Підбір сортів це тема дуже важлива і цікава, та невичерпна, насправді ... бо завжди щось з'являється нове, змінюються тенденції і т.д. Ваш підхід до якості підготовки відео, стислої, інформативної і чіткої подачі інформації, тяжіння до системності і цілісності мислення - дуже подобається і заслуговує на похвалу! продовжуйте і надалі робити якісний контент і переконаний, якщо не зупинятись, то з часом канал виросте і люди оцінять! До речі справді для початківця дуже важливо з одного боку пояснити і розповісти базову філософію і логіку якими варто керуватись вибираючи сорти, а також початківцям треба часом просто тицьнути кілька надійних перевірених хороших сортів для старта! Саме це ви і зробили в цьому відео і описі до нього і це дуже класно і грамотно! Думаю у наступних відео з майбутнього вашого списку-відтворення "підбір сортів" корисно було б детальніше звернути увагу на тему забезпечення рівномірного "плодового конвеєра", тобто допомогти початківцям підібрати сорти так, щоб виноград на ділянці достигав рівномірно від липня до вересня! Бо коли людина починає, то вона як правило цього не розуміє і сходу садить все, що бачить в неті, а це здебільшого тільки ранні і надранні сорти ... і тільки десь на третій-четвертий рік людина розуміє, що половину кущів треба перещеплювати середніми сортами! Також цікава тема підбору сортів за типом смаку (мускат, гармонійний, фруктовий, сортовий і тд.). Також по кольорах ягоди, по крупності, по консистенції(щільна, з хрустом, водичка і т.д.) . Також про кишмиші, що це таке і які класи безнасінності бувають і т.д теж початківцям все це треба пояснити! А з вашим добротним підходом я думаю крок за кроком з часом у вас може вийти класний канал, потрапивши на який початківець-виноградар вже нікуди не піде, бо знайде все. що потрібно в одному місці, та ще й гарною українською мовою! - Я, до речі, сам от тільки відносно недавно зайнявся садом і виноградом, років 6 тому, але вже трохи щось навчився і з вашого списку в мене зараз вже росте кілька сортів: Аркадія, Юпітер, Байконур і Еверест. Також ще є Велес, Антоній Великий(пізній) і к-ш Кодрус. Ділянка в цілому дуже маленька (5 соток), тому враховуючи, що там ще росте сад і я вже посадив коло 40 молодих саджанців плодових дерев і кущів, то думаю більше 10-15 сортів винограду взагалі розганятись не буду! Ну ок. Успіху вам. Будемо дивитись і надалі ваш канал! Лайк само собою))
Ваші слова мене надихають на працю! Всі пункти, які Ви згадали перечитаю ще не раз при підготовці до майбутніх відео. Ви праві коли кажете що початківці садять ранній термін. Це через те що їх залякують що пізніше все не визріває, хоча це не завжди так. Безумовно конвеєр має бути!
@@grapes-and-gardening Ви знаєте. часто навіть не в залякуванні діло, просто всі проф-продавці, профі-блогери і ютуб-канали і т.д. говорять зрозумілою їм мовою думаючи, що і всі навколо автоматом це розуміють також ... і тому вони щиро вважають що фундаментальні і основоположні істини вже пояснювати нікому не треба ... але ж насправді для реального початківця все це не зрозуміло ВЗАГАЛІ!!! йому просто немає звідки це дізнатись!!! ... Тому він зайшов в ютуб і бачить огляди і описи тільки надранніх сортів(бо вони краще продаються) і все він вже шукає собі саме ці сорти! - Плюс до того на початках на людину звалюється вал нової інформації, в голові вся інфа фрагментарна і уривчаста і тому зробити спокійний аналіз і прийняти правильне рішення в людини самостійно просто не виходить. Саме тому(на мою думку) добре було б робити канал одразу так, щоб нічого не пропускати а пояснювати все З САМОГО ПОЧАТКУ чітко, покроково і наочно, включаючи мінімально-необхідну теорію та логіку при закладенні аматорського виноградника і плюс покроково вся необхідна практика ... І по ходу розвитку каналу і запису нових відео вже організовувати матеріал по рубриках у вигляді "списків-відтворення"... типу: СТАРТ/ТЕОРІЯ, ПІДБІР СОРТІВ/ХАРАКТЕРИСТИКИ, АГРОТЕХНІКА(посадка, шпалера, схема посадки, формування, зимівля. обробки, підживлення, полив, зелені операції і т.