28:45 ✅ КОНКУРС! Наталья Емченко: Какие еще большие социальные проблемы-драконы мы должны назвать своими именами? Автора лучшего комментария ждет книга "Разноцветный Менедежмент. Валерий Пекар" До встречи на следующих подкастах!
Найвища цінність для кожної людини без винятку - власне здров'я. Але, ігноруючи базові природні потреби (сон, проста їжа, чиста вода, правильна фізична активність, правильний відпочинок), ми втрачаємо величезний потенціал свого організму. Упевнено йдемо на дно і тягнемо за собою своїх оточуючих. Хотів би почути розмову з В'ячеславом Смірновим. Знайомство з цією людиною і його методиками - найкраще з того, що може статися з людиною, яка прагне здоров'я понад усе.
Оу! Почну з того, що було б дуже цікаво мені особисто: 1. Проблема пошуку щастя сучасної людини - "мати чи бути?" ("я - успішний" vs "я - щасливий") 2. Проблема віртуалізації суспільства - "я віртуальний\я реальний" 3. Проблема гендерної рівності - або чому чоловіки не розуміють феміністок 4. Проблема чоловічої ініціації - виклики перед чоловіками в нашому суспільстві (трішки заторкнули в даному інтерв'ю, проте було б цікаво розкрити тему більш глибоко). Парадокс запиту суспільства на мускулінність\чуттєвість - антагонізм потреб, адже обидва прояви є затребуваними та осуджуваними одночасно... 5. Криза віри - релігія в сучасному суспільстві. Орієнтація на науку, орієнтація на пошуки смислів... Ну, це так, коротко :) Дякую за відео та інтерв'ю! Чудова тема, крута робота!
С почином вас❤️ Спасибо, вы затронули очень важную, практически сакральную тему. После просмотра подкаста мы с парнем горячо обсуждали услышанные концепции. И пришли к тому, что стоит разделять общественную и индивидуальную инициации. В нашем пост-советском обществе хватает людей, которые инициированы индивидуально. Они добиваются личностных успехов, готовы преодолевать трудности и "убивать своих драконов". Но при этом всем совершенно не готовы нести социальную ответственность. То есть, думать, как их действия повлияют на жизнь других и что общество начинается с них. Отсюда парковки в неположенном месте, коррупция и несоблюдение законов. Наверное, мы это получили в наследство от убеждения "человек-винтик системы", по этому у нас нет культуры общественной инициации и нам ее стоит создавать.
Мне кажется, что взрослость подразумевает жизнь не только в своих интересах, но и в интересах других. Хотя концептуально я очень согласна - общественная инициация тоже нужна. Но она скорее в создании взрослыми людьми совместных институтов
Цікавить тема: здобуття навичок та використання інструментів для відбору джерел інформації в сучасних умовах розповсюдження фейків, альтернативних фактів та постправди. Дякую!
Первый дракон которого я хочу назвать это - нарушенная коммуникация или повреждённая коммукация. Если говорить о себе. В первую очередь коммуникация с самим собой. Я недавно в свои 40 лет начал прислушиваться к самому себе и утверждаю, что умение слушать себя и быть в контакте с самим собой практически отсутствует во мне и людях которые меня окружают. В дальнейшем коммуникации нарушены и отсутствуют в парах, в группах и сообществах. И на более глобальном уровне отсутствие контакта или связи со всем, что нас окружает это тот же дракон только иного масштаба. Когда я услышал от вас что вы помогаете создавать коммукации я отозвался на это и очень этому рад. Благодарю за интервью с Валерием. Давно не слышал его умных и практичных рекомендаций )
В книжке, которую вы хотите подарить уже есть описания всех проявлений этих драконов. Они обитают на фазовых переходах через уровни СД )) Вы затронули только фиолетово-красный с инициацией. Можно вернуться на один уровень назад и рассмотреть бежево-фиолетовый (принятие себя, как части группы, осознание любви и заботы, социализация индивидуумов, появления традиций и ритуалов). Потом можно продолжить про красно-синий (осознание будущего и причинно-следственных связей, принятие правил и законов) - тут в Украине явный дракон раздирающий общество, которое формально заявляет о принятии законов, но неформально их игнорирует. Ну, и дальше по списку: сине-оранжевый (становление того самого модерна, про который столько говорили в этом ролике), оранжево-зелёный (это уже свершилось, но для очень небольшого % людей, и пока не актуально). Победить бы предыдущих драконов, пока они не сожрали нас изнутри.
Ідея подкасту - НАЗИВАННЯ драконів? Як на мене, вони давно всі названі розумними людьми: пост-колоніалізм (меншовартість, завчена безпомічність, відмова дорослішати), пост-тоталітаризм (брак культури діалогу, відмова 'йти в агору', 'помри ти сьогодні, а я завтра'), історичний спадок (зломлений хребет нації в історичний момент формування політичних націй, 'весни народів'). Дракони названі, вгодовані, життям задоволені)
Круто, что названы. Но мне кажется ценным сделать это называема публичным обсуждением, в идеале - дискуссией. По крайней мере вижу, чувствую и внутренний, и внешний запрос
Навіщо в 2021-му році, живучи в Україні, запускати подкаст російською мовою? Це якийсь моветон. За Пекаря лайк, підписуватись на російськомовний канал не буду.
Получила огромное удовольствие от дискуссии, на моменте описания Натальи мономифа внутри как-будто сложился паззл, один из многих. Вздохнула с облегчением. Инициация - очень интересный, хоть и непростой путь.
