Laminat GWPGE na podłogę kampera który może służyć nawet jako warstwa wykończeniowa

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 6

  • @Wegrzyn1
    @Wegrzyn1 8 หลายเดือนก่อน

    Ciesze sie, ze prace ida do przodu. Od poczatku kibicuje i z ciekawoscia ogladam.

    • @projektdavinci7328
      @projektdavinci7328  8 หลายเดือนก่อน

      Bardzo dziękuję za kibicowanie, obecność i komentarz. Pozdrawiam

  • @LukaszKopczyk
    @LukaszKopczyk 8 หลายเดือนก่อน

    Świetnie się ogląda Pańskie filmy, a przystępne komentarze dają jakiekolwiek pojęcie nawet w przypadku laika. Piękna robota!
    Ciekawi mnie kilka rzeczy, ale najbardziej to to, co się stało z projektem kampera z alkową?
    I jak wtedy budował Pan alkowę, to konstrukcja drewnianego szkieletu jest lepsza, niż np. aluminiowego?
    Pozdrawiam serdecznie!
    PS: Doskonale pomysły konstruktorskie!

    • @projektdavinci7328
      @projektdavinci7328  8 หลายเดือนก่อน

      Witam,
      na początek bardzo dziękuję za tak wysoką ocenę naszej pracy. Cieszę się że materiały z etapów budowy mogą się przydać i są przystępne nawet dla "laika". Kamper z alkową, to ciężarówka mojego dobrego znajomego i jak każdy, On też ma lepszy i gorszy czas, auto stoi u mnie i czeka na lepszy czas.
      Konstrukcja alkowy dla mnie była wyzwaniem w fazie projektu i doboru materiałów. Projekt oparłem o konstrukcję szkieletową skrzydła samolotu, a dobór materiałów na podstawie argumentów;
      -poszycie wykonane ze sklejki więc łatwość połączenia z samą konstrukcją,
      -możliwość wycinania łuków, to niby tylko dwa argumenty ale dla mnie o największym, podstawowym i technicznym znaczeniu. Jeszcze można dorzucić znaczenie termoizolacji, ale to jest argument drugorzędny.
      Aluminium- materiał o innej rozszerzalności liniowej, połączenia z drewnem wymagają zastosowania klejów grubo warstwowych, elastycznych o zdolności kompensacji naprężeń. To było tylko na styku sklejka i aluminium, natomiast sama konstrukcja alkowy musiała by być spawana ze względu na bardzo wąskie połączenia elementów prostopadłych. Dodatkowo łuki, Ich powtarzalność na poszczególnych elementach konstrukcyjnych, musiałyby być gięte, co w przypadku aluminium jest dość skomplikowane i wymagające wiedzy i dodatkowego sprzętu. Moja wiedza jest ograniczona w przypadku aluminium i nie czułem się na siłach stawać naprzeciw takim wyzwaniom i problemom, dlatego mój wybór był prosty.
      Do tego wykonane przez nas, klejone przeciw-prężnie kantówki drewniane, które przenoszą zwiększone obciążenia, są stabilniejsze i wytrzymalsze niż pojedyncze takie same kantówki drewniane. Posiadany warsztat i możliwości były, małym i również drugorzędnym, ale również argumentem. To jest oczywiście tylko mój punkt widzenia i moje wybory ale chyba przedstawiłem je w odpowiedni sposób żeby zrozumieć mój tok myślenia.
      Jeszcze raz dziękuję za ocenę naszej pracy, obecność i komentarz.
      Pozdrawiam

  • @grzegorztomaszewski4914
    @grzegorztomaszewski4914 8 หลายเดือนก่อน

    Witam. Pod innym Pana filmem przeczytałem, że laminat kupował Pan w firmie ABO z Przasnysza i chciałem się podpytać czy nie mają problemu ze sprzedażą samego laminatu (firma ABO produkuje raczej płyty warstwowe)? Czy odbierał Pan osobiście, czy dało się wysłać?

    • @projektdavinci7328
      @projektdavinci7328  8 หลายเดือนก่อน

      Witam, laminat kupowałem faktycznie w firmie ABO ale jakiś czas temu firma przeniosła się do Mrągowa. Faktycznie są producentem płyt wielowarstwowych i za pierwszym razem, kupowałem u nich właśnie taką płytę na podłogę do swojego kampera. Później kupowałem laminat i nie musiałem już jeździć Pan Bogusław wysyłał mi go spedycją. Proszę dzwonić do Pana Bogusława Bugały (797001640 właściciel), i zapytać jakie dzisiaj są możliwości. W razie czego, ja mam jakiś laminat na magazynie i mogę pomóc, tylko ode mnie trzeba odebrać materiał raczej osobiście. Dziękuję za obecność i komentarz. Pozdrawiam