Miért nem öröm, hogy megjelent a regényem?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 20 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 1

  • @DyaaPetrovszki
    @DyaaPetrovszki หลายเดือนก่อน +3

    Kedves Gábor!
    Az író egy művész, aki lényegében még egy fiktív, maga által kitalált világon keresztül is önmagát prezentálja. Az, hogyan van felépítve a világ (mik a működési alapelvei) = hogyan látná szívesen a valóságot. A cselekményt átélő karakterek lenyomatai annak, hogy miként viszonyul az emberekhez és a megannyi hangualtszínhez, ami mellett még a szivárvány is csak egy fakó sál.
    Az író sosem lesz self-marketinges. Pluszba eladni az embernek magát, azután, hogy írt egy regényt (amikor már eleve a fehérneműs fiókot nyitotta ki) pokoli nehéz lehet. Tudom, közhelyesnek tűnhet, amit mondtam, de színtiszta magánvélemény és saját gondolat :) És megértem, ha esetleg közel járok a tűzfészekhez, és így érzi.
    Szabad ajánlani egy másik nézőpontot? Ha nem ellenőrzi, mi megy ki azokra az idézet-kártyákra:
    a.: tele lehet spoilerekkel
    b. és c: elveszhet a könyv lényege / nem azt emelik ki, ami ön szerint fontos.
    Ha az író fogalmának a boncolgatásával lenne a kérdés, menjen végig az alábbi körhintán: Pl.: Egy adott mennyiség után sem érhet fel valaki a régi példaképeinkhez, szóval nem írónak vallja magát, hanem egy szerencsés embernek, aki könyvet ír. De, ha már könyvet ír, akkor író. Az író pedig művész és alkotó. Végig ér a keretes szerkezet :)
    Köszönjük a regényeket, és azt, amit másoknak adnak. Lehet, hogy néha csak ebből van kevés; az őszinte köszönöm hiányzik, amiben minden benne van :)