д.) ... ну тобто це все треба добре продумувати наперед. Щось подібне, до речі, спробував зробити у себе на каналі Олексій Бойко, я в свій час багато чого в нього почерпнув ... але мені здається у вас може вийти ще цікавіше і вийде своя ніша - молодий хлопець пояснює більш стисло, системно, враховуючи всі сучасні знання і агро-техніки, ну і найголовніший плюс - українська мова! Бо ви молоді і енергійні і багато речей, які для старшої людини складні., то для молодого вирішуються самі собою ... от наприклад звук на вашому каналі ну просто на голову вищий ніж у багатьох профі-блогерів по садівництву ... бо вони ніяк не можуть дорости щоб просто піти в магазин і купити собі петличний мікрофон! )) Плюс у вас хороша камера і т.д. І от навіть такі прості технічні моменти уже вигідно виділяють вас з багатьох! До речі, там в одному відео я зауважив, що вітер задував в мікрофон і був трохи шум ви почували себе дискомфортно ... так це вирішується дуже просто - просто йдете в магазин, де продаються петличні мікрофони (музшоп/аудіо-відео техніка і т.д.) і купуєте спеціальний поролоновий поп-фільтр, це такий ковпачок з спеціального поролону, що надягається на мікрофон і все, вітер більше практично не задуває! Ну а якщо раптом ще не встигнете знайти фабричний фільтр в магазині а треба терміново знімати, то можна навіть і самому зробити такий фільтр - взяти тонкий поролон 5-10мм і надійно прикріпити його на мікрофон, просто треба буде трохи поекспериментувати з товщиною! І таке просте рішення повністю забере цю проблему!
Який же ви молодець! Дуже мало україномовного контенту про виноград. Виноградарі, ганяючись за кількістю підписників, готові працювати на ворога. Хай би вели свої канали англійською: цією мовою розмовляє набагато більше людей ніж "язиком'. Автору- вподобайка за цікавий ролик ,мову та захоплення. До речі, а де ви мешкаєте?
Батько мае 2 гектара в Малдавии а я прживаю на Украини в Виницкий об. С виноградом працюю не першии рик но так як ти нигто не пояснюе .ти красава. Дякую. Вибач за Украиньску. Натхненя тоби и терпиня так тримати и 100000000 питписникив.
@@grapes-and-gardening зрозумів що то не так важко і побачив що грони дає не Малі. А само головне говір у тебе добрий і щирий без лохотрона як в дядьків які розкручують свої сорти щоб продавати. Тому і повірив
У Вас гарна сума активних температур і менша кількість опадів. Садіть всі до середніх і навіть я би сказав один-два середньопізні посадити! Головне їх на зиму добре вкривати!
@@grapes-and-gardening рів глибиною 30 см, в який можна опустити рукави на момент приморозку та чимось накрити. Щось схоже на те, що робить Попченко в Білорусі.
Дуже слушні поради. Хотів би поділитись своєю думкою про висоту першого проводу шпалери. Він у мене на висоті 70см. тому, що земля суглиниста і після дощів довго не висихає. Так би мовити далі від випарів, від вологи.
Скажите , пожалуйста , какой сорт винограда в Вашем видео зимует без укрытия ? Если сверху эти лозы , от обледенения почек при оттепелях , накрыть , например, мешковиной из-под сахарного мешка в 1 слой ? Так можно сделать ?
Доброго вечора ! Якщо можете щось порадьте ! Два роки назад купив виноград . Лоза невизріває , два роки обрізаю на зворотній ріст . Може його взагалі викинути і купити якісь інший сорт ?
Тут виходить замкнуте коло, бо коли мало пагонів лоза може піджировувати чи жирувати, що знов погано впливає на кущ. Спробуйте залишити всі пагони, які прокинуться і урожай, якщо пагони товсті. Якщо тонкі, потрібно шукати причину (може бути все від шкідників до не підходящого грунту). Який сорт?
@@grapes-and-gardening Сорт ГФ Болеро ( Капелюшного ) В тому році були весняні приморозки врожай пропав ! Почав жирувати . Я із липня вносив калійно фосфорні добрива . Недопомогло . лоза невизріла. Можливо щось робив нетак . Можливо коринева система міцна тому і почав жирувати і в наслідок цього і лоза невизріла ? Я не фахівець .
