Вважаю що на приватний будинок ставити малу СЕС зараз просто необхідно, разом з акумулятором 3-4Квт сонячних панелей вистачає повністю перекрити потреби домогосподарства на протязі 7-8ми місяців, а при сьогоденних тарифах на електрику станція окупе себе за 5-6 років, але треба зважати ще на те що домашня СЕС це в основному не про економію, це про комфорт в першу чергу, я після встановлення перестав помічати що в місті взагалі то блекаути і якісь там відключення, так що якщо у вас є 100к на такий комфорт встановлюйте не пошкодуєте.
Ресивер Вікіпедія uk.wikipedia.org › wiki › Ресивер Ресивер ... Ресивер - термін, який має кілька значень. Ця сторінка значень містить посилання на статті про кожне з них.
@@user-xr3lr8vy2y Але цей прибор не тільки приймає, а й конвертує енергію з панелей і відправляє до мережі і акумулятора, а такий пристрій називається "інвертор" і щоб придбати його треба питати саме інвертор, ви ж купуючі комп'ютер не запитуєте "придбати ЕВМ" ? чи може на автомобіль чи автобус кажете "автомашина"? Звісно можна казати і так але це трохи архаїчно і не відповідає дійсності.
Стисненого повітря і тільки?) Лол. А для води? А пневматичний/гідравлічний акумулятор що таке?)))) А чим вони по призначенню від електричного відрізняються?))) Ресівер це загальне поняття для будь-якої ємності, що постійно підключена до магістралі. Електричний акумулятор теж може слугувати ресівером.
підрахунки плавають бо раніше одні ціни були зараз курс іншийю то се але дякуємо за відео. ті хто підраховує і волає що не відібїеться що дорого і довго. нехай йдуть за россійським кораблем. і відповідь на запитання дадуть- коли відібїеться їх айфон або велосипед або новий автомобіль. нащо так взагалі ставити запитання коли зараз сес це комфорт а не інвестиція з ціллю заробити як було раніше
Втричі зменшили час окупності для цивільних користувачів. Бо ж потроїли згаданий вами пільговий тариф. Тобто, 7-8 років окупності вже звучить щонайменше привабливо. Я 5 років тому собі поставив сонячну на 2кВт без акумулятора. За підрахунками в вересні інвестиція наблизиться до повного повернення вкладених грошей. Але тут є нюанс - я застосував кілька розумних розеток, димер для бойлера та купив новий холодильник (старий їв потрійну норму енергії). А ще станція не має акумулятора, що зменшило на 40% її вартість. Гелеві та свинцеві акуми не вважаю корисними в СЕС. Тобто, витрачені 1000+ доларів я повернув за 5 років. Це все ще за старими, названими вами пільговоми, тарифами. Завдяки розумним розеткам та налаштуванню домашніх приладів та споживачів енергії трохи вдалося підняти ККД. Але, звісно, до 30% щодня просто втрачається через відсутність акумуляторів. Додам, що це хоббі. І воно працює :)
Вы не указываете,что к восьми годам ваши панели деградируют не менее чем на 20% и далее по нарастающей ,что аккумулятор - это расходный элемент требующий отдельного теплого помещения ,требующий обслуживания и не живущий дольше пяти лет ,а литиевый очень дорог и деградирует максимум через десять лет . Вы не упоминаете ,что при установке солнечных панелей на крышу ,крыша должна быть рассчитана на дополнительную нагрузку ,а крышное покрытие ,будь то металлочерепица или битумная ,его придется чаще менять из-за сложности или невозможности проветривания ,задержки влаги и тд. Так же при крышной установке затруднено обслуживание панелей от загрязнений и обмерзания,что коренным образом влияет на их эффективность .
Дякую ! Дуже гарна подача матеріалу. Сам нещодавно поставив СЕС . Ви казали що маєте лічильник який рахуе в обидві сторони . Я такий шукав і не знайшов. Підкажіть будь ласка модель .
Спочатку, ще 20 років тому електрокари та сонячні панелі в нас сприймалися як екзотика, через 10-15 років коли їх ставало більше все це перетворилося як буденність, а зараз коли країна у війні та енергетична нестача - це необхідність. Гірка реальність.. Мені цікаво дивитися зараз на людей які 20 років тому змішували з брудом електрокари потім самі на них пересіли коли це стало трендом, а зараз почали "лєхорадочно" шукати собі комплекти для енергопорятунку))) Я запитав у одного такого - а ти-ж казав що електрокар їздить на вуглі яким заправляють електростацію яка виродляє електику для заряжання тесли, а шо сталося, що тепер вже виявляється що теслу можно сонечком заправляти!??))
Ну незнаю при сьогоднішній ціні за 3000 долларів 10 кіловатопік,гібридний інвертор 6кв потужності та літієвий акумулятор 10кв вважаю що з окупність проблем не повинно бути
Барига - це продавець краденого, якщо вже вдатися в сленгову термінологію. Так бісить як будь-якого підприємця називають баригою, бо він не продає товар по собівартості і не торгує на волонтерських засадах.... 1. Складіть конкуренцію "баригам" і продавайте дешевше, це ж просто "гроші з повітря", ні? 2. Якби не було "бариг", не було б ні ринку, ні можливості щось придбати ні дорого ні дешево. 3. В ринковій економіці говорити що щось десь коштує "дорого" взагалі не має ніякого сенсу. Ціни регулює сам ринок через попит і пропозицію, не купуйте у "бариги" і він збанкрутує дуже скоро і закриє бізнес. П.С. Я не з кбенерджі і не знаю хто вони і звідки. В сфері торгівлі працюю більше 10 років.