Дуже крута і глибока розмова! Дякую) Насолодилася інтелектуально) Мені теж після років психотерапії тепер стає дуже помітною інфантильність оточуючих мене людей. Ніколи не пов'язувала це з ініціацією чи її відсутністю, якщо чесно. Бо можливо це більше тема для чоловіків. З жіночої точки зору і свого суб'єктивного досвіду я була більш схильна думати, що інфантильність ніби дорослих людей є наслідком радянського минулого - відібрали майно, загнали в колгосп, війна, вивезли в Сибір, примусове переселення операції Вісла, тюрма за політичні анекдоти, голод і т.д. Тобто багато людей не відчували, що є господарями своєї долі, не могли приймати рішень і брати на себе відповідальність. І ми є нащадками тих людей, які нас навчили, що нема сенсу мріяти, бо тобі все одно не вдасться або відберуть, довкола все колгоспне, не твоє - можна не дбати, щоб вижити треба вкрасти і це нормально, ти меншовартісний, бо невиїзний з села без паспорту або закордон, бо твої батьки вороги народу. І цей список можна продовжувати безкінечно, залежно від того, яку драму і травму пережили твої діди-баби. Тому серед нас багато таких безпорадних, багато страху і недовіри, неповаги, пасивної агресії. Моя велика мрія, щоб більшість українців усвідомили свої родинні травми, поведінкові патерни, зрозуміли, як вони на них впливають сьогодні, і знайшли свій спосіб собі допомогти - ініціація, психотерапія, тілесні практики. Це велика і непроста психологічна робота. Але не пропрацювавши все це в собі, дорослим відповідальним не стати. Лаконічно викласти дракона від себе не вийшло, бо не часто на цю тему говорю)) І я дуже щаслива, що такі важливі теми нарешті почали підніматися в інформпросторі. Значить колись моя мрія здійсниться❤️
Найважче помітити очевидне). Вільний ринок + демократія це і є "галявина ініціації". Мета ініціації - перехід від стану "залежного" в стан "творця". В момент, коли дитина-людина здатна створити ЩОСЬ, що потрібне іншим Творцям, вона сама отримує статус Творця. Тобто - гроші інших людей, чесно отримані, виступають цим комутатором. А для цього і доводиться пройти через біль, пригоди, навчання, помилки і т.д. - перш ніж у тебе вийде Стати Творцем - створити щось дійсно потрібне іншим Творцям. Це і дозволяє Творцю мати Свій дах, Свою їжу, Свої стосунки і т.д. - а не від батьків. Тобто, людина "пройшла ініціацію в Творці=дорослі=вільні", якщо те що вона створює, оцінюється іншими людьми=Творцями на Вільному ринку в такій мірі, що це дозволяє їй купити власне житло, власну їжу, одяг, мати власні стосунки і дітей - без залежності у цьому від батьків/родичів/друзів. І САМЕ ТАКУ людину поважають як "ставшу на ноги".= ставшу дорослою. От і весь секрет). Насправді Захід як цивілізація створив Найбільш універсальний обряд ініціації = спосіб перевести психіку своїх членів з стану "дитина"="залежна" в стан "дорослий"="творець". Цей обряд і є ВІЛЬНИЙ РИНОК. Більша якісність=ефективність цього обряду (з точки зору % Творців у цивілізації) і дозволила домінувати Західній цивілізації над тими цивілізаціями, обряди ініціації =переходу психіки в стан Творця- меньш результативні=ефективні. Тобто у Захід винайшов наразі Найефективніший інструмент переходу. Обряд ініціації. А саме - ВІЛЬНИЙ РИНОК. Тому чим більший відсоток підприємців= творців у суспільстві, тим воно сильніше. Тому протестанська етика, = модель світу= МІФ, яка стверджує що моральність і чесне багатство - це складники одного цілого - є найбільш ефективною з точки зору створення "Творців" . А значить найбільш адекватною Природі, законам Всесвіту і Бога. Отже, суттю ініціації є набуття психікою таких якостей, що дозволять їй Створювати. Дякую за цінну розмову! Максимально корисно. Максимально чітко - в загальному - але хочеться почути БіЛьш конкретні приклади Реального втілення цього Алгоритму ініціації в Сучасних умовах. Можливо навіть книжку - збірник таких Реальних історій видати? Для дорослих і дітей. Міг би бути бестселер.
@@natalyayemchenko, на примере с детьми проще объяснить. Формирование такого воспитания в семье (сознательно или не), когда ребенок остерегается делать некий собственный шаг (в поиске работы, самовыражении) без "разрешения" родителей (-ля). Последнее может выражаться в простом дружеском "хорошая идея, попробуй" или "что за глупости". В любом случае часто без этого, подчас, невербального общения, человек получает либо поддержку, либо не решается. О "клинических" случая - станешь взрослым, тогда решай - даже не стоит говорить. Речь о моменте, точке бифуркации, когда ты, как родитель, должен уловить грань между хотелкой однодневкой, и чем-то важным выношенным внутри, не отмахнуться шаблонной фразой, и даже если не разделяешь, суметь не унизить. И обратная сторона, ты, как ребенок, по отношению к которому есть такое поведение, что тебе делать-то, как не пустить это в себя слишком сильно, как воспитать в себе уверенность не благодаря, а вопреки. То самое в коллективе, когда хорошие крепкие идеи блокируются. Много, sorry
@наталья емченко, люди масово плутають 'признание' і 'принятие', але це спадок тієї ж відмови дорослішати. Безумовне прийняття - це те, що в нормі дають батьки маленьким дітям. Визнання, соціальне схвалення - це те, чим винагороджує суспільство за корисну людям працю, зусилля, винаходи і т.д. Українці вимагають першого від умовного начальника і сприймають з пасивною агресією, якщо їм дають друге)
Благодарю за эфир. Жаль для меня не все было понятно. Но старалась уловить. где можно будет слушать подкасты, если они будут в аудио формате? Дракон самообмана. Лично в своей практике больше всего сталкиваюсь с тем, что люди сами себе врут. И первый мой призыв всегда: будь честной сама с собой. Других обмануть можно, но себя не обманешь. Как только мы начинаем брать каждую сферу и разбирать где я себе врут, происходят отличные перемены. Простой вопрос-важные осознания.
