У мене VARTA D47, вже 10 років, зараз емність за тестером 79%. Правда їздив мало і ставив на зарядку до ~10 раз на рік - якщо машина не 2 неділі стояла і в зимку 2022-2023 користувався для живлення світлодиондних лент (заряд майже щодня). У томуж 2022 вкінці купим нову VARTA D47 для підстраховки. Зараз вона на машини, а стара 10-чна - як батарея ДБЖ.
Все круто. Тільки тестер показує не ємність. А співвідношення заданих пускових струмів від отриманих. І то не точно бо там ще багато чого на ці показники впливає. Але 10 років це прям солідно.
Дуже технічне відео, з увагою до леталей. Цікаво ще дізнатись про акумулятори Exide, чи не почали вони економити. Бо я вже Варту викинув після півтора роки експлуатації, а тепер купив Exide. Ну моливо проблема не в самому акумуляторі, а в принципу заряду на автомобілі з контролем струму заряду. Бр коли поставив Exide EFB, то напруга бороової мережі 14.4 В, а при щвичайному Варта іноді навіть 12.5В було при заведеній машині
Спасибо, Денис, за интересное, как всегда, видео. Объединение каналов пошло на пользу, видео стали появляться чаще. Привет Александру! Возникли вопросы. 1. Пластины в пакетах деформированы (изогнуты). Чем можно это объяснить? Использование высоких токов? Или неплотностью посадки пластин в банках? Или ..... . 2. При одинаковых этикеточных характеристиках акб (ёмкость, пусковой ток) общая толщина пластин и общая площадь пластин отличаются. Неужели бОльшее количество электролита в D47 уравнивает показатели? Или другая причина?
Доброго дня. Дякуємо що дивитесь) 1. Як би не розмістити пластини щільно чи не дуже іх стійкість та жорсткість не зміниться допоки на це нічого не впливає. Тобто прикладаючи велике навантаження ми зможемо за певних умов спричинити деформацію решітки. Тобто якщо припустити що акб експлуатувалась не у повністю зарядженому стані то жорсткість пластин буде послаблена і тому систематично при навантаженнях стартера пластини під впливом високого струму можуть з часом піддаватись деформації. Тим більше ви бачите їх товщину, в ЕФБ та агм батареях рідко зустрічаються криві пластини 2. Не думаю що кількість електроліту істотно вплине на пускові характеристики та ємність батареї. Та й обєм не буде сильно відрізнятись якщо задатись ціллю замеряти обидва корпуси. Ємнісь все ж буде залежати саме від кількості пластин та їх загальної площі і глибини та пористості пасти. Так як відмінність, судячи з замірів, не дуже велика то припускаю що і різниця в батареях також була, і по показникам ємності становила на нових батареях не більше ніж 2-3 ампер-години. Навіть провести експеримент і з однієї партії розрядити 5 однакових акумуляторів то ми отримаємо 5 дещо відмінних один від одного результатів. Мабуть легше в такому випадку узагальнити дані та виготовити етикетки номіналом 60 ампер-годин та однаковими пусковими характеристиками. Якось так...
На мою думку це звичайний пристрій який може підзарядити справний акумулятор, більш складні задачі цей пристрій не може виконати. Із плюсів має довгі зручні кабелі та крокодили, 12/24 вольти теж іноді може знадобитись якщо є в запасі багато часу. Має режим блока живлення що явно плюс і на цьому все. Режим відновлення це звичайний режим заряду тільки відрізняється лиш тим що перших пару годин на батарею буде подаватись досить висока напруга щоб "розбудити" її тому як звичайні режими не будуть бачити акумулятор на якому менш ніж 7 вольт чи близько цього. Добре що є підтримуючий режим але густина набереться далеко не на кожному розрядженому акб. Ціна відповідна назві, більше додати нічого)
Цікаво, наочно та майже научно. Тепер мені цікаво чим же краще бо дорожче модель D39, яка в мене була з лінійки SilverDynamics. Вона на 2012 була найдорожчим з можливих до AGM. І так, це була найкраща батарея з усіх за увесь час.
Ну "научно" то ви вже загнули) А так то з досвіду лінійка Silver у Varta дійсно непогані. Покищо не заглядали їм в середину. Але з ваги вже видно що вони тяжчі. І по гарантії повертаються рідше. Виробник явно вклав в них більше доробок. Звідси і ціна вища. І по коду країни виробництва вказаних на акумуляторах частіше трапляються інші країни замість Чехії.
