Будь ласка. Для мікротіка краще використовувати 3...5S збірки, благо у нього дуже широкий діапазон напруг, на рахунок Poe не тестив, може і 6s буде потрібно. На 12В свинці працює, але не довго (7.2А/г). Через рік використання нового на годину вистачить. Перевірено.
У мене теж мікротік на свинці пропрацював, але спочатку вистачало годин на 8. Для зарядки використовував спеціальні плати для свинцю. Зараз тягне лише годину. Замінив за залізофосфат. Перемикання працює нормально, єдине що блок живлення на 24в, а збірка на 13в. Подаю напряму без пертворювача
Який сенс діода D2? Діод з модуля МТ3806 буде робити теж саме. Так, струм піде через дільник модуля, але для 9/12В то будуть мікроампери, навіть менше, ніж зворотній струм більшості діодів Шоттки.
@@Valentin-work Можете пояснити, яким чином він буде впливати на коректність налаштування напруги ? Він просто дублює вбудований діод в модуль. Як на мене лише зайві втрати.
Я вже досить давно зібрав собі "ups" за цією схемою. Майже такою, в мене ще два LED через опір 20к, як індікатори наявності обох напруг. А живлю я саме mikrotik hap-ac. Він працює, все чудово, перетворювач не гріється. Якщо не вставляти в mikrotik якісь USB пристрої, чи живити щось по PoE. Тому мені зовсім не зрозуміло випад в сторону mikrotik hap-ac. Але! Я не накручував на 24 В, я подивився скільки мінімальна напруга - 10 В і виставив 11 В. Чим меньша різниця між вхідною напругою (3.5-4.2В) і напругою на виході, тим вище ККД. Мінус цієї схеми в тому, що потрібен штатний блок живлення + якась зарядка 5В, одночасно. Або, у випадку саме з mikrotik, встановити ще понижуючий модуль и заряджати все від блока живлення mikrotik, він має запас потужності. Але струм зарядки буде нижче, заряджатися акумулятори будуть довще. І так, є готові модулі, де вся ця схема вже готова. Але наприклад я паяв з того, що було під рукой. Як і автор цього відео.
@@SergeyLebedenko яка температура МТшки у вас при теперішній температурі? На мікрот не радив би, прожорливий занадто, а при посадці акумів, струм входу перевищуватиме 2А, а це смерть підвищувача. Можна брати більш потужні, але не одну МТшку.
@@Valentin-work в мене немає термометра, щоб я сказав точно. От зараз у мене температура в кімнаті 34 грд, "ups" працює вже, більше 3 годин. МТ ледь тепла. В мене телефон зараз набагато гарячіший, тобто менше 40 грд. Гріється дросель мікросхема та діод майже не гріються. Звідки Ви взяли такі великі токи для мене загадка. Зараз напруга 3.6 В, при 3.2 відключає BMS, яка на платі tp4056, в мене їх дві в паралель, щоб швидше заряджало. З характеристик максимальне споживання мікротика 8 Вт, 8 х 1.25 (ККД) / 3.2 = 3.125 А з акумулятора. Але це лише 0.7 А на виході. Все в нормі.
@@Valentin-work Ніколи не задавася ціллю міряти темпертатуру, але для Вас :) В мене зараз в кімнаті 34 градуси, світла немає вже 4 години. Сама висока температура на дроселі і це 39 градусів. Напруга на акумуляторі 3.55 В. Беремо до рук калькулятор. Згідно даташиту, мвксимальне споживання мікротика hap-ac без usb та poe -8 Вт. (максимально з poe та usb - 20 Вт). 8 Вт * 1.25 ККД / 3.55 = 2.8 А. В мене дві плати tp4056 у параллель, для швидкої зарялки, BMS яка там відсікає на 3.2 В. Тобто максимальний струм 8*1.30/3.2 = 3.25 А. Ніби жахливо, але гріє не струм, а потужність. А вона залишається в межах 8 Вт. ~ 0.7 А на виході, це верхня межа для цієї плати, але не перевищує її. От що дійсно гріеться то це tp4056, вони лінійні, тому грітися повинні. По пульсаціях не знаю, про всяк випадок на виході, вже після діодів стоїть конденсатор 220мкФх35В. Працює вже давно, кілька разів розряджалось до відсічки, тому і знаю напругу відсічки. Що цікаво, коли йде заряд, то спочатку працюють обидві tp, потім одна показує повний заряд, а інша ще майже годину дотягує.
@@SergeyLebedenko ТС4056 по заводу ідуть на 1А, звісно гріються, я свої ставив на радіатор. І майже ніколи одночасно не закінчують заряд. Експериментував з МТшками, при вхідному струмі 2А, переставали функціонувати. Тому і дивуюсь що не здохла при розряді акума. Якщо не сильно гріється, то це дуже добре (може у вас мікруха оригінал)!
