TOYOTA AVENSİS T27 1.6 ELEGANT! | DETAYLI İNCELEME | BİLİNENDEN FAZLASI MI?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024
  • Herkese merhaba, bu videoda sizlerle Toyota Avensis 1.6 132 HP manuel ve Elegant donanıma sahip aracımızı inceliyoruz. Ülkemiz piyasasında değerini bulamamış olan aracın detaylı incelemesini uzun kullanıcı ve ilk kez kullanım yapan kişiler olarak yorumladık. Bulunan algıların aksine motor, konfor ve sürüş anlamında rakiplerinden farksız olmadığını, bazı açılardan yukarıda bazı açılardan da aşağıda olduğunu bildiklerimizle ve deneyimlerimizle sizlere aktarmaya çalıştık. İyi seyirler dileriz.
    Bir sonraki videolarımızla nelere değinmemizi istiyorsanız sizleri yorumlara bekliyoruz. İzlediğiniz için teşekkürler. Yeni videolardan haberdar olmak için Abone olmayı unutmayınız.
    #toyota #avensis #t27 #valvematic #inceleme
    2W Drive sosyal medya hesaplarımızı takip edip güncel videolardan ve ayrıcalıklardan faydalanabilir; aynı zamanda bizlere destek olabilirsiniz.
    Sosyal Medya Hesaplarımız:
    Instagram: / 2wdriveofficial
    Tiktok: / 2wdrive
    #2wdrive
    #2wdriveofficial

ความคิดเห็น • 113

• @omerdemirtas5509
    @omerdemirtas5509 10 หลายเดือนก่อน +13

Sanırım ben de biraz yorum yapabilirim söz konusu araç hakkında.
    Şaşırtıcı bir araba. Videoda da yapılmış şahane bir tespit var. Bu araba ilk sürdüğünüzde verdiği intiba çok zayıf ve tam bir hayalkırıklığı iken zaman içerisinde deneyimledikçe aslınsa ne kadar iyi ve çalışılmış olduğunu hissettiriyor.
    Öncelikle bu şaşırtıcı etkiyi en yoğun şekilde yaşadığım sürüşle başlamak istiyorum. İlk kullandığımda aşırı gövde hareketleri ile epey korkutmuş ve "bu araba pek tutmuyor" dedirtmişti, bu bir yanılgı. Bu aracın şasisi çok iyi, bu su götürmez bir gerçek ancak süspansiyon ve direksiyon bu şasiye uyum sağlamak konusunda yetersiz kalıyor. Süspansiyon sistemi aslında çok çalışılmış, karmaşıklığını belli eden bir yapıda ancak sanıyorumki önce yayların sonra da amortisörlerin fazlaca yumuşak seçilmesi bu arabanın taşıdığı potansiyeli epeyce törpülüyor. Gövde hareketleri çok fazla, araç fazlaca undernsteer'e ayarlanmış aslında şasi oversteer'a düşmek istiyor ancak bence yanlış tercih edilmiş ve ayarlanmış amortisörler sebebiyle limitleri zorlayınca saçma bir önden kayma ile karşılaşıyorsunuz. Kulağa komik gelecektir ancak bu arabada arkalarda kötü lastikleri hak ediyor ki şasi potansiyelini biraz olsun gösterebilsin. Direksiyon, araç yanılmıyorsam elektro hidrolik EPAS'a sahip. Bu noktada da ciddi bir hayal kırıklığı yaratıyor ama büyük bir farkla. Normalde EPAS direksiyona sahip üstelik de dinamik sürüş ile pek arası iyi olmayan Toyota gibi bir markanın D segmenti bir aracında beklentiniz tamamen ölü bir direksiyondur. Gerçekler ise çok farklı, elbette bir Ford kalitesinde olmasa da Toyota'dan kesinlikle beklemeyeceğiniz ölçüde hisli, iletişim düzeyi gerçekten fena olmayan, sertlik düzeyi gerçekten altın oranda ayarlanmış, oldukça net şahane bir direksiyon ile karşılaşıp hayretler içerisinde kalıyorsunuz. Ee iyi de ben yazının başında direksiyonun şasiye ayak uyduramadığını söyleyip, yetersiz bulduğumu ifade etmiştim, nasıl olacak? İşte tüm bu güzel hisler görece yüksek süratlere çıkınca, takribi 100 km/sa hızı geçince diyelim, yok oluyor. Direksiyon inanılmaz istikrarsız bir hale geliyor. Yeterince sertleşmiyor, olması gerekenden yumuşak kalıyor, netlik yok oluyor. Güven hissi artık veremeyen bir direksiyonla karşı karşıya kalıyorsunuz, fazlaca gövde hareketleri ile birleştiği zaman yüksek süratlerde aracın limitlerini kestirmek çok zorlaşıyor ve genelde potansiyelini gerçekleştiremiyorsunuz, çok alışkın ve gözü kara olmanız gerekli zira direksiyonu çevirdiğinizde ne zaman önden kayıp kaymayacağınızı yüksek süratte asla kestiremiyorsunuz, ezberlemeniz gerek. Özetle sürüş dinamikleri hakkında şunu söyleyebilirim bu şasi kesinlikle bir Ford dokunuşunu hak ediyor. Süspansiyon sisteminde doğru seçim ve doğru ayarla, düşük süratteki kararlılığını tüm anlarda gösterebilecek daha iyi bir direksiyon ile bu adaç kesinlikle hothatch kovalayabilecek kadar iyi bir yol tutuş, ağzınızı kulaklarınıza vardıracak kadar da keyifli bir sürüş sergileyebilirdi.
