احسان جان ممنونم که تجربیاتت رو در اختیار ما میزاری...من به عنوان یه دانشجو که خیلی دلم میخواد مهاجرت کنم همیشه ولاگ ها و ویدیو هاتونو رو میبینم و بیشتر با مهاجرت و مسیرش اشنا میشم. واقعا دمت گرم 🥰
ممنون احسان جان به خاطر ویدیوهای باکیفیت و پرمحتوا.فقط یه پیشنهاد برای ویو بیشتر و SEO بهتر.میتونی تیتر ویدیو هارو کلی تر و عمومی تر انتخاب کنی که افراد بیشتری رو مخاطب قرار بده .مثلا به جای گشتی در فروشگاه مواد غذایی به نظرم قیمت مواد غذایی در امریکا میتونست بهتر باشه.باز هر جور که خودت مصلحت میدونی چون دو سال پیش منم ویدیو میذاشتم تو کانالم و میدونم تیتر چه قدر تاثیر داره تو بازدید.روز خوبی داشته باشی.منتظر ویدیو های بعدی هستیم.keep it up
دوست گرام،درود بر شما،اگر شد برنامه ای هم در خصوص خرید عطر و ادکلن در مالهای اونجا تهیه بفرمایید،، مقایسه قیمت،،،،البته قیمت عطرهای باز خیلی پایین هست،ولی نمیدانم بهداشت گیری تو این زمینه میده یا نه،،،مرسی ازت ،،خوش باشی،،
قشنگ میشه جمله سخت کار کن سخت خرج کن رو از توی قیمتا دید😃😃 یه مهندس نرم افزار که توی امریکا ۵۰۰۰ دلار در میاره اگر بخواد زندگی معمولی داشته باشه چقدر ته ماه براش میمونه؟(یعنی هزینه زندگی مالیات و همه چی ازش کم شده باشه)
سلام جناب دکتر احسان . ممنون از برنامه های آموزنده . یک برنامه ای در مورد بازنشستگی و چقدر ما باید پول در صندوق بازنشستگی داشته باشیم که برای گرفتن حقوق بازنشستگی خوب باشدو کلا جزییات بازنشستگی را اگر ممکن هست تهیه کنید با کمال تشکر
بهترین جایی که ایرانی هست همون ایرانه! بعد از اون میگن کالیفرنیا! اما اونجا هم داستانهای خودش رو داره. درباره اقتصاد ایالتها میتونید سرچ کنید تو گوگل و اطلاعات خوبی پیدا کنید
@@EhsanExplains درسته ولی خرجتم زیاده اونجا کرایه 600 700 دلار بیمه ماشین همه پولت میپره به نظر من اصلا اونجا نمیصرفه من ی 206 دارم تهران شمال میرم مشاور املاکم دوست دخترم هم دارم این اجناسم در افق کوروش تهران تقریبا 90 درصدو پیدا میکنی با یک دهم قیمت هر جور حساب میکنم نمی ارزه ی زمین تو شمال بفروشم پونصد میلیون بیام امریکا که اونجا جا بیفتم
احسان عزیز ، با درود ، قیمت میوه و سبزیجات بین دو الی سه برابر آلمان هستن . نکته جالب اینکه الان 09.02.2021 هست ودر آلمان هوا چند درجه زیر صفر هست و میوه و سبزیجات تقریبا دو برابر تابستون هست . ولی تاریخ کلیپ شما مال تابستون آمریکاست . این قیمت ها من رو به وحشت میندازن .
قیمتها اینجا اینجوری نیست که امسال با پارسال فرقی کرده باشه. قیمت نون سال ۲۰۱۵ با ۲۰۲۱ یکیه. البته چیزی که درباره این فروشگاه یادم رفت بگم این بود که این فروشگاه گرونفروشیه کلا 😄 یعنی برای مثال من یه بیسکویت با برند مشخص در این فروشگاه دیدم قیمتش ۱ونیم دلار بود. دقیقا همون بسکویت در والمات ۸۰سنت بود. و نکته بعدی اینکه شما حقوق یک ساعت کارگر ساده در فلوریدا ۸ودلار و ۲۵سنته. باید قیمتها رو به نسبت حقوق در همون کشور سنجید.
اگر درامدتون رو دلار باشه اوکیه. اما وقتی به ریال فکر کنید و درآمد ریالی باشه گرونه. حقوق کارگر ساده در فلوریدا در سالی که این ویدیو رو ضبط کردم ساعتی یازده دلار بود. یعنی ماهی ۱۷۶۰ دلار که بعد از کسر مالیات میشه ماهی ۱۴۳۲ دلار.
درود کلیپ جالبی بود👌🌟 بازار روز دارن؟ مغازه های تخصصی چه طور؟ مثلا لبنیاتی پروتئینی قنادی سبزی فروشی ... روغن های غیر گیاهی مثل روغن دمبه و حیوانی دارن؟
کیسه پلاستیک هست (هم زیستتخریب پذیر توشون بود هم غیرزیست تخریبپذیر). کیسه کاغذی هم زیاد دیدم. ایالت فلوریدا رایگان بود کیسه. ایالت اورگن (که الان هستم) رایگان نیست! ۵سنته!
حاجی پس من نیام امریکا.چون هر وقت فصل انار هست کل مدت هر دفه 5 کیلو انار میخرم و میارم همشو دانه میکنم و توی یک وعده نهایت دووعده میخورم.حاجی چرا از مشروبات نمیگیری؟شما نمیخوری؟
@@MMKP1 آقای دیلمی شما باید به عنوان برنامه ریز بلند مدت آمریکا انتخاب بشید. استعدادتون هدر رفته! آخه آقای محترم بزرگترین اقتصاد دنیا خودش نمیدونه که نونوایی صنعتی بهتره یا سنتی که تو داری براش نسخه میپیچی؟
@@mahdidolatyari549 @مهدی دیلمی گرامی یک دلیلش شاید این هست که امریکایی ها مثل ما مصرف نان ندارن و سیب زمینی و ذرت و دیگر غلات بیشتر جا افتاده مثلا توی ایران از نان برای تریت غذا هایی مثل آبگوشت و... استفاده میشه ولی اونجا بیشتر اهل فست فود هستن و نون باگت صبحانه شون هم نون تست عادت دارن ولی ما سنگک و بربری داغ! مطلب دوم اینکه چون آمریکا پیشرفته هست دلیل نمیشه بگیم بی نقص هست! اگر تسلا آمریکا نمیرفت و مدل ادیسون حاکم بود برق AC و صنعت دیجیتال کنونی یک خیال بود چون جناب ادیسون فقط به فکر جیب شون بودن و تا تونستن چوب لای چرخ تسلا گذاشتن خلاصه نمیشه به تسلا گفت: توی اروپایی یعنی بیشتر از ادیسون آمریکایی میفهمی؟
Usually you will not find bakery and hot bread in Europe and America. You think everything is great on the other side of the pond? No you are wrong. Come and enjoy the freezing weather in north Europe and Canada 7/8 months of the year
احسان جان سلام اولا ممنون از ویدیوهای خوبت.احسان جان شما میدونی اگ بخواییم در امریکا کسب و کار خودمون رو داشته باشیم مثلا بخواییم ی شرکت تولیدی یا بازرگانی برا خودمون داشته باشیم شرط و شروط امریکا چیه؟ و چقدر سرمایه میخواد مثلا ؟؟
ممنون احسان ، بازم عالی بود . فقط یه سوال نانوایی و میوه فروشی در دسترس نیست که ارزان تر بیوفته ؟ اخه احساس میکنم به نسبت ایران نان و میوه خیلی داره گران میوفته ؟ راستی شیرینی پزی جدا نداره ؟
سلام من دانش اموز رشته تجربیم.میخواستم ببینم برای بورسیه گرفتن دانشگاهی ک ایران توش درس میخونیم مهمه؟یا کاری به دانشگاه ندارن؟به غیر از پزشکی چه شغلایی خوبه توی امریکا از لحاظ درامدی و گرفتن بورسیه؟
یدونه انار سه دلار ؟؟یا ابرفرررررضضضض 😱 من اینجا یه باغ انار گرفتم هر درخت تقریبا دو دلار باهام در اومد؟انار پوست نازک دون سیاه شیرین قند عسل ،خیلی ناراحت بودم که دو دلار زیاد حساب کرده،خداشاهده هر درخت هشت تا یازده عدد صندوق سی کیلویی انار داره ،البته در جریان هستم که درآمد اونجا ساعتی ده تا بیست دلار هستش ،
حقوق میانگین ۳۰۰۰ دلار حدود ۸۰۰ دلار اجاره منزل حدود ۵۰۰ دلار مالیات هزینه بیمه حدودا ۲۰۰ دلار بقیه میشه گفت برای خودت میمونه اگه کارگر ساده باشی ماهی حدود ۲۰۰۰ دلار حقوق
اینجاست که نذاشتن کاما باعث میشه اشتباه خوند جمله رو! اگر فول فاند بشید حقوق میگیری. شهریه نمیدین. بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه (خیلی بستگی به دانشگاه داره) در هر صورت میشه باهاش زندگی کرد
اونجا پفک و ماست موسیر گیر میاد اقا احسان؟ و ی سوال اگ اونجا داروهای گیاهی از همینا ک تو ایران از عطاری ها میخریم اونجا چطور باید پیدا کنیم؟؟؟اصلا گیر میاد از اینجور چیزا؟
استاد درمورد مشکل صنایع غذایی امریکا هم ویدیو بسازید اینکه چقدر به لحاظ ژنیتیکی تغییر داده شده اند و درصورتیکه عیر ارگانیک تهیه کنید مشکلات زیادی در طول زمان ایجاد میکنه که ساده ترین تاثیرش اضافه وزن غیر قابل توجیه هست لبنیات و گوشت و مرغ و غلات و تخم مرغ و اجیل و .. بنوعی دستکاری شده اند و قابل مقایسه با محصولات ارگانیک و بیو نیستند به لحاظ کیفیت
@@EhsanExplains واقعا ازت یک دنیا ممنونم که انقد خوب و صادقانه و راحت پاسخ دادی ...این خیلی برام ارزشمند بود ❤❤...فقط سوال دیگم این بود که حالا من اطلاع ندارم شهریه دانشگاه شما کلا چقدر بوده ..مثلا برای کانادا دانشگاه آلبرتا برای رشته خودم مهندسی مکانیک میدونم که سالانه یه چیزی حدود 9 هزارتا هست ..میخاستم بپرسم این میزان 1600که گفتی کل چیزی بود که دریافت میکردی درسته؟! و با همین پول باید شهریه هات رو هم میدادی علاوه بر مخارج زندگی درسته؟!!..و اینکه آیا میشه اضافه تر از مقدار فاند هم توی همون کمپس کار کرد و یه مقدار بیشتر پول در اورد؟!
فکر مبکردم امریکا ارزونتر باشه البته شاید این فروشگاه گرونه 🤔 من به فنلاند میگفتم خیلی گرونه ولی الان میبینم نه زیادم گرون نیست 😉 دو کلیو سیب زمینی یک یورو ونیم 🤗
خیلی عالی بود امیدوارم از این دست ویدیو ها رو بیشتر آپلود کنید بخصوص در فروشگاه های ایرانی و همینطور خرید لوازم خانگی در وال مارت و شرایط اقساطی
احسان جان ممنونم که تجربیاتت رو در اختیار ما میزاری...من به عنوان یه دانشجو که خیلی دلم میخواد مهاجرت کنم همیشه ولاگ ها و ویدیو هاتونو رو میبینم و بیشتر با مهاجرت و مسیرش اشنا میشم.
واقعا دمت گرم 🥰
واقعا تجربیات شما خیلی کمک کنندست
خیلی ممنون از ویدئوی جالبتون علاوه بر فیلم برداری خوب آهنگ هایی که انتخاب کردین هم کاملا هماهنگ بود من که لذت بردم🌹
ممنونم 🙌🏼🙏🏼
ممنون احسان جان به خاطر ویدیوهای باکیفیت و پرمحتوا.فقط یه پیشنهاد برای ویو بیشتر و SEO بهتر.میتونی تیتر ویدیو هارو کلی تر و عمومی تر انتخاب کنی که افراد بیشتری رو مخاطب قرار بده .مثلا به جای گشتی در فروشگاه مواد غذایی به نظرم قیمت مواد غذایی در امریکا میتونست بهتر باشه.باز هر جور که خودت مصلحت میدونی چون دو سال پیش منم ویدیو میذاشتم تو کانالم و میدونم تیتر چه قدر تاثیر داره تو بازدید.روز خوبی داشته باشی.منتظر ویدیو های بعدی هستیم.keep it up
مرسی از کامنتت. حق با شماست. تصحیح کردم تیتر رو. به یک تیتر زن احتیاج داریم :))
تیتر مناسب نوشتن خودش یه استعداد خاصی میخواد. مرسی بازم
بهترین منبع برای کسب اطلاعات بیشتر👌👌👌
واقعا دم شما گرم آقا احسان ، خیلییی حقیقتاً لذت بردم ، مرسی که تجربیات تون رو به اشتراک میزارید این واقعا عالی و قابل تقدیره❤️🌷
سلام خوبید بینظیر هستید عالی عالی عالی بود ❤❤❤❤❤😊
من با قیمت های مواد غذایی تو آلمان مقایسه کردم المان خیلی ارزون تر بود مواد غذاییش
واقعا عالی بود، کلی درباره مواد غذایی آمریکایی اطلاع کسب کردم 😍😍😍😉😉👏👏👏دستتون درد نکنه، از این مدل ویدیو ها بیشتر بزارید🌹🌹🌹
دستت دردنکنه اقای دکتر
دوست گرام،درود بر شما،اگر شد برنامه ای هم در خصوص خرید عطر و ادکلن در مالهای اونجا تهیه بفرمایید،، مقایسه قیمت،،،،البته قیمت عطرهای باز خیلی پایین هست،ولی نمیدانم بهداشت گیری تو این زمینه میده یا نه،،،مرسی ازت ،،خوش باشی،،
اقا احسان عالی بود ولی یک سری به لوس انجلس بزنید اینجا خیلی فرق داره با همه جای امریکا ممنون🌸
سلام تویه تگزاس هم از فروشگاهاش ویدیو بزارید ممنون
گران تر از سوئد است
اینجا نان باگت تازه و گرم 1 دلار است
خیلی ممنون واقعا اطلاعی در مورد اقلام اولیه توی امریکا رو نمیدونستم مرسی☺
قشنگ میشه جمله سخت کار کن سخت خرج کن رو از توی قیمتا دید😃😃
یه مهندس نرم افزار که توی امریکا ۵۰۰۰ دلار در میاره اگر بخواد زندگی معمولی داشته باشه چقدر ته ماه براش میمونه؟(یعنی هزینه زندگی مالیات و همه چی ازش کم شده باشه)
حقوق یه کارمند معمولی بین ۲۰ تا ۴۰ هزار دلاره در سال. حقوق یه مهندس ۵ تا ۱۰ برابر یه کارمند معمولیه.
خیلی جالب بود برا من این ویدیوتون
مخصوصا من که عاشق فروشگاه گردی و خرید هستم
خیلی دیدنش لذت بخش بود
ممنون
سلام جناب دکتر احسان . ممنون از برنامه های آموزنده . یک برنامه ای در مورد بازنشستگی و چقدر ما باید پول در صندوق بازنشستگی داشته باشیم که برای گرفتن حقوق بازنشستگی خوب باشدو کلا جزییات بازنشستگی را اگر ممکن هست تهیه کنید با کمال تشکر
خيلی عالی و با طمانینه صحبت میکنید
به به چه فروشگاهی⚘⚘دلم خواست😊
چقدر جالب بود😍کاش شما یهphdهم تو زمینه ی تدوین فیلم بگیرین چون ویدیوهاتون حرف ندارن😁🤭🙏🏻مرسی
😄
تشکر 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
دمت گرم احسان جان
دستگاه پوز واسه پرداخت توی امریکا بصورت تپ tap هست رو کجای دستگاه باید بزنی؟ اخر ویدیو اون دستگاه مشکیه بود فکر کنم درسته؟
27:56
روی همون نمایشگر دستگاه پوز، گوشه سمت چپ نمایشگر که عکسش هست.
خیلی خوب بود این ویدئو، راستی کرفس هاشونم خیییلی خوشمزه س، طعمش با کرفس های ایران به نظر من خیلی فرق میکنه
ممنونم. نه همونه. فرقی نداره.
داداش مرسی عالی بود جامع بود بازم شد از اینجور ویدئوها بگیر.
قیمت کوکاکولا چند بود ؟ نگفتید داخل ویدئو...
دو چهاردهم چی مگه نوک مداد نوکیه؟
کجا رفتین اینقد گرونه
سلام وقتتون بخیر .شما کدوم ایالت زندگی میکنید؟
مرغ اندازه گوساله هست
اونجا سبزی خوردن وجود نداره؟
خیلی مفته ... دایی جان عشق میکنی به مولا. منم میخوام بیام اونجا،چجوریشو نمیدونم ...
دکتر در مورد ایالت های اقتصادی برای تازه ورودها هم بذارین کجا ها بهتره و کجاها ایرانی هست
بهترین جایی که ایرانی هست همون ایرانه!
بعد از اون میگن کالیفرنیا! اما اونجا هم داستانهای خودش رو داره. درباره اقتصاد ایالتها میتونید سرچ کنید تو گوگل و اطلاعات خوبی پیدا کنید
خیلی خفنه!!! وجدانن پول داشته باشی بیای اینجا فقط خرید. حیف که ایران همه ی فروشگاهای ضعیف و کوچیکن, واقعا جالب و باحال بود. خیار بود یا شمشیر😂
ایران هم فروشگاههای زنجیرهای بزرگ و خیلی خوبی داره دور از انصافه اینجوری بگیم
@@EhsanExplains ما بچه شهرستانیم, تهران نرفتم فروشگاه شاید جاهای باحال داشته باشه.
خیلی ممنون عالی بود ولی واقعا چطور دلتون اومد که قسمت نوشیدنی های الکلی رو نشون ندید 😥
دقیقا طعم کولاکولا ایرانی با آمریکایی صدرصد فرق داره کوکا ایران مزه آب قند میده کولا آمریکا فوق الاده خوشمزست
مرسی مرسی بسیار بسیار سودمند بود برام امریکا هم گرونه فهمیدم بعضی چیزا تقریبا 5 برابر تهرانه و بعضی چیزا دقیقا ده برابر ممنون
به تومان نباید تبدیل کنی! چون به دلار داری حقوق میگیری
@@EhsanExplains درسته ولی خرجتم زیاده اونجا کرایه 600 700 دلار بیمه ماشین همه پولت میپره به نظر من اصلا اونجا نمیصرفه من ی 206 دارم تهران شمال میرم مشاور املاکم دوست دخترم هم دارم این اجناسم در افق کوروش تهران تقریبا 90 درصدو پیدا میکنی با یک دهم قیمت هر جور حساب میکنم نمی ارزه ی زمین تو شمال بفروشم پونصد میلیون بیام امریکا که اونجا جا بیفتم
@@rezakhobali3175 شما ده میلیاردم هزینه کنی ،تا شرایطش رو نداشته باشی،نمیتونی بری
مرررسی خیلی جالب بود! 👌🏻🌸 لوگوی جدیدم که اضافه شده. 🤓 (ایران حسابی انار بخورین! 😂)
واقعا انار بخورین و بیاین... من هر جا میبینم تا یه ماه ذخیره میکنم که داشته باشم از بس کمه : )))
سلام واقعا ولاگ خوبی بود
ببخشید به سوال برام پیش اومد شما اینهمه خرید کردین برای خودتون بود چون برای یک نفر زیاده البته به نظرمن
دونفر
چرا از بخش نوشیدنی های الکلی فیلم نگرفتی که ببینیم قیمت ها چیه؟!
MerCi az inke inkaro barai agahi ma anjam midin🌷🤙🏻
چقدر گرون !!!
احسان عزیز ، با درود ، قیمت میوه و سبزیجات بین دو الی سه برابر آلمان هستن . نکته جالب اینکه الان 09.02.2021 هست ودر آلمان هوا چند درجه زیر صفر هست و میوه و سبزیجات تقریبا دو برابر تابستون هست . ولی تاریخ کلیپ شما مال تابستون آمریکاست . این قیمت ها من رو به وحشت میندازن .
قیمتها اینجا اینجوری نیست که امسال با پارسال فرقی کرده باشه. قیمت نون سال ۲۰۱۵ با ۲۰۲۱ یکیه. البته چیزی که درباره این فروشگاه یادم رفت بگم این بود که این فروشگاه گرونفروشیه کلا 😄 یعنی برای مثال من یه بیسکویت با برند مشخص در این فروشگاه دیدم قیمتش ۱ونیم دلار بود. دقیقا همون بسکویت در والمات ۸۰سنت بود. و نکته بعدی اینکه شما حقوق یک ساعت کارگر ساده در فلوریدا ۸ودلار و ۲۵سنته. باید قیمتها رو به نسبت حقوق در همون کشور سنجید.
خب، المان کلا خیلی از امریکا ارزون تره
چه قدر گرون بوووووود
اگر درامدتون رو دلار باشه اوکیه. اما وقتی به ریال فکر کنید و درآمد ریالی باشه گرونه. حقوق کارگر ساده در فلوریدا در سالی که این ویدیو رو ضبط کردم ساعتی یازده دلار بود. یعنی ماهی ۱۷۶۰ دلار که بعد از کسر مالیات میشه ماهی ۱۴۳۲ دلار.
شکلات تو چین خیلی خیلی گرونه
خیلی جالب بود ممنون. این سبک ویدیو ها و هزینه زندگی خیلی کمک کننده اس... فقط احسان جان این خرید حدود 150 دلاری برای مصرف یک هفته میشه حدودا ؟
آره. خرید هفتگی حدودا ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار میشه. البته من بیشتر خریدهام رو از یه فروشگاه دیگه انجام میدم که فیلم اونم میگیرم بعدا.
سلام احسان عزیز آیا نماینده گی این فروشگاه توی سانفرانسیسکو هم است؟ هدفم اینه که ایا زنجیرهای هست یا خیر
زنجیرهای هست اما مختص جنوب شرق امریکاست.
خیلی عالی بود
آقا احسان من ذهنم تا آخر ویدیو مشغول اون بود که چیپس پفک های اونجا مثلا ۴ دلار مثل اینجا نصف بیتر هوا هستن یا کلا پر؟
هوا 😄
دلیل پر کردن هوا اینکه داخل کارتن محتویات چیپس له نشه
@@EhsanExplains 🤣🤣
موفق باشی احسان عزیز
خیلی عالی بود،
اگه فرصت کردی، لطفا یه فیلم در مورد این که چیا رو با خودمون بیاریم بساز، با این محوریت که، با این کار هزینه کمتری رو خواهیم داشت.
ممنون
توی لیست ویدیوهایی که باید بسازم هست
گوشت کوب! : ))) شعله پخش کن... یه چیزایی که ایران اصلا به چشم آدم نمیاد اما اینجا گرونه : )
ایشالا همه بتونیم هر کشوری خواستیم بریم
یا حقوق یه روز اونجا میشه ۳۰ تا گوشتکوب بگیری اما با حقوق یه روز اینجا نهایتش ۳ تا کوجاش گرونه
درود کلیپ جالبی بود👌🌟
بازار روز دارن؟
مغازه های تخصصی چه طور؟ مثلا لبنیاتی پروتئینی قنادی سبزی فروشی ...
روغن های غیر گیاهی مثل روغن دمبه و حیوانی دارن؟
اینجا مغازه تکی تکی نیست! بصورت مرکز خرید و فروشگاه زنجیرهای هستن.
حالا این کرونا بره میرم از فروشگاههای مختلفشون فیلم تهیه میکنم
@@EhsanExplains very good👌
این مدل مغازه ها رو فقط تو لوس آنجلس و گلندل زیاد میشه پیدا کرد قصابی یا میوه فروشی یا گوشت آماده برای کباب های ایرانی کوبیده و ....
خیلی خوب بود ممنون.یه چیزی اونجا استفاده از کیسه های پلاستیکی زیاد هست؟زیست تخریب پذیرش رو میفروشن تو فروشگاه ها یا رایگان میدن؟
کیسه پلاستیک هست (هم زیستتخریب پذیر توشون بود هم غیرزیست تخریبپذیر). کیسه کاغذی هم زیاد دیدم.
ایالت فلوریدا رایگان بود کیسه. ایالت اورگن (که الان هستم) رایگان نیست! ۵سنته!
چه کیفیتی دارن مواد غذایی و میوهاشون🤔🤔🤔
اون خیار ها در کلرادو دونه ای 63سنت
حاجی پس من نیام امریکا.چون هر وقت فصل انار هست کل مدت هر دفه 5 کیلو انار میخرم و میارم همشو دانه میکنم و توی یک وعده نهایت دووعده میخورم.حاجی چرا از مشروبات نمیگیری؟شما نمیخوری؟
خیلی خیلی عالی بود دمت گرم دکتر
فقط ی چیز میگم نانوا هم هست اونجا؟
یا فقط نون بسته بندی تو فروشگاه پیدا میشه؟
330میلیون
رو مگه میشه با زدن نانوایی سیر کرد. متاسفانه فقط نون صنعتی هست.
مرسی دکتر (میشه ولی نیاز ب برنامه ریزی بلند مدت داره ک اونمتو امریکا ناممکن نیست )
@@MMKP1 آقای دیلمی شما باید به عنوان برنامه ریز بلند مدت آمریکا انتخاب بشید. استعدادتون هدر رفته! آخه آقای محترم بزرگترین اقتصاد دنیا خودش نمیدونه که نونوایی صنعتی بهتره یا سنتی که تو داری براش نسخه میپیچی؟
@@mahdidolatyari549
@مهدی دیلمی
گرامی یک دلیلش شاید این هست که امریکایی ها مثل ما مصرف نان ندارن و سیب زمینی و ذرت و دیگر غلات بیشتر جا افتاده مثلا توی ایران از نان برای تریت غذا هایی مثل آبگوشت و... استفاده میشه ولی اونجا بیشتر اهل فست فود هستن و نون باگت صبحانه شون هم نون تست عادت دارن ولی ما سنگک و بربری داغ! مطلب دوم اینکه چون آمریکا پیشرفته هست دلیل نمیشه بگیم بی نقص هست! اگر تسلا آمریکا نمیرفت و مدل ادیسون حاکم بود برق AC و صنعت دیجیتال کنونی یک خیال بود چون جناب ادیسون فقط به فکر جیب شون بودن و تا تونستن چوب لای چرخ تسلا گذاشتن
خلاصه نمیشه به تسلا گفت: توی اروپایی یعنی بیشتر از ادیسون آمریکایی میفهمی؟
Usually you will not find bakery and hot bread in Europe and America. You think everything is great on the other side of the pond? No you are wrong. Come and enjoy the freezing weather in north Europe and Canada 7/8 months of the year
سلام تشکر از اطلاعاتتون، یه ادم معمولی در ماه چقدر درآمد خالص داره؟تشکر از شما
en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._states_and_territories_by_median_wage_and_mean_wage
قیمتاش تقریباً یک و نیم برابر والمارته! بعضیاش که دو برابر! خیلی فروشگاه گرونیه
احسان جان سلام اولا ممنون از ویدیوهای خوبت.احسان جان شما میدونی اگ بخواییم در امریکا کسب و کار خودمون رو داشته باشیم مثلا بخواییم ی شرکت تولیدی یا بازرگانی برا خودمون داشته باشیم شرط و شروط امریکا چیه؟ و چقدر سرمایه میخواد مثلا ؟؟
نمیدونم اینو چون هیچوقت تو فازش نبودم
طعم پنیر پیتزاها چقدر با ایران متفاوته؟
تفاوت خاصی نداره. پیتزاهای ایران خوشمزهتره
@@EhsanExplains سلام و ممنون از پاسختون.منظورم پنیر پیتزا بود بیشتر.🧀🍕
خخخخ فقط قسمت تقدیم کردن گل ها از مال خلیفه میبخشی 😂😂
عالی بود
ممنون خیلی عالی
سوالم شاید خنده دار باشه،میشه بگید ظروف مسی رو از ایران بیاریم به نفع هست یا اونجا بخریم؟
اگر جا دارید بیارید خب 😃
ممنون احسان ، بازم عالی بود .
فقط یه سوال نانوایی و میوه فروشی در دسترس نیست که ارزان تر بیوفته ؟
اخه احساس میکنم به نسبت ایران نان و میوه خیلی داره گران میوفته ؟
راستی شیرینی پزی جدا نداره ؟
دلار رو به تومان تبدیل نکنید! چون اینجا به دلار حقوق میدن و به دلار هم خرج میکنی. اگه تبدیل کنی آره گرونتره اما چون به دلار حقوق میگیری عادیه!
سلام کدوم ایالته
فلوریدا
سلام من دانش اموز رشته تجربیم.میخواستم ببینم برای بورسیه گرفتن دانشگاهی ک ایران توش درس میخونیم مهمه؟یا کاری به دانشگاه ندارن؟به غیر از پزشکی چه شغلایی خوبه توی امریکا از لحاظ درامدی و گرفتن بورسیه؟
ویدیوهای توی کانال رو ببینید کلی ویدیو در اینباره ساختم
چرا بعضی هارو تو حیاط خونت نمیکاری ؟
مرسی
شبیهترین کالا به پفک چی هست اونجا؟
یه چیزی شبیه چی توز موتوری پیدا میشه آمریکا؟ 😢😢
پفک هست با همون طعم و مزه!
چی توز موتوری هست
برند معتبر مثل
کتل
اسنیکرز
و...
خوشبحالت که آمریکایی
یدونه انار سه دلار ؟؟یا ابرفرررررضضضض 😱 من اینجا یه باغ انار گرفتم هر درخت تقریبا دو دلار باهام در اومد؟انار پوست نازک دون سیاه شیرین قند عسل ،خیلی ناراحت بودم که دو دلار زیاد حساب کرده،خداشاهده هر درخت هشت تا یازده عدد صندوق سی کیلویی انار داره ،البته در جریان هستم که درآمد اونجا ساعتی ده تا بیست دلار هستش ،
میوه و سبزی چقدر گرونه! نسبت به درآمدی که یه دانشجو داره زیاده به نظرم.
به نظرم اوکیه (البته این فروشگاه یه مقدار گرونتر از بقیه فروشگاههاست)
دمت گرم که راستشومیگی
خیلی گررررونه دقیقا قیمت ها دو برابر ایالت کلرادو ست
من تو همین ایران هم شیرینی های قنادی زیادی برام شیرین هستن، دیگه شیرینی های اونجا چین😓
چرا انار گیرونه؟
🤷🏻♂️
Thanks for share
واقعا قیمتا گرونن😥 با یه درآمد حداقل میشه از پس هرینه ها بر اومد؟
حقوق میانگین ۳۰۰۰ دلار
حدود ۸۰۰ دلار اجاره منزل
حدود ۵۰۰ دلار مالیات
هزینه بیمه حدودا ۲۰۰ دلار
بقیه میشه گفت برای خودت میمونه
اگه کارگر ساده باشی ماهی حدود ۲۰۰۰ دلار حقوق
سلام
متوسط در آمد یه کارمند معمولی چنده ؟
en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._states_and_territories_by_median_wage_and_mean_wage#List_of_U.S._states_and_territories_by_annual_median_wage
در پذیرش فول فاند حقوق هم میگیریم در دکترا یا فقط شهریه نمیدین؟
اطلاعی از رشته حقوق ندارم. اما قطعا در سایت دانشگاه مورد نظرتون برید اطلاعات کامل و دقیق نوشته شده.
@@EhsanExplains نه منظورم اینه که در دکترای مهندسی پزشکی حقوق میگیریم اگه فول فاند بشیم یا فقط شهریه نمیدیم؟و اگه حقوق میدن تقریبا چقدره ؟
اینجاست که نذاشتن کاما باعث میشه اشتباه خوند جمله رو! اگر فول فاند بشید حقوق میگیری. شهریه نمیدین. بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه (خیلی بستگی به دانشگاه داره) در هر صورت میشه باهاش زندگی کرد
ویدیو عالی بود ممنون
فقط یه سوال اونجا گوشت و مرغ حلال هم تو هر فروشگاهی پیدا میشه یا فروشگاه خاصی داره و اینکه تفاوت قیمت دارن؟
فروشگاههای ایرانی، عربی و هندی دارن. قیمتشون هم بالاتره به نسبت مرغ و گوشت معمولی
@@EhsanExplains خیلی ممنون
ویدیو هاتون خیلی مفید و عالیه با توضیحات کامل
ترکیب آهنگ ملایم رو هم با ویدیو هاتون دوست دارم
@@EhsanExplains ببخشید طعم گوشتهای حلال شنیدم بهتره درسته؟
یعنی چین تو کالباس سوسیس خیلی بد خیلیییییی یک بار ناخواسته یکم خوردم تا مدتی حالم بد بود از مزش ههههههه خدایی دلم برای کالباس تنگ شده
too California hameye ina nesfe ghaimate!
اینجا هم همینطور. این مغازه یکم گرونتره وسایلش
دوست عزیز
پرتقال به این صورت نوشته می شود نه پرتغال
اونجا پفک و ماست موسیر گیر میاد اقا احسان؟ و ی سوال اگ اونجا داروهای گیاهی از همینا ک تو ایران از عطاری ها میخریم اونجا چطور باید پیدا کنیم؟؟؟اصلا گیر میاد از اینجور چیزا؟
پفک هست. ماست موسیر ندیدم. داروی گیاهی هم تا یه حدی هست اما نه اونجوری که توی ایران پیدا میشه مثلا یه عطاری مخصوص گیاها
ماست موسیر میتونی تو لوس آنجلس پیدا کنید برند صدف که تو آمریکا تولید میشه😊
@@todikyaghubian2666 لس انجلس
@@naseryousefi2840صد آفرین !!!!
@@todikyaghubian2666 اخه جالب لس انجلس اشتباه مینویسی ولی میدونی برند صدف اونجا هست😂
اخ اخ پفیلا چین خیلی شیرینه یعنی خیلی ها انگار شکره نه پفیلا
استاد درمورد مشکل صنایع غذایی امریکا هم ویدیو بسازید اینکه چقدر به لحاظ ژنیتیکی تغییر داده شده اند و درصورتیکه عیر ارگانیک تهیه کنید مشکلات زیادی در طول زمان ایجاد میکنه که ساده ترین تاثیرش اضافه وزن غیر قابل توجیه هست
لبنیات و گوشت و مرغ و غلات و تخم مرغ و اجیل و .. بنوعی دستکاری شده اند و قابل مقایسه با محصولات ارگانیک و بیو نیستند به لحاظ کیفیت
تخصصی ندارم اما کلا به نظر من این داستان اورگانیک و غیر اورگانیک فقط برای خالی کردن جیبه 😄 حالا محض احتیاط من فقط تخم مرغ و شیر رو اورگانیک میگیرم.
پابليكس سوپرماركت گروني هست.
واقعا عالی بود ممنون 🌸🌸
خواهش میکنم 🙏🏼
کاش یه ویدیو هم راجع به میزان فاندی که برا دکترا میدن به صورت حدودی و خرج و مخارج کلی درست بکنی ...مطمئنن به خیلیا میتونه کمک بکنه ❤❤
برا من حدود ۱۶۰۰-۱۸۰۰دلار بود در ماه (این پولی بود که میرفت تو جیب یعنی مالیاتش کم شده)
از دانشگاهی به دانشگاه دیگه فرق میکنه. اما اگر فول فاند باشید جای نگرانی نیست میشه زندگی کرد با اون پول.
@@EhsanExplains واقعا ازت یک دنیا ممنونم که انقد خوب و صادقانه و راحت پاسخ دادی ...این خیلی برام ارزشمند بود ❤❤...فقط سوال دیگم این بود که حالا من اطلاع ندارم شهریه دانشگاه شما کلا چقدر بوده ..مثلا برای کانادا دانشگاه آلبرتا برای رشته خودم مهندسی مکانیک میدونم که سالانه یه چیزی حدود 9 هزارتا هست ..میخاستم بپرسم این میزان 1600که گفتی کل چیزی بود که دریافت میکردی درسته؟! و با همین پول باید شهریه هات رو هم میدادی علاوه بر مخارج زندگی درسته؟!!..و اینکه آیا میشه اضافه تر از مقدار فاند هم توی همون کمپس کار کرد و یه مقدار بیشتر پول در اورد؟!
سلام لطفاً این ویدیو رو بروز کن
۴سال شده
این فروشگاه فقط فلوریدا و چند ایالت نزدیکش هست. جایی که هستم شعبه نداره.
عالی...
حقوق یه روزت تو اونجا رو میتونی ۷۰ دونه انار بخری اما با حقوق ایران سه کیلو که میشه ۳۰ عدد پس چرا میگی به صرفه نیست
عالی توضیح دادین
فکر مبکردم امریکا ارزونتر باشه البته شاید این فروشگاه گرونه 🤔
من به فنلاند میگفتم خیلی گرونه ولی الان میبینم نه زیادم گرون نیست 😉 دو کلیو سیب زمینی یک یورو ونیم 🤗
البته به حقوق هم باید نگاه کرد. حقوق کارگر ساده در فلوریدا ساعتی ۸دلار و ۲۵سنته
@@EhsanExplains درسته اینحا هم ۹ یورو هست
ما تو کالیفرنیا سن خوزه زندگی میکنیم گرونتر از اینجاست ، بنظرم تو شمال کالیفرنیا گرونی بیداد میکنه
چقدر خلوته فروشگاه حقوق کارگرها در میاد با این فروش کم
چون کرونا بود اجازه نمیدادن بیشتر از یه تعداد مشخص مشتری تو فروشگاه باشه.
چیپس های اونجا هم مثل ایرانه کلا توشون باده؟ 😂
آره 🙂