Часто в зарядках електроінструменту є контролер, який не дає ввімкнути зарядку якщо напруга на акумуляторі висока. В вашому випадку краще використати іншу зарядку (безмозгову), тоді напруга буде підтримуватись максимально зарядженої батареї. Напруга 12.6В? Можна взяти 12В блок живлення на 2А, 2 діода і резистор на 2...5 Ом. Акумулятор не буде заряджатись повністю, але перехід теж буде БЕЗШОВНИМ. Від + через діод і резистор буде заряджатись акум, через інший діод буде кормитись навантаження від акума при попаданні живлення.
а якщо в рідному зарядному знайти живлення яке перед мозгами і зробити відвід на нагрузку. Типу є живлення з розетки то заряджається батарея в штатному режимі а сама нагрузка висть ,наприклад на трансформаторі. живлення з розетки пропало і нагрузка починає підживлюваться від батареї?
Варіантів насправді є дуже багато, усі різні, ціль одна - залишатись з доступом до інтернету. На рахунок реле я в цьому відео висловив свою думку, зважаючи на практику з дохлими роутерами. На щастя, той колгосп не я робив людям.
Тільки реле відпускає аж коли напруга (і струм) падають до 4-5 вольт. Не всякий роутер переживає це без перезавантаження. У мене додатково детектор мережі на баластному кондьорі і оптопарі, і схема керування на компараторах (можна і на будь-якому МК).
@@Valentin-work А не пробували варіант з одним блоком на тих же 3А але на 12В і замість другого БЖ на плату зарядки просто від цього ж через DC-DC понижаючий модуль заживити плату зарядки. Якщо роутер бере 0.6А як в мене наприклад, тоді на плату зарядки TP4056, запараллелену, спокійно вистачає 2А? Так було би набагато чистіше по пристрою. Для користувача було би все дуже просто: Блок живлення в розетку, штекер БЖ в "коробочку" безперебійника, а кабель з коробочки в роутер і нічого більше не потрібно взагалі.
@@sirius-light хтось вже питав, і я відповів, що варіантів є багато як реалізувати УПС для роутера. Я зробив який зручніше для мене, я маю і знижувальні перетворювачі, але ТРшка перевірена ЧАСОМ, їй я більше довіряю. Все ж це для дому/для себе. Можна використовувати 3S збірки і зарядку підходящу, але коли почав тестувати придбані на Аліку плати БМС, виявив що то сміття, записав відео щоби і люди думали що збирають. Спочатку так і планував, але.... він має бути надійним і безпечним, а пхати поближче до літію побільше джерел тепла - я проти. Бачили ремонти китайських УПСів для інтернету, що з ними стається за 1 рік? - а тут таки є запас на витривалість, хоча й акуми далеко не нові. Час звісно покаже, але думаю що цього девайсу вистачить на роки.
Вибачте, а як по цій схемі відбувається зарядка АКБ? І не простіше живити роутер від повербанки напряму? Більшість домашніх роутерів та gpon-ок працюють від 5 вольт
Доки є світло, рідний БЖ роутера його і живить. +Звичайна зарядка заряджає акумулятори. Тобто 2 блока живлення на 12 і 5 В. Може й простіше, але я не бігаю і нічого не перемикаю, все працює автоматично.
@@ВиталийШкляренко так, деякі павербанки це вміють, інші не вміють, ще є категорія - які перезавантажуються. Роутеру не сподобається. Краще вже самому вручну перемикати.
дуже схожою схемою 3 роки мій знайомий користується, я ще на початку війни йому зробив... сама правильна схема, можна трішки покращувати, але то не принципово... Працює і так
@@electricpower_ua краще дати людині необхідний (безпечний) мінімум, який вона зможе повторити, бо багато хто, не те щоб плату зробити, схему не прочитають. І купують за 1000....+ Китайські упси, а за рік шукають хто б їм його відремонтує. А майстрів меншає...
Важко сказати, чи корисна ця схема, бо вона вимагає окремого живлення 5 В для зарядки акумулятора у схемі. А окреме живлення схеми можна зробити з окремого акумулятора на 12 В, якщо додати понижучий перетворювач 12 В в 5 В. Тобто спочатку 12 В у 5 В, а потім 5 В знову у 12 В з допомогою МТ3608. (Хіба не можна прямо скористатись 12 В акумуляторних через ті ж діоди? Напруга з блоку живлення роутера має бути трохи більша за напругу акумулятора). Так, буде "безшовне" перемикання живлення роутера, а чи буде таким перемикання комп'ютера? Так, але лише у одному випадку, у випадку використання UPS, тобто ДБЖ. А якщо його немає, а є станція, то все рівно буде пауза для ввімкнення станції, а отже і комп'ютера, і "безшовності" не буде.
