Proč se odpojují a ulétávají drony

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 52

  • @schotek
    @schotek  7 ปีที่แล้ว +4

    Jen pro upřesnění: popisovaný problém / jev není jediný, který způsobuje odpojování signálu v zdánlivě bezproblémovém prostředí. Je však jeden z možných a myslím, že není zle o něm vědět...

    •  6 ปีที่แล้ว

      Vladislav Janecek co máš za školu?

    • @Grizly608
      @Grizly608 6 ปีที่แล้ว +1

      Potřeboval bych pomoct mám drona dobře litá ale nikdy nereaguje na tlačítko dozadu jako ke mě je oděné 4 metry reaguje na všechny tlačítka ale ke mě se vrátit nechce na to nereaguje a to jsem na poli bez prekazek

    • @troycase1833
      @troycase1833 3 ปีที่แล้ว

      dont know if you guys gives a shit but if you are stoned like me during the covid times then you can stream pretty much all of the latest series on Instaflixxer. Have been binge watching with my gf for the last couple of months =)

    • @kylanconrad1226
      @kylanconrad1226 3 ปีที่แล้ว

      @Troy Case definitely, have been using instaflixxer for years myself :D

  • @РадекПруча
    @РадекПруча 4 ปีที่แล้ว

    Dobrý den. Chtěl jsem se zaptat jestli nevíte jestli bude fungovat ovladač z Phantoma 3 pro na Phantoma 3 4k. Díky za odpověď.

  • @davidstoklas6773
    @davidstoklas6773 7 ปีที่แล้ว +2

    Super poučné video. Natáčím v takových podmínkách docela často, tak budu na to vždy před vzletem myslet. Signál se mi odpojil zatím jen jednou, ale to jsem zaletěl dost za horizont. Začalo se dít přesně to jak popisujete. Ztráta video signálu a pak řídicího, dron se začal bezpečně vracet, poté signály naskočily a převzal jsem řízení. Budu rád za další taková videa s rady, tipy atd. Ať se daří :)

  • @Aic369
    @Aic369 2 ปีที่แล้ว

    Děkuji za poučné video, budu na to myslet při létání.

  • @fototykvart3755
    @fototykvart3755 6 ปีที่แล้ว

    Super video, diky moc. Jak tedy co nejlépe nastavit antény u Phantoma 4?

  • @discostue1448
    @discostue1448 4 ปีที่แล้ว

    Chci se zeptat jak to pak funguje u FPV dronů a kterými ve videích lítají do budov, mezi stromy a tak, podle tohohle videa by měl ztratit signál úplně pokud to dobře chápu, předem díky za odpověď

    • @schotek
      @schotek  4 ปีที่แล้ว

      FPV drony používají analogovy přenos signalu, takze jde tevhnologicky o úplně něco jiného...

    • @discostue1448
      @discostue1448 4 ปีที่แล้ว

      @@schotek jo tak, díky za odpověď

  • @mariostasak
    @mariostasak 7 ปีที่แล้ว

    Super. Tak toto je veľmi užitočná informácia. Vďaka.

  • @sila.slov_
    @sila.slov_ 6 ปีที่แล้ว

    kebyže si chcem kupit drona mavic pro tak sa mi vlastne bude rusit signal aaa este som sa chcel spytat ze ci ma dji technologiu ze ma vyhradene zony letu?

  • @vichpetr1272
    @vichpetr1272 5 ปีที่แล้ว

    Hi pane Janečku, rád bych věděl, když si nastavím 5GHz jak se změní možnosti ztráty signálu. Také mám paraboly na vysílači. Samozřejmně lítám na dohled. Díky Petr

  • @videostudioajkinoreklama1769
    @videostudioajkinoreklama1769 7 ปีที่แล้ว +1

    Zajímají mne možnosti zesílení signálu pomocí parabolických reflektorů.Děkuji.Andrýsek

