Már majdnem lefeküdtem aludni mikor láttam megjött az új rész.Addig le nem fekszem az tuti nem bírom ki holnapig annyira jók ezek a videók.Nagyon sok mindenre odafigyeltek nem csapjátok össze az egészet.Gratulálok és alig várom a következő részt is.További jó munkát kívánok.
Este fèl3-om van mikor nézlek titeket és közben azon gondolkodom,hogy milyen jó élni ezekért a csodás videókért: Köszönet nektek és az internetnek,hogy bármit láthatunk mi is! Lehet az élet borús,derűs, jó vagy rossz de minden napnak megvan a szépsége,csodája! (Ez is bele tartozik,így hajnaltájt)!
OSB 250 cm-es kiosztás és felső szigetelést tartó palló 58 cm-es köz innen: 1:27 + Felső szigetelést tartó, járófelület biztosító palló kiosztás, merőlegesen legyen feltéve a födémgerendákra: 2:00 Amelyik födémpalló a szarufákkal párhuzamosan kerül kiosztásra azok végei 52 fokra le vannak vágva, igazodva a szaruvák dőlésszögéhez 3:40 + Az OSB két irányból találkozásakor - mivel több volt 60 cm-nél - extra sűrítő pallók kerültek be a járófelület stabilitásáért: 7:10 + Felső OSB táblák is merőlegesen kerülnek rá a felső vázszerkezetre (!), az OSB alá rugalmas TÖMÍTŐANYAG kinyomása a pallók felsőb élére a későbbi NYIKORGÁS ellen 11:10, az födémen lévő felső OSB nútféderes (!) kis 1 mm mozgási teret hagytak, hálóban (kis területnél) és kötésben (nagyobbik felületnél) rakták le CSAVAROZVA (!) 14:53 + Födémáttörés 14 cm átmérőjű cső kialakítás a KÖZMŰ (villany, víz, csatorna) esetleges későbbi felhozására 18:05 (mondjuk én a lefolyócső, villany és fűtés, vízcsövek miatt inkább 3 "feljáratot" alakítanék ki) + (folyt.köv.)
Szia! Nagyon szépen köszönöm / köszönjük! Örülök, hogy találsz a videókban használható információt! Köszönöm szépen, ha barkácsolni támad kedves, akkor kalapács, szög elő, aztán had szóljon! :-) Üdv, ÁB
Szia!Lassan bővíteni kell a brigádot.Majd "mindenki" veletek akar dolgoztatni,annyira jó munkát végeztek.A videókat köszönöm és kitartás a továbbiakban.
Szia! ÉN KÖSZÖNÖM a támogató kommentet és a megtekintést. Szerencsére van mivel "lefoglalni" magunkat, a bővítés is időszerű lehet, de próbálunk kicsik maradni. :-) Köszönöm és üdv, ÁB
@@Tizedes11 ha túl nagyra nősz túlnövöd a lehetőségeidet, csökken a minőség, nő feszültség , nem tudod ellenőrizni az egyes lépéseket aztán folyamatosan munkát kell adni az embereknek az állandó kényszer olyan megbízások elvállalására késztet ami nagy rizikót hordozhat magában.
Kedves Ács Budapest! Nagyon jók és hasznosak a videók! Lenne pár kérdésem. 3x5-ös tetőléceket rakok 10-20 cm-ként a fafödém gerendákra keresztirányba,majd erre megy a járő felület kétszer 2,2-es osb lapok átfedésben, szögelve és összeragasztva. Gerendák között szigetelés már van, vinszot félek a lépéshangcsillapítás nem lesz elég, van erre jó tipp, esetleg a tetőlécek és osb közé még egy 2cm-es steprock réteg rakható, vagy a akár két osb közé? Illetve ez technikailaig jó így? Párazáró fólia a födém alatt gipszkarton állmennyezet felett van.Amit láttam élőben, az nagyon tetszett, ott nem volt steprock lépéscsillapító.
Köszönöm én is a videókat, nagyon hasznosak! Betonfödémet fogunk szigetelni házilag (javarészt anyagi lehetőségek miatt van a barkács), nem tervezzük lépésállóra csinálni, viszont a kéményhez meg még 2 helyre muszáj utat építenünk. Abban az esetben, ha nem az egész födém lesz lépésállóra tervezve is járható út a videóban bemutatott módszer? A vázszerkezethez milyen faanyagot érdemes vásárolni? A magasság gondolom annyi kell legyen, mint a szigetelőanyag magassága (2 x 10 cm), viszont a faanyag többi dimenziójában nem vagyok biztos. Ebben tud esetleg valaki támpontot adni? Előre is köszönöm és sok sikert a további videókhoz!
Szia én most vagyok 8-adikos és alapból tetszet az ács szakma de mióta nézlek azózta még joban köszönöm hogy csinálod a videókat és alig várom a kővetkezőt.
Áron Leviczki szia! NAGYON NAGYON örülök, hogy tudok hasznos információval szolgálni, és hogy a szakma közelebb került hozzad a csatorna segítségével! Jó szakma, szerintem nem bánod meg ha ezt választod! Hajrá hajrá! Üdv neked, ÁB
Isten hozott a "fertőzöttek" között. Tartalmas szakmát találtál, remélem megtalálod a magad útját, ha szegtáskát kötsz egyszer, akkor ahhoz nagyon sok sikert kívánok (gondolom nem csak a magam nevében)
Szia! Segitőkész a videó, és a komment-válaszok is! Köszönöm! A kérdésemre nem feltétlen találtam választ a kommentek között. Könnyűszerkezetes ház fafödémet szeretném hangszigetelni, amennyire lehet. Az Airock HD választanám a Steprock helyett (5-4 cm) légrés nélkül, majd ugyanígy OSB-vel fedve, mert a gondolom palló miatt nem fontos? Jól gondolkozom elégséges az Airrock? A tető szigetelt teljesen 20 Cm Multirockkal. Ha lakórész mind az alsó és felső szint mehet a páraáteresztő fólia a födém szigetelés alá? Köszönöm előre is ha válaszolsz!
Szia! A másik anyagot sajnos nem ismerem (annyira biztosan nem , hogy véleményezzem) érdemes lenne egy mérnökkel egyeztetni vagy olyan szakemberrel aki ezt a rétegrendet már használta. Üdv, ÁB
Sziasztok!Tökéletesek a videók!Egy kérdésem lenne.Könnyűszerkezetes a födémem,gipszkarton,párazáró fólia,üveggyapot a rétegrend. Szeretném egy részét járhatóvá tenni.Ha hasonló a gerenda kiasztás,milyen vastagságú OSB lappal számoljak? Köszönöm a választ!
Szia! 11:52-höz lenne egy kérdésem: A rezgéscsillapító falalátétszallag megfelel a szilikonos tömítés helyett? Kartonosok fémvázból épített fal alá szokták rakni kb ugyan ilyen céllal. Szerintem olcsóbbra jön ki mint a sziló és talán a rencsegés ellen az is jó. Mi a vélményed?
Szia! Szigetelni szeretném a padlást. A lakotérből felfele haladva deszka+nád volt (ennek a helyen gk álmennyezet lesz) deszka, rajta pedig sár. Nem szeretnék járható padlást. Hogy lenne érdemes szigetelnem? 1 lakótérból felfele : gipszkarton,párazáró fólia, 15cm kőzetgyapot, felette deszka, azom pedig sár. Vagy 2.a padlástérbe teszek a sárra párazáró fóliát és arra 15cm gyapotot. A padlást nem szeretnénk használni. Köszönöm ha tudsz tanácsot adni :) (cserepes lemez van fent pára áteresztő foliával ha ez lényeges)
Szia! Kérdéssel fordulnék hozzád, párazáró fóliát kötelező a szigetelés alá közvetlenül rakni vagy nem feltétlen szükséges?! Adott egy régi építésű ház, gerendák + deszka borítás cserélve lett (födémen). Ezt szeretném utólagosan szigetelni. Tető cserélve lett és a meglévő közökbe szeretném rakni a gyapotot + gerendákra merőlegesen még egy sort raknék fölé így összesen 20cm szigetelés lenne + deszka borítás a járhatóság miatt. Gondolatom az volt, hogy mivel lesz álmennyezet a gipszkarton fölé raknám a párazáró fóliát. Járható lenne ez az út vagy mindenképp kötelező a szigetelés alá tenni a fóliát? Előre is köszönöm! Szép napot, jó egészséget és Kellemes Ünnepeket Kívánok! Bence
A párazáró fólia szerepe a szigetelés megóvása. Minden esetben a meleg oldal felé kell, hogy nézzen a pajzs, az alaptörvény szerint a pára MINDIG a sokból a kevés felé illetve a melegből a hideg felület felé tart, csapódik ki. A födémet mindig a fűtött oldal felől érdemes szigetelni, VÉLEMÉNYEM és információim szerint. Üdv, ÁB
@@acsbudapest Akkor ha jól értelmezem élhető lenne a dolog. Kicsit közönségesebben fogalmazva ha kérhetném, rétegrendem a következő lenne gipszkarton -> párazáró hőtükör fólia-> szigetelés 15cm stukatúr gerenda közé (alul nem lett deszkázva) -> stukatúr deszka -> párhuzamosan meglévő födém gerendák közé 10cm szigetelés+ merőlegesen rakott gerendák közé még 10cm szigetelés -> járófelület / burkolat. Elnézést ha közönségesen fogalmazva írtam a megjegyzést. Ha jól értelmezem ezek alapján a párazáró a meleg oldalra kerülne mivel a hideg oldalon csak a járófelület lenne ami szintén deszka lenne. Köszönöm a türelmed és segítőkészséget!
Kedves Ács Budapest csapat! Amennyiben a tetőteret használni szeretnénk, és a pallózás lerakásakor 2-3 mm-es szint különbségek vannak, dupla 2,2-es osb lapozásnál nagyon látszani fog? Köszönöm!
Sziasztok. Én is csak azt tudom mondani, hogy remek videó, gratulálok, precízen, pontosan, lépésről lépésre, átgondoltan, elmondjátok, és bemutatjátok, hogyan kell szakszerűen egy könnyűszerkezetes házat felépíteni. Bővítés előtt állók. Van egy kertes családi házam. Egy nyitott gangot akarok beépíteni zárt, hogy zárt folyosó legyen. Nagyobb fürdőszobát akarok csinálni. Meg egy szobát akarok csinálni. A falakat téglából akartam csinálni, de mióta megnéztem az eddigi 11 videót, eldöntöttem, hogy a falakat és a tetőt könnyűszerkezetes megoldással fogom csinálni. Mert gyorsabb és olcsóbb, mint ha téglából csinálnám. Asztalos a szakmám, így nem lesz nehéz megcsinálnom, főleg ha mindent előírást betarok. Persze nekem is lesz segítségem. Már be is szereztem egy Extol Premium pneumatikus szögbelövő gépet, hozzá való szögeket. Egy Hyundai HYD-24, 1500W 8bar, kompresszort és hozzá való 20méteres spirál tömlőt. Tudom, hogy ezeket nem kellett volna megvenni, mert bérelni is lehet, és csak keveset fogom használni. De úgy voltam vele, hogy inkább megveszem. És ki tudja, lehet, hogy majd a családban másnak is kell majd könnyűszerkezetes épületet csinálni. Még egyszer szeretném megköszönni, hogy csináltatok ilyen videót, sokat fog segíteni. Sok sikert szeretnék kívánni neketek a jövőbe. És várom a következő videókat.