@@pavlosiryk3771 так і думав робити спочатку, але розташовувати ЩЕ одне джерело тепла біля акумів не захотів. На ПК є УПС для коректного вимкнення, робити на ньому - ну таке. А зв'язок не обривається.
Непоганий варіант, також хотів таке зробити. Спершу думав робити автоматику на реле двохполюсному, щоби автоматично перемикатися на живлення від акумуляторів. Але потім подумав, що воно і вночі перемикатися буде, якщо не буде світла, а я не користуюся все рівно, то забив на цю ідею, бо нащо ганяти акуми лишній раз. Перемикаю тумблерами вручну, благо, роутер на 9В нормально працює від 5В. До речі, хто задумується про релейну комутацію, то швидкості перемикання може не хватати і роутер піде в перезагрузку. В мене тоді буда ідея поставити на вихід блока живлення конденсатор достатньої ємності, щоби в той час, коли відбувається перемикання, роутер живився енергією, що запаслася в конденсаторі. Руки до експериментів так і не дійшли, але думаю, 4700мкФ там хватить на ті мілісекунди, поки відбувається перемикання. Про МТ3608 в мене враження не дуже, бо робив на цих платках стабілізатори для резервного освітлення. Вже дві плати відправилося в загробне життя)) Не перевантажував їх, десь 600-700мА через них йшло, на вході 4 акума 18650, на виході 16В. Грілися десь до 50-55 градусів. Одна здохла десь за місяць, інша десь за півроку. Може то мені з ними не везе, хз. А ще спалив одну, бо не знав, що коли викрутити резистор в мінімум до "цокання", то вони згорають)) Краще взяти XL4015, Вона десь в районі 45грн, а на Аліку і то дешевше, зате не потрібно паритись, що помре не ясно, через що. Загалом ідея у відео хороша, тільки краще для цього брати залізофосфат, він по ресурсу краще, та і БМС для них є нормальні, бо для літій-іонних більшість БМС з нижнім порогом розряду 2.5В +/-0.1В. А більшість акумів не люблять розряд нижче 2,7-2.9В. Що цікаво, в павербанках китайці сталять нормальні БМС, перевіряв при повному розряді, то напруга на акумах 2.9-3В.
@@tesla9132 дохнуть вони коли рвете живлення по входу, там де я задіював вивід "enable" там дохне тільки по перевантаженню. До перегріву стараюсь не доводити.
@@Valentin-work Кто мешает поставить кондер на 2000мкФ а может и больше на входе питания роутера? Оно и не позволит резко просадить напругу! У меня случай был, при отключении света прибор охранный стабатывал. Выяснилось что у блока питания к прибору при выкл основного питания и при переходе на акб существовал момент провала в пол секунды проседало питание выходное. Очень шикарно все полечилось кондером в 5000 мкФ.
блін да на Алі готову плату UPS за долар з доставкою купи та і все. Там же і під 2S версія на 24w. Все одно кривий колхоз без нормального байпаса і TP5100.
Воно шо те, шо інше їх убиватиме, тобто пришвидшить деградацію. Загальна ж концепція в обох випадках та сама - блок-схема сквозного павербанка. До того ж, кожний з таких напівфабрикатів дає скажений нагрів комплектухи на заг. платі в реальних умовах.
@@grin4it це варіант для приватного будинку, для квартир не підійде. Якщо 20 годин без світла то й провайдери повідмикаються. Ставити УПС для свічів то одне, а з генераторами геть інша історія.
Новая Почта, как, фактический монополист, собирает сливки с этого рынка. Китайцам и тем дошло, что электроника это двигатель прогресса страны. Потому у них почти все пересылки радиокомпонентов дотируются государством. Представляете, если бы подобное было в Украине? А так, какой дурак будет заказывать сотню транзисторов за 30 грн., если их доставка обходится в 100? Т.е. НП берёт себе втрое больше, чем ПРОИЗВОДИТЕЛЬ и продавец вместе взятые. :( И нет никаких градаций на отправления весом до 1 кг. Что грамм везешь, что в ТЫСЯЧУ раз больше! - цена одинаковая. Была бы в магазинах подобная ценовая политика - народ бы давно восстание поднял. А тут, как в порядке вещей.
Не робіть цю хімію, в цих платках скаче наруга. Є готові модулі UPS зразу з тримачами 18650 або з клемами. Ціна питання на аліку 80-90грн. На олх 130грн. Вони самі заряджають і моментально переходять на акум при відсутності живлення і акуми не перегрівають і виключають заряь при наборі напруги акумулятором. Не паяйте цю фігню можна зпалити роутер!
