Prawda czy mit? POLSKI MIÓD Gospodarstwo Pasieczne Sowa | 1SPOŻYWCZY

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ก.ย. 2024
  • Prawda czy mit? POLSKI MIÓD Gospodarstwo Pasieczne Sowa
    / 1spoŻywczy
    Pan Andrzej zrezygnował z aktywności zawodowej, aby rozwijać swoją pasję, czyli pszczelarstwo.
    Gospodarstwo Pasieczne Sowa istnieje od 1985 roku i rozwija się do tej pory pod względem innowacyjności sprzętu pszczelarskiego, siedziby w której gospodaruje, oraz liczby rodzin pszczelich.
    Na rynku jego miody istnieją od 30 lat i pochodzą wyłącznie z jego własnej pasieki, dlatego też klienci Pana Andrzeja mają gwarancję, że otrzymują produkt najwyższej jakości.
    Zaufanie klientów pozwala mu, sprzedawać produkty w sposób zorganizowany i ciągły, co umożliwia powiększanie jego gospodarstwa.
    Pan Andrzej wraz z rodziną zajmuje się sprzedażą detaliczną jak i hurtową miodów różnego gatunku.
    Nowoczesna pracownia dysponuje sprzętem do pozyskiwania miodu, spełniające standardy europejskie, dzięki czemu Pan Andrzej Sowa jest właścicielem jednej z większych pasiek w Polsce.
    Andrzej Sowa
    Bartłomiej Sowa
    Adres: ul. Górska 9,
    32-765 Rzezawa
    Telefon kontaktowy: (14) 61 277 47
    Telefon komórkowy: 508 564 738
    E-mail: gpsowa@gmail.com
    / gospodarstwopasiecznesowa
    www.miodysowa.pl/

ความคิดเห็น • 36

  •  2 ปีที่แล้ว

    🔔Subskrybuj nasz kanał -> th-cam.com/users/1SPO%C5%BBYWCZY?sub_confirmation=1
    👍Daj łapkę w górę pod filmem.
    🤩 Zajrzyj na nasz Instagram -> instagram.com/1spozywczy/
    💙 Zobacz co się dzieje na Facebooku -> facebook.com/1SPOZYWCZY/

  • @dawidrzasa6706
    @dawidrzasa6706 2 ปีที่แล้ว +4

    Pan Andrzej jest prawdziwym pasjonatem i profesjonalistą w tym co robi. Od kilku lat kupuję u niego matki pszczele i jestem z nich bardzo zadowolony. Pozdrawiam z Jarosławia i życzę dalszych sukcesów w branży.

    •  2 ปีที่แล้ว

      Przyłączamy się do życzeń.

  • @lorddaniel1704
    @lorddaniel1704 ปีที่แล้ว +1

    Bartek Mistrz drugiego planu . pozdrawiam!

  • @igorkol8755
    @igorkol8755 2 ปีที่แล้ว +3

    imponujący dorobek życia

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za komentarz👍👍👍

  • @bogdank8138
    @bogdank8138 2 ปีที่แล้ว +4

    Witam! Genialnie!!!
    1:15 Pewnie byłeś na lotnisku? Ja tam byłem. Kompania UL.
    17:15 1100 pszczelich rodzin w 16 miejscach!!!!!!!! Rewelacja !!!!! Co one mogą nosić oprócz syropu buraczanego??

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za komentarz👍👍👍

    • @patcym6255
      @patcym6255 2 ปีที่แล้ว +2

      Dokładnie, to jest śmieszne bo syn reklamuje się w internetach, śmieję się z teorii o pszepszczeleniach i wykłada nauki na filmiku, że miodu będzie w każdym ulu tyle i tyle, przychodzi czas na reklamę na fb, sam pisze, że słabe zbiory a na pytanie o gatunkowość nie jest w stanie podać wyników z labu bo takowych nie robi poprostu wiadomo jaki ma miód i tyle, jak to mowi wystarczy posmakować :))