Дякую за такий глибокий подкаст! Щодо драконів. Не впевнена, що це саме дракони, але все ж. Мене завжди турбувало питання меншовартості українців. Так, ми любимо говорити, що саме українець винайшов щось там чи відкрив усесвітньо відому компанію. Але при тому ми завжди тягнемося до європейської чи іншої спільноти як менші брати/сестри. Що заважає нам виходити у світ на рівних? Хоча б з точки зору самовідчуття і самовизнання? І другий дракон - якось же є, і так достатньо. Ну типу "дах на голову не падає, то вже якось живемо, навіщо міняти". Де ми набули цього дракона і чому він так масово поширений - ось що цікавить. І чи це таки дракон?
Большое спасибо за подкаст! Мой вариант дракона: Работа с архитектурой прошлого, как с частью культуры городов. Об этом сейчас много говорят только урбанисты, но мне кажется важным контекст, в котором человек живет и работает.
@@natalyayemchenko вижу две радикальных точки зрения на старую архитектуру(по крайней мере в Киеве): одни говорят оставлять все что старше хрущовок/дореволюционное, а другие считают что городу нужно обновляться и надо все застроить многоэтажками. При этом наше министерство культуры ничего не делает для сохранения памятников архитектуры и их реновации, даже в центре Киева старые красивые дома со статусом памятника архитектуры стоят гниют и ждут пока станут аварийными и их снесут под застройку новой многоэтажки. Мой личный запрос такой: я раньше радикально выступал за сохранение всего, но сейчас понимаю, что простого ответа на такой вопрос нет и нужно отдавать какие-то дома под новые застройки. Но как сохранить культуру и оставить людей в контексте своего города. Многоэтажки не запоминаются, они делают город безликим и теряется тот самый контекст "я в Киеве". Хочется услышать экспертов, которые понимают как составить ансамбль зданий города из домов прошлого сохранив при этом контекст и дав место новым домам. Ну и туда же можно обсудить визуальную составляющую городов. Требования к уличной рекламе и прочему.
Дякую за інтерв'ю! Було дуже цікаво. Якщо можна, підніміть тему освіти ! Адже це те, що зараз в жахливому стані, а впливає на все майбутнє! Невміння думати та аналізувати у дітей треба змінювати, бо яке майбутнє має бути у нашій країні без цих змін ?! Як зацікавити самих дітей вчитися ?
В отношении образования меня волнует вот какой дракон - наша система образования не учит гражданственности, совсем. То, что в английском называется citizenship. И практически не даёт базовые навыки.
Наприклад, Чи можна розглядати історію ЗЕ як приклад такого "алгоритму ініціаіі" - на все більшому рівні? Спершу на рівні персонального успіху(артист), потім на рівні команди(побудова Бізнесу), потім на рівні країни (Президент)? Адже, в його біографії присутні ВСІ ті елементи, що Ви озвучили. Дуже цікаво почути Ваші думки).
Вам беспокоит на каком языке другие говорят на своих страница? Хотите об этом поговорить? Я в этом году пробую все свои публичные выступления делать на украинском. Это мой new year resolution. По мере прогресса буду распространять на другие сферы. Это мое личное решение. При этом ваш комментарий нарушает мои личные границы - вы считаете возможным указывать мне на каком языке мне вести или личные страницы. И это отличная идея. Я подумаю о том, чтобы записать подкаст о нарушении личных границ как тотальной практике в Украине и причине социального невротизма.
@@natalyayemchenko "ваш комментарий нарушает мои личные границы")))))) ви вийшли у ютуб - які особисті кордони? коли ви говорите з подругою на кухні про розумне - ніхто не має права заглянути на вашу приватну територію. А тут сорян, це спільна територія. І ніяких "особистих" кордонів тут немає
@@anti_librarian , то есть в TH-cam можно все? Можно буллить? Давать советы, о которых не просили? Мои личные границы в виртуальном мире ни чем не отличаются от личных границ в мире офлайна. Вне всяких сомнений на своих личных страницах я и только я принимаю решения о том, что писать, с кем и на каком языке.
Валерій, часто на своїй сторінці акцентує, що зараз багато ідіотів, які не розвиваються, як особистості з чим не можна не погодитись... Один з драконів - це атрофовані особистості, людям легко уявити, як тренувати м'язи, але як тренувати свої внутрішні особисті якості, більшість навіть не задумувалось. Думаю, що Валерій може детальніше розкрити цю тему в наступних випусках "Атрофовані особистості" 😉 P. S. Дякую за випуск, чекаємо на продовження!
Очень интересная тема. Если бы ещё всё было на одном языке - украинский или русский, но без переключений, было бы намного приятнее слушать. Постоянные переключения несколько режут слух.
«Если бы» - чудесная фантазийная детская позиция) обесценивание работы других - нечудесная детская позиция. Не нужно обесценивать результаты работы других, пожалуйста.
@@natalyayemchenko "Не нужно обесценивать результаты работы других, пожалуйста." хмммм. Враховуючи ввічливе прохання, відповім ввічливо. Зі мною поділилися контентом і запросили його подивитися. Мене НЕ попередили, що частина контенту російською. _Особисто для мене_ свідомий російськомовний контент зараз - це свідоме бажання залишатися у російському культурному полі, з яким я погодитися не можу. Я не знецінюю вашу роботу - я категорично не згодна з вашою позицією. Ви, коли знали що ваша робота буде рекламуватися в тому числі і на україномовну аудиторію - прекрасно знали, що буде така реакція. І тим не менш свідомо пішли на цей ризик. Тому або а) вам по барабану реакція україномовних, або б) ви дурна і не врахували, що буде отаке знецінення. Нукакбе прастіте. Бо у другому випадку мені щиро жаль що ви стикаєтеся зі знеціненням, і на майбутнє просто попереджайте своїх співрозмовників не піарити вас на україномовну аудиторію; а у першому випадку - якщо вам по барабану наша реакція, то тоді і знецінення вам по барабану, і значить або тут, або там ви лукавите.