Колись бачив теж цікаву рекламу про бронедвері,але домушники не стали морочитися з замками,а просто виламали шматок стіни і так почистили приміщення від зайвого😂
Не зміг втриматись від маленького зауваження :). Декілька разів прозвучало, що потужність станції в КВт.год, а вироблена енергія в МВт чи в КВт, а потрібно навпаки. Ну і вам повезло, що ваш цех на заводі на своєму субобліку по споживанні, -відпала проблема з енергонаглядом
@@nagloj трехфазная зарядная станция мощностью 22кВт -мало?Соответственно и инвертор трехфазный,и панелей на 30кВт должно быть.Мне хватает 7кВт зарядки однофазной
6 МВт рік, в середньому 16,5 кВт на добу. Ок пром тариф 25 центів - 1000 уе за рік зекономили, за 6 років окупили (можливо швидше при зростанні тарифів). Літій залізофосфатна батарея дає 4000 циклів - 10 років. У підсумку без модернізації система працює 10 років, якщо витримає інвертор, приблизно виробить 60 МВт енергії (по факту трохи менше - деградація панелей) зекономить 10 000 уе за 10 років (при вкладених 6 000) в середньому ви заробите 400 уе рік - 6.5% за 1 рік
Цены крайне завышены на СЕС. У меня СЕС вышла такая за 100тыс гривен (2500 доляров а то и меньше!) панели на 3.5квт, акб лифепо на 7.5квт инвертор на 4квт. при текущих тарифах - окупаемость 4-5лет - для бизнеса - делим на 2.5) Чего у меня цифры в 2 раза "больше" - видео снято до "новых" тарифов, ну и покупать нужно по правильным ценам, да и цены на ячейки лифепо сейчас упали тоже, да и солнечные панели сейчас тоже чуть дешевле можно взять, ну хз. Буду расписывать что по чем и где - комент удалят, добавлю хештеги коментом к этому коменту - удалят - ну проблемы автора канала или ютубу.
#нкон ячейки lifepo4 #али инвертор-гирбирдый, БМС-плата, всякие "запобижники" и переключатели. #украина солнечные панели (брал на нкон 585ватт-ые) #олх провода, наконечники и т.п. расходники монтаж - местные те кто занимаются сабжем.
@@allll4055 схоже відчуваєш від ,,блогерів з технічною освітою'' , коли чуєш вирази ,,ключ під болт на 17'' або ,,ось ця деталь алюмінієва, а ця із металу'' і тп.
Яким чином елекромобіль меньше шкодить природі? Лише виготовлення хімічного наповнення аккумуляторів загрязняє довколишне середовище геть не меньше за звичайне виробництво автомобілів, а може місцями і більше.Що одне ,що друге шкодить,не треба підмінювати реаліїї.
Звичайно не будем підмінювати - ДВЗ же без акума працює а значить і рівняти не потрібно )) кількість запчастин і частота зміни розхідників теж бажано порівняти по екологічності. А якщо індустрію виготовлення і обслуговування ДВЗ порівняти і електромобіля? Єдина проблема переходу це ризик опинитись без роботи купі народу.
У мене сонячна станція покриває в хаті дві трети споживання за рік. Відключь світла я відчуваю. По весні вдень отаплюю хату електрообігрівачами. Не треба купляти обладнання у бариг в два рази дорожче і буде вигідно
У мене поле панелей на 5.9 кіловат. За минулий рік згенеровано 5 мегават/годин. З початку цього року майже 2,5 мегават, а витрачено 3,7 мегавати. Різниця взята з міської мережі
@@oleksa_k ні, одна локація. За минулий рік середньо добова генерація 13,5 кіловат/години. Загалом вийшло 5 мегават/годин В цьому році сонця більше, середньо добова 15,5 кіловат/годин. За рік буде біля 5,5 мегават
Вітаю. А поділіться будь ласка схемою, яка у Вас вийшло продавати е/е заводу? Є потреба продавати е/е на кооператив, який має свій трансформатор. Думаю, що це +/- релевантно Вашому прикладу
@@dverivmb тобто, якщо я вірно розумію - ви віддаєте заводу, завод використовує, а коли вже Вам потрібно - ви берете з загальної мережі, проте платите за к-сть спожитої е/е? І у вас лічильник 2х сторонній? Маю на увазі спожили з е/е 150 квт і віддали 100, по факту платите за 50?
Тому вартість дали в центах, а не в гривнях. До того є ще два фактори дорощує не тільки електрика і з часом продуктивність сонячних панелей падає. За 10-років це -15% тобто до 85% від початкової. Деградацію кремнію ніхто не відміняв. І тує інтересний парадокс. Чим крутіша(дорожча) сонячна панель, більша потужність на один квадратний метр, ти ефект деградації більша. Тому часто виникає питання купляти дорогі ефективні панелі. Чи менш ефективні но дешевші. І при тривалій експлуатації корить є в сторону більш дешевших. Продавці звісно розказують протилежне.
@@ruslanwel Це відбувається тільки коли встановлена потужить СЕС є більше 15 кВт. Коли до 10 кВт то генерація від панелей менша за споживання протягом року. Тобто жодної економії та окупності за 10 років і навіть 20 років при нинішніх тарифах для населення. Тим паче при переходу на зелений тариф. Бо ціна купівлі з мережі така сама як при продажі по зеленому тарифові.
Чому не рахуєте каркас під панелями і інші розхідники і продуктивність сонячної панелі через 5 років суттєво падає і їх треба хочаб поступово заміняти а як утилізувати їх ще ніхто не придумав от ваша і екологія .
От хтось сказав правду. Що взимку сонячна електростанція, як мертвому припарка. Жодної автономності ві мережі не можлива. Також "шахед"(бензиновий дирчик) як в нас в зиму 2022-2023 це теж тільки для крайньої потреби, а не як повноцінна заміна електромережі. Що до економіки. Тут я з одним "ентузіастом" з села який рахує що електрика від сонця є "безплатна". Но при тому по його розрахункам її вартість при побутову тарифові відбиватися як і вас за п'ять років. На що я написав що в жодному випадку. Тільки якщо вартість буде як для промисловості біля 7....8 гривень вона окупиться за п'ять років. А при теперішніх цінах для населення ніколи. Тим паче що нічого вічного немає. І яки пишете розрахунковий термін експлуатації 10 років, а далі як бог дасть. Так для відомості при розрахунку економічної собівартості для електроустановок встановлений термін це 8-років.