    Süspansiyon konforu. Bu konuda sizden kesinlikle farklı düşünüyorum. Araç aşırı derecede yumuşak. Hatta bundan daha yumuşak ne kullandım diyr hafızamı zorlasam da bulmakta zorlanıyorum. Araö kesinlikle sert değil. Üzülerek ifade etmek isterim, lütfen darılmayın ama sert araba nedir sanırım pek bilmiyorsunuz. Sürüşe olan berbat etkisini bir kenara bırakırsak bu araba inanılmaz rahat bir araç. Özellikle arka koltuk hamurlarının daha yumuşak seçilmesi ve koltuk açısı-yüksekliği sebebiyle bu aracın arka koltuğunda yolculuk yapmak hiç abartısız başka bir hiç D ve E segment aracın yanından dahi geçemeyeceği kadar iyi, yumuşak ve rahat bir deneyim sunuyor. Sürüş dinamiklerinde bahsetmeyi unuttum, araçta arkada çok bağlantılı bağımsız süspansiyon yer alıyor, gerek sürüşte ve gerekse de konforda kendini olumlu manada bariz şekilde hissettiriyor. Ek olarak bahsetmek isterim, aracın sahip olduğu şahane süspansiyon konforuna, şahane secilmiş koltuklar gerek hamuruyla gerek açısıyla gerekse de formu ile tam bir uyum göstererek katkı sağlıyor. Bu ikili ile ne kadara uzun yol yaparsanız yapın yorulmayacağınızı taahhüt edebilirim. Eğer araç aşırı beslemeye de sahşp olsaydı eşsiz bir cruise aracı olacaktı.
    Yalıtım. Bence nesli düşünüldüğünde bence oldukça iyi. Bu araba klişe "Japon'un yalıtımı kötüdür" algısını kırıyor, özellikle yol sesi yalıtımı olmak üzere yalıtımı bence gayet iyi.
    Camlar. Camlar Pilkington üretimi. Çok hafif bir yeşil ile geliyor camlar. Ön cam güncel D ve E segmenti araçlara kıyasla büyük ve bence bu iyi bir durum. Ancak ön cam araca ve segmente yakışmayacak şekilde hızı hissettiriyor, buna gerçekten üzüldüm. Yan camlar görece dik konumlandırılmış, içeride bir nebze olsun ferah bir ortam oluşmasına katkı sağlıyor.
    Aynalar. Kesinlikle övgüyü hak ediyor. Gerek dikiz gerekse de yan aynalar büyüklük ve açı faktörüyle araca tamamen hakim olmanızı sağlıyor,, kör noktası epey az hatta abartmayayım ama neredeyse geri görüş kamerası kadar iyi aynalara sahip. Ancak tek bir olumsuz tarafı var, yan aynalar gerçek mesafeden daha uzak gösteriyor bu da park ederken tatsız hadiselerin yaşanmasına bazen önayak olabiliyor. Dikiz aynası mükemmel, bugüne dek kullandığım en iyi dikiz aynası, arka camı tam karşılıyor ancak aynanın kabahati olmasa da aracın formu gereği dikiz aynasından aracıın arka dibine girmiş bir aracı asla göremiyorsunuz dikkatli olmakta fayda var.
    Farlar. Araçta sanıyorum H7 veya H11 halojen mercekli farlar mevcut. Çizgi tasarımı çok iyi, standart halojen ampullerle aydınlatma yeterli. Eğer Nightbreaker gibi yüksek performans halojen ampüllerle veya iyi bir LED ampul ile çok iyi bir aydınlatma performası elde edebilirsiniz ayrıca far yıkama da mevcut. Geri vites lambası halojene göre güçlü yine de arzu ettiğim aydıntlamayı sağladığını söyleyemem, geri vites lambasının sadece sağ tarafta yer alması da park manevralarında eksiklik yaratıyor, aydınlatma için fren lambalarını da kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
    Motor. Çok şey söylenmeyi hak ediyor. Toyota'nın 1ZR-FAE motorunu kullanıyor. Bu motoru özetleyecek bir bilgi vereyim bu motor Avensis'in beraberınde 3.Nesil Lotus Exige'de de kullanılıyor. Performansı, devirlenme karakteri çok iyi bir motor. Valvematic yani dinamik zamanlamaya sahip bir motor, özellikle faz geçişi oldukça hissettirici. Gerçekten torkun arttığını net şekilde hissedebiliyorsunuz faz değiştirdiğinde. Torku kağıt üzerinde zayıf bir motor olsa da Avensis üzerinde konumlandırılmış olan kısa oranlı MMT-6 şanzımanla şahane bir uyum sağlayarak günlük kullanım pratiğinde düşük torkun yarattığı eksiklikleri büyük ölçüde bertaraf ediyor. Mesela düşük devirde yokuşta kalsanız dahi atmosferik bir araçtan beklenmeyecek şekilde topluyor ve hızlanabiliyor, bu gerçekten iyi. Ayrıca kısa oranlı şanzıman sayesinde şehir içerisindeki sürüşlerde tüm hızlarda kullanabileceğiniz bir aralık bulabiliyorsunuz, bu durum her ne kadar kamyoncu gibi sürekli vites değiştirmenize sebep olsa da sürüş pratikliğini son derece arttırıyor, eğer tembel bir insan değilseniz yokuş kalkışları haricinde metropol bir şehirde yaşıyor olsanız dahi otomatik vites aramayacaksınız. Devirlenme ve devir düşme karakteri çok sportif bir motor. Hatta bu motorun tek eksiği aşırı besleme bulunmaması, tabi şöyle bir ikilem de var, bu motor aşırı besleme ile bu karakterde de olamazdı. Lafın özü 1ZR-FAE eğer pistte kullanacaksanız çok iyi bir motor, günlük hayatta kullanacaksanız atmosferik olması sebebiyle üzse de atmosferikler arasında bence açık ara en iyi motor. Unuıtmadan ifade edeyim, bu motor sanılanın aksine yakıt sarfiyatı konusunda başarılı bir motor, pek çok Avensis sürücüsü 10 litrenin altında gezmese de aslında doğru sürüş ile şehir içerisinde 7.5 lt/100km, şehir dışında da 70 km/sa sabit hızda 5.5lt/100km, 100-110 km/sa sabit 6.5-7 lt/100km sarfiyat elde edebilirsiniz bunu sağlamak için aracın vites değiştirme önerilerine harfiyen riayet etmek şart. Bu aracı yokuşlar haricinde 1800 rpm'i geçmeden kullanmak mümkün, yokuşlarda da 2500 rpm'i geçmeden kullanmak mümkün, kalas gibi sıradan bir atmosferik motorlu araç gibi devir çevirerek kullanırsanız benzin pompasına sıkça yanaşmak zorunda kalacaksınız, son olarak 1ZR-FAE'nin çelik contaya da sahip olduğunu ifade edeyim.
    +++ (Devamı Yanıtta)