@@РоманВойціховський Ви все професійно зробили, і додати нема чого. Можливо цього року буде краще. Є спосіб виганяти додоткові пагони за рахунок пасинків, пригинаючи зелену лозу вертикально десь на початку червня. Багато хто нарікає на сорти капелюшного. Зверніть увагу на Бурдака, Писанку і інших українських селекціонерів.
@@grapes-and-gardening Дякую за пораду та підказку ! Я трохи поняття маю . В мене в саду є всього потроху груші сливи черешні яблуні персики . Частину саженців купляв частину сам прививав проводив окуліровку . А от про виноград я знаю мало. Столових покищо нехочу більше цікавлять винні сорти
Я мав на увазі горизонтально, обмовився. на рахунок винних сортів і про те, що вино починається з сортів і виноградника ще зроблю декілька відео. Планую перелічити сорти, які рекомендується садити у нас і шпалеру та агротехніку. Садок невеличкий теж веду. Про нього планую теж поговорити.
займаєтесь продажем саджанців ? дубовський трохи горить, памяті учителя не висить, хелена бомба мускат, юпітер незначна лабруска ( в наших краях на заході) . який регіон конкретніше якщо не секрет ? дякую
Доброго дня. Як Ви вважаєте в мене шпалера одноплощинна чи двоплощинна? Кожен ряд на шпалері має попарно натягнутий дріт на відстані один від одного 10 см, це є товщина стовпів. Формування винограду 4-х рукавне, два рукави в одну сторону, два в другу. На якій відстані висаджувати в ряду саджанці винограду в моєму випадку? Дякую. Лайк.
Це одноплощинна шпалера з розведеними пагонами, дехто з виноградарів Прикарпаття використовує подібний спосіб. Двоплощинна повинна мати мінімум 30 см знизу і 60 см зверху, краще більше 50см і 100см
В мене такі сорти : Ізабелла, Лідія, Отелло, Делавар, ноа, Аврора Магарача, голубок, португізер, подарунок Запоріжжя. Скільки разів обробляєте виноград за сезон?
@@grapes-and-gardening ще посадіть Надію АЗОС - ранньо-середній сорт, дозріває на Франківщині на початку вересня, стійкий до хвороб, і головне проскакує зворотні заморозки, бо прокидається пізніше за інші сорти.
Був минулого року у Вас по персиках і на питання чи цікавить мене виноград відповід була-НІ,але за рік я теж захворів виноградом😀,і замовив собі Слава Україні,казанова,альянс,торнадо,дубовський рожевий,бравісімо,велюр,рембо та мальчик спальчик,чекаю на осінню посилочку,а тим часом придбав і тапінер і привив очний ніж та дещо по ЗЗР,наступним кроком буде добудова шпалери.тому виходить що я теж попав у цю пастку
Що можу сказати, вітаю на борту) Виноград це благородна культура. Шкода що мої персики у Вас не дуже прижилися, бо сортність на них відповідає заявленій, маю вже сигналки.
@@grapes-and-gardening про персики не переживайте,бо з чотирьох не прижився лише один 24-007,а уфо-3 і 4 ростуть на зворотній ріст,а 5b перший плід після вчора вже з’їли,тому процес іде,все добре
@@grapes-and-gardening у мене Аркадія і Лора ніколи не тріскали, три рази по дереву. Суперекстра найбільше, три чотири тріски на гронку і перший врожай Дубовського розового ( тобто в 2020 рік був перший врожай). Інші рідше. Але я тричі обробляю кальцієм.
Вы молодец. Но много теряете подписчиков из за языкового барьера. Русский язык понимает больше национальностей бывшего союза. К примеру каналы украинских виноградарей Шпак Ткаченко Маййр Егорутин и т.д. А в остальном канал зэер Гут.
Перед цим переглядав канал фермера англійця тому що інформація корисна. Тепер слідкую і за цим каналом. Вже двадцять придбаних сортів чекають весни. Дякую за вчасні поради.
@@grapes-and-gardening Дякую за Вашу позицію. Якщо Ваші ролики будуть такими цікавими та інформативними, то і без російської мови популярність Ваша буде збільшуватись.
Чудовий канал, дуже гарна рідна мова! Бажаю розвитку Вашому каналу!
Дякую, підтримка від людей це розвиток каналу!
Красунчик, в значені, гарно пояснюєш. От гарна наша українська мова.
Дякую, за себе і за те що своє підтримуєте!
Приємно чути розумну людину. Хочу для дочки такого чоловіка,розумного і захопленого ділом
Я впевнений що такий хтось знайдеться!