@@GamePlay_Bro ПЕРШЕ - ціна на цілий рік зафіксована 4.32 гривні для населення. ДРУГЕ - Курс валюти зростає тому вартість обладнання буди зростати, особливо при зростані попиту. А вічного обладнання не буває. Хоч продавці обладнання для СЕС кажуть що воно буде працювати 10...15 років без проблем. Але наразі досвід в домашніх СЕС показує що інвертори та акумулятори часто горять через рік...три експлуатації. А їх вартість часто більша за вартість сонячних панелей. ТРЕТЄ - СЕС особливо малої потужності до 10 кВт встановленої потужні не здатні забезпечили електроенергією в зимовий час. Це приблизно -07 листопада по 07 лютого. Коли є найбільша потреба в енергії. Тому що генерація відсутня повністю, або в ліпшому випадку 15% від виробітку літом. Тому потрібно на цей час інше джерело, наприклад бензиновий/дизельний генератор. Вартість палива вже 60 гривень за літр, а осінню очікується мінімум 80 гривень за літр.
@@MykolaKML, як же ш так я на пару копійок помилився, невже це щось кардинально міняє. обладнання в доларах як коштувало так і далі коштує так само. для невеличкої сім'ї повинно вистачати подивитись телевізор в вечері і на невеликі потреби.
Люди.отримуйте задоволеня від того що нема саітла...подивіться навколо себе .як ви живете зніміть з вух папшу яку вам вішають всі 30 років .запамятайте всіх хто зараз при владі і їхніх прихвостнів .які цю владу обслуговують і коли настане час то віддячте їм ..зніміть рожеві окуляри -вас використовують і викидають як не потріб
Всі ці балачки про екологію, лише балачки, людина перш за все думає як зєкономити гроші, а на екологію ми впливаваємо тільки тоді коли викидаємо пластикове сміття, думаючи, що воно десь там перегніє через 1000 років
Трохи не вірні підрахунки окупності.Вони вірні для побутового споживача.На предприємстві всі затрати,і електрика також,входять до собівартості виробу. Таким чинрм вартіть СЕС можна відбити набагато раніше.
Ну тут є два шляхи виробника і не кожен піде по шляху збільшення вартості товару. Але все ж таки помилка в розрахунку є бо по суті порівнювати потрібно з вартістю саме генераторної кВт/години ( неважливо якого самого газ/бензин/дизель). Але тут теж два моменти це причина встановлення: певна енергоефективність чи лише для "підтримки штанів" в моменти відключення щоб мати можливість не бути відірваним від цивілізації.
@@ruslanwel Якраз я маю профільну вищу електротехнічну освіту, тому знаю що витрати на підстанцію на такому мізерному підприємстві де до 50кВт потужність, це копійки. Скільки вдома в Вас йде коштів на обслуговування домашнього електрощита? В них такий же як і в вас щит. Якщо їм хватає тої СЕС то це зовсім мізер.
@@ruslanwel Про освіту я вам вище написав, можна було і прочитати. А тепер по темі. Обслуговування чого? Підстанції? Так з підстанції, таких споживачів яким хватає 10 кВт потужності, будуть сотні. От і розбийте вартість обслуговування на всіх. Копійки, не варто брати до уваги.
Есть нюансы. Без аккумулятора панели должны работать. Автор любитель Греты Тунберг не понимает что такое углеродный след от производства и утилизации панелей и аккумуляторов и т.д.
Я про утилізацію й викіди при виробництві добре розумію. Тож не має панацеї... Якщо ви уважно дослухали відео, то йдеться про певну автономію та економічну доцільність, насамперед й трохи екологічності. :)
Тема розганяється( баригами) зловивши момент з перебоями світла.Така сама ситуація з екофловами, блюєтті. Перекупи бензогенераторів вже обіср...листя і сидять тихо
Про окупність СЕС йшлося до 22-го року, забули. Сьогодні йдеться про енергонезалежність, і про велику дулю рашистам, які мріють щоб ми сиділи без світла і тепла.
@@vladis9993сонячна енергія при тому розвитку як зараз, і нахер не потрібна!!!!! А незалежність ? Та камінь кинув на панель і вся незалежність у сраку. Шоб була незалежність то спочатку треба робити панелі у себе в країні, а не у Китаї, який із цих грошей фінансує війну проти нас. Ви якщо ніхера не розумієтеся у світі, то краще не пишіть нічого, а ще краще не користуйтеся інтернетом. Це для вашої ж незалежності як раз те що треба. Дістали розумники.
Все це хлопці маструбація.Якщо не продавати єлектрику, смислу нема.А якщо продавати то також вихлоп такий собі.Да як автономне живлення , може.Вся прблема в акб і надійності обладнання.Китай це гівно.Хто в темі мене підтримае.
Не правильный у вас подсчет ! Потому что одно дело энергия которую панели производят , а другое та энергия которую вы используете ! И всю энергию используют только станции с отдачей излишков в сеть и большими собственными аккумуляторами ! Правильней считать окупаемость по вашим платежкам за свет когда станции не было ! Вот у меня потребление дома до 150 кВт и это примерно 600 грн / месяц , а в год 7200-8000 . Поэтому станция для личного потребления на 3кВт за 3к$ будет окупаться 15 лет !!! И даже если в доме многое перевести на электричество и увеличить расход в 2,5 раза , а мощность как у вас , то при счете за свет 20к гривен в год стоимость станции 5к$ будет отбиваться 10 лет ! Вроде все просто !
