Ja nie rozumiem jak takie "głupie" pytania mogą być na tak ważnym wydarzeniu jakim jest EGZAMIN PAŃSTWOWY. Ja mam wrażenie że niektóre z tych pytań idealnie nadawałyby się na konkurs czytania ze zrozumieniem. Przecież to w dużym stopniu nie weryfikuje wiedzy. To że ktoś źle przeczyta pytanie, źle je zrozumie i zaznaczy błędną odpowiedź nie oznacza że na drodze w takiej sytuacji postąpi źle. Egzamin na prawo jazdy to naprawdę bardzo zgniła gałąź którą należałoby odnowić
zdawałem prawko 23 lata temu, wtedy było 500 pytań, ale też problemy ze zdawaniem były bardzo trudne, testy zdawałem trzy razy. 10 lat później zdawała moja żona wtedy było bodajże 1500. Nie wiem w jakim kierunku to zmierza bo to nie jest zgniła gałąź tylko maszynka do robienia kasy.
@@admax123 oczywiście że tak. Zgadzam się, cały proces robienia prawka a zwłaszcza egzaminy to maszynka do robienia kasy. A że zgniła gałąź to chodziło mi że to kolejny w Polsce aspekt który należałoby gruntownie przebudować
2:02 nieprawidłowo uzasadniona odpowiedź. Ruch prawostronny nie ma nic wspólnego z zajmowanym pasem ruchu na drodze dwujezdniowej. Pojazd na filmie jedzie prawą stroną drogi (prawą jezdnią). Zastosowanie ma tutaj art. 16 ust. 4, który nakazuje jazdę możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ponadto film jest niekompletny, bo nie widzimy na nim co się dzieje za pojazdem, więc odpowiedzi trzeba się nauczyć na pamięć. 12:56 sprostowanie: pojazd stoi w miejscu, w którym zatrzymanie jest zabronione. Świadczy o tym znak "zakaz zatrzymywania", który dotyczy nie tylko jezdni ale całej prawej strony drogi (czyli także pobocza lub chodnika) oraz linia ciągła krawędziowa. Oczywiście pomimo tego sygnalizowanie awarii nie jest obowiązkowe bo pojazd stoi poza jezdnią.
Jeśli chodzi o pierwszą uwagę, oczywiście bardziej zasadne byłoby tu użycie ustępu 4 art. 16, czyli jazdy jak najbliżej prawej krawędzie jezdni, co nie oznacza, że nie dotyczy to w dalszym ciągu zasady prawostronnego ruchu, bo cały art. 16 Prawa o ruchu drogowym właśnie tego dotyczy. Na to, że film jest niekompletny nie mamy już wpływu, to są materiały egzaminacyjne z Ministerstwa i tak dokładnie wyglądają - nie ingerujemy w ich treść. Co do drugiej sytuacji dokładnie o tym mówimy - pytanie dotyczy tego kiedy sygnalizujemy awarię - na obszarze zabudowanym poza jezdnią (czyli ten przypadek) tego obowiązku nie mamy, mimo, że mamy tu zakaz zatrzymywania się. Inna kwestia czy takie zdjęcie, które pokazuje pojazd, który zatrzymuje się w miejscu niedozwolonym jest w ogóle zasadne na egzaminie.
Rewelacja ! Wszystkie Państwa materiały są dla mnie bardzo pomocne i przeogromnie przyśpieszają proces edukacji. Bardzo dziękuję , mam nadzieję że tak jak mój przedmówca zdam egzamin na 74 punkty !
12:10 Pytanie, które zależy od interpretacji. Ja bym powiedział, że tak, gdyż skrzyżowanie, do którego się zbliżamy ma drogę podporządkowaną. Teorię zdałem grubo ponad rok temu i na szczęście nie trafiły mi się takie pytania.