Нарешті знайшов канал про виноградарство українською.Гарний контент.З мене підписка і лайк.
Дуже радий Вам, канал не тільки про виноград, а й про багато іншого.
Дякую за інформацію,роботу,мову. Душа радіє.
Дякую за підтримку!
Як все гарно і доступно розказуєте.так варто вирощувати тільки пару сортів для своєї родини.❤
Молодчага....вітаю....дякую за гарне відео....бажаю тобі синку миру,доровья,гарних врожаїв Святої ягоди.
Дужеприємно від Вас таку похвалу отримати! Дякую. Ведете сторінку на Фейсбук?
,...так звичайно...Фейсбук-клас.
ну ти красава)) такі знання - корисно і цікаво. дякую)
Прошу, сподіваюсь Вам допоможе
В описі залишаю декілька сортів, які на мою думку, вартів Вашої уваги
Що можете сказати про сорт Ізабела?
@@РусланКриваньо-э7я Віджитий сорт
@@Наталія-у5в чому?
Чудовий виклад інформації🤔,дякую вам🤗так тримати👍
Дякую!
Доступно зрозуміло !!!
Підбір сортів це тема дуже важлива і цікава, та невичерпна, насправді ... бо завжди щось з'являється нове, змінюються тенденції і т.д. Ваш підхід до якості підготовки відео, стислої, інформативної і чіткої подачі інформації, тяжіння до системності і цілісності мислення - дуже подобається і заслуговує на похвалу! продовжуйте і надалі робити якісний контент і переконаний, якщо не зупинятись, то з часом канал виросте і люди оцінять!
До речі справді для початківця дуже важливо з одного боку пояснити і розповісти базову філософію і логіку якими варто керуватись вибираючи сорти, а також початківцям треба часом просто тицьнути кілька надійних перевірених хороших сортів для старта! Саме це ви і зробили в цьому відео і описі до нього і це дуже класно і грамотно!
Думаю у наступних відео з майбутнього вашого списку-відтворення "підбір сортів" корисно було б детальніше звернути увагу на тему забезпечення рівномірного "плодового конвеєра", тобто допомогти початківцям підібрати сорти так, щоб виноград на ділянці достигав рівномірно від липня до вересня!
Бо коли людина починає, то вона як правило цього не розуміє і сходу садить все, що бачить в неті, а це здебільшого тільки ранні і надранні сорти ... і тільки десь на третій-четвертий рік людина розуміє, що половину кущів треба перещеплювати середніми сортами!
Також цікава тема підбору сортів за типом смаку (мускат, гармонійний, фруктовий, сортовий і тд.).
Також по кольорах ягоди, по крупності, по консистенції(щільна, з хрустом, водичка і т.д.) .
Також про кишмиші, що це таке і які класи безнасінності бувають і т.д теж початківцям все це треба пояснити! А з вашим добротним підходом я думаю крок за кроком з часом у вас може вийти класний канал, потрапивши на який початківець-виноградар вже нікуди не піде, бо знайде все. що потрібно в одному місці, та ще й гарною українською мовою!
-
Я, до речі, сам от тільки відносно недавно зайнявся садом і виноградом, років 6 тому, але вже трохи щось навчився і з вашого списку в мене зараз вже росте кілька сортів: Аркадія, Юпітер, Байконур і Еверест. Також ще є Велес, Антоній Великий(пізній) і к-ш Кодрус. Ділянка в цілому дуже маленька (5 соток), тому враховуючи, що там ще росте сад і я вже посадив коло 40 молодих саджанців плодових дерев і кущів, то думаю більше 10-15 сортів винограду взагалі розганятись не буду!
Ну ок. Успіху вам. Будемо дивитись і надалі ваш канал! Лайк само собою))
Ваші слова мене надихають на працю! Всі пункти, які Ви згадали перечитаю ще не раз при підготовці до майбутніх відео. Ви праві коли кажете що початківці садять ранній термін. Це через те що їх залякують що пізніше все не визріває, хоча це не завжди так. Безумовно конвеєр має бути!
@@grapes-and-gardening Ви знаєте. часто навіть не в залякуванні діло, просто всі проф-продавці, профі-блогери і ютуб-канали і т.д. говорять зрозумілою їм мовою думаючи, що і всі навколо автоматом це розуміють також ... і тому вони щиро вважають що фундаментальні і основоположні істини вже пояснювати нікому не треба ... але ж насправді для реального початківця все це не зрозуміло ВЗАГАЛІ!!! йому просто немає звідки це дізнатись!!! ... Тому він зайшов в ютуб і бачить огляди і описи тільки надранніх сортів(бо вони краще продаються) і все він вже шукає собі саме ці сорти!