@@anti_librarian безусловно, обесцениваете. Причём не из-за качества контента, а исключительно по языковому маркеру. Что, видимо, являяется нормой в вашем культурным коде. У вас есть полное право не соглашаться со мной. Равно как у меня - с вами.
@@natalyayemchenko > "Что, видимо, являяется нормой в вашем культурным коде" На жаль з 2014-го року багато того, що до того вважалось нормальним і заслуговувало рівного ставлення, перестало таким бути. Зокрема це російська мова, музика, ТБ, книги, преса. І для того, щоб воно знову стало нормальним, потрібно усунути причину. Коли усунемо - тоді повинен пройти певний час для того, щоб будь-що "російське" перестало бути синонімом слова "вороже". Хоча явні претензії людині щодо її мови - я не підтримую (якщо не хочеш зробити її твоїм ворогом).
очень мощное и информативное видео, спасибо! структурирует и укладывает происходящее по полочкам! интересно, что за теорию описывает на 16 минуте Валерий, где метафора про альпиниста, хотелось бы про это больше почитать.
Подивився пару хвилин.Ведуча російськомовна.Далі можна не продовжувати.Я зрозумів би,якби вона була не з України.Дислайк.Далі не дивився.В.Пекар цікава людина,читаю в ФБ.
@@natalyayemchenko ой піднімемо ваше відео трохи для алгоритмів купою коментів, ну то такоє, хай буде компенсацією за те що вас бідну забулили). А ви приймаєте коментарі лише від каналів де багато підписників? Ієрархічна система наше всьо?) Треба розказувати, як в російськомовній матриці без ієрархії нікуди, навіть якщо оцінюєш коментарі - чи самі подужаєте?;))
@@natalyayemchenko, в первую очередь имею в виду историю о финансовом неравенстве. На мой взгляд, поляризация и позиций, и возможностей в нашем обществе в связи с этим - только усиливается. Мне видится, заборы (физические и ментальные) условно "богатых" становятся все выше, а настроения условно "бедных" по отношению к "богатым" и их заборам становятся все острее. Все бы ничего, тенденция глобальная. Только не особо видны локальные инициативы, кроме популизма со стороны "государства" и традиционного призыва раскулачить со стороны "народа". Хотелось бы поискать перспективу выхода из замкнутого метафорического круга "дурні бо бідні, бідні бо дурні" :)
@@iamkyrylo Ви хочете сказати, що в середньовіччі такої поляризації не було? Чи зараз у людей менше можливостей стати не тільки багатим, а й впливовим, набагато менше ніж в феодальному суспільстві ?
Не органично от этого человека звучит украинский язык. Не буду утверждать для чего именно он выдавливает из себя мову, хотя версии есть конечно... однако слушая его я обнаруживаю себя в состоянии подобном, когда слушаю Кличко - хочется помочь ему выразить мысль. И это довольно таки напрягает. Может это моя проекция конечно, и вместе с тем из-за этого лицемерия я на третьей минуте слился. Я много общался с людьми, который украинский язык впитали с молоком матери и такого ощущения отнюдь не возникает. Они говорят очень легко и красиво.
Цікаво, як російськомовний може критикувати органічність української, мало того, людина говорить досить грамотно, і от мені україномовному було слухати нормально, а ви злилися на 3 хв, тобто тут річ не в мові, а у ваших стереотипах сприйняття.
@@natalyayemchenko Правильно. "ви всі дуракі";)) Значить, ви таки дійсно не усвідомлювали, якою мовою треба говорити з українцями про сенси. З одного боку жаль - а з іншого нашо мені розмова Пекаря з людиною, яка не розуміє очевидного. Наврядче у такій розмові з'являться дійсно гідні уваги сенси
28:45 ✅ КОНКУРС! Наталья Емченко: Какие еще большие социальные проблемы-драконы мы должны назвать своими именами? Автора лучшего комментария ждет книга "Разноцветный Менедежмент. Валерий Пекар"
До встречи на следующих подкастах!
Найвища цінність для кожної людини без винятку - власне здров'я. Але, ігноруючи базові природні потреби (сон, проста їжа, чиста вода, правильна фізична активність, правильний відпочинок), ми втрачаємо величезний потенціал свого організму. Упевнено йдемо на дно і тягнемо за собою своїх оточуючих.
Хотів би почути розмову з В'ячеславом Смірновим. Знайомство з цією людиною і його методиками - найкраще з того, що може статися з людиною, яка прагне здоров'я понад усе.
Давайте подкаст про зневагу до багатства й презирство до багатіїв)
Оу! Почну з того, що було б дуже цікаво мені особисто:
1. Проблема пошуку щастя сучасної людини - "мати чи бути?" ("я - успішний" vs "я - щасливий")
2. Проблема віртуалізації суспільства - "я віртуальний\я реальний"
3. Проблема гендерної рівності - або чому чоловіки не розуміють феміністок
4. Проблема чоловічої ініціації - виклики перед чоловіками в нашому суспільстві (трішки заторкнули в даному інтерв'ю, проте було б цікаво розкрити тему більш глибоко). Парадокс запиту суспільства на мускулінність\чуттєвість - антагонізм потреб, адже обидва прояви є затребуваними та осуджуваними одночасно...
5. Криза віри - релігія в сучасному суспільстві. Орієнтація на науку, орієнтація на пошуки смислів...
Ну, це так, коротко :)
Дякую за відео та інтерв'ю! Чудова тема, крута робота!
Я вже три рази перослухала це інтерв'ю!!! Настільки воно мене вразило... Як в розвитку суспільства все важливо! І як багато ми не розуміємо в собі!..