Pytanie 9/10: "Czy w przedstawionej sytuacji zbliżasz się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną?" Jeśli spojrzymy na to skrzyżowanie "z góry" to zawiera ono drogę główną oraz drogę podporządkowaną. Czyli jest to skrzyżowanie z drogą podporządkowaną. A do takiego się zbliżam. Więc "zbliżam się do skrzyżowania Z drogą podporządkowaną"! To pytanie można interpretować na co najmniej dwa sposoby! I właściwa odpowiedź powinna brzmieć TAK bo jest przede mną skrzyżowanie z drogą podporządkowaną!
A to już bardziej zagadnienie dla polonistów i znawców języka. Interpretacja Ministerstwa jest taka jak odpowiedź w filmie i na egzaminie warto o tym pamiętać :-).
@@Ltesty-pl Czyli jak to często bywa w naszym krajowym szkolnictwie: nie uczymy się myślenia, wyłączamy logikę i uczymy się tylko na pamięć! Przykre :( Ministerstwo tak bardzo chce zagmatwać pytania egzaminacyjne, że samo się już w tym plącze. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
A propos trzech zakrętów, jeśli znak miałby mówić, że jest to jeden zakręt w lewo, drugi w prawo, to jak w takim razie miałby wyglądać znak informujący o trzech zakrętach w lewo.
Dlatego ten znak mówi o tym, w którym kierunku jest tylko pierwszy zakręt. Następny jest w nieokreślonym kierunku, ale rzeczywiście może się zdarzyć, że wszystkie są w tym samym (w lewo bądź w prawo).
Cenne perełki. Ale.... Nie zgadzam się z wyjaśnieniem dotyczącym 3 zakrętów w lewo. Możemy się spodziewać 3 zakrętów, z których pierwszy będzie w lewo, natomiast nie możemy się spodziewać, że pozostałe dwa będą w lewo. Słusznie Pani tłumaczy, że może się tak zdarzyć, że wszystkie 3 będą w lewo. Nie możemy się tego jednak SPODZIEWAĆ. Zgodnie ze znaczeniem słownikowym słowa spodziewać: "przewidywać, że coś nastąpi" lub "czekać na kogoś lub na coś". Też nie: oczekiwać, przewidywać. Chyba nie da się dobrze ułożyć tego pytania bez magicznego "pierwszy w lewo". A błędne sformułowanie pytania może tylko powodować małpie uczenie się testów, a nie jazdę zgodnie z przepisami i logiczne myślenie. Jednak szacun dla Pani za całokształt!
Ja osobiście bardzo nie lubię tego pytania, dla mnie ono jest zadane bez sensu, można na wiele innych sposobów ( i takie pytania też są) sprawdzić znajomość tego znaku. Ta treść jest przekombinowana :-). Niemniej pytanie jest w bazie i może się zdarzyć na egzaminie, więc trzeba je znać.
Nie krytykuje pani co przedstawia, ale nie moge sie oprzec i napisze prawde. Trenuja sobie rzesze niewolnikow. Np Nie wazne czy bezpiecznie jedziesz ale wazne ze masz sluchac ustaw. Nie twoje umiejetnosci i logiczne rozumowanie i ocena sytuacji sie liczy ale ustawa ci mowi czy masz zachowac szczegolna ostroznosc czy nie. I tak z wiekszoscia przepisow. To jest przede wszystkim trening niewolnikow. Mowiac to jestesmy zmuszani czesto wbrew logice uczyc sie ich woli i myslenia. A ja podkreslam, To nie jest prawo, to sa przepisy. Niestety musimy sie ich nauczyc. Ale na ile one pomagaja a na ile przeszkadzaja w bezpiecznej jezdzie?
Ja nie ustalam przepisów i też nie uczę tu jazdy! Moim celem jest pokazanie co wymyślił ustawodawca i czego można się spodziewać na egzaminie oraz jak to ugryźć, żeby zdać.
Z definicji Znak B-36 "zakaz zatrzymywania się" dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie. Chodnik i pobocze są częścią drogi, więc jeśli nie ma informacji np. "Nie dot. chodnika" to jak najbardziej go dotyczy.
