Стріляю з дитинства, починав із самопалів і саморобних "мєлкашів", приходилося замість шроту використовувати рубану проволку і рубані гвозді, а перші кулі відливав у пробку з різьбою поміщену у блюдце з водою. Получалась куля з різьбою, та ще й з отвором, у який після обробки свердлом вкидався стальний шарик, який і забезпечував фрагментацію, хоча я на той час такого вумного слова і не знав, але уже дещо чув про закон інерції. На своїх ровесників які не любили і не цікавилися зброєю я дивився як на трішки хворих та неповноцінних, з віком щоправда перестав. Тому авторам відео респект і повага, молодці. Кому замало компетентності чи інформативності, то майте на увазі, що є велика кількість людей, які взагалі нічого не знають у цій сфері і їм корисна будь-яка інформація. Хто бажає, може шукати далі більш детально.
Про підплавлення свинцю-люта маячня,навіть свинцеві кулі без оболонки не встигають розплавитись,тому що акт пострілу триває мільйонні долі секунди. Другий сумнівний тезіс - надлишкова бронебійність воєнних куль. Сталеве осердя в таких кулях робиться для економії кольорових металів(свинцю) та ніяк не робить кулю бронебійною.Їх заборонили для цивільного користування щоб посполиті не купляли пизжені набої.Бронебійним елементом бойової кулі є сєрдєчнік з надтвердого сплаву,не носік,ця масивна деталь знаходиться під оболонкою кулі,а її бронебійність вказується коліром носіка та позначкою на ящику(чорний як в срср)Отвір кули заливається полімером для покращення аеродинамічних властивостей кулі.а не для розкриття,для цього використовуються металеві клиновидні заглушки. Експансивні та кулі,що руйнуються -дві принципово різні конструкції.Куля Ширінського-Шихматова не відноситься до експансивних ,вона за задумом князя Ш-Ш мусить фрагментуватися на чотири пелюстки ,яки передадуть енергію цілі та суцільне дно,яке не деформуючись повинне проникнути щонадалі.Головне завдання експансивних куль та основний їх парадокс- баланс між розкриттям та недопущенням фрагментації,тому більша частина експансивок має дуже невелику дієву відстань ,тому що з падінням швидкості вона не деформується ,а якщо швидкість завелика-часто фрагментується що шкодить проникненню кулі. Існують дорогі кулі з двокамерною оболонкою ,яка перешкоджає руйнуванню задній частини. Втомився писати... не все так просто з кулями.
@@sealdriver71 із формату відео мало бути зрозуміло, що інформація подається максимально спрощено. Свинець не плавиться, а розмивається через високий тиск і температуру. Особливо у набоях високого тиску. 300wm/nm, 338lm/nm та ін. Багато нюансів про сталь у кулях не розказано щоб не розтягувати хронометраж. Звичайно, що 7.62лпс і 5.45пс не бронебійні. Але конструкція кулі - тема іншого відео. Про військові набої взагалі дискутабельно. В наших широтах офіційно продавався певний час набій 5.56 55gn у гільзі з воєнними клеймами США. Він пройшов ліцензування завдяки тому, що має свинцеву кулю fmg.... де-в-чому ви праві. Просто ці питання дискутабельні. І з часом я їх розкриватиму глибше. Так що докопатись ще буде до чого)) але я вдячний вам за перегляд і за те що ви цікавитесь темою. Доки є такі як ви - читати коментарі буде цікаво.
@@ballistica_30 Про військові набої цікаво "дискутувати" з мусорами або в суді...Про "набої високого тиску" -кумедна маячня,граничний тиск за методикою SAAMI однаковий у 308він. та у 300Він Маг.- 430 та 440 Мра.Я не проти доступних форм .але вони мусять містити перевірені факти,а не власні висновки.