Дякую за інформацію! Не звертайте увагу хейтерів, ви зробили добру справу, поділились власним безцінним досвідом який багатьом стане у нагоді.
Дякую
Дякую за це відео. Допомагає визначитись, слухаючи об'єктивну оцінку
купував у вас двері.Дуже якісні, дякую.
Дякуємо вам!
Вважаю що на приватний будинок ставити малу СЕС зараз просто необхідно, разом з акумулятором 3-4Квт сонячних панелей вистачає повністю перекрити потреби домогосподарства на протязі 7-8ми місяців, а при сьогоденних тарифах на електрику станція окупе себе за 5-6 років, але треба зважати ще на те що домашня СЕС це в основному не про економію, це про комфорт в першу чергу, я після встановлення перестав помічати що в місті взагалі то блекаути і якісь там відключення, так що якщо у вас є 100к на такий комфорт встановлюйте не пошкодуєте.
Так
Цілом згоден. Все саме так
@@Hersgor_anunah повністю згоден,але в ідеалі ще б вітряк на 2кв з лопатами 3метри. Він легкий, недорогий та покриє потреби будинку в хмарну погоду.
Чітко, все по поличках, з цифрами і без зайвих слів. Дуже класний огляд сонячних електро станцій.
Дякуємо!
ресивер - це сосуд високого тиску (балон), для накопичення стисненого повітря.
Пристрій перетворення DC->AC струму - інвертор.
Це ви зі свого обмеженого досвіду. Receiver - "приймач" у широкому розумінні цього слова.
Ресивер
Вікіпедія
uk.wikipedia.org › wiki › Ресивер
Ресивер ... Ресивер - термін, який має кілька значень. Ця сторінка значень містить посилання на статті про кожне з них.
@@user-xr3lr8vy2y Але цей прибор не тільки приймає, а й конвертує енергію з панелей і відправляє до мережі і акумулятора, а такий пристрій називається "інвертор" і щоб придбати його треба питати саме інвертор, ви ж купуючі комп'ютер не запитуєте "придбати ЕВМ" ? чи може на автомобіль чи автобус кажете "автомашина"? Звісно можна казати і так але це трохи архаїчно і не відповідає дійсності.
Стисненого повітря і тільки?) Лол. А для води? А пневматичний/гідравлічний акумулятор що таке?)))) А чим вони по призначенню від електричного відрізняються?)))
Ресівер це загальне поняття для будь-якої ємності, що постійно підключена до магістралі. Електричний акумулятор теж може слугувати ресівером.
@@Andrew-bp9vy недавно видел на трассе ресиверы стояли =)
Дуже цікаво, дякую. Тоже планує собі на виробництві встановити сес
Дякуємо!
підрахунки плавають бо раніше одні ціни були зараз курс іншийю то се але дякуємо за відео. ті хто підраховує і волає що не відібїеться що дорого і довго. нехай йдуть за россійським кораблем. і відповідь на запитання дадуть- коли відібїеться їх айфон або велосипед або новий автомобіль. нащо так взагалі ставити запитання коли зараз сес це комфорт а не інвестиція з ціллю заробити як було раніше
Приємно було подивитись хоч і знайому, але стисло, чітко і доступно сформульовану інформацію
Дякую за змістовне відео. Дуже просто та зрозуміло.
Дякуємо!
Дякую за цікаве відео. Бажаю успіхів!
Дякуємо!
Молодці хлопці, здоров'я Вам міцного, Дякуємо за Вашу роботу)))
Дякуємо!
Дуже цікаво, бажаю вам, гарних клієнтів, а головне миру.
Дякуємо!
Дякую за те, що поділились реальним досвідом.
Дякуємо!
Втричі зменшили час окупності для цивільних користувачів. Бо ж потроїли згаданий вами пільговий тариф.
Тобто, 7-8 років окупності вже звучить щонайменше привабливо.
Я 5 років тому собі поставив сонячну на 2кВт без акумулятора. За підрахунками в вересні інвестиція наблизиться до повного повернення вкладених грошей. Але тут є нюанс - я застосував кілька розумних розеток, димер для бойлера та купив новий холодильник (старий їв потрійну норму енергії). А ще станція не має акумулятора, що зменшило на 40% її вартість. Гелеві та свинцеві акуми не вважаю корисними в СЕС. Тобто, витрачені 1000+ доларів я повернув за 5 років. Це все ще за старими, названими вами пільговоми, тарифами.
Завдяки розумним розеткам та налаштуванню домашніх приладів та споживачів енергії трохи вдалося підняти ККД. Але, звісно, до 30% щодня просто втрачається через відсутність акумуляторів. Додам, що це хоббі. І воно працює :)
Для чого діамер? Він же нічого не економить, а лишню напругу розсіює в тепло.
Так
Вы не указываете,что к восьми годам ваши панели деградируют не менее чем на 20% и далее по нарастающей ,что аккумулятор - это расходный элемент требующий отдельного теплого помещения ,требующий обслуживания и не живущий дольше пяти лет ,а литиевый очень дорог и деградирует максимум через десять лет . Вы не упоминаете ,что при установке солнечных панелей на крышу ,крыша должна быть рассчитана на дополнительную нагрузку ,а крышное покрытие ,будь то металлочерепица или битумная ,его придется чаще менять из-за сложности или невозможности проветривания ,задержки влаги и тд. Так же при крышной установке затруднено обслуживание панелей от загрязнений и обмерзания,что коренным образом влияет на их эффективность .
@@АндрейЗаславский-ы6ктак якого ти хy@ дивишся за панелі ??? Купуй генератор тоді!!! Боже яке кончене
Дякую ! Дуже гарна подача матеріалу. Сам нещодавно поставив СЕС . Ви казали що маєте лічильник який рахуе в обидві сторони . Я такий шукав і не знайшов. Підкажіть будь ласка модель .
