Максимально просте і зрозуміле відео. Від себе також додам, що при капіталістичних відносинах є стимул до створення/прибільшення матеріальних благ/надання послуг, і найзабезпеченішими стають, ті хто організовують процеси торгівлі/виробництва. А при соціалістичних є стимул всім показати "мені більше всіх треба, я найбільш нещасний", а найзабезпеченішими стають ті, хто зайнмаються перерозподілом ресурсів (ті хто "атнимают и делят".
До речі цікаво: марксисти свого часу нав'язали поділ на капіталістів та соціалістів, в той час як ринок існує і там і там і окрім ідеологічного підгрунтя ці слова не мають жодного сенсу. Люди багатіють не від капіталізму чи комунізму, а від того, на скільки прозорий та відкритий ринок. А чи закривають його п'ятирічки та держплан, чи монополізація та олігархічні корпорації - не так важливо, адже результат і там і там буде негативно однаковий
@@andriy-nimec соціалізм не може бути включений у порядок денний. Окремі аспекти соціального захисту і збільшення витрат державою так. Соціалізм - це відсутність приватної власності, ринкових відносин та завелике втручання держави у всі сфери життя. Там де соціалізм включений у порядок денний - безвихідь та занепад. Венесуела, Куба, КНДР тощо
@@volodymyrbabych8761 США найбільше виграє від глобалізації, маючи найсильнішу економіку у світі, а значить логічно очікувати що саме вони мають цей процес зупинити.
"Зажерливі падлюки" ))) А якщо серйозно, то все так і є. Людям, які кажуть про зубожіння, на думку не спадає, наскільки змінились умови життя, тривалість життя, рівень дитячої смертності, рівень доходів за останні 200 років. І не в "першому світі", а абсолютно в усіх країнах.
Я бачу, як ці показники змінюються в гіршу сторону останні 20 років... Хоч тривалість життя, хоч смертність, хоч доходи. Не треба шукати ідеала в минулих епохах - його там нема. Єдине що змінилося на краще за 20 років - стоматологія.
@@МиколаЛазоренко-з3ч Тривалість життя виросла за останні 20 років. Навіть в Україні. В 90-і для мене подорож в Болгарію була розкішшю. Зараз до війни подорож на Мальорку доступніша, аніж в ту ж Болгарію в 90-і.
@@РоманГринишин-с6ю Може в середньому за статистикою і так, але всі мої оточуючі, що померли 20 років тому, померли у віці від 72х років. А ті що померли за 5 минулих років вмирали у віці від 39 до 68. Жоден не дотягнув до 72х... Стосується як села так і міста, обидіві статі. Враховуються лише загиблі ,,за віком,, від хвороб та іншого. Не враховуються загиблі в наслідок НП накшалт пожеж, дтп, аварій на виробницті, вдару струму та інше. Вибірка 32 людини на 2003, 47 людей на 2023. Можливо це і замало для точного визначення, але маю впевненість, що тривалість життя скоротилась.
Мені імпонує як ви відбиваєтесь в коментарях від людей, що вважають капіталізм за зло) Дякую за переклад, зміг розкинути всім знайомим родичам. Хотів попросити вас, розповісти більш детально про акції, дивіденти та капіталізацію на прикладі S&P500, наприклад. Звісно що у воєному стані прямого доступу до біржі у нас немає, але після перемоги це буде дуууже актуально) Дуже дякую і бажаю розвитку каналу!
@@costua Це ж фактично правильний підхід до пасивного прибутку не маючи бізнесу. Може мільйони мільйонів так не заробиш, але як мінімум можна зібрати перший капітал для реалізації якоїсь ідеї. Як на мене, у нас багато людей не вміють банально накопичувати статки, тому це було б актуально для починаючих . Але так - важлива подача і чомусь я впевнений, що саме у вас це вийде :) Ще раз дякую!
Так само, я погано розбираюсь в економіці, але тут дуже багато людей які пишуть напів-офтопом про якісь незрозумілі ідеї з натяком на соцалізм і тд, що скочується в "порохоботи", "зелена банда" і "США робить собі рабські колонії з країн третього світу спеціально для власного збагачення"
Двісті років тому наймити працювали за їжу та одяг, котрий давали раз на рік. Ті, кому платили копійчину був взвгалі крутеликом. Сьогодні мені достатньо відпоацювати один день, щоб купити штани і кофтину, котрих мені вистачить на два-три роки. Якось так.
Ти купиш штани і кофтину, які виготовили в Бангладеш і за допомогою дитячої рабської праці. Штани і кофтину, які виготовили капіталісти в Європі не зможеш купити за зарплату.
все правильно, але дуже важко дивитись як дуже поруч з тобою, кількасот кілометрів на захід, люди вже живуть заможно, а твій шлях до заможності це багато років важкої праці. хочеться все і зараз.
@@user-khlivnyiа я дивлюся як на ситуацію, що майже ні одна дівчина не погодиться вийти заміж та народити дитину чоловіку у якого ЗП 8-10К. Який фундамент?
@@vitaliyryabchik ми виходимо із різних концепцій. Я говорив про себе і своїх нащадків, користуючись проактивним підходом. А ви говорите про інших, гапотетичних дівчат і чоловіків, думок і планів яких ніхто з нас не знає. В будь якому суспільстві можна знайти людей, які є противниками існуючого ладу. Але ж такі люди не представляють позицію всього суспільства. Я ж сподіваюся, що ми з вами обговорюємо що і як можна зробити, а не шукаємо причини, чому це не можна здійснити.
@@costua "Багаті багатіють і бідні теж багатіють" Не в каждой ой далеко не в каждой рыночной экономике багатые багатеют вместе с бедными. Но в китайской модели рыночной экономики так и происходит багатые багатеют средний класс увеличивается на 10 млн. ежегодно зарплата рабочих растёт на 50-70 у.е. в год. Так что верной дорогой к коммунизму идут китайские товарищи.
@@costua ,я не знаю,можливо у мене якась інформаційна бульбашка,але я набагато частіше сруся у мережах з молоддю. Вони сліпо вірять,що комунізм це про рівність. Спілкувався навіть з лґтб+ комуністом🤣🤣. Мої відчуття,що 70% з ким я срався,це була молодь(на жаль,чіткої статистики не маю)
да нет.. хотим чтобы люди могли себе позволить жильё купить и детей прокормить. а по факту получается совсем другое - люди на работе как в рабстве.. не могут физически позволить себе иметь детей, так как всё время на работе.. да и жить негде, а из арендуемого жилья выселят в первый же месяц неуплаты аренды.
Стосовно речей ,я не згоден ! Для сучасного життя треба мати все більше і більше ? 🤷 Як на мене ,капіталізм з сучасним ринком ,дозволяє доволи швидко зробити комфортні умови для життя , і почати займатись улюбленою справою ! 🤔
Як би соціалісти були б розумними (не беремо в розрахунок проповідників, а саме адептів) й дійсно бажали б соціальної рівності, вони б активно топили за ліберальний капіталізм. Зрозуміло, що не всі будуть однаково багатими, але без держмонополій та лобійованих корпорацій, що обходять ринок через дотації, успіх вимірюватиметься виключно власними зусиллями й розподіл багатств став би куди рівномірнішим
не проти капіталізму, але проти консьюмеризму. Питання в тому як багато потрібно людині речей. Якщо у людини є дуже багато грошей то може купити і 100 ламборгіні і тисячу айфонів, але не користуватися цим, покласти в гараж і це безглуздо. А скільки зайвого одягу купляють. Все заради свого его, статусу.
Ні це не проблема, нехай люди купують тонни одягу і десятки, а то і сотні машин за життя, в цьому немає нічого поганого. Це стимулює обертання грошей в світовій економіці, доречі західні країни, а особливо США, дуже добре це засвоїли переживши велику депресію головною причиною якої стало перевиробництво. Тому ми не маємо зараз автомобілів які без проблем проїзжають 20 років (навіть 10), немає іншої техніки яка працює десятки років, багатьом може це не подобатись, тому що весь час доводиться витрачати зароблені гроші, але саме завдяки цьому у них і є робота. Зробіть автомобіль який не буде ламатися і через 10-20 років ми всі будемо помирати від голоду, тому що спочкатку помре автопромисловіть, потім всі суміжні, які їх підтримують і обслуговують, і це потягне за собою всіх інших (ефект доміно). Захід живе за принципом споживання і це правильно, це набагато краще ніж жити тільки за принципом заощадження, це дає можливість людям мати роботу, всім нам.