    • @toshirotoshiroo1991
      @toshirotoshiroo1991 2 ปีที่แล้ว

      @@patcym6255 Nie jest w stanie podać wyników z labu ? Ale dla kogo ? Dla Pana czy kogo ? Kto kiedy publicznie spytał mnie o wyniki (ogólnie ) lub wyniki gatunku ? Jeśli by to zrobił odpowiedziałbym : Witam , niestety nie robimy badań żadnego miodu ponieważ - 1.Ule stoją w tych samych miejscach od 35 lat ( spadziowe ) ewentualnie zmieniają obszar o 3-5 km , będą to miody spadziowe lub wielokwiatowe , lub też nektarowo spadziowe które badamy sami posiadając urządzenie do pomiaru przewodności oraz ilości wody zawartej w miodzie . Inne tereny czyli około 20 lat stoją w terenach gdzie na pamięć z datami i ich rozbieżnością do kilku dni znamy co będzie kwitnąć . Nic tam nadzwyczajnego nie zacznie kwitnąć chyba że rozpleniająca się powoli nawłoć. Jeśli stawiamy dodatkowe rodziny to w terenach co 1-2 km . 2. Nie potrzebujemy analizy gatunku miodu by go znać , bo dla kogo ? Dla markotnego klienta który przyjdzie z takim oczekiwaniem jak Pan tutaj napisał ?. Niestety nawet takich nie mamy , nie pamietam żeby mnie ktoś wogóle kiedykolwiek spytał o badania na temat gatunkowości miodu , prędzej się to działo przy sprzedaży pszczelarzom miodu w wiadrach niż klientom którzy od nas kupują miód do spożycia . 3.Gdy miód nie ma przewagi na smak idzie jako wielokwiat i żadnych cudów tutaj nie trzeba , naprawdę , mówmy to śmiało z blisko 40 letnim doświadczeniem . Gdyby jednak trzeba było pisać procent zawartości pyłków dla wymaganych klientów takich jak Pan to niestety badania musiały by być robione . 4.Badania ( NIEZAPOWIEDZIANEJ , zawsze to podkreślamy ) kontroli WIJHARS były u nas w 2019 i 2020 roku i wyniki są opublikowane na naszej stronie fp/GospodarstwoPasieczneSowa a niedługo znajda się na naszej stronie www.miodysowa.pl . Wszystkie badania i zakresy pomiaru wyszły w 100% pozytywnie . Niezgodności drobne co do oznaczeń etykiety które już zostały poprawione . 5. Odchyły jeśli nawet występują bo na smak nie można określić ile % pyłku danej rośliny jest w danym miodzie , nie maja aż takiego znaczenia dla klienta bo są tak nieznaczne ani smakowo ani zdrowotnie ( kierunku ) że na tym etapie na którym się znajdujemy nie mamy potrzeby udowadniać na sile że jest takie a nie inne . Dlaczego ? Ponieważ wybredny klient się zawsze znajdzie któremu będzie coś nie pasowało . A zadowolić klientów żadna firma nie zadowoliła w 100% ( jeśli ma większą liczbę odbiorców ) . Pozdrawiam . B.Sowa .

