Оо дякую велике за відео та розбір! Ці всі речі вперше взнав. Думаю тариф на 4кв панелей сенсу взагалі немає підключати так як такса дуже довго буде відбиватись...
Дякую за підтримку!! Тут питання надлишкової генерації і холостого ходу. Якщо Ваша станція може виробити 4 квт у літній день за годину Ви ж маєте її що б отримати навантажити свою СЕС на таку потужність. Якщо Ви цього не робите то це просто холостий хід. І СЕС просто в холосту калатає. Тому є три варіанти... або її акумулювати її в акуми, теплогенератор, або відправляти її в мережу. В мережу тобто зелений тариф, чим кращий що потім цю генерацію можливо забрати ввечері, або пізніше коли буде необхідно!
Приблизно рік назад я зробив зелений тариф і він почав діяти. Запевняю вас, він вам не постільки поскільки). Це божественне відчуття, ідеальний акумулятор. Да і літом ваша сес працюватиме на повну! Без танців з бубном, без морочінь голови, не потрібно думати як би то спожити побільше згенерованої енергії. Зелений тариф - то сила! Обійшлося мені воно в 1000 доларів приблизно, но в мене 12кВт і я брав якісні корпусні автомати. Да і уявіть, ви вдень нагенерували а вночі загнали то в електромобіль.
Ну буде видно що приймуть далі... Я все ж сподіваюсь що дозволять продавати з акумуляторів в пікові години по адекватній ціні... Ну будем бачить куди воно зайде.
@@Жека-в5ш на жаль, коли є зелений тариф, все що спожито більше за генерацію, ділиться на 2 і половина оплачується по денному а половина по нічному тарифу... Тобто з зеленим тарифом при двухзонному тарифі, зникає необхідність споживати саме вночі.
@@sparqussВи неправі. Додайте панелі ще на 2 кВт (інвертор це витримає, треба тільки узгодити панелі і інвертор по напругах і струмах), обмеживши при цьому експорт на інверторі на рівні 8 кВт, і ви зможете генерувати з квітня по жовтень в середньому 1000 кВт год, в травні-липні до 1500. Не думаю, що влітку ваше споживання є на такому рівні.
Друже вітаю.Дякую за корисну інформацію.Роби повністю на 30кв.дозврленоїпотужності в Україні.Коли ми ставили панелі нам не дозврляли автомати промислові ,а ті що дозволяли це побутові автомати вони горіли як сирники і ми безліч разів їх замінювали маючи не малі збитки.Тепер дозволяють промислові автомати але ставлять плюс реле напругиі вся енергія яку виробляе станція йде в повітря.Такі справи.Бажаю успіху та дякую за корисний ролик.
Це якраз "западло" із обмежувачами напруги. Про які, говорив автор каналу Грінповертолк? Коли, хитрозроблені - виставляють 240 верхню межу. При тому, що там тижнями може висіти 245-250 вольт? І генерація не йде?
На сьогодні встановлення реле напруги іКИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД відмінив. www.nerc.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/%D0%9B%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8/rishennia_sudu-10066-23.pdf
Дякую. Важлива інфа. АЛЕ, у більшості сіл лінія дуже слабенька, коли мій знайомий звернувся за підключенням зеленого тарифу, йому сказали, що вартість заміни всієї лінії на більш потужну треба оплатити йому (нарахували чи то 500 чи то 600тис. грн). На тому все і скінчилося.
Як мені ця заміна лінії нагадаємо,приватизацію свого дачного участка , коли я звернувся у земельний відділ до мене приїхали щоб зробити топографічну прив'язку участка із часом мені повідомили що у мене іде накладання мого участь на сусідній,тобто вони створили помилку і потрібно пересунути біля 20 учасників але я маю заплатити за це все в сумі біля п'ятдесяти тисяч .
Щиро Вам дякую за контент і якісні розʼяснення! Щодо реле напруги,хочу втулити свою пораду.В Україні верхня межа 230В +-10% 10%=23В 230+23=253В Отож верхня межа напруги не повинна перевищувати 253В. Це буде законне звернення і працівники РЕМу не матимуть права відмовити в переналаштуванні реле. А ще якщо Вам цікаво,можу порадити,як добавити ще ~10Вольт до верхньої межі,а реле напруги цього не побачать.Сам володію домашньою СЕС з 2018 року і зараз завершую документальну процедуру для другої своєї домашньої СЕС.
Дуже дякую за пораду!! Буду щиро вдячний за пораду щодо збільшення на 10 вольт. і не бачило цього реле напруги! Напишіть мені будь ласка на електронну скриньку v_v_c@ukr.net
Полазив на саті ДЕТЕ. Ось що в них написано. 1.Параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення» (далі - ДСТУ EN 50160:2014). 2.Стандартна номінальна напруга Uп для мереж низької напруги загального призначення має значення 220 В між фазним і нульовим проводом або між фазними проводами: Зміна напруги не повинна перевищувати ±10 % від величини номінальної напруги. Хоча в 2014 році наче ж приймали Европейскі норми в цьому питанні. Як так не зрозуміло...
