Nemrég vettem egy igényesebb montit, és jól jönnek ezek a tippek mert eddig a régi bringámat csak ilyen házi jólvanazúgy módszerekkel ápoltam, nem ismertem ilyen profi szereket, és nem is bringáztam sokat szóval ahhoz jó volt. A videó alapján is elcsesztem pár dolgot az új bringán, bár remélem nem súlyos, láncolaj gyanánt fehér zsírzó spray t használtam, mer úgy az volt otthon… és nyilván ráment a tárcsafékre is, hiába figyeltem rá hogy ne oda spriccelje. Szóval nem fogott a fék, betéteket kiszedtem és kicsit megáztattam körömlakk lemosóban, a tárcsákat is áttörölgettem vele, majd a betéteken csiszoltam kicsit csiszolópapírral 😅 kurva sok meló volt, így most újra fog a fék (bár még nem 100% de jó lesz) azt hiszem jó lesz beszerezni ehhez méltó ápolószereket, esetleg egy bicikli magasítót hogy legközelebb a derekam is túlélje, meg ne kelljen megfordítgatni a biciklit szereléskor.
Hááát.... Annyiban eltérnék sorrendtől, h elsőként a jellemzően olajosabb/zsírosabb meghajtással kezdeném, és nem a vázzal, mert a lánc/fogaskoszorú tisztításakor jellemzően ezek visszacsapódnak előzőleg tisztított vázra... Muc-off szerek amúgy bitang jók, bátran ajánlom őket, én csak ezeket használom, tökéletes tisztaságot eredményez. Amúgy mic-off oldalon a tisztítási sorrendet ők is hajtás, váz/bringa... sorrendben ajánlják ;)
Egy év után találtam meg és néztem meg (kicsit zanzásítva) a videót, s olvastam el a kommentek nagy részét. Számomra egyértelműen szponzorált, termékspecifikus videó ahol maga az alapművelet, mint kerékpár mosás "csak" ürügy.... De szíve joga mindenkinek, hogy önként és dalolva vagy valamilyen ellenszolgáltatás fejében készítsen videót. Itt a lényeg, hogy rendszeresen és minél alaposabban -kellő körültekintéssel- tisztítsuk kerékpárjainkat. Az igaz, hogyha már százezreket, milliókat (tesztben szereplő Specialized kerékpár) locsolunk e hobbira, akkor legalább ennyire legyünk tudatosak a kerékpár rendszeres tisztításában és karbantartásában. Az egyszerű otthoni tisztítószerek sem feltétlenül rosszak -hisz a Clean az üvegről esetlegesen lefolyva nem károsít sem csempét, sem műanyagot, fémet stb. Így azt kerékpár tisztításra használni sem feltétlenül rossz vagy káros. Ennek fényében a többi háztartási szert is megfelelő körültekintéssel lehet kerékpár tisztítására, ápolására használni. Személy szerint a szilikon aeroszol vagy pumpás használatával (permetezve történő kijuttatásával) nem vagyok kibékülve, hiszen ezek használatakor a hajtógáz/nyomás hatására a permetezőfej finom szemcséket juttat a levegőbe akár a már tisztított féktárcsákra is -ami fékhatás csökkenést okoz - plusz az eltávolítására megint csak speciális szer kell..... Ha már a végén mindenképpen csili és "Vili" legyen a festés, akkor bármelyik autókozmetikum megteszi. Akár olcsóbb gyorspolír vagy wax esetleg nano/kerámia autóápoló szerek. És ugyan így a gumi, műanyag és fémápoló szerek.
én egyszerű "clin" ablaktisztítót használok. tökéletesen bevált. ja.. és bár ilyen proli vagyok hogy nem ilyen menő mákoff-ot használok.. de ha már lánctisztításról van szó az az alap hogy láncot leveszem és úgy tisztítom meg.
@MozgasvilagHungary A vizes illetve száraz olajat hogyan cserélem? Pl ma esik holnap száraz vagy fordítva. Egyiket a másikra vagy előtte lánc mosás és csere?