• @omerdemirtas5509
      @omerdemirtas5509 10 หลายเดือนก่อน +8

+++
      Vitesler,. Aslında motor kısmında epey bahsettim şanzımandan. Burada daha çok vites kolundan bahsetmek istiyorum. Araç kısa oranlı bir şanzımana sahip olduğu için sık sık vites değiştirmeniz gerekiyor, vites kolu kısa ancak seyahat mesafesi bence uzun kalmış, uzun turlu direksiyonla birleştiğinde şehir içi kullanımda kamyon şoförü hissiyatı kaçınılmaz olsa da aracın şahane konforu bu durumu tam tersine keyifli bir hale getiriyor. Debtiyaj pedalı gayet yumuşak olsa da kavrama aralığı çok dar, aşırı derecede gecikmeli elektronik gaz pedalı da eklenince bu aracı kaldırmak gerçekten ustalık gerektiriyor. Aracın yuvarlanma direnç etkisi oldukça düşük, bu durum sportif kullanımı baltalasa da akıcı sürüş deneyimini epey destekliyor, yakıt tüketimine de olumlu katkı sağlıyor.
      Pedallar. Pedalların konumlandırılması, açısı ve boyutu gayet iyi. Debriyaj gayet yumuşak, fren pedalı tam ayarında, bastığınız kadar tutuyor. Yalnız gaz pedalı için pek olumlu konuşmam mümkün değil. Elektronik bir pedal. Gaz tepkisi inanılmaz gecikmeli. Ayrıca pedal biraz fazla bir baskı uyguluyor ayağınıza. Dip gaz yaptığınızda da pedal adeta çukura giriyor, ayağınız yoruluyor bu sebeple dip gaz yapmak istemiyorsunuz sanırım bu gecikme ve pedalın yüksek bakısı sürücüler pek haşır neşir olmasın diye bilinçli seçilmiş olsa gerek.
      Malzeme kalitesi. Ön göğüs ve kapı üstlerinin malzeme kalitesi çok iyi. Yumuşak bir kaplama tercih edilmiş, arka kapıların üstleri dahi aynı yumuşak malzeme ile kaplı. Ancak aynı kalite aracın diğer kısımlarında mevcut değil. Mesela direksiyon derisi suni bir deri ve hemen parlıyor ancak dayanıklı bir malzeme. Ön göğüs ve kolçak etrafı plastikler berbat kalitede, butonlar soyulmaya yatkın. Kolçak derisi çok ucuz hissettiriyor. Koltuk ve tavan döşemeleri ise gayet iyi. Butonların ve anahtarların basma hissiyatı iyi iken döndürme hissiyatı gerçekten kötü hatta kronik olarak klima kontrol anahtarları bozulur, çeviridğinizde kafasına göre dereceyi kısar veya açar.
      Ses sistemi. Biraz karışık. Makyaj öncesi Elegant Extra için konuşuyorum. Aracın teybinde MP3 CD, Bluetooth, FM ve AUX seçenekleri sunuluyor, DAB tuşu da bulunsa da DAB'ı bir türlü açamadım maalesef. Bluetooth üzerinden ses kalitesi bernat. Haber dinlemek haricinde işe yaramaz. Araçta çubuk veya köpekbalığı tarzı bir anten bulunmuyor olması sevindirici, radyonun çekim kalitesi de yeterli. Şimdi gelelim asıl meseleye. Aux, radyo veya CD fonksiyonlarını baz alarak konuşacağım. Eğer sıradan bir kullanıcı iseniz ses sistemi çok iyi. Ama eğer ses sistemine önem veren bir kullanıcı iseniz orada işler biraz karışıyor. Ses sistemi detay vermede iyi, tweeter'lar görevini çok iyi yapıyor ancak sorun şu ki çıkan ses doğru bir ses değil. Kapılardaki woofer-mid'lerin gücü çok iyi, bas tepkisi çok iyi. Ancak doğru seslerin oluşturulmasındaki problemler yüzünden ses sistemine önem veren kullanıcılara yetersiz gelecektir ancak piyasadaki markalı olmayan ses sistemlerine nazaran iyi bir konumda olduğunu da ifade edebilrim. Sahne çok derin olmasa da konumlandırması doğru, zevk veriyor. Aux'ta sanırım besleme gücü kaynaklı ses yüksekliği yeterli değil, üstelik teyp maksimum şiddete yakınlaşınca bazı frekansları kısıyor, halbuki hoparlörlerin dayanacak gücü mevcut, haliyle ses şiddeti aux'ta yetersiz kalıyor, bunu bertaraf etmek, kaliteden kazanmak ve bir nebze doğru sese yaklaşmak için Sony XM-S400D veya muadili bir mini amp alınıp teybin arkasında soket sokete aparat ile bağlanabilir sanıyorum.
      Tüm bunların hariicnde çok sinirlendiğim bazı aptallıkları da mevcut aracın. Mesela iç aydınlatmalar. Diyelim ki gece veya akşam eve geldiniz. Kontağı kapattınız iç aydınlatmalar yandı bir müddet sonra söndü. Ancak siz araçtan henüz çıkmadınız ve sağ koltuğa koyduğunuz gözlüğünüzü bulmak için iç aydınlatmayı elle yaktınız diyelim ki. İşte yandınız demektir. Gözlüğü aldınız araçtan çıkmak için kapıyı açtınız, kapıyı kapattınız, aracı kitleyip eve çıktınız. Ertesi sabah aracınıza binmek üzere geldiğinizde o da ne akünüz bitmiş. Neden, hatırlarsanız iç aydınlatmayı elle yakmıştık. Aracın kapısını açtığınızda, kapıyı ktilediğinizde de iç aydınlatmalar belirli bir süre yanık kalıyor bu sebeple siz de iç aydınlatmayı açık bıraktığınızı unutuyorsunuzi buraya kadar bir problem yok, asıl problem aracın bu iç aydınlatmayı kapatmayı akıl edememesi. Pek çok araç kapılar kilitlendiğinde elle yakılmış bile olsa iç aydınlatmaları kapatır, yine de açmak isterseniz tekrar elle açmanız gerekir ancak yine de belirli bir süre sonuında (genelde 15dk gibi) tüm iç aydınlatmaları kapatırlar. Bunu Avensis akıl edemiyor, o lamba akünüzü bitirinceye kadar yanıyor maalesef. Diğer sinir olduğum bir konu ise şu. Camlar anahat marifeti ile kapatılamıyor. Arabaya binip kontağı açıp elle kapatmanız gerekiyor camları.
      Son olartak donanımlardan bahsetmek gerekirse Elegant Extra'da hız saibltleyici (hız sınırlayıcı maalesef yok), bluetooth, Start Stop butonu (dikkat karıştırmayalım, start stop yok, sadece düğme ile aracı çalıştırma var), anahatsız giriş (mükemmel çalışıyor), otomatik far, otomatik silecek (fasılaları daha geniş olmalıydı bence, en yavaş fasılada bile bence aceleci), far yıkama, havalı bel ayarı (D segmenti üstü bir donanım kesinlikle), otomatik karattmalı dikiz ve yan aynalar, çift bölge klima geliyor. Tek göze çarpan eksiklik bence park sensörünün bulunmaması. Araçta ekranlı bir multimedya sistemi yok, makyajla beraber geliyor ancak dert edilecek mesele değil, ekrana şahsen hiç ihtiyaç duymadım. Aklıma gelenler bunlardan ibaret. Okuma zahmetine katlanan herkesten özür diliyor ve teşekkür ediyorum.

• @ufukylmaz1764
      @ufukylmaz1764 8 หลายเดือนก่อน +2

2001 2.0 benzinli d4 vvti avensis kullandım. şuan 2.0 carina var. mesleğiniz ney bilmiyorum ama verdiğiniz bilgiler çok güzel. olumlu olumsuz yanlarınınet yazmışınız. eğriye eğri doğruya doğru. toyota cok sağlam çok konforlu yormayan sürücüsünün yol olsada gitsem diyeceği şekilde yolculuk arabaları üretir. ama dediğiniz gibi belli hızların üzerinde eğer lastiklerde kalitesizse ne zaman savuracağı konusunda hiç fikir vermediği zamanlar olabiliyor. bunu 2001 corollada 2-3 kez deneyimledim. ama 4. viteste 200 görüyordum o araca 18 yıl far ampülü bile değişmedik. yağ koyduk benzin koyduk bindik gazladık. hiç ama hiçbir arıza yaşamadık...... 25 yıldır hep toyota japon kullandım. eğrisi ile doğrusu ile hepsini yazmışsınız. mükemmel tespitler. Aslında gerçekten dediğiniz gibi T27 sert bir avensis değil. Fakat genelde T27 kullanıcıları önceki nesil T25 1.6 kullanıcıları. T25 kasa avensisler 2.0 executive elegant serisi hariç 16 inch 55 yanak jantlarla geliyor ve t27 ye nazaran ciddi yumuşak süspansiyonlu yapıda karakterine sahip. bide 17 jantlı valvematik avensise rojinali olan 55 yanaklı yerine piyasada daha çok bulunan 45 yanaklı lastik takıldıysa ve aln kişi öncesinde de t25 kasa avensis kullandıysa bu araba çok sert diyor. özellikle şehir içi kullanımında..... 1.8 cvt avensis almak için para biriktiriyorum inşallah ulaşabilirm. saygılarımla.