Спасибо за Ваш обзор и опыт, а с учетом сегодняшних реалий это большое преимущество и возможность работать.
Так
Супер, дякую вам за гарний аналіз!
Будь ласка!
Чудове відео, лайк. Який кут панелей у Вас?
Всё ясно и понятно. Спасибо .
Дякуємо.
це ви добре придумали, молодці
Щось дуже дорого вам вийшло за ващу станцію !!!
Спочатку, ще 20 років тому електрокари та сонячні панелі в нас сприймалися як екзотика, через 10-15 років коли їх ставало більше все це перетворилося як буденність, а зараз коли країна у війні та енергетична нестача - це необхідність. Гірка реальність..
Мені цікаво дивитися зараз на людей які 20 років тому змішували з брудом електрокари потім самі на них пересіли коли це стало трендом, а зараз почали "лєхорадочно" шукати собі комплекти для енергопорятунку)))
Я запитав у одного такого - а ти-ж казав що електрокар їздить на вуглі яким заправляють електростацію яка виродляє електику для заряжання тесли, а шо сталося, що тепер вже виявляється що теслу можно сонечком заправляти!??))
:)
Ну незнаю при сьогоднішній ціні за 3000 долларів 10 кіловатопік,гібридний інвертор 6кв потужності та літієвий акумулятор 10кв вважаю що з окупність проблем не повинно бути
доречі якщо оминати бариг по типу КБенерджі і ін.. то ціну всього цього можна зменшити ще вдвічі. і є тоді сенс ставити навіть у приватний дім
Можливо знаєте хто може з цим допомогти з меншою націнкою?
@@freedman99 ви самі, бо кожен посередник = додаткова вартість
Барига - це продавець краденого, якщо вже вдатися в сленгову термінологію. Так бісить як будь-якого підприємця називають баригою, бо він не продає товар по собівартості і не торгує на волонтерських засадах.... 1. Складіть конкуренцію "баригам" і продавайте дешевше, це ж просто "гроші з повітря", ні? 2. Якби не було "бариг", не було б ні ринку, ні можливості щось придбати ні дорого ні дешево. 3. В ринковій економіці говорити що щось десь коштує "дорого" взагалі не має ніякого сенсу. Ціни регулює сам ринок через попит і пропозицію, не купуйте у "бариги" і він збанкрутує дуже скоро і закриє бізнес.
П.С. Я не з кбенерджі і не знаю хто вони і звідки. В сфері торгівлі працюю більше 10 років.
Молодці!
Так тримати.
дяк
цікавий досвід, скажіть є якийсь износ від несприятливих погодних умов, наприклад, захист від граду?
Поки все +- норм.
дякую за те що ролик 15 хв а не як у інших 1-3 хв і толком нічого . Тут багато інформації,дякую
Дякую!
Круто! Успіху вам!
Дякуємо!
Шикарно! Молодці!!!
Колись бачив теж цікаву рекламу про бронедвері,але домушники не стали морочитися з замками,а просто виламали шматок стіни і так почистили приміщення від зайвого😂
Не зміг втриматись від маленького зауваження :). Декілька разів прозвучало, що потужність станції в КВт.год, а вироблена енергія в МВт чи в КВт, а потрібно навпаки. Ну і вам повезло, що ваш цех на заводі на своєму субобліку по споживанні, -відпала проблема з енергонаглядом
Спасибо, интересно.
Дякуємо!
Незрозуміло, чому взимку СЕС "не працює", як говорить автор...
Подумайте чим зима відрізняється від літа.
Соняшні панелі - це панелі з соняшників? Може сонячні?
Дякую, ви праві, описались, вже виправили.
@@dverivmbв описі теж написали за рік 6 квт
ну от власне чому вдома я й обмежився інвертором і акумами. Як стане тариф на е/е ринковим, тоді й зьявиться стимул
Теж варіант.
Тоді ціни на панелі теж можуть підняти. В понеділок був гібридний інвертор за 12тис а я вже купив в четвер за 15.
вже підняли тарифи от тепер рахуйне собівартість "по новому"
@@alexeyredrov7129 це ще не ринкова ціна
Скільки вона виробляє в зимові дні ?
10 процентів а то і менше
майже нічого
У відео було сказано, що взимку, близько 30 кВт, а літом 1000 кВт в місяць! Тож... 3-5%.
Скільки треба часу і грошей щоб зарядити теслу від сес ???
Стільки ж, як від звичайної розетки. Все залежить від заповненності батареї, тощо. 3.5Квт на годину.
Какой счетчик вы используйте чтобы посчитать электричество который даете заводу и забираете электричество ?
Старенький радянський. :)
Як ви заряджаєте автомобілі? Розкажіть
Від розетки. В нас на каналі, роки 3 тому ми показували, як заряджати від платних станцій
@@dverivmb зрозумів, дякую, я думав може від сонячних панелей щось придумали
@@naglojтак ведь инвертор питает в доме все,в том числе -заряжает автомобиль.Что вам ещё придумать?
@@al1972 придумати щоб заряджати не весь дім і зарядку, а великим током(як на швидкісній зарядці), відразу авто
@@nagloj трехфазная зарядная станция мощностью 22кВт -мало?Соответственно и инвертор трехфазный,и панелей на 30кВт должно быть.Мне хватает 7кВт зарядки однофазной
Дякуєммо
:)
Классно получилось.
Дякуємо!
Прості цифри СЕС 6,6 Квт, з акумуляторами, тощо, коштують 6000 дол й дають 6 кВт електрики на рік. - 6кВт на рік? Це напевно помилка?
