Експорт IT-послуг в Україні зовсім скоро зійде нанівець, бо мало того, що немає світла та безпеки, так ще й Кабмін готує ряд далекоглядних податкових ініціатив з цього приводу - 20% для ФОП, щоб прогодувати чиновників, поставить крапку на IT.
Уже давно все порахували і узгодили. Якщо буде бронювання айті на рівні 85% тоді наші компанії гарантуватимуть виконання умов договору про поставку ПО і замовники послуг будуть згодні підписувати нові контракти. Держава знає про але їм насрати.
Моя компанія усіх синьйорів вивезла з України разом з їх зарплатнею. А іншим сказала, що вони усе розуміють, але якщо світла та інтернету не буде, або проблеми з ТЦК, то не їх проблеми. "Нічого особистого, просто бізнес". Державі не цікаво за який шиш утримувати армію, а приватному сектору тим паче.
В опитуванні не вистачає декількох важливих питань, як на мене. Про всю цю ситуацію - чи оновили дані в дотатку? Чи готові до відключень і як вони впливають? Якщо шукали роботу - яку кількість запитів надсилали? З якої спроби знайшли? (Чув що зараз дуже важко знайти якщо ти в Україні - цікаво як статистика). Якісь дуже вузько направлені питання навпаки не цікаві
Це точно. Раніше у мого друга не виникало проблем з пошуком роботи, рекрутери просто розривали дірект. З 2022 ти маєш побиратись і шукати хоч щось місяцями. А часто після того, як дізнаються, що ти в Україні та ще й не у найзахіднішому місті, то відмовляють надаючи перевагу тим, хто релокейтнувся. Я також в айті і останнім часом клієнти дуже напряглись і роблять запити щодо чіткої локації робітників і чітких бекап планів
@@julieisjulie0095тут нічого дивного. Зменшується ризики навчити, а потім втрати працівника. Період, коли нам всі співчували і підтримували на рівні приватних компаній давно закінчився. Тут або якесь залізобетонне бронювання, або релокейт може бути вагомим аргументом.
про ШІ цікаво, бо я до нього досить скептично відношусь і вкладатись часом зараз не хочу, але і прогавити момент що от вже дуже треба також би не хотілось)
Підтверджую, якщо кодиш на чомусь новому або комплексному то АІ частіше всього галлюціонує. Він добре допомагає коли треба якусь просту штуку відмасштабувати на весь проєкт, або подописувати коментарі. Створити якісь тексти супроводу, рідмішку, ТЗ і тп. тобто там де він читає код і розуміє його сенс, а от коли треба щось "творити" то він майже в 90% мимо. Особисто я юзаю десь 3-5 різних лінгвістичних LLM бо різні моделі в різних задачах себе по різному ведуть. Тож тема АІ, особисто для мене, точно дуже актуальна.
про AI интересно конечно, но все с этим так носятся включая вас хотя это больше для хипстеров которые любят все новое) Для старых опытных программистов не так сильно роляет )
Не дуже цікаво про АІ, але все інше найс, тому слухаю повністю) P.S. Шось зі звуком у випуску, прямо дискомфортно слухати через перепади з рівнем гучності 😢
Мені про АІ цікаво, але я не в 2%, теж особливо не використовую. Чекаю, коли ж воно пройде пробацію "на котиках", а тоді вже і сама буду використовувати якось надійніше😂
Про AI цікаво, бо він міняє все і є вже всюди. Теми про AI цікаві не "стандартні" - ну знаєте "Ai там, AI тут". А реалістичні (от як дізнатися що його використовують всього 2% - топчік? Типу що вже роблять з AI серьозно, а не балуються, типу картинку сгенерив, пісню написав. А також направлені в майбутньє - чому його вчать зараз, які плани, що в розробці. Тобто з одного боку приземлені реалістичні. З іншого фантастичні.
кожен раз, як слухаю Доу Ньюз, в голові аж кричить Лінус - настільки одинакові новини з їх Вен шоу ;) За АІ, на жаль, розказувати треба - бо за цією технологією майбутнє ІТ... як не сумно, з одного боку, та захопливо, з іншого. Персонально мені хотілося б почути щось з розряду "куди вкладають гроші помідори", бо це є одним з основних аспектів існування гребця.