Szia! Nagyon szépen köszönöm a megtekintést, a hozzászólást és a támogató szavakat! Nagyon örülök, hogy találsz a videókban hasznos információt! Sok sikert és jó munkát kívánok! Köszönöm és üdv, ÁB
Hello. A szigetelést tartó pallók miért nem szögelve lettek? A 130-as gépi szög rövid lenne? Illetve az OSB-k sem szögelve vannak, miért? A nut -féderes OSB azért kell, mert kapcsolódva stabilabb felületet képez? Vagy mert könnyebb dolgozni szűk helyen a kisebb táblákkal?
Mirkó Csus szia! Köszönöm a kérdést, megpróbálom egyesével megválaszolni mindent. A 130-as szög rövid lett volna, 180-as szerkezetépítő csavarokat használtunk, a 130-as szegből csak 30 mm jutott volna a fogadó anyagba mert 5x10-es palló alkotta a vázat. Az OSB CSAVAROZÁSA, járófelület esetén több okból is fontos. - lehet csavarozni mert nem nyitó erő ellen kell hogy ellenálljon - oldható kötés, ha bontani javítani kell a padlót - tudomásom szerint ez a rögzítési mód a hivatalos - régebben amikor szőgelték akkor is csavart szeg volt alkalmazva (hossz irányba spirál jellegű kiképzés ) a biztosabb rögzítés miatt, nem engedett vissza, így a nyikorgása a padlónak kisebb mértékben jelent meg. A nut feder zártabb térítést kapcsolodast / illeszkedést biztosít. ( és a méretéből adódóan mozgató is könyebb ) Köszönöm szépen a kérdést és a megtekintést, üdv ÁB
@@mirkocsus6164 Oly annyira, hogy Amerikában spéci száras hátkímélő csavarozó szerkentyű van erre, persze a tetőtérben lehet nem volna ideális a használata. www.google.com/search?q=Sub+Floor+Screw+gun&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi339-Xn4PmAhWkk4sKHY5XB68Q_AUoAXoECAsQAw&biw=1574&bih=832
Zoltán Visszás jó a szemed, köszönöm! A födémen háromszor volt térítési rend váltás, így amikor fordult a kapcsolódási rend, nem a nut federes kapcsolat maradt meg ( hiszen nem is lehetett volna) hanem le volt vágva palló közepén a tábla és tábla a táblánál ütközött úgy lett csavarozva. Itt is erről van szó, a túlnyúlás vissza lett vágva és él az éllel találkozott. Üdv AB
Szia! A szigetelés fölé nem szükséges páraáteresztő fóliát tenni? Vagy az majd az OSB-re kerül? Elismerésem a munkátokhoz, ilyen szakmai hozzáállást/értést manapság ritkán látni.
Szia! A hőtükör fólia a fűtött oldal felé néz (tükrös része), a padlás nem lesz aktív / fűtött tér, így a belső teret zárjuk, - azaz az alsó szintet. Köszönöm a kérdést, jó hogy megemlítetted, erről még nem volt szó! Köszönöm a kommentet és a megtekintést! Üdv, ÁB
Szia! Nagyon tetszik, hogy próbálsz segíteni az építkezőknek. A jelenlegi videóval kapcsolatban egy kérdésem lenne: páratechnikailag mi fog történni a két párazáró réteg (párazáró fólia + OSB) közé bezárt hőszigeteléssel? Vagy páraáteresztő OSB-t használtatok?
Szia! Köszönöm a kérdést és a támogató gondolatokat. A kérdés több szempontból is jó, hogy előkerült, mert érdekes. Fontos dolog, hogy a párazáró fólia tükrös része néz a fűtött tér felé, esetünkben a laktér felé, így blokkolva a lentről érkező pára (főzés, fürdés, maga az élet közben megjelenő pára ) a kőzetgyapotba történő beszivárgásának a lehetőségét. Így a kőzetgyapot egy "zárt" blokkban van többé kevésbé elzárva bárminemű beszivárgás lehetőségétől. Fontos elem: A padlástér is szigetelt, hiszen a tetősík is kapott szigetelést, és az oromfalak is 20 cm szigeteléssel lettek feltöltve. (Későbbi videóban látható lesz, 15 cm a falban 5 centiméter a fal külső síkján). Ebből adódóan NEM LESZ a kettő tér között (padlástér és laktér) óriási eltérés pl 0 fok a +25 fokkal szemben. A másik: Egy szakértővel történt megbeszélés alapján mi a kőzetgyapotot még JÓ IDŐBEN, száraz napos időben zártuk be a födémbe, majd zártuk azt le hermetikusan, így pára nem került "bezárásra" a kőzetgyapottal együtt. Ez egy fontos tétel, amire figyelni kell, erre hívták fel a figyelmünket, amelyet mi szem előtt tartottunk. Remélem tudtam segíteni, üdv és köszönöm, ÁB
@@acsbudapest Szia! Hangsúlyozni szeretném, hogy elismerésem azért, hogy ennyi időt és energiát fektetsz abba, hogy segítsd a laikusokat, hogy megértsék, hogy is kellene megépíteni mondjuk egy könnyűszerkezetes házat. De! Véleményem szerint egy ilyen "oktató" videóban mindig a legjobb megoldásokat kellene bemutatni, és nem olyanokat, ami némi információ elhagyása esetén - értem ez alatt most azt, hogy a tetősík is szigetelve lesz, arra buzdítsák a követőket, hogy bármikor elkészíthetnek egy ilyen födém rétegrendet. Páratechnikai alapszabály, hogy a könnyűszerkezetes épületrészeknek belülről kifelé haladva pára-nyitottnak kell lenniük, azaz a hőszigetelés belső oldalán fékezzük a párát - pl. egy jó minőségű, hőtükrös, lég-és párafékező fóliával, külső oldalán viszont páraáteresztő anyagot használunk, ami semmi esetre sem OSB, hanem pl. deszka borítás. Olyan épületeknél, ahol a födém az utolsó szigetelő réteg csak így lehet azt megépíteni, mert egyébként pár éven belül bepenészedik a szerkezet. Remélem nem bánod a kiegészítésemet, de sajnos ismerve az emberek felületességét úgy éreztem, hogy így teljes a kép.
Andrea Dvorák köszönöm a kiegészítést! Hasznos információ! A tetősíkok esetén is, az említett nyitott rendszer alapján építünk! Könnyűszerkezetes falak esetben viszont ( értem ezalatt az amerikai kód azaz szabályrendszer ) a külső rétegnek hermetikusan zártnak kell lenni. ( air tight wall system). A követelmény szerint összeragasztott zárólólia kötelező a fal külső OSB vagy retegelt lemez felületére. Köszönöm a kiegészítést ismét! Üdv ÁB
@@andreadvorak6948 Üdv!! Olyan kérdésem lenne, hogy vályogház födémnél szükséges egyáltalán párafékező fólia a szigetelés alá, vagy pedig mehet simán a szigetelés? Ha a födémre fektetetek le párafékező fóliát akkor nem a födém fog átvizesedni egy idő után? Ugye szigetelő anyagoknál is van hőtükrös borítású, de gondolom az teljesen párazáró...? 🤔 Köszönöm!
@@krisztiankovacs3577 amennyiben a szóban forgó födém fölött padlástér lesz, úgy természetesen igen. Használhatsz alacsonyabb Sd értékű párafékező fóliát + pl. cellulóz szigetelést, vagy magasabb Sd értékű fóliát + szálas hőszigetelést. Nedvesedés csak akkor történhet, ha engeded, hogy az alulról érkező pára hideg levegővel találkozzon, azaz pl. nem szakszerű a párafékező fólia fektetése, vagy nem homogén a hőszigetelés a födémen. Egyéb esetben a pára a szellőztetés során távozik az épületből és nem jut a hőszigetelésbe.
Sziasztok! Szuperek a videók, imádom őket nézni, hálás köszönet értük! A jelenlegi járólapos padlót szeretnénk 10 cm kőzetgyapottal hőszigetelni. Ugyanerre a technikára gondoltunk, vagyis párazáró fólia, 5X10-es palló, közé 10 cm kőzetgyapot, OSB, és arra jönne a vízálló laminált padló a megfelelő alátéttel. Ez egy konyha-nappali helység, a ház erősen párás helyen van. A födém egy része alatt van fűtött pince, egy része alatt csak föld van (tudom fura, így vettük már). Két kérdésem lenne: - Milyen palló köz távolságot kell választani, hogy a (18-22mm) vastag OSB ne hajoljon be a lépések, bútorok, stb. alatt? Lehet a videóban szereplő 58 cm távolság a pallók között? A másik kérdés pedig, a pára. Nagyon elvetemült ötlet páraáteresztő fóliát rakni az osb fölé, hogy ne kapjon nagy páraterhelést kívülrő se? Van erre szükség? Nem szeretnénk ha elrohadna az egész cullang. Köszi a választ előre is! Üdv: Balázs
Szia! Megoszlanak a vélemények. Van itthon is tervező (a tervezők java része) aki szintén teljes OSB borítást és dryvit rendszert javasol ZÁRTAN. Falak bemutatásával tudnám a legjobban ismertetni. Van aki kifelé nyitott rendszert épít, akár párnafával akár a steico rendszerét használva. Ott fontos, hogy a külső szigetelés is "nyitott" rendszerű legyen, de az már más besorolás akár árban akár technológiában is. Teljesen zárt falrendszer az USA követelménye (építőipari szabvány) Az általános szabályzat alapján I. vagy II. rendszerű párazárás kell a fal belső síkjára a klímatérkép alapján az 5. 6. 7. és a 8. zónában. 5. zóna kb. IDAHO, WYOMING, NEBRASKA, IOWA, NEW YORK vonal északon 6. zóna kb MONTANA, MAINE vonal még feljebb északon 7. zóna ÉSZAK DAKOTA, MINNESOTA a kanadai határ mellett 8. zóna ALASKA Specifikusan szabályozva van, hogy teljesen zárt alu vagy műanyag alapú fólia a követelmény, de a legtoleránsabb helyeken is a "KRAFT FACED FIBER" üveggyapottal dolgoznak, amely a lakótér fele néző oldala bevonattal van ellátva. (általában papír + fólia) Ebből kiindulva, a falaknak és a zárt födémnek sem lehetne baja. De mint mondtam ez egy állandó tanácskozásra, nézőpontok ütköztetésére ad lehetőséget. Remélem tudtam segíteni. Köszönöm a kérdést, Üdv, ÁB
@@kornelszalay9536 Vályogház födémet szeretnék én is szigetelni, de az elméletem szerint azon a ponton csapódik ki a pára, ahol a legnagyobb a hőmérséklet különbség. Most egy ilyen hőtükrös fóliát ha leterítek, meg rá a szigetelést, nem tudom, hogy nem- e a fólián (fólia és a szigetelés között) vagy a hűtükör alatt lesz az a pont( födém és a hőtükör között) ... 🤔 Mert akkor meg a födém fog elvizesedni... ? 🤔 Ha viszont a szigeteléss tetőfelöli részén lesz az a pont akkor, azt sem szabad lezárni... De ez csak az én elméletem, az a baj sehol nem találok erre pontos választ... 😅 A legjobb ezen elmélet alapján, födém - - > légrés - - >párazáró fólia - - >szigetelés arra esetleg páraáteresztő fólia... Mit gondoltok...? 🤔 ;) Vagy egyszerűen lerakom a lépésálló közetgyapotot és kész, ha párás lesz kiszellőzik mert nincs lezárva egyik oldala sem... 😅
Helló. Azok a 180-as szerkezetépítő csavarok miben "fognak"? A merőlegesen futó födémgerendákba csavartátok bele? Nem láttam hogy kimérted, vagy kicsaptad volna a födémgerendák nyomvonalát az OSB alatt. Köszi . Ernő
Szia! Kérdésem a következő lenne, 100négyzetméteres kertesház betonfödémes.. lépésálló szigetelésről mi a véleményed vagy inkább ezt a "módszert javasolod amit itt is csináltatok? (ez a szigetelő anyag gondolom,olcsóbb a faanyaggal együtt)
Szia! Próbáltam árak kapcsán tájékozódni gyorsan, mert tételesen nincs a fejemben. A váz és a szigetelés m2 ára (jelenlegi anyagárakkal kalkulálva - amit a kereső legelőször kiadott) 2,750 Ft fólia és kötőelemek nélkül, szóval szerintem kerekíthetjük 3000 Forintra. A 10 cm lépésálló szigetelés - ismét csak a kereső első pár találata szerint - 3,870 Ft lenne. Ezek nem kiajánlott árak, nyilván sok dolog befolyásolhatja ilyen-olyan irányba, szállítási költség megjelenése növelheti, vagy akár n nagy mennyiség miatt kedvezmény is befolyásolhatja a megrendelő számára az árakat pozitív irányba. A lépésálló is kell, hogy fogadjon egy felületet amire majd a burkolat érkezik, illetve a faváz is borításra kell, hogy kerüljön nút-féderes vastag táblás anyaggal. Véleményem szerint nem az ár dönt a járófelületek esetén, hanem az, hogy az adott épület milyen anyagból készült, milyen a már megalkotott felület ami rendelkezésre áll. Statikusok szoktak javaslatot tenni, A vagy B verzióra, nálunk (könnyűszerkezetes házak esetében) teljesen egyértelmű a fa használata. A földszint (az alsó lakószint) ezen a házon is lépsálló réteget fogad majd (vagy talán már meg is kapta) amelyre majd érkezik az Estrich beton. Itt tervben sem volt a fa, hiszen a vízzárt betonfelület egyértelműsítette a lépsálló anyagot és az Estrich kombinációját. Remélem tudtam segíteni, Üdv, ÁB
Szia! Szuper videó! A kérdésem az lenne, hogyha 25-30 cm kőzet/üveg gyapot szigetelést kellett volna elhelyezni a fodemen ezzel a módszerrel, a váz szerkezet mennyiben modosulna? Magasabb vázat kellene használni? Vagy több rétegben kell kivitelezni?