@@АндрійСторожук-ь4к Автомобілів з наддовгим терміном не виробляють тому, що на них також є мода. А значить, що час від часу їх змінюють. Ось теперішні автомобілі гірше себе почувають на наших дорогах, як ті, що випущені 30-35 років тому. А чому? Тому, що поганих доріг в Європі немає і нема потреби а таких автомобілях. Зате теперішні автомобілі легші, а значить менше бензину їм потрібно. Хоча легший автомобіль більше "кидатиме" на поганій дорозі.
Усе що ми бачимо, свідчить про роз-люднення. Населення росії успішно себе розлюднило. Це антисвіт. Це частина людства, яка добровільно перейшла в антилюдство.
Мені здається, що протекціонійські міри можуть як завадити так і допомогти економіці: закордонні компанії можуть знищити мізцевого виробника, при промисловому відставані останього. Але такі бар'єри також дестимолють розвиток, допомагаючи локальним монополіям та заважаючи ринковим механізмам. Як на мене вони мають сенс як тимчасова передишка, протягом якої необхідно стимулювати розвиток та готувати виробників до "ряльного" ринку
@@costuaметод відбору даних або фактів, при якому вибірково використовуються лише ті, що підтримують певну гіпотезу або висновок, ігноруючи контраргументи або дані, що суперечать
дурниця... які монополісти все контролюють? ))) дуже поверхневий і безграмотний погляд на економіку. Як би скрізь була монополія, то світ не розвивався. Ну і конкретно по Україні: називайте сфери, де монополії все контролюють? Банки, пошта, їжа, агро що ще?
@@hivemind5009 Обожнюю як ви потієте, але залишаєтесь холодними. Приклад Такий Чіткий.... Назвати олігополією те що не є.... когось це нагадує... Блек Рок контролює усе. Ну якщо 40% - це взагалі все у світовому ринку, то я вам вірю.
Цікаво, що ви мене не зрозуміли. Ви прочитали мій коментар, слідуючи вашій власній логіці. І звичайно, ніхто не вимагає заглянути чужу душу і її зрозуміти, зрозуміло, що немає змісту розуміти жебрака. І я був би навіть радий як би ви поставили мене на місце, і люди би отримали корисну інформацію. Ви не спробували припустили, що я пропустив вашу відповідь про галузі. Бо автор задав питання про галузі саме в Україні. Може автор теж жебрак? До речі цікаво почути про яку монополію ви говорили, може Рокфелер? Тому давайте перевіремо чи я жебрак. Монополія є у авіо і залізничній галузі. І це ... а точно, погугліть це, ви ж не вірите на чисте слово людині, яка вірить Ілону Маску. А що є з олігополії... хм... Телефоні оператори. А може ви надали приклад з Блек роком. Так, беремо активи компанії і ринку. Рахуємо в гугл калькуляторі, бо я жебрак. виходить 18%. І це компанія яка контролює все? Мені здається, хтось маніпулює статистикою. Все ж не може бути таке, що люди можуть по різному її трактувати. Але вина цьому не зупинилися. Ви полицемірили, тому мені цікаво для себе розібрати. Бо все ж я жебрак. Ви не припускаєте можливості, що ви помилилися. І ви впевнено (надмірно чи ні, не мені вирішувати) пишете про мене зневажливі аргументи, по типу "погугліть і послідовно нездатний міркувати. Це спосіб знецінити аргумент опонента, атакуючи особистість людини. А дальше йде цікава маніпуляція (якщо ти, то ти маєш...). Ви ставите людину в положенні, де людина має вибрати ярлик, який ви нав'язуєте. І цікаво те, що якщо вибрати за монополію - то ти погана людина, а якщо ти проти - то твоя ідея це нісенітниця. Цікаві варіанти. Дальше ви надаєте мені образ, який ви самі мені придумали. Ви включаєте мене до групи, якої ви протиставляєте і виставляєте погану. Комбо: "Лялька для биття" і "Якщо вони не схожі - то вони чужі". Ви переконені, що у вас світла позиція, і якщо людина чомусь не погоджується з вашою інформацією - значить вони виправдують структуру. Чесно кажучі, мені навіть цікаво, який у вас образ про мене у голові. Ви наклеюєте стереотипи на людину. Бо навіть, якщо я не кажу те саме, що протилежна група, для вас це лише значить, що я все ще про це не написав. І коли ви проявляєте упереджене ставлення. Використовши маніпуляцію, що якась людина належить іншій до дескретуючій її групі.. Ти власне сам підставляєш власну групу, яку ти причислюєш.
@@costuaТак ринку ВЖЕ не існує.Раніше був . Енергетика ,пошта ,агро ,банки ... Чи рівень монополізації який є на сьогодні ,наприклад у банківській сфері, яка представлена по суті двома -трьома великими банками, потрібно сприймати буквально ? Якщо один банк то це монополія ,якщо два то вже ні))) Там де колись були сотні банків ,залишилось декілька це не монополізація? Справа в тому що великі корпорації можуть дозволити собі дуже різні інструменти конкуренції з такими як вони самі.
Капіталізм не так працює. Треба працювати не 24 години на добу, а головою. Платять не за роботу а за результати. Тому якщо працюєш над поганим продуктом можеш хоч сраку собі розірвати - грошей за це не отримаєш.
Стосовно суті капіталізму , я почав розуміти тільки коли почав працювати з Boeing, так би мовити торкнувся частини тієї системи ,потім прочитав Генрі Форда ,і картина стала повна ,і головне зрозуміло ,чому в США а згодом і у Европі ,саме так все працює .😎 Дякую за Контент !👍🇺🇦
@@costua У країнах з демократією є країни-раби. На жаль, ціна капіталізму - рабська праця і постійні війни з захопленням територій з ресурсами. Нічого гуманного в капіталізмі ніколи не було і не буде.
@@vitaliisivak4075 Ну в даному випадку в ролі рабів виступають цілі країни. Венесуела змушена виключно через санкції від США страждати. Заможну Лівію розбомбили тільки за спробу відмови від долара. Фактично створюються колонії в 21 столітті.
Шановний автор, мирного Вам неба, корисне відео, котре глибше розкриває капіталізм та його аспекти. Так, дійсно так і є, головною перевагою капіталізму є ринок, котрий працює по системі попит=пропозиції. Тобіш, якщо ви займаєтесь фермерством і вам потрібна сільгосптехніка, то ви є "попитом", ви йдете на ринок і купуєте у продавця, він є "пропозицією". Ця система досконаліша ніж планова економіка при радянській владі, де колгосп потребував комбайн, а йому давали трактор, тому що за планом так вирішило керівництво вище. Цей приклад банальний, але на практиці це й маємо. Але у нинішній Україні все зовсім по іншому. Всі люди, котрі не мають бізнесу, але працевлаштовані -вони вже є учасниками ринку, вони продають свій час та працю, а на заміну отримують зарплатню. Та не дивлячись на це люди продовжують бідніти. Інфляція скорочує фактичні доходи громадян, так-це війна. Але коли ціни ростуть самі по собі, ще до подорожчання цін на паливо і електроенергію, коли ЗП людей не індексується і залишається на рівні довоєнного стану, то як більше ти не працював, ти все одно біднішаєш, хтось швидше, а хто повільніше. При чому влада фактично закриває на це очі. Ваша інформація з цього відео корисна, але працює у розвинених країнах, де дотримуються законів і сприяють покращенню якості життя громадян. На мою думку-треба взяти зарплату довоєнну, перевести її на долар США курсу 2021 року, і отриману кількість доларів США перевести на курс сьогодення, ось така ЗП має бути зараз. Просто прив'язка до валюти.
Влада закриває очі , а що вона може зробити . Як заманити інвестора в Україну , які гарантії надати коли країна вже десять років перебуває в війні , плюс не факт , що до влади прийде нове правління яке змінить гарантії . Економіка не може розвиватись без закордонних інвестицій . До прикладу Польща яка отримує міліарди допомоги в рік від ЄС а Україна просить в МВФ 2-3 міліарди , звідки розвиток? де точка опори від якої можна відштовхнутись?
@@decorroom_ua В список "злочинним шляхом нажив" мали б попасти усі хто його використовував , а це практично більшість громадян , так як недотримання закону є нормою .