Експансивні кулі не працюють на броні тіки по м'ясу . Якщо виникають якісь питання - дивимось стандартні набої більш розвинених країн і читаємо їхні інструкції до використання. Сшанскькі гуманні копи і різні тактикульні тіпи носять із собою тіки кулі що розкриваються - бо вони мають менший шанс пробити ціль і вилітити позаду того що уражаємо ❤ якщо на мішені броня - юбка кулі і так і так відлітає а саме отвір буде пробивати серцевина . Єдиний варіант для армії - це стандартні бронепатрони , у кого око чітке - робимо дремелем отвори у носі супер маленькі але так щоб по центру ... Якщо не виходить то вивчайте анатомію і стріляйте туди де наступає габела - а саме : Пахові / інтимні зони , плечі - а саме нервові пучки ( див анатомію ) , великі кістки - хребет, таз , берцова ітд , артерії . Якщо вивчити на пам'ять зони ураження - у вас є шанс гасити підара декількома пострілами . Наприклад нервовий пучок на плечі мінусує всю руку повністю від плеча. Уразивши хребет - все нижче від зони ураження не працює . Колись дядько один тренер по карате таке казав - вище яєць ногою бьють або дурні або мастера спорту ... З дистанції стріляють завжди по центру мішені а не в голову , в голову стріляють або дурні або майтер спорту.
Доброго часу доби. Після виходу у відставку за станом здоров'я отримав дозвіл на зброю та придбав собі "Hatsan Sluggez R-p 12". Які набої краще підійдуть для підтримки навичок у тирі та які - для ураження біоцілей? І дякую за чудову роботу.
3:24 "Кожен зі шматочків має значно менше кінетичної енергії, ніж куля в цілому" - не правда, в момент розламування кінетична енергія усіх шматків буде трохи меншою, ніж була в кулі в цілому до моменту розламування. Більша експансія завдяки тому, що шматочки повертають + збільшують площу контакту.
@@alexb2614 ееее... будь-яка куля, спроектована за компоновкою G (від G1 і далі) мають центр тяжіння ближче до заду. Тобто будь-яка сучасна куля має зміщений назад центр мас. Єдині кулі, що мають центр маси попереду є гладкоствольні кулі ковпачкової форми (Лі, Жакан...) та оперені (полєва, гуаланді, практита та ін.) Тому для гвинтівок залежить передача енергії не через зміщення центру маси, а матеріалом і конмтрукцією. Буде м'яка - деформується. Буде ламка - фрагментужться. Буде тверда - дестабілізується. І хіба в останньому випадку зміщений центра мас матиме ефект.
@@nikitakhmelevskyi6257 да. Єто баллистический колпачок. Имеет 3 варианта применения. 1. Аэродинамика. 2. Безопасные пули для трубчатых магазинов как у винтовок Генри. 3. При попадании пластик вдавливается внутрь пули, раскрывая её носик аляповатой розочкой.
Автор, никто не отменял физику. E=mc2. Увеличение массы пули в два раза увеличивает джоули в два раза. Увеличение СКОРОСТИ в два раза увеличивает джоули в четыре раза. При попадании в тело пуля создаёт вокруг себя волну, которая в основном и создаёт разрушения. Очень хорошо ее видно на замедленной при попадании в баллист гели. Эту волну хорошо виднов этотм роликре на 3.20 В Африке охотились на большую пятерку с 6.5х55, потому что скорость большая. *Охотничьи патроны обычно создают больше урона, чем боевые, которые да, просто летят дальше, делая небольшую дырку.
Вобше за передачу енергії одному тілу від іншого важливий тип енергії, напрямок і швидкість руху, густина обох тіл та умови зустрічі, як то кут, тепмература та наявність перешкод. І "по факту". Блогер не заглиблювавсь, але ось йому парадокс, що виведе його дискурс за дужки балістики й ранознавства: до якого типу відносяться пустоносі кулі Хорнаді під 308? І ще питання, автор на свої очі бачив різницю від ран 5.5 нато/квд, похуй, і на відстані???
@@МаксимГречанюк-ы4с тобто треба було робити окреме відео про стрільбу в печінку, в ногу, в бронік 1го, 2го і т.д. класу, стрільбу в жирне пузо... я не зовсім уявляю як охопити цю тему ПОВНІСТЮ не перетворюючи відео на посередню мильну оперу. А "пустоносі кулі" не важливо, хорнаді, сіерра чи лапуа, це hollow point. Якщо ми говоримо саме про ті що у кадрі - то це HPBT. Hollow point, boat tail.