Szia! Jellemzően akkor szigetelnek födémet - tudomásom szerint - az általad említett módon, ha a járófelületet nem szeretnék használni. Legurítanak 30 centiméter szigetelést - ebben az esetben a szaruzat nem fogad kőzetgyapotot - és az esetleges kéményhez történő akadálymentes eljutás miatt egy "járdát" építenek az üveggyapottengeren át. Remélem tudtam segíteni, Üdv, ÁB
Szia! Bármilyen paszta megfelelő Akril vagy szilikonos, barkácsáruházak termékei, a lényeg csupán annyi, hogy ne csavarozzátok le azonnal, némi szilárdulási időt hagyjatok neki. Üdv, AB
Sziasztok ! Én csak most fedeztelek fel benneteket és nagyon nagyon tetszik a munkátok . Szeretnék egy kis tanácsot véleményt kérni ha lehet, nekem is könnyűsz. házam van , a födém 20x5 cmes gerenda 70 -80 cmenként collos 15 ős deszkával lefedve , szeretnék kialakítani egy szobát itt , a kérdésem az lenne szerintetek szükséges -e besűrítenem a gerendákat ? Esetleges választ előre is köszönöm . Tisztelet !
Szia! Én mindenképpen kisebb távokra osztanám, a 41,66 szerintem járható út lenne, bár tudni kellene az áthidalandó szakasz hosszát is! Köszönöm és üdv, ÁB
@@acsbudapest Köszönöm megtisztelő tartalmas válaszod , a tető egyébként kontyolt nyeregtető így gyakorlatilag a padlás közepére kerül a szoba ,tehát van alátámasztás bőven , úgy mindenhova (nappali , szoba , fűrdő, étkező) benyúlik kicsit. Nagyon köszönöm , üdvözletem.
@@ferencliczenczias Szia, ha van alátámasztás, gyakorlatilag teherhordó falakon nyugszik a födém, akkor nincs baj, de konkrét adatot tanácsot csak statikus adhat, szakvélemény formájában. Általában háromféle táv megszokott, kiosztás kapcsán, 12 inch, 16 inch és a 24 inch táv. Az első amely 30 centi környékén mozog (30,48 cm) szerintem a legritkábban használt táv, de előfordul, véleményem szerint a 41,66 a járható út. Mi a legutolsó házon 3,4 méter áthidalására használtuk ezeket a távokat szintén 5x20-as pallókkal. Üdv és jó munkát! ÁB
Sziasztok! Pont ennél a fázisnál tartok én is ... csak 1 gyors kérdésem lenne: az 5x10-es pallókat mekkora szerkezetépítő csavarral fogattátok le? Én 5-össel gondoltam, de abból csak 120-asat találtam, ami túl rövid ugye. A videón ha jól látom, akkor ez 6-os? Milyen hosszú? Köszi. És gratulálok a munkásságotokhoz, le a kalappal minden tekintetben! ;)
Szia, a kérdésem csak annyi lenne, hogyha lakni fogják a felső szintet és fűtenek télen, a "födémben" a szigetelésnek nem lesz baja, vagy nem kell kiszellőznie?
Szia! A kettő tér (lakótér és a fűtött padlástér) többé kevésbé azonos értéket produkál majd pára és hő terén. Mivel nincs radikális eltérés, nem jelenik meg nagy mennyiségű pára. Amennyiben valami képződik is, akkor is felfelé a padlás felé az OSB-n keresztül tud távozni. (az OSB RÉSZLEGESEN páraáteresztő anyag) Üdv, ÁB
@@acsbudapest Köszönöm szépen a válaszodat. Én most építem a be a tetőteremet és nagyon sokat tanulok tőletek. Egy 20 éves családi házat vettem, fa födémes 15x15cm födémgerendák 4,7m fesztávot hidalnak át és a gerendák 20 cm távolságba vannak egymástól. Sajnos nincsen még leborítva semmilyen a járófelülettel. A gerendák nincsenek vízszintben párnafáznom kellene, szerinted 5x5 staflikkal 25cm távolságban megfelelő lenne s majd 20mm osbvel lefedve? Esetleg tudnál ajánlani valamit? További sikeres munkát. Üdv. Gábor
Szia! Utólag is lehet teljeskörűen szigetelni a padlás teret? Javasolták hogy ez akkor legyen meg míg épül a ház de sajnos most nem fér a keretbe. Várom a válaszod!
Szia ÁB!!! Nagyon szépen köszönöm mindenki nevében az a rengeteg információt amit megosztasz velünk hihetetlen részletességgel!!! Nagyon jók a videóid ! Egy kérdésem lenne : ha nem szempont a szigetelés vastagsága, milyen keresztmetszetű pallókat, milyen tengelytávot, és milyen vastag OSB-t ajánlanál járófelület kialakításához ha jelenleg a födémgerendák egymástól kb 58 cM távolságra vannak ? Ilyen vázszerkezetet szeretnék én is mint a videóban. Válaszod előre is köszönöm !
Szia! Köszönöm a kérdést, én maradnék az 5X10-es vastagságnál, merőlegesen az aktuális gerendák pozíciójához, 62,5 cm az szerintem jó lehet, minimum 18-as OSB, de ha belefér a költségvetésbe akkor a 22mm vastag lenne a legjobb. Amennyiben nem nut-féderes a kialakítás, a toldások alá is kellene vázat építeni. Üdv, és jó munkát! ÁB
Egér. Nagyon gonosz állat. Még a vályogtéglát is kirágja. Én betonnal fedném be. Nagyszüleim 100 éves tanyája a rágcsálók miatt használhatatlanná vállt.
Szia! Igen, radikálisan el tud szaporodni ha nincs az emebrnek szerencséje. Mindennek ellenére ÉN (saját tapasztalat) faházaknál még ne találkoztam említésre méltó esettel. Üdv és köszönöm a megtekintést! ÁB
Szia Péter! Űgy látom, hogy még senki nem kérdezte, úghogy majd én most gyorsan. A videókban a födém borítása OSB-vel résznél szépen lehet látni, hogyan illesztitek "középen" a nütféderes OSD-ket, szépen futnak, csatlakoznak. De számomra a kérdés a széleknél, a résekbe való (általában vágott) OSB lapok beillesztése hogyan történik? Hogyan lehet pontosan, szorosan illeszteni ezek, hogy a nútolás is megvalósuljon és ne maradjanak szélen sem rések? Köszönöm válaszodat!
Szia ÁB! Ez már megint jó lett. Szeretnék majd építeni egy garázst, ilyen módon, remélem számíthatok a tanácsaidra a későbbiekben is. Előre is köszönöm szépen!
Ismereteim szerint igen, bár több tényező befolyásolja.Az egész házat vizsgálva az is fontos szempont, hogy a tetősík is kapott 20 cm vastag kőzetgyapot szigetelést, amely jelentősen segíti, javítja a ház értékeit - fűtés, szigetelés szemszögből! Szigetelés nélküli tetősík esetében a födém kb 25-30 cm szigeteléssel lenne használható! Köszönöm és üdv, ÁB
Szia, mi van akkor ha én nem építek köré ilyen vázakat meg járófelületet mert spórolni akarok, és úgysem használom a padlásteret, hanem csak egyszerűen telibe leterítem az egészet üveggyapottal és nem tőzeggel mert az utóbbiba nem megy bele az egér , alá felé fólia aztán lesúlyozom és kész ! Mit gondolsz róla ?
Szia MESTER!!! Minden elismerésem!! A legprofibb akit valaha láttam! Hasonló területen vagyok, ( Tetőfedő szakma ). Olyan kérdésem lenne, hogy nekem anno 20 éve egy idősebb mester azt mutatta, hogy a padlók tetejére ilyen esetben vékony padlószőnyeg csíkok is jók . Neked erről mi a véleményed? A szilikon helyett. Valami legolcsóbb, vékony fajta. Köszi előre is! Nincs olyan nap hogy ne nézném a videokat , amiket csinálsz. Van olyan amit már legalább 20x lattam!! :) További sikeres munkát. Üdv. Zozo.