С почином вас❤️ Спасибо, вы затронули очень важную, практически сакральную тему. После просмотра подкаста мы с парнем горячо обсуждали услышанные концепции. И пришли к тому, что стоит разделять общественную и индивидуальную инициации. В нашем пост-советском обществе хватает людей, которые инициированы индивидуально. Они добиваются личностных успехов, готовы преодолевать трудности и "убивать своих драконов". Но при этом всем совершенно не готовы нести социальную ответственность. То есть, думать, как их действия повлияют на жизнь других и что общество начинается с них. Отсюда парковки в неположенном месте, коррупция и несоблюдение законов. Наверное, мы это получили в наследство от убеждения "человек-винтик системы", по этому у нас нет культуры общественной инициации и нам ее стоит создавать.
Мне кажется, что взрослость подразумевает жизнь не только в своих интересах, но и в интересах других. Хотя концептуально я очень согласна - общественная инициация тоже нужна. Но она скорее в создании взрослыми людьми совместных институтов
Цікавить тема: здобуття навичок та використання інструментів для відбору джерел інформації в сучасних умовах розповсюдження фейків, альтернативних фактів та постправди. Дякую!
Пані Наталю, щиро бажаю Вам перемогти одного з драконів в Україні - російську мову.
Думаю, персональных драконов каждый себе определяет сам)
@@andriimolchan4119 да-да, именно поэтому я приглашаю украиноязычных интеллектуалов в качестве собеседников)
Первый дракон которого я хочу назвать это - нарушенная коммуникация или повреждённая коммукация. Если говорить о себе. В первую очередь коммуникация с самим собой. Я недавно в свои 40 лет начал прислушиваться к самому себе и утверждаю, что умение слушать себя и быть в контакте с самим собой практически отсутствует во мне и людях которые меня окружают.
В дальнейшем коммуникации нарушены и отсутствуют в парах, в группах и сообществах.
И на более глобальном уровне отсутствие контакта или связи со всем, что нас окружает это тот же дракон только иного масштаба.
Когда я услышал от вас что вы помогаете создавать коммукации я отозвался на это и очень этому рад.
Благодарю за интервью с Валерием. Давно не слышал его умных и практичных рекомендаций )
Бальзам для моих коммуникационных ушей)
В книжке, которую вы хотите подарить уже есть описания всех проявлений этих драконов. Они обитают на фазовых переходах через уровни СД )) Вы затронули только фиолетово-красный с инициацией. Можно вернуться на один уровень назад и рассмотреть бежево-фиолетовый (принятие себя, как части группы, осознание любви и заботы, социализация индивидуумов, появления традиций и ритуалов). Потом можно продолжить про красно-синий (осознание будущего и причинно-следственных связей, принятие правил и законов) - тут в Украине явный дракон раздирающий общество, которое формально заявляет о принятии законов, но неформально их игнорирует. Ну, и дальше по списку: сине-оранжевый (становление того самого модерна, про который столько говорили в этом ролике), оранжево-зелёный (это уже свершилось, но для очень небольшого % людей, и пока не актуально). Победить бы предыдущих драконов, пока они не сожрали нас изнутри.
100%
Ідея подкасту - НАЗИВАННЯ драконів? Як на мене, вони давно всі названі розумними людьми: пост-колоніалізм (меншовартість, завчена безпомічність, відмова дорослішати), пост-тоталітаризм (брак культури діалогу, відмова 'йти в агору', 'помри ти сьогодні, а я завтра'), історичний спадок (зломлений хребет нації в історичний момент формування політичних націй, 'весни народів'). Дракони названі, вгодовані, життям задоволені)
Круто, что названы. Но мне кажется ценным сделать это называема публичным обсуждением, в идеале - дискуссией. По крайней мере вижу, чувствую и внутренний, и внешний запрос
Повага Валерію. Дякую.
Наталья, благодарю за тему и за смелость её поднять. Это инициация, спасибо😊🤗😊
очень глубоко. спасибо участникам
Спасибо, за подкаст.Очень вдохновляет.
Навіщо в 2021-му році, живучи в Україні, запускати подкаст російською мовою? Це якийсь моветон. За Пекаря лайк, підписуватись на російськомовний канал не буду.
Вас правда интересует ответ?
@@natalyayemchenko так
Получила огромное удовольствие от дискуссии, на моменте описания Натальи мономифа внутри как-будто сложился паззл, один из многих. Вздохнула с облегчением. Инициация - очень интересный, хоть и непростой путь.
Вдохновили! Спасибо
Мы ровно так и обозначили задачу)
Очень интересное интервью! Спасибо! Назвать драконов. Пройти инициализации.
Дуже крута і глибока розмова! Дякую)
Насолодилася інтелектуально)
Мені теж після років психотерапії тепер стає дуже помітною інфантильність оточуючих мене людей. Ніколи не пов'язувала це з ініціацією чи її відсутністю, якщо чесно. Бо можливо це більше тема для чоловіків. З жіночої точки зору і свого суб'єктивного досвіду я була більш схильна думати, що інфантильність ніби дорослих людей є наслідком радянського минулого - відібрали майно, загнали в колгосп, війна, вивезли в Сибір, примусове переселення операції Вісла, тюрма за політичні анекдоти, голод і т.д. Тобто багато людей не відчували, що є господарями своєї долі, не могли приймати рішень і брати на себе відповідальність. І ми є нащадками тих людей, які нас навчили, що нема сенсу мріяти, бо тобі все одно не вдасться або відберуть, довкола все колгоспне, не твоє - можна не дбати, щоб вижити треба вкрасти і це нормально, ти меншовартісний, бо невиїзний з села без паспорту або закордон, бо твої батьки вороги народу. І цей список можна продовжувати безкінечно, залежно від того, яку драму і травму пережили твої діди-баби.
Тому серед нас багато таких безпорадних, багато страху і недовіри, неповаги, пасивної агресії.