Znak nie dotyczy tylko jezdni, natomiast przepis nakazujący sygnalizowanie postoju w miejscu zakazanym dotyczy tylko jezdni :-) - mowa o tym konkretnie zapisie: "Kierujący pojazdem jest obowiązany sygnalizować postój pojazdu silnikowego lub przyczepy z powodu uszkodzenia lub wypadku: poza obszarem zabudowanym - w razie postoju na jezdni w miejscu, w którym jest to zabronione, a na poboczu, jeżeli pojazd nie jest widoczny z dostatecznej odległości".
Czy chodzi o pytanie z policjantem kierującym ruchem? On ma ręce wyciągnięte do nas prostopadle, to zakazuje nam wjazdu na skrzyżowanie. Zresztą w filmach wszystkie odpowiedzi są prawidłowe, albo inaczej mówiąc takie jakie Ministerstwo ustaliło za prawidłowe, ponieważ są to oryginalne pytania oraz odpowiedzi z bazy egzaminu państwowego.
APLIKACJA ANDROID: Testy na Prawo Jazdy 2021 Ltesty play.google.com/store/apps/details?id=pl.ltesty.Ltesty APLIKACJA IOS: Testy na prawo jazdy Ltesty apps.apple.com/pl/app/testy-na-prawo-jazdy-ltesty/id1260506398?l=pl Pełen dostęp można uzyskać po zakupie pakietu w serwisie ltesty.pl
Ja nie rozumiem jak takie "głupie" pytania mogą być na tak ważnym wydarzeniu jakim jest EGZAMIN PAŃSTWOWY. Ja mam wrażenie że niektóre z tych pytań idealnie nadawałyby się na konkurs czytania ze zrozumieniem. Przecież to w dużym stopniu nie weryfikuje wiedzy. To że ktoś źle przeczyta pytanie, źle je zrozumie i zaznaczy błędną odpowiedź nie oznacza że na drodze w takiej sytuacji postąpi źle. Egzamin na prawo jazdy to naprawdę bardzo zgniła gałąź którą należałoby odnowić
zdawałem prawko 23 lata temu, wtedy było 500 pytań, ale też problemy ze zdawaniem były bardzo trudne, testy zdawałem trzy razy. 10 lat później zdawała moja żona wtedy było bodajże 1500. Nie wiem w jakim kierunku to zmierza bo to nie jest zgniła gałąź tylko maszynka do robienia kasy.
@@admax123 oczywiście że tak. Zgadzam się, cały proces robienia prawka a zwłaszcza egzaminy to maszynka do robienia kasy. A że zgniła gałąź to chodziło mi że to kolejny w Polsce aspekt który należałoby gruntownie przebudować
"Konkurs czytania ze zrozumieniem" 😀 - w punkt!
Dziś zdałem teorię 74/74 pkt. Ale bardzo dziękuję za te filmiki bo do nauki były idealne i na pewno przyczyniły się do zdania egzaminu
Brawo!
Dziękuję pięknie pani za piękną pracę bardzo pomaga ❤❤❤❤❤
Cieszę się i dziękuję. Pozdrawiam.
Więcej takich
Piękna pracę wykonujecie dzieki
Dzięki!
2:02 nieprawidłowo uzasadniona odpowiedź. Ruch prawostronny nie ma nic wspólnego z zajmowanym pasem ruchu na drodze dwujezdniowej. Pojazd na filmie jedzie prawą stroną drogi (prawą jezdnią). Zastosowanie ma tutaj art. 16 ust. 4, który nakazuje jazdę możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
Ponadto film jest niekompletny, bo nie widzimy na nim co się dzieje za pojazdem, więc odpowiedzi trzeba się nauczyć na pamięć.
12:56 sprostowanie: pojazd stoi w miejscu, w którym zatrzymanie jest zabronione. Świadczy o tym znak "zakaz zatrzymywania", który dotyczy nie tylko jezdni ale całej prawej strony drogi (czyli także pobocza lub chodnika) oraz linia ciągła krawędziowa. Oczywiście pomimo tego sygnalizowanie awarii nie jest obowiązkowe bo pojazd stoi poza jezdnią.