  • @PaskonikGAMESS
    @PaskonikGAMESS 7 ปีที่แล้ว +8

    Vláďo, nechci do toho kecat, video je super, ale bylo by dobré zdůraznit, že jde o drony, které jdou po WiFi. Lightbridge a OcuSync ( Mavic a od P3A v podstatě tyto skutečnosti nezajímají. Ne že by signály procházely jako nůž máslem čímkoliv na velké vzdálenosti jsou pochopitelně na leccos alergické také nicméně projdou skutečně až šokujícím způsobem stavbou. Nemám náladu se tu s někým dohadovat na téma "FPV NESMÍŠ MUSÍŠ NA DOHLED" ale na 3.8 km pohodlně zalétl ZA hrad zmíněná zóna byla přerušena ze 100% a pohodlně příjmal signál řídící i brazový - jak víš lightbridge nese oba na jedné frekvenci a při zeslabení signálu ubírá HD videu a posiluje řídící signál. Ještě kdyz mne dálkové lety loni bavily vyzkoušel jsem leccos i let pod horizont a nechápal kudy se tam lghtbridge dostane. U OcuSync to je ještě šílenější signál se přeneseně odráží od terénu a připomíná spíše tekoucí vodu. Nicméně tím nikomu neradím aby létal bůhvíkam. Ale kdybys viděl jak sedím v dome se zdmi 120 cm a kamarád JDE 200 m daleko než se signál zeslabí natolik že vizuál přestane mít snesitelnou latenci asi bys nevěřil. Stejně tak lety za lesík který má 150 m v průměru a stroj je pod jeho úrovní tedy signál prochází kompletní skrze něj a dron je ještě 300 metrů za ním a já 300 m od lesíka. Ale Standardů a WiFi mašin obecně to platí.

    • @schotek
      @schotek  7 ปีที่แล้ว +1

      Právěže zajímají - Spark, který je levný a obrovsky se rozšiřuje, je Wi-Fi-based a současně je na narušení zóny hodně náchylný, rozhodně více, než byla třeba P3S...

  • @Mezihorak
    @Mezihorak 6 ปีที่แล้ว

    Pane Janecku, chtělo by to zopakovat si "majakovou" rovnici. Samozřejmě, těch vlivů na dosah je vice, zapomněl jsem na útlum prostředí (stromy a pod.), vlnová delka, typ přenosu, přenosový protokol a některých další činitele, ale nemá zde cenu zabihat příliš do podrobností.
    S pozdravem
    JM.
    Ja

  • @lukaszelinko5598
    @lukaszelinko5598 7 ปีที่แล้ว

    Ovlivnuje tu zonu i pocasi? Napriklad vetsi vlhkost apod?

    • @schotek
      @schotek  7 ปีที่แล้ว

      Zónu moc ne, dosah hodně. Jde o to, že voda dokonale ruší 2,4 GHz pásmo (molekuly vody v podstatě zcela absorbují vlny na této frekvenci a převádějí je v teplo - stejný princip, díky kterému funguje mikrovlnná trouba). Tedy pokud mrholí nebo je mlha = obrovské množství kapiček vody, z nich každá pohlcuje signál a tedy v takové mlze může signál vypadnout daleko dříve, než za hezkého počasí...

    • @lukaszelinko5598
      @lukaszelinko5598 7 ปีที่แล้ว

      Diky moc, myslel jsem si to :o) akorát detaily mi chyběli. diky

  • @NoNameCB
    @NoNameCB 7 ปีที่แล้ว

    A toto platí vždy a u všech dronů? Měl jsem půjčeného Mavica pro a hned jako první let jsem letěl mimo jakoukoliv viditelnost (prase, já vím) - seděl jsem na dvorku a všude kolem barák... Každopádně Mavic fungoval, jen se po čase začal kostičkovat obraz a odpojovat se - hned se ale připojil a fungoval dál. Děkuji za vysvětlení :)

    • @schotek
      @schotek  7 ปีที่แล้ว

      Platí to především u dronů používajících pro přenos Wi-Fi signál - P3S, Spark, Bebop, apod. U strojů používajících Ocusync je použito jiné kódování a není to tak dramatické, respektive je to daleko více odolné...

  • @topr007
    @topr007 4 ปีที่แล้ว

    Moderní vysílače mají dvě antény a pracují i s odrazy od prostředí. Samozřejmě se vzrůstající frekvencí nosné víc a víc platí - nevidím vysílač= neslyším vysílač.