Загалом все правильно, але э нюанс. Можливо автор просто оговорився та FMJ (Full Metal Jacket) не є експансивною, від слова зовсім бо носик кулі повністю закритий оболонкою. Випадок з трьома кабанами навиліт ото саме FMJ. Вона може деформуватись при влучанні в міцну перешкоду але експансивності там не може бути апріорі. І так, не вся деформація є експансивністтю, це різні терміни і процеси. Експансивна куля розкривається грибочком, зберігає свою масу і збільшуючись в діаметрі передає цілі свою енергію. Класичний приклад SP/SN (Soft Point/Soft Nose відповідно) або кулі з контрольованою експансивністтю типу Partition, Accubond, Oryx, Evo тощо, їх існує дуже багато. У експансивних куль носик не вкритий оболонкою, може бути свинцевий, з експансивним отвором (Hollow Point) або балістичним кінцевиком що закриває цей отвір і працює клином що розриває оболонку при попаданні. Але і тут не все так шаблонно, є ще фрагментація (це коли куля розпадається на частини при попаданні в ціль). В будь якому разі автору дяка за роботу, тема досить обширна і складна тому оговорка не рахується, лайк
Я далекий від зброї, але думав, що використання експансивних куль - воєнний злочин. "Першою Гаазькою мирною конвенцією в 1899 році кулі, що розкриваються і деформуються, були заборонені для військового застосування."
@@Bogdan2i14 набої 303 брітіш, М855 та М118LR розриваючи русняві тушки теж пам'ятають про гаазькі конвенції. Як і русаки пам'ятають про них, коли виготовляють і використовують протипіхотні міни і хімію. МГП мовчить де війна бачить щось дійсно ефективне.
@@Bogdan2i14 загалом будь-яка куля передає енергію цілі. Але я уточню: заборонено використовувати кулі, конструкція яких спеціально створена для деформації чи фрагментації. А коли цей ефект є побочкою, то усім пофіг.
@@ballistica_30 пояснення в цілому - супер! Мене просто бентежить використання терміну експансивність, як міру передачі енергії. Можливо термін "зупиняюча сила" доречніший? Чи це не те саме?
@@Bogdan2i14 можливо. Але на початку відео я зазначив, що маю на увазі експансивність у широкому сенсі. По-друге, навряд люди б дивились відео з назвою "кулі із зупиняючою силою")))
Йохохо! Скажіть це кулі з набою S&B 180gn fmg коли виколупаєте її з поросячої тушки. І я не сказав що куля fmg експансивна. Сказано лише що вона, будучи з м'яким осердям, реалізує свою енергетику через деформацію. Я знов не правий?)))
@ballistica3113 я думаю ви помиляєтесь. Навіть мавіки повертались до мене з декількома кульовими від 5.45. Куля не встигає передати достатньо енергії. В планерах це ще важче, ще й можна зарезервувати/задублювати вузли і проводку.
Багато неточностей і інформації яка може ввести глядача в оману. Особливо в розділі нарізних куль. Фул Метал Джекет не експансивно куля! Запам'ятайте!.... Та багато іншого...
Неуважно слухаєте. Я кажу що є види експансивності. Такі як деформація та інші. І цивільні кулі fmg реалізують свою енергію саме через деформацію. Не пересмикуйте))))
Можу прислати тобі рентген рештків кулі в тілі. Хірург викинув осердя, тому калібр не знаю. Рубашка розлетілася на друзки та залишилася в тканинах м'язів.
Випадково зустірів відео. Дякую за годний контент українською
Інформація цікава та викладена доступно для розуміння.дякую
За пухнастого експерта в кадрі ставлю окремий лайк
Я спочатку подумав який модний капюшон на худі😂
Корисна інформація для цивільного.Дякую! Слава Україні!
Лайк та підписка, за те що просили в кінці роліка, коли можна оцінити зміст і є за що подякувати. Бажаю успіху Вашому каналу.👍
Щиро дякую. Тут як в ресторані. Спочатку спожив, потім заплатив. Тому просимо лайкати вкінці. Як мінімум, дякую що до кінця додивились.
Дуже цікаво!!!особливо стрілку теоретику)))😂
Не зупиняйтесь ,подача інформації зрозуміла і легко засвоюється! Дякую!🎉🎉🎉
Хороша інформація. Моя подяка😊
Коментар для підтримки, цього чудового та цікавого каналу❤
Інформативно, дякую 🫡
Фахова інформація -дякую.
Крутий ролик, дотепно і корисно 👍🔥
Контент винятковий, мені подобається 👍I liked 😊
Гарний контент, дякую
Дуже цікавий і корисний випуск
Лайк за те шо знімали відео на холоді)))
Лайк і підписка. Сподіваюсь, далі буде не гірше. Дякую.
😂😂😂 аеродинаміка помийного ведра! Дякую за годний контент! Like, підписка! З Новим Роком !