@@Helsingfors-h2cможе простіше не ходити на нудні тренінги. Немає такого що щось обов'язкове - треба вміти домовлятися або працювати в хорошій компанії без нудних тренінгів
@@Helsingfors-h2c нудні тренінги - відповідальність ваших менеджерів, котрі намагаються із вас зробити супер солдата, котрий вміє все. Вміє все, а заробляє не все. Десь відсотків 30 платять від усієї суми, що переказав замовник. Щоб тренінги були не нудними, треба: - казати менеджерам за свої побажання у розвитку, тоді будуть тренінги цікавіші; - не ходити на нудні тренінги Якщо говорити про АІ, то 1) він гарний лише у генеруванні doc коментарів (javadoc, kdoc тощо), README та нудного коду, який ми і так можемо скопіювати із минулих проектів. _Якщо поставити задачу ChatGPT, то є шанс отримати вигаданий код. Тобто він надасть неіснуюче API класу чи бібліотеки. А також він не вміє писати маленький код, одна функція може бути і 30 , і 40 рядків. Так, може у майбутньому ця "стероїдна" залізяка покращить свої вміння, але зараз._ 2) мова йшла про новини про АІ. Відверто кажучи, мені байдуже на фаундерські ігри та інтриги в ОпенАІ. Ще трохи і ми будемо на новинах слухати переказ твітів Маска. Як це допоможе українському ІТ?
1. Цікаво про практичні поради чи дії, що покращать середу українського ІТ. Саме покращать. Минулого разу ми виявили, що ми мало знаємо про м'які навички, не знаємо як їх покращувати чи розвивати. 2. Цікаво про "як ми всі зменшимо кількість вигорянь?". Не тільки ти сам собі, а ще як компанії мають "не звільнювати людей, що заморились". 3. Будь-що що має практичне використання. Абстрактних новин, переказів статей дуже багато у мережі. Це просто забиває час, а практичного використання немає. Мені, наприклад, байдуже за алгоритми Гугл чи ОпенАІ, їх скандали тощо. Це ніяк не вплине на покращення мого гаманця чи навичок.
Про AI не дуже цікаво. Цікаві, мабуть, якісь базові речі, наприклад, законодавство..., або якісь значні єволюційні кроки, просто щоб в курсі бути. Я не знаю нікого, хто б користувався ним повсякденно в роботі чи житті.
Про AI не цікаво, від нього в реалі мало користі - нішовий інструмент для специфічних задач. А піару і галасу надто багато, бо всі хочуть на хайпі щось заробити.
В цілому про AI цікаво, але якщо ти плануєте розповідати про якісь платні AI застосунки - то по суті - це просто реклама, яку слухати взагалі не цікаво.
Ви вже пройшли опитування від DOU?
Так, і в робочий чатік скинув
мене здивувало питання про ігрушкі... чому не книжки? ;) мхахахах ;)
Щось посилання на лекції не бачу🙂
Не юзай Olama, підтримай українське - використовуй "Sanctum ai"
П.С. там всі розраби і СТО українці)
Я не айтішник😅
Експорт IT-послуг в Україні зовсім скоро зійде нанівець, бо мало того, що немає світла та безпеки, так ще й Кабмін готує ряд далекоглядних податкових ініціатив з цього приводу - 20% для ФОП, щоб прогодувати чиновників, поставить крапку на IT.
Компанії перейдуть на готівку або USDT і все.
Зараз не переходять бо морока того не варта, простіше платити 5%
ІТ зростало по 20 відсотків щороку.
Щось сталось…
Ну сподіваюсь на 0 вийдем
Вау. Що ж це сталось?
Уже давно все порахували і узгодили. Якщо буде бронювання айті на рівні 85% тоді наші компанії гарантуватимуть виконання умов договору про поставку ПО і замовники послуг будуть згодні підписувати нові контракти.
Держава знає про але їм насрати.