Чув дзвін, та не знаєш звідки він? Не несіть непідтверджену єресь. Ще не знати, де хімія насправді. Краще розберіться в питанні детальніше. Повірте, я знаю про що кажу.
Я поступил ещё проще. Когда отключают свет, запитываю от свинца 12 Вольт только Онушку провайдера. Роутер вообще не использую. Нетбук соединён с онушкой витой парой напрямую. Всё. От этого же автомобильного аккума питается и сам комп. Только через такую же повышайку 3608 настроенную на 19 Вольт. Хватает до бесконечности ибо анушка потребляет 0,5 А при 12 Вольтах (это 6 Ватт), а роутер 2 А при том же напряжении. А это ровно в 4 раза больше. Зачем же нужно раздавать свой сигнал на всю округу в условиях столь жесткой экономии энергии? К тому же, скорость по кабелю в разы выше. У меня это честный 1 гигагабит от Беста. А с роутера, только 300 мегабит (заявляется), а в реальности не выше 100. Возможно, кому-то такой вариант тоже пригодится.
@@Valentin-work 19 Вольт 28 Ватт. Это чуть меньше 1,5 А. Маленький Ассер Аспайр с диагональю 10 дюймов. Повышайка 3608 заявляется на ток в 2 Ампера. И мне частенько таковые попадались. Но в своём случае я не стал испытывать судьбу и немного её доработал. Добавил Мосфет IRFZ44. Видео с доработкой полно в ютубе. Но ведь то тема отдельного разговора. Изначально в видео речь велась о возможности автономной запиткии интернета, а не иных гаджетов. Мы же не станем в этой ветке обсуждать, как обеспечить аккумулятором большой пусковой ток для компрессора холодильника или как запитать газовый котёл от аккума без инвертора с чистым синусом? :)
@@Valentin-work Подробно ответил, но коммент куда-то пропал. :( Повторяться лень. Нетбук 19 Вольт 28 Ватт. Это чуть меньше 1,5 А. Повышайка 3608 рассчитана на макс. ток до 2 А. Не всем так везёт, но мне попадались и такие. Чтобы работала с гарантией пришлось немного доработать. Добавил один мосфет IRFZ44. В ютубе полно подобных видео.
Дякую за відповідь про микротик
Будь ласка. Для мікротіка краще використовувати 3...5S збірки, благо у нього дуже широкий діапазон напруг, на рахунок Poe не тестив, може і 6s буде потрібно. На 12В свинці працює, але не довго (7.2А/г). Через рік використання нового на годину вистачить. Перевірено.
У мене теж мікротік на свинці пропрацював, але спочатку вистачало годин на 8. Для зарядки використовував спеціальні плати для свинцю. Зараз тягне лише годину. Замінив за залізофосфат. Перемикання працює нормально, єдине що блок живлення на 24в, а збірка на 13в. Подаю напряму без пертворювача
Який сенс діода D2? Діод з модуля МТ3806 буде робити теж саме. Так, струм піде через дільник модуля, але для 9/12В то будуть мікроампери, навіть менше, ніж зворотній струм більшості діодів Шоттки.
@@DmVinUa в БЖ є навантажувальний резистор, щоб не їло зайвий струм.
@@Valentin-work так я писав про інший діод, який стоїть не після БЖ, а після модуля МТ3806
@@DmVinUa можна і без нього, там опори великі.
@@DmVinUa сенс в тому щоб можна було коректно налаштувати напругу.
@@Valentin-work Можете пояснити, яким чином він буде впливати на коректність налаштування напруги ? Він просто дублює вбудований діод в модуль. Як на мене лише зайві втрати.
Я вже досить давно зібрав собі "ups" за цією схемою. Майже такою, в мене ще два LED через опір 20к, як індікатори наявності обох напруг. А живлю я саме mikrotik hap-ac. Він працює, все чудово, перетворювач не гріється. Якщо не вставляти в mikrotik якісь USB пристрої, чи живити щось по PoE. Тому мені зовсім не зрозуміло випад в сторону mikrotik hap-ac. Але! Я не накручував на 24 В, я подивився скільки мінімальна напруга - 10 В і виставив 11 В. Чим меньша різниця між вхідною напругою (3.5-4.2В) і напругою на виході, тим вище ККД. Мінус цієї схеми в тому, що потрібен штатний блок живлення + якась зарядка 5В, одночасно. Або, у випадку саме з mikrotik, встановити ще понижуючий модуль и заряджати все від блока живлення mikrotik, він має запас потужності. Але струм зарядки буде нижче, заряджатися акумулятори будуть довще. І так, є готові модулі, де вся ця схема вже готова. Але наприклад я паяв з того, що було під рукой. Як і автор цього відео.