    • @toshirotoshiroo1991
      @toshirotoshiroo1991 2 ปีที่แล้ว

      @@patcym6255 Co do ilości rodzin i wyśmiewania przepszczelenia to owszem mamy takie poglądy ale podczas zbioru. Gdy jest dobry pożytek i nektarowanie to nawet 200-300 Uli można wstawić jeśli pogoda i nektarowanie będzie dobre . Niestety praca przy takiej ilości Uli np rabunkach po sezonie , ryzyku chorób bądź załamania pożytkowego nas martwi . W pierwszych 2 sprawach chyba wiadomo o co chodzi a przy zakończonym pożytku pasieka z ilością np 100 rodzin lub przed wystąpieniem np marzec , kwiecień ( słabe przybytki , szybki rozwój ) każda rodzina zamiast np mieć przybytek np +0,20, +,30 kg to jest tendencja ujemna powiedzmy -0,20 kg co na przestrzeni tygodni ma to już znaczenie . Ilości rodzin na słabym pożytku ( dziury pożytkowe ) zamiast utrzymywać się na granicy 0 przy 30-50 rodzinach to przy dwukrotnej liczbie i więcej 100-200 rodzin mogą już tracić . Jednak to tylko przypuszczenia dlatego tylko ze względu na nie będziemy utrzymywać rodziny maksymalnie po 60-90 rodzin w miejscach stacjonarnych . Jednak w czasie dobrego zbioru prawie nie ma to prawie żadnego znaczenia lub żadnego znaczenia . Często obserwując małe pasieki do 30 rodzin widząc wyniki tam i inne dochodzę do wniosku że efekty są podobne . Słabe lata to słabe zbiory dla małych i dużych pasiek . Dobre lata to dobre zbiory dla małych i dużych pasiek . Może ktoś obserwuje coś innego przy innych rasach jak Buckfast natomiast nasze spostrzeżenia zostają jawne a jedynie co nas skłania do utrzymywania większej ilości pasiek to wygoda pracy i wcześniejszy koniec pracy 😎 . A jak to kiedyś powiedział do mnie większy pszczelarz : Nigdy Ci nie uwierzy mały pszczelarz że można mieć dużo Uli w jednym miejscu i dużo miodu bo ze strachu nie pozwoli sobie na taką ilość w jednym miejscu . Będzie zachowawczy i będzie dmuchał na zimne by przypadkiem nie mieć strat. A my tak książkom nie wierzymy , ktoś kto je pisze niewiem czy mają setki Uli i czy prowadzą doświadczenia od nastu lat . Mogą to być tylko wyliczenia na podstawie miar wydajności roślin i zasięgu pszczół - lepiej mniej niż więcej. A mierzeniem wydajności roślin i ich miododajności chyba najgorszy pomiar jaki można robić. Pozdrawiam

    • @patcym6255
      @patcym6255 2 ปีที่แล้ว +1

      @@toshirotoshiroo1991 Napisałem fakty, szanuje za wyczerpującą odpowiedź, szanuje lata doświadczeń, ale to nie znaczy, że w tych kwestiach ma Pan zawsze rację. Na pewno daleki jestem od stwierdznia aby nie wierzyć książkom, teoria to podstawa a z praktyką bywa różnie. Są sytuację w których wynik laboratoryjny miodu zaskakuje. Gdyby tak pięknie było pożytkowo to nie powstałaby Europejska czerwona lista pszczół, gdzie 1 z głównych czynników spadku bioróżnorodności wśród zapylaczy w eu27 i ogólnie w Europie jest właśnie brak pożytków, jest też aspekt konkurencji międzygatunkowej, zasoby pozytkowe są ograniczone a w wielu miejscach występuje pszepszczelenie i nie można nie brać tego pod uwagę. Kwiaty to nie tylko nektar, pytanie co z pyłkiem? Kiedy w nienaturalny sposób stawiamy x przesadzona liczbę uli, gdzie pszczoły znajdą tą niezbędną ilość pyłku? Faktem jest, że kiedy przyczyniamy się do jego braku w 2 połowie lata rodziny nie dożywione białkowo stają się źródłem występowania zgnilca europejskiego, rozwój w 2 połowie lata a skutki zagłady w przyszłym roku.

  • @pracapraca6620
    @pracapraca6620 2 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo ciekawy odcinek. Pan Andrzej widać że zestresowany, ale mega pasieka 😊

    • @marcinkmiecik3058
      @marcinkmiecik3058 2 ปีที่แล้ว

      Kazdy by sie stresował jak widzi kamery... to normalne. Ja mialem okazję poznać osobiście kilka lat temu i nie bylo problemu z rozmową. Bardzo sympatyczny pszczelarz. A gospodarstwo robi faktycznie wrażenie, tymbardziej na żywo.

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za komentarz👍👍👍

  • @marcin12682
    @marcin12682 ปีที่แล้ว

    Chciałbym się kiedyś spotkać z Panem :)

  • @marcinkmiecik3058
    @marcinkmiecik3058 2 ปีที่แล้ว +3

    Pozdrawiam Bartka i Klaudie ( pracuja w tle) Fajny film, ale nie oddaje tej przestrzeni i wielkosci pasieki jak na żywo sie to zobaczy...

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za komentarz👍👍👍

  • @RysiekM
    @RysiekM 2 ปีที่แล้ว +2

    Pozdrawiam Pana Andrzeja, nieraz kupowałem od niego matki. Polecam.

