ЧИХУАХУА. Плюси та мінуси породи

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ก.ย. 2024
  • Маленький філософ, який увібрав мудрість своїх давніх пращурів, що навчився розуміти і приймати життя у всіх його проявах - Чихуахуа. його предки жили біля сучасної Мексики ще IX-X століттях нашої ери. Це найменший собака-компаньйон у світі, що входить до топ-10 найбільш популярних порід у світі.
    Говорячи про породу чихуахуа, думки часто розходяться. Одні стверджують, що це лагідні енергійні собаки, які всюди прямують за господарем. Інші - що чихуахуа здатні виявляти агресію: гавкати і навіть кусатися. У стандарті породи та у відгуках переважної більшості власників цей факт не простежується. Але стверджувати, що всі собаки схожі між собою теж неправильно.
    Зазвичай чихи дуже контактні, сміливі та чуйні. Якщо господар у настрої, собака буде весело запрошувати його до гри та заражатиме позитивом. Якщо засмучений чи втомився після важкого дня, спокійно ляже біля ніг і навіть не попроситься на прогулянку. Проте будь-яка поведінка - результат соціалізації та виховання.
    Чихуахуа - собака одного хазяїна. Однак це не означає, що вихованець не любитиме інших членів сім'ї. Зазвичай тварина ставиться до всіх домашніх із ніжністю. Але тільки в тому випадку, якщо отримує її у відповідь.
    Контактні та емоційні, чихуахуа - справжні компаньйони. Тварина супроводжує господаря всюди: на пробіжці, за обідом у кафе і навіть у подорожах. Завдяки малій вазі, тварину можна брати до кабіни літака. Що багато в чому визначає можливість транспортування вихованця на далекі відстані.
    Всупереч поширеному переконанню, виховані чихуахуа не гавкають. Тому брати їх у громадські місця безпечно - собака поводитиметься тихо і нікого не потурбує. Якщо ж вихованець гавкає на людей і поводиться неспокійно, ймовірно, справа в недостатній соціалізації або проблемах зі здоров'ям.
    У собак цієї породи є потяг до маніпуляції. Чихуахуа розумні і швидко розуміють, де можна схитрувати і досягти бажаного в обхід волі господаря. Наприклад, собака може відмовлятися від несмачної, на його думку, їжі та випрошувати замість неї ласощі. У хід йде образа і навіть залишення калюж у недозволеному місці.
    Незважаючи на невеликий зріст і тендітну статуру, ця порода вважає себе охоронцем. Чихуахуа з безстрашністю кидається захищати господаря, що нерідко сприймається як невмотивована агресія чи нестійкість психіки.
    Щоб позбутися занепокоєння побачивши чужих людей, частіше запрошуйте в будинок гостей і не обмежуйте вихованця в прогулянках у людних парках. Поки це щеня, гуляйте тихими дворами з одним-двома випадковими перехожими. Але в міру дорослішання обов'язково переміщайтесь у людні місця та на собачі майданчики.
    Чихуахуа може бути дуже товариськими. Собака не ділить родичів на великих та дрібних. Тому може з безстрашністю підбігти до дога чи вовкодава, і навіть запросити їх до гри.
    Щоб знизити ризик зооагресії з боку великих порід, спілкування з родичами має бути контрольованим. Не дозволяйте вихованцю вільно підходити до будь-якої зустрічної собаки. При виборі партнерів для гри звертайте увагу на карликові породи - наприклад, мопсів чи левреток.
    Будьте обережні, якщо заводите чихуахуа у сім'ю з дітьми дошкільного віку. Через тендітну статуру, собака вразлива при падінні з висоти. А впустити юркого цуценя дуже просто.
    Представники цієї породи дуже самолюбні, тому на неповажне до себе ставлення відповідають холодною зневагою. Власних господарів ці «мексиканські амігос» люблять до божевілля. Все, що собака не робив би у присутності власника, він робить це тільки з однією метою - отримати його схвалення. Пристрасна любов до господаря супроводжується не менш сильною ревнощами.
    У Більшості особин спостерігається гостра потреба у створенні свого притулку. Зокрема, чихуахуа здатні за лічені секунди спорудити собі лігво з диванного пледу чи випадково забутої футболки. Зазвичай собака влаштовує в них подобу нори, в яку забирається, щоб сховатися від зовнішнього світу та спокійно поміркувати.
    Незважаючи на більш ніж скромні габарити, собачки вважаються запеклими задирками. Розсердити чихуахуа досить просто.
    При одному погляді на чихуахуа їх хочеться постійно тискати, але аж ніяк не дресирувати. Проте відмова від навчання тварини - серйозна помилка. Оптимальний вік для початку тренувань - 2-3 місяці. До цього моменту щенята вже здатні опанувати комплекс найпростіших команд на кшталт «Фу!» та «Місце!». Дресирування чихуахуа спрямоване насамперед на соціалізацію собаки та його вихованню.
    Чихуахуа - здібні учні. Їх можна навчити різним трюкам. Звичайно, без прояву впертості з боку вихованця справа не обійдеться, тож доведеться заздалегідь запастися терпінням та улюбленими ласощами. За промахи, допущені під час тренування, малюкові можна робити зауваження. Як правило, цуценята швидко розуміють, за що їх звітують, і виправляються. Категорично неприпустимі крики та фізичне насильство.

ความคิดเห็น • 4

  • @harduser93
    @harduser93 3 หลายเดือนก่อน

    "можна брати до кабіни літака" - та тебе зненавидять навіть в салоні літака, а не те що в кабіні😂😂😂

  • @МаксимКисенко
    @МаксимКисенко ปีที่แล้ว +1

    👍👍👍👍👍👍👍

  • @ptahoglyad
    @ptahoglyad ปีที่แล้ว +2

    Дякую за огляд)

    • @GarniyPES
      @GarniyPES  ปีที่แล้ว

      дякую за увагу