Ha a lehető legnagyobb mértékben szeretnéd kihasználni az adott körülményekre optimalizált olaj előnyeit, akkor tisztítás kell megelőzze az újraolajozást (különösen igaz ez abban az esetben, ha az első nap intenzív külső hatásoknak volt kitéve a lánc). Ha "kevert" olaj van a láncon, akkor vizes időben a nedvesség hatására leoldás lesz kevésbé hatékony, száraz időben pedig a portaszító, illetve a hőtűrő képesség lehet gyengébb. DE! Természetesen ezek a hatások nem lesznek olyan jelentősek egy-egy alkalommal, hogy szentségtörésnek számítson, vagy károsítsa akár az alkatrészeket, úgyhogy, ha nem vagy kifejezetten "biciklofil" (audiofil után szabadon), akkor ha amúgy nem szennyezett a lánc, nyugodtan ráolajozhatsz akár a nedvesre szárazat, vagy fordítva.
sziasztok én most szeretném beáztatni a láncot brigécéolba és nem tudom hogy meddig kell hagyni száradni a láncot miután vízzel lemostam mert azt szeretném ha teljesen kiszáradna a lánc belseje szerintetek?
Csak muc off-al dolgozom. Az illata tenyleg brutalis, mint valami gumicukor. Nem olcso, de en a sarga drivetrain cleanerben nagyon hiszek. Fontos hogy nem szabad hagyni megszaradni, kulonben az eletben le nem jon, de tenyleg rettento eros es hatasos.
Ugyanaz van mucoff, etc-ben mint bármilyen otthoni tisztítóban... szappanos-c12 alkoholos-vízlágyítós-nátrium szulfátos lötty, csak még fel is van hígítva, így még jobban le lehet vele húzni a konzumidióta prolit. :)
Szia! Az lenne a kérdésem, hogy télen milyen rendszeresen és hogyan tisztítsuk a kerékpárt? Az udvaron a fagy miatt nem lehet vagy nem érdemes gondolom :)
A kérdés nagyon jó! Télen nagyjából ugyanazok a körülmények állnak fent, mint az év többi időszakában (a kerékpártisztítás szempontjából legalábbis), de egy hatalmas különbség mégis van: a közutak síkosság-mentesítésére használt anyagok is felkerülhetnek a kerékpár alkatrészeire és saját tapasztalatok alapján az még agresszívebben korrodálja, különösen a hajtás komponenseit. Ezért mínuszok ide, vagy oda, nemhogy ritkábban, de sokkal sűrűbben (akár minden használat után) érdemes takarítani, különösen, ha csapadékos az időjárás. A láncon hagyott latyak pár órán belül ki tudja kezdeni a fémet és idő előtt elkoptatja a lánckerekeket (szíjhajtás ebből a szempontból ideális amúgy). Érdemes langyos, vagy méginkább meleg vizet használni és ha a fűtött helyen tárolás nem megoldható, akkor nagyon alapos szárazra törléssel tudjuk megelőzni, hogy a víz ráfagyjon a bringára.
@@MozgasvilagHungary nagyon köszönöm a választ. Szerencsére az esetek többségében a fűtött hely megoldott, mikor dolgozom akkor van 24 órára szabadban, de fedett helyen és tervezek takaróponyvát is rátenni.
Egy régebbi videóban beszéltünk már erről: Így mosd le a bringádat magasnyomású géppel, avagy a nagynyomású mosás 4 szabálya - Husqvarna PW350 th-cam.com/video/citovT-twMU/w-d-xo.html Alapvetően a rozsda nem a nagy nyomással mosás következménye.
Ez kifejezetten tubelesshez ajánlott lötyi. Létezik belsős rendszerekhez is defektgátló lötyi, de hogy szingós gumiba az valóban jó, erről nincs tapasztalatunk.
Szia Balazs! Igen, lehet, ha megfelelo a szelep. Amelyikben tudsz tut cserelni, ott be tudod tolteni. Alternativakent lehet elore toltott belsot is venni.