• @omerdemirtas5509
      @omerdemirtas5509 8 หลายเดือนก่อน +4

@@ufukylmaz1764
      Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Hayır, otomotiv sektöründe çalışmıyorum sadece otomobillerden keyif alan sıradan bir tüketiciyim.
      Motor açısından yürüyen altyapısı açısından gayet sağlam, zaten bu konuda Japonlar'dan kolay kolay falso çıkmamıştır ancak arabadaki tek unsur Motor ve yürüyen altyapısı değil. Mesela bence T27 1ZR-FAE MT Avensis'lerin şanzımanı biraz narin. Keza elektronikler ve diğer ıvır zıvır aksamın çok da sorunsuz olduğu söylenemez tabi bu arıza yumağı manasına da gelmez, normal seviyede diyebilirim ancak "oo Japon aldık, artık sanayinin yolunu unuturuz" beklentisinde olanlar hayal kırıklığına uğrayabilir, burada önemli nokta maliyetli unsur olan motor kısmında güvende olduğumuzdur. Bir de sarf ve yedek malzeme fiyatları biraz yüksek. Mesela araç üzerinde gelen debriyaj seti alışılageldik şekilde Luk veya Valeo değil, tedarikçileri biraz farklı. Haliyle piyasada yedek mazleme fiyatları çok istikrarsız, ben mesela İngiliz, Blue-Print marka debriyaj seti temin ettim, Blue-Print esasen Bilstein iştiraki bir üretici. Yani kısacası bu debriyaj örneğindeki gibi yedek parça ve sarf malzemelerin yenilenmesi konusunda yine çok düz kullanıcıyı biraz uğraştırabilir. Neticede Avrupa'nın havasını suyunu içmiş bir Toyota olmanın hem olumlu hem de olumsuz emarelerini taşıyor Avensis.
      T27 Avensis'in sürüş dinamikleri bence kötü değil sürüşü keyifsiz de değil. Daha önceki nesilleri hiç kullanmadım onlara yorum yapamam ancak T27 klasik Toyota çizgisinin biraz dışına çıkmış bir araç. Yani Corolla gibi sıkıcı bir araç almıyorsunuz ancak beklentiyi bir Ford seviyesine yükseltmek de doğru olmaz ancak T27'nin potansiyeli yazıda da ifade ettiğim gibi aslında çok daha yüksek ancak mevcut setup konfor/sürüş keyfi konusunda adeta altın oranı tutturduğu için bu potansiyeli değerlendirecek bir setup ile satışa sunulmamış olması da bence yerinde bir karar. Tüm bu artıları götüren bariz tek konu direksiyonun yüksek hızlardaki istikrarsızlığı. Düşük hızlarda ise deneyimlediğim en iyi elektrikli direksiyonlardan.
      Sert değil konusuna özellikle değinmemin sebebi genellikle otomobil incelemesi yapanların sürekli yumuşacık arabalara "bu sert yauv" demesi. Çok hayret ediyorum işi otomobil olan insanlar nasıl olur da sert araç görmemiş olur, bu mümkün değil. Avensis T27 kesinlikle sert değil, aksine çok yumuşak bir araba. Sert deneyimlemek isteyenlere Mk6 (2002-2008) bir Fiesta sürmelerini öneririm, temin ederim bir daha sert araba tabirini kullanırken iki kere düşünecekler :) Amortisörler de oldukça kaliteli hissettiriyor, hangi marka olduğuna hiç bakmadım ama.
      Son olarak ifade etmek istiyorum ki, yukarıys yazıp yazmadığımı hatırlamıyorum ama bu arabaya yapılacak en kötü şeylerden birisi LPG takılması. 1ZR-FAE piyasamızda "LPG ile tam uyumlu" iddiasıyla biliniyor olsa da ben katılmıyorum. Bir motorun subap eritmiyor olması bence LPG'ye tam uyumlu olduğunu göstermez, gerekli soğutma ve yağlama unsurları kullanılıyor mu? Hayır. LPG bu motora eziyet, elbette motor yemezsiniz ancak sürüş keyfiniz çok düşüyor üstelik öyle adi yerli LPG sistemleri için de demiyorum en pahalı kitlerde bile böyle. Bu motor çok karakterli bir motor, ben ben atmosferik sevmem ancak bu motor bana atmosferik arana tercih ettirebilecek kadar iyi ve keyifli bir motor. Pist kullanımına çok uygun, değişken zamanlama çok etkili. Eğer mantığını iyi kavrar ve klasik "atmosferikte devir çevireceksin" anlayışını reddedebilirseniz 1ZR-FAE'nin çok düşük devirlerde kısa oranlı şanzımanla nasıl pratik ve ekonomik kullanım sunabildiğini görebilirsiniz. Performans tarafında da kesenin ağzı inanılmaz açılsa da hakkını veriyor, her ne kadar Avensis kütlesi sebebiyle hantal kalsa da sürüş keyfi kesinlikle üst düzey 1ZR-FAE'de performanslı sürüşte.
      Umarım en kısa zamanda hayalini kurduğunuz otomobillere kavuşur ve keyifli yolcuklar yaparsınız.
      Saygılarımla.

• @ufukylmaz1764
      @ufukylmaz1764 8 หลายเดือนก่อน

@@omerdemirtas5509 cevabınız için teşekkürler. 2001 avensis dediğiniz gibi akıllı atmosferik tanımını tam veren bir otomobildi ki. 3200 devirde subapları tam açıyordu ve gaz tepkisi 3200 devirden itibaren çok net değişiyordu. Nerdeyse turbo devreye girmiş hissi veriyordu ki araç atmosferik 150 HP 200tork ve araçta 1280kg..... Ben 2.0 atmosferik araçla doğru kullanımda 4.7 litre tüketim yazdırdığım oldu yol bilgisayarına ki az dikkatli kullansam 50 litre benzinle 800 km gidiyordum. ... Valvematic Corolla dayımda var kuzenede2012 1.6 Avensis aldrdım.... Avensis e alısınca 2016 CRV yi sattı 😁.... Corolla 2018 Avensis 2012 ama ikisinide kısa sürede olsa test ettim. Avensis daha diri hissettiriyor kesinlikle yola oturuyordu. İkiside manuel vites ama Avensis çok daha dinamik hissettirdi bana. Ve kesinlikle Corolladan sanki iyi hızlanyordu. Yada verdiği güven hissinden dolayı ben daha rahat gaza basyordum. Corolla nın arkası yüklüyken bile yere bastığını hissettirmiyor.

• @ahmetakif8080
      @ahmetakif8080 8 หลายเดือนก่อน +1

72bin km dir t27 kullanan biri olarak diyorum çok güzel anlatmışsınız avensisi. Kullandıkça aracı tanıdıkça keyfim arttı

• @burhankansu9151
    @burhankansu9151 2 ปีที่แล้ว +13

Güzel inceleme, bende 2012 model Toyota Corolla 30.000 km kullandım Güzel bir araçtı . Şuan bende de 2012 model makyajlı kasa 1.6 Avensis var .20.000 km yol yaptım. Fiyat bandı olarak coralla ile aynı olmasına rağmen kalite ve genişliği açısından açık ara önde. Uzun yolda çok rahat , hiç yormuyor yakıt olarak C segment araç gibi yakıyor , donanım olarak benim ihtiyaçlarımı karşılayan ve sorunsuz bir araba .