Лайк поставив підписався , оператору Лені привіт))))
Корисна інформація для цивільного .Лайк ,підписка. Дякую!🤗
Чудовий канал
Харош,давай про різноманіття бойових 5,56 це те що на актуалочці
Доки не відстріляю хоча б 5-7 видів - сенс шось розказувать?
Гарна помста оператора😂
Стріляю з дитинства, починав із самопалів і саморобних "мєлкашів", приходилося замість шроту використовувати рубану проволку і рубані гвозді, а перші кулі відливав у пробку з різьбою поміщену у блюдце з водою. Получалась куля з різьбою, та ще й з отвором, у який після обробки свердлом вкидався стальний шарик, який і забезпечував фрагментацію, хоча я на той час такого вумного слова і не знав, але уже дещо чув про закон інерції.
На своїх ровесників які не любили і не цікавилися зброєю я дивився як на трішки хворих та неповноцінних, з віком щоправда перестав.
Тому авторам відео респект і повага, молодці. Кому замало компетентності чи інформативності, то майте на увазі, що є велика кількість людей, які взагалі нічого не знають у цій сфері і їм корисна будь-яка інформація. Хто бажає, може шукати далі більш детально.
Інформативне відео. А котик взагалі супер! 😹👍
Чудове відео!
Випадково побачив в рекомендаціях, підписався!
Експансивний кіт - займає собою весь простір у місці знаходження
Про підплавлення свинцю-люта маячня,навіть свинцеві кулі без оболонки не встигають розплавитись,тому що акт пострілу триває мільйонні долі секунди. Другий сумнівний тезіс - надлишкова бронебійність воєнних куль. Сталеве осердя в таких кулях робиться для економії кольорових металів(свинцю) та ніяк не робить кулю бронебійною.Їх заборонили для цивільного користування щоб посполиті не купляли пизжені набої.Бронебійним елементом бойової кулі є сєрдєчнік з надтвердого сплаву,не носік,ця масивна деталь знаходиться під оболонкою кулі,а її бронебійність вказується коліром носіка та позначкою на ящику(чорний як в срср)Отвір кули заливається полімером для покращення аеродинамічних властивостей кулі.а не для розкриття,для цього використовуються металеві клиновидні заглушки. Експансивні та кулі,що руйнуються -дві принципово різні конструкції.Куля Ширінського-Шихматова не відноситься до експансивних ,вона за задумом князя Ш-Ш мусить фрагментуватися на чотири пелюстки ,яки передадуть енергію цілі та суцільне дно,яке не деформуючись повинне проникнути щонадалі.Головне завдання експансивних куль та основний їх парадокс- баланс між розкриттям та недопущенням фрагментації,тому більша частина експансивок має дуже невелику дієву відстань ,тому що з падінням швидкості вона не деформується ,а якщо швидкість завелика-часто фрагментується що шкодить проникненню кулі. Існують дорогі кулі з двокамерною оболонкою ,яка перешкоджає руйнуванню задній частини. Втомився писати... не все так просто з кулями.
@@sealdriver71 із формату відео мало бути зрозуміло, що інформація подається максимально спрощено. Свинець не плавиться, а розмивається через високий тиск і температуру. Особливо у набоях високого тиску. 300wm/nm, 338lm/nm та ін. Багато нюансів про сталь у кулях не розказано щоб не розтягувати хронометраж. Звичайно, що 7.62лпс і 5.45пс не бронебійні. Але конструкція кулі - тема іншого відео. Про військові набої взагалі дискутабельно. В наших широтах офіційно продавався певний час набій 5.56 55gn у гільзі з воєнними клеймами США. Він пройшов ліцензування завдяки тому, що має свинцеву кулю fmg.... де-в-чому ви праві. Просто ці питання дискутабельні. І з часом я їх розкриватиму глибше. Так що докопатись ще буде до чого)) але я вдячний вам за перегляд і за те що ви цікавитесь темою. Доки є такі як ви - читати коментарі буде цікаво.
@@ballistica_30 Про військові набої цікаво "дискутувати" з мусорами або в суді...Про "набої високого тиску" -кумедна маячня,граничний тиск за методикою SAAMI однаковий у 308він. та у 300Він Маг.- 430 та 440 Мра.Я не проти доступних форм .але вони мусять містити перевірені факти,а не власні висновки.
Дуже корисний відос. 👍
Чим?