-
Плюс до того на початках на людину звалюється вал нової інформації, в голові вся інфа фрагментарна і уривчаста і тому зробити спокійний аналіз і прийняти правильне рішення в людини самостійно просто не виходить.
Саме тому(на мою думку) добре було б робити канал одразу так, щоб нічого не пропускати а пояснювати все З САМОГО ПОЧАТКУ чітко, покроково і наочно, включаючи мінімально-необхідну теорію та логіку при закладенні аматорського виноградника і плюс покроково вся необхідна практика ...
І по ходу розвитку каналу і запису нових відео вже організовувати матеріал по рубриках у вигляді "списків-відтворення"... типу: СТАРТ/ТЕОРІЯ, ПІДБІР СОРТІВ/ХАРАКТЕРИСТИКИ, АГРОТЕХНІКА(посадка, шпалера, схема посадки, формування, зимівля. обробки, підживлення, полив, зелені операції і т.д.) ... ну тобто це все треба добре продумувати наперед.
Щось подібне, до речі, спробував зробити у себе на каналі Олексій Бойко, я в свій час багато чого в нього почерпнув ... але мені здається у вас може вийти ще цікавіше і вийде своя ніша - молодий хлопець пояснює більш стисло, системно, враховуючи всі сучасні знання і агро-техніки, ну і найголовніший плюс - українська мова!
Бо ви молоді і енергійні і багато речей, які для старшої людини складні., то для молодого вирішуються самі собою ... от наприклад звук на вашому каналі ну просто на голову вищий ніж у багатьох профі-блогерів по садівництву ... бо вони ніяк не можуть дорости щоб просто піти в магазин і купити собі петличний мікрофон! )) Плюс у вас хороша камера і т.д. І от навіть такі прості технічні моменти уже вигідно виділяють вас з багатьох!
До речі, там в одному відео я зауважив, що вітер задував в мікрофон і був трохи шум ви почували себе дискомфортно ... так це вирішується дуже просто - просто йдете в магазин, де продаються петличні мікрофони (музшоп/аудіо-відео техніка і т.д.) і купуєте спеціальний поролоновий поп-фільтр, це такий ковпачок з спеціального поролону, що надягається на мікрофон і все, вітер більше практично не задуває!
Ну а якщо раптом ще не встигнете знайти фабричний фільтр в магазині а треба терміново знімати, то можна навіть і самому зробити такий фільтр - взяти тонкий поролон 5-10мм і надійно прикріпити його на мікрофон, просто треба буде трохи поекспериментувати з товщиною! І таке просте рішення повністю забере цю проблему!
Вітання з півдня України. Дякую за рідну мову. Підписався. Удачі.
Нема за що!
Земляки)
Лайк для підтримки вашого каналу.
Дякую за все!
Який же ви молодець! Дуже мало україномовного контенту про виноград. Виноградарі, ганяючись за кількістю підписників, готові працювати на ворога. Хай би вели свої канали англійською: цією мовою розмовляє набагато більше людей ніж "язиком'. Автору- вподобайка за цікавий ролик ,мову та захоплення. До речі, а де ви мешкаєте?
Тепер розумію що Ви мали на увазі у наступному коментарі.
...НавIщо полiтику притягнула? Майстер про виноград говорить!
@@АлександрНосенко-ф1н Приємно, але який там майстер)))
@@grapes-and-gardening що чую, бачу - по тому роблю висновки)
@@АлександрНосенко-ф1н , і як вам зараз живеться "внє палітікі"? Я не зловтішають, а задаю питання, щоб ви подумали над цим.
Чудовий матеріал, дякую!
Прошу!
Слідкую за кожним відео!
Дякую!
Батько мае 2 гектара в Малдавии а я прживаю на Украини в Виницкий об. С виноградом працюю не першии рик но так як ти нигто не пояснюе .ти красава. Дякую. Вибач за Украиньску. Натхненя тоби и терпиня так тримати и 100000000 питписникив.
Дякую! Приємно що звертаєтеся українською!!! Запрошую на канал!
Молодчага ви розказали мою технологію від А до Я
Треба було ще згадати про запилення, тільки зараз чомусь згадав)))
@@grapes-and-gardening фігня в наступному відео згадаєте
@@igorpasternak3082 Обовязково!