@@costua всім.Інші умови володіння капіталом.Наприклад антилобіські закони.Відкриті ринки.Часто твій капітал цінеться при він в тебе є.Як тільки ти його збуваєш,він втрачає вартість.І т.д.В Україні тоталітарна корумпована монополія.Твій капітал не зовсім твій.І в той же час твій капітал вся країна.Наприклад є телеканал Тоніс. Президент може переписати його на себе,і назвати прямий телеканал.Де 24/7 будуть розказувати,який сцарь мільярдер 24 роки найкращий.
Про генетику треба докази, бо виглядає як абсолютна брехня та дезінформація. Є мільйонери, які живуть достатньо скромно(працівники топових американських IT компаній). Це лише один приклад, але можна наводити безліч.
Саме через те, що вони заробляють мільйони, вони звільнили собі час та ресурси для того, щоб мати можливість жити скромно, й не мати потреби в щоденному пошуку їжі
@@sergtsch87 ти виграєш премію за найтупіший аргумент тисячоліття. Справа в тому, що генетичної жадібності не існує, це вигадки. Жадібними людей може зробити лише середовище. Просто айтішники топових американських компаній жили в іншому навколишньому середовищі, де жадібності немає місця. Через це середовище, в них система цінностей знаходиться на вищому рівні ніж в якихось олігархів до прикладу.
@@jasonborn8915 эмммм, ты походу не понимаешь в принципе что такое генетика и как работает ген. да и собственно кто создает среду? не те ли мешки генов, которые именуются людьми?
А це не так?Спробуй спростувати😊.Завдяки стимулу капіталістичної системи, став можливий такий технологічний прогрес.Зараз, як ніколи світ рухається вперед
@@firestormtv8116 Зараз як ніколи світ рухається до третьої світової війни. Розвиток технологій не має відношення до капіталізму абсолютно ніякого. Прирівнювання бажання людей жити краще і капіталізм - хибне уявлення.
Капіьалізм сварять через те, що він уподобується частоково його аналогам. Хоча і великі корпорації своїм впливом викривлять рівність можливостей, при нормальних правових умов, вони все одно вимушені грати по правилах капіталізму
Пропаганда , від правлячої еліти , зайшов подивитись як промивають мізки , на справді благополуччя заходу криється в жорсткій експлуатації країн третього світу , та Китаю , за зелений папірець , який мають право друкувати . Але китайський дракон виріс , і їх система вже у його пащі .
😂😂😂Випий таблетки.Китай дуже вбудований в світову економіку,і напряму залежить від ринку США та Європи.Економіка вже попала в пастку середнього класу(коли стимули перестали давати колишній приріст) криза нерухомості, перенаселення.Це повністю капіталістична країна, де використовується дешева рабська сила китайців та уйгурів.(вона нічим не відрізняється від інших країн)
@@costua Захід краде винаходи та ресурси завдяки зброї більше 100 років. Варто лише згадати підтримку нацистської Германії в Другій Світовій Війні. В той час США працювало на два фронти відкрито. А потім в середині війни почали допомагати вже антинацистській коаліції. Чи забулися як Лівію та Ірак розбомбили США? В даний момент іде етап повного знищення України. Нас зараз 29 млн. Після війни ще половина виїде. Але всі будуть розповідати про святу місію вступу в ЄС та до НАТО. Вже і України практично нема, але пропаганда працює повним ходом. Східна частина розбомблена, Херсонську область кинули в екологічну катастрофу, Київ через день бомблять. А на заході всіх цікавлять лише поклади корисних копалин та за безцінь скупити всю землю (заради цього зробили земельну реформу). Без людей земля дешевша. Ось і вся суть сраного капіталізму. Чи може згадаємо як через капіталізм тормозиться розвиток технологій? Вже більше 10 років є технології магнієвих акамуляторів, які безпечні для екології, на відміну від літієвих. Розповісти як електрокари з літієвими акамуляторами перетворюють країни в пустелі непридатні до життя? Все через те що капіталізм поки не вижме всі ресурси літію, не захоче перейти на нові екологічні норми виробництва акамуляторів. Прикладів ще маса. Взагалом, капіталізм тормозить розвиток технологій.
Як на мене до капіталізму також потрібно ставитись з певними пересторогами, що нерідко доводила історія. Він має обмежуватись певними правилами задля підтримки соціально незахищених, за для уникнення монополій тощо.
@@costua наприклад Велика депресія наче здебільшого була наслідком неконтрольованого капіталізму. Навіть той самий український олігархат частково також. Численні екологічні злочини, коли через економічну доцільність нехтували екологічною безпекою.
@@olmvet Тобто ви не розумієте, що таке економічний цикл. Що показує вашу неосвічуваність у питанні, і те що через це у вас буде прірва з розумінням іншими людьми, які дають не такі самі значення слів, що й ви. Я розумію, що в першому ви маєте на увазі, що необхідно підтримувати "здоровий" капіталізм. Але. І навіть приклад про український олігархат недоцільний. Бо це прояв комуністичної спадшини. Скільки комуністи не називатимуть країну демократичної - ринок сам по собі не появиться. І також дослідіть питання підприємців і екології, на останок.
@@costua чули про антитрастові закони початку 20 століття у сша ? А може чули про врегулювання ринку цінних паперів на іпотечні кредити після 2008 року у сша? А може чули про суд між xrp і комісією з цінних паперів зараз?Хіба то не втручання у вільний ринок? А може нагадати про великі ввізні мита до сша, що там уже невидима рука ринку не допомагає? Я сам за капіталізм, но коли висвітлюють лиш один бік сторони попохує правдою, совєтською правдою
@@olegolegov9561 забив в гуглі - телевізор, перше що попало 3899 грн, впевнений що є дешевше. Не знаю яка в кого зарплата, я можу це купити за 1 день. Мої знайомі за 3-5 дні. В совку ти тільки в черзі стояв би рік і на тобі телевізори закінчились би
@@MrSancho2964 мерять по телевизорам неправильно. На тот момент это была очень новая современная техника и вообще не жизненно необходимая. Смотреть лучше на такие вещи как стоимость еды, жилья, медицинских услуг, образования. Вот с этим ситуация паршивая.
Ну стоп. Типу при капіталізмі не можна "присмоктатись" до владних верхівок? Ну і щодо нерівності також дещо загально, адже нерівність часто спричиняється ухилянням від оподаткування, котрі для справді багатих більш ніж рентабельне.
@@costua звісно немає нічого ідеального, але і в США щось ультрабагаті тримають гроші у офшорах. Від справедливості доволі далеко, але так, все рівно це краще ніж при інших економічних формах.
Мені здається сам концепт грошей та обміну товарами далеко не ідеальний, та застарілий вже, через гроші як один з епіцентру ресурсів також існують війни та корупція що все ще ведуть до нещастя, з своєї сторони я міг би запропонувати концепт гарантій або рівномірного розподілу ресурсів на всіх замість грошей, хоча розумію що це звучить утопічно, але світу рано чи пізно прийдеться передивитися підхід щоб покращити наші шанси на виживання та щасливе процвітання
Мені здається шо проблема не у грошах, а в людях. Допоки сама людина не змінить свої погляди і не навчиться контролювати свою тваринну натуру - доти залишатимуться війни, голод, корупція і тд. незалежно від соціального устрію
Вся історія суспільства базується на ринку , війні і корупції . Рівномірний розподіл - це утопія , а саме - не рівність створює рух і зростання економіки , бідні хочуть бути багатшими а багатші хочуть бути , ще багатшими . Який сенс людині створювати щось , якщо його творіння не приносить йому вигоди?
перекручено так что якобы все ок, на самом деле нет и неравенство это одна из главных проблем в мире) если смотреть по странам, то да богатеют и бедные и богатые, а если внутри стран, то богатые богатеют, а бедные беднеют и в этом проблема) да и сама постановка неверная что капитализм это хорошо или плохо и смотреть нужно не на весь период истории, так как было по разному сбалансировано, а сейчас, так как сейчас дисбаланс и поправить его непросто)
@@costua я не говорил что неравенство или равенство это плохо, я о том что если сильно смещен баланс в пользу неравенства то это уничтожает конкурентную среду и стимулы и возможности к развитию и к тому же дает ограниченному кругу лиц слишком большие полномочия)
Вы вообще ничего не знаете о теме равенства. В Украине коефициэнт джинни(равенства доходов) один из самых низких - люди в говне. В США он очень высокий - люди кайфуют. @@ИванИванченко-ъ8э
@@costua плохо не неравенство, а рост неравенства. Это две крайности - полное равенство и разрыв достигающий таких высот что для одних никакие законы не писаны, а другие становятся рабами первых, хоть и живут при этом лучше чем свободные люди до них.
