Jókat mondasz, azzal nem értek egyet hogy ne legyen túl sok kategória a kiadások rendszerezéséhez. Én mikor kezdtem, nekem is volt kb. 10-12, most tartunk 50+ -nál, de így sokkal jobban áttekinthető hogy mi az ami valóban sok pénzt visz el. Ellenkező esetben általános viselkedésminta, hogy minden megy az egyébbe, ami nem egyértelműen beazonosítható mint kaja, rezsi, törlesztő, tankolás. Én pl. szeretem tudni hogy az autó költségei közül mennyi volt szerviz, alkatrész, autóápolás vagy épp üzemanyag. De nyilván ez egyéni igény, nem ökölszabály. Olyat is tudok, amikor valaki azt mondta hogy megnézi a hónap végét, ha a bevételből megmarad 20% vagy afölött, akkor rendben, ha nem akkor tudja hogy kövi hónapban sokkal jobban oda kell figyelni. Inkább csak akkor érdekes a dolog, ha tényleg ki akarod bogarászni hogy hol folyik a pénz, akkor elnagyolva használt kategorizálással nem lesz meg.
Jókat mondasz, azzal nem értek egyet hogy ne legyen túl sok kategória a kiadások rendszerezéséhez. Én mikor kezdtem, nekem is volt kb. 10-12, most tartunk 50+ -nál, de így sokkal jobban áttekinthető hogy mi az ami valóban sok pénzt visz el. Ellenkező esetben általános viselkedésminta, hogy minden megy az egyébbe, ami nem egyértelműen beazonosítható mint kaja, rezsi, törlesztő, tankolás. Én pl. szeretem tudni hogy az autó költségei közül mennyi volt szerviz, alkatrész, autóápolás vagy épp üzemanyag. De nyilván ez egyéni igény, nem ökölszabály.
Olyat is tudok, amikor valaki azt mondta hogy megnézi a hónap végét, ha a bevételből megmarad 20% vagy afölött, akkor rendben, ha nem akkor tudja hogy kövi hónapban sokkal jobban oda kell figyelni. Inkább csak akkor érdekes a dolog, ha tényleg ki akarod bogarászni hogy hol folyik a pénz, akkor elnagyolva használt kategorizálással nem lesz meg.