Szia Zozo! Nagyon szépen köszönöm a megtekintést és a kedves szavakat! Nagyon megtisztelő. A szőnyeg megoldás működhet, szerintem, abszolút! Nem is hallottam róla, de nem találtam volna ki, viszont úgy néz ki az "öregek" még mindig előttünk járnak! :-D Jó tipp, köszönöm a közösség nevében is az alternatívát! Üdv és jó munkát kívánok Neked! ÁB
Szia, nagyon szupi az a csavarozó, ha jól látom makita dtd170-es, nekem is van egy td170d, -ugyan az a kettő, csak az egyik az európai a másik a japán piacra készült, az Usa-ban xtd12 a típusa- japán címkével rózsaszín kivitelben. Egyszerűen zseniális, egy csomó állítási lehetőséggel, nem beszélve, hogy kompakt, erős egy profinak, mint amilyenek ti vagytok, elengedhetetlen. Nagyon szépen haladtok, minden héten várom az új részt. Jöhetne gyakrabban is :😁 Köszi.
Szilard Olah szia! IGAZÁN KÖSZÖNÖM a hozzászólást és a megtekintést! A csavarbehajtót én is szeretem, valóban kicsi és jól működik! Szeretjük mi is! Ezt itthon vásároltam, gondolom a klasszikus európai piacra készült. Köszönöm szépen ismét, üdv és jó munkát! ÁB
Na szépen áthúzta a gondolatjel közé tett mondatomat a youtube és levágott belőle egy részt, csak annyi lett volna, hogy ugyanaz a két modell, csak a tietek europának szánt példány az enyém meg a japán piacra gyártott darab.
@@acsbudapest Karácsonyra az asszonytól kérj egy akkus kinyomópisztolyt :) kinyomopisztoly.arukereso.hu/makita/dcg180z-128v-akkus-kartuspisztoly-akku-es-tolto-nelkul-p347681190/
Tamás Petró egyszerűbbnek nem egyszerűbb! :-) amolyan biztonsági csövezes a megrendelő utólag kérte, amikor a gépészek megjöttek. Köszönöm szépen a kommentet és a megtekintést! Üdv ÁB
A fa lécek nem képeznek höhidat? Nyilván a szigetelés csak a lécek között jön létre, maga a léc nem szigetelt. Elnézést ha buta kérdés, de nekem ez nem egyértelmü.
Szia! Sajnos nem tudok kategorikusan kijelenteni egy fix választ, saját tapasztalataira hivatkozva, én még nem találkoztam rágcsálókkal kőzetgyapotban. De ez koránt sem jelenti azt, hogy nem lehetséges. Szerintem egy rágcsálók irtására szakosodott cég többet látott / hallott e téren. Ne haragudj, üdv, ÁB
Jó hír, ahol nyest család tartozkodik , ott nincsenek rágcsálók . :) Találkoztam ilyen esettel , élve próbálták befogni, de mivel okos állat nem jártak szerencsével. A megoldás: ki kellett őket zárni és bevált.
En nagyon tudnam neked ajanlani a sűrített levegős kinyomópisztolyt. A kompresszor ugy is mindig nalatok van, tömlö is akad hozza szamolatlan ugy lattam. En nagyon szeretek vele dolgozni, egyenletes hernyot lehet vele huzni, nem csöpög, nem kell pumpalni, a kinyomando anyag viszkozitasahoz könnyen beallithato, es stabil is mint a Forint!
Udvozlom!!! Nekem10 eve epult a hazam ,nem volt ugy penzunk akkoriban ugyhogy csak 10cm uveggyapot kerult fel a gipszkarton fele es sajnos parazaro hotukor folia nem .2020 nyaron a penztarcam megengette ,hogy megcsinaltassam igy szoltam is a heji szakinak,aki azzal allt elo,hogy o utolag berakja a parazaro foliat a gerendakon atvezetve es meg az illeszteseknel be sem szallagozta csak azt mondta 10 cm atfedes az eleg lessz. A 10 cm es uveggyapotra rarakott meg 10 cm kozetgyapotot es mindezt lezarta OSB lappal.Mondanom sem kell,hogy most felmentem a padlasomra es sajnos az osb lapok feketednek a penesztol belul foltokba.20 cm magasak a gerendaim.a szaki azt javasolja,hogy hadjam bent a foliat es az osb lapra majd o meg rak 10 cm kozetgyapotot ,de ezzel az a gond,hogy mivel atvezette a gerendaimon igy nehol a gerendak is vizesednek a parazaro folia alatt.ertem en ,hogy nagy hiba volt nem rakni parazaro foliat az elejen,de most mi tevo legyek? Elore is koszonom valaszat.
Üdv! Sajnos nem tudok jó tanáccsal szolgálni, legalábbis olyan tanáccsal nem amely olcsó és könnyen megoldható. Én azt gondolom, hogy a nem megfelelően párazárt felület további takargatása, rétegelése nm lesz soha sem tökéletes, érdemes lenne visszabontani, szakszerűen zárni és újra fedni a megfelelő módon. Ez csak az én véleményem, persze lehet, hogy van más megoldás is. Üdv, ÁB
Koszonom a valaszat!! Az megoldas lehetne ,hogy a jelenlegi gipszkartonra parazaro hotukorfoliat raknek belulrol a lakoter felol minden helysegben ,aztan sines avagy parnafas rendszerrel ujra gipszkartonoznam ? Gondolom kozel 10 cmt jonne le a belmagassagbol ,de annyit engedne is a haziko.Ez igy talan kevesebb kosszal jarna,mert bent lakunk es eleg nehez lenne kivitelezni ha az egesz mennyezetet leszagatnank.Esetleg valami parazaro festek amivel be lehetne szorni a gipszkartont felulrol,ilyen letezhet? Elore is koszonom valaszat.
szia! Amennyiben fűtött lesz a padlástér, akkor nem lenne kötelező, hiszen azonos - kiegyenlített hőmérséklet van az összes részen. Amennyiben más klíma lesz, akkor javasolt a szigetelés védelme ( amennyiben lesz szigetelőanyag a födémben) úgy, hogy a hőtükör fólia "tükrös" része a pára irányába nézzen. Üdv, ÁB
Szia! Többé kevésbé igen. Volt pár épület ahol a Steico anyagát fújtuk, (nem hab hanem cellulóz) de a költség miatt (jóval magasabb volt) maradt a kőzetgyapot. Van egy habos ismerősöm, sok tapasztalatom még nincs ilyen anyaggal, szívesen átengedjük a szigetelést bárkinek a jövőbeli projekteken! :-D Köszönöm és üdv, ÁB
Én egy éve kezdtem bele a Purhab szigetelésbe ! (Nagyon tetszik a amit csinálsz !!!!! Én konténer házban gondolkoztam sokáig de mióta nézem a videóid tuti hogy fa könyűszerkezetes hazát választom !!!! Esetleg egy 90 nm2 kis egyszerű házhoz kb hány km3 fa kell ?
Azt beépíteni lakótérnek? :-) Legfeljebb törpe malacoknak. Csak középen van hely kiegyenesedni de az is szűkös. Födémsík fölé meg egyenesen felkellett volna jönni 80 centit és úgy indulni a tetőgerendákkal, ha lakni akarnak valaha fent. Persze ez nem ti hibátok, hanem a megrendelőé.
Szia! Köszönöm a kommentet, valós elképzelés ezzel kapcsoltban nincs, (mármint, hogy lakótér lenne a padlás) az alsó szint a laktér, a padlástér a statikai tervezés alapján SEM kap lakótér funkciót. Valóban alacsony! :-) Köszönöm a megtekintést, üdv Neked, ÁB
Mindenesetre akik a gépészetet (légfűtés, szellőztetés...) szerelik könnyebben mozognak fent, amcsiban van ilyen "nyakadba esik a melós" verzió www.google.com/search?q=fell+through+my+ceiling&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwir4MTppIPmAhVEs4sKHVP3DpwQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1574&bih=832
Szia! Sajnálom, hogy így alakult, ha csavarozva volt a burkolat akkor elvileg oldható, nem kis munka de javítható a nyikorgás. Persze van vele macera sajnos. Üdv, ÁB
Üdv Kicsit ősze vagyok zavarodva mert elég sok kis filmet megnéztem a témával kapcsolatban és többen is azt mondták hogy nem ajalot a szigetelés re iletve osb lapokat tenni mint ahogy ti is tetetek még ha ngyon jó pára záró fóliával van szerelve a ház a szigetelés alatt mert ha valamenyi pára át jut az bent reked az osb alatt és nevesíti a szigetelést így inkább natúr deszkát ajanlanak vagy furni nehany jukat az osb-re hogy tudjon távozni a para, ti mit gondoltok erről
Már majdnem lefeküdtem aludni mikor láttam megjött az új rész.Addig le nem fekszem az tuti nem bírom ki holnapig annyira jók ezek a videók.Nagyon sok mindenre odafigyeltek nem csapjátok össze az egészet.Gratulálok és alig várom a következő részt is.További jó munkát kívánok.
Tibor Rácz szia! Nagyon köszönöm a “türelmet” :-D remelem megérte várni! :-) köszönöm a támogató szavakat és a kitüntető figyelmet!
Üdv
ÁB
Este fèl3-om van mikor nézlek titeket és közben azon gondolkodom,hogy milyen jó élni ezekért a csodás videókért: Köszönet nektek és az internetnek,hogy bármit láthatunk mi is! Lehet az élet borús,derűs, jó vagy rossz de minden napnak megvan a szépsége,csodája! (Ez is bele tartozik,így hajnaltájt)!
Szia! Én köszönöm a kitartást, a "késői" megtekintést!
Köszönöm a biztató szavakat!
Üdv,
ÁB
OSB 250 cm-es kiosztás és felső szigetelést tartó palló 58 cm-es köz innen: 1:27 + Felső szigetelést tartó, járófelület biztosító palló kiosztás, merőlegesen legyen feltéve a födémgerendákra: 2:00 Amelyik födémpalló a szarufákkal párhuzamosan kerül kiosztásra azok végei 52 fokra le vannak vágva, igazodva a szaruvák dőlésszögéhez 3:40 + Az OSB két irányból találkozásakor - mivel több volt 60 cm-nél - extra sűrítő pallók kerültek be a járófelület stabilitásáért: 7:10 + Felső OSB táblák is merőlegesen kerülnek rá a felső vázszerkezetre (!), az OSB alá rugalmas TÖMÍTŐANYAG kinyomása a pallók felsőb élére a későbbi NYIKORGÁS ellen 11:10, az födémen lévő felső OSB nútféderes (!) kis 1 mm mozgási teret hagytak, hálóban (kis területnél) és kötésben (nagyobbik felületnél) rakták le CSAVAROZVA (!) 14:53 + Födémáttörés 14 cm átmérőjű cső kialakítás a KÖZMŰ (villany, víz, csatorna) esetleges későbbi felhozására 18:05 (mondjuk én a lefolyócső, villany és fűtés, vízcsövek miatt inkább 3 "feljáratot" alakítanék ki) + (folyt.köv.)
Imádom nézni ezeket a Videókat ! Neked ez egy nagyon jó reklám. Annyira érthetöen magyarázol, esküszöm kedvem lenne rögtön barkácsolnom :)
Szia! Nagyon szépen köszönöm / köszönjük! Örülök, hogy találsz a videókban használható információt! Köszönöm szépen, ha barkácsolni támad kedves, akkor kalapács, szög elő, aztán had szóljon! :-)
Üdv,
ÁB
Szia!Lassan bővíteni kell a brigádot.Majd "mindenki" veletek akar dolgoztatni,annyira jó munkát végeztek.A videókat köszönöm és kitartás a továbbiakban.