@@smerchS формально - в США неравенство больше чем в Украине. Разница в том что там эти бедные всё равно богаче подавляющего большинства населения планеты. И могут себе позволить значительно больше. Хотя сути не меняет - хорошо живут, но в рабстве корпораций.
ми як раз жертва соціалізму і досі розгрібаємо наслідки соціалізму... і навіть попри це ми живемо зараз краще, ніж про соціалізмі, або у 90-ті, або у 2000-і
@@АлексейКизим як будто їх думка когось цікавить чи на щось впливає.Там такі самі раби,ще гірше. Хотя в економіці у них є хоть ринок землі.В Україні нема.Комуняки фаріон і тягнибок не дадуть розвитку України .
ПОВНА БРЕХНЯ І ПРОПАГАНДА! капітал у виді золота чи срібла і разом з ним і ринок існує разом з людством вже ТИСЯЧІ РОКІВ і чомусь всі ті тисячі років людство було у повній СРАЦі!!! а прогрес і серйозний розвиток людства почався тільки разом з потужною ПРОМИСЛОВОЮ, а потім і ЦИФРОВОЮ РЕВОЛЮЦІЄЮ!!!! де був би капіталізм зі своїм базаром без потужного технологічного прогресу за останніх 200 років? а наприклад одне з найбільших технологічних досягнень останніх років, а може і десятиліть - чатГПТ створила взагалі НЕПРИБУТКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ опенАІ !!!!
@@capitalmoving10капіталізм не існував тисячі років тому. Тобто не було капіталізму у неандертальців та печерних людей. Також капіталізму не було у рабовласницькому та феодальному суспільстві. Ще хочу нагадати, що планета Земля це куля, а не плаский диск. Питання?
Це відео актуальне для США й інших країн. Одна Україна це точно не відображає дану статистику. Потрібно тільки подивитися,щоб вижити людина працює на 2-3х роботах! Й середній клас, який був вже переходить в категорії низького. Ось і вся реальність в Україні, а не цей відеоролик.
Максимально просте і зрозуміле відео. Від себе також додам, що при капіталістичних відносинах є стимул до створення/прибільшення матеріальних благ/надання послуг, і найзабезпеченішими стають, ті хто організовують процеси торгівлі/виробництва.
А при соціалістичних є стимул всім показати "мені більше всіх треба, я найбільш нещасний", а найзабезпеченішими стають ті, хто зайнмаються перерозподілом ресурсів (ті хто "атнимают и делят".
Так, немає ніяких стимулів до розвитку і конкуренції на ринку
Сильне і просвітницьке відео, яке допомагає промивати "соціалістичні" мізки 👍
Саме на це ми і розраховуємо
До речі цікаво: марксисти свого часу нав'язали поділ на капіталістів та соціалістів, в той час як ринок існує і там і там і окрім ідеологічного підгрунтя ці слова не мають жодного сенсу. Люди багатіють не від капіталізму чи комунізму, а від того, на скільки прозорий та відкритий ринок. А чи закривають його п'ятирічки та держплан, чи монополізація та олігархічні корпорації - не так важливо, адже результат і там і там буде негативно однаковий
відео - страшний сон для соціаліста, який розповідає, що все гірше і гірше.... треба забрать і поділить
в цивілізованому капіталізмі соціалізм давно включений в порядок денний, висновок - в Україні ще немає капіталізму з соціалістичними питаннями ;)
@@andriy-nimec соціалізм не може бути включений у порядок денний. Окремі аспекти соціального захисту і збільшення витрат державою так. Соціалізм - це відсутність приватної власності, ринкових відносин та завелике втручання держави у всі сфери життя. Там де соціалізм включений у порядок денний - безвихідь та занепад. Венесуела, Куба, КНДР тощо
Так соціалісти скажуть, що це все через перерозподіл державами податків на освіту, медицину і соц.забезпечення
@@costua а что тогда по твоему называется "скандинавский социализм"? Где ты вообще видел чисто капиталистические страны?
Чудове відео! Дякую за пророблену працю. Слава Україні! Слава ЗСУ!
Дякуємо за ваш відгук. Будемо вдячні за поширення
Щиро дякую за працю. ХАЙ КВІТНЕ УКРАЇНСЬКИЙ ЮТУБ. Слава Украине!!! Слава ЗСУ!!!
Дякую вам за цікаве відео, та добрий екскурс в історію. Згоден зі словами автора
дякуюємо за відгук ) Підписуйтесь і поширюйте
це правда,ми йдемо вперед
Від глобалізації, капіталізму та постіндустріалізації виграють усі, хтось менше, хтось більше, але виграють усі !
Процес деглобалізації уже іде більше 15 років. І цим процесом орудує США.
@@volodymyrbabych8761 США найбільше виграє від глобалізації, маючи найсильнішу економіку у світі, а значить логічно очікувати що саме вони мають цей процес зупинити.
@@volodymyrbabych8761 Чергова казка.
Супер, дуже дякую 👍👏👏
Дякуємо за підтримку
"Зажерливі падлюки" ))) А якщо серйозно, то все так і є. Людям, які кажуть про зубожіння, на думку не спадає, наскільки змінились умови життя, тривалість життя, рівень дитячої смертності, рівень доходів за останні 200 років. І не в "першому світі", а абсолютно в усіх країнах.
так і є... люди собі вибрали якісь неіснуючий ідеал із минулого і не задумуються наскільки сьогодні їхній побут та життя покращились
Я бачу, як ці показники змінюються в гіршу сторону останні 20 років...
Хоч тривалість життя, хоч смертність, хоч доходи.
Не треба шукати ідеала в минулих епохах - його там нема.
Єдине що змінилося на краще за 20 років - стоматологія.
@@costuaти цими словами ніби кидаєш кістку і кажеш "жери і не патякай мені тут"
@@МиколаЛазоренко-з3ч Тривалість життя виросла за останні 20 років. Навіть в Україні. В 90-і для мене подорож в Болгарію була розкішшю. Зараз до війни подорож на Мальорку доступніша, аніж в ту ж Болгарію в 90-і.
@@РоманГринишин-с6ю Може в середньому за статистикою і так, але всі мої оточуючі, що померли 20 років тому, померли у віці від 72х років.
А ті що померли за 5 минулих років вмирали у віці від 39 до 68.
Жоден не дотягнув до 72х...
Стосується як села так і міста, обидіві статі. Враховуються лише загиблі ,,за віком,, від хвороб та іншого.
Не враховуються загиблі в наслідок НП накшалт пожеж, дтп, аварій на виробницті, вдару струму та інше.
Вибірка 32 людини на 2003, 47 людей на 2023.
Можливо це і замало для точного визначення, але маю впевненість, що тривалість життя скоротилась.
Мені імпонує як ви відбиваєтесь в коментарях від людей, що вважають капіталізм за зло)
Дякую за переклад, зміг розкинути всім знайомим родичам.
Хотів попросити вас, розповісти більш детально про акції, дивіденти та капіталізацію на прикладі S&P500, наприклад. Звісно що у воєному стані прямого доступу до біржі у нас немає, але після перемоги це буде дуууже актуально)
Дуже дякую і бажаю розвитку каналу!
Цікава тема. Треба буде подумати, бо люди такий контент не дуже дивляться. А ми хочемо розширювати аудиторія. Тому треба подумати як це цікаво подати
@@costua Це ж фактично правильний підхід до пасивного прибутку не маючи бізнесу. Може мільйони мільйонів так не заробиш, але як мінімум можна зібрати перший капітал для реалізації якоїсь ідеї. Як на мене, у нас багато людей не вміють банально накопичувати статки, тому це було б актуально для починаючих . Але так - важлива подача і чомусь я впевнений, що саме у вас це вийде :)
Ще раз дякую!
Так само, я погано розбираюсь в економіці, але тут дуже багато людей які пишуть напів-офтопом про якісь незрозумілі ідеї з натяком на соцалізм і тд, що скочується в "порохоботи", "зелена банда" і "США робить собі рабські колонії з країн третього світу спеціально для власного збагачення"
Двісті років тому наймити
працювали за їжу та одяг,
котрий давали раз на рік.
