ไม่สามารถเล่นวิดีโอนี้
ขออภัยในความไม่สะดวก

Gombás betegségek megfékezése - Pázsitdoktor egy napja-

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 20 ต.ค. 2023
  • Videónkban bemutatjuk nektek, hogy mi, hogyan fékezzük meg a gombás betegségeket.
    Fontos, hogy senki se essen kétségbe, amikor hasonló problémákat észlel kertjében. Elsődleges lépésként győződjünk meg arról, hogy biztosan gombás betegség ütötte fel a fejét kertünkben. Hiszen elsáruguló részekért felelős lehet még a pajor és a szárazság is.
    Amennyiben meggyőződtünk róla, hogy valóban gombás fertőzés okozza a problémát, kapcsoljuk ki az öntöző rendszert és juttassuk ki a megfelelő gombaölő szereket. Ha a probléma nem számottevő lehetőleg kerüljük el a gombaölőszerek használatát, hiszen a legtöbb esetben már önmagában az öntözés leállításával is megfékezhetjük azokat.

ความคิดเห็น • 16

  • @gergelyszabo9225
    @gergelyszabo9225 9 หลายเดือนก่อน

    Azt meg lehet kérdezni, hogy mit kapott egy-egy kezelésnél a gyep az első kertnél?

    • @apazsitnyomaban
      @apazsitnyomaban  หลายเดือนก่อน

      Érdemes lehet most megnézni a video alatti komment szekciót!

  • @barnabasmezei5575
    @barnabasmezei5575 หลายเดือนก่อน

    Titok, hogy milyen szereket használsz?

    • @apazsitnyomaban
      @apazsitnyomaban  หลายเดือนก่อน

      Nem titok! 😁

    • @apazsitnyomaban
      @apazsitnyomaban  หลายเดือนก่อน +1

      Azért, nem beszéltem egyenlőre konkrétabban szerekről, lombtrágyákról, mert egyrészt szerintem nagyon rossz megközelítése a problémának: Miszerint, gombás a füvem mivel kezeljem?
      Én azt szeretném erősíteni, hogy:
      Gombás a füvem mit csinálok rosszul, mit csináljak, hogy ne kelljen vegyszerhez nyúlni?
      Ez az egyik a másik pedig, hogy mi rendszerint olyan besorolású készítményeket használunk, amit nem feltétlenül tud bárki beszerezni. Lomtrágyákból is főleg olyanokat alkalmazunk, amik 10-20l es kiszerelésben érthetőek el, és ezekből is akár 3 félét keverünk össze egy egy alkalommal.

    • @barnabasmezei5575
      @barnabasmezei5575 หลายเดือนก่อน +1

      Értem. Amúgy gondoltam, mert nagyon nem voltak ismerősek a kannák amiből öntötted. Alapvetően én is annak a híve vagyok, hogy minél kevesebb legyen a vegyszer. Most nemrég tápanyagoztam lombtrágyával (ascoalga, foliacon22 és kinglife 7-5-40 -nel), meg próbálom a gombabetegségeket ezekkel a hasznos gombakészítményekkel ( Hi Spore, Tricho Immun, softguard) kezelni. Előbbieket már kitettem, softguarddal holnap akarok fújni nyírás után (úgy tudom olyankor jó az ilyen természetes gombaszereket, mert akkor a nyírási seben is fel tudja venni). Most leállítom én is az öntözőt, amúgy azt én is gondoltam, hogy attól gombásodik, csak féltem, hogy annélkül meg kiszárad. Most enyhébb napok vannak, de azt néztem, hogy szombattól újra jönnek tartósan a 30 fok fölötti napok, akkor hogy javaslod az öntözést? Meg visszatérve a gomba elleni védekezésre, az a dilemmám, hogy ha semmi se használ és kénytelen leszek vegyszerezni (amúgy vegyszerként a switch-et szoktam), akkor az viszi az addig kitett hasznos gombákat is, nem? Bocsánat, hogy ilyen hosszan írok, de így kerek a történet és előre köszönöm, ha tudsz válaszolni!

    • @apazsitnyomaban
      @apazsitnyomaban  หลายเดือนก่อน

      @@barnabasmezei5575 lassan érkezik a válasz!