  • @4exa
    @4exa 7 ปีที่แล้ว +2

    Bylo to zajimave. Zkus jeste natocit jedno video, kde muzes dat nejake rady jak se vyhnout temto chybam. Napriklad, ze zvedneme drona o 10 metru atd. Treba to jeste nekomu pomuze. Diky.

    • @schotek
      @schotek  7 ปีที่แล้ว

      Díky za tip, pokusím se připravit...

  • @Mezihorak
    @Mezihorak 6 ปีที่แล้ว

    Jako obyčejné všechno je jinak. Je to všechno zjednodušené až k nsmyslu. Nasledkem Fresnelova efektu se vysvětluje šíření vln za překážky. Takže dosah a spolehlivý přenos závisí na směrových charakteristikách anten na ovladači a na dronu , na výkonu vysílačů a citlivosti přijímačů na obou stranách a na intenzitě signálů za překážkou. Žádný Fresnelluv "burst" vlastně neexistuje.

  • @dronarena
    @dronarena 6 ปีที่แล้ว

    Možnože pre niektoré spojenia toto platí, ale súčasne najviac rozšírené drony od Dji sú schopné letieť aj za roh budovy bez toho že by som ho videl. Samozrejme toto moc nedoporučujem, ale ak Vám čiastočne zabehne za budovu, napríklad pri klesaní klesnete viac, lebo pozerate na monitor, tak sa obvykle moc nedeje. Takže pri súčasných technológiách toto asi moc neplatí. No môžem ale zasa povedať, že sa mi na Phantom 4 PRO stáva, tteda hlavne v meste, že stratí signál už pri 300m aj keď je priamo viditeľný bez prekážky, ale toto prisudzujem rušeniu BTS staníc.

  • @tublos1
    @tublos1 7 ปีที่แล้ว

    Je také dobré vědět, že záleží na postavení antény, která se má v podstatě dát kolmo vzhůru, nebo do boku, ne jako když se používaly teleskopické pruty na MHz a směřovaly dopředu, anténa má největší signál řeknu - li to ve 3D jako když vezmeme pneumatiku např. od motorky, anténa je ta osa a signál výplet kola s pláštěm.

    • @schotek
      @schotek  7 ปีที่แล้ว +1

      Tohle mi přijde jak zcela naprosto jasné a elementární :) Ale mohl bych to zpracovat, to je fakt...

    • @tublos1
      @tublos1 7 ปีที่แล้ว

      Ten kdo s ničím nikdy nalítal ten ani neví jak se chovat podle kodexu pilota něčeho / nebo modeláře a o tom to je, jen více takových osvětových videí, fandím vám. Lítám větroně ale o Sparkovi uvažuji pro natáčení klidných záběrů tam kde s érem nepřistanu, protože to na knoflík nezmáknu. :-)

  • @Majklrapid
    @Majklrapid 5 ปีที่แล้ว

    A co tak může za to že mi ten hajzlík letěl pryč a vůbec se mi nechtělo vrátit, prostě letěl a nereagoval. Bylo to na poli všude prostor nikde ani tráva široko daleko a stejně se asi ztratil signál a musel jsem za ním utíkat a dlouho hledat :) nakonec jsem ho našel :)

  • @Roman-yc2qv
    @Roman-yc2qv 5 ปีที่แล้ว

    Super video zase jsem chytřejší....

  • @11343756
    @11343756 7 ปีที่แล้ว

    Ono je to ještě mnohem složitější. Odrazy od překážek jsou fázově posunuté, způsobují odečítání signálu, tím krátkodobé výpadky a je tam mnoho dalších věcí. Toto by bylo příliš jednoduché. Kmitny, uzly, maxima, minima a jiné. Uvědomte si, že antény jsou v podstatě všesměrové. Což jinak nejde, ale je to ten nejhorší stav. Podobně se chovají třeba bezdrátové mikrofony. Mně krátké poruchy nevadí. Video se nahrává do karty v letadle (zde výpadky nejsou) a signálová cesta do telefonu je samostatná. Slouží jen jako náhled. Stejně se jen na FPV létat nesmí. Model musím pořád vidět. Mně se ještě nikdy nestalo, že by se začal vracet. Mám nastaveno při ztrátě signálu visení a mohu jej kdykoliv převzít znovu. Automatický Fail Safe se aktivuje až při dosažení prvního varování poklesu baterie na 30% (tovární nastavení). Já jsem toto ještě řešit nemusel. Mám P3A.