Ті, кому платили копійчину
був взвгалі крутеликом.
Сьогодні мені достатньо
відпоацювати один день,
щоб купити штани і кофтину,
котрих мені вистачить
на два-три роки.
Якось так.
Саме так.
Але, відносно олігархів і ти, і я залишаємось плюс мінус селянами йоменами, в кращому випадку)
@@vitaliyryabchik
Олігархи були, є і мабуть
будуть завжди.
Це не залежить від часу.
Це залежить від людини.
Ти купиш штани і кофтину, які виготовили в Бангладеш і за допомогою дитячої рабської праці. Штани і кофтину, які виготовили капіталісти в Європі не зможеш купити за зарплату.
@@mst3187 рабська дитяча праця -це ви рекламуєте соціалізм? Всі в колгосп на буряки
все правильно, але дуже важко дивитись як дуже поруч з тобою, кількасот кілометрів на захід, люди вже живуть заможно, а твій шлях до заможності це багато років важкої праці. хочеться все і зараз.
Я на цю ситуацію дивлюся як на можливість закласти в Україні якнайкращий економічний фундамент для своїх дітей та онуків 🙂
@@user-khlivnyi так, гарний погляд на можливості
@@user-khlivnyiа я дивлюся як на ситуацію, що майже ні одна дівчина не погодиться вийти заміж та народити дитину чоловіку у якого ЗП 8-10К. Який фундамент?
@@vitaliyryabchik ми виходимо із різних концепцій.
Я говорив про себе і своїх нащадків, користуючись проактивним підходом.
А ви говорите про інших, гапотетичних дівчат і чоловіків, думок і планів яких ніхто з нас не знає. В будь якому суспільстві можна знайти людей, які є противниками існуючого ладу. Але ж такі люди не представляють позицію всього суспільства.
Я ж сподіваюся, що ми з вами обговорюємо що і як можна зробити, а не шукаємо причини, чому це не можна здійснити.
Справа в тому щоб із зла зробити добро, бо його більше нема з чого зробити) це з Пікнік на обочині
Схоже на підґрунтя терористичної ідеалогії більше, не знаходите? Такий собі Орвелл.
Дуже якісний матеріал. Дякую Вам.
Дякуюємо за вашу підтримку! Це дуже важливо для нас
@@costua "Багаті багатіють і бідні теж багатіють"
Не в каждой ой далеко не в каждой рыночной экономике багатые багатеют вместе с бедными. Но в китайской модели рыночной экономики так и происходит багатые багатеют средний класс увеличивается на 10 млн. ежегодно зарплата рабочих растёт на 50-70 у.е. в год. Так что верной дорогой к коммунизму идут китайские товарищи.
Вподобайка з мене. Неймовірне відео пояснення для деяких. Хоча тих людей неможливо переконати
Треба переконувати молоде покоління. Власне для нього ми це і робимо
@@costua ,а я і не казав про старе покоління😅 я спілкувався з молодими,які так вірять у комунізм,що я чманію
@@ge_ka_bu нічого собі... і наскільки у молодняка популярні комуністичні ідеї?
@@costua ,я не знаю,можливо у мене якась інформаційна бульбашка,але я набагато частіше сруся у мережах з молоддю. Вони сліпо вірять,що комунізм це про рівність. Спілкувався навіть з лґтб+ комуністом🤣🤣. Мої відчуття,що 70% з ким я срався,це була молодь(на жаль,чіткої статистики не маю)
Скільки тут нащадків совку та взагалі тупих людей 🤒 хочуть менше праюцвати та заробляти як підприємці якісь.
да нет.. хотим чтобы люди могли себе позволить жильё купить и детей прокормить.
а по факту получается совсем другое - люди на работе как в рабстве.. не могут физически позволить себе иметь детей, так как всё время на работе.. да и жить негде, а из арендуемого жилья выселят в первый же месяц неуплаты аренды.
Лайк і підписка, гарний контент!
дякуємо за підтримку )
Стосовно речей ,я не згоден ! Для сучасного життя треба мати все більше і більше ? 🤷 Як на мене ,капіталізм з сучасним ринком ,дозволяє доволи швидко зробити комфортні умови для життя , і почати займатись улюбленою справою ! 🤔
Мені тема відео відкриває на розмірковування фразою: " Багаті багатіють і бідні багатіють, але не так як хочуть"
обложка згенерована штучним інтелектом 👍🏻👍🏻👍🏻
насправді ні ))
Не схоже на ШІ, виглядає як звичайний колаж.
Цікаве відео.
Дуже сподобалося
Дякую!
Дяка за відео
Super video ! Like, comments, repost !
Чудове відео, дякую за вашу працю!
Чудовий ролик. Важко переоцінити роль капіталізму людині, яка частину життя прожила в "соціалізмі".
Як би соціалісти були б розумними (не беремо в розрахунок проповідників, а саме адептів) й дійсно бажали б соціальної рівності, вони б активно топили за ліберальний капіталізм. Зрозуміло, що не всі будуть однаково багатими, але без держмонополій та лобійованих корпорацій, що обходять ринок через дотації, успіх вимірюватиметься виключно власними зусиллями й розподіл багатств став би куди рівномірнішим
Покажіть це Гетьманцеву
Так ніби з цього приводу він нічого не казав
@@MykolaMalukha він казав "треба зарегулювати" якщо ви про це
@@CthulhuOfficial скинемо посилання )
покажіть це українським політикам які раз за разом пихають політику протекіонізму
тому, що хочуть отримати за це бабло від лобістів від олігархів
Таргетнемо на них свою рекламку )))
Політика протекціонізму цілком ув'язується з капіталізмом. Вочевидь ви вкладаєте в це поняття інший сенс
не проти капіталізму, але проти консьюмеризму. Питання в тому як багато потрібно людині речей. Якщо у людини є дуже багато грошей то може купити і 100 ламборгіні і тисячу айфонів, але не користуватися цим, покласти в гараж і це безглуздо. А скільки зайвого одягу купляють. Все заради свого его, статусу.
Ні це не проблема, нехай люди купують тонни одягу і десятки, а то і сотні машин за життя, в цьому немає нічого поганого. Це стимулює обертання грошей в світовій економіці, доречі західні країни, а особливо США, дуже добре це засвоїли переживши велику депресію головною причиною якої стало перевиробництво. Тому ми не маємо зараз автомобілів які без проблем проїзжають 20 років (навіть 10), немає іншої техніки яка працює десятки років, багатьом може це не подобатись, тому що весь час доводиться витрачати зароблені гроші, але саме завдяки цьому у них і є робота. Зробіть автомобіль який не буде ламатися і через 10-20 років ми всі будемо помирати від голоду, тому що спочкатку помре автопромисловіть, потім всі суміжні, які їх підтримують і обслуговують, і це потягне за собою всіх інших (ефект доміно). Захід живе за принципом споживання і це правильно, це набагато краще ніж жити тільки за принципом заощадження, це дає можливість людям мати роботу, всім нам.
@@АндрійСторожук-ь4к Автомобілів з наддовгим терміном не виробляють тому, що на них також є мода. А значить, що час від часу їх змінюють. Ось теперішні автомобілі гірше себе почувають на наших дорогах, як ті, що випущені 30-35 років тому. А чому? Тому, що поганих доріг в Європі немає і нема потреби а таких автомобілях. Зате теперішні автомобілі легші, а значить менше бензину їм потрібно. Хоча легший автомобіль більше "кидатиме" на поганій дорозі.
Усе що ми бачимо, свідчить про роз-люднення. Населення росії успішно себе розлюднило. Це антисвіт. Це частина людства, яка добровільно перейшла в антилюдство.
соціалізм та комунізм не працюють
Трішки гучніше, будь ласка, бо ж в метро нічого майже не чути..) (
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Лайк
Дякуємо за лайк. Посприяйте поширенню цього відео
Актуально як ніколи
Мені здається, що протекціонійські міри можуть як завадити так і допомогти економіці: закордонні компанії можуть знищити мізцевого виробника, при промисловому відставані останього. Але такі бар'єри також дестимолють розвиток, допомагаючи локальним монополіям та заважаючи ринковим механізмам.