Jeśli chodzi o pierwszą uwagę, oczywiście bardziej zasadne byłoby tu użycie ustępu 4 art. 16, czyli jazdy jak najbliżej prawej krawędzie jezdni, co nie oznacza, że nie dotyczy to w dalszym ciągu zasady prawostronnego ruchu, bo cały art. 16 Prawa o ruchu drogowym właśnie tego dotyczy. Na to, że film jest niekompletny nie mamy już wpływu, to są materiały egzaminacyjne z Ministerstwa i tak dokładnie wyglądają - nie ingerujemy w ich treść. Co do drugiej sytuacji dokładnie o tym mówimy - pytanie dotyczy tego kiedy sygnalizujemy awarię - na obszarze zabudowanym poza jezdnią (czyli ten przypadek) tego obowiązku nie mamy, mimo, że mamy tu zakaz zatrzymywania się. Inna kwestia czy takie zdjęcie, które pokazuje pojazd, który zatrzymuje się w miejscu niedozwolonym jest w ogóle zasadne na egzaminie.
Więcej informacji dziękuję bardzo ❤❤❤
Rewelacja ! Wszystkie Państwa materiały są dla mnie bardzo pomocne i przeogromnie przyśpieszają proces edukacji. Bardzo dziękuję , mam nadzieję że tak jak mój przedmówca zdam egzamin na 74 punkty !
My też mamy taką nadzieję i tego życzymy!
12:10 Pytanie, które zależy od interpretacji. Ja bym powiedział, że tak, gdyż skrzyżowanie, do którego się zbliżamy ma drogę podporządkowaną. Teorię zdałem grubo ponad rok temu i na szczęście nie trafiły mi się takie pytania.
To już tak naprawdę bardziej analizy językowe i stylistyczne 🙂. Pytanie czy potrzebne w pytaniach sprawdzających wiedzę na prawo jazdy....
miałam pisać to samo...
Tak jak największej ❤❤❤
Również dziękuję za materiał z racji tej, że świetnie pani interpretuje znaki drogowe i potrafi Pani dotrzeć do odbiorców. Pozdrawiam ;-)
Dziękuję!
Dziękuję. Pozdrawiam. Proszę o więcej
Proszę bardzo. Będzie więcej 🙂.
Dziękuję ❤️
Dobre pytania .Pożyteczne uwagi.Dziękuję
Ja również :-).
Dzieki wielkie
No pewnie, że prosimy o więcej
Ok :-)
Bardzo dziękuję za te filmiki, dzięki Pani zdałam za pierwszym razem :)
Świetnie, gratulacje!
Świetnie tłumaczysz :)
Dzięki!
Proste :-)
Zdaaane, dzieki Pani wskazowka udalo mi sie. Wynik 74/74
Super, gratulacje!
Pytanie 9/10: "Czy w przedstawionej sytuacji zbliżasz się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną?"
Jeśli spojrzymy na to skrzyżowanie "z góry" to zawiera ono drogę główną oraz drogę podporządkowaną. Czyli jest to skrzyżowanie z drogą podporządkowaną. A do takiego się zbliżam. Więc "zbliżam się do skrzyżowania Z drogą podporządkowaną"!
To pytanie można interpretować na co najmniej dwa sposoby! I właściwa odpowiedź powinna brzmieć TAK bo jest przede mną skrzyżowanie z drogą podporządkowaną!
A to już bardziej zagadnienie dla polonistów i znawców języka. Interpretacja Ministerstwa jest taka jak odpowiedź w filmie i na egzaminie warto o tym pamiętać :-).
@@Ltesty-pl Czyli jak to często bywa w naszym krajowym szkolnictwie: nie uczymy się myślenia, wyłączamy logikę i uczymy się tylko na pamięć! Przykre :(
Ministerstwo tak bardzo chce zagmatwać pytania egzaminacyjne, że samo się już w tym plącze.
Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Ostatnie pytanie miałam na egzaminie, zaznaczylam że tak trzeba włączyć światła awaryjne i to byla dobra odpowiedź, a pani mówię że nie, nie trzeba.