Моя велика мрія, щоб більшість українців усвідомили свої родинні травми, поведінкові патерни, зрозуміли, як вони на них впливають сьогодні, і знайшли свій спосіб собі допомогти - ініціація, психотерапія, тілесні практики. Це велика і непроста психологічна робота. Але не пропрацювавши все це в собі, дорослим відповідальним не стати.
Лаконічно викласти дракона від себе не вийшло, бо не часто на цю тему говорю)) І я дуже щаслива, що такі важливі теми нарешті почали підніматися в інформпросторі. Значить колись моя мрія здійсниться❤️
Это похоже на Дракона по имени «выученная беспомощность», мне кажется
@@natalyayemchenko о! Один з них точно) дякую)
@@irahamaliychuk1193 вам дякую!
Найважче помітити очевидне).
Вільний ринок + демократія це і є "галявина ініціації".
Мета ініціації - перехід від стану "залежного" в стан "творця".
В момент, коли дитина-людина здатна створити ЩОСЬ, що потрібне іншим Творцям, вона сама отримує статус Творця.
Тобто - гроші інших людей, чесно отримані, виступають цим комутатором.
А для цього і доводиться пройти через біль, пригоди, навчання, помилки і т.д. - перш ніж у тебе вийде Стати Творцем - створити щось дійсно потрібне іншим Творцям.
Це і дозволяє Творцю мати Свій дах, Свою їжу, Свої стосунки і т.д. - а не від батьків.
Тобто, людина "пройшла ініціацію в Творці=дорослі=вільні", якщо те що вона створює, оцінюється іншими людьми=Творцями на Вільному ринку в такій мірі, що це дозволяє їй купити власне житло, власну їжу, одяг, мати власні стосунки і дітей - без залежності у цьому від батьків/родичів/друзів.
І САМЕ ТАКУ людину поважають як "ставшу на ноги".= ставшу дорослою.
От і весь секрет).
Насправді Захід як цивілізація створив Найбільш універсальний обряд ініціації = спосіб перевести психіку своїх членів з стану "дитина"="залежна" в стан "дорослий"="творець".
Цей обряд і є ВІЛЬНИЙ РИНОК.
Більша якісність=ефективність цього обряду (з точки зору % Творців у цивілізації) і дозволила домінувати Західній цивілізації над тими цивілізаціями, обряди ініціації =переходу психіки в стан Творця- меньш результативні=ефективні.
Тобто у Захід винайшов наразі Найефективніший інструмент переходу. Обряд ініціації.
А саме - ВІЛЬНИЙ РИНОК.
Тому чим більший відсоток підприємців= творців у суспільстві, тим воно сильніше.
Тому протестанська етика, = модель світу= МІФ, яка стверджує що моральність і чесне багатство - це складники одного цілого - є найбільш ефективною з точки зору створення "Творців" .
А значить найбільш адекватною Природі, законам Всесвіту і Бога.
Отже, суттю ініціації є набуття психікою таких якостей, що дозволять їй Створювати.
Дякую за цінну розмову!
Максимально корисно.
Максимально чітко - в загальному - але хочеться почути БіЛьш конкретні приклади Реального втілення цього Алгоритму ініціації в Сучасних умовах.
Можливо навіть книжку - збірник таких Реальних історій видати?
Для дорослих і дітей.
Міг би бути бестселер.
Наталья, спасибо. Тема: созависимость и "получение" одобрения: дети VS родители, сотрудники VS руководство etc
Интересно. А можно чуть подробнее о получении одобрения?
@@natalyayemchenko, на примере с детьми проще объяснить. Формирование такого воспитания в семье (сознательно или не), когда ребенок остерегается делать некий собственный шаг (в поиске работы, самовыражении) без "разрешения" родителей (-ля). Последнее может выражаться в простом дружеском "хорошая идея, попробуй" или "что за глупости". В любом случае часто без этого, подчас, невербального общения, человек получает либо поддержку, либо не решается. О "клинических" случая - станешь взрослым, тогда решай - даже не стоит говорить. Речь о моменте, точке бифуркации, когда ты, как родитель, должен уловить грань между хотелкой однодневкой, и чем-то важным выношенным внутри, не отмахнуться шаблонной фразой, и даже если не разделяешь, суметь не унизить. И обратная сторона, ты, как ребенок, по отношению к которому есть такое поведение, что тебе делать-то, как не пустить это в себя слишком сильно, как воспитать в себе уверенность не благодаря, а вопреки.
То самое в коллективе, когда хорошие крепкие идеи блокируются. Много, sorry
@наталья емченко, люди масово плутають 'признание' і 'принятие', але це спадок тієї ж відмови дорослішати. Безумовне прийняття - це те, що в нормі дають батьки маленьким дітям. Визнання, соціальне схвалення - це те, чим винагороджує суспільство за корисну людям працю, зусилля, винаходи і т.д. Українці вимагають першого від умовного начальника і сприймають з пасивною агресією, якщо їм дають друге)
Благодарю за эфир. Жаль для меня не все было понятно. Но старалась уловить. где можно будет слушать подкасты, если они будут в аудио формате?
Дракон самообмана. Лично в своей практике больше всего сталкиваюсь с тем, что люди сами себе врут. И первый мой призыв всегда: будь честной сама с собой. Других обмануть можно, но себя не обманешь. Как только мы начинаем брать каждую сферу и разбирать где я себе врут, происходят отличные перемены. Простой вопрос-важные осознания.
В части аудио версии подкаста - Жду от своей Команды детали. Напишу, как только появится конкретика
Дякую за такий глибокий подкаст!
Щодо драконів. Не впевнена, що це саме дракони, але все ж. Мене завжди турбувало питання меншовартості українців. Так, ми любимо говорити, що саме українець винайшов щось там чи відкрив усесвітньо відому компанію. Але при тому ми завжди тягнемося до європейської чи іншої спільноти як менші брати/сестри. Що заважає нам виходити у світ на рівних? Хоча б з точки зору самовідчуття і самовизнання?