Як на мене вони мають сенс як тимчасова передишка, протягом якої необхідно стимулювати розвиток та готувати виробників до "ряльного" ринку
протекціонізм заважає
черипикинг просто зашкаливает в этом видео xD
що за черипикинг?
@@costuaметод відбору даних або фактів, при якому вибірково використовуються лише ті, що підтримують певну гіпотезу або висновок, ігноруючи контраргументи або дані, що суперечать
лайк коментар
супер!
Ринка не існує , монополісти все контролюють. Україна тому доказ.
дурниця... які монополісти все контролюють? ))) дуже поверхневий і безграмотний погляд на економіку. Як би скрізь була монополія, то світ не розвивався.
Ну і конкретно по Україні: називайте сфери, де монополії все контролюють? Банки, пошта, їжа, агро що ще?
@@hivemind5009 Обожнюю як ви потієте, але залишаєтесь холодними. Приклад Такий Чіткий.... Назвати олігополією те що не є.... когось це нагадує... Блек Рок контролює усе. Ну якщо 40% - це взагалі все у світовому ринку, то я вам вірю.
Цікаво, що ви мене не зрозуміли. Ви прочитали мій коментар, слідуючи вашій власній логіці. І звичайно, ніхто не вимагає заглянути чужу душу і її зрозуміти, зрозуміло, що немає змісту розуміти жебрака. І я був би навіть радий як би ви поставили мене на місце, і люди би отримали корисну інформацію. Ви не спробували припустили, що я пропустив вашу відповідь про галузі. Бо автор задав питання про галузі саме в Україні. Може автор теж жебрак? До речі цікаво почути про яку монополію ви говорили, може Рокфелер? Тому давайте перевіремо чи я жебрак. Монополія є у авіо і залізничній галузі. І це ... а точно, погугліть це, ви ж не вірите на чисте слово людині, яка вірить Ілону Маску. А що є з олігополії... хм... Телефоні оператори. А може ви надали приклад з Блек роком. Так, беремо активи компанії і ринку. Рахуємо в гугл калькуляторі, бо я жебрак. виходить 18%. І це компанія яка контролює все? Мені здається, хтось маніпулює статистикою. Все ж не може бути таке, що люди можуть по різному її трактувати. Але вина цьому не зупинилися. Ви полицемірили, тому мені цікаво для себе розібрати. Бо все ж я жебрак.
Ви не припускаєте можливості, що ви помилилися. І ви впевнено (надмірно чи ні, не мені вирішувати) пишете про мене зневажливі аргументи, по типу "погугліть і послідовно нездатний міркувати. Це спосіб знецінити аргумент опонента, атакуючи особистість людини. А дальше йде цікава маніпуляція (якщо ти, то ти маєш...). Ви ставите людину в положенні, де людина має вибрати ярлик, який ви нав'язуєте. І цікаво те, що якщо вибрати за монополію - то ти погана людина, а якщо ти проти - то твоя ідея це нісенітниця. Цікаві варіанти.
Дальше ви надаєте мені образ, який ви самі мені придумали. Ви включаєте мене до групи, якої ви протиставляєте і виставляєте погану. Комбо: "Лялька для биття" і "Якщо вони не схожі - то вони чужі". Ви переконені, що у вас світла позиція, і якщо людина чомусь не погоджується з вашою інформацією - значить вони виправдують структуру. Чесно кажучі, мені навіть цікаво, який у вас образ про мене у голові. Ви наклеюєте стереотипи на людину. Бо навіть, якщо я не кажу те саме, що протилежна група, для вас це лише значить, що я все ще про це не написав. І коли ви проявляєте упереджене ставлення. Використовши маніпуляцію, що якась людина належить іншій до дескретуючій її групі.. Ти власне сам підставляєш власну групу, яку ти причислюєш.
@@costuaТак ринку ВЖЕ не існує.Раніше був . Енергетика ,пошта ,агро ,банки ... Чи рівень монополізації який є на сьогодні ,наприклад у банківській сфері, яка представлена по суті двома -трьома великими банками, потрібно сприймати буквально ? Якщо один банк то це монополія ,якщо два то вже ні))) Там де колись були сотні банків ,залишилось декілька це не монополізація? Справа в тому що великі корпорації можуть дозволити собі дуже різні інструменти конкуренції з такими як вони самі.
@@costua То світ і не розвивається
Кляті капіталісти! Жарт:) Рекомендую книжку Атлант Розправив плечі, для підняття свого маленького капіталіста з колін😅
Так. У Європі загалом капіталізм. Працюєш - живеш. В нас це не працює,бува пашеш як кінь а результат на їжу вистачить і то
працює. треба лише економічна свобода
Треба депутатам пизди дати
Насмішили. Ті хто працюють, ті мають гроші. А хто не хоче, той нічого не має. Це скрізь.
Капіталізм не так працює. Треба працювати не 24 години на добу, а головою. Платять не за роботу а за результати. Тому якщо працюєш над поганим продуктом можеш хоч сраку собі розірвати - грошей за це не отримаєш.
Стосовно суті капіталізму , я почав розуміти тільки коли почав працювати з Boeing, так би мовити торкнувся частини тієї системи ,потім прочитав Генрі Форда ,і картина стала повна ,і головне зрозуміло ,чому в США а згодом і у Европі ,саме так все працює .😎 Дякую за Контент !👍🇺🇦
Ніхуя непоняв. Це робот ШІ написав?
Ніби непогане відео. Але видно, що це ПрегерЮ. Про нього в англомовному Ютюбі багато негативних відгуків.
звісно, людям з лівими поглядами він не подобається
@@costua бо вони не жили при соціал-комунізмі. Їх би на 1 день окунуть в північну корею
@@svaleks566 Їм і совка хватило б
Трохи не понятно, а де тут в цій схемі ми з нашою державою?
Дякуюємо за вашу підтримку! Це дуже важливо для нас
@@costua😂😂😂😂👍👍👍👍👍
Дякую за відео
Дякуємо за вашу підтримку! Це дуже важливо для нас
Це правда. Але нажаль є і інша сторона. У країнах 3го світу процвітає работоргівля емігрантами та експлуатація дитячої праці
є таке, але це наслідок відсутності демократії та верховенства права
@@costuaвся суть капіталізму це рівні права учасників ринку
@@costua У країнах з демократією є країни-раби. На жаль, ціна капіталізму - рабська праця і постійні війни з захопленням територій з ресурсами. Нічого гуманного в капіталізмі ніколи не було і не буде.
@@volodymyrbabych8761 в країн - не капіталістів, раби - їхні громадяни ?
@@vitaliisivak4075 Ну в даному випадку в ролі рабів виступають цілі країни. Венесуела змушена виключно через санкції від США страждати. Заможну Лівію розбомбили тільки за спробу відмови від долара. Фактично створюються колонії в 21 столітті.
Шановний автор, мирного Вам неба, корисне відео, котре глибше розкриває капіталізм та його аспекти.
Так, дійсно так і є, головною перевагою капіталізму є ринок, котрий працює по системі попит=пропозиції. Тобіш, якщо ви займаєтесь фермерством і вам потрібна сільгосптехніка, то ви є "попитом", ви йдете на ринок і купуєте у продавця, він є "пропозицією". Ця система досконаліша ніж планова економіка при радянській владі, де колгосп потребував комбайн, а йому давали трактор, тому що за планом так вирішило керівництво вище. Цей приклад банальний, але на практиці це й маємо.
Але у нинішній Україні все зовсім по іншому. Всі люди, котрі не мають бізнесу, але працевлаштовані -вони вже є учасниками ринку, вони продають свій час та працю, а на заміну отримують зарплатню. Та не дивлячись на це люди продовжують бідніти. Інфляція скорочує фактичні доходи громадян, так-це війна. Але коли ціни ростуть самі по собі, ще до подорожчання цін на паливо і електроенергію, коли ЗП людей не індексується і залишається на рівні довоєнного стану, то як більше ти не працював, ти все одно біднішаєш, хтось швидше, а хто повільніше. При чому влада фактично закриває на це очі.
Ваша інформація з цього відео корисна, але працює у розвинених країнах, де дотримуються законів і сприяють покращенню якості життя громадян. На мою думку-треба взяти зарплату довоєнну, перевести її на долар США курсу 2021 року, і отриману кількість доларів США перевести на курс сьогодення, ось така ЗП має бути зараз. Просто прив'язка до валюти.