    • @apazsitnyomaban
      @apazsitnyomaban  หลายเดือนก่อน +2

      @@barnabasmezei5575Öntözés kérdésköre: 2 jól működő módszert tudok javasolni. Az első, hogy ne legyen semmi sem fel programozva az autómatára, csak akkor ha elutaztok otthonról. Tehát figyeld folyamatosan a pázsitot és manuális indítással öntözd, akkor amikor már látod, hogy igényli a nedvességet. Egy egy ilyen öntözés alkalmával, érdemes a körönként meghatározott időt félbe bontani, és egymás után egy bontással kijuttatni. Egyébként például, ha 3 körből kettő napos 1 árnyékos és, az árnyékos oldal nem feltétlenül igényli a csapadékot, akkor azt nem is feltétlen kell meg öntözni.
      A másik ilyen módszer, hogy lekapcsolod az ötözőt és vársz addig, amíg jelentkeznek a szárazság foltok gyepeden. Teszem azt 6 napra jött ki az első ilyen folt létrejötte. Ez alapján vissza számolsz 1 napot tehát 5 naponta fogsz locsolni. De ilyenkor érdemes egymás után két napot is locsolni, hogy feltöltsd a talaj vízkészleteit. 1-1 öntözést szintén ezzel a kettős bontással felprogramozva. De összeségében, az első a legegyszerűbb leghatékonyabb módszer.
      Lomb trágya: mind a három amit használsz önmagában is nagyon jó készítménynek tűnik, és így egyben egy igazán jó szinergiát alkot. Nekem egy kicsit túl van tolva. Ami kérdésként felmerült bennem, hogy a Kinglife 7-5-40 + magnézium helyett nincs esetleg valami olyan ami +vasat tartalmaz, az adott Kálium értéket megtartva?
      Preventív gomba ölés: a Hi spore trichodermája a talajt kolonizálja, egy bajom van vele, hogy nem láttam leírásában, mekkora csíraszámmal dolgozik. Nekem a Trifender pro-val vannak jó tapasztalataim. De a hi spore is biztosan megteszi.
      A trichoimmun, az a növény szöveteiben él, és ott biztosít védelmet. Én azt találtam, hogy ez gyümölcsösök és szőlők világába lett kifejlesztve, nem tudom, hogy folyamatos fűnyírás mellett is ki tudja-e fejteni azt a hatást, amit pl, fák esetében.
      Egy biztos, hogy ezekre a készítményekre érdemben nincs hatása a különféle gombaölőszereknek, kivéve ha beöntözöd őket, de gondolom permetezni szoktad. Egyre kell figyelni, hogy a trichodermákat nem permetezheted egyszerre gombaolő szerekkel, de ha már megtörtént a talaj, vagy a növény kolonizációja, akkor már lehet használni azokat is.
      A softguard pedig csak egy biostimulátor úgyhogy pl.: arra semmi befolyása nincs a permet szereknek.
      Ez a rész is kicsit túl van tolva: elég lenne szerintem a Hi spore és a softguard, de önmagában már a Hi spore is jó lehet.
      (A kwizdától érdemes lehet, még megkérdezni, hogy létezik-e olyan gombaölő, amit kerülni kellene a trichoderma mellett)
      De egyébként remélem kimerítő volt a válasz.
      Itt van pár oldal, ahonnan kimerítőbben is tájékozódhatsz.
      www.biokontroll.hu/uj-fejlesztesu-biopeszticid-tricho-immun-az-okologiai-gyumolcstermeszesben/
      doktori.bibl.u-szeged.hu/id/eprint/4267/1/1999_antal_zsuzsanna.pdf
      www.gazdabolt-kertcentrum.hu/trifender-pro-wp-100g

  • @barnabasmezei5575
    @barnabasmezei5575 27 วันที่ผ่านมา

    Megadod a számod? Felhívlak

    • @apazsitnyomaban
      @apazsitnyomaban  25 วันที่ผ่านมา

      Örülnél, ha inkább e-mailben vennénk fel a kapcsolatot. Freshgarden2024@gmail.com itt elérhető vagyok.