Клієнтцентрована психотерапія Умови, методи, результати

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 10

  • @81_75
    @81_75 9 หลายเดือนก่อน +1

    Ви добре виокремили важливі аспекти та зрозуміло розповіли. Два моменти, лише психіатри називають тих хто до них звертається пацієнтами, в психології в будь-якому намямі етично застосовувати слово "клієнт". І друге, я погоджуюсь з психоаналізом ( а там мова про до 5 років, я думаю що все ж і пізніше десь до 10 років) що дитячі травми в нас більш вкорінені і впливають більше аніж травми щавдані у вже сформованому віці. Найперше травма і те як ми з нею впорались це досвід, для мозку кожне звертання до попереднього досвіду формує нейронну систему нового досвіду і так цикл за циклом, що формує вже певну сталу систему, установку ітд, і цим менша дитина тим більше так би мовити циклів буде. Відповідно все що відбулось з нами в дитинстві є з нами довше аніж те що відбулось в 20 років чи 30 років. Це не про важливість чи неважливість, бо бувають травми і в дорослому віці де нам завдали руйнівної шкоди. Але все ж є певні закономірності формування людини і мозку, тому я й притримуюсь цієї логіки.

    • @ІванРудий
      @ІванРудий  9 หลายเดือนก่อน +1

      Дякую за перегляд, коментар та уважність до моїх відео)
      Завжди вживаю термін клієнт. Його якраз Роджерс вперше і почав застосовувати по відношенню до людей, які звертаються за допомогою. Можливо у відео вжив цей термін, коли говорив за психоаналіз, або ж просто обмовився. Не буду шукати відповіді на це запитання переглядаючи)
      Я ніколи не говорив, що психоаналіз - це неправильний метод і що дитячі травми неважливі, звісно ж, що все важливо. Втім не завжди травмівний досвід перетворюється на травму і це також варто враховувати. Концепція посттравматичного зростання якраз про це.

    • @ІванРудий
      @ІванРудий  9 หลายเดือนก่อน

      І в сучасному психоаналізі, особливо серед клініцистів продовжують вживати термін пацієнт. Стежу за кількома психоаналітиками та клінічними психологами в соцмережах і саме цей термін вони вживають.

    • @81_75
      @81_75 9 หลายเดือนก่อน

      ​@@ІванРудийв відео це було якраз в контексті інших психологів чи психотерапевтів, ви говорили етично. Я про загал, та хай вживають, я ж не лікар, тому не наділяю себе таким правом) Можливо вони окрім психологічної мають ще медичну освіту, хто зна, в інших випадках це навіть не ярлик, коли тебе називають пацієнтом, це певною мірою "якір".

  • @juliiash8678
    @juliiash8678 3 หลายเดือนก่อน

    Дякую, дуже цікаво й пізнавально

  • @Make-sense-ua
    @Make-sense-ua 3 ปีที่แล้ว

    Лайк, хороша інфа ))

  • @annapetrushevska9259
    @annapetrushevska9259 ปีที่แล้ว +1

    Дякую за відео, було цікаво, вкотре розумію, що це напрям, в який хочеться поринути
    Підкажіть, де в Україні можна пройти навчання на цей напрям, щоб бути частиною спільноти клієнт-центрованих терапевтів

    • @ІванРудий
      @ІванРудий  ปีที่แล้ว +2

      В Україні навчатися клієнтцентрованій психотерапії можна в Українській спілці психотерапевтів (УСП). Там є секція клієнтцентрованої психотерапії і туди можна записатися на навчання.
      Також можна навчатися в Харківській школі. Це Всеукраїнський інститут клієнтцентрованої та експірієнтальної психотерапії. Філії школи є в різних областях, куди на навчальні семестри приїжають викладачі.
      Є проект власного досвіду по клієнтцентрованій психотерапії у Школі розвитку психотерапії в Києві.
      А ще є навчання роботі клієнтцентрованого методу у групах від Станіславської школи психотерапевтичних мистецтв (м.Івано-Франківськ).