To raczej nie było identyczne pytanie, bo w tym na pewno taka odpowiedź jest prawidłowa.
Super
Dzięki!
A propos trzech zakrętów, jeśli znak miałby mówić, że jest to jeden zakręt w lewo, drugi w prawo, to jak w takim razie miałby wyglądać znak informujący o trzech zakrętach w lewo.
Dlatego ten znak mówi o tym, w którym kierunku jest tylko pierwszy zakręt. Następny jest w nieokreślonym kierunku, ale rzeczywiście może się zdarzyć, że wszystkie są w tym samym (w lewo bądź w prawo).
Za pierwszym 71/74 🙂 akurat nie trafiłem chyba żadnego pytania z tego filmu więc bez stresu
Gratulacje, super!
Daj mi boże ja mam jutro 😳😳😳
@@artur9825 Powodzenia!
Dziękuję dzięki Pani zdałem teorię za pierwszym razem 74/74😍
@@artur9825 gratulacje!
Po co takie podchwytliwe pytania ??? po to żeby cię uziemić, bo z realnym życiem czyli codzienną jazdą nie mają nic wspólnego
Cenne perełki. Ale....
Nie zgadzam się z wyjaśnieniem dotyczącym 3 zakrętów w lewo. Możemy się spodziewać 3 zakrętów, z których pierwszy będzie w lewo, natomiast nie możemy się spodziewać, że pozostałe dwa będą w lewo. Słusznie Pani tłumaczy, że może się tak zdarzyć, że wszystkie 3 będą w lewo. Nie możemy się tego jednak SPODZIEWAĆ. Zgodnie ze znaczeniem słownikowym słowa spodziewać: "przewidywać, że coś nastąpi" lub "czekać na kogoś lub na coś". Też nie: oczekiwać, przewidywać. Chyba nie da się dobrze ułożyć tego pytania bez magicznego "pierwszy w lewo". A błędne sformułowanie pytania może tylko powodować małpie uczenie się testów, a nie jazdę zgodnie z przepisami i logiczne myślenie.
Jednak szacun dla Pani za całokształt!
Ja osobiście bardzo nie lubię tego pytania, dla mnie ono jest zadane bez sensu, można na wiele innych sposobów ( i takie pytania też są) sprawdzić znajomość tego znaku. Ta treść jest przekombinowana :-). Niemniej pytanie jest w bazie i może się zdarzyć na egzaminie, więc trzeba je znać.
Jak.fajnie się to oglada 74/74 Dziekuje pani za pomoc.
Ekstra, gratki!
Tylko jeden błąd. Egzamin za 1,5h, więc mam nadzieję że dobrze pójdzie 😅
Powodzenia!
Prosimy
Jest kolejna część: th-cam.com/video/qyjbLIkNhVU/w-d-xo.html Zapraszam!
jabym chciala takie pytania bo sa fajnie tlumaczone i sa trudne
Nie krytykuje pani co przedstawia, ale nie moge sie oprzec i napisze prawde. Trenuja sobie rzesze niewolnikow. Np Nie wazne czy bezpiecznie jedziesz ale wazne ze masz sluchac ustaw. Nie twoje umiejetnosci i logiczne rozumowanie i ocena sytuacji sie liczy ale ustawa ci mowi czy masz zachowac szczegolna ostroznosc czy nie. I tak z wiekszoscia przepisow. To jest przede wszystkim trening niewolnikow. Mowiac to jestesmy zmuszani czesto wbrew logice uczyc sie ich woli i myslenia. A ja podkreslam, To nie jest prawo, to sa przepisy. Niestety musimy sie ich nauczyc. Ale na ile one pomagaja a na ile przeszkadzaja w bezpiecznej jezdzie?
Ja nie ustalam przepisów i też nie uczę tu jazdy! Moim celem jest pokazanie co wymyślił ustawodawca i czego można się spodziewać na egzaminie oraz jak to ugryźć, żeby zdać.