оо як смачно❤
Плюси, давайте ще інфу 😊🇺🇦👍
Слава Україні. Героям слава. Хай квітне український TH-cam. 😊😅❤
Експансивні кулі не працюють на броні тіки по м'ясу . Якщо виникають якісь питання - дивимось стандартні набої більш розвинених країн і читаємо їхні інструкції до використання. Сшанскькі гуманні копи і різні тактикульні тіпи носять із собою тіки кулі що розкриваються - бо вони мають менший шанс пробити ціль і вилітити позаду того що уражаємо ❤ якщо на мішені броня - юбка кулі і так і так відлітає а саме отвір буде пробивати серцевина . Єдиний варіант для армії - це стандартні бронепатрони , у кого око чітке - робимо дремелем отвори у носі супер маленькі але так щоб по центру ... Якщо не виходить то вивчайте анатомію і стріляйте туди де наступає габела - а саме :
Пахові / інтимні зони , плечі - а саме нервові пучки ( див анатомію ) , великі кістки - хребет, таз , берцова ітд , артерії . Якщо вивчити на пам'ять зони ураження - у вас є шанс гасити підара декількома пострілами . Наприклад нервовий пучок на плечі мінусує всю руку повністю від плеча. Уразивши хребет - все нижче від зони ураження не працює . Колись дядько один тренер по карате таке казав - вище яєць ногою бьють або дурні або мастера спорту ... З дистанції стріляють завжди по центру мішені а не в голову , в голову стріляють або дурні або майтер спорту.
Гідний канал , підписка та лайк 👍👍👍
Доброго часу доби.
Після виходу у відставку за станом здоров'я отримав дозвіл на зброю та придбав собі "Hatsan Sluggez R-p 12".
Які набої краще підійдуть для підтримки навичок у тирі та які - для ураження біоцілей?
І дякую за чудову роботу.
Ваш стан здоров'я дозволяє витримувати віддачу, чи треба щось "м'якеньке"?
Оце контентік підїхав!
Ого, коросна інфа 💪
8:12 розкішна шапка, де таку дістали?
@@КоммерческаяНедвижимость-е9щ оператор монтажер підігнала. Можете її також постібати. У вас ще краща буде.
дякую за українську
Цікаво дякую .
3:24 "Кожен зі шматочків має значно менше кінетичної енергії, ніж куля в цілому" - не правда, в момент розламування кінетична енергія усіх шматків буде трохи меншою, ніж була в кулі в цілому до моменту розламування. Більша експансія завдяки тому, що шматочки повертають + збільшують площу контакту.
Цікава інформація. Заслуговує на увагу!
Кулі soft point роблять довшими для збільшення маси та енергії і, як наслідок БК, а не для аеродинаміки. Мені здається так.
Ви праві. Але про БК ми ще не розповідали. А у форматі "для чайників" спрощуємо максимально.
@@ballistica_30 FMJ не експансивні. SP і HP експансивніі.
Лол, чо ты несёшь
@@yuri_yakovenko22 з Вашим коментарем точно не сюди...
@@pipuotorvu9700 це Ви кому???
Я тепер зрозумів, про яку помсту оператора казали)))
Гарний ролік
ржачно. нічого нового але отримав задоволення.
Чотирилапому окатому асистентові окремий лайк, і не забудьте почастувати чимось смачненьким (тим, що він любить), і погладьте від мене по підгорлі.
Добре
Чудовий кіт😂
За кота отдельный лайк! Это не кот, а побратим! 💛💛💙💙
звичайні кулі ліуюють?
@@viacheslavmelnik888 Ллють? Лікують? Літають? Лютують?
*впритул і на відстані?
@@МаксимГречанюк-ы4с будь-ласка, більш зрозуміло сформулюйте питання.
розробникм деяких куль є окремий казан в пеклі.
Кулі зі зміщеним центром? Чи це не сюди? Чи їх не існує?
@@alexb2614 ееее... будь-яка куля, спроектована за компоновкою G (від G1 і далі) мають центр тяжіння ближче до заду. Тобто будь-яка сучасна куля має зміщений назад центр мас. Єдині кулі, що мають центр маси попереду є гладкоствольні кулі ковпачкової форми (Лі, Жакан...) та оперені (полєва, гуаланді, практита та ін.) Тому для гвинтівок залежить передача енергії не через зміщення центру маси, а матеріалом і конмтрукцією. Буде м'яка - деформується. Буде ламка - фрагментужться. Буде тверда - дестабілізується. І хіба в останньому випадку зміщений центра мас матиме ефект.