Jók ezek a szerek csak zárójelben megjegyezném hogy milliodollár ért! Nincs olyan térület amit márt nem fogtak volna le hogy ezt ezzel ezt azzal mert igy jó meg ugy jó védjök a környezetet meg szintetikus. Védheted te akárhogy fogyasztói társadalmat élünk! Nem jó bisznisz olyat csinálni ami hosszú távú. De ezek a szerek uuu. Bocsánat kicsit elkalandoztam 🤣
Üdv. Jók a tanácsok/videók/cikkek. Egy részét már sikerült is alkalmazni. Csinálhatnátok arról is egy cikket vagy videót, hogy ha valaki nagyon régen bringázott, és az összes ismerőse azt mondja, hogy hagyjál már kinőtem belőle, de egyedül nem akkora élvezet, akkor mit érdemes csinálni? Esetleg hol keresgélhet?
Köszönjük! Épp nemrég kerestünk meg néhány olyan csapatot, amelyek éppen azért jöttek létre, hogy ne egyedül kelljen kerékpározniuk, hanem egymást ösztönözzék. Sajnos nem találtunk első körben túl sokat, de legalább van remény :) www.mozgasvilag.hu/kerekpar/hirek/szivesen-kerekparoznal-csapatban
A Drivetrain Cleaner abból a szempontból ideálisabb a lánctisztításra, hogy a flakonból egyszerűen meg lehet tölteni a a Chain Machine lánctisztítót (ha ilyen módon tisztítanád a láncot). Akkor egyszerre megy végbe a tisztító felkenése és a mechanikus tisztítás. A Bio Degreaser pedig hajtógázos kiszerelésben van, amivel nem ideális megtölteni egy ilyen lánctisztító szerkezetet, viszont mivel nagynyomással jön ki belőle a cucc, így a felvitel közben ez a nyomás is segíti a dzsuva eltávolítását. Röviden a válasz tehát az, hogy igen, használható lánctisztításra a Bio Degreaser.
Azoknak a városi bringásoknak mit ajánlasz akiknek nincs lehetősége az udvaron mosni? A rendszeres és igényes tisztítás nagy fejtörést okoz. Autó mosóba szoktam vinni, de ott nem nézik jó szemmel ha saját mosószert visz az ember.
Jogos a kérdés, bár én még nem találkoztam olyan helyzettel hogy kinéztek volna autós mosóból. Első körben tehát javaslom hogy keress egy másik mosót :-) extrém esetben akár lakásban is el lehet végezni ezt a műveletet, csak nyilván jóval nagyobb körültekintést igényel. Fel lehet vinni a vizet nedves szivaccsal óvatosan a kerékpárvázra, vagy esetleg kézi spriccelővel. És természetesen kell valamit tenni a kerékpár alá, hogy a lecsöpögő trutyi ne károsítsa a padlót. Városi, hétköznapi használat közben jellemzően amúgy sem lesz annyira nagyon retek a bringa, illetve ha szűkösek a lehetőségek akkor érdemes sokkal sűrűbben, akár naponta picit átpucolni a bringát, mert az kisebb koszolódással, illetve a környezet kisebb összekoszolásával jár.
Én lakásban tisztítom a kerékpáromat. Két lehetőség szokott működni: A) kerekek ki, kádba be, és tusolófejjel odafigyelve megáztatom, majd fogkefe, puha rongy társaságában végzek a feladattal... B) a kerékpártárolónak kinevezett szoba részletnél raktam le pvc szőnyeget, és azon tisztítom meg a kerékpáromat, ekkor kevesebb vízzel persze, hogy ne ázzon el a lakás...
Hááát, ez a kérdés már nem olyan egyértelmű, mert ma már a wd40 alatt nem ugyanazt értjük, mint 10-20 évvel ezelőtt ;) th-cam.com/video/lnBKzitL4yk/w-d-xo.html
Miért ne mehetne? Amikor még nem volt ez a fogyasztói társadalmi beállítás - hogy vegyél meg mindent, csak prémium legyen, mert amúgy meg csak egy amatőr lúzer vagy -, akkor is voltak bringák amit ápolni kellett. Akkor mindenki rosszul csinált mindent? Bezzeg most minden sokkal jobb...
Mekkora böszmeség. Reklám az egész. Aztán ami szigorúan tilos nagynyomású al nyugodtan tiszticsam. Vadbarom. Egy ráégetett zománcfestéket elég érdekes lenne ha megoldani a háztartási tisztítószer. Akkor a bőrünket is le vinné.