Моя компанія усіх синьйорів вивезла з України разом з їх зарплатнею. А іншим сказала, що вони усе розуміють, але якщо світла та інтернету не буде, або проблеми з ТЦК, то не їх проблеми. "Нічого особистого, просто бізнес". Державі не цікаво за який шиш утримувати армію, а приватному сектору тим паче.
@@livermore21 Економічного бронювання взагалі не буде. В жодному законі нема. Його прикриють дуже швидко.
@@gost Впринципі так і буде, якщо взимку знову будуть вимикати електрику, то багато розробників опиниться на вулиці.
курс по справедливості давно прослухав, крутий, гарна рекомендація💪
Лайк за першу рекомендацію, продивилась ці лекції років 5 тому. Також багатьом знайомим рекомендую
Дякую за відео!
Більше про ШІ! Статистика, проблеми, рішення, новини, нові ШІ, все =)
Однозначно цікаво по ШІ!😊
Дякую!
Вподобайка і коментар на підтримку каналу. Щиро дякую за вашу працю!
дякую за випуск, про AI цікаво 👍
Дуже потужні рекомендації на цей раз. Євгене, дякую за випуск 💙💛
1:58 та яка різниця) цеж не для нас) (фоп або Дія Сіті) треба на півставочки іти крутити роли до Егерзунд Сіфуд) тоді і бронь буде
Скоро економічної броні не буде. Згадаєте мої слова.
@@volodymyrbabych8761 Та її і немає) ОП залишив це на потім, але кому вона буде потрібна потім?
Більше про генеративний ШІ, дуже цікаво чути про новинки з цієї сфери
Майкла Сендела “Справедливість” прослухував ще до війни і передивлявся нещодавно про військовий обов'язок, дуже класна рекомендація
В опитуванні не вистачає декількох важливих питань, як на мене. Про всю цю ситуацію - чи оновили дані в дотатку? Чи готові до відключень і як вони впливають? Якщо шукали роботу - яку кількість запитів надсилали? З якої спроби знайшли? (Чув що зараз дуже важко знайти якщо ти в Україні - цікаво як статистика).
Якісь дуже вузько направлені питання навпаки не цікаві
Це точно. Раніше у мого друга не виникало проблем з пошуком роботи, рекрутери просто розривали дірект.
З 2022 ти маєш побиратись і шукати хоч щось місяцями. А часто після того, як дізнаються, що ти в Україні та ще й не у найзахіднішому місті, то відмовляють надаючи перевагу тим, хто релокейтнувся. Я також в айті і останнім часом клієнти дуже напряглись і роблять запити щодо чіткої локації робітників і чітких бекап планів
@@julieisjulie0095тут нічого дивного. Зменшується ризики навчити, а потім втрати працівника.
Період, коли нам всі співчували і підтримували на рівні приватних компаній давно закінчився. Тут або якесь залізобетонне бронювання, або релокейт може бути вагомим аргументом.
про ШІ цікаво, бо я до нього досить скептично відношусь і вкладатись часом зараз не хочу, але і прогавити момент що от вже дуже треба також би не хотілось)
Дякую за новини!
мені цікаво слухати про ШІ
цікаво про AI в світі і Україні, про технології в світі і в Україні, про ринки праці, перспективи тощо.
Вже 5 років всім рекомендую курс справедливість , та певен ніхто не дивився)) Це бомба
Підтверджую, якщо кодиш на чомусь новому або комплексному то АІ частіше всього галлюціонує. Він добре допомагає коли треба якусь просту штуку відмасштабувати на весь проєкт, або подописувати коментарі. Створити якісь тексти супроводу, рідмішку, ТЗ і тп. тобто там де він читає код і розуміє його сенс, а от коли треба щось "творити" то він майже в 90% мимо.
Особисто я юзаю десь 3-5 різних лінгвістичних LLM бо різні моделі в різних задачах себе по різному ведуть. Тож тема АІ, особисто для мене, точно дуже актуальна.
Аі цікаво) дякую за новини)
про АІ дуже цікаво, особливо gpt і всі інші, любі теми
Дякую за новини!
Аі - цікаво. Був здивований тим що його так мало використовують)
То вам ок продиратися через той мотлох що він генерує?
Про AI завжди цікаво! А про звільнення ніколи не цікаво! =)
Дуже класний формат!