У вас на заставке летят не пкли, а патроны в сборе!?
@@Сергейсергей-б7й чат GPT не відрізняє кулю гільзу і набій. Навіть якщо постаратись йому це пояснити.
2:50 честно говоря не знаю как кусок пластика поможет раскрыться, но по идее он служит для улучшения баллистики пули
@@nikitakhmelevskyi6257 да. Єто баллистический колпачок. Имеет 3 варианта применения. 1. Аэродинамика. 2. Безопасные пули для трубчатых магазинов как у винтовок Генри. 3. При попадании пластик вдавливается внутрь пули, раскрывая её носик аляповатой розочкой.
Автор, никто не отменял физику. E=mc2. Увеличение массы пули в два раза увеличивает джоули в два раза. Увеличение СКОРОСТИ в два раза увеличивает джоули в четыре раза. При попадании в тело пуля создаёт вокруг себя волну, которая в основном и создаёт разрушения. Очень хорошо ее видно на замедленной при попадании в баллист гели. Эту волну хорошо виднов этотм роликре на 3.20 В Африке охотились на большую пятерку с 6.5х55, потому что скорость большая.
*Охотничьи патроны обычно создают больше урона, чем боевые, которые да, просто летят дальше, делая небольшую дырку.
Усі люблять гіпнокота.
Я підписався.
Щось не видно. У мене відображається хто підписники.
Смішна картинка на прев'ю)
Респект вам
Випросив , молодец 😅
із цільного шматка латуні!!!!!таких назбирав на мішенях шість кіло!!!робив спекктральний аналіз-латунь!!!!
Мій котик також полюбляє на плечах сидіти, та ще вуха та волосся лизати
Все так і є,у мене 308кал.стріляв різними типами куль...У ролику все вірно,автору повага..
Вобше за передачу енергії одному тілу від іншого важливий тип енергії, напрямок і швидкість руху, густина обох тіл та умови зустрічі, як то кут, тепмература та наявність перешкод.
І "по факту". Блогер не заглиблювавсь, але ось йому парадокс, що виведе його дискурс за дужки балістики й ранознавства: до якого типу відносяться пустоносі кулі Хорнаді під 308?
І ще питання, автор на свої очі бачив різницю від ран 5.5 нато/квд, похуй, і на відстані???
@@МаксимГречанюк-ы4с тобто треба було робити окреме відео про стрільбу в печінку, в ногу, в бронік 1го, 2го і т.д. класу, стрільбу в жирне пузо... я не зовсім уявляю як охопити цю тему ПОВНІСТЮ не перетворюючи відео на посередню мильну оперу.
А "пустоносі кулі" не важливо, хорнаді, сіерра чи лапуа, це hollow point. Якщо ми говоримо саме про ті що у кадрі - то це HPBT. Hollow point, boat tail.
Цікаво, котячно та зрозуміло. Записав
Загалом все правильно, але э нюанс. Можливо автор просто оговорився та FMJ (Full Metal Jacket) не є експансивною, від слова зовсім бо носик кулі повністю закритий оболонкою. Випадок з трьома кабанами навиліт ото саме FMJ. Вона може деформуватись при влучанні в міцну перешкоду але експансивності там не може бути апріорі. І так, не вся деформація є експансивністтю, це різні терміни і процеси. Експансивна куля розкривається грибочком, зберігає свою масу і збільшуючись в діаметрі передає цілі свою енергію. Класичний приклад SP/SN (Soft Point/Soft Nose відповідно) або кулі з контрольованою експансивністтю типу Partition, Accubond, Oryx, Evo тощо, їх існує дуже багато. У експансивних куль носик не вкритий оболонкою, може бути свинцевий, з експансивним отвором (Hollow Point) або балістичним кінцевиком що закриває цей отвір і працює клином що розриває оболонку при попаданні. Але і тут не все так шаблонно, є ще фрагментація (це коли куля розпадається на частини при попаданні в ціль). В будь якому разі автору дяка за роботу, тема досить обширна і складна тому оговорка не рахується, лайк
Автор ротом у вуха сказав що є способи реалізації експансивності (деформація/фрагментація/....) і fmg реалізовує свою енергію за рахунок деформації.
кот не просто так засел. проблемы с энергетикой. советую от оружия перемещаться к позитиву.