A magasnyomásúval valóban lehet kárt is okozni, de nem kell hozzá túl sok odafigyelés, hogy biztonságos és hatékony legyen. A hajszárító is életveszélyes, ha vízzel teli kádban csinálja valaki, máskülönben pedig hasznos: th-cam.com/video/citovT-twMU/w-d-xo.html
ปีที่แล้ว
csak úgy kiváncsiságból megnéztem ezt a videót meg utánna a termékek árát, elmehettek vele oda ahova gondolom, nem egy olcsó bicajom van de egy szar tisztítóra adjon ki ennyi pénzt az aki szarja a pénzt és nem meg dolgozik érte, már bocsánat az alpári beszédért.
Ha drágának találsz valamit, az teljesen elfogadható. A trágár megfogalmazás már kevésbé. Az viszont egyenesen elfogadhatatlan, hogy ezért minket is szidalmazol.
Reklám az egész!
Valmiből fedezni kell a sok munkát.
Nemrég vettem egy igényesebb montit, és jól jönnek ezek a tippek mert eddig a régi bringámat csak ilyen házi jólvanazúgy módszerekkel ápoltam, nem ismertem ilyen profi szereket, és nem is bringáztam sokat szóval ahhoz jó volt. A videó alapján is elcsesztem pár dolgot az új bringán, bár remélem nem súlyos, láncolaj gyanánt fehér zsírzó spray t használtam, mer úgy az volt otthon… és nyilván ráment a tárcsafékre is, hiába figyeltem rá hogy ne oda spriccelje. Szóval nem fogott a fék, betéteket kiszedtem és kicsit megáztattam körömlakk lemosóban, a tárcsákat is áttörölgettem vele, majd a betéteken csiszoltam kicsit csiszolópapírral 😅 kurva sok meló volt, így most újra fog a fék (bár még nem 100% de jó lesz) azt hiszem jó lesz beszerezni ehhez méltó ápolószereket, esetleg egy bicikli magasítót hogy legközelebb a derekam is túlélje, meg ne kelljen megfordítgatni a biciklit szereléskor.
Köszi a terméktippet is🎉
Hááát....
Annyiban eltérnék sorrendtől, h elsőként a jellemzően olajosabb/zsírosabb meghajtással kezdeném, és nem a vázzal, mert a lánc/fogaskoszorú tisztításakor jellemzően ezek visszacsapódnak előzőleg tisztított vázra...
Muc-off szerek amúgy bitang jók, bátran ajánlom őket, én csak ezeket használom, tökéletes tisztaságot eredményez.
Amúgy mic-off oldalon a tisztítási sorrendet ők is hajtás, váz/bringa... sorrendben ajánlják ;)
Egy év után találtam meg és néztem meg (kicsit zanzásítva) a videót, s olvastam el a kommentek nagy részét.
Számomra egyértelműen szponzorált, termékspecifikus videó ahol maga az alapművelet, mint kerékpár mosás "csak" ürügy....
De szíve joga mindenkinek, hogy önként és dalolva vagy valamilyen ellenszolgáltatás fejében készítsen videót.
Itt a lényeg, hogy rendszeresen és minél alaposabban -kellő körültekintéssel- tisztítsuk kerékpárjainkat. Az igaz, hogyha már százezreket, milliókat (tesztben szereplő Specialized kerékpár) locsolunk e hobbira, akkor legalább ennyire legyünk tudatosak a kerékpár rendszeres tisztításában és karbantartásában.
Az egyszerű otthoni tisztítószerek sem feltétlenül rosszak -hisz a Clean az üvegről esetlegesen lefolyva nem károsít sem csempét, sem műanyagot, fémet stb. Így azt kerékpár tisztításra használni sem feltétlenül rossz vagy káros. Ennek fényében a többi háztartási szert is megfelelő körültekintéssel lehet kerékpár tisztítására, ápolására használni.
Személy szerint a szilikon aeroszol vagy pumpás használatával (permetezve történő kijuttatásával) nem vagyok kibékülve, hiszen ezek használatakor a hajtógáz/nyomás hatására a permetezőfej finom szemcséket juttat a levegőbe akár a már tisztított féktárcsákra is -ami fékhatás csökkenést okoz - plusz az eltávolítására megint csak speciális szer kell.....