І другий дракон - якось же є, і так достатньо. Ну типу "дах на голову не падає, то вже якось живемо, навіщо міняти". Де ми набули цього дракона і чому він так масово поширений - ось що цікавить. І чи це таки дракон?
Дуже цікаво. Особливо щодо меншовартості
а немає варіанту українською мовою???
Безусловно, есть
Вау! Спасибо за такой крутой подкаст😉
Большое спасибо за подкаст!
Мой вариант дракона: Работа с архитектурой прошлого, как с частью культуры городов.
Об этом сейчас много говорят только урбанисты, но мне кажется важным контекст, в котором человек живет и работает.
Очень интересно. А можно чуть подробнее?
@@natalyayemchenko вижу две радикальных точки зрения на старую архитектуру(по крайней мере в Киеве): одни говорят оставлять все что старше хрущовок/дореволюционное, а другие считают что городу нужно обновляться и надо все застроить многоэтажками.
При этом наше министерство культуры ничего не делает для сохранения памятников архитектуры и их реновации, даже в центре Киева старые красивые дома со статусом памятника архитектуры стоят гниют и ждут пока станут аварийными и их снесут под застройку новой многоэтажки.
Мой личный запрос такой: я раньше радикально выступал за сохранение всего, но сейчас понимаю, что простого ответа на такой вопрос нет и нужно отдавать какие-то дома под новые застройки. Но как сохранить культуру и оставить людей в контексте своего города. Многоэтажки не запоминаются, они делают город безликим и теряется тот самый контекст "я в Киеве".
Хочется услышать экспертов, которые понимают как составить ансамбль зданий города из домов прошлого сохранив при этом контекст и дав место новым домам.
Ну и туда же можно обсудить визуальную составляющую городов. Требования к уличной рекламе и прочему.
Дяка!
Класс
Змістовно 💪
Дякую за інтерв'ю! Було дуже цікаво. Якщо можна, підніміть тему освіти ! Адже це те, що зараз в жахливому стані, а впливає на все майбутнє! Невміння думати та аналізувати у дітей треба змінювати, бо яке майбутнє має бути у нашій країні без цих змін ?! Як зацікавити самих дітей вчитися ?
В отношении образования меня волнует вот какой дракон - наша система образования не учит гражданственности, совсем. То, что в английском называется citizenship. И практически не даёт базовые навыки.
Дякую,сподобався важливий дискурс для нашого суспільства,треба продовжувати
Дякую!
Наприклад,
Чи можна розглядати історію ЗЕ як приклад такого "алгоритму ініціаіі" - на все більшому рівні?
Спершу на рівні персонального успіху(артист), потім на рівні команди(побудова Бізнесу), потім на рівні країни (Президент)?
Адже, в його біографії присутні ВСІ ті елементи, що Ви озвучили.
Дуже цікаво почути Ваші думки).
Дракон: высокая степень агрессии и неумение быть френдли в нашем обществе
Наталя Ємченко принципово веде свої підкасти російською? Назвати дракона- нехтування українською. Врешті було цікаво послухати Валерія.
Вам беспокоит на каком языке другие говорят на своих страница? Хотите об этом поговорить?
Я в этом году пробую все свои публичные выступления делать на украинском. Это мой new year resolution. По мере прогресса буду распространять на другие сферы.
Это мое личное решение.
При этом ваш комментарий нарушает мои личные границы - вы считаете возможным указывать мне на каком языке мне вести или личные страницы.
И это отличная идея. Я подумаю о том, чтобы записать подкаст о нарушении личных границ как тотальной практике в Украине и причине социального невротизма.
@@natalyayemchenko тобто росія ваших особистих кордонів, до сих пір так і не порушила...
@@natalyayemchenko "ваш комментарий нарушает мои личные границы")))))) ви вийшли у ютуб - які особисті кордони? коли ви говорите з подругою на кухні про розумне - ніхто не має права заглянути на вашу приватну територію. А тут сорян, це спільна територія. І ніяких "особистих" кордонів тут немає
@@anti_librarian , то есть в TH-cam можно все? Можно буллить? Давать советы, о которых не просили? Мои личные границы в виртуальном мире ни чем не отличаются от личных границ в мире офлайна. Вне всяких сомнений на своих личных страницах я и только я принимаю решения о том, что писать, с кем и на каком языке.
@@govideo3631 , откуда это утверждение?
Валерій, часто на своїй сторінці акцентує, що зараз багато ідіотів, які не розвиваються, як особистості з чим не можна не погодитись...
Один з драконів - це атрофовані особистості, людям легко уявити, як тренувати м'язи, але як тренувати свої внутрішні особисті якості, більшість навіть не задумувалось. Думаю, що Валерій може детальніше розкрити цю тему в наступних випусках "Атрофовані особистості" 😉
P. S. Дякую за випуск, чекаємо на продовження!
Дякую. Дуже цікава тема. Я пішла обмірковувати
Очень интересная тема. Если бы ещё всё было на одном языке - украинский или русский, но без переключений, было бы намного приятнее слушать. Постоянные переключения несколько режут слух.
Тренируют)
як би повирізати фрази ведучої російською і послухати тільки Пекара...)
«Если бы» - чудесная фантазийная детская позиция) обесценивание работы других - нечудесная детская позиция. Не нужно обесценивать результаты работы других, пожалуйста.