@@SergeyLebedenko яка температура МТшки у вас при теперішній температурі? На мікрот не радив би, прожорливий занадто, а при посадці акумів, струм входу перевищуватиме 2А, а це смерть підвищувача. Можна брати більш потужні, але не одну МТшку.
@@Valentin-work в мене немає термометра, щоб я сказав точно. От зараз у мене температура в кімнаті 34 грд, "ups" працює вже, більше 3 годин. МТ ледь тепла. В мене телефон зараз набагато гарячіший, тобто менше 40 грд. Гріється дросель мікросхема та діод майже не гріються. Звідки Ви взяли такі великі токи для мене загадка. Зараз напруга 3.6 В, при 3.2 відключає BMS, яка на платі tp4056, в мене їх дві в паралель, щоб швидше заряджало. З характеристик максимальне споживання мікротика 8 Вт, 8 х 1.25 (ККД) / 3.2 = 3.125 А з акумулятора. Але це лише 0.7 А на виході. Все в нормі.
@@Valentin-work Ніколи не задавася ціллю міряти темпертатуру, але для Вас :) В мене зараз в кімнаті 34 градуси, світла немає вже 4 години. Сама висока температура на дроселі і це 39 градусів. Напруга на акумуляторі 3.55 В. Беремо до рук калькулятор. Згідно даташиту, мвксимальне споживання мікротика hap-ac без usb та poe -8 Вт. (максимально з poe та usb - 20 Вт). 8 Вт * 1.25 ККД / 3.55 = 2.8 А. В мене дві плати tp4056 у параллель, для швидкої зарялки, BMS яка там відсікає на 3.2 В. Тобто максимальний струм 8*1.30/3.2 = 3.25 А. Ніби жахливо, але гріє не струм, а потужність. А вона залишається в межах 8 Вт. ~ 0.7 А на виході, це верхня межа для цієї плати, але не перевищує її. От що дійсно гріеться то це tp4056, вони лінійні, тому грітися повинні. По пульсаціях не знаю, про всяк випадок на виході, вже після діодів стоїть конденсатор 220мкФх35В. Працює вже давно, кілька разів розряджалось до відсічки, тому і знаю напругу відсічки. Що цікаво, коли йде заряд, то спочатку працюють обидві tp, потім одна показує повний заряд, а інша ще майже годину дотягує.
@@SergeyLebedenko ТС4056 по заводу ідуть на 1А, звісно гріються, я свої ставив на радіатор. І майже ніколи одночасно не закінчують заряд. Експериментував з МТшками, при вхідному струмі 2А, переставали функціонувати. Тому і дивуюсь що не здохла при розряді акума. Якщо не сильно гріється, то це дуже добре (може у вас мікруха оригінал)!
Часто в зарядках електроінструменту є контролер, який не дає ввімкнути зарядку якщо напруга на акумуляторі висока. В вашому випадку краще використати іншу зарядку (безмозгову), тоді напруга буде підтримуватись максимально зарядженої батареї. Напруга 12.6В? Можна взяти 12В блок живлення на 2А, 2 діода і резистор на 2...5 Ом. Акумулятор не буде заряджатись повністю, але перехід теж буде БЕЗШОВНИМ. Від + через діод і резистор буде заряджатись акум, через інший діод буде кормитись навантаження від акума при попаданні живлення.
а якщо в рідному зарядному знайти живлення яке перед мозгами і зробити відвід на нагрузку.
Типу є живлення з розетки то заряджається батарея в штатному режимі а сама нагрузка висть ,наприклад на трансформаторі.
живлення з розетки пропало і нагрузка починає підживлюваться від батареї?
@@CrazyMan00700 не вийде, мозги керують перетворювачем. Хіба змінювати всю схему, воно того не варте.
@@CrazyMan00700 яка напруга акумулятора, роутера?
Ще є простіший варіант.Авто акумулятор,3 конектори та 5ти контактне реле. Нема втрат на перетворюванні,працює як годиник.
Варіантів насправді є дуже багато, усі різні, ціль одна - залишатись з доступом до інтернету. На рахунок реле я в цьому відео висловив свою думку, зважаючи на практику з дохлими роутерами. На щастя, той колгосп не я робив людям.
@@Valentin-work Підкажете таймінг, де було про використання реле?
Тільки реле відпускає аж коли напруга (і струм) падають до 4-5 вольт. Не всякий роутер переживає це без перезавантаження. У мене додатково детектор мережі на баластному кондьорі і оптопарі, і схема керування на компараторах (можна і на будь-якому МК).
Я шось не поняв, а на зарядку аккумів на плату TP4056 треба додатковий блок живлення чи шо?
@@sirius-light так все вірно, я використав 5В/3А і дві в паралель ТР4056, їх посадив на радіатор.