Szia! ÉN KÖSZÖNÖM a támogató kommentet és a megtekintést. Szerencsére van mivel "lefoglalni" magunkat, a bővítés is időszerű lehet, de próbálunk kicsik maradni. :-)
Köszönöm és üdv,
ÁB
@@Tizedes11 ha túl nagyra nősz túlnövöd a lehetőségeidet, csökken a minőség, nő feszültség , nem tudod ellenőrizni az egyes lépéseket aztán folyamatosan munkát kell adni az embereknek az állandó kényszer olyan megbízások elvállalására késztet ami nagy rizikót hordozhat magában.
Kedves Ács Budapest! Nagyon jók és hasznosak a videók! Lenne pár kérdésem. 3x5-ös tetőléceket rakok 10-20 cm-ként a fafödém gerendákra keresztirányba,majd erre megy a járő felület kétszer 2,2-es osb lapok átfedésben, szögelve és összeragasztva. Gerendák között szigetelés már van, vinszot félek a lépéshangcsillapítás nem lesz elég, van erre jó tipp, esetleg a tetőlécek és osb közé még egy 2cm-es steprock réteg rakható, vagy a akár két osb közé? Illetve ez technikailaig jó így? Párazáró fólia a födém alatt gipszkarton állmennyezet felett van.Amit láttam élőben, az nagyon tetszett, ott nem volt steprock lépéscsillapító.
Köszönöm én is a videókat, nagyon hasznosak! Betonfödémet fogunk szigetelni házilag (javarészt anyagi lehetőségek miatt van a barkács), nem tervezzük lépésállóra csinálni, viszont a kéményhez meg még 2 helyre muszáj utat építenünk. Abban az esetben, ha nem az egész födém lesz lépésállóra tervezve is járható út a videóban bemutatott módszer? A vázszerkezethez milyen faanyagot érdemes vásárolni? A magasság gondolom annyi kell legyen, mint a szigetelőanyag magassága (2 x 10 cm), viszont a faanyag többi dimenziójában nem vagyok biztos. Ebben tud esetleg valaki támpontot adni? Előre is köszönöm és sok sikert a további videókhoz!
Szia én most vagyok 8-adikos és alapból tetszet az ács szakma de mióta nézlek azózta még joban köszönöm hogy csinálod a videókat és alig várom a kővetkezőt.
Áron Leviczki szia! NAGYON NAGYON örülök, hogy tudok hasznos információval szolgálni, és hogy a szakma közelebb került hozzad a csatorna segítségével! Jó szakma, szerintem nem bánod meg ha ezt választod! Hajrá hajrá! Üdv neked,
ÁB
Köszönöm szépen
@@acsbudapest Na, erre légy büszke Szaki.
Isten hozott a "fertőzöttek" között. Tartalmas szakmát találtál, remélem megtalálod a magad útját, ha szegtáskát kötsz egyszer, akkor ahhoz nagyon sok sikert kívánok (gondolom nem csak a magam nevében)
Köszönöm
Szia! Segitőkész a videó, és a komment-válaszok is! Köszönöm! A kérdésemre nem feltétlen találtam választ a kommentek között. Könnyűszerkezetes ház fafödémet szeretném hangszigetelni, amennyire lehet. Az Airock HD választanám a Steprock helyett (5-4 cm) légrés nélkül, majd ugyanígy OSB-vel fedve, mert a gondolom palló miatt nem fontos? Jól gondolkozom elégséges az Airrock? A tető szigetelt teljesen 20 Cm Multirockkal. Ha lakórész mind az alsó és felső szint mehet a páraáteresztő fólia a födém szigetelés alá? Köszönöm előre is ha válaszolsz!
Szia!
A másik anyagot sajnos nem ismerem (annyira biztosan nem , hogy véleményezzem) érdemes lenne egy mérnökkel egyeztetni vagy olyan szakemberrel aki ezt a rétegrendet már használta.
Üdv,
ÁB
Sziasztok!Tökéletesek a videók!Egy kérdésem lenne.Könnyűszerkezetes a födémem,gipszkarton,párazáró fólia,üveggyapot a rétegrend.
Szeretném egy részét járhatóvá tenni.Ha hasonló a gerenda kiasztás,milyen vastagságú OSB lappal számoljak?
Köszönöm a választ!
Szia!
11:52-höz lenne egy kérdésem: A rezgéscsillapító falalátétszallag megfelel a szilikonos tömítés helyett? Kartonosok fémvázból épített fal alá szokták rakni kb ugyan ilyen céllal. Szerintem olcsóbbra jön ki mint a sziló és talán a rencsegés ellen az is jó. Mi a vélményed?
Barmi jó lehet, ami azonos hatásfokkal működik. Számtalan jó megoldás létezik!
Üdv,
ÁB
Szia! Szigetelni szeretném a padlást. A lakotérből felfele haladva deszka+nád volt (ennek a helyen gk álmennyezet lesz) deszka, rajta pedig sár. Nem szeretnék járható padlást. Hogy lenne érdemes szigetelnem? 1 lakótérból felfele : gipszkarton,párazáró fólia, 15cm kőzetgyapot, felette deszka, azom pedig sár. Vagy 2.a padlástérbe teszek a sárra párazáró fóliát és arra 15cm gyapotot. A padlást nem szeretnénk használni. Köszönöm ha tudsz tanácsot adni :) (cserepes lemez van fent pára áteresztő foliával ha ez lényeges)
Szia!
Kérdéssel fordulnék hozzád, párazáró fóliát kötelező a szigetelés alá közvetlenül rakni vagy nem feltétlen szükséges?! Adott egy régi építésű ház, gerendák + deszka borítás cserélve lett (födémen). Ezt szeretném utólagosan szigetelni. Tető cserélve lett és a meglévő közökbe szeretném rakni a gyapotot + gerendákra merőlegesen még egy sort raknék fölé így összesen 20cm szigetelés lenne + deszka borítás a járhatóság miatt. Gondolatom az volt, hogy mivel lesz álmennyezet a gipszkarton fölé raknám a párazáró fóliát. Járható lenne ez az út vagy mindenképp kötelező a szigetelés alá tenni a fóliát? Előre is köszönöm!
Szép napot, jó egészséget és Kellemes Ünnepeket Kívánok! Bence
A párazáró fólia szerepe a szigetelés megóvása. Minden esetben a meleg oldal felé kell, hogy nézzen a pajzs, az alaptörvény szerint a pára MINDIG a sokból a kevés felé illetve a melegből a hideg felület felé tart, csapódik ki.
A födémet mindig a fűtött oldal felől érdemes szigetelni, VÉLEMÉNYEM és információim szerint.
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest Akkor ha jól értelmezem élhető lenne a dolog. Kicsit közönségesebben fogalmazva ha kérhetném, rétegrendem a következő lenne gipszkarton -> párazáró hőtükör fólia-> szigetelés 15cm stukatúr gerenda közé (alul nem lett deszkázva) -> stukatúr deszka -> párhuzamosan meglévő födém gerendák közé 10cm szigetelés+ merőlegesen rakott gerendák közé még 10cm szigetelés -> járófelület / burkolat.
Elnézést ha közönségesen fogalmazva írtam a megjegyzést.
Ha jól értelmezem ezek alapján a párazáró a meleg oldalra kerülne mivel a hideg oldalon csak a járófelület lenne ami szintén deszka lenne.
Köszönöm a türelmed és segítőkészséget!
Kedves Ács Budapest csapat! Amennyiben a tetőteret használni szeretnénk, és a pallózás lerakásakor 2-3 mm-es szint különbségek vannak, dupla 2,2-es osb lapozásnál nagyon látszani fog? Köszönöm!
Sziasztok.
Én is csak azt tudom mondani, hogy remek videó, gratulálok, precízen, pontosan,
lépésről lépésre, átgondoltan, elmondjátok, és bemutatjátok, hogyan kell szakszerűen
egy könnyűszerkezetes házat felépíteni. Bővítés előtt állók. Van egy kertes
családi házam. Egy nyitott gangot akarok beépíteni zárt, hogy zárt folyosó
legyen. Nagyobb fürdőszobát akarok csinálni. Meg egy szobát akarok csinálni. A
falakat téglából akartam csinálni, de mióta megnéztem az eddigi 11 videót,
eldöntöttem, hogy a falakat és a tetőt könnyűszerkezetes megoldással fogom
csinálni. Mert gyorsabb és olcsóbb, mint ha téglából csinálnám. Asztalos a
szakmám, így nem lesz nehéz megcsinálnom, főleg ha mindent előírást betarok. Persze
nekem is lesz segítségem. Már be is szereztem egy Extol Premium pneumatikus szögbelövő
gépet, hozzá való szögeket. Egy Hyundai HYD-24, 1500W 8bar, kompresszort és
hozzá való 20méteres spirál tömlőt. Tudom, hogy ezeket nem kellett volna
megvenni, mert bérelni is lehet, és csak keveset fogom használni. De úgy voltam
vele, hogy inkább megveszem. És ki tudja, lehet, hogy majd a családban másnak
is kell majd könnyűszerkezetes épületet csinálni. Még egyszer szeretném
megköszönni, hogy csináltatok ilyen videót, sokat fog segíteni. Sok sikert
szeretnék kívánni neketek a jövőbe. És várom a következő videókat.
Szia! Nagyon szépen köszönöm a megtekintést, a hozzászólást és a támogató szavakat! Nagyon örülök, hogy találsz a videókban hasznos információt! Sok sikert és jó munkát kívánok! Köszönöm és üdv,
ÁB
Gratulalok, sokat segitett ez a video, en most keszulok tetot szigetelni.
Köszönöm! Jó munkát kívánok a tetőhöz, a szigeteléshez!
Üdv,
ÁB
Indián! Nem is tudtam, hogy te is követed az Ács Budapestet :)
Hello. A szigetelést tartó pallók miért nem szögelve lettek? A 130-as gépi szög rövid lenne? Illetve az OSB-k sem szögelve vannak, miért? A nut -féderes OSB azért kell, mert kapcsolódva stabilabb felületet képez? Vagy mert könnyebb dolgozni szűk helyen a kisebb táblákkal?
Mirkó Csus szia! Köszönöm a kérdést, megpróbálom egyesével megválaszolni mindent.
A 130-as szög rövid lett volna, 180-as szerkezetépítő csavarokat használtunk, a 130-as szegből csak 30 mm jutott volna a fogadó anyagba mert 5x10-es palló alkotta a vázat.
Az OSB CSAVAROZÁSA, járófelület esetén több okból is fontos.
- lehet csavarozni mert nem nyitó erő ellen kell hogy ellenálljon
- oldható kötés, ha bontani javítani kell a padlót
- tudomásom szerint ez a rögzítési mód a hivatalos
- régebben amikor szőgelték akkor is csavart szeg volt alkalmazva (hossz irányba spirál jellegű kiképzés ) a biztosabb rögzítés miatt, nem engedett vissza, így a nyikorgása a padlónak kisebb mértékben jelent meg.
