Březová - kulatý stůl

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ส.ค. 2024
  • Kulatý stůl na téma V síti - Poradenský den Březová 2020 (září). Moderuje Mgr. Hana Procházková.
    Poradenský den byl spolufinancován městem Březová u Sokolova, ZŠ Březová a Karlovarským krajem z projektu Poradenský den/Prevence a interdisciplinární spolupráce ve škole. Výstupem projektu je i sborník.

ความคิดเห็น • 6

  • @martinavancurova8178
    @martinavancurova8178 2 ปีที่แล้ว

    Děkuji moc všem za úžasnou diskuzi. S velkou úctou k vám všem. Martina Vančurová

  • @pedagogickeuniversum2567
    @pedagogickeuniversum2567 3 ปีที่แล้ว

    Dobrý den, v prvé řadě vám děkuji za velmi přínosný seminář. V řadě druhé bych chtěla reagovat na "dotaz do placu", který nebyl zodpovězen, zda v rámci toho tématu dělit holky a kluky. Vzhledem k tomu, že se situace o níž zde hovoříme týká jak mužů, tak i žen, považuji za nezbytné informovat stejnou měrou jak chlapce, tak dívky současně a zároveň. Pravdou je, že nevím, jak konkrétně byl dotaz myšlen, ale vzhledem k tomu, že i během sexuálních výchov je kladen větší "informační" apel na dívky než chlapce (neznámo proč), je podle mého názoru naprosto nutné, aby byla obě pohlaví schopna o tomto tématu hovořit a diskutovat o něm bez ohledu na pohlaví a berou-li chlapci tuto věc na lehkou váhu a posmívají se, je to vážně problém a o to více je nutné s nimi o tom hovořit. S tím, že můj syn považuje tuto dokumentaci reality za "pi*ovinu", bych se asi veřejně nechlubila. Možná bych mu raději vysvětlila, že to, co se děje dívkám se může stát i jemu. Ano, zveřejněny jsou sic případy spíše dívek, to ale nevylučuje fakt, že i chlapci se stávají oběťmi sexuálního zneužívání. Možná by ho to začalo zajímat. Toť jen můj názor a komentář. Ještě jednou děkuji všem, kteří dali za vznik tomuto sezení.

    • @spolecnekbezpeci9721
      @spolecnekbezpeci9721  3 ปีที่แล้ว +1

      Dobrý den, je to zajímavá otázka a já jí přepošlu kolegům, kteří byli u kulatého stolu, aby ta odpověď měla nějakou váhu. Jakmile ji od nich budu mít, zveřejním ji tady. Díky za komentář! Michala Veselá

    • @pedagogickeuniversum2567
      @pedagogickeuniversum2567 3 ปีที่แล้ว

      @@spolecnekbezpeci9721 Super, děkuji za reakci!

    • @spolecnekbezpeci9721
      @spolecnekbezpeci9721  3 ปีที่แล้ว +1

      Oslovila jsem jednak účastníky kulatého stolu a jednak kolegy ze Společně k bezpečí. První reakce : ( Hanka (moderátorka KS), Jana a Romana (účastnice), Petra (kolegyně ze SKB) : „jsme všichni pro, aby se problematika probírala společně holky a kluci dohromady. Sice kluci jsou latentnější na rozkrytí než holky, o tom svědčí i to, že kluci s tím nechtějí chodit ven, natož o tom veřejně mluvit, ale holky se toho uveřejnění a zveřejnění nebojí. A proto byly v dokumentu jen dívky. Když nebyli kluci neznamená to, že se jich to netýká. Následně tedy o tom mluvit se všemi dohromady.“ Pavlína (kolegyně ze SKB, ředitelka školy): „Myslím, že šlo o to, zda je vhodné, aby holky a kluci viděli film odděleně a odděleně absolvovali následnou besedu, diskuzi atd. Já bych toto rozdělení u věkové skupiny 14, 15 let doporučila, myslím, že takto vytvořené prostředí mohou děti vnímat jako bezpečnější pro vyjádření svých reakcí a zkušeností. Učitel, který se rozhodne žákům tento film pustit, by měl na základě znalosti vztahů v kolektivu dokázat odhadnout, co bude pro třídu lepší, zda je rozdělení vhodnější, nebo není třeba. Takovéto rozdělení ale v žádném případě neznamená, že by míra informovanosti měla být pro některou ze skupin rozdílná.“ Na toto vyjádření reagovala Hanka (moderátorka KS): „Tady je velmi vidět, kdo z nás odpovídá. Já společně s kolegy z bezpečnostních složek nepřistupujeme k řešené problematice ve vztahu k následkům, o kterých víme, že jsou pro oběť zdrcující a mnohdy i nevratné, neřešíme, jak k dětem v prevenci přistupovat, to až druhotně. Tedy ve smyslu, jak to komu podat, aby ho to u toho ještě poškodilo co nejméně. To bezpečností složky řeší až druhotně. Prioritně jim jde reálně podat a ukázat kam až to vede, jak je tato forma komunikace nebezpečná a odkaz na jejich osobní odpovědnost a také nést si za své jednání i následky.“ K názoru se připojuje i Romana (účastnice KS).

    • @pedagogickeuniversum2567
      @pedagogickeuniversum2567 3 ปีที่แล้ว

      @@spolecnekbezpeci9721 Dobrý den, ještě jednou děkuji za komentáře a vyjádření. Musím souhlasit, že je nezbytná znalost kolektivu (ujme-li se této akce učitel/vychovatel) a schopnost odhadnout reakce členů skupiny. To je pravda a od toho se jak všichni víme, odvíjí další kroky. Naše základní škola polemizovala s myšlenkou společné návštěvy tohoto dokumentu, ale naštěstí z toho sešlo a tak rozhodnutí zůstalo na žácích samotných. Také se domnívám, že vést se studenty diskuzi na toto téma vyžaduje jakýsi odstup a emoční stabilitu a když si vzpomenu, jak někteří učitelé vedou sexuální nebo rodinnou výchovu, říkám si, že je někdy lepší, aby si toto téma mladí "zpracovali sami". Dále pak mě napadá ještě jedna připomínka. Mnoho mých vrstevnic se stalo matkami a když vidím jejich veřejně přístupné profily na sociálních sítích, obávám se, že svým dětem nejsou schopny definovat hranici soukromí ani ony samy. Proto, ač vím, že je to těžké (a ve vašem videu to zaznělo), je nutné podle mého názoru cílit primárně na rodiče, jenž jsou většinou vzorem svých dětí. Hezký den všem z kolektivu a díky za vaši činnost!