Це один і той самий акумулятор який виробляють на одному і тому самому заводі по одній технології. Вони однакові як брати близнюки. Тільки одного назвали Варта. А іншого Бош.
@@akb.kramnyca дякую, чомусь так і думав. Бош S5 в мене вже другий, попередній відпрацював 11 років з самого початку була одна проблемна банка, вона при зарядці ніколи не могла закипіти, так і промучився з ним. Декілька разів здихав у самий непідходящий момент. Більше половини з цих 11 років ємність була нижчою 15А/год, хоча сам АКБ був на 62А/год вроді, але автомобіль він заводив дуже бодро навіть з такою низькою ємністью і навіть в мороз. Зваживши всі за і проти купив слідуючий АКБ точно такий самий Silver S5, і вже 4-ий чи 5-ий рік тільки радує, ні разу не підвів. Думаю і на тракторця собі такий брати.
@@akb.kramnyca ще згадав одну немало важну деталь, при покупці першого S5 напруга на ньому була 12.3В, навіть після заряджання спочатку до 14В, потім до 15В пізніше пробував до 16.2В невеликим током, після від'єднання зарядного пристрою напруга ненадовго залишалась 12,4-12.5В, через пару годин стабілізувалась 12,3В і така вона була всі 11 років((
Довгий час виробляла американська компанія Johnson Controls. У відео на фото акумуляторів (то старі фото) на етикетках знизу праворуч їх логотип набитий. Зараз компанія Clarios. Заводів у них багато, в різних країнах. На акумуляторах в коді вказано в якій країні вироблено. В Україну більшість з Чехії потрапляє. Але трапляються і інші країни. Треба просто шукати в коді потрібну країну.
Також звернув на це увагу. Шкода що у відео цей момент не розібрали більш детально. На мою думку, про резервуари для шламу виробник думав найменше, якщо взагалі думав))Не в той час живемо і не того типу/призначення батарея. Ймовірніше всього таке дно - наслідок адаптації стандарних пластин до високого корпусу.
Відстійники для шлама були в старих ебонітових акб, там де навіть пластини не обгортались в сепаратори а просто розділялись перетинками одна від одної. В сучасних акб пластини буквально лежать на дні. То певно конструктивні особливості корпуса або як вірно підмітив Blackened🤘адаптація. Одне знаю точно, можна лише гадати.
Ну дивіться. Це було припущення. Але давайте подумаємо. Всередині акумулятори це не квадратні коробки з рівними стінками. Там є перетинки і нерівності на дні. І навіть знаючи зовнішні розміри при цих факторах і різній товщині стінок буде важко виміряти внутрішній об'єм точно. Крім того в акб 2013 року більше пластин, а значить вони забрали об'єм. Відповідно в акб 2019 року всередині більше місця і електроліту більше. Це припущення стосувалося конкретно даного випадку а не всіх подібних акб.
Дякую.
Чекаю на перероблене відео з розпилом Форсе.)
Подякували. Відео про форс ефб буде трохи пізніше, бо з'явилось пару думок які потребують часу.
@@akb.kramnyca Заінтригували, дуже чекаемо )
👍
Вподобайка 💯%
👍
Не знаю навіщо я це подивився ))
Але відео інформативне.
Дякуємо)
Спасибо за качественное видео и материал ❤
Крутий нік нейм, мірмідонець)) і вам дякуємо!
@@akb.kramnyca да благодарю , он изначально с ошибкой е написано ибо только образованные люди знают о сыне Пелея)) так и фильтруем людей ))
Помилки то не так страшно, головне що суть зрозуміла)
Дякую
І вам дякуємо за перегляд!
У мене VARTA D47, вже 10 років, зараз емність за тестером 79%. Правда їздив мало і ставив на зарядку до ~10 раз на рік - якщо машина не 2 неділі стояла і в зимку 2022-2023 користувався для живлення світлодиондних лент (заряд майже щодня). У томуж 2022 вкінці купим нову VARTA D47 для підстраховки. Зараз вона на машини, а стара 10-чна - як батарея ДБЖ.
Все круто. Тільки тестер показує не ємність. А співвідношення заданих пускових струмів від отриманих. І то не точно бо там ще багато чого на ці показники впливає. Але 10 років це прям солідно.
Не "акамулятор", а акУмулятор😉
Дякую за український вміст!