• @guvenbozdogan6162
      @guvenbozdogan6162 7 หลายเดือนก่อน

Yakit olarak lpg de 1 litre lpg de kac km yol yapıyor uzun yolda 120 bandında giderseniz

• @berkebars4642
    @berkebars4642 ปีที่แล้ว +3

Mükemmel bir inceleme olmuş abi çok teşekkür ederim. Almak istediğimiz araç hakkında çok güzel bilgilendirdiniz bizi.

• @ahmetakif8080
    @ahmetakif8080 2 ปีที่แล้ว +2

Avensisçiler buraya!
    Elegant extra 40bin kmdir kullanıyorum. Çok güzel inceleme olmuş

• @zumrutdekorasyon5043
    @zumrutdekorasyon5043 2 ปีที่แล้ว +7

10 yıl t25 avensis kullandım. Tek kelime ile kullanıcı dostu araç
    Konfor
    Ekonomi
    Sorumsuzluk
    Sattım Alman grubu araçlara baktım. Toyota’nın kalitesini göremedim.
    Sanırım T27 modelini alacağım.
    Çok güzel akıcı sohbet tadında bilgilendirici bi tanıtım olmuş. Toyotaşk . Başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum. Emeğinize dilinize sağlık

• @2WDriveOfficial
      @2WDriveOfficial  2 ปีที่แล้ว +1

Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz 😊

• @Big_Brother_999
      @Big_Brother_999 ปีที่แล้ว +1

T25 çok bambaşka bir kalite seviyesinde. Kendinden sonrakilerden de iyi. O bir zirveydi

• @mnktb5873
    @mnktb5873 ปีที่แล้ว +5

Bazı ufak eklemeler:
    - T27 ilk çıkan ve 2012'de makyajlananların Premium donanımı Türkiye'de yok.
    - Elegant Extra'daki mercekli far Xenon değil, normal far. Elegant'ta da aynı olması lazım.
    - Bagaj 509 litre, neden 450 diye anlatılıyor belirsiz.
    - 2012'de kapıların içinden güneşlik perde çıkıyor.
    - Elegant Extra'da Bluetooth ile müzik dinleme yok.
    - Ortadaki havalandırma camın buharını gidermek için değil, insanları rahatsız etmeden serinletmek için konfor menfezi.
    - Ortadaki gözün altında sürgülü bir göz daha yok.
    - 1,6 benzinli 0-100 10,4 saniye, freni ortalama bir araçtan daha kısa bir mesafede durduruyor.
    - Piyasadaki algı yanlış çünkü çoğu kişi vitesi yanlış kullanıyor, doğru devirde değiştirmiyor. 6 ile dik rampaya başlayıp çekmiyor diyor.
    - Bu aracın direksiyon sistemi yolun sağa veya sola eğiminden çok etkileniyor. Özellikle Ankara'da yollar sağa doğru eğimli bu nedenle direksiyonu bırakır bırakmaz sağa gitme eğilimi gösteriyor.
    - Toplam 9 hava yastığı var.
    - Radyo anteni arka camda, ayrıca bir anten yok.
    - Hızlanırken çok yüklendiğiniz zaman klima güç çekmez.
    - Valvematic'te 11 farklı kademelendirme yok. 1 ile 11 mm arasında sürekli olarak sübaplar ayarlanır.

• @ardakulu4735
      @ardakulu4735 ปีที่แล้ว +4

Güzel tespitler ancak elegant extra aracımda ben telefon üzerinden bluetooth ile müzik dinleyebiliyorum

• @mnktb5873
      @mnktb5873 ปีที่แล้ว

@@ardakulu4735 Bluetooth konusundaki geri bildirim için teşekkürler.

• @atker9108
      @atker9108 ปีที่แล้ว

Bizde de 2012 elegant extra 1.6 var. Bluetooth var. Aux var cd var. Navigasyon yok servisten ucreti mukabilinde actiriliyormus. Benzin-lpg fakat çekişi çok kötü bizdekinin.

• @2WDriveOfficial
      @2WDriveOfficial  ปีที่แล้ว +1

Elegant extralarda Bluetooth ile müzik var evet doğrudur. Aracınızın çekişi düşük geliyorsa size baskı balatanıza ya da LPG ayarınıza baktırmanız iyi olacaktır. Çünkü normal şartlarda aynı motor corolladan hızlanma ve gidiş olarak daha iyi konumda Avensis.

• @cuneytkumru5694
    @cuneytkumru5694 8 หลายเดือนก่อน +1

Avensis station 1.8 benzinli 147 beygir 7 ileri cvt otomatik kullanıyorum. Gayet memnunum allaha sükür.

• @dileksevdesolak3743
    @dileksevdesolak3743 2 ปีที่แล้ว +2

Arabanın d segment olduğu belli valla , hiç dışarıdan ses de almıyor maşallah çok iyi araba çok iyi çekim 😆

• @baharaydn8118
    @baharaydn8118 2 ปีที่แล้ว +1

avensise karsi sempati olusturdunuz hepimizde, tesekkurler 🙏🏻

• @omerfarukyilmaz3590
    @omerfarukyilmaz3590 2 ปีที่แล้ว +2

2012 makyajlı elegant extra 12 bin km dir kullanıyorum. 420 km de klima açık 100 110 sabit 5.4 tüketimi var. ( 10 dakikalık kısım 150 üzeri ondan önce 5.1 deydi:) binmeyenler gidip corolla ve civic baksınlar. Evet passat değil ama c sınıfındaki aynı fiyat araçlarla da aynı değil. Satarsam t25 kasa alacağım inşalşah.

• @Big_Brother_999

Passat değil evet. Passattan iyi.

• @kutaypolat2487
    @kutaypolat2487 2 ปีที่แล้ว +1

Yanıyor be mübarek , bilgilendirici 👍

• @gezegezemacera5238
    @gezegezemacera5238 5 หลายเดือนก่อน

Avensis en iyi şekilde anlatıniz için teşekkürler efendim

• @emiralabuga9451
    @emiralabuga9451 2 ปีที่แล้ว

Harika bir inceleme daha, teşekkürler

• @burakozan8676
    @burakozan8676 ปีที่แล้ว +1

Emeğinize sağlık 👍 yokuş kalkış desteği var mı

• @emretoykan2046
    @emretoykan2046 หลายเดือนก่อน

Ben 2017 corolla da kullandim honda civic de kullandim hyunda da kullandim ama hic biri avensis kadar guven konfor ve rahatlik vermedi

• @yusufkececi8753
    @yusufkececi8753 7 หลายเดือนก่อน

0-100 lpg de mi benzinde mi yaptınız gerçekten harika bir motoru var

• @fatihfurkancelik7411
    @fatihfurkancelik7411 5 หลายเดือนก่อน

@2wdrive Benim araçta 2011 Toyota Avensis 1.6 elegant ekstra LPG li araçla çok fazla trafiğe girince dur kalk yaptıktan sonra titreme sorunu oluyor sizce neden olabilir

• @gokcerdilmen
    @gokcerdilmen ปีที่แล้ว

Sanayi de rot ayarını sadece ön süspansiyon olarak ayarlıyor lar arka kısmı ayarlamıyorlar bu neden le aracın çekmesini kesemiyorlar. Her aracın arka süspansiyon sisteminde ayar vardır. Bazı üçkağıtçı ustalar uğraşmak istemiyor.