Mam wrażenie, że te pytania są specjalnie tak układane, żeby udupić zdającego. Ty podchodzisz do testu po raz kolejny, a kasa dla egzamintora wpada.
Czyli znaki zakazu postoju i zatrzymywania się, dotyczą tylko jezdni, a nie pobocza lub chodnika?
Z definicji Znak B-36 "zakaz zatrzymywania się" dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie. Chodnik i pobocze są częścią drogi, więc jeśli nie ma informacji np. "Nie dot. chodnika" to jak najbardziej go dotyczy.
12:56 czyli znak zakaz zatrzymywania sie dotyczy tylko jezdni?
Znak nie dotyczy tylko jezdni, natomiast przepis nakazujący sygnalizowanie postoju w miejscu zakazanym dotyczy tylko jezdni :-) - mowa o tym konkretnie zapisie: "Kierujący pojazdem jest obowiązany sygnalizować postój pojazdu silnikowego lub przyczepy z powodu uszkodzenia lub wypadku: poza obszarem zabudowanym - w razie postoju na jezdni w miejscu, w którym jest to zabronione, a na poboczu, jeżeli pojazd nie jest widoczny z dostatecznej odległości".
@@Ltesty-pl aaa dobra, wszystko jasne, dziękuje 😁
Egzamin zdany dzięki wam super pomoc
Gratulacje!
Thanks Good for me .the bast
Czy aktualna liczba pytań na prawo jazdy kategorii B to 2261? I czy wie Pani kiedy jest nowa aktualizacja pytań?
Na kat. B jest teraz dokładnie 2148 pytań, kolejna aktualizacja będzie niedługo maj/czerwiec
Za godzinę mam teorie, trzymajcie kciuki haha
Powodzenia!
Chuja nie zdałem brakło punkta XD
@@dawid7833 damn współczuje XD
Nie uczylem sie nic zrobilem 5testow i naszczelililem 68pkt
Szczęściarz :-), gratulacje!
Szkoda że dziś odkryłam ten kanał, a jutro teoria 😁
Powodzenia!
I jak zdałaś ?
To samo haha
@Ltesty odpowiedź na 7 pytanie jest prawidlowa ale argumetacja błędna mamy to właśnie w przedszkolu
Czy chodzi o pytanie z policjantem kierującym ruchem? On ma ręce wyciągnięte do nas prostopadle, to zakazuje nam wjazdu na skrzyżowanie. Zresztą w filmach wszystkie odpowiedzi są prawidłowe, albo inaczej mówiąc takie jakie Ministerstwo ustaliło za prawidłowe, ponieważ są to oryginalne pytania oraz odpowiedzi z bazy egzaminu państwowego.
@@Ltesty-pl chodzi o wyprzedzanie tranwaju ☝🏻
@@zdradziaskurowomnie5330 Tak, wyprzedzanie tramwaju jest w tej sytuacji możliwe, nie widzę powodów dlaczego nie miało by być 🙂
@@Ltesty-pl tak można ale tranwaj wyprzedzamy z prawej strony chyba,że uklad torów na to nie pozwala to z lewaj 🤔mam rację czy dzwonimy po policję 😉
@@zdradziaskurowomnie5330 Dokładnie, układ torów nie pozwala tu na inne wyprzedzanie.
Dzisiaj zdane 74/74💪
No i pięknie!
Jaka to aplikacja aby pocwiczyc testy ?
APLIKACJA ANDROID: Testy na Prawo Jazdy 2021 Ltesty play.google.com/store/apps/details?id=pl.ltesty.Ltesty
APLIKACJA IOS: Testy na prawo jazdy Ltesty apps.apple.com/pl/app/testy-na-prawo-jazdy-ltesty/id1260506398?l=pl Pełen dostęp można uzyskać po zakupie pakietu w serwisie ltesty.pl
A maksymalna prędkość poza terenem zabudowanym to nie jest 90 km/h?
Zależy na jakiej drodze :-). Na ekspresowej np. nie.
Za godzinę mam egzamin.
Powodzenia!
@@Ltesty-pl Dziękuję
Ładny masz głośnik