Marek Čejchan • Narcismus

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 3

  • @kusnjerova
    @kusnjerova 14 วันที่ผ่านมา

    Wow. Diky za sdileni! Pro me velmi osobni tema.

  • @alexandratalackova5813
    @alexandratalackova5813 หลายเดือนก่อน

    Největší nebezpečí pro klienta je, když narazí na narcistního terapeuta. Není jich málo a není pro narcistu blaženější sycení, než poslouchat srdceryvné příběhy, budovat s klientem závislý vztah a ještě to fakturovat. Moje zkušenost.

    • @Jstenormalni
      @Jstenormalni  หลายเดือนก่อน

      @@alexandratalackova5813 Dobrý den, Alexandro. Zajímavá teorie. Když říkáte “není jich málo”, jak to myslíte? Máte zkušenost a tolika terapeuty, že o nich vedete výzkum? A skutečně mluvíte o certifikovaných psychoterapeutech? Stát se psychoterapeutem totiž obnáší minimálně 7-10 let studia, během nichž terapeut sám podstupuje skupinové i osobní terapie s různými profesionály. Pokud se ukáže, že aspirant trpí poruchou osobnosti, nemůže se stát terapeutem. Pokud by byl někdo, kdo by celý ten proces dokázal obelhat, tak by to byl spíš vysoce inteligentní psychopat. A takových lidí je nejen málo, ale vydělali by si větší peníze v jiných oborech. Také si nedovedu dost dobře představit, že je pro narcistu blažené sycení poslouchat srdceryvné příběhy. Vyprávět vlastní srdceryvné příběhy ano, ale jenom poslouchat? Bez toho aby se sám udělal středem pozornosti?
      My jsme každopádně tento příběh zařadili hlavně proto, aby víc lidí lépe rozumělo tomu, jak se narcisté projevují a proč. Jen tak se můžeme naučit nepropadat jejich manipulacím.
      Je mi líto, že máte špatné zkušenosti s terapeuty. Součástí jejich práce je také zjistit zda vám vyhovují jejich metody a pokud ne, ukončit spolupráci nebo vás delegovat jinam. Zdraví a vše dobré přeje Dan