• @mnktb5873
    @mnktb5873 ปีที่แล้ว +3

Temizi bulunduğunda kesinlikle kaçırılmayacak bir araç.

• @cigocigo74
    @cigocigo74 2 ปีที่แล้ว +2

ekstra bilgi vereyim aracın lpg ayarı çok düşük.lpg de bu araçlar şehir içi 10 11 litre civarında.
    ş dışı ise lpg de 120 km hızla 7 7.5 litre civarında yakıyor. bu bilgiler 2012 model makyajlı iki araçtan alınarak yazılmıştır..ve bu iki araca candan mühendislikte afr ayarı yapılmışır.aracınızı şayet halen kullanıyorsanız en yakın zamanda afr ayarı yaptırın

• @2WDriveOfficial
      @2WDriveOfficial  2 ปีที่แล้ว

Değerli yorumunuz için teşekkürler aracın LPG ayarı bahsettiğiniz gibi bir tık düşüktü belirttiğiniz değerlerden 1 lt kadar aşağı yakıyordu ortalama olarak. Genelde benzin LPG karma kullanıldığı için performansta çok etkilemişti bizi. Maalesef artık bizde değil araç.

• @ahmetakif8080
      @ahmetakif8080 ปีที่แล้ว

ben de t27 avensisime candan da lpg brc taktırdım. çok rahat fabrika verileri yakalanıyor. uzun yolda 6 lt ye kadar düşürdüğüm oldu lpg tüketimini

• @fatihkiliclar1663
    @fatihkiliclar1663 6 หลายเดือนก่อน

Emeğinize sağlık

• @ardakulu4735
    @ardakulu4735 ปีที่แล้ว +2

2012 t27 elegant ekstra sıfır olarak aldım 82bin km de hiç L PG takılmadan kullanmaya devam ediyorum ağır abi arabası fiyat performans aracı çok geniş makam arabası akü ve benzin bitmedikçe yol da kalmaz sıfır clio egea alacağına bunu almak ç ok daha mantıklı

• @yusufalisadikoglu5004
      @yusufalisadikoglu5004 ปีที่แล้ว

bende egea yada avensis arasında kaldım ama şu ir gerçek ki sıfır araç daha çok değerleniyor... yatırım anlamında egea almak daha mantıklı

• @PiNYoN_03
    @PiNYoN_03 5 หลายเดือนก่อน

Esp+ dan da bahsedin araç kaymaya başlayınca direksiyona kendi kontra verebiliyor. Bu özellik bir çok Premium araçta yoktur

• @emrecesur7293
    @emrecesur7293 ปีที่แล้ว

Fren konusunda gerçekten iyidir yol tutuş da çok iyi dir

• @ahmetakif8080
    @ahmetakif8080 2 ปีที่แล้ว +1

8:42 ben de avensis sahibiyim kol dayamanın içinde bahsettiğiniz o sürgülü gözü bulamadım

• @2WDriveOfficial

Kol dayamayı açtığınızda en altta bir açılır sürgülü kısım daha olması gerekiyor. Her araçta farklı değildir sizinkisinde de olması gerekli.

• @enescankurt2533
    @enescankurt2533 2 ปีที่แล้ว

❤️🔥

• @erolozden7863
    @erolozden7863 23 วันที่ผ่านมา

Rüzgarın sesinden pek anlaşılmıyor.

• @degman6677
    @degman6677 2 ปีที่แล้ว +1

Hem fsi passat hem avensis deneyimlemis biri olarak yakıt konfor performans olarak ,aynı fiyat aralığında hangisini tercih ederdiniz ?

• @2WDriveOfficial

İki araçta bahsedilen konular birbirlerine çok ama çok yakın araçlar. Fark olarak hissedilebilecek tek değişiklik Avensis biraz daha sessiz ve eğer bakımlı ise Passat’a göre daha sorunsuz olmasıyla belki bir tık kadar öne geçebilir. Ek olarak yakıt aynı düzeylerde, performans Passat biraz daha atik şanzıman aralığı kısa olduğu için. Bir de koltuk ve yanal destek Passat’ta daha iyi deneyim sunuyor.

• @efeustam3104
    @efeustam3104 ปีที่แล้ว

Direksiyon cuya git elektrik li direksiyon olduğu için sıfırlama istiyor

• @abdurrahimincekara3933
    @abdurrahimincekara3933 5 หลายเดือนก่อน

Arkadaşlar 1.6 atmosferik focus 2 kullanıyorum d segmentine geçmek istiyorum bütçeme göre şu an 1.6 atmosferik b6 kasa passat ve bu kasa avensis arasında kaldım km ve kullanıcısı açısından avensisler daha temiz ve serilik mekanik açıdan yine daha ağır basıyor kullanıcı yorumlarını merak ediyorum teşekkür ediyorum

• @cevdetcibiloglu5024
    @cevdetcibiloglu5024 2 ปีที่แล้ว +1

Toyota tek geçerim valla kullanıcı dostu al sanai unutursun hayallerim umutlarım avensiss

• @erhanbiz649
    @erhanbiz649 2 ปีที่แล้ว

avensis şuan 2006 modeli 200 civarına ve 2012 ustu 270 ustu civari ise sizce fiyat performans açısından hangisini almak mantıklı?

• @2WDriveOfficial

Eğer bütçeniz yetiyorsa 2010 model ve üstü T27 kasa almak daha uygun olacaktır. T25 genel anlamda güzel araç olsada biraz eski kalmakta ve birkaç ufak sorun çıkarabilmekte. T27 ise daha yeni ve bakımlı bir araç bulursanız size sorun çıkartmayacaktır ve yakıt olarak da yeni nesil motor olduğundan T25 kasaya göre hem LPG hem de benzinde daha az yakacaktır.

• @erhanbiz649
      @erhanbiz649 2 ปีที่แล้ว +1

@@2WDriveOfficial teşekkürler

• @Big_Brother_999
      @Big_Brother_999 ปีที่แล้ว

2006 model nerede 200 bin?

• @remeronfalcon
    @remeronfalcon ปีที่แล้ว

Bu aracı kullananlar için tüyo vereyim. Ateşleme tekleme sorununuz varsa kesinlikle orijinal denso marka sc11 kodu ile başlayan buji kullanın. Diğer bujilerle sorun yaşarsınız.

• @ahmetakif8080
      @ahmetakif8080 8 หลายเดือนก่อน

Aynen. Zaten en az 80bin km gider bu bujiler paraya kıymanız lazım. Yetkili servis de densombuji veriyor ben yetkili servisten piyasadan daha ucuza aldım taktırdım sanayide

• @sedaaltparmak9834
    @sedaaltparmak9834 2 ปีที่แล้ว +1

Kardeşim sende elektronik el fren arızası başına geldimi bu araçlarda tek kronik sorun bu

• @2WDriveOfficial

Evet bu kasada bilinen tek kronik sorun bu, bizde sadece bir kez yağmurlu bir günde uzun süre sürüşten sonra hata verdi ve sonra gitti. 70 bin km de bir kez yaşandı. Durum kronik su almadan ibaretmiş fakat hatadan sonra uzun süre su görmez kurursa geçebiliyor eğer geçmez ise mecburen el fren motoru değişmesi gerekliymiş forumlarda bu şekilde bilgiler toplamıştır.

