Jak wygląda sztuka tworzona przez sztuczną inteligencję? |

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 6

  • @wylubattoff
    @wylubattoff 6 ปีที่แล้ว +2

    Jedziesz sobie do pracy autonomicznym samochodem czytając gazetę. A ja się pytam - do jakiej pracy? Składać autonomiczne samochody? To jest największy problem - co zrobić z ta masą ludzi nieprzydatnych.

    • @gosc2842
      @gosc2842 6 ปีที่แล้ว

      Pisze o tym Harari i Grzegorz Lindenberg każdy będzie miał dochód gwarantowany zapewniony.

    • @KogiZIOMAL
      @KogiZIOMAL 6 ปีที่แล้ว

      Dochód bezwarunkowy...

  • @hansgerd5312
    @hansgerd5312 6 ปีที่แล้ว +3

    Pan Sekielski,to mądry i przustojny dziennikarz!

  • @KrissGass
    @KrissGass 6 ปีที่แล้ว

    "Wiersz" napisany przez sztuczną inteligencję nie ma ciągłości logicznej. Wbrew pozorom wiersz to bardzo zdyscyplinowana wypowiedź, która w niewielu słowach wyraża ogrom treści. Ten "wiersz" zaczyna się słowami "byłem wielkim miastem". Tym samym pojawia się podmiot liryczny w pierwszej osobie. To miasto opowiada o sobie. A koniec to słowa "siedzi nieruchomo w ciszy, migocze sobie samo". To już miasto opisywane przez kogoś innego, w trzeciej osobie. Komputer posługując się paternami nie zachował sensu w wypowiedzi. Czyli bełkot. To samo dotyczy Bacha. Kolejne głosy prowadzone są jako wariacje poprzednich, to wszystko ma sens i logikę. Komputerowy bełkot brzmi tylko jak muzyka nie posiadając sensownej struktury. I nie mówię tu o emocjach. Tylko o podstawach warsztatowych, do których nie można dojść poprzez uśrednienie utworów.

    • @abmaximus
      @abmaximus 6 ปีที่แล้ว +2

      Jedno i drugie było przyswajalne dla niewykształconego konsumenta kultury. Barierą dla sztucznej inteligencji jest brak autonomii twórczej, podstaw abstrakcyjnego kojarzenia i rozpoznawania celu. Co do wierszy i grafiki - powstawały dużo wcześniej. Już kilkanaście lat wcześniej powstawały na stronach www żartobliwe generatory tekstów disco polo (słaba poezja, ale jednak), a nawet kilkadziesiąt lat temu generowały się fraktale w nieograniczonej ilości kombinacji. Prawda jest taka, że większość ludzi nie odróżnia hochsztaplerki od głębokiego dzieła, więc jakość wytworów będzie tylko kwestią opinii, a istnienie dzieła (bez względu na rangę) niepodważalnym faktem.Opanowanie świata przez samoprogramujące się cyborgi to wydumana, choć niezbyt już oryginalna fantastyka.