A nut feder zártabb térítést kapcsolodast / illeszkedést biztosít. ( és a méretéből adódóan mozgató is könyebb )
Köszönöm szépen a kérdést és a megtekintést, üdv
ÁB
minden világos !@@acsbudapest
@@mirkocsus6164 Oly annyira, hogy Amerikában spéci száras hátkímélő csavarozó szerkentyű van erre, persze a tetőtérben lehet nem volna ideális a használata. www.google.com/search?q=Sub+Floor+Screw+gun&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi339-Xn4PmAhWkk4sKHY5XB68Q_AUoAXoECAsQAw&biw=1574&bih=832
üdv ha van videod konnyuszerkezetes haz és lapostetire megoldásod linkeld már mert a legjobb leghatekonyabb megoldast keresem.
Szia! Milyen itthon is kapható lépészajcsökkentő anyagot érdemes használni födémre?
13.45-nel az OSB lap széle nem fut a kereten. 😁😁 Amikor azt mondod hogy ahaaa. Amúgy szenzációs videók. Gratulálok hozzá. Sokat lehet tanulni belőle
Zoltán Visszás jó a szemed, köszönöm! A födémen háromszor volt térítési rend váltás, így amikor fordult a kapcsolódási rend, nem a nut federes kapcsolat maradt meg ( hiszen nem is lehetett volna) hanem le volt vágva palló közepén a tábla és tábla a táblánál ütközött úgy lett csavarozva. Itt is erről van szó, a túlnyúlás vissza lett vágva és él az éllel találkozott.
Üdv
AB
Szia! A szigetelés fölé nem szükséges páraáteresztő fóliát tenni? Vagy az majd az OSB-re kerül? Elismerésem a munkátokhoz, ilyen szakmai hozzáállást/értést manapság ritkán látni.
Szia!
A hőtükör fólia a fűtött oldal felé néz (tükrös része), a padlás nem lesz aktív / fűtött tér, így a belső teret zárjuk, - azaz az alsó szintet.
Köszönöm a kérdést, jó hogy megemlítetted, erről még nem volt szó!
Köszönöm a kommentet és a megtekintést!
Üdv,
ÁB
Szia! Nagyon tetszik, hogy próbálsz segíteni az építkezőknek. A jelenlegi videóval kapcsolatban egy kérdésem lenne: páratechnikailag mi fog történni a két párazáró réteg (párazáró fólia + OSB) közé bezárt hőszigeteléssel? Vagy páraáteresztő OSB-t használtatok?
Szia! Köszönöm a kérdést és a támogató gondolatokat.
A kérdés több szempontból is jó, hogy előkerült, mert érdekes.
Fontos dolog, hogy a párazáró fólia tükrös része néz a fűtött tér felé, esetünkben a laktér felé, így blokkolva a lentről érkező pára (főzés, fürdés, maga az élet közben megjelenő pára ) a kőzetgyapotba történő beszivárgásának a lehetőségét.
Így a kőzetgyapot egy "zárt" blokkban van többé kevésbé elzárva bárminemű beszivárgás lehetőségétől.
Fontos elem:
A padlástér is szigetelt, hiszen a tetősík is kapott szigetelést, és az oromfalak is 20 cm szigeteléssel lettek feltöltve. (Későbbi videóban látható lesz, 15 cm a falban 5 centiméter a fal külső síkján). Ebből adódóan NEM LESZ a kettő tér között (padlástér és laktér) óriási eltérés pl 0 fok a +25 fokkal szemben.
A másik: Egy szakértővel történt megbeszélés alapján mi a kőzetgyapotot még JÓ IDŐBEN, száraz napos időben zártuk be a födémbe, majd zártuk azt le hermetikusan, így pára nem került "bezárásra" a kőzetgyapottal együtt. Ez egy fontos tétel, amire figyelni kell, erre hívták fel a figyelmünket, amelyet mi szem előtt tartottunk.
Remélem tudtam segíteni, üdv és köszönöm,
ÁB
@@acsbudapest Szia! Hangsúlyozni szeretném, hogy elismerésem azért, hogy ennyi időt és energiát fektetsz abba, hogy segítsd a laikusokat, hogy megértsék, hogy is kellene megépíteni mondjuk egy könnyűszerkezetes házat. De! Véleményem szerint egy ilyen "oktató" videóban mindig a legjobb megoldásokat kellene bemutatni, és nem olyanokat, ami némi információ elhagyása esetén - értem ez alatt most azt, hogy a tetősík is szigetelve lesz, arra buzdítsák a követőket, hogy bármikor elkészíthetnek egy ilyen födém rétegrendet. Páratechnikai alapszabály, hogy a könnyűszerkezetes épületrészeknek belülről kifelé haladva pára-nyitottnak kell lenniük, azaz a hőszigetelés belső oldalán fékezzük a párát - pl. egy jó minőségű, hőtükrös, lég-és párafékező fóliával, külső oldalán viszont páraáteresztő anyagot használunk, ami semmi esetre sem OSB, hanem pl. deszka borítás. Olyan épületeknél, ahol a födém az utolsó szigetelő réteg csak így lehet azt megépíteni, mert egyébként pár éven belül bepenészedik a szerkezet. Remélem nem bánod a kiegészítésemet, de sajnos ismerve az emberek felületességét úgy éreztem, hogy így teljes a kép.
Andrea Dvorák köszönöm a kiegészítést! Hasznos információ! A tetősíkok esetén is, az említett nyitott rendszer alapján építünk!
Könnyűszerkezetes falak esetben viszont ( értem ezalatt az amerikai kód azaz szabályrendszer ) a külső rétegnek hermetikusan zártnak kell lenni. ( air tight wall system). A követelmény szerint összeragasztott zárólólia kötelező a fal külső OSB vagy retegelt lemez felületére.
Köszönöm a kiegészítést ismét! Üdv
ÁB
@@andreadvorak6948 Üdv!! Olyan kérdésem lenne, hogy vályogház födémnél szükséges egyáltalán párafékező fólia a szigetelés alá, vagy pedig mehet simán a szigetelés? Ha a födémre fektetetek le párafékező fóliát akkor nem a födém fog átvizesedni egy idő után? Ugye szigetelő anyagoknál is van hőtükrös borítású, de gondolom az teljesen párazáró...? 🤔 Köszönöm!
@@krisztiankovacs3577 amennyiben a szóban forgó födém fölött padlástér lesz, úgy természetesen igen. Használhatsz alacsonyabb Sd értékű párafékező fóliát + pl. cellulóz szigetelést, vagy magasabb Sd értékű fóliát + szálas hőszigetelést. Nedvesedés csak akkor történhet, ha engeded, hogy az alulról érkező pára hideg levegővel találkozzon, azaz pl. nem szakszerű a párafékező fólia fektetése, vagy nem homogén a hőszigetelés a födémen. Egyéb esetben a pára a szellőztetés során távozik az épületből és nem jut a hőszigetelésbe.
Sziasztok!
Szuperek a videók, imádom őket nézni, hálás köszönet értük!
A jelenlegi járólapos padlót szeretnénk 10 cm kőzetgyapottal hőszigetelni. Ugyanerre a technikára gondoltunk, vagyis párazáró fólia, 5X10-es palló, közé 10 cm kőzetgyapot, OSB, és arra jönne a vízálló laminált padló a megfelelő alátéttel. Ez egy konyha-nappali helység, a ház erősen párás helyen van. A födém egy része alatt van fűtött pince, egy része alatt csak föld van (tudom fura, így vettük már).
Két kérdésem lenne:
- Milyen palló köz távolságot kell választani, hogy a (18-22mm) vastag OSB ne hajoljon be a lépések, bútorok, stb. alatt? Lehet a videóban szereplő 58 cm távolság a pallók között?
A másik kérdés pedig, a pára. Nagyon elvetemült ötlet páraáteresztő fóliát rakni az osb fölé, hogy ne kapjon nagy páraterhelést kívülrő se? Van erre szükség? Nem szeretnénk ha elrohadna az egész cullang.
Köszi a választ előre is!
Üdv: Balázs
Nem rohad be az OSB alatt a gyapot, ha nincs légrés? Én raktam még 5 cm stafnivázat, hogy valamennyire ki tudjon szellőzni.
Szia! Megoszlanak a vélemények. Van itthon is tervező (a tervezők java része) aki szintén teljes OSB borítást és dryvit rendszert javasol ZÁRTAN.
Falak bemutatásával tudnám a legjobban ismertetni.
Van aki kifelé nyitott rendszert épít, akár párnafával akár a steico rendszerét használva. Ott fontos, hogy a külső szigetelés is "nyitott" rendszerű legyen, de az már más besorolás akár árban akár technológiában is.
Teljesen zárt falrendszer az USA követelménye (építőipari szabvány) Az általános szabályzat alapján I. vagy II. rendszerű párazárás kell a fal belső síkjára a klímatérkép alapján az 5. 6. 7. és a 8. zónában.
5. zóna kb. IDAHO, WYOMING, NEBRASKA, IOWA, NEW YORK vonal északon
6. zóna kb MONTANA, MAINE vonal még feljebb északon
7. zóna ÉSZAK DAKOTA, MINNESOTA a kanadai határ mellett
8. zóna ALASKA
Specifikusan szabályozva van, hogy teljesen zárt alu vagy műanyag alapú fólia a követelmény, de a legtoleránsabb helyeken is a "KRAFT FACED FIBER" üveggyapottal dolgoznak, amely a lakótér fele néző oldala bevonattal van ellátva. (általában papír + fólia)
Ebből kiindulva, a falaknak és a zárt födémnek sem lehetne baja.
De mint mondtam ez egy állandó tanácskozásra, nézőpontok ütköztetésére ad lehetőséget.
Remélem tudtam segíteni.
Köszönöm a kérdést,
Üdv,
ÁB
Ács Budapest Köszi! Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy nekem betonfődémem van, ami önmagában párazáró. :)
@@kornelszalay9536 Vályogház födémet szeretnék én is szigetelni, de az elméletem szerint azon a ponton csapódik ki a pára, ahol a legnagyobb a hőmérséklet különbség. Most egy ilyen hőtükrös fóliát ha leterítek, meg rá a szigetelést, nem tudom, hogy nem- e a fólián (fólia és a szigetelés között) vagy a hűtükör alatt lesz az a pont( födém és a hőtükör között) ... 🤔 Mert akkor meg a födém fog elvizesedni... ? 🤔 Ha viszont a szigeteléss tetőfelöli részén lesz az a pont akkor, azt sem szabad lezárni... De ez csak az én elméletem, az a baj sehol nem találok erre pontos választ... 😅 A legjobb ezen elmélet alapján, födém - - > légrés - - >párazáró fólia - - >szigetelés arra esetleg páraáteresztő fólia... Mit gondoltok...? 🤔 ;) Vagy egyszerűen lerakom a lépésálló közetgyapotot és kész, ha párás lesz kiszellőzik mert nincs lezárva egyik oldala sem... 😅
Helló. Azok a 180-as szerkezetépítő csavarok miben "fognak"? A merőlegesen futó födémgerendákba csavartátok bele? Nem láttam hogy kimérted, vagy kicsaptad volna a födémgerendák nyomvonalát az OSB alatt. Köszi . Ernő
hofferernoke szia! Igen az alatta merőlegesen talaható födémpallókba. Ki lettek mérve/ csapva!