0:43 написано 6 мВт
@@krignalion1типу мегават? Тоді МВт
6 МВт рік, в середньому 16,5 кВт на добу. Ок пром тариф 25 центів - 1000 уе за рік зекономили, за 6 років окупили (можливо швидше при зростанні тарифів). Літій залізофосфатна батарея дає 4000 циклів - 10 років. У підсумку без модернізації система працює 10 років, якщо витримає інвертор, приблизно виробить 60 МВт енергії (по факту трохи менше - деградація панелей) зекономить 10 000 уе за 10 років (при вкладених 6 000) в середньому ви заробите 400 уе рік - 6.5% за 1 рік
+- Згоден з розрахунками
Не хочете розширити її раза в два ?
Хочемо!
Корисна інфа!
Дякуємо!
Цікаво і корисно! Дякую
Дякуємо!
Дякую вам,молодці
Дякуємо!
Цены крайне завышены на СЕС.
У меня СЕС вышла такая за 100тыс гривен (2500 доляров а то и меньше!)
панели на 3.5квт,
акб лифепо на 7.5квт
инвертор на 4квт.
при текущих тарифах - окупаемость 4-5лет - для бизнеса - делим на 2.5)
Чего у меня цифры в 2 раза "больше" - видео снято до "новых" тарифов, ну и покупать нужно по правильным ценам, да и цены на ячейки лифепо сейчас упали тоже, да и солнечные панели сейчас тоже чуть дешевле можно взять, ну хз.
Буду расписывать что по чем и где - комент удалят, добавлю хештеги коментом к этому коменту - удалят - ну проблемы автора канала или ютубу.
#нкон ячейки lifepo4
#али инвертор-гирбирдый, БМС-плата, всякие "запобижники" и переключатели.
#украина солнечные панели (брал на нкон 585ватт-ые)
#олх провода, наконечники и т.п. расходники
монтаж - местные те кто занимаются сабжем.
Чому альтернативщики плутають КІЛОВАТГОДИНИ і КІЛОВАТИ? Це безграмотність чи ПОНТИ нетрадиційних енергетиків? Це не тільки вас стосується. 😊😊
Це мовне спрощення, але інколи треба перепитати чи людина правильно використовує поняття
@@MrVolodymyr Це як плутати кілометри і кілометри за годину. Дуже ріже і відлякує. Таке наче двіїшники, щось хочуть втюхати ще дурнішим.
@@allll4055 схоже відчуваєш від ,,блогерів з технічною освітою'' , коли чуєш вирази ,,ключ під болт на 17'' або ,,ось ця деталь алюмінієва, а ця із металу'' і тп.
Яким чином елекромобіль меньше шкодить природі?
Лише виготовлення хімічного наповнення аккумуляторів загрязняє довколишне середовище геть не меньше за звичайне виробництво автомобілів, а може місцями і більше.Що одне ,що друге шкодить,не треба підмінювати реаліїї.
А ще ніхто не каже про утилізацію батарей від електро автомобіля!!!
не булькай ..знайко)
@@александр-н2щ1р пробулькай ти хоть щось розумне
Звичайно не будем підмінювати - ДВЗ же без акума працює а значить і рівняти не потрібно )) кількість запчастин і частота зміни розхідників теж бажано порівняти по екологічності. А якщо індустрію виготовлення і обслуговування ДВЗ порівняти і електромобіля?
Єдина проблема переходу це ризик опинитись без роботи купі народу.
Батареї ж начє перероблюються! Їх викуповують й заново перероблюють, як свинцеві акуми від авто з ДВС.
Вітрогенератор буде більш рентабельним і ще працює вночі та взимку!
Не згоден, в центрі Києва й між будинками, з вітром халепа.
@@dverivmb в центрі Києва не можна ставити вітрогенератори, тільки в пром зонах! В центрі Києва взагалі не варто жити на порозі апокаліпсису!
Все добре,але аби троха ґолосніше.дякую
Дякуємо! Врахуємо.
Ну хоч хтось сказав правду що для житла це невигідно взагалі.
У мене сонячна станція покриває в хаті дві трети споживання за рік. Відключь світла я відчуваю. По весні вдень отаплюю хату електрообігрівачами.
Не треба купляти обладнання у бариг в два рази дорожче і буде вигідно
Енергонезалежність, а не вигода. Ось в чому вигода! :)
Звідки взялися мегавати, якщо станція на 6 кіловат?..
У мене поле панелей на 5.9 кіловат. За минулий рік згенеровано 5 мегават/годин. З початку цього року майже 2,5 мегават, а витрачено 3,7 мегавати. Різниця взята з міської мережі
@@anker7593 тобто у вас багато локацій по 6кВт кожна, правильно?
@@oleksa_k ні, одна локація.
За минулий рік середньо добова генерація 13,5 кіловат/години. Загалом вийшло 5 мегават/годин
В цьому році сонця більше, середньо добова 15,5 кіловат/годин. За рік буде біля 5,5 мегават
Не хочу бути занудним, але Квт × год. Чим більше годин, тим більша цифра. А ніяк не (Квт/год)
Вітаю. А поділіться будь ласка схемою, яка у Вас вийшло продавати е/е заводу? Є потреба продавати е/е на кооператив, який має свій трансформатор. Думаю, що це +/- релевантно Вашому прикладу
Ми не продаємо, а віддамо в електромереж, а лічильник це враховуй, як оберт назад, а потім, коли нам треба більше, то ми беремо з мережі.
@@dverivmb тобто, якщо я вірно розумію - ви віддаєте заводу, завод використовує, а коли вже Вам потрібно - ви берете з загальної мережі, проте платите за к-сть спожитої е/е? І у вас лічильник 2х сторонній? Маю на увазі спожили з е/е 150 квт і віддали 100, по факту платите за 50?
@@dverivmbЦе який у вас лічильник, що крутить назад? Напевно старий механічний?
@@Superb32-k5jце спеціальний.
О! Зараз прям мейнстрім! На ідіотів ви точно не схожі! Хай вам щастить!