Не може таке реле повноцінно працювати в обох напрямках, за певних обставин, воно може само собі вимкнути живлення, або циклічно вмикатись і вимикатись.
@@cookdvs3879будет циклично включаться, если, Вы в линию буде лить на все бабки и город тоже будет на линии.Все верно-так и задумано.Если задержка секунд 30 то вроде и неплохо...
@@sparquss Чи потрібен сертифікат відповідності на інвертор при отриманні “зеленого” тарифу для домашньої сонячної електростанції - питання, яке часто виникає у прихильників альтернативних джерел енергії. На цього відповідає Ecotown. Що таке сертифікат відповідності? Сертифікат відповідності - це документ, який підтверджує , що даний товар чи послуга відповідає українським стандартам або нормативам. Чи потрібно мати сертифікат відповідності на інвертор? Іноді обленерго вимагає надати крім технічної документації на комплектуючі та електричне устаткування СЕС сертифікат відповідності на інвертор. Сертифікат відповідності на інвертор не потрібний згідно законодавства. Інвертори не входять до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. Великі виробники добровільно сертифікують свою продукцію і сертифікат відповідності на неї можна знайти в інтернеті. Що робити, якщо обленерго вимагає надати документ про те, що інвертор не підлягає сертифікації? Потрібно їх попросити надати письмову вимогу про сертифікацію інвертора. В усній формі обленерго може вам відмовити з будь-якої причини, і їм за це нічого не буде. Але коли вони дають офіційну відповідь на папері, то вони за цю відповідь нестимуть юридичну відповідальність. І в таких випадках зазвичай питання вирішується на вашу користь. ecolog-ua.com/news/sertyfikat-vidpovidnosti-chy-potriben-vin
Зелений тариф це найкращий акамулятор який можна придумати . Сьогодні моя станція виробила в мережу 42 кв а наступні пару днів я їх буду забирати з мережі бо погоди не буде. Впевнений що ви будете теж задоволені його роботою але ті реле вам будуть дуже заважати
@@O_Vinja мені не потрібно що б держава платила, мені потрібно павербанк!! Що б зберегти генерацю вдень надлишкову, а в ночі її використати на зарядку авто, або інші потреби. В моєму форматі це не про заробляння!!
@@sparquss ) Це я не вам писав ... Але і у вашому повідомленні бачу алогізм - "павербанк" буде працювати і без зеленого тарифу )) відсутність "зеленого тарифу" не заважає вам заряджати авто ..) Чи раніше ви не могли заряджати авто з "павербанку" ? ) Чи "зелений тариф" дозволяє вам забирати згенеровані вами колись "зелені" кВт-и з мережі безкоштовно ?
@@O_Vinja як підпишу договір то поговоримо про тарифи! наскільки мені пояснювали в обленерго то я буду платити за різницю між виробленою та спожитих КВТ.
Цікаво а Дейе 3фазний у вас? Бо я цей момент не відстежив по відео попереднім. Цікавить чи можуть на трифазний ввід зробити зелений тариф з однофазним інвертором?
Право це як золото яке надано народу,якщо народ не користується правом,то його відбирають,бо хто має,тому додане буде,а хто не має- в того збереться те що має.
@@ITModelonline не дозволяли відправляти себе в рабство,ми не вільні і не яких свобод насправді немає,через незнання своїх же прав і законів,і з цим нічого не зробиш,це є менталітет.
Яку потужність ( кількість панелей) оптимально поставити в приватному будинку. Як інвестиційний проєкт про сонячні панелі у приватному секторі мова поки не йдеться (неефективно)?
Порахуйте своє обладнання та побутову техніку в плані всю сумарну потужность і тоді я Вам зможу сказати!!! Оптимальний варіант на 3 квт!! Для початку щоб спробувати та вивчити що це таке. Можливо зібрати на базі Must 3квт та 7 панелей Risen 400 та акума на 100 ампер. Така збірка буде вартувати в межах 60000 грн.
Встановив собі в 19 році лічильник з GSM модулем двохзонний який підтримує зелений тариф. Він сам надсилає покази лічильника. СЕС поки немаю, але вже цікавлюсь цією темою...
@@Одеса-мама і будинок завжди буде під будь якою напругою а інвертор тільки коли вона в діапазоні реле. Але будинок не буде автономним тоді . Треба додатковий перемикач
Ні!!! Це питання буду вирішувати! Тут два варіанти. Робити введення інвертора з мережі до стабілізатора, або міняти стабілізатор який працює у два напрямки. А це інверторні стабілізатори!
Доброгодня Підкажіть будь ласка по Зеленому тарифу стосовно інвертора достатньо отої декларації відповідності ,що в кінці інструкції,чи ще потрібен окремий сертифікат? Якщо так,то де Ви його брали і як він виглядае?Дякую.
Я маю станцію рівно 5 років під зелений тариф. Ну напевно жодного дня ще не було щоб напруга була не вища за 243. Думаю вона сто раз буде вимикатись. Для моєї лінії це 275 норма.