Üdv
ÁB
Szia! Kérdésem a következő lenne, 100négyzetméteres kertesház betonfödémes.. lépésálló szigetelésről mi a véleményed vagy inkább ezt a "módszert javasolod amit itt is csináltatok? (ez a szigetelő anyag gondolom,olcsóbb a faanyaggal együtt)
Szia!
Próbáltam árak kapcsán tájékozódni gyorsan, mert tételesen nincs a fejemben. A váz és a szigetelés m2 ára (jelenlegi anyagárakkal kalkulálva - amit a kereső legelőször kiadott) 2,750 Ft fólia és kötőelemek nélkül, szóval szerintem kerekíthetjük 3000 Forintra.
A 10 cm lépésálló szigetelés - ismét csak a kereső első pár találata szerint - 3,870 Ft lenne.
Ezek nem kiajánlott árak, nyilván sok dolog befolyásolhatja ilyen-olyan irányba, szállítási költség megjelenése növelheti, vagy akár n nagy mennyiség miatt kedvezmény is befolyásolhatja a megrendelő számára az árakat pozitív irányba.
A lépésálló is kell, hogy fogadjon egy felületet amire majd a burkolat érkezik, illetve a faváz is borításra kell, hogy kerüljön nút-féderes vastag táblás anyaggal.
Véleményem szerint nem az ár dönt a járófelületek esetén, hanem az, hogy az adott épület milyen anyagból készült, milyen a már megalkotott felület ami rendelkezésre áll. Statikusok szoktak javaslatot tenni, A vagy B verzióra, nálunk (könnyűszerkezetes házak esetében) teljesen egyértelmű a fa használata.
A földszint (az alsó lakószint) ezen a házon is lépsálló réteget fogad majd (vagy talán már meg is kapta) amelyre majd érkezik az Estrich beton.
Itt tervben sem volt a fa, hiszen a vízzárt betonfelület egyértelműsítette a lépsálló anyagot és az Estrich kombinációját.
Remélem tudtam segíteni,
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest köszönöm válaszod! 😉😎
Szia! Szuper videó! A kérdésem az lenne, hogyha 25-30 cm kőzet/üveg gyapot szigetelést kellett volna elhelyezni a fodemen ezzel a módszerrel, a váz szerkezet mennyiben modosulna? Magasabb vázat kellene használni? Vagy több rétegben kell kivitelezni?
Szia! Jellemzően akkor szigetelnek födémet - tudomásom szerint - az általad említett módon, ha a járófelületet nem szeretnék használni. Legurítanak 30 centiméter szigetelést - ebben az esetben a szaruzat nem fogad kőzetgyapotot - és az esetleges kéményhez történő akadálymentes eljutás miatt egy "járdát" építenek az üveggyapottengeren át.
Remélem tudtam segíteni,
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest köszönöm!
Fasza volt köszi !
Szia! Én köszönöm a megtekintést! Köszönöm szépen,
üdv,
ÁB
Sziasztok.
Milyen tömítő pasztát használtok?
Köszönöm.
Szia!
Bármilyen paszta megfelelő Akril vagy szilikonos, barkácsáruházak termékei, a lényeg csupán annyi, hogy ne csavarozzátok le azonnal, némi szilárdulási időt hagyjatok neki.
Üdv,
AB
@@acsbudapest köszönöm
Sziasztok ! Én csak most fedeztelek fel benneteket és nagyon nagyon tetszik a munkátok . Szeretnék egy kis tanácsot véleményt kérni ha lehet, nekem is könnyűsz. házam van , a födém 20x5 cmes gerenda 70 -80 cmenként collos 15 ős deszkával lefedve , szeretnék kialakítani egy szobát itt , a kérdésem az lenne szerintetek szükséges -e besűrítenem a gerendákat ? Esetleges választ előre is köszönöm . Tisztelet !
Szia! Én mindenképpen kisebb távokra osztanám, a 41,66 szerintem járható út lenne, bár tudni kellene az áthidalandó szakasz hosszát is!
Köszönöm és üdv,
ÁB
@@acsbudapest Köszönöm megtisztelő tartalmas válaszod , a tető egyébként kontyolt nyeregtető így gyakorlatilag a padlás közepére kerül a szoba ,tehát van alátámasztás bőven , úgy mindenhova (nappali , szoba , fűrdő, étkező) benyúlik kicsit. Nagyon köszönöm , üdvözletem.
@@ferencliczenczias Szia, ha van alátámasztás, gyakorlatilag teherhordó falakon nyugszik a födém, akkor nincs baj, de konkrét adatot tanácsot csak statikus adhat, szakvélemény formájában. Általában háromféle táv megszokott, kiosztás kapcsán, 12 inch, 16 inch és a 24 inch táv. Az első amely 30 centi környékén mozog (30,48 cm) szerintem a legritkábban használt táv, de előfordul, véleményem szerint a 41,66 a járható út. Mi a legutolsó házon 3,4 méter áthidalására használtuk ezeket a távokat szintén 5x20-as pallókkal.
Üdv és jó munkát!
ÁB
Sziasztok!
Pont ennél a fázisnál tartok én is ... csak 1 gyors kérdésem lenne: az 5x10-es pallókat mekkora szerkezetépítő csavarral fogattátok le? Én 5-össel gondoltam, de abból csak 120-asat találtam, ami túl rövid ugye. A videón ha jól látom, akkor ez 6-os? Milyen hosszú?
Köszi. És gratulálok a munkásságotokhoz, le a kalappal minden tekintetben! ;)
Szia, a kérdésem csak annyi lenne, hogyha lakni fogják a felső szintet és fűtenek télen, a "födémben" a szigetelésnek nem lesz baja, vagy nem kell kiszellőznie?
Szia!
A kettő tér (lakótér és a fűtött padlástér) többé kevésbé azonos értéket produkál majd pára és hő terén. Mivel nincs radikális eltérés, nem jelenik meg nagy mennyiségű pára. Amennyiben valami képződik is, akkor is felfelé a padlás felé az OSB-n keresztül tud távozni. (az OSB RÉSZLEGESEN páraáteresztő anyag)
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest Köszönöm szépen a válaszodat. Én most építem a be a tetőteremet és nagyon sokat tanulok tőletek. Egy 20 éves családi házat vettem, fa födémes 15x15cm födémgerendák 4,7m fesztávot hidalnak át és a gerendák 20 cm távolságba vannak egymástól. Sajnos nincsen még leborítva semmilyen a járófelülettel. A gerendák nincsenek vízszintben párnafáznom kellene, szerinted 5x5 staflikkal 25cm távolságban megfelelő lenne s majd 20mm osbvel lefedve? Esetleg tudnál ajánlani valamit? További sikeres munkát. Üdv. Gábor
Szia!
Utólag is lehet teljeskörűen szigetelni a padlás teret? Javasolták hogy ez akkor legyen meg míg épül a ház de sajnos most nem fér a keretbe. Várom a válaszod!
Szia ÁB!!! Nagyon szépen köszönöm mindenki nevében az a rengeteg információt amit megosztasz velünk hihetetlen részletességgel!!! Nagyon jók a videóid !
Egy kérdésem lenne : ha nem szempont a szigetelés vastagsága, milyen keresztmetszetű pallókat, milyen tengelytávot, és milyen vastag OSB-t ajánlanál járófelület kialakításához ha jelenleg a födémgerendák egymástól kb 58 cM távolságra vannak ? Ilyen vázszerkezetet szeretnék én is mint a videóban.
Válaszod előre is köszönöm !
Szia! Köszönöm a kérdést, én maradnék az 5X10-es vastagságnál, merőlegesen az aktuális gerendák pozíciójához, 62,5 cm az szerintem jó lehet, minimum 18-as OSB, de ha belefér a költségvetésbe akkor a 22mm vastag lenne a legjobb. Amennyiben nem nut-féderes a kialakítás, a toldások alá is kellene vázat építeni.
Üdv, és jó munkát!
ÁB
Egér. Nagyon gonosz állat. Még a vályogtéglát is kirágja.
Én betonnal fedném be.
Nagyszüleim 100 éves tanyája a rágcsálók miatt használhatatlanná vállt.
Szia!
Igen, radikálisan el tud szaporodni ha nincs az emebrnek szerencséje. Mindennek ellenére ÉN (saját tapasztalat) faházaknál még ne találkoztam említésre méltó esettel.
Üdv és köszönöm a megtekintést!
ÁB
Szia Péter! Űgy látom, hogy még senki nem kérdezte, úghogy majd én most gyorsan. A videókban a födém borítása OSB-vel résznél szépen lehet látni, hogyan illesztitek "középen" a nütféderes OSD-ket, szépen futnak, csatlakoznak. De számomra a kérdés a széleknél, a résekbe való (általában vágott) OSB lapok beillesztése hogyan történik? Hogyan lehet pontosan, szorosan illeszteni ezek, hogy a nútolás is megvalósuljon és ne maradjanak szélen sem rések?
Köszönöm válaszodat!
Szia ÁB! Ez már megint jó lett. Szeretnék majd építeni egy garázst, ilyen módon, remélem számíthatok a tanácsaidra a későbbiekben is. Előre is köszönöm szépen!
Szia! Köszönöm szépen! Természetesen, keress bizalommal, ha oda jutsz!
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest Köszönöm.
Szia. Ha nem szeretnénk beépíteni a tetőteret, akkor elegendő a födém ilyetén szigetelése? Köszi a választ és a videót!
Ismereteim szerint igen, bár több tényező befolyásolja.Az egész házat vizsgálva az is fontos szempont, hogy a tetősík is kapott 20 cm vastag kőzetgyapot szigetelést, amely jelentősen segíti, javítja a ház értékeit - fűtés, szigetelés szemszögből!
Szigetelés nélküli tetősík esetében a födém kb 25-30 cm szigeteléssel lenne használható!
Köszönöm és üdv,
ÁB
Milyen hőtükör fóliát raktatok le?
Szia, mi van akkor ha én nem építek köré ilyen vázakat meg járófelületet mert spórolni akarok, és úgysem használom a padlásteret, hanem csak egyszerűen telibe leterítem az egészet üveggyapottal és nem tőzeggel mert az utóbbiba nem megy bele az egér , alá felé fólia aztán lesúlyozom és kész ! Mit gondolsz róla ?
Szia!
Nem hasznos tetőtér esetén az is működik!
Üdv,
ÁB
Szia MESTER!!! Minden elismerésem!! A legprofibb akit valaha láttam! Hasonló területen vagyok, ( Tetőfedő szakma ). Olyan kérdésem lenne, hogy nekem anno 20 éve egy idősebb mester azt mutatta, hogy a padlók tetejére ilyen esetben vékony padlószőnyeg csíkok is jók . Neked erről mi a véleményed? A szilikon helyett. Valami legolcsóbb, vékony fajta. Köszi előre is! Nincs olyan nap hogy ne nézném a videokat , amiket csinálsz. Van olyan amit már legalább 20x lattam!! :) További sikeres munkát. Üdv. Zozo.
Szia Zozo!
Nagyon szépen köszönöm a megtekintést és a kedves szavakat!
Nagyon megtisztelő. A szőnyeg megoldás működhet, szerintem, abszolút! Nem is hallottam róla, de nem találtam volna ki, viszont úgy néz ki az "öregek" még mindig előttünk járnak! :-D
Jó tipp, köszönöm a közösség nevében is az alternatívát!