@@natalyayemchenko "Не нужно обесценивать результаты работы других, пожалуйста." хмммм. Враховуючи ввічливе прохання, відповім ввічливо. Зі мною поділилися контентом і запросили його подивитися. Мене НЕ попередили, що частина контенту російською. _Особисто для мене_ свідомий російськомовний контент зараз - це свідоме бажання залишатися у російському культурному полі, з яким я погодитися не можу. Я не знецінюю вашу роботу - я категорично не згодна з вашою позицією. Ви, коли знали що ваша робота буде рекламуватися в тому числі і на україномовну аудиторію - прекрасно знали, що буде така реакція. І тим не менш свідомо пішли на цей ризик. Тому або а) вам по барабану реакція україномовних, або б) ви дурна і не врахували, що буде отаке знецінення. Нукакбе прастіте. Бо у другому випадку мені щиро жаль що ви стикаєтеся зі знеціненням, і на майбутнє просто попереджайте своїх співрозмовників не піарити вас на україномовну аудиторію; а у першому випадку - якщо вам по барабану наша реакція, то тоді і знецінення вам по барабану, і значить або тут, або там ви лукавите.
@@anti_librarian безусловно, обесцениваете. Причём не из-за качества контента, а исключительно по языковому маркеру. Что, видимо, являяется нормой в вашем культурным коде. У вас есть полное право не соглашаться со мной. Равно как у меня - с вами.
@@natalyayemchenko
> "Что, видимо, являяется нормой в вашем культурным коде"
На жаль з 2014-го року багато того, що до того вважалось нормальним і заслуговувало рівного ставлення, перестало таким бути. Зокрема це російська мова, музика, ТБ, книги, преса. І для того, щоб воно знову стало нормальним, потрібно усунути причину.
Коли усунемо - тоді повинен пройти певний час для того, щоб будь-що "російське" перестало бути синонімом слова "вороже".
Хоча явні претензії людині щодо її мови - я не підтримую (якщо не хочеш зробити її твоїм ворогом).
Поговоріть, будь ласка, про інфантильність і кризу чоловічого лідерства
обозначить вичерпану модель сучасного гос-ва,суспільства і шукати інші форми життя людини на планете.
очень мощное и информативное видео, спасибо! структурирует и укладывает происходящее по полочкам! интересно, что за теорию описывает на 16 минуте Валерий, где метафора про альпиниста, хотелось бы про это больше почитать.
Спасибо. Валерий действительно очень интересный собеседник.
Подивився пару хвилин.Ведуча російськомовна.Далі можна не продовжувати.Я зрозумів би,якби вона була не з України.Дислайк.Далі не дивився.В.Пекар цікава людина,читаю в ФБ.
От Канала с тремя подписчиками такой комментарий - загадка и молния
@@natalyayemchenko ой піднімемо ваше відео трохи для алгоритмів купою коментів, ну то такоє, хай буде компенсацією за те що вас бідну забулили). А ви приймаєте коментарі лише від каналів де багато підписників? Ієрархічна система наше всьо?) Треба розказувати, як в російськомовній матриці без ієрархії нікуди, навіть якщо оцінюєш коментарі - чи самі подужаєте?;))
@@anti_librarian я принимаю любые комменты, мне интересно. Для меня это бесценный антропологический опыт
Идея понятна. А что делать конкретно? Мне кажется что сама инициация в нашем обществе есть. Это дача взятки в первый раз. Без шуток.
Пробовать новые форматы, формировать множество новых нарративов. Начинать с ближнего круга
Экономика потребления - такой себе Дракоша)
Блин. Я понимаю украинский, но немного пока :/
Не ожидал.
Вариант "дракона": соцальное неравенство / социальная поляризация
Интересно. А что Вы называете социальным неравенством? Неравенство возможностей? Неравенство позиций?
@@natalyayemchenko, в первую очередь имею в виду историю о финансовом неравенстве.
На мой взгляд, поляризация и позиций, и возможностей в нашем обществе в связи с этим - только усиливается.
Мне видится, заборы (физические и ментальные) условно "богатых" становятся все выше, а настроения условно "бедных" по отношению к "богатым" и их заборам становятся все острее.
Все бы ничего, тенденция глобальная. Только не особо видны локальные инициативы, кроме популизма со стороны "государства" и традиционного призыва раскулачить со стороны "народа".
Хотелось бы поискать перспективу выхода из замкнутого метафорического круга "дурні бо бідні, бідні бо дурні" :)
@@iamkyrylo Ви хочете сказати, що в середньовіччі такої поляризації не було? Чи зараз у людей менше можливостей стати не тільки багатим, а й впливовим, набагато менше ніж в феодальному суспільстві ?
@@iamkyrylo инициация - один из главных инструментов. Потому что финансовая самостоятельность, как правило, это результат самостоятельности ментальной
@@natalyayemchenko, Ваши слова да людям в уши :)
Не органично от этого человека звучит украинский язык. Не буду утверждать для чего именно он выдавливает из себя мову, хотя версии есть конечно... однако слушая его я обнаруживаю себя в состоянии подобном, когда слушаю Кличко - хочется помочь ему выразить мысль. И это довольно таки напрягает.
Может это моя проекция конечно, и вместе с тем из-за этого лицемерия я на третьей минуте слился.
Я много общался с людьми, который украинский язык впитали с молоком матери и такого ощущения отнюдь не возникает. Они говорят очень легко и красиво.
Цікаво, як російськомовний може критикувати органічність української, мало того, людина говорить досить грамотно, і от мені україномовному було слухати нормально, а ви злилися на 3 хв, тобто тут річ не в мові, а у ваших стереотипах сприйняття.
значит инициацию не прошёл. придётся убивать драконе в себе самостоятельно! ))
@@mckros А что есть другие варианты?
Дискуссия о языках вместо дискуссии о смыслах - это печаль. Это право спикера, которое является безусловным и не нуждается в оценках.
@@natalyayemchenko Правильно. "ви всі дуракі";)) Значить, ви таки дійсно не усвідомлювали, якою мовою треба говорити з українцями про сенси. З одного боку жаль - а з іншого нашо мені розмова Пекаря з людиною, яка не розуміє очевидного. Наврядче у такій розмові з'являться дійсно гідні уваги сенси