А катерина чорногоренко сама мобілізуватися не хоче?
по чатгпт 52% в дослідженні - це чатгпт-3.5 версіі, це треба говорити, гпт-4-турбо та 4о на багато вищі оцінки має
Лайк.
Окрема вдячність за чудову рекомендую лекцій Майкла Сендела! ❤
00:04 - На початку у вас помилково розставлені паузи. Треба так: "Google ... .... .... Знову бреше електронне бронювання"
подяка за відео! коментар та вподобайка для популяризації каналу. Допомагайте ЗСУ!
про AI интересно конечно, но все с этим так носятся включая вас хотя это больше для хипстеров которые любят все новое) Для старых опытных программистов не так сильно роляет )
Дякую за випуск! Про АІ топ 👍
історія про паролі вбила)) інженер замість розшифрування диску з паролем розшифрував генератор який цей пароль зробив, це ідея для кіно вже 😁
Ми б подивилися!
Додайте рубрику для продуктових дизайнерів, будь ласка
ChatPPT видає шокуюче багато помилок і в більш гуманітарних питаннях.
Знову трігернувся на слово «бронювання» 😂
Про AI цікаво, але забагато його...
6:35 мені цікаво які приватні компанії в Україні займаються розробкою і виготовленням чипів, та автоматизованих ліній їх збірки
Не дуже цікаво про АІ, але все інше найс, тому слухаю повністю) P.S. Шось зі звуком у випуску, прямо дискомфортно слухати через перепади з рівнем гучності 😢
Останнє літо українського ІТ.
*sad trombone sounds
АІ це цікаво. АІ це майбутнє
ШІ дуже цікавить, рано чи пізно -- воно буде необхідне. Цікавить більше по моделях для програмування, можливо по оптимізації процесів
АІ топ
Про AI не цікаво, а от приготування моченого кавуна 👌
👍👍🔥🔥💪💪
А яке проникнення серед ІТ фахівців? Серед читачів/слухачів DOU?
Лайк за Майкла Сендела! А переклад був ще у Хмаринка Science
цікаво про AI послухати, але користуюсь ним не часто
Мені про АІ цікаво, але я не в 2%, теж особливо не використовую. Чекаю, коли ж воно пройде пробацію "на котиках", а тоді вже і сама буду використовувати якось надійніше😂
Про AI цікаво, бо він міняє все і є вже всюди.
Теми про AI цікаві не "стандартні" - ну знаєте "Ai там, AI тут". А реалістичні (от як дізнатися що його використовують всього 2% - топчік? Типу що вже роблять з AI серьозно, а не балуються, типу картинку сгенерив, пісню написав.
А також направлені в майбутньє - чому його вчать зараз, які плани, що в розробці.
Тобто з одного боку приземлені реалістичні. З іншого фантастичні.
Дякую 🙌
про АІ цікаво
Цікаво про Аі (тільки якщо щось дійсно цікаве 😁)
5:05 досліджували безкоштовну версію GPT3.5... тому не дивно
Про АІ інтересно але постійно одні і ті самі назви.Було б інтересно послухати про наші компанії які працюють в цій сфері.Стартапи ітд.
набридло про AI
Ничего страшного, жду броги у букмекерок...
кожен раз, як слухаю Доу Ньюз, в голові аж кричить Лінус - настільки одинакові новини з їх Вен шоу ;) За АІ, на жаль, розказувати треба - бо за цією технологією майбутнє ІТ... як не сумно, з одного боку, та захопливо, з іншого. Персонально мені хотілося б почути щось з розряду "куди вкладають гроші помідори", бо це є одним з основних аспектів існування гребця.
Цікаво про AI
Було б цікаво про use-cases
Геть трошечки впав… ну капелюнічку! 😅😂 а то ми не бачимо реальну картину речей… 😢
Коли вже випуски буде читати АІ аватар?)
AI набрид. Він ніяк не допомагає у кар'єрі. АІ - цікава іграшка.
Не погоджуюсь, дуже і помагає з всякими нудними обовязквими тренінгами по роботі. Сильнр економить час.