Молодець,люблю правду!!!
Чудовий канал, однозначно - підписка!
Ласкаво прошу!
Молодчина так тримати, все чітко та ясно...
Надзвичайно приємно)
Жирний лайк за інфу про дорогі сорти. Дякуючи тобі буду садити виноград))
Прошу! Чому дякуючи мені плануєте садити?
@@grapes-and-gardening зрозумів що то не так важко і побачив що грони дає не Малі. А само головне говір у тебе добрий і щирий без лохотрона як в дядьків які розкручують свої сорти щоб продавати. Тому і повірив
Молодець, супер! Приємно слухати! Велике дякую!
Прошу! Дуже дякую за підтримку!
Чесно сказав.Вподобайка.
Радий що вам сподобалось
Ставлю вподобайку!!!👍👍👍
Дякую!
Згоден . Дякую. Плюс Раний восторг
Як варіант! Ви погодитесь що можна багато додати ще сортів
Дякую за український контент, ато "средняяпаласа" вже задовбала ;)
Прошу! Приємно робити, ще й яка підтримка від людей!
стопроц.і при усьому цьому багато людей які ведуть канали - в своєму повсякденному житті розмовляють то українською.
З Ваших перспективних, немає лишень хелени. Але добавлю цьогоріч: карнавал, вальок. Червону планету ( Голуба).
Приємно знати що вибираєте схожий набір!
Вам УКРАЇНСЬКА вподобайка!
Дякую
Дякую за гарне і змістовне відео...можливо є заготовки лози хотів би купити кілька сортів.
Цікавлять персики тільки, чи яблука також?
@@grapes-and-gardening виноград
@@urakoruna781 Є декілька саджанців ще і лоза стійких сортів
Які сорти краще садити на Сумщині?
Дякуємо за відео!
У Вас гарна сума активних температур і менша кількість опадів. Садіть всі до середніх і навіть я би сказав один-два середньопізні посадити! Головне їх на зиму добре вкривати!
Дякую!
Вітаю! Як будемо захищатись від звортних приморозків: траншея чи дощування?
Переважно вкриваю чимось, землею (якщо бруньки маленькі), мішками, покривалами
Що Ви маєте на увазі під траншеєю?
@@grapes-and-gardening рів глибиною 30 см, в який можна опустити рукави на момент приморозку та чимось накрити. Щось схоже на те, що робить Попченко в Білорусі.
Я розумію тепер, бачив як Попченко робить, але давніше вже, можна спробувати
"сортова хвороба" у виноградарстві не така вже й страшна. Протягом 2-3-5 років бажання і можливості приходить у рівновагу
Так, у когось швидши, у когось довше.
у мене за 5 років ще не пройшла. Але кожну форму поки в себе випробуєш, і то на своїх корнях.
Порекомендуйте будь ласка винні сорта! Дякую!
Добре, потрібно буде зробити!
БРАВО!!!
Надзвичайно приємно!
а два коменти завжи краще ніж один )
Це точно, дякую!
Дуже слушні поради. Хотів би поділитись своєю думкою про висоту першого проводу шпалери. Він у мене на висоті 70см. тому, що земля суглиниста і після дощів довго не висихає. Так би мовити далі від випарів, від вологи.
Я також планував робити 70, але земля не рівна і вийшло як вийшло
В нас росте без укриття Ізабелла, дуже смачний, не сильно розростається.
Гарний канал,гарна вимова.Так тримати.Одне питання.Чи є у Вас диплоїдна слива?Якщо є то декілька слів про неї не завадить.Дякую.
Дякую Вам! Маю тільки угорки і ренклоди.
Скажите , пожалуйста , какой сорт винограда в Вашем видео зимует без укрытия ? Если сверху эти лозы , от обледенения почек при оттепелях , накрыть , например, мешковиной из-под сахарного мешка в 1 слой ? Так можно сделать ?
У мене є здогатки що це сорт Фетяска. Так можна, і це дуже би допомогло у критичних сутуаціях
Доброго вечора ! Якщо можете щось порадьте ! Два роки назад купив виноград . Лоза невизріває , два роки обрізаю на зворотній ріст . Може його взагалі викинути і купити якісь інший сорт ?
Тут виходить замкнуте коло, бо коли мало пагонів лоза може піджировувати чи жирувати, що знов погано впливає на кущ. Спробуйте залишити всі пагони, які прокинуться і урожай, якщо пагони товсті. Якщо тонкі, потрібно шукати причину (може бути все від шкідників до не підходящого грунту). Який сорт?