І як ви це розчули)
@@akb.kramnyca вушками😌🤭😏🌝
😁😁😁
Кумулятор
@@Sebastian_Bareyro гурки
Дуже технічне відео, з увагою до леталей. Цікаво ще дізнатись про акумулятори Exide, чи не почали вони економити. Бо я вже Варту викинув після півтора роки експлуатації, а тепер купив Exide. Ну моливо проблема не в самому акумуляторі, а в принципу заряду на автомобілі з контролем струму заряду. Бр коли поставив Exide EFB, то напруга бороової мережі 14.4 В, а при щвичайному Варта іноді навіть 12.5В було при заведеній машині
Є відео про Ексайд 72 Преміум на каналі topmax avto. Чи перекочує воно сюди поки невідомо, але на даний час можете пошукати там.
@@akb.kramnyca Дякую
👍
Спасибо, Денис, за интересное, как всегда, видео. Объединение каналов пошло на пользу, видео стали появляться чаще. Привет Александру!
Возникли вопросы.
1. Пластины в пакетах деформированы (изогнуты). Чем можно это объяснить? Использование высоких токов? Или неплотностью посадки пластин в банках? Или ..... .
2. При одинаковых этикеточных характеристиках акб (ёмкость, пусковой ток) общая толщина пластин и общая площадь пластин отличаются. Неужели бОльшее количество электролита в D47 уравнивает показатели? Или другая причина?
Доброго дня. Дякуємо що дивитесь)
1. Як би не розмістити пластини щільно чи не дуже іх стійкість та жорсткість не зміниться допоки на це нічого не впливає. Тобто прикладаючи велике навантаження ми зможемо за певних умов спричинити деформацію решітки. Тобто якщо припустити що акб експлуатувалась не у повністю зарядженому стані то жорсткість пластин буде послаблена і тому систематично при навантаженнях стартера пластини під впливом високого струму можуть з часом піддаватись деформації. Тим більше ви бачите їх товщину, в ЕФБ та агм батареях рідко зустрічаються криві пластини
2. Не думаю що кількість електроліту істотно вплине на пускові характеристики та ємність батареї. Та й обєм не буде сильно відрізнятись якщо задатись ціллю замеряти обидва корпуси. Ємнісь все ж буде залежати саме від кількості пластин та їх загальної площі і глибини та пористості пасти. Так як відмінність, судячи з замірів, не дуже велика то припускаю що і різниця в батареях також була, і по показникам ємності становила на нових батареях не більше ніж 2-3 ампер-години. Навіть провести експеримент і з однієї партії розрядити 5 однакових акумуляторів то ми отримаємо 5 дещо відмінних один від одного результатів. Мабуть легше в такому випадку узагальнити дані та виготовити етикетки номіналом 60 ампер-годин та однаковими пусковими характеристиками. Якось так...
@@akb.kramnyca Спасибо! Объяснение принимается! 👍
Как всегда Суперррр!!!👍👍👍💪🤝 Ещё бы увидеть внутриности Топла -- Мутлу- Платинум-Фиам
Там ще багато чого в заготовках є. Дочекаєтесь))
Хтось в дитинстві курочив радянські акумулятори? Памятаєте якого розміру там були пластини? А були вони вдвічи вищі за пластини із сучасного гімна!
Те гімно і року не витримувало, особливо коли кооператори почали виробляти.
Ну не вдвічи вищі... Точний розмір пластин в ебонітовому акб 14,5х12см. А от товщина дійсно була солідною.
Вподобайка 💯%!
А що ви скажете на рахунок зарядного пристрою Bosh C7?
А також, яка ваша думка стосовно його режиму відновлення аккумулятора?
На мою думку це звичайний пристрій який може підзарядити справний акумулятор, більш складні задачі цей пристрій не може виконати. Із плюсів має довгі зручні кабелі та крокодили, 12/24 вольти теж іноді може знадобитись якщо є в запасі багато часу. Має режим блока живлення що явно плюс і на цьому все. Режим відновлення це звичайний режим заряду тільки відрізняється лиш тим що перших пару годин на батарею буде подаватись досить висока напруга щоб "розбудити" її тому як звичайні режими не будуть бачити акумулятор на якому менш ніж 7 вольт чи близько цього. Добре що є підтримуючий режим але густина набереться далеко не на кожному розрядженому акб. Ціна відповідна назві, більше додати нічого)
цікаво що в Topla :)
Стоїть 65ка, ще не потрапила під пилку...