@@himmyuser с енергетикою все ок, бо зброя для нас це і є позитив. Негативом можуть бути лише відсутність зброї, або набоїв до неї.
Я далекий від зброї, але думав, що використання експансивних куль - воєнний злочин.
"Першою Гаазькою мирною конвенцією в 1899 році кулі, що розкриваються і деформуються, були заборонені для військового застосування."
@@Bogdan2i14 набої 303 брітіш, М855 та М118LR розриваючи русняві тушки теж пам'ятають про гаазькі конвенції. Як і русаки пам'ятають про них, коли виготовляють і використовують протипіхотні міни і хімію. МГП мовчить де війна бачить щось дійсно ефективне.
@@Bogdan2i14 загалом будь-яка куля передає енергію цілі. Але я уточню: заборонено використовувати кулі, конструкція яких спеціально створена для деформації чи фрагментації. А коли цей ефект є побочкою, то усім пофіг.
@@ballistica_30 пояснення в цілому - супер! Мене просто бентежить використання терміну експансивність, як міру передачі енергії. Можливо термін "зупиняюча сила" доречніший? Чи це не те саме?
@@Bogdan2i14 можливо. Але на початку відео я зазначив, що маю на увазі експансивність у широкому сенсі. По-друге, навряд люди б дивились відео з назвою "кулі із зупиняючою силою")))
@ballistica_30 ну можна було назвати відео "кулі, які ефективно обнуляють свинособак"
2:07...куля fmg не експансивна! 😊 Ніякий там носик не зминається! ..."екШперД" 😊
Йохохо! Скажіть це кулі з набою S&B 180gn fmg коли виколупаєте її з поросячої тушки.
І я не сказав що куля fmg експансивна. Сказано лише що вона, будучи з м'яким осердям, реалізує свою енергетику через деформацію. Я знов не правий?)))
@@ballistica_30 Продовжуйте, попкорн їбашу
Тип, fmj подразумевает целмет оболочку, медь хочешь сказать сильно твердый материал? Или свинец внутри?
Що на рахунок експансивних куль для збиття бпла? Виглядає логічно
Однозначно ні. Експансивна куля реалізує потенціал при влучанні. А бпла потребують не супер експансивності, а просто факту влучання
@ballistica3113 я думаю ви помиляєтесь. Навіть мавіки повертались до мене з декількома кульовими від 5.45. Куля не встигає передати достатньо енергії. В планерах це ще важче, ще й можна зарезервувати/задублювати вузли і проводку.
Цікаво викладений матеріал
я цього тіпа знаю)
А я правильно зрозумів? Автор зберігає в домі набої, бойові🤔 законно?😅
Обмовка. Військові набої. Я не спічрайтер, тому часто помиляюсь))
вдома не зберігає - він із собою носить, щоб завжди під рукою було🤭
Я гільзу ношу на портфелі, це теж не законно,
@@SpichrayterZelenskogo сумнівно)))
Ваодобайка ))) не мерзни !
+
Багато неточностей і інформації яка може ввести глядача в оману. Особливо в розділі нарізних куль. Фул Метал Джекет не експансивно куля! Запам'ятайте!.... Та багато іншого...
Неуважно слухаєте. Я кажу що є види експансивності. Такі як деформація та інші. І цивільні кулі fmg реалізують свою енергію саме через деформацію. Не пересмикуйте))))
Куля на 1.43 хв. ніяк не перетворюється на ліпеник, якщо не попаде наприклад в кістку. Не вводьте людей в оману
А от візьму і введу)) Особисто я використовую деформовані кулі, що знаходжу після тренувань для відливки картечі. Тому тут я вірю у те що кажу.
Можу прислати тобі рентген рештків кулі в тілі. Хірург викинув осердя, тому калібр не знаю. Рубашка розлетілася на друзки та залишилася в тканинах м'язів.
1000% треба!!
Не поставлю, бо лаявся. Тому негативний осад.
Ти делетант!
Це не твоя тема
Дійсно я делетант. Був би професіоналом - не займався би такою фігньою. Проте дякую за коментар.
А будуть якісь конкретика?
Котик СУПЕР )
Вася так ти готовий штурмовик😂
@@VovchikVC Вовчік, я не Вася😈
👍👍👍😁
А я то думаю що за хрінь з моїми набоями :). Є набої лише для голови а є щоб відривати голову. Ги ги.
І так по черзі все стадо))
Цікавий канал.