@@grapes-and-gardening Сорт ГФ Болеро ( Капелюшного ) В тому році були весняні приморозки врожай пропав ! Почав жирувати . Я із липня вносив калійно фосфорні добрива . Недопомогло . лоза невизріла. Можливо щось робив нетак . Можливо коринева система міцна тому і почав жирувати і в наслідок цього і лоза невизріла ? Я не фахівець .
@@РоманВойціховський Ви все професійно зробили, і додати нема чого. Можливо цього року буде краще. Є спосіб виганяти додоткові пагони за рахунок пасинків, пригинаючи зелену лозу вертикально десь на початку червня. Багато хто нарікає на сорти капелюшного. Зверніть увагу на Бурдака, Писанку і інших українських селекціонерів.
@@grapes-and-gardening Дякую за пораду та підказку ! Я трохи поняття маю . В мене в саду є всього потроху груші сливи черешні яблуні персики . Частину саженців купляв частину сам прививав проводив окуліровку . А от про виноград я знаю мало. Столових покищо нехочу більше цікавлять винні сорти
Я мав на увазі горизонтально, обмовився. на рахунок винних сортів і про те, що вино починається з сортів і виноградника ще зроблю декілька відео. Планую перелічити сорти, які рекомендується садити у нас і шпалеру та агротехніку. Садок невеличкий теж веду. Про нього планую теж поговорити.
займаєтесь продажем саджанців ?
дубовський трохи горить, памяті учителя не висить, хелена бомба мускат, юпітер незначна лабруска ( в наших краях на заході) . який регіон конкретніше якщо не секрет ? дякую
НЕ продаю, нема бездоганних сортів і форм
Львівська обл
Доброго дня. Як Ви вважаєте в мене шпалера одноплощинна чи двоплощинна? Кожен ряд на шпалері має попарно натягнутий дріт на відстані один від одного 10 см, це є товщина стовпів. Формування винограду 4-х рукавне, два рукави в одну сторону, два в другу. На якій відстані висаджувати в ряду саджанці винограду в моєму випадку? Дякую. Лайк.
Це одноплощинна шпалера з розведеними пагонами, дехто з виноградарів Прикарпаття використовує подібний спосіб. Двоплощинна повинна мати мінімум 30 см знизу і 60 см зверху, краще більше 50см і 100см
Бажано шпалери якщо 2-х площинні розміщувати північ-південь, хоча у мене схід-захід, не дуже загущую.
Повністю погоджуюсь, у мене північний захід- південний схід.
В мене такі сорти : Ізабелла, Лідія, Отелло, Делавар, ноа, Аврора Магарача, голубок, португізер, подарунок Запоріжжя. Скільки разів обробляєте виноград за сезон?
Залежить від сезону, але від 4 разів точно
І як вам Дубовський розовий?
Як Ви боритесь з горошистостю наприклад на сорту Лора. Перехрестне не допомага. 10 сезонив два повноцинних врожаю.
Лору посадив нещодавно, виноград вирощую не для комерції
Де Ви були рік тому?))
У Львові, це все карантин! Більше часу стало, перед цим у мене були тільки вихідні.
Це все добре, але для сортування по групах треба мати вдоволь місця, це не степова зона.А тут як не тінь, то протяг і придатних земель мадо
Бачу Ви вже випробували на власному досвіді. Дякую за відгук!
Привіт земляче! Як в тебе веде себе Дубовський?
Привіт, перший сезон після посадки веде себе дуже добре. Дав хороший приріст, не хворів і визріли пагони.
Привіт які сорти для начинающих можна посадити
Привіт, першу пятірку, яку я залиши в описі, з детальними характермстиками. Можете звернути увагу і на інші сорти що я згадав.
@@grapes-and-gardening ще посадіть Надію АЗОС - ранньо-середній сорт, дозріває на Франківщині на початку вересня, стійкий до хвороб, і головне проскакує зворотні заморозки, бо прокидається пізніше за інші сорти.
К-ш юпитер, к-ш Нiагара, декабрьский.
