használom el akkor hogy van a költsége? Mert az a igazság hogy nagyon keveset hegesztek de mikor meg kellene akkor a MIG lenne az igazi. Csak én nem hiszem hogy egy ekkora palack is elfogyna egy év alatt nálam mert sokszor hetekig elő sem veszem.
@@jozsimolnar9786 Nem változik a bérleti díja. Egyszer kifizeted az évi bérletet előre, és aztán annyiszor cseréled, ahányszor akarod.
Tehát ha egyszer kifizetem utánna nem kell töbször? Csak mikor megveszem. Utanna ha 2-3 év alatt ürül ki akkor annyi? És akkor majd viszem töltetni újra?
@@jozsimolnar9786 Így van. :)
Szia, a pillanatnyi szelepet teljesen ki kell nyitni miutàn beàllítottad a többi szelepet? Köszönöm
Köszönöm a videót
Jo estet kivanok! Szeretnem megkerdezni, hogy ez a gaz jo mig es tig heggeszteshez is? Tovabba a tig hegesztesnel feltetlen fontos a gaz. Most keszulok uj heggesztot vasarolni, mert csak egy hazikeszitesu trafom van (mma). 20 eve hasznalom ezt a dognehez trafot, mast meg nem hasznaltam, azert is kerdeznem, hogy tig-et nem is lehet hasznalni argon nelkul, vagy co nelkul? Elore is nagyon szepen koszonom a valaszat es az idejet!
Kedves István! Látom nem kapott választ, gondoltam kicsit segítek, hátha nem késő :) TIG hegesztéshez tiszta argon gáz kell, se a Corgon, se a CO nem jó hozzá és ez visszafelé is igaz, tehát MIG hegesztéshez se jó a tiszta argon. Szóval, amennyiben MIG és TIG üzemmódban is szeretne gépet üzemeltetni, úgy feltétlen 2 palackot kell fenntartani a használati módnak megfelelően, remélem tudtam segíteni.
@@mihalyracz7674 Nagyon kedves! Nagyon szepen koszonom!
Szia.
Biogon C gáz az jó lehet?
Köszi.
János Vincze Szia
MIG hegesztéshez használható a Biogon, úgy emlékszem MHV Tominak is biogon palackja van :) viszont AWI-ra azt se lehet használni, nem tudom mire irányult a kérdésed, ezt csak azért írtam bele, nehogy véletlen AWI célra akarnád használni
@@mihalyracz7674 co hegesztéshez szeretném használni.
Koszonom. Hasznos volt!
Jól elmondtad, összeszedve, szépen.
Én tettem a gázcsöbe egy gyorscsatis levegő kuplungot vagy minek becézik a kompresszor csatiját, így ha valamit mma-val kell heftelni az udvaron, akkor könnyen megszabadítom a gépet a sallangtól.
Még valami. Segíts már a gépnek befűzéskor, hogy egyenesen tartod a migmag kábelt, ne 90fokos kanyarokban kelljen áttolnia a heghuzalt.
Köszönjük szépen
Üdv
Hasznosak a videóid!
Lenne egy kérdésem a CO2-vel töltött palacknal és a kevert palacknal is ugyan olyan huzat használunk?
Szia. Igen.
Jobban elmagyaraztad mint egy egyetemi tanár 🙂, várjuk továbbra is a jobbnál jobb videókat,reszpekt!!!
Köszönöm szépen, de azért még ott nem tartok. :) Természetesen dolgozom a további videókon.
Szia Marci! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzád, hogy az huzal Előtolónál a huzal feszítést hányas értékre állítod ennél a gépnél 0,8 as huzal esetén? Előre is köszönöm a válaszod 😁!
Szeva. Lenne egy kérdésem... mondjuk, ha egy olyan gépem van, amelyik 1mm és elekrodaval is működik, akkor érdemes az 1 mm eset választani, vagy az ilyen munkalatokhoz amiket te is végzel, jobb a 0,8 mm es?
Szia. Van aki az 1.0-ás huzalra esküszik lakatoláshoz, de nekem a 0.8 áll jobban kézre.
Etap Garázs Marci GRATULÁLOK a csatornádhoz! Szeretnék kérdezni szakmai dolgot. Nézem a videóidat, látom értesz a szakmádhoz, jól, érthetően elmagyarázol mindent. A porbeles hegesztőkről még nem írtál véleményt. Esetleg majd oktatsz minket ezen a téren is?