Дякуємо! :) Точно не ідіоти! Начє... :)
Під виробленню енергію ви рахуєте спожиту вами? Чи просто ту що вироблялась але не використовувалася ...
Якщо через програму ,то вона рахує тільки вироблення .
Якщо в теорії - скільки станція могла виробити - то це утопія.
Сама вартість бензогенератора потужністю Х приблизно коштує як сонячні панелі потужністю Х/2.
Врахувати інфляцію та неминуче подорожчання електроенергії, то плюсів ще більше буде
Тому вартість дали в центах, а не в гривнях. До того є ще два фактори дорощує не тільки електрика і з часом продуктивність сонячних панелей падає. За 10-років це -15% тобто до 85% від початкової. Деградацію кремнію ніхто не відміняв. І тує інтересний парадокс. Чим крутіша(дорожча) сонячна панель, більша потужність на один квадратний метр, ти ефект деградації більша. Тому часто виникає питання купляти дорогі ефективні панелі. Чи менш ефективні но дешевші. І при тривалій експлуатації корить є в сторону більш дешевших. Продавці звісно розказують протилежне.
@@ruslanwel Це відбувається тільки коли встановлена потужить СЕС є більше 15 кВт. Коли до 10 кВт то генерація від панелей менша за споживання протягом року. Тобто жодної економії та окупності за 10 років і навіть 20 років при нинішніх тарифах для населення. Тим паче при переходу на зелений тариф. Бо ціна купівлі з мережі така сама як при продажі по зеленому тарифові.
Вартість 6 мегават 1500 дол, а не 1000. Якщо по 0,25 за кВт
хоть бы одну живую ссылку на магазин\покупку дверей или броников))
dveri.com.ua/. :)
Центральний керуючий пристрій сонячної системи називається інвертор, а не ресівер!
Дякую, ви праві, оговорився.
А якщо немає заводу куди надлишок дівати?
Продавати сусідам.
У повітря, або у власний електромобіль, якщо є.
Але дуже за дорого! :)
Интересно
Дякую!
Чому не рахуєте каркас під панелями і інші розхідники і продуктивність сонячної панелі через 5 років суттєво падає і їх треба хочаб поступово заміняти а як утилізувати їх ще ніхто не придумав от ваша і екологія .
Ми порахували з каркасом й усіма розхідниками. Тут більше про енергонезалежність.
4.2 грн для населення літом 200-400 квТ використовую вигідно бо стаєш енерго-незалежним
От хтось сказав правду. Що взимку сонячна електростанція, як мертвому припарка. Жодної автономності ві мережі не можлива. Також "шахед"(бензиновий дирчик) як в нас в зиму 2022-2023 це теж тільки для крайньої потреби, а не як повноцінна заміна електромережі.
Що до економіки. Тут я з одним "ентузіастом" з села який рахує що електрика від сонця є "безплатна". Но при тому по його розрахункам її вартість при побутову тарифові відбиватися як і вас за п'ять років. На що я написав що в жодному випадку. Тільки якщо вартість буде як для промисловості біля 7....8 гривень вона окупиться за п'ять років. А при теперішніх цінах для населення ніколи. Тим паче що нічого вічного немає. І яки пишете розрахунковий термін експлуатації 10 років, а далі як бог дасть. Так для відомості при розрахунку економічної собівартості для електроустановок встановлений термін це 8-років.
Так.
Шахеда до газової мережі доцільно підключити
тариф з 1 червня 4,80 грн, а через рік 100% ще піднімуть, так що тут скоро всі будуть від сонця або вітряка
@@GamePlay_Bro ПЕРШЕ - ціна на цілий рік зафіксована 4.32 гривні для населення. ДРУГЕ - Курс валюти зростає тому вартість обладнання буди зростати, особливо при зростані попиту. А вічного обладнання не буває. Хоч продавці обладнання для СЕС кажуть що воно буде працювати 10...15 років без проблем. Але наразі досвід в домашніх СЕС показує що інвертори та акумулятори часто горять через рік...три експлуатації. А їх вартість часто більша за вартість сонячних панелей. ТРЕТЄ - СЕС особливо малої потужності до 10 кВт встановленої потужні не здатні забезпечили електроенергією в зимовий час. Це приблизно -07 листопада по 07 лютого. Коли є найбільша потреба в енергії. Тому що генерація відсутня повністю, або в ліпшому випадку 15% від виробітку літом. Тому потрібно на цей час інше джерело, наприклад бензиновий/дизельний генератор. Вартість палива вже 60 гривень за літр, а осінню очікується мінімум 80 гривень за літр.
@@MykolaKML, як же ш так я на пару копійок помилився, невже це щось кардинально міняє. обладнання в доларах як коштувало так і далі коштує так само. для невеличкої сім'ї повинно вистачати подивитись телевізор в вечері і на невеликі потреби.
Нормас
Дякуємо!
Люди.отримуйте задоволеня від того що нема саітла...подивіться навколо себе .як ви живете зніміть з вух папшу яку вам вішають всі 30 років .запамятайте всіх хто зараз при владі і їхніх прихвостнів .які цю владу обслуговують і коли настане час то віддячте їм ..зніміть рожеві окуляри -вас використовують і викидають як не потріб
Отримувати задоволення від відсутності світла - рідкісний дар!
Такє....
немає сечі терпіти ці борошна!
П.С. "не потріб" - це щось новеньке.
а лимтий ві як переробляете? єкологи ...
Ще рано... З літію треба все "витягати", років 10-15 відслужать
Всі ці балачки про екологію, лише балачки, людина перш за все думає як зєкономити гроші, а на екологію ми впливаваємо тільки тоді коли викидаємо пластикове сміття, думаючи, що воно десь там перегніє через 1000 років
Ми сортуємо сміття.
Обана, брат ківи😂
У вашому, цьому відео, звук на одному каналі. Недуже зручно слухати в навушниках.