Був минулого року у Вас по персиках і на питання чи цікавить мене виноград відповід була-НІ,але за рік я теж захворів виноградом😀,і замовив собі Слава Україні,казанова,альянс,торнадо,дубовський рожевий,бравісімо,велюр,рембо та мальчик спальчик,чекаю на осінню посилочку,а тим часом придбав і тапінер і привив очний ніж та дещо по ЗЗР,наступним кроком буде добудова шпалери.тому виходить що я теж попав у цю пастку
Що можу сказати, вітаю на борту) Виноград це благородна культура. Шкода що мої персики у Вас не дуже прижилися, бо сортність на них відповідає заявленій, маю вже сигналки.
@@grapes-and-gardening про персики не переживайте,бо з чотирьох не прижився лише один 24-007,а уфо-3 і 4 ростуть на зворотній ріст,а 5b перший плід після вчора вже з’їли,тому процес іде,все добре
Не побачив "Сатурн" чомусь?
Я не вирощую Сатурн, це виноград з тією самої лінійки що і Юпітер, але багато хто вважає його не дуже гідним сортом.
Які сорти не укривні крім Юпітера ?назвіть будь ласка.вподобайка
Важко сказати, можете спробувати Декабрський, Галбена Ноу, Кишмиш Запорізький. Дехто вважає і Вікторію не укривною. Чому хочете саме не укривні сорти?
@@grapes-and-gardening зручно на зиму не укривати
@@grapes-and-gardening Тарасе,дякую вам процвітання вашому каналу.дивлюся всі ваші відео з мене вподобайки🥰
@@Наталія-у5в укрити не так важко, ще і від приморозків рятує. Я більше уваги звертаю на стійкість до хвороб
@@Наталія-у5в Ваша підтримка насправді надихає!
О канал новий ) +1 А яка думка про гф Цимус , Голдфінгер ?
Про Цимус дуже високої думки, дуже вдала форма на думку усіх хто її вирощує. На жаль не вдалося придбати.
З Голдфінгером не знайомий.
Хлопці, хто в курсі такі сорти як аркадія байконур князь трубецкой ягода горить на сонці чи ні?
Аркадія у мене не горить, але це на заході, Байконур на сонці не тримаю, конструкція шпалери не дозволяє
@@grapes-and-gardening Вітання, дякую я теж живу на заході Львівщина Радехів а вас який район? Успіхів!
@@ВинограднаЗаходіУкраїни Рава-Руська
Ой, друже, 25 см між лозами, то ж кілометр шпалери треба :)
Привіт, та треба, буду експериментувати)
Така вітстань сприяє зменшеню хімобробок протягом сезону.
❤❤❤ 🇺🇦✌️
Чому не згадали про сорта схильні до тріску ягоди підчас дощів
Не зовсім компетентний у цьому питанні, у мене тріскають майже всі сорти, дякі більше, інші менше. Дощі часті у нас.
Схильні до тріску Лівія Аркадія ,але не кожен рік
@@АлинаИгнатова-ч3ъ Так, буває. Лівія ще й біля плодоніжки по колу тріскає.
@@grapes-and-gardening у мене Аркадія і Лора ніколи не тріскали, три рази по дереву. Суперекстра найбільше, три чотири тріски на гронку і перший врожай Дубовського розового ( тобто в 2020 рік був перший врожай). Інші рідше. Але я тричі обробляю кальцієм.
@@Slavik-Slavik обробляєте кальцієм - це по листу розчином кальцієвої селітри, чи в якийсь інший спосіб? Бо Вікторія тріщить навіть від роси.
Вже знаю. Рава-Руська?
Так
Вы молодец. Но много теряете подписчиков из за языкового барьера. Русский язык понимает больше национальностей бывшего союза. К примеру каналы украинских виноградарей Шпак Ткаченко Маййр Егорутин и т.д. А в остальном канал зэер Гут.
Перед цим переглядав канал фермера англійця тому що інформація корисна. Тепер слідкую і за цим каналом. Вже двадцять придбаних сортів чекають весни. Дякую за вчасні поради.
@@grapes-and-gardening Дякую за Вашу позицію. Якщо Ваші ролики будуть такими цікавими та інформативними, то і без російської мови популярність Ваша буде збільшуватись.
@@grapes-and-gardening тримай свій шарм, кому треба, той і інші мови знає і свою не цурається!.
Прошу, щось цікавить, можете підкидати ідеї, між іншим це відео зроблене на прохання людей.
Країна у нас велика і людей багато!
🤟
З Ваших перспективних, немає лишень хелени. Але добавлю цьогоріч: карнавал, вальок. Червону планету ( Голуба).
Хороші сорти! Нема можливості все посадити. Дякую що поділились!
👍