Ha már a végén mindenképpen csili és "Vili" legyen a festés, akkor bármelyik autókozmetikum megteszi. Akár olcsóbb gyorspolír vagy wax esetleg nano/kerámia autóápoló szerek. És ugyan így a gumi, műanyag és fémápoló szerek.
Egész évben használatos, max az eső mossa :D
Tényleg jó cuccok, évek óta ezeket használom a műhelyekben meg otthon is. Ja, meg rsp-t.
Én a teljes értékű sárvédőben hiszek. Sokkal kevesebbet kell tisztítani, mintha nem lenne felszerelve.
én egyszerű "clin" ablaktisztítót használok. tökéletesen bevált. ja.. és bár ilyen proli vagyok hogy nem ilyen menő mákoff-ot használok.. de ha már lánctisztításról van szó az az alap hogy láncot leveszem és úgy tisztítom meg.
Te csinálod jól. Ki az a barom aki elhiszi hogy lánckerék és azon pörgő lánc tisztításához két külön szer kell? 🤣😂🤣 🤣😂🤣
a zárójeleneten felsikítottam =))
Igen, tudjuk. Idáig elhallatszott... :D
Annyit tennek hozza meg: a lancnak nem kivul kell olajosnak lenni…
@MozgasvilagHungary A vizes illetve száraz olajat hogyan cserélem? Pl ma esik holnap száraz vagy fordítva. Egyiket a másikra vagy előtte lánc mosás és csere?
Ha a lehető legnagyobb mértékben szeretnéd kihasználni az adott körülményekre optimalizált olaj előnyeit, akkor tisztítás kell megelőzze az újraolajozást (különösen igaz ez abban az esetben, ha az első nap intenzív külső hatásoknak volt kitéve a lánc). Ha "kevert" olaj van a láncon, akkor vizes időben a nedvesség hatására leoldás lesz kevésbé hatékony, száraz időben pedig a portaszító, illetve a hőtűrő képesség lehet gyengébb.
DE!
Természetesen ezek a hatások nem lesznek olyan jelentősek egy-egy alkalommal, hogy szentségtörésnek számítson, vagy károsítsa akár az alkatrészeket, úgyhogy, ha nem vagy kifejezetten "biciklofil" (audiofil után szabadon), akkor ha amúgy nem szennyezett a lánc, nyugodtan ráolajozhatsz akár a nedvesre szárazat, vagy fordítva.
sziasztok én most szeretném beáztatni a láncot brigécéolba és nem tudom hogy meddig kell hagyni száradni a láncot miután vízzel lemostam mert azt szeretném ha teljesen kiszáradna a lánc belseje szerintetek?
Csak muc off-al dolgozom. Az illata tenyleg brutalis, mint valami gumicukor. Nem olcso, de en a sarga drivetrain cleanerben nagyon hiszek. Fontos hogy nem szabad hagyni megszaradni, kulonben az eletben le nem jon, de tenyleg rettento eros es hatasos.
Ugyanaz van mucoff, etc-ben mint bármilyen otthoni tisztítóban... szappanos-c12 alkoholos-vízlágyítós-nátrium szulfátos lötty, csak még fel is van hígítva, így még jobban le lehet vele húzni a konzumidióta prolit. :)
Látom Magped-et használsz te is! A tied is igényelt utánhúzást a belső menetes dugón? Az enyém 250 km után meglötyögősödött picit.
Láncra vettem decathlonba tisztítót. Tudod mi volt benne? Féktisztító😂😂😂 azóta csak azzal csinálom és lám az egy ezres csak
Szia!
Az lenne a kérdésem, hogy télen milyen rendszeresen és hogyan tisztítsuk a kerékpárt? Az udvaron a fagy miatt nem lehet vagy nem érdemes gondolom :)
A kérdés nagyon jó! Télen nagyjából ugyanazok a körülmények állnak fent, mint az év többi időszakában (a kerékpártisztítás szempontjából legalábbis), de egy hatalmas különbség mégis van: a közutak síkosság-mentesítésére használt anyagok is felkerülhetnek a kerékpár alkatrészeire és saját tapasztalatok alapján az még agresszívebben korrodálja, különösen a hajtás komponenseit. Ezért mínuszok ide, vagy oda, nemhogy ritkábban, de sokkal sűrűbben (akár minden használat után) érdemes takarítani, különösen, ha csapadékos az időjárás. A láncon hagyott latyak pár órán belül ki tudja kezdeni a fémet és idő előtt elkoptatja a lánckerekeket (szíjhajtás ebből a szempontból ideális amúgy).