@@Valentin-work А не пробували варіант з одним блоком на тих же 3А але на 12В і замість другого БЖ на плату зарядки просто від цього ж через DC-DC понижаючий модуль заживити плату зарядки. Якщо роутер бере 0.6А як в мене наприклад, тоді на плату зарядки TP4056, запараллелену, спокійно вистачає 2А? Так було би набагато чистіше по пристрою. Для користувача було би все дуже просто: Блок живлення в розетку, штекер БЖ в "коробочку" безперебійника, а кабель з коробочки в роутер і нічого більше не потрібно взагалі.
@@sirius-light хтось вже питав, і я відповів, що варіантів є багато як реалізувати УПС для роутера. Я зробив який зручніше для мене, я маю і знижувальні перетворювачі, але ТРшка перевірена ЧАСОМ, їй я більше довіряю. Все ж це для дому/для себе.
Можна використовувати 3S збірки і зарядку підходящу, але коли почав тестувати придбані на Аліку плати БМС, виявив що то сміття, записав відео щоби і люди думали що збирають. Спочатку так і планував, але.... він має бути надійним і безпечним, а пхати поближче до літію побільше джерел тепла - я проти. Бачили ремонти китайських УПСів для інтернету, що з ними стається за 1 рік? - а тут таки є запас на витривалість, хоча й акуми далеко не нові. Час звісно покаже, але думаю що цього девайсу вистачить на роки.
@@Valentin-workІдею і ваш посил підтримую, погоджуюсь. Дякую за працю і що ділитесь досвідом.
Вибачте, а як по цій схемі відбувається зарядка АКБ?
І не простіше живити роутер від повербанки напряму? Більшість домашніх роутерів та gpon-ок працюють від 5 вольт
Доки є світло, рідний БЖ роутера його і живить. +Звичайна зарядка заряджає акумулятори. Тобто 2 блока живлення на 12 і 5 В. Може й простіше, але я не бігаю і нічого не перемикаю, все працює автоматично.
@@Valentin-workНу, це зрозуміло. Але ви не відповіли про варіант 5v для роутера? Мене теж цікавить ваше бачення в конкр. реалізації виходу?
А через павербанк + підвищувач+діоди буде працювати?
@@ВиталийШкляренко так, але якщо павер не вміє наскрізної зарядки, то буде не дуже добре роутеру. Робити буде.
Це як?І заряджитись і отдавати?
@@ВиталийШкляренко так, деякі павербанки це вміють, інші не вміють, ще є категорія - які перезавантажуються. Роутеру не сподобається. Краще вже самому вручну перемикати.
Дякую
Роутер не процює.Весь ча перезавнтадується.Що може бути?Оптоволокно працює.
Замість плати зарядки літія і мт3608 використав об'єднану плату j5019.
@@МиколаЛевченко-ч9м це буквально те саме, лише без БМСки, її краще добавити.
дуже схожою схемою 3 роки мій знайомий користується, я ще на початку війни йому зробив... сама правильна схема, можна трішки покращувати, але то не принципово... Працює і так
@@electricpower_ua краще дати людині необхідний (безпечний) мінімум, який вона зможе повторити, бо багато хто, не те щоб плату зробити, схему не прочитають. І купують за 1000....+ Китайські упси, а за рік шукають хто б їм його відремонтує. А майстрів меншає...
В зарядній частині не сама. Далеко не сама.
Важко сказати, чи корисна ця схема, бо вона вимагає окремого живлення 5 В для зарядки акумулятора у схемі. А окреме живлення схеми можна зробити з окремого акумулятора на 12 В, якщо додати понижучий перетворювач 12 В в 5 В.
Тобто спочатку 12 В у 5 В, а потім 5 В знову у 12 В з допомогою МТ3608. (Хіба не можна прямо скористатись 12 В акумуляторних через ті ж діоди? Напруга з блоку живлення роутера має бути трохи більша за напругу акумулятора).
Так, буде "безшовне" перемикання живлення роутера, а чи буде таким перемикання комп'ютера? Так, але лише у одному випадку, у випадку використання UPS, тобто ДБЖ.
А якщо його немає, а є станція, то все рівно буде пауза для ввімкнення станції, а отже і комп'ютера, і "безшовності" не буде.
@@pavlosiryk3771 так і думав робити спочатку, але розташовувати ЩЕ одне джерело тепла біля акумів не захотів. На ПК є УПС для коректного вимкнення, робити на ньому - ну таке. А зв'язок не обривається.
ПК не єдиний споживає трафік)
Отличная идея у меня повербанк в два раза увеличился , жаль что больше не работает
Чого у вас не працює? Причина? Збільшився в два рази - розмір, чи ємність? Тут телепатією мало хто володіє, поясніть нормально.