• @ismaildegirmenci4833
    @ismaildegirmenci4833 ปีที่แล้ว

2015 1.6 dizel mi 1.6 benzinli mi desem tavsiyeniz ne olur. ?

• @2WDriveOfficial
      @2WDriveOfficial  ปีที่แล้ว

Avensis için 2 seçenekte olur fakat 1.6 benzinli motor masraf ve maliyet anlamında daha bütçe dostu ve LPG uyumludur ayrıca çekiş anlamında da deviri yüksek tuttuğunuzda sizi üzmeyecektir. LPG uyumlu olduğu için yakıt anlamında da ortalama olarak LPG ile 70 ile 90 kuruş arasında yakacaktır. Benzinde ise ortalama şehir işi trafiksiz 6.8 lt civarı olacaktır. Zaten motor harici araç aynı. Konfor, yol tutuş, gidiş ve özellikle duruşuda güzel bir araçtır diye belirtebiliriz.

• @bayramkorucu1882
    @bayramkorucu1882 ปีที่แล้ว

Fonksiyonel direksiyon da mevcut unutmayın 😄🤚

• @alaattinsuntar3995
    @alaattinsuntar3995 ปีที่แล้ว

boy kaç?

• @Memositta
    @Memositta ปีที่แล้ว

Kardeşim gerçekçi olun lütfen..Antalya yolunda 1. Vitese kadar düştüm..ne demek vites düşürülmüyor ?

• @2WDriveOfficial
      @2WDriveOfficial  ปีที่แล้ว

Merhabalar, bu araçla Ankara Antalya arası yolculuk yapıldı ve yol çalışması hariç 5. Vitesin altında düşük vitesler görülmedi. Bazı rampalarda 5. Vitese düşmek gerekiyor çünkü 6. Vites oranı yüksek olduğundan araç da atmosferik olduğu için maalesef 5. Vitese düşüyor. Şahsen sürücüsü olarak bizim tarafımızdan denendi. 1. Vites çok düşük bir vites bu araç en dik yerde bile sürüş esnasında 2 den aşağı düşüyorsa kontrol ettirmenizde fayda var aracınızı. Test ettiğimiz araç 5 kişi artı bagaj ile birlikte Bolu Dağı yolunu önüne engel geldiğinde 3. Viteste hızlanarak çıkıp 4 ile devam edebilmekteydi.

• @Vtec_DOHC
      @Vtec_DOHC ปีที่แล้ว

Abartma abi ya 1. Vitesle rampayı biz atmosferik dizel isuzuda çıkıyoruz.

• @Sowh01
    @Sowh01 ปีที่แล้ว

t27 2.0 otomatik elegant extra avansis var efsane araba 220-240 rahat goruyor konfor acısından zaten diyecek söz yok avansisi bilen bilir

• @oguzpala8730
      @oguzpala8730 4 หลายเดือนก่อน

Yakıt ⛽ 100 km de alicam da 2.0 teşekkür ederim saygılarımla

• @mertcangerboga9061
    @mertcangerboga9061 ปีที่แล้ว

Bizde hem 2004 u hem 2007 si vardi 2004 le tupde 220 gorduk hala gidiyordu

• @emrahcoban1662
    @emrahcoban1662 ปีที่แล้ว

Bizim ülkemizde neden sağlam araçlar tutulmuyor mesela avensis sonata mondeo laguna vs falan ben de avensis var ağır hasarlı olarak aldim 4 yıldan beri kullanırım sanayiye bakimdan bakima

• @kazmsahin3130
    @kazmsahin3130 ปีที่แล้ว

Lastiklerin yerlerini degistir birdaha yazlik kislik takaerken isaretle lastikleri

• @oguzpala8730
    @oguzpala8730 5 หลายเดือนก่อน

merhaba toyota avensıs vırajlarda nasıldır alcamda

• @2WDriveOfficial
      @2WDriveOfficial  5 หลายเดือนก่อน

Yaklaşık 2 yıl kullandık aracı hiç bir virajda hiçbir hızda sıkıntı yaşamadık lastikleriniz iyiyse eğer ben 90derece virajı 140 ile dönmek zorunda kaldığımı biliyorum. Aracın arka koltuğu altında çok sağlam bir viraj demiri var ve buda viraj dirayetini arttırıyor.

• @oguzpala8730
      @oguzpala8730 5 หลายเดือนก่อน

hızlanma konuşunda naşil pekı uçuyormu@@2WDriveOfficial

• @2WDriveOfficial
      @2WDriveOfficial  5 หลายเดือนก่อน

Hızlanma konusunda yüksek hız istediğinizde deviri yüksek tuttuğunuz sürece hiç bir sorun yaşamazsınız normal kullanımda da yeterli, incelerseniz 0 100 değeri corollada bile daha iyi kasa ağır durumu çokta geçerli değil 2 yıl baya deneyimimiz oldu :)

• @zaferdemirci5311
    @zaferdemirci5311 2 ปีที่แล้ว +1

Toyota Corona test bekliyoruz

• @2WDriveOfficial

Bizde çekmeyi çok isteriz. Güzel ve keyifli bir araçtır kendisi. Bulma fırsatımız olursa ilk fırsatta çekeceğiz. Teşekkür ederiz.

• @zaferdemirci5311
      @zaferdemirci5311 2 ปีที่แล้ว

@@2WDriveOfficial istanbuldayim düşünürseniz yardımcı olurum kendi aracım Corona

• @2WDriveOfficial

Instagram hesabımızdan @2wdriveofficial bize bir mesaj bırakırsanız İstanbul'a geldiğimizde sizinle iletişime geçebiliriz. Teşekkürler :)

• @Benden-izler1-2-3
    @Benden-izler1-2-3 2 ปีที่แล้ว

focus 2.5 dizel hiç sürdünmü x paket

• @2WDriveOfficial

Focus 2 makyajlı kasa etme imkanımız olmadı maalesef henüz. Arıyoruz şu anda bulursak çekip yükleyeceğiz kanala.

• @fatihfurkancelik7411
    @fatihfurkancelik7411 5 หลายเดือนก่อน

Bide vitesler normalden zor geçiyor neden olabilir anlam veremedim

• @ramazandemir8524
      @ramazandemir8524 3 หลายเดือนก่อน

75w şanzuman yağı kullan sorun kalmaz

• @ramazandemir8524
      @ramazandemir8524 3 หลายเดือนก่อน

75w şanzuman yağı kullan sorun kalmaz

• @muslumanbot
    @muslumanbot ปีที่แล้ว

Bu videodaki kasayı en son kasaya çevirmek için öyle ön tampon far aldım yaptım olmaz. Kaput ön çamurluklar da farklı

• @2WDriveOfficial

Araç bizlerde iken çok incelemesini yaptık, biraz daha iki kasayıda incelemenizi rica ederiz sadece belirttiğimiz parçalarla uyum sağlamakta :)

• @muslumanbot
      @muslumanbot ปีที่แล้ว

@@2WDriveOfficial inceledim şimdi, arabanızda kaput yuvarlak iniyor. Son kasada düz kesik. Tam incelememissiniz

• @huseyinyigit6767
    @huseyinyigit6767 ปีที่แล้ว

Ruzgardan anlasilmiyor ve kardeş

• @fire-ms9xv
    @fire-ms9xv ปีที่แล้ว

2012 makyajlı kasasını kullandım
    1- Araç çok hantal,bu kasa araç düşünenler muhakkak 2.0 hacimlsine binsin
    2- süspansiyonları d sınıf araç için sert yeterli konfor yok
    3-trim sesi çok olmasa da d sınıf araç için kabul edilemeycek seviyede
    4- bu sınıf bir araca herşeyi koyup da yokuş kalkış desteği koyulmaması küfür( bu arada yokuş kalkış olarak elektrikli park frenine basıyorsunuz yarım çekiyor)
    5-direksiyon mafsalları kronik arızalı zamanla bozulup ses yapıyor.ele vuruyor
    6- bazı serilerinde elektrikli park freni arızalanıyor
    7-ön yolcu koltuğunda yükseklik ayarı yok büyük eksik
    8- ses yalıtım iyi değil rüzgar ve motor sesi rahatsız ediyor.
    ÖZETLE: bu fiyatlara diğer markaların D sınıfı araçlarını alamazsınız.bu fiyatlara c sınıf corolla civic almak yada bu aracı almak kişiye kalmış.