@@akb.kramnyca чекаємо 👐
Цікаво, наочно та майже научно. Тепер мені цікаво чим же краще бо дорожче модель D39, яка в мене була з лінійки SilverDynamics. Вона на 2012 була найдорожчим з можливих до AGM. І так, це була найкраща батарея з усіх за увесь час.
Ну "научно" то ви вже загнули) А так то з досвіду лінійка Silver у Varta дійсно непогані. Покищо не заглядали їм в середину. Але з ваги вже видно що вони тяжчі. І по гарантії повертаються рідше. Виробник явно вклав в них більше доробок. Звідси і ціна вища. І по коду країни виробництва вказаних на акумуляторах частіше трапляються інші країни замість Чехії.
👍
🤝
Що краще Silver Varta чи S5 Bosch?
Це один і той самий акумулятор який виробляють на одному і тому самому заводі по одній технології. Вони однакові як брати близнюки. Тільки одного назвали Варта. А іншого Бош.
@@akb.kramnyca дякую, чомусь так і думав. Бош S5 в мене вже другий, попередній відпрацював 11 років з самого початку була одна проблемна банка, вона при зарядці ніколи не могла закипіти, так і промучився з ним. Декілька разів здихав у самий непідходящий момент. Більше половини з цих 11 років ємність була нижчою 15А/год, хоча сам АКБ був на 62А/год вроді, але автомобіль він заводив дуже бодро навіть з такою низькою ємністью і навіть в мороз. Зваживши всі за і проти купив слідуючий АКБ точно такий самий Silver S5, і вже 4-ий чи 5-ий рік тільки радує, ні разу не підвів. Думаю і на тракторця собі такий брати.
👍
@@akb.kramnyca ще згадав одну немало важну деталь, при покупці першого S5 напруга на ньому була 12.3В, навіть після заряджання спочатку до 14В, потім до 15В пізніше пробував до 16.2В невеликим током, після від'єднання зарядного пристрою напруга ненадовго залишалась 12,4-12.5В, через пару годин стабілізувалась 12,3В і така вона була всі 11 років((
А розмір клем 🤔🤔🤔
А що з розміром клем?
Дякую за цікаве відео! Хто виробник ціх акумуляторів, і є у нас у продажу акумулятори виробництва Іспанія?
здається Lucas виготовлені в Іспаніі
А чого про Lucas згадали? То акумуляторі ближче до Exide.
Довгий час виробляла американська компанія Johnson Controls. У відео на фото акумуляторів (то старі фото) на етикетках знизу праворуч їх логотип набитий. Зараз компанія Clarios. Заводів у них багато, в різних країнах. На акумуляторах в коді вказано в якій країні вироблено. В Україну більшість з Чехії потрапляє. Але трапляються і інші країни. Треба просто шукати в коді потрібну країну.
Перший
Це факт)
@@akb.kramnyca мазафакт👍
🤘
Какое интересное дно у азиатки на 5:23. А посередине дна проходит тоннель. Это отстойник для шлама ?
Також звернув на це увагу. Шкода що у відео цей момент не розібрали більш детально. На мою думку, про резервуари для шламу виробник думав найменше, якщо взагалі думав))Не в той час живемо і не того типу/призначення батарея. Ймовірніше всього таке дно - наслідок адаптації стандарних пластин до високого корпусу.
@@Blackened-h7n благодарю за разъяснение. Вполне возможно, адаптация.
Відстійники для шлама були в старих ебонітових акб, там де навіть пластини не обгортались в сепаратори а просто розділялись перетинками одна від одної. В сучасних акб пластини буквально лежать на дні. То певно конструктивні особливості корпуса або як вірно підмітив Blackened🤘адаптація. Одне знаю точно, можна лише гадати.
@@akb.kramnyca 🤝
@@akb.kramnyca🤝🤘
Цікава заява про вищий акум а отже і електроліту більше, хіба збільшення ширини евро акума не вирівнює обʼєм рідини?
Ну дивіться. Це було припущення. Але давайте подумаємо. Всередині акумулятори це не квадратні коробки з рівними стінками. Там є перетинки і нерівності на дні. І навіть знаючи зовнішні розміри при цих факторах і різній товщині стінок буде важко виміряти внутрішній об'єм точно. Крім того в акб 2013 року більше пластин, а значить вони забрали об'єм. Відповідно в акб 2019 року всередині більше місця і електроліту більше. Це припущення стосувалося конкретно даного випадку а не всіх подібних акб.