@@Valentin-work об'єм
@@Valentin-workв кінці не працює ,це як
@@Valentin-work ви якщо злий не пишіть , зразу кидатися не зрозумів
@@Valentin-work цікаво коли у вас об'єм повербанку зростал??( В ма)
Непоганий варіант, також хотів таке зробити. Спершу думав робити автоматику на реле двохполюсному, щоби автоматично перемикатися на живлення від акумуляторів. Але потім подумав, що воно і вночі перемикатися буде, якщо не буде світла, а я не користуюся все рівно, то забив на цю ідею, бо нащо ганяти акуми лишній раз. Перемикаю тумблерами вручну, благо, роутер на 9В нормально працює від 5В.
До речі, хто задумується про релейну комутацію, то швидкості перемикання може не хватати і роутер піде в перезагрузку. В мене тоді буда ідея поставити на вихід блока живлення конденсатор достатньої ємності, щоби в той час, коли відбувається перемикання, роутер живився енергією, що запаслася в конденсаторі. Руки до експериментів так і не дійшли, але думаю, 4700мкФ там хватить на ті мілісекунди, поки відбувається перемикання.
Про МТ3608 в мене враження не дуже, бо робив на цих платках стабілізатори для резервного освітлення. Вже дві плати відправилося в загробне життя)) Не перевантажував їх, десь 600-700мА через них йшло, на вході 4 акума 18650, на виході 16В. Грілися десь до 50-55 градусів. Одна здохла десь за місяць, інша десь за півроку. Може то мені з ними не везе, хз. А ще спалив одну, бо не знав, що коли викрутити резистор в мінімум до "цокання", то вони згорають)) Краще взяти XL4015, Вона десь в районі 45грн, а на Аліку і то дешевше, зате не потрібно паритись, що помре не ясно, через що.
Загалом ідея у відео хороша, тільки краще для цього брати залізофосфат, він по ресурсу краще, та і БМС для них є нормальні, бо для літій-іонних більшість БМС з нижнім порогом розряду 2.5В +/-0.1В. А більшість акумів не люблять розряд нижче 2,7-2.9В.
Що цікаво, в павербанках китайці сталять нормальні БМС, перевіряв при повному розряді, то напруга на акумах 2.9-3В.
@@tesla9132 дохнуть вони коли рвете живлення по входу, там де я задіював вивід "enable" там дохне тільки по перевантаженню. До перегріву стараюсь не доводити.
@@Valentin-work Кто мешает поставить кондер на 2000мкФ а может и больше на входе питания роутера? Оно и не позволит резко просадить напругу! У меня случай был, при отключении света прибор охранный стабатывал. Выяснилось что у блока питания к прибору при выкл основного питания и при переходе на акб существовал момент провала в пол секунды проседало питание выходное. Очень шикарно все полечилось кондером в 5000 мкФ.
не раджу збирати на 1s, бо та плата-перетворювач як лотерея. може не запускатись коли напруга на батці впаде до 4в
@@fly_away_haha ну поки що всі МТ3608 працюють до 2В, деякі до 1.8В. навіть ті, в яких міняв мікрухи (працюють до 16В (МАХ)з індексом L)
@@Valentin-work причини не шукав але моя під нагрузкою не стартувала чомусь, перейшов на вищу початкову напругу
@@fly_away_haha можливо ємність стоїть велика на вході навантаження.
@@Valentin-work та нічого не доставляв, та й наче після відключення мережі ті внутрішні конденсатори в роутері не повинні втратити заряд?
@@fly_away_haha ну брак ще ніхто не відміняв
блін да на Алі готову плату UPS за долар з доставкою купи та і все. Там же і під 2S версія на 24w. Все одно кривий колхоз без нормального байпаса і TP5100.
@@PutlerXLO (нік класний) Так насправді варіантів безліч, до тієї платки треба ще БМСіну ставити, бо акуми убивати буде дуже швидко.
Воно шо те, шо інше їх убиватиме, тобто пришвидшить деградацію. Загальна ж концепція в обох випадках та сама - блок-схема сквозного павербанка. До того ж, кожний з таких напівфабрикатів дає скажений нагрів комплектухи на заг. платі в реальних умовах.
1:08 цеж бмс, а ви кажете що це плата зарядки за 10грн.
@@realiity вірно, то була бмс
Все это актуально если 3.5.6часов нет Светы а если 4часа будет свет а 20 часов нет то тогда безперебойник аккумуляторы и скорее всего генератор
@@grin4it це варіант для приватного будинку, для квартир не підійде. Якщо 20 годин без світла то й провайдери повідмикаються. Ставити УПС для свічів то одне, а з генераторами геть інша історія.
А сайт продажу плат українською не хоче працювати?
@@Oleksa_AAD дякую, але ні, роботи вистачає
@@Oleksa_AAD не вірно зрозумів вас, можливо і перемикається мова, я дивився на ціни в Україні.