Érdemes langyos, vagy méginkább meleg vizet használni és ha a fűtött helyen tárolás nem megoldható, akkor nagyon alapos szárazra törléssel tudjuk megelőzni, hogy a víz ráfagyjon a bringára.
@@MozgasvilagHungary nagyon köszönöm a választ. Szerencsére az esetek többségében a fűtött hely megoldott, mikor dolgozom akkor van 24 órára szabadban, de fedett helyen és tervezek takaróponyvát is rátenni.
Nekem az lenne a kérdésem hogy ha magas nyomású val le mossuk a biciklit akkor a különböző csavarok nem rozsdásodik be a víz től? 🤔
Egy régebbi videóban beszéltünk már erről: Így mosd le a bringádat magasnyomású géppel, avagy a nagynyomású mosás 4 szabálya - Husqvarna PW350
th-cam.com/video/citovT-twMU/w-d-xo.html
Alapvetően a rozsda nem a nagy nyomással mosás következménye.
Szisztok! Tubular (szingó) kerékbe lehet ilyen defekt védő cuccot rakni vagy csak a Tubless-be ajánlott?
Ez kifejezetten tubelesshez ajánlott lötyi. Létezik belsős rendszerekhez is defektgátló lötyi, de hogy szingós gumiba az valóban jó, erről nincs tapasztalatunk.
Szia Balazs! Igen, lehet, ha megfelelo a szelep. Amelyikben tudsz tut cserelni, ott be tudod tolteni. Alternativakent lehet elore toltott belsot is venni.
Jók ezek a szerek csak zárójelben megjegyezném hogy milliodollár ért! Nincs olyan térület amit márt nem fogtak volna le hogy ezt ezzel ezt azzal mert igy jó meg ugy jó védjök a környezetet meg szintetikus. Védheted te akárhogy fogyasztói társadalmat élünk! Nem jó bisznisz olyat csinálni ami hosszú távú. De ezek a szerek uuu. Bocsánat kicsit elkalandoztam 🤣
Helló! Megírnád a szemüveged pontos típusát? Előre is köszönöm szépen!
Rudy Project Spinshield
Üdv. Jók a tanácsok/videók/cikkek. Egy részét már sikerült is alkalmazni. Csinálhatnátok arról is egy cikket vagy videót, hogy ha valaki nagyon régen bringázott, és az összes ismerőse azt mondja, hogy hagyjál már kinőtem belőle, de egyedül nem akkora élvezet, akkor mit érdemes csinálni? Esetleg hol keresgélhet?
Köszönjük! Épp nemrég kerestünk meg néhány olyan csapatot, amelyek éppen azért jöttek létre, hogy ne egyedül kelljen kerékpározniuk, hanem egymást ösztönözzék. Sajnos nem találtunk első körben túl sokat, de legalább van remény :)
www.mozgasvilag.hu/kerekpar/hirek/szivesen-kerekparoznal-csapatban
@@MozgasvilagHungary Köszönöm a gyors választ. Akkor jelek szerint másban is megfordult már ez a kérdés. Ennek nagyon örülök.
A láncot szappanozni szokták, én a Dove-t ajánlom.
Szia, alkalmazható a bio degreaser a drivetrain degreaser helyett is?
Illetve mi a kettö közti külömbség mert valahol a druvetrain kb dupla ár
A Drivetrain Cleaner abból a szempontból ideálisabb a lánctisztításra, hogy a flakonból egyszerűen meg lehet tölteni a a Chain Machine lánctisztítót (ha ilyen módon tisztítanád a láncot). Akkor egyszerre megy végbe a tisztító felkenése és a mechanikus tisztítás. A Bio Degreaser pedig hajtógázos kiszerelésben van, amivel nem ideális megtölteni egy ilyen lánctisztító szerkezetet, viszont mivel nagynyomással jön ki belőle a cucc, így a felvitel közben ez a nyomás is segíti a dzsuva eltávolítását.
