PRZETRWAŁE ODRUCHY WCZESNODZIECIĘCE A TRUDNOŚCI SZKOLNE.
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 24 พ.ย. 2024
- Trudności w nauce czytania i pisania, problemy ze skupieniem uwagi, nadruchliwość, brzydkie pismo, zaburzenia mowy mogą wynikać z przetrwałych odruchów wczesnodziecięcych. Czym są odruchy pierwotne, jak wpływają na funkcjonowanie dziecka i jakie mogą powodować trudności w szkole - o tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego odcinka. Zawsze należy szukać przyczyn trudności u dziecka, wtedy nasze działania stają się prawdziwie skuteczne. Zapraszam do oglądania i dzielenia się spostrzeżeniami w komentarzach.
Droga Pani Kasiu! Bardzo dziękujemy za wszystkie materiały. Bardzo żałujemy, że nie można częściej, ale tłumaczymy sobie, że musi Pani poświęcić też czas dla dzieci w gabinecie (już nie mówiąc o czasie dla siebie i rodziny). Pani kanał to ogrom wiedzy podanej w przystępny dla rodziców sposób, a przede wszystkim mnóstwo inspiracji do pracy w domu.
Ach, gdyby doba była dłuższa:) Dziękuję za ciepłego słowa
@@logospektrumkatarzynamatyasik oj tak jak ja żałuję że takich filmików nie było wcześniej 😉
Rzadko trafiam na tak konkretnie i przejrzyście podaną wiedzę. Dziękuję, to było bardzo dobrze wykorzystane 20 minut dla mnie!
Pani Kasiu jest pani niesamowita. Bardzo dziekuje, że dzieli sie Pani swoją wiedzą. ❤ Niezwykle ważna kwestia. A bardzo malo o tym się mówi i wie.
Pozdrawiam 😊
Cała przyjemność po mojej stronie. Jeśli ma Pani ochotę na więcej, serdecznie zapraszam na szkolenie online, które poprowadzę już w najbliższą niedzielę. Jeszcze dziś można się zapisać. Szczegóły po kliknięciu w link facebook.com/events/260357346412896?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D
Dziękuję za wiedzę, którą się Pani podzieliła.Skorzystam dla lepszego rozpoznania potrzeb i przyczyn
niepowodzeń edukacyjnych dzieci.Życzę powodzenia!
Super. Powodzenie!
Serdeczne dzięki za te wykłady i ćwiczenia. Odtwarzam przed nowym rokiem szkolnym.
Bardzo proszę! Powodzenia :)
Własnie na to czekalam. Długo zastanawialam sie co się dzieje z moim dzieckiem. Po wielu konsultacjach nie słyszałam o tym, a teraz wszystko mi sie rozjasnilo. Dziękuję.
Dla takich wpisów wiem, że moje działanie ma sens. Trzymam za Was kciuki:)
Czekam na kolejny odcinek. Niedawno odkryłam przetrwałe odruchy u 2 moich dzieci i szukam sposobu na to żeby im pomóc lub chociaż zwrócić się do odpowiedniej osoby o tę pomoc.
Proszę obejrzeć następny odcinek, postaram się powiedzieć w nim, gdzie możemy szukać pomocy
Temat dla mnie bardzo interesujący , wspaniale Pani to wyjaśnia. Z zainteresowaniem wysłuchałam i zrobię to jeszcze raz. Czekam również na kolejny odcinek. Już domyślam się że będzie ciekawie.
Bardzo się cieszę! Do zobaczenia wkrótce :)
Pani Kasiu, jak zawsze świetny materiał🤗 ogrom wiedzy przekazany w tak przystępny sposób, że z chęcią słucha się informacji przekazanych przez Panią 😉 Pani materiały są nie tylko świetne dla nauczycieli i pedagogów, ale też dla samych rodziców :)
Bardzo dziekuję:)
Bardzo ważne informacje. Czekam na kolejny odcinek.pozdrawiam
Do zobaczenia :)
Dziękuję za wartościowy materiał :)
Bardzo proszę :)
Super
Dziękuję bardzo za wideo z taką dość ważna informacją. Czy może Pani podpowiedzieć do jakiego specjalisty się udać żeby sprawdzić czy odruchy przetrwały i jaki ich poziom nasilenia( jeśli chodzi o dziecko do 12m?
@@ІннаМорозюк-н7э z takim maluszkiem to zdecydowanie do neurologa
Wspaniale się Panią słucha ❤
Dziękuję:)
Wiedza przekazana w bardzo przejrzysty sposób! Temat bardzo ciekawy. Gdzie dowiem się więcej?
Polecam wszystkie książki Sally Goddard!
Super😂
Wspaniały filmik. Czy można pomóc małemu dziecku w wygaszaniu takich odruchów.?Czy trzeba czekać, aż same zanikną lub nie. Czy jest tu jakaś rola rodzica?
Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, to organizm poradzi sobie sam. Nie trzeba działać jakoś specjalnie w kierunku hamowania odruchów. Warto stwarzać warunki do prawidłowego rozwoju np. nie przedłużać okresu ssania poprzez długotrwałe dawanie dziecku smoczka, należy stwarzać okazję do rozwoju motoryki dużej i małej - to najlepszy trening. I obserwować, a w razie wątpliwości odruchy u niemowląt może ocenić neurolog.
Przydatny odcinek. Będzie coś o wygaszaniu? Może przykładowe ćwiczenia :)
Tak jak mówiłam w filmiku, o formach terapii powiem w nast odcinku w kolejną środę. Zachęcam do subskrybowania kanału i ustawiania powiadomień z dzwonkiem, wówczas nie przeoczy Pani następnego odcinka
Nosz kurwa, żałuję że dopiero teraz oglądam Pani materiał, dużo wcześniej potrafiłbym zdiagnozować zachowania syna niż te konowały z NFZ, pozdrawiam i sukcesów życzę
Super