Вибачаємось, звернемо на це увагу.
Трохи не вірні підрахунки окупності.Вони вірні для побутового споживача.На предприємстві всі затрати,і електрика також,входять до собівартості виробу. Таким чинрм вартіть СЕС можна відбити набагато раніше.
В кожного буде трохи свля собівартість й це нормально.
Ну тут є два шляхи виробника і не кожен піде по шляху збільшення вартості товару.
Але все ж таки помилка в розрахунку є бо по суті порівнювати потрібно з вартістю саме генераторної кВт/години ( неважливо якого самого газ/бензин/дизель). Але тут теж два моменти це причина встановлення: певна енергоефективність чи лише для "підтримки штанів" в моменти відключення щоб мати можливість не бути відірваним від цивілізації.
В Вас що 10грн кВт? Зараз 6.5 грн кВт. Тому не 25 центів, а 16 центів. Тому ваша окупність йде в вічність.
Ну у вас может и так. Это не значит что у всех так.
@@ruslanwel Якої підстанції? Ти про що? Диванний енергетик?
@@ruslanwel Якраз я маю профільну вищу електротехнічну освіту, тому знаю що витрати на підстанцію на такому мізерному підприємстві де до 50кВт потужність, це копійки.
Скільки вдома в Вас йде коштів на обслуговування домашнього електрощита? В них такий же як і в вас щит. Якщо їм хватає тої СЕС то це зовсім мізер.
На промзоні, в нас, щє 20% за послугу підстанції оберуть, тож все вірно в нас сказано
@@ruslanwel Про освіту я вам вище написав, можна було і прочитати.
А тепер по темі.
Обслуговування чого? Підстанції? Так з підстанції, таких споживачів яким хватає 10 кВт потужності, будуть сотні. От і розбийте вартість обслуговування на всіх. Копійки, не варто брати до уваги.
Есть нюансы. Без аккумулятора панели должны работать. Автор любитель Греты Тунберг не понимает что такое углеродный след от производства и утилизации панелей и аккумуляторов и т.д.
Я про утилізацію й викіди при виробництві добре розумію. Тож не має панацеї... Якщо ви уважно дослухали відео, то йдеться про певну автономію та економічну доцільність, насамперед й трохи екологічності. :)
Дають 6 кВт на рік?😂
:)
Какая нафиг экология когда бывает, что света не бывает по 9 часов!
Тут все разом
Багато води!
:)
:)
Тема розганяється( баригами) зловивши момент з перебоями світла.Така сама ситуація з екофловами, блюєтті. Перекупи бензогенераторів вже обіср...листя і сидять тихо
:(
Цікаве відео
с микрофоном лажа. диз
Дякую, врахую.
Твої панелі качають повітря?😂 до чого тут ресівер🤣
++++++++++++++++
:) +
ресивер)))))
:)
Люди, ніколи неставте собі сонячні станції. Вони ніколи неокупляться. Ні-ко-ли ! Зрозумійте це. Мій сусід 30кВт поставив, і не радий зовсім.
Про окупність СЕС йшлося до 22-го року, забули. Сьогодні йдеться про енергонезалежність, і про велику дулю рашистам, які мріють щоб ми сиділи без світла і тепла.
@@vladis9993сонячна енергія при тому розвитку як зараз, і нахер не потрібна!!!!! А незалежність ? Та камінь кинув на панель і вся незалежність у сраку. Шоб була незалежність то спочатку треба робити панелі у себе в країні, а не у Китаї, який із цих грошей фінансує війну проти нас. Ви якщо ніхера не розумієтеся у світі, то краще не пишіть нічого, а ще краще не користуйтеся інтернетом. Це для вашої ж незалежності як раз те що треба. Дістали розумники.
А в мене усі сусіди ставлять собі сес..... Мабуть вони дуже дурні і їм не пощастило поспілкуватись з таким генієм як ти.
Якщо у Вас 200Вт середнє споживання то воно Вам не потрібне. Сидіть без світла або диринчіть генератором.
😂😂😂😂😂 вичерпний комент
Бля ты с какого села?6 квт это ни о чём. у меня на котедже висит 40кВт.Окупаемость 5 лет. щас во время войны государство не платит.
Зараз вже нема смислу говорити про окупність. А скоріше про те, щоб було додаткоае джерело живлення.
+-
Умні люди, отримавши у спадщину від бабусі хатинку, ставлять там сес з під зелений тариф, і заробляють непогані гроші.
І жди ті гроші з того тарифу
Все це хлопці маструбація.Якщо не продавати єлектрику, смислу нема.А якщо продавати то також вихлоп такий собі.Да як автономне живлення , може.Вся прблема в акб і надійності обладнання.Китай це гівно.Хто в темі мене підтримае.
Не правильный у вас подсчет ! Потому что одно дело энергия которую панели производят , а другое та энергия которую вы используете ! И всю энергию используют только станции с отдачей излишков в сеть и большими собственными аккумуляторами !
Правильней считать окупаемость по вашим платежкам за свет когда станции не было !
Вот у меня потребление дома до 150 кВт и это примерно 600 грн / месяц , а в год 7200-8000 . Поэтому станция для личного потребления на 3кВт за 3к$ будет окупаться 15 лет !!!
И даже если в доме многое перевести на электричество и увеличить расход в 2,5 раза , а мощность как у вас , то при счете за свет 20к гривен в год стоимость станции 5к$ будет отбиваться 10 лет !
Вроде все просто !
Ми рахували для наших витрат, а не для ваших. :) Ми використовуємо більш ніж виробляємо.
А ви прослухали, що надлишки виробленої електроенергії автор зливає в мережу заводу???
Тобто не пропадає жоден вироблений кіловат зі станції
Ставить 1КВт окупится моментально.а остальное Ганьба!!!????
Браво козаче
:)