Зрада
Додайте ще 300грн доставка Новою Поштою.
@@МаксимГорький-п4о якщо немає радіо магазинів, то так.
Новая Почта, как, фактический монополист, собирает сливки с этого рынка. Китайцам и тем дошло, что электроника это двигатель прогресса страны. Потому у них почти все пересылки радиокомпонентов дотируются государством. Представляете, если бы подобное было в Украине? А так, какой дурак будет заказывать сотню транзисторов за 30 грн., если их доставка обходится в 100? Т.е. НП берёт себе втрое больше, чем ПРОИЗВОДИТЕЛЬ и продавец вместе взятые. :(
И нет никаких градаций на отправления весом до 1 кг. Что грамм везешь, что в ТЫСЯЧУ раз больше! - цена одинаковая. Была бы в магазинах подобная ценовая политика - народ бы давно восстание поднял. А тут, как в порядке вещей.
Собі складав із старих акумуляторів, на bms 2s під роутер 9В
BMS 3S- для 12в там і струм норм для НРС
@@SerhiiSoproniuk до нижнього порогу розряджався? Як роутер себе вів - все ок?
Не робіть цю хімію, в цих платках скаче наруга. Є готові модулі UPS зразу з тримачами 18650 або з клемами. Ціна питання на аліку 80-90грн. На олх 130грн. Вони самі заряджають і моментально переходять на акум при відсутності живлення і акуми не перегрівають і виключають заряь при наборі напруги акумулятором.
Не паяйте цю фігню можна зпалити роутер!
Чув дзвін, та не знаєш звідки він? Не несіть непідтверджену єресь. Ще не знати, де хімія насправді. Краще розберіться в питанні детальніше. Повірте, я знаю про що кажу.
Навіщо бп 12в,нехай живиться від мт3608 постійно
@@serhii8159 щоб завершувалася зарядка.
Нарешті знайшов порнуху українською! Ірина Фаріон невгамовно ридає!
@@josephnezgraba3985 технопорно без змазки
На городі бузина, а в Києві дядько?
Я поступил ещё проще. Когда отключают свет, запитываю от свинца 12 Вольт только Онушку провайдера. Роутер вообще не использую. Нетбук соединён с онушкой витой парой напрямую. Всё. От этого же автомобильного аккума питается и сам комп. Только через такую же повышайку 3608 настроенную на 19 Вольт. Хватает до бесконечности ибо анушка потребляет 0,5 А при 12 Вольтах (это 6 Ватт), а роутер 2 А при том же напряжении. А это ровно в 4 раза больше. Зачем же нужно раздавать свой сигнал на всю округу в условиях столь жесткой экономии энергии? К тому же, скорость по кабелю в разы выше. У меня это честный 1 гигагабит от Беста. А с роутера, только 300 мегабит (заявляется), а в реальности не выше 100. Возможно, кому-то такой вариант тоже пригодится.
@@ВалерийФилатов-ч5б нетбук через МТ3608? Може у вас інший перетворювач, скільки ж він у вас споживає?
@@Valentin-work 19 Вольт 28 Ватт. Это чуть меньше 1,5 А. Маленький Ассер Аспайр с диагональю 10 дюймов. Повышайка 3608 заявляется на ток в 2 Ампера. И мне частенько таковые попадались. Но в своём случае я не стал испытывать судьбу и немного её доработал. Добавил Мосфет IRFZ44. Видео с доработкой полно в ютубе. Но ведь то тема отдельного разговора. Изначально в видео речь велась о возможности автономной запиткии интернета, а не иных гаджетов. Мы же не станем в этой ветке обсуждать, как обеспечить аккумулятором большой пусковой ток для компрессора холодильника или как запитать газовый котёл от аккума без инвертора с чистым синусом? :)
@@Valentin-work Подробно ответил, но коммент куда-то пропал. :( Повторяться лень. Нетбук 19 Вольт 28 Ватт. Это чуть меньше 1,5 А. Повышайка 3608 рассчитана на макс. ток до 2 А. Не всем так везёт, но мне попадались и такие. Чтобы работала с гарантией пришлось немного доработать. Добавил один мосфет IRFZ44. В ютубе полно подобных видео.
Ви недорікуватий . Іноді незрозуміло що ви говорите .
@@Андрей-я8ч6п маємо що маємо, якщо що напишіть тайм код, де не зрозуміло - відпишу текстом.
Ви ще не дивились недорікуватих в нашому техконтенті.
В мене стоїть батарея з 9шт 18650 3s3p 11,4V для модема , потім КРЕНка на 9V - на роутер
Знайшли вихід, це добре. Бігаєте і перемикаєте вручну, чи зарядка постійно підключена?
@@Valentin-work постійно підключена
О, з кренкою ви мудро зробили, 😊