    • @schotek
      @schotek  7 ปีที่แล้ว

      Luboš Sušil Ano, není to komplexní, snažil jsem se ukázat a vysvětlit jeden z možných důvodů takového chování a rozumně srozumitelně jej podat :) Ano, mě dron taky nikdy neuletěl a ani se o to nepokusil. Ale v dronařských skupinách na FB se úlet a bezdůvodné odpojování řeší téměř každý den...

  • @aaondrejovsky4137
    @aaondrejovsky4137 5 ปีที่แล้ว +1

    není to Frenelova zóna, ale FRESNELOVA
    a ten řez je spíš kruh a ne válec, takže kdž už tam tu redundantní informaci máš, tak si ji oprav, ať nejsi za blba

    • @milosmenzl8681
      @milosmenzl8681 4 ปีที่แล้ว

      Je to fresnelova zona, ale čte se to frenelova!!!! Řez je opravdu kruh, válec je těleso.

    • @aaondrejovsky4137
      @aaondrejovsky4137 4 ปีที่แล้ว

      @@milosmenzl8681 děkuju za potvrzení

    • @milosmenzl8681
      @milosmenzl8681 4 ปีที่แล้ว

      @@aaondrejovsky4137, učil jsem se to před 50ti lety ve VF technice. Dobrá osvěta.

  • @MrZabijakzraloku
    @MrZabijakzraloku 6 ปีที่แล้ว +11

    Věc která by šla říct ve dvou větách na 11 minut

    • @schotek
      @schotek  6 ปีที่แล้ว

      MrZabijakzraloku Tak nikdo nejsme dokonalý...

    • @aaondrejovsky4137
      @aaondrejovsky4137 5 ปีที่แล้ว

      @@schotek podívej se někdy na televizní zpravodajství, reportáže tam trvají minutu !
      zajímavý info, který si zabil nudnou formou zpracování

    • @DreamDigital
      @DreamDigital 3 ปีที่แล้ว

      @@aaondrejovsky4137 ty si to zase zabil svym komentem.
      Kdyz se snazim neco vysvetlit a chci si byt jist ze nereknu hloupost a ze to dojde kazdemu tak je lepsi informaci nekolikrat zopakovat a ukazat ji na nekolika pripadech. Dokonce je nekdy dobre i vysvetlit proc tento jev vznika.
      Lidi kterym staci stroha poucka ze kdyz A tak B se pak ridi pouckami ktere bud mohou byt mylne a nebo nemusi fungovat ve vsech pripadech a tudiz dotycny ma sice pocit ze se neco naucil ale ve skutecnosti to neumi vubec aplikovat v realu protoze tomu vlastne vubec nerozumi.

  • @DJIcinematic86
    @DJIcinematic86 5 ปีที่แล้ว

    Divný je ze mi phantom 3 neletel ani jednou..... Divný no.😉

  • @danko30
    @danko30 7 ปีที่แล้ว

    Díky za vysvětlení :)

  • @hibo.333
    @hibo.333 6 ปีที่แล้ว

    tak funguje INFRALED!!!!!!

  • @svatebnividealeteckevideaa9716
    @svatebnividealeteckevideaa9716 7 ปีที่แล้ว

    :) super

  • @jeans_dj
    @jeans_dj 6 ปีที่แล้ว +1

    Einstein

  • @vlastimilkoutecky9519
    @vlastimilkoutecky9519 5 ปีที่แล้ว

    Mám vysílačku. Vždy když vidím drona, tak pomocí close call funkce si zjistím frekvenci a pak zakličuji s 5w a drony padají jak švestky. Stalo se to mým koníčkem, tak jako pro někoho pouštění drona.

    • @schotek
      @schotek  5 ปีที่แล้ว

      Poškození cizí věci, sazba až dva roky odnětí svobody :)

    • @jozefs8219
      @jozefs8219 4 ปีที่แล้ว

      Vlastimil Koutecky : hrdina!