    •  2 ปีที่แล้ว +1

      My również pozdrawiamy.
      J.

  • @imhotepua
    @imhotepua 2 ปีที่แล้ว +3

    👌👌👌💥👍👍👍👍👍

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękujemy za komentarz.
      J.

  • @epuri
    @epuri 2 ปีที่แล้ว +3

    Piękne pszczoły

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękujemy za komentarz.
      J.

  •  2 ปีที่แล้ว +1

    Pierwszy taki kanał miodowo-informacyjny 1 Spożywczy w Polsce!!
    Ogromna dawka wiedzy pszczelarskiej, inspirujące wywiady, kontrowersyjne treści, obalone mity i potwierdzone fakty.
    Odcinki nakręcane na bieżąco i dostępne na portalach TH-cam i FACEBOOK
    Subskrybuj na FACEBOOK facebook.com/1spozywczy
    Subskrybuj na TH-cam th-cam.com/users/1spozywczy
    Oglądaj, komentuj i udostępniaj - a jak masz nurtujące Cię zagadnienie - napisz do nas. Nakręcimy odcinek specjalnie dla Ciebie!
    Subskrybuj i nie przegap kolejnego odcinka!

  • @bogusawbytomski427
    @bogusawbytomski427 2 ปีที่แล้ว +1

    Jak każda Żona 🤣🤣🤣.Pozdrawiam👍

    •  2 ปีที่แล้ว

      ;)

  • @belziiks5652
    @belziiks5652 2 ปีที่แล้ว +1

    Dlatego miód kupuje się od pszczelarza nie na bazarach tam lepiej nie kupujcie wiem to z ałtopsji

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękujemy za informację.
      J.

  • @jake420pl
    @jake420pl 2 ปีที่แล้ว +1

    Mam wrażenie, że to wysoka cena miodu sprzyja oszustwom i podrabianiu miodu. Prawdziwi pszczelarze przeżyli by spadek cen, natomiast ci którzy zarabiają jedynie na marży np. sciągając miód od innych dostali by mocno po kieszeni. Z niepokojem obserwuję "pszczelarzy" z małymi stacjonarnymi pasiekami którzy mają półki uginające się od miodu i ten w przebogatej ofercie przez cały rok...

    • @marcinkmiecik3058
      @marcinkmiecik3058 2 ปีที่แล้ว

      Mylisz pojęcia. To maly pszczelarz ma za darmo pracowac a duży ma z tego tylko żyć? Cena miodu jest adekwatna do jego jakosci. Pomijam sprzedaz typu Zakopane ( Krupówki) bo tam jest i za drogi i sfałszowany w 90 %. Takze zastanow sie co piszesz.

    • @jake420pl
      @jake420pl 2 ปีที่แล้ว

      @@marcinkmiecik3058 Nie piszę o tym kto ma pracować za darmo, a kto ma z tego żyć. Uważam, że uczciwa płaca powinna być następstwem dobrej organizacji i rzetelnej pracy. Ja sam obrabiam prawie 200 uli i żeby zarobić więcej biorę sobie kolejne obowiązki na głowę, a nie winduję cenę w kosmos. Przez ostatnie lata widzę, że na rynkach przybyło sprzedawców miodu zwłaszcza pośród ludzi którzy z pszczołami nie mają nic wspólnego (dotąd handlowali warzywami, słodyczami itd) Paradoksalnie wyższe ceny mają duzi producenci miodu, choć koszt jednostkowy wyprodukowania słoika miodu powinien być dla nich niższy.

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za komentarz👍👍👍

  • @paulusp9552
    @paulusp9552 2 ปีที่แล้ว +2

    Ciężko się słucha, strasznie nieskładnie wypowiada się Pan pszczelarz

    • @marcinkmiecik3058
      @marcinkmiecik3058 2 ปีที่แล้ว +4

      Kamery zrobily swoje. Przyosobistym kontakcienie ma takich problemów. A po drugie nie kazdy jest celebrytą. I nie musi byc. Wazne ze jest dobrym pszczelarzem i z pszczolami umie sie dogadać 😉

    •  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za komentarz👍👍👍