• @2WDriveOfficial

Merhabalar, yanlış algı yaratılsın istemeyiz bazı ön yargılardan dolayı gerçekten güzel ve tatmin edici sorunsuz araçlar ülkemizde hiç ilgi görmemekte. Tabiki kişisel tercihlerde işin içerisine girmekte fakat biz aracı yaklaşık 70 bin km genellikle uzun yol kullandık ve gerekli yağ bakımı, LPG filtre bakımı ve fren balatası harici hiç bir sorun çıkartmadı öncelik bu çok önemli. Ayrıca 1.6 motor ile düşünülen kadar hantal kalmamakta ki 0-100 değeri 2.0 motordan 0.4 saniye kadar fazla sadece ve son hız olarakta bu araçta rahatlıkla kadran sonu görebilmekte. Ayrıca süspansiyon olarak evet size videomuz da da katıldık sert fakat buda yol tutuşta çok güvenli ve o sertliği yumuşak koltuklarla konfora çeviriyor emin olun bir c segmentine geçtiğinizde hemen ne olursa olsun d segmentinden indiğinizi anlıyorsunuz. Fakat belirttiğiniz yolcu koltuğunda indirme ayarı olmaması evet bu segmentte büyük bir eksi net bir şekilde fakat o 2.0 modellerin premium donanımında da istenirse elektrikli olarak var ama orta donanımda olmaması çok büyük eksi 2012 c segmenti golf te varken. Trim sesine gelecek olursak bu araç 130 binde bize geldi ve 200 bine kadar kullandık aynı anda b6 Passatta mevcuttu aynı kmlerde fakat Avensiste trim sesi Passat nazaran hiç yoktu ve hiç gelmedi. Son olarak el freni ile alakalı yorumda bulunalım evet biz yaşamadık ama 2009 2011 model yıllarındaki t27 lerde kronik su alma sorunu ile el fren motoru bozulma durumu mevcutmuş bu da Toyota gibi bir markada belirttiğiniz gibi can sıkıcı bir durum. Değerli yorumunuz ve düşünceleriniz için teşekkürler.

• @Vtec_DOHC
      @Vtec_DOHC ปีที่แล้ว +1

Ağlama güzel araç

• @rdvanzorlu557
      @rdvanzorlu557 ปีที่แล้ว +1

2011 elegant extraya sahibim zerre trim sesi yok

• @Vtec_DOHC
      @Vtec_DOHC ปีที่แล้ว

@@rdvanzorlu557 başkanım yakın zamanda Allah nasip ederse takasta bulursam 2011 elegant extra almak istiyorum. Önerir misiniz alınır mı şuan 2002 corollam var daha üst modelini almaya kalksam avensislr aynı para. Daha mantıklı gibi duruyor?

• @rdvanzorlu557
      @rdvanzorlu557 ปีที่แล้ว

@@Vtec_DOHC kesinlikle öneririm temizini bulursanız hiç kaçırmayın derim henüz daha hiçbir arıza yaşamadım bakımlarını baskı balatasını yaptırıp geçiyorum

• @reyhanitaha4275
    @reyhanitaha4275 ปีที่แล้ว

Japonların %90 arka havalandırma menfezi yoktur AİLE VEYA ARKADA OTURAN YOLCULARA DEĞER Mİ VERMİYORLAR 1.6 d segment AMA Neymiş avensis D segment konfor HANİ NERDE ARKADA HAVALANDIRMA .SADECE SORUNSUZLUK DİYELİM. AVRUPA KONFOR .JAPONLAR AZ SORUN SADECE .

• @Caglarcaglarcaglartd
    @Caglarcaglarcaglartd 2 ปีที่แล้ว

Hız sabitlemeyi satan firmaya sordum da bunlara takılmıyormuş

• @2WDriveOfficial

Gittiğiniz firma kaynaklı bir durum yaşanmış olabilir. Araca hız sabitleme takılabilmekte. Direksiyon sağ tarafında bir kapak var o kısma yerleşiyor ve airbag altına direkt soket sokete yer mevcut durumda. Yaktıktan sonra ekstra iş yükü ise sadece servise gidip bu özelliği aktif ettirmek gerekli servis dışında aktif edilememektedir.

• @Caglarcaglarcaglartd
      @Caglarcaglarcaglartd 2 ปีที่แล้ว

@@2WDriveOfficial doğrudur ben corollama takmıştım aynı firma semiz ticaret onlara olmuyor dediler ama dediğiniz doğrudur

• @2WDriveOfficial

Takılabildiğini örnekleriyle gördük :) Belirttiğimiz gibi tek uğraş aktifleştirme bilmek için mecburen servise gidilmesi gerektiği dışarda aktif edilememekte. İstenirse sabitleme kolu ile birlikte de serviste yaptırılabilir fakat maliyet bu sefer kolu dışardan alıp takmaya göre 3'e katlamakta. Dışarda kolu taktırıp serviste de yine iyi bir ücret karşılığı aktifleştirme yapılırsa kullanılabilmekte. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

• @emirhanesen8663
      @emirhanesen8663 ปีที่แล้ว

Taktırma ücretleri ne kadar acaba ?

• @2WDriveOfficial

@@emirhanesen8663 bayilerden fiyat bilgisi almak gerekiyor maalesef. Güncel fiyatını şu anda biz de net bilemiyoruz. Size en yakın yetkili servisi arayıp güncel fiyat bilgisi isteyebilirsiniz

• @emrekaftan62
    @emrekaftan62 2 ปีที่แล้ว

Usta arabanın fiyatını 200 250 demissinizde piyasada 300-350 arası

• @2WDriveOfficial

Merhabalar 28:08 de de söylediğimiz gibi 4 Haziran 2022 tarihinde aracın piyasası 200-250 bin TL arasındaydı.

• @Big_Brother_999

@@2WDriveOfficial vay bee bedavaymış

• @akksjsjssjsjsjjs3483
    @akksjsjssjsjsjjs3483 ปีที่แล้ว

Çok hızlı bilgilendirmek isterim

• @caneruyar8219
      @caneruyar8219 ปีที่แล้ว

Bluetooth sadece konuşma mı yaptırıyor elegantta ?

• @mustafainan8542
    @mustafainan8542 2 ปีที่แล้ว +1

Avensisin üzerine başka araç tanımayrum