@@Helsingfors-h2cможе простіше не ходити на нудні тренінги. Немає такого що щось обов'язкове - треба вміти домовлятися або працювати в хорошій компанії без нудних тренінгів
@@Helsingfors-h2c нудні тренінги - відповідальність ваших менеджерів, котрі намагаються із вас зробити супер солдата, котрий вміє все. Вміє все, а заробляє не все. Десь відсотків 30 платять від усієї суми, що переказав замовник.
Щоб тренінги були не нудними, треба:
- казати менеджерам за свої побажання у розвитку, тоді будуть тренінги цікавіші;
- не ходити на нудні тренінги
Якщо говорити про АІ, то
1) він гарний лише у генеруванні doc коментарів (javadoc, kdoc тощо), README та нудного коду, який ми і так можемо скопіювати із минулих проектів.
_Якщо поставити задачу ChatGPT, то є шанс отримати вигаданий код. Тобто він надасть неіснуюче API класу чи бібліотеки. А також він не вміє писати маленький код, одна функція може бути і 30 , і 40 рядків. Так, може у майбутньому ця "стероїдна" залізяка покращить свої вміння, але зараз._
2) мова йшла про новини про АІ. Відверто кажучи, мені байдуже на фаундерські ігри та інтриги в ОпенАІ. Ще трохи і ми будемо на новинах слухати переказ твітів Маска. Як це допоможе українському ІТ?
Цікаво коли AI повністю відіжме перекази на карту від галери собі 😄
більше пр АІ, і більше саме просвітництва в цій сфері. Багато хто не вдупляє що воно куди
про AI цікаво... бо може я з тих 2%?
ai +
Нецікаво про АІ, зовсім
1. Цікаво про практичні поради чи дії, що покращать середу українського ІТ. Саме покращать. Минулого разу ми виявили, що ми мало знаємо про м'які навички, не знаємо як їх покращувати чи розвивати.
2. Цікаво про "як ми всі зменшимо кількість вигорянь?". Не тільки ти сам собі, а ще як компанії мають "не звільнювати людей, що заморились".
3. Будь-що що має практичне використання. Абстрактних новин, переказів статей дуже багато у мережі. Це просто забиває час, а практичного використання немає.
Мені, наприклад, байдуже за алгоритми Гугл чи ОпенАІ, їх скандали тощо. Це ніяк не вплине на покращення мого гаманця чи навичок.
Цікаво про AI
Про AI не дуже цікаво. Цікаві, мабуть, якісь базові речі, наприклад, законодавство..., або якісь значні єволюційні кроки, просто щоб в курсі бути. Я не знаю нікого, хто б користувався ним повсякденно в роботі чи житті.
шо там по обробці даних з матриці на телефоні?
Не цікаво про АІ
бачив український тікток де тіп показував голосову функцію GPTo і 90% коментів були -ооо а шо це таке?
🥲🥲🥲
Цікаво про все
Не цікаво про ШІ, вже набридло
Не цікаво слухати про ШІ , а від слова "джібітішка" очі кров'ю наливаються.
4 views 1 minute ago 😉
Використовую в роботі різні моделі ШІ, тому тема цікава. Дякую за новини
Дякую за відео, дуже цікаво та корисно
Со сменой ведущего этой рубрики понеслась какая то сплошная полит агитация из видео к видео
AI не цікаво
Про ШІ цікаво, але те що він бреше як дише - геть не новина
Блін, де Юра, цей чудік так дратує((
Не цікаво
Поверніть старого ведучого. Без образ. Ну ніяк не можу навіть дослухати до кінця новини. Не чіпляє. Сорі.
Про AI не цікаво, від нього в реалі мало користі - нішовий інструмент для специфічних задач. А піару і галасу надто багато, бо всі хочуть на хайпі щось заробити.
агага, поюзай копайлот пару місяців і спробуй без нього
В цілому про AI цікаво, але якщо ти плануєте розповідати про якісь платні AI застосунки - то по суті - це просто реклама, яку слухати взагалі не цікаво.
Бажаю більше технічних тем, меньше аі
Зелені найопщики, тому не вірю…
Тобто маєш гроші, маєш бронь… Турбо-корупція на марші…