Szia marci BÚÉK!
Nem G 1/2 van a palackon mert nekem az argon reduktorom G 1/2 viszont volt nálam egy 30 éves co palack amin valami 14 menet/ coll 21.8 as átmérőjű menet volt
Szia! Nagyon jók a videóid!!!!! Segítséget kérnék! Iweld 185aluflux beállításban segítenél?? 3as 4es zártszelvény hegesztéséhez .. a lemezhez láttam a beállításokat!
Szia Gábor. A Voltot azt állítsd 18-ra, a huzal előtolást pedig 130-150 közé, de inkább 150. Ez legyen a kiinduló érték. És innen finoman hangold.
@@etapgarazsmarci nagyon szépen köszönöm!!!!
Szia Marci! Volt valami gond a beüzemelés óta a géppel? Sajnos olvastam pár sajnálatos esetet ezzel a típussal kapcsolatban, érdekelne a tapasztalatod.
Szia. Nálam mast lessz egy éve a gép, de semmi panasz nincs rá. Állítólag 2019 második felétöl javították a hibákat.
@@etapgarazsmarci köszönöm, jó tudni ;)
Szia! Kitől lehet bérelni palackot?
Szia a Lindétől a legjobban megérős.
@@etapgarazsmarci Szia kösz a választ. Már felvettem a területi képviseletükkel a kapcsolatot. Üdv Tamás
Jó videó, gratula!
Eddig én úgy tudtam, hogy a co2 hűti a varratot, ezért használják vékony anyagokhoz. A corgon, mint ahogyan mondtad mélyebb beolvadást eredményez, ezért nem jó vékony lemezhez, előnye leginkább 5-10 mm-es anyagvastagságnál érvényesül.
A CO2 gáz tulajdonsága, hogy hővezető képessége nagy.
Elnyeli a hőt és vezeti tovább.
ITT van szerepe a polaritásnak! Azt megérteni.
Normális esetben egyenes polaritást használnak (gépből kijövő elektróda: - , munkadarab: +), mivel ekkor az elektronok a munkadarab felé áramolnak. A mozgási energiájuk hőenergiává alakul amikor becsapódnak a hegesztendő fémbe és megolvasztják. A gázok közül van, ami közvetíti szintén a hőt és van, ami nem. Argon nem, C02 gáz elnyeli és igen, tehát még nagyobb hő keletkezik a munkadarabnál, ha ezzel hegesztünk egyenes polaritással. Át is égetnénk a fémet.
A keletkezett ív hőeloszlása a következő egyenes polaritásnál:
elektróda: 30% munkadarab: 70%
Mivel nagyobb a hő a munkadarabnál (70%>30%) + CO2 gáz is vezeti a hőt, fordított polaritást használnak, csakhogy elkerüljék a fém átégetését.
Tehát tiszta CO2 -vel fordított polaritással hegesztenek (135)
Tiszta Argonnak egyenes polaritással hegeszünk (131)
Szia! Szuperek a videoid ez a gázkeverék meddig jó mikor jár le a szavatossága mert elég ritkán használnám .
Szia. Örülök hogy tetszenek a videóim. Nem tudok róla hogy lenne lejárati ideje a gázkeveréknek. De biztos hogy a forgalmazó cég tud róla felvilágosítást adni.
Nincs lejárati ideje,
Azt hiszem hogy magának a palacknak van hitelesítési ideje.
Gépbeállító videó lesz? Különböző anyagok hegesztesehez
Igen várható, hogy csinálok majd egy kimondottan hegesztős videósorozatot. Ami különböző anyagvastagságú munkadarabok hegesztése lesz, és hozzájuk a gép beállítása.
@@etapgarazsmarci az remek lenne :D
@@etapgarazsmarci Sok embernek örömet fogsz okozni az ilyen jellegű videókkal!
Én is előre köszönöm!
Sajnos magyar nyelven még senki nem csinált ilyen jellegű videót!
géped tipusa?
Iweld Pocketmig 185 AluFlux
Térgyed' kalácsa!
1:06 pedig jó szponzoros videó lehet jó lenne anyagilag....
Ha nem szponzorált a videó akkor a Suzukis sapit is meg kellene fordítani. :D Ha nem fizetnek nincs reklám. :D Ahhoz képest, hogy "a videóban nem fog márkanév elhangzani" 1:30-nál már a CORGON-t be is mondtad. :D
:D
ugyan ijen van a suliban csak co val