Технически, что бы отдавать электричество в сеть, нужно поставить одну галочку в настройках. Но изза бюрократии лично у меня пропало желание этим всем заниматься.
в мене саморобний акумулятор, я можу використовувати інвертор без АКБ, а також АКБ не бере участі у віддачі, тому доцільне питання, навіщо їм доки на АКБ?
Бажаю здоровʼя! Як добре що натрапив на Ваш канал! В самого купа планів було і про власну СЕС і про зелений тариф, а тут Ви як знахідка просто, в мене дружина з Луцька, я сам військовий, дай Боже пережити цю війну, купимо собі будиночок і буду робити все за Вашим прикладом. Тепер буду точно знати яка саме генерація в Волинській області. До речі, про тих хейтерів які розповідають про окупність, всі рахують тільки світло з мережі. А якщо мережі нема часто або досить довго, і доведеться заряджати акуми від генератора, то скільки піде грошей на паливо? От от, я думаю так правильніше рахувати, бо кожен кіловат з генератора це 50- 70 гривень на паливо, а від сонячних панелей це безкоштовно, тоді вже виявляється значна економія і відповідно швидша окупність. Тепер йду дивитись решту ваших відео 😊
Доброго дня А для акумуляторної батареї сертифікат відповідності обовʼязковий? Просто в мене вона саморобна У ввідному щитку не зовсім зрозуміло чи лишився у вас доступ до ввідного автомату? Бо увесь щиток прикритий прозорим пластиком
Пане Володимир, скажіть чи є принциповою вимогою від Обленерго при підключенні Зеленого Тарифу розміщення такого щитка з двонаправленим лічильником як у вас, на вулиці чи він може бути розміщений і у приміщенні? 🤔
Мы при оформлении ЗТ предварительно звонили в ДТЕК уточняли какие пределы по напряжению необходимо выставить - получили ответ 187 нижняя и 252 верхняя граница. Реле и контактор ставили своими силами. У нас в сети по одной из фаз может быть 230 по другой ниже 245 редко бывает, а по вечерам ближе к 250+. Иногда переключают на другую подстанцию там стандартное напряжение 200-210 +-. Для справки: с нас не требовали сертификаты соответствия, только документацию к панелям и инвертору, где указаны их характеристики, про батареи не спрашивали.
Цікаво було б почути щодо обмежень по зеленому тарифу - максимум по потужності, можливість використання батарей разом з зеленим тарифом, скільки має бути власного споживання.
На таку станцію зелений тариф точно не потрібний, але якщо зроблять так званий нетбілінг і розрахунок за електрику один раз на рік, то може бути дуже цікаво.
Наразі в Україні діє гармонізований ДСТУ...згідно якого номінальна напруга мережі становить не 220 В, а 230 В...з допуском в аврійних ситуаціях +/- 10%
Дякую за корисне відео. А щодо збільшення генеруючої потужності в майбутньому, наприклад до 20Кв, чи треба буде щось перепідписувати з обленерго чи переробляти (лічильник, ще щось)? Загалом цікаво які можуть виникнути моменти з масштабуванням рішення, як з точки зору бюрократії, так і технічно.
Це в процесі експлуатації і можливого збільшення потужності генерації розповім згодом!! На даний момент маю не достатньо інформації щоб про це розповідати. Згодом буде окреме відео!!!
по реле напряжению там по-моему другая ситуация. Инвертору что бы отдать в сеть нужно сделать напряжение на пару вольт выше чем в сети, а если в сети много тех кто отдает по зеленому тарифу, то получается каждый инвертор поднимает вольтаж и что бы в какой то момент когда хорошее солнце и все отдают в сеть, но потребления нет, то просто вырубается реле напряжения. И вся генерация закончилась.
Інвертор віддає менше, ніж напруга в мережі. Тут більшу роль грає питання безпеки: коли пропаде мережа, то навіть несправний інвертор не зможе нічого віддати в мережу, на якій в цей час можуть працювати ремонтні бригади.
Доброго дня! Хочи вас спитати, який лічилник вам встановили, назву і модель? І чи були у вас проблеми з акумулятором при підключенні зеленошо тарифу, бо нам виставляють умови на встановлення ще додаткового реле для обмеження передачі і контролю саме на акумулятор, а там суттєва ціна, а якщо ні, тоді треба знимати і бути без акумулятора робити підключення
@@OleksiyPM ставити обмеження по верхній фазній напрузі 242...243 В на виході генеруючої установки (СЕС) - це м'яко кажучі дебілізм та непрофесіоналізм співробітників Волиньобленерго...таке враження, що вони просто знущаються з автора цього каналу
У Вас інвертор 1ф на 8Квт, в ввод від мережі 3ф 15Квт. Якщо я не помиляюсь то зелений тариф погоджують по потужності Інвертора? Та поясніть будьласка, як це корелюється 1ф інвертор з 3ф вводом?
@@sparquss Я так робив у сина. Більше того, інвертор 8 