Üdv és jó munkát kívánok Neked!
ÁB
@@acsbudapest Köszönöm szépen. Nincs olyan video, amiből ne tanulna az ember, pedig én se most kezdtem!! Csak így tovább. Üdv. :)
Milyen vastag az osb tábla?
Szia, nagyon szupi az a csavarozó, ha jól látom makita dtd170-es, nekem is van egy td170d, -ugyan az a kettő, csak az egyik az európai a másik a japán piacra készült, az Usa-ban xtd12 a típusa- japán címkével rózsaszín kivitelben. Egyszerűen zseniális, egy csomó állítási lehetőséggel, nem beszélve, hogy kompakt, erős egy profinak, mint amilyenek ti vagytok, elengedhetetlen. Nagyon szépen haladtok, minden héten várom az új részt. Jöhetne gyakrabban is :😁 Köszi.
Szilard Olah szia! IGAZÁN KÖSZÖNÖM a hozzászólást és a megtekintést!
A csavarbehajtót én is szeretem, valóban kicsi és jól működik! Szeretjük mi is! Ezt itthon vásároltam, gondolom a klasszikus európai piacra készült.
Köszönöm szépen ismét, üdv és jó munkát!
ÁB
Na szépen áthúzta a gondolatjel közé tett mondatomat a youtube és levágott belőle egy részt, csak annyi lett volna, hogy ugyanaz a két modell, csak a tietek europának szánt példány az enyém meg a japán piacra gyártott darab.
Szilard Olah jaaa, értem! :-)
Köszönöm szépen ismét!
Üdv
ÁB
@@acsbudapest Karácsonyra az asszonytól kérj egy akkus kinyomópisztolyt :) kinyomopisztoly.arukereso.hu/makita/dcg180z-128v-akkus-kartuspisztoly-akku-es-tolto-nelkul-p347681190/
Szép munka!
Nagyon köszönjük!
Köszönöm a megtekintést!
Üdv,
ÁB
Szuper lett, mint mindig :) Az említett lyukat miért utólag fúrjátok? Későn szólt a megrendelő, vagy így egyszerűbb?
Tamás Petró egyszerűbbnek nem egyszerűbb! :-) amolyan biztonsági csövezes a megrendelő utólag kérte, amikor a gépészek megjöttek.
Köszönöm szépen a kommentet és a megtekintést!
Üdv
ÁB
@@acsbudapest üdvözlöm, Tatabányán vállalnak padlás szigetelést?
Szia Mester ! Ez már nem csak német precizitás, hanem svájci pontosság :-) Üdv : Simon
Szia! Igazán köszönöm a megtisztelő hozzászólást! Hálás vagyok! :-D
üdv,
ÁB
A fa lécek nem képeznek höhidat? Nyilván a szigetelés csak a lécek között jön létre, maga a léc nem szigetelt. Elnézést ha buta kérdés, de nekem ez nem egyértelmü.
Ez egy fűtött emelet, nincs eltérés az alsó és a felső szint között.
Hangszigetelés az elsődleges cél.
Üdv,
ÁB
Ha a padlástér fűtött lenne, akkor nem kellene a két szint közé párazáró fólia?
Szia! Nagyon tetszett a video!!
Az lenne a kérdésem ha csak simán van a kőzetgyapot letéve, akkor az egér beleköltözhet-e??
Szia! Sajnos nem tudok kategorikusan kijelenteni egy fix választ, saját tapasztalataira hivatkozva, én még nem találkoztam rágcsálókkal kőzetgyapotban. De ez koránt sem jelenti azt, hogy nem lehetséges.
Szerintem egy rágcsálók irtására szakosodott cég többet látott / hallott e téren.
Ne haragudj, üdv,
ÁB
@@acsbudapest Köszönöm szépen a választ!! Fórumokban olvastam... Változó tapasztalatok vannak...
Siman! Ha van lehetosege feljutni, eger, nyest stb... siman bekoltozik! (En most epp egerrel szenvedek)
Jó hír, ahol nyest család tartozkodik , ott nincsenek rágcsálók . :)
Találkoztam ilyen esettel , élve próbálták befogni, de mivel okos állat nem jártak szerencsével. A megoldás: ki kellett őket zárni és bevált.
En nagyon tudnam neked ajanlani a sűrített levegős kinyomópisztolyt. A kompresszor ugy is mindig nalatok van, tömlö is akad hozza szamolatlan ugy lattam. En nagyon szeretek vele dolgozni, egyenletes hernyot lehet vele huzni, nem csöpög, nem kell pumpalni, a kinyomando anyag viszkozitasahoz könnyen beallithato, es stabil is mint a Forint!
Szia. Az osb milyen vastag?
Szia! A járófelület vastagság a 22 mm volt ha jól emlékszem.
Üdv
ÁB
Udvozlom!!!
Nekem10 eve epult a hazam ,nem volt ugy penzunk akkoriban ugyhogy csak 10cm uveggyapot kerult fel a gipszkarton fele es sajnos parazaro hotukor folia nem .2020 nyaron a penztarcam megengette ,hogy megcsinaltassam igy szoltam is a heji szakinak,aki azzal allt elo,hogy o utolag berakja a parazaro foliat a gerendakon atvezetve es meg az illeszteseknel be sem szallagozta csak azt mondta 10 cm atfedes az eleg lessz. A 10 cm es uveggyapotra rarakott meg 10 cm kozetgyapotot es mindezt lezarta OSB lappal.Mondanom sem kell,hogy most felmentem a padlasomra es sajnos az osb lapok feketednek a penesztol belul foltokba.20 cm magasak a gerendaim.a szaki azt javasolja,hogy hadjam bent a foliat es az osb lapra majd o meg rak 10 cm kozetgyapotot ,de ezzel az a gond,hogy mivel atvezette a gerendaimon igy nehol a gerendak is vizesednek a parazaro folia alatt.ertem en ,hogy nagy hiba volt nem rakni parazaro foliat az elejen,de most mi tevo legyek? Elore is koszonom valaszat.
Üdv!
Sajnos nem tudok jó tanáccsal szolgálni, legalábbis olyan tanáccsal nem amely olcsó és könnyen megoldható. Én azt gondolom, hogy a nem megfelelően párazárt felület további takargatása, rétegelése nm lesz soha sem tökéletes, érdemes lenne visszabontani, szakszerűen zárni és újra fedni a megfelelő módon.
Ez csak az én véleményem, persze lehet, hogy van más megoldás is.
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest koszonom szepen valaszod!!
Koszonom a valaszat!! Az megoldas lehetne ,hogy a jelenlegi gipszkartonra parazaro hotukorfoliat raknek belulrol a lakoter felol minden helysegben ,aztan sines avagy parnafas rendszerrel ujra gipszkartonoznam ? Gondolom kozel 10 cmt jonne le a belmagassagbol ,de annyit engedne is a haziko.Ez igy talan kevesebb kosszal jarna,mert bent lakunk es eleg nehez lenne kivitelezni ha az egesz mennyezetet leszagatnank.Esetleg valami parazaro festek amivel be lehetne szorni a gipszkartont felulrol,ilyen letezhet? Elore is koszonom valaszat.
Az bontott kőzetgyapot?
Elég rondán lett kinyomva az a tömítés...
Szia. Én szeretném beépítetlen a padlásteret, a jarofelület alá, (osb) kell parazáro fólia ??
szia! Amennyiben fűtött lesz a padlástér, akkor nem lenne kötelező, hiszen azonos - kiegyenlített hőmérséklet van az összes részen.
Amennyiben más klíma lesz, akkor javasolt a szigetelés védelme ( amennyiben lesz szigetelőanyag a födémben) úgy, hogy a hőtükör fólia "tükrös" része a pára irányába nézzen.
Üdv,
ÁB
Ha javasolhatom, kőzetgyapotnál használjatok maszkot szerintem, még ha nem is porzik nagyon!
Szia!
Igen, egyetértek.
Valóban kell a maszk!
Üdv,
ÁB
Szia.mindig közetgyapotal dolgozol! A Puhab szigetelésről mi a véleményed? tudtomal az most a legjobb szigetelő anyag a piacon.
Szia! Többé kevésbé igen. Volt pár épület ahol a Steico anyagát fújtuk, (nem hab hanem cellulóz) de a költség miatt (jóval magasabb volt) maradt a kőzetgyapot. Van egy habos ismerősöm, sok tapasztalatom még nincs ilyen anyaggal, szívesen átengedjük a szigetelést bárkinek a jövőbeli projekteken! :-D
Köszönöm és üdv,
ÁB
Én egy éve kezdtem bele a Purhab szigetelésbe ! (Nagyon tetszik a amit csinálsz !!!!! Én konténer házban gondolkoztam sokáig de mióta nézem a videóid tuti hogy fa könyűszerkezetes hazát választom !!!! Esetleg egy 90 nm2 kis egyszerű házhoz kb hány km3 fa kell ?
Szia!
Gondolatébresztőnek😀th-cam.com/video/zMj9Xuyk7qU/w-d-xo.html&feature=share
Szia! Nagyon köszönöm a linket!
Megnézem mindenképpen!
Üdv Neked addig is!
ÁB
Azt beépíteni lakótérnek? :-) Legfeljebb törpe malacoknak. Csak középen van hely kiegyenesedni de az is szűkös.
Födémsík fölé meg egyenesen felkellett volna jönni 80 centit és úgy indulni a tetőgerendákkal, ha lakni akarnak valaha fent.
Persze ez nem ti hibátok, hanem a megrendelőé.
Szia! Köszönöm a kommentet, valós elképzelés ezzel kapcsoltban nincs, (mármint, hogy lakótér lenne a padlás) az alsó szint a laktér, a padlástér a statikai tervezés alapján SEM kap lakótér funkciót. Valóban alacsony! :-)
Köszönöm a megtekintést,
üdv Neked,
ÁB
Mindenesetre akik a gépészetet (légfűtés, szellőztetés...) szerelik könnyebben mozognak fent, amcsiban van ilyen "nyakadba esik a melós" verzió www.google.com/search?q=fell+through+my+ceiling&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwir4MTppIPmAhVEs4sKHVP3DpwQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1574&bih=832
Na, ezt nekünk nem csinálta meg az "idiót" kivitelező így recseg a gerenda és az OSB találkozása :((((
Szia! Sajnálom, hogy így alakult, ha csavarozva volt a burkolat akkor elvileg oldható, nem kis munka de javítható a nyikorgás. Persze van vele macera sajnos.
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest Sajnos nálunk már a habbal is be vaj fújva így nem lehet javítani :)
@@acsbudapest ti pontosan milyen pasztat hasznaltok? Probalok keresni itt irorszagban valamit (most keszul az attic), csak nem tudom, mit keressek.
Üdv
Kicsit ősze vagyok zavarodva mert elég sok kis filmet megnéztem a témával kapcsolatban és többen is azt mondták hogy nem ajalot a szigetelés re iletve osb lapokat tenni mint ahogy ti is tetetek még ha ngyon jó pára záró fóliával van szerelve a ház a szigetelés alatt mert ha valamenyi pára át jut az bent reked az osb alatt és nevesíti a szigetelést így inkább natúr deszkát ajanlanak vagy furni nehany jukat az osb-re hogy tudjon távozni a para, ti mit gondoltok erről