Röviden a válasz tehát az, hogy igen, használható lánctisztításra a Bio Degreaser.
Magpedrol mi a véleményed?
Írtunk róla már az oldalon: www.mozgasvilag.hu/kerekpar/hirek/egy-magnes-nem-eleg---magped-enduro-pedalteszt
Azoknak a városi bringásoknak mit ajánlasz akiknek nincs lehetősége az udvaron mosni?
A rendszeres és igényes tisztítás nagy fejtörést okoz. Autó mosóba szoktam vinni, de ott nem nézik jó szemmel ha saját mosószert visz az ember.
Jogos a kérdés, bár én még nem találkoztam olyan helyzettel hogy kinéztek volna autós mosóból. Első körben tehát javaslom hogy keress egy másik mosót :-) extrém esetben akár lakásban is el lehet végezni ezt a műveletet, csak nyilván jóval nagyobb körültekintést igényel. Fel lehet vinni a vizet nedves szivaccsal óvatosan a kerékpárvázra, vagy esetleg kézi spriccelővel. És természetesen kell valamit tenni a kerékpár alá, hogy a lecsöpögő trutyi ne károsítsa a padlót. Városi, hétköznapi használat közben jellemzően amúgy sem lesz annyira nagyon retek a bringa, illetve ha szűkösek a lehetőségek akkor érdemes sokkal sűrűbben, akár naponta picit átpucolni a bringát, mert az kisebb koszolódással, illetve a környezet kisebb összekoszolásával jár.
Én lakásban tisztítom a kerékpáromat. Két lehetőség szokott működni: A) kerekek ki, kádba be, és tusolófejjel odafigyelve megáztatom, majd fogkefe, puha rongy társaságában végzek a feladattal... B) a kerékpártárolónak kinevezett szoba részletnél raktam le pvc szőnyeget, és azon tisztítom meg a kerékpáromat, ekkor kevesebb vízzel persze, hogy ne ázzon el a lakás...
Mi a típusa a bringádnak?
Az állványon egy Specialized Enduro van.
nem nagyon szereted a környezetet, elég sok szemét van az asztalon.
oké oké, de akkor mehet a wd40 a láncra vagy nem? 😎
Hááát, ez a kérdés már nem olyan egyértelmű, mert ma már a wd40 alatt nem ugyanazt értjük, mint 10-20 évvel ezelőtt ;)
th-cam.com/video/lnBKzitL4yk/w-d-xo.html
Miért ne mehetne? Amikor még nem volt ez a fogyasztói társadalmi beállítás - hogy vegyél meg mindent, csak prémium legyen, mert amúgy meg csak egy amatőr lúzer vagy -, akkor is voltak bringák amit ápolni kellett. Akkor mindenki rosszul csinált mindent? Bezzeg most minden sokkal jobb...
Mekkora böszmeség. Reklám az egész.
Aztán ami szigorúan tilos nagynyomású al nyugodtan tiszticsam. Vadbarom.
Egy ráégetett zománcfestéket elég érdekes lenne ha megoldani a háztartási tisztítószer. Akkor a bőrünket is le vinné.
Máshol meg azt mondják ne mossuk a keréppárt vízzel pláne ne magasnyomásúval.... ahány ember annyi felé beszélnek... :D
A magasnyomásúval valóban lehet kárt is okozni, de nem kell hozzá túl sok odafigyelés, hogy biztonságos és hatékony legyen. A hajszárító is életveszélyes, ha vízzel teli kádban csinálja valaki, máskülönben pedig hasznos: th-cam.com/video/citovT-twMU/w-d-xo.html
csak úgy kiváncsiságból megnéztem ezt a videót meg utánna a termékek árát, elmehettek vele oda ahova gondolom, nem egy olcsó bicajom van de egy szar tisztítóra adjon ki ennyi pénzt az aki szarja a pénzt és nem meg dolgozik érte, már bocsánat az alpári beszédért.
Ha drágának találsz valamit, az teljesen elfogadható. A trágár megfogalmazás már kevésbé. Az viszont egyenesen elfogadhatatlan, hogy ezért minket is szidalmazol.