Влада закриває очі , а що вона може зробити . Як заманити інвестора в Україну , які гарантії надати коли країна вже десять років перебуває в війні , плюс не факт , що до влади прийде нове правління яке змінить гарантії . Економіка не може розвиватись без закордонних інвестицій . До прикладу Польща яка отримує міліарди допомоги в рік від ЄС а Україна просить в МВФ 2-3 міліарди , звідки розвиток? де точка опори від якої можна відштовхнутись?
В нас 73% голосують за розкуркулення багатих)
звідки інформація про 73%?
не просто за розкуркулення , а саме бажання стати на місце "розподіляча статків" , схоже нажаль , що війна не вчить людей критичному мисленню !((
Треба розкуркулити тих багатих, хто злочинним шляхом нажив своє.
@@decorroom_ua В список "злочинним шляхом нажив" мали б попасти усі хто його використовував , а це практично більшість громадян , так як недотримання закону є нормою .
@@decorroom_ua Вам стане краще жити від їхнього розкуркулення? Краще зробити нормальну судову систему, щоб потім не доводилось когось розкуркулювати.
Выбрал для примера телевизор.. постеснялся о жизненно важном поговорить: стоимости жилья =)
і що не так з вартістю житла?
@@costuaа ви бачили, яка зараз ситуація з ринком житла в європі та північній америці?
На заході капітал найбагатших людей, відрізняється від капітала в Україні.
чим?
@@costua всім.Інші умови володіння капіталом.Наприклад антилобіські закони.Відкриті ринки.Часто твій капітал цінеться при він в тебе є.Як тільки ти його збуваєш,він втрачає вартість.І т.д.В Україні тоталітарна корумпована монополія.Твій капітал не зовсім твій.І в той же час твій капітал вся країна.Наприклад є телеканал Тоніс. Президент може переписати його на себе,і назвати прямий телеканал.Де 24/7 будуть розказувати,який сцарь мільярдер 24 роки найкращий.
@@costua я думаю малось наувазі, що там є особи , капітал яких більший ніж капітал всієї України.
Про генетику треба докази, бо виглядає як абсолютна брехня та дезінформація. Є мільйонери, які живуть достатньо скромно(працівники топових американських IT компаній). Це лише один приклад, але можна наводити безліч.
а що саме про генетику треба доводити? що люди не стали вищі у зрості?
@@costua про те, що люди хочуть більше і більше речей. Це нісенітниця і дезінформація.
Саме через те, що вони заробляють мільйони, вони звільнили собі час та ресурси для того, щоб мати можливість жити скромно, й не мати потреби в щоденному пошуку їжі
@@sergtsch87 ти виграєш премію за найтупіший аргумент тисячоліття.
Справа в тому, що генетичної жадібності не існує, це вигадки. Жадібними людей може зробити лише середовище.
Просто айтішники топових американських компаній жили в іншому навколишньому середовищі, де жадібності немає місця. Через це середовище, в них система цінностей знаходиться на вищому рівні ніж в якихось олігархів до прикладу.
@@jasonborn8915 эмммм, ты походу не понимаешь в принципе что такое генетика и как работает ген. да и собственно кто создает среду? не те ли мешки генов, которые именуются людьми?
Якісний україномовний контент
Якщо чуєш щось позитивне про соціалізм і комунізм, треба стріляти на звук!
здаєтся що ти звичайний техніний прогрес хочеш записати як здобуток капіталізму
ну так технологічний процес є наслідок капіталізму
А це не так?Спробуй спростувати😊.Завдяки стимулу капіталістичної системи, став можливий такий технологічний прогрес.Зараз, як ніколи світ рухається вперед
@@costua Тобто капіталізм був ввесь період розвитку людства?)))
@@firestormtv8116 Зараз як ніколи світ рухається до третьої світової війни. Розвиток технологій не має відношення до капіталізму абсолютно ніякого. Прирівнювання бажання людей жити краще і капіталізм - хибне уявлення.
@@volodymyrbabych8761 якщо капіталізм це вільна торгівля - То так.
+
Капіьалізм сварять через те, що він уподобується частоково його аналогам. Хоча і великі корпорації своїм впливом викривлять рівність можливостей, при нормальних правових умов, вони все одно вимушені грати по правилах капіталізму
і шо? мінуси?
😂
Саме так!
За законом ринку ціни падають на все!
Тобто і на працю також!
Тобто ви сьогодні заробляєте менше, ніж 20 років тому?
@@costua Не тільки, я а і ви:)
Згодом аргументую.
@@МиколаЛазоренко-з3ч цікаво почути ваші аргументи
@@МиколаЛазоренко-з3ч прошло два месяца а аргументов все еще нет
Але не на яйця.. вірніше, яйця поза законом
PragerU як завжди
th-cam.com/video/YpGtRvECJfY/w-d-xo.html -- вiльна Колумбiя -- +1.7%
th-cam.com/video/YpGtRvECJfY/w-d-xo.html -- протекцiнiстський Пакистан -- +5.3%
Вказане джерело. Це відео 2018 року, а дані взяти за 2017 th-cam.com/video/J_Bzw8W1rS8/w-d-xo.html
149
Пропаганда , від правлячої еліти , зайшов подивитись як промивають мізки , на справді благополуччя заходу криється в жорсткій експлуатації країн третього світу , та Китаю , за зелений папірець , який мають право друкувати .
Але китайський дракон виріс , і їх система вже у його пащі .
чисто радянські наративи ))) На заході були винаходи, які виникли завдяки захисту прав власності та конкуренції
@@costua я думаю коментатор постібвася))
ми можемо спокійно порівняти соціалістичні та капіталістичні країни та переможуть капіталісти
😂😂😂Випий таблетки.Китай дуже вбудований в світову економіку,і напряму залежить від ринку США та Європи.Економіка вже попала в пастку середнього класу(коли стимули перестали давати колишній приріст) криза нерухомості, перенаселення.Це повністю капіталістична країна, де використовується дешева рабська сила китайців та уйгурів.(вона нічим не відрізняється від інших країн)
@@costua Захід краде винаходи та ресурси завдяки зброї більше 100 років. Варто лише згадати підтримку нацистської Германії в Другій Світовій Війні. В той час США працювало на два фронти відкрито. А потім в середині війни почали допомагати вже антинацистській коаліції. Чи забулися як Лівію та Ірак розбомбили США? В даний момент іде етап повного знищення України. Нас зараз 29 млн. Після війни ще половина виїде. Але всі будуть розповідати про святу місію вступу в ЄС та до НАТО. Вже і України практично нема, але пропаганда працює повним ходом. Східна частина розбомблена, Херсонську область кинули в екологічну катастрофу, Київ через день бомблять. А на заході всіх цікавлять лише поклади корисних копалин та за безцінь скупити всю землю (заради цього зробили земельну реформу). Без людей земля дешевша. Ось і вся суть сраного капіталізму.
Чи може згадаємо як через капіталізм тормозиться розвиток технологій? Вже більше 10 років є технології магнієвих акамуляторів, які безпечні для екології, на відміну від літієвих. Розповісти як електрокари з літієвими акамуляторами перетворюють країни в пустелі непридатні до життя? Все через те що капіталізм поки не вижме всі ресурси літію, не захоче перейти на нові екологічні норми виробництва акамуляторів. Прикладів ще маса. Взагалом, капіталізм тормозить розвиток технологій.
Як на мене до капіталізму також потрібно ставитись з певними пересторогами, що нерідко доводила історія. Він має обмежуватись певними правилами задля підтримки соціально незахищених, за для уникнення монополій тощо.
а що саме доводила історія?
@@costua наприклад Велика депресія наче здебільшого була наслідком неконтрольованого капіталізму. Навіть той самий український олігархат частково також. Численні екологічні злочини, коли через економічну доцільність нехтували екологічною безпекою.
@@costua туди ж розвиток грального бізнесу, тютюнового, наркотичного і інших, що зараз здебільшого вважаються нелегальними.
@@olmvet Тобто ви не розумієте, що таке економічний цикл. Що показує вашу неосвічуваність у питанні, і те що через це у вас буде прірва з розумінням іншими людьми, які дають не такі самі значення слів, що й ви. Я розумію, що в першому ви маєте на увазі, що необхідно підтримувати "здоровий" капіталізм. Але. І навіть приклад про український олігархат недоцільний. Бо це прояв комуністичної спадшини. Скільки комуністи не називатимуть країну демократичної - ринок сам по собі не появиться. І також дослідіть питання підприємців і екології, на останок.
@@costua чули про антитрастові закони початку 20 століття у сша ? А може чули про врегулювання ринку цінних паперів на іпотечні кредити після 2008 року у сша? А може чули про суд між xrp і комісією з цінних паперів зараз?Хіба то не втручання у вільний ринок?
А може нагадати про великі ввізні мита до сша, що там уже невидима рука ринку не допомагає?
Я сам за капіталізм, но коли висвітлюють лиш один бік сторони попохує правдою, совєтською правдою
148
Зараз в Україні теж аби купити телевізор чи іншу побутову техніку, треба витратити місячний заробіток!
а при совку треба було річну зарплати віддати
@@costua невже більше 1000 рублів??
@@olegolegov9561 забив в гуглі - телевізор, перше що попало 3899 грн, впевнений що є дешевше. Не знаю яка в кого зарплата, я можу це купити за 1 день. Мої знайомі за 3-5 дні. В совку ти тільки в черзі стояв би рік і на тобі телевізори закінчились би
@@MrSancho2964 мерять по телевизорам неправильно. На тот момент это была очень новая современная техника и вообще не жизненно необходимая.
Смотреть лучше на такие вещи как стоимость еды, жилья, медицинских услуг, образования.
Вот с этим ситуация паршивая.
Ну стоп. Типу при капіталізмі не можна "присмоктатись" до владних верхівок? Ну і щодо нерівності також дещо загально, адже нерівність часто спричиняється ухилянням від оподаткування, котрі для справді багатих більш ніж рентабельне.
може бути, але ринок все одне це виправляє і за умови функціонування права все це карає
@@costua звісно немає нічого ідеального, але і в США щось ультрабагаті тримають гроші у офшорах. Від справедливості доволі далеко, але так, все рівно це краще ніж при інших економічних формах.
"Не все одно краще" А набагато, набагато, набагато краще@@Ipeacocks
Мені здається сам концепт грошей та обміну товарами далеко не ідеальний, та застарілий вже, через гроші як один з епіцентру ресурсів також існують війни та корупція що все ще ведуть до нещастя, з своєї сторони я міг би запропонувати концепт гарантій або рівномірного розподілу ресурсів на всіх замість грошей, хоча розумію що це звучить утопічно, але світу рано чи пізно прийдеться передивитися підхід щоб покращити наші шанси на виживання та щасливе процвітання
Гроші - це універсальний товар
Совок в голове и разруха, как же вы за*бали уже. Просто ноль понимания того как работает экономика.
Мені здається шо проблема не у грошах, а в людях. Допоки сама людина не змінить свої погляди і не навчиться контролювати свою тваринну натуру - доти залишатимуться війни, голод, корупція і тд. незалежно від соціального устрію
Вся історія суспільства базується на ринку , війні і корупції . Рівномірний розподіл - це утопія , а саме - не рівність створює рух і зростання економіки , бідні хочуть бути багатшими а багатші хочуть бути , ще багатшими . Який сенс людині створювати щось , якщо його творіння не приносить йому вигоди?
Такий концепт який ви запропонували вже є і він називається гроші. Щоправда вони розподіляють ресурси більш справедливо ніж рівномірно.
перекручено так что якобы все ок, на самом деле нет и неравенство это одна из главных проблем в мире) если смотреть по странам, то да богатеют и бедные и богатые, а если внутри стран, то богатые богатеют, а бедные беднеют и в этом проблема) да и сама постановка неверная что капитализм это хорошо или плохо и смотреть нужно не на весь период истории, так как было по разному сбалансировано, а сейчас, так как сейчас дисбаланс и поправить его непросто)
а що поганого в нерівності? хочете рівності як в совку? в КНДР, на Кубі є рівність
@@costua я не говорил что неравенство или равенство это плохо, я о том что если сильно смещен баланс в пользу неравенства то это уничтожает конкурентную среду и стимулы и возможности к развитию и к тому же дает ограниченному кругу лиц слишком большие полномочия)
Вы вообще ничего не знаете о теме равенства. В Украине коефициэнт джинни(равенства доходов) один из самых низких - люди в говне. В США он очень высокий - люди кайфуют. @@ИванИванченко-ъ8э
@@costua плохо не неравенство, а рост неравенства.
Это две крайности - полное равенство и разрыв достигающий таких высот что для одних никакие законы не писаны, а другие становятся рабами первых, хоть и живут при этом лучше чем свободные люди до них.
@@smerchS формально - в США неравенство больше чем в Украине.
Разница в том что там эти бедные всё равно богаче подавляющего большинства населения планеты. И могут себе позволить значительно больше.
Хотя сути не меняет - хорошо живут, но в рабстве корпораций.
Гплалидь
що маєте на увазі?
@@costua моє вітання. То мені в лом було зі смістом залишати комент) Я ткнув у кейборд, ось)
досить маніпулятивно і це точно не про нас, бо в нас ні соціалізму з ринком, ні капіталізму з соціальним фундаментом - ми якась похибка на Глобусі )
ми як раз жертва соціалізму і досі розгрібаємо наслідки соціалізму... і навіть попри це ми живемо зараз краще, ніж про соціалізмі, або у 90-ті, або у 2000-і
Капіталізм
1)приватна власність
2) вільне ціноутворення
3) вільне підприємництво
4) конкуренція
Ви правда цього не бачите?
Це не стосується України.Як жили так і живими рабами.А є рила,які далі моляться на злодіїв бюрократів, як порошенко.І ще іншим навязують.
чому рабами?
@@costua бо нема ні прав ні свобод,і зарплата на межі виживання.Люди кості їдять,щоб вижити.
@@Jol767 зараз рус пропагандисти вашу думку розтиражують😂
@@АлексейКизим як будто їх думка когось цікавить чи на щось впливає.Там такі самі раби,ще гірше. Хотя в економіці у них є хоть ринок землі.В Україні нема.Комуняки фаріон і тягнибок не дадуть розвитку України .
@@Jol767 Зараз їдять краще, чим при СРСР.
ПОВНА БРЕХНЯ І ПРОПАГАНДА! капітал у виді золота чи срібла і разом з ним і ринок існує разом з людством вже ТИСЯЧІ РОКІВ і чомусь всі ті тисячі років людство було у повній СРАЦі!!! а прогрес і серйозний розвиток людства почався тільки разом з потужною ПРОМИСЛОВОЮ, а потім і ЦИФРОВОЮ РЕВОЛЮЦІЄЮ!!!! де був би капіталізм зі своїм базаром без потужного технологічного прогресу за останніх 200 років? а наприклад одне з найбільших технологічних досягнень останніх років, а може і десятиліть - чатГПТ створила взагалі НЕПРИБУТКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ опенАІ !!!!
як раз завдяки капіталізму і стався прогрес )))
@capitalmoving3824 ти такий дурний 😆ймовірно для тебе й земля плоска
@@costua а чому прогрес не стався протягом попередніх ТИСЯЧ років, коли, Я ПОВТОРЮЮ, існував і капіталізм, і базар разом з ним??
@@capitalmoving10 бо прогрес набирає швидкості поступово
@@capitalmoving10капіталізм не існував тисячі років тому. Тобто не було капіталізму у неандертальців та печерних людей. Також капіталізму не було у рабовласницькому та феодальному суспільстві. Ще хочу нагадати, що планета Земля це куля, а не плаский диск. Питання?
Це відео актуальне для США й інших країн.
Одна Україна це точно не відображає дану статистику.
Потрібно тільки подивитися,щоб вижити людина працює на 2-3х роботах! Й середній клас, який був вже переходить в категорії низького.
Ось і вся реальність в Україні, а не цей відеоролик.
Порівняйте як живуть, наприклад, у Пакистані, працюючи більше, ніж у нас
Знайомий їздив у відрядження - після сказав, що у нас шикарне життя
Скільки грошей на місяць вам потрімбно, щоб нормально жити (у вашому розумінні)?
@@halavich9672 мені особисто 10к дол на місяць
@@helgiart а що взамін ти готовий дати роботодавцю?
@@_monolit333 а я більше 2 років працюю на себе
Тупо витримка із фактології. Не цікаво, якщо читали.
а багатьом цікаво
Не тупо. І така вижимка чудово економить час. Це ж не художня література.