Brixton Cromwell 1200 - Próbakör

แชร์
ฝัง

ความคิดเห็น • 7

  • @MrZsolesz8881
    @MrZsolesz8881 2 หลายเดือนก่อน

    Lenne pénzem jogsim ezt venném meg Honda CB650R 2024 e-clutch verziót. Tudom sokkal kisebb de az nekem sokkal jobban bejön.

  • @Ra-Ziel
    @Ra-Ziel 5 หลายเดือนก่อน +1

    ez az "X" nem..? 🤔 egyebkent ez melyik kereskedes, ha lehet tudni..? 😊

    • @MotoSztark
      @MotoSztark  5 หลายเดือนก่อน +1

      Igen ez az X verzió

  • @kisszoltan5146
    @kisszoltan5146 5 หลายเดือนก่อน +1

    Ezt probald ki , Triumph Speed Twin 1200 .

    • @MotoSztark
      @MotoSztark  5 หลายเดือนก่อน

      Sajnos a Triumph motorokra nincs lehetőség jelenleg.

  • @OMDBhun
    @OMDBhun 5 หลายเดือนก่อน

    Érdekes motor. Forma a maga retro kinézetével rendben van. De valahogy nem értem mire való? Cuccolni nem tudsz, ránézésre egy emberes motor. De ekkora motorral szerelni? Ingázásra meg 1200 cc felesleges. Virsligumi stb. Ahogy mondtad ez inkább réteg motor mutogatni .Köszi a videót!

    • @david.beckenham
      @david.beckenham 4 หลายเดือนก่อน

      Hogyhogy mire való? 😅
      Talán motorozni?
      Most olyat mondok, amilyet még nem hallottál: van olyan, hogy valaki nem svájci bicskát keres, nem az unikornist, ami homokon, aszfalton, kormányig érő sárban, de még a Balatonban is százhatvannal suhan, ráadásul ingyen adják, hanem egy olyan trendi terméket, amire jó ránézni, jó érzés hozzáérni, hallani a hangját, elpöfögni vele egy public house-ba, és fogadni a motorkerékpár kinézetéért az elismerő biccentéseket miközben a tulaj a pub teraszán szépen felöltözve eszi a kedvenc ételét.
      Általánosságban mondom,
      tudom, hogy stílusról beszélni teljesen felesleges a Varsói Szerződés tagállamaiban szocializálódott embereknek, nagyon nehéz elmagyarázni, hogy miért jó, ha valami nem műanyag, ha szép, ha stílusos, ha igényes.
      A mi szellemi örökségünknek nem része ez. Magyarország a mackónadrág, a nylonotthonka, a susogós melegítővel hordott bőrkabát és a makkos cipő hazája, ami, ha egyáltalán valamit, akkor inkább a funkcionalitást helyezi előtérbe. Hogy valami hogyan néz ki, milyen életérzést ad, egyszerűen nem szempont, nem érték. Ezek a járművek nem a magyarnak készülnek. Mintha Picasso munkásságát magyaráznánk egy csimpánznak. Örülhetünk, ha nem dobnak vissza szarral.
      Egy francia, brit, olasz, de még egy román is úgy néz ránk, mint mi a hírhedtté vált orosz társkereső oldalakon feltűnő meghökkentő arcokra, akik hallal, meg AK-47-tel pózolnak a fürdőkádban. Ez egy olyan attitűd, amin a polgárság korszakokon át tartó hiánya egyáltalán nem segített.
      Ha megnézed a Classic Rides csatornát, ami igazából egy lifestyle csatorna, ahogyan Freddie Dobbs, és Mr Darcy and the Ol'Man is kezd ebbe az irányba tolódni, talán láthatod, hogy miről szól ez az egész. Biztosan nem a chin on the tank stílusról, a huligánkodásról meg az üveghangról. Ez általában 14-15 éves korban rohadt menőnek számít, de jó esetben elég gyorsan kinövi az ember, és valami mélyebbet keres a motorozásban.
      Na de amit a motorról szerettem volna írni; hogy de, erre is tudsz venni side panniert a forgalmazótól, amibe bőven beleférsz, ha egy napra, horribile dictu, ha egy hétvégére elpöfögtök valamerre a négyszámjegyű utakon. Mert ezzel nem autópályázni kell, hanem felfedezni. Nem a szalagkorlátot, a felfestést kell stírölni, hanem a tájat, a településeket, az ottani építészeti megoldásokat, szóba elegyedni az emberekkel, small talkolni, stb. (Harvey Rides Bikes, ha erre szeretnél példákat látni.)
      Mégegyszer mondom, ez nem arról szól, hogy egyetlen motorod van, ami mindenre jó, szaladgálásra, az életérzésre, terepre, pályára, jetskizésre, stb.
      Ha túrázni akarsz menni, ez a videó nem neked szól. Arra vegyél egy negyedtonnás Benelli TRK 702X-et, mert az minden szempontból olcsó, elég kényelmes, és bár a kusza vonalaival nem szép, de a világból kivisz, side pannier, top case jár hozzá, hárommillió alatt. A többi motorkerékpár hozzá képest felesleges rongyrázás.
      Ha városozni akarsz és motorkerékpár kell, akkor vegyél egy Royal Enfield Huntert, vagy egy szép Vespát, vagy ha a műanyagot szereted, nem a stílust, és nem gáz, hogy nem motorkerékpár, akkor egy kínai robogót.
      Ez megintcsak pénz/igényesség kérdése.
      Ezek azok a dolgok, amiket nem lehet elmagyarázni, erre vagy rányílik az ember szeme, vagy nem.
      Amit a lökettérfogatról írtál, teljesen valid. 1222cm³ tényleg overkill. De ez a sztori nem itt, nem ezzel a motorkerékpárral kezdődik, ennek is előtörténete van.
      Az egész Brixton márka a retro vonalat lovagolja meg, kiszúrva azt, hogy a klasszikus motorok aránylag drágák. Jött hát az ötlet, hogy az osztrákok majd versenyképes áron adják azt, amiket a többiek jó drágán próbálnak meg.
      Alulról kezdtek építkezni, mígnem eljutottak a nagyobb hengerűrtartalmú motorokig, megvették ezt a Gaokin által gyártott 1222cm³-es blokkot (Kínában asszem, Gaokin Thor néven fut az alapmodell.)
      A sima, az "X" nélküli Cromwell az 1200-as Csrájömf Street Twin (azóta Speed Twinnek hívják) kihívója lenne, hasonló specifikációkkal, de a Triumph 527500 forintos kezdőáránál sokkal kedvezőbb, 10000 euróért megvehető. "Nyugaton", a gazdagabb országokban. Ugyanis nálunk van vagy ötmilla. Persze az importőrnél most van rá 10% "kedvezmény, de a viszonteladóknál még mindig ötmilla... Ez a scrambler egy kicsit még drágább is.
      (Gondolom, azért is hirdették a demómodellt a használtautón vagy egy évig, mert ilyen árképzés mellett ez a márka itthon nem versenytársa a Triumph-nak, aminek a T120-as Bonneville-je 5075000Ft újonnan. És annak neve van, mégha a múltjában vannak is sötét foltok... És gyönyörű.)
      Szóval... azért kellett nekik az 1200-as, hogy a jelentős értékvesztés ellenére is le tudjanak csípni a Triumph stílusáért rajongók táborából. Persze ez Magyarországon az árképzés miatt nem fog működni.
      Még úgy sem, hogy felültek a scramblervonatra, ami a Triumph 1200-as scrambler lineupját szeretné megszorongatni.
      Fura összvér ez a Brixton Cromwell 1200 scrambler, a kerék maradt 18 hüvelykes, nem felhúzottak a kipufogói sem, ahogyan láttam, a nyomatéktérképe sem változott, bár ebben az esetben az nem is gond. Került rá egy-két dizájnelem; szélesebb kormány, rács a pilácsra, az a kis "légterelő", az abroncs, és kész. Ugyanaz az utcai motor maradt, kissé másabb üléspozícióval. Működhetne, ha az alapmodellt itthon is tízezerért, illetve ezt a scrambler verziót tizenegyezer euróért adnák. Így viszont nem fog, hiába a gyönyörű szín, igényes kidolgozás.
      A Brixtonnak nincsen, de a Triumph-nak van egy 900-as blokkja, ami tökéletesen elég arra, amire az ilyen motorokat szánják.
      Teljesen igazad van, túlzás a legnagyobb blokk, az a 80 Nm nyomaték, 64 lóerő mindenre elég, amit a stílus kíván, a T100-as Bonnie kínál. Talán ha a Brixton továbbra is alulról építkezett volna, nem a túlzást jelentő 1222ccm-es blokkot futtatja fel előbb, hanem a T100-as versenytársaként valami racionális teljesítményű és szép, ezzel párhuzamosan olcsóbb modellt dob előbb piacra, akkor a stílust kedvelő vásárlók körében is nagyobb sikert arat. Erre talán választ kapunk, mert valami lehet, hogy körvonalazódik a láthatáron, de ha azt is "magyar módra" árazzák be, akkor itthon nem jelent majd veszélyt a minőségi, hárommillió körüli Royal Enfield, a 3845000 forintos alapárú Triumph Speed Twin 900, illetve a többi motor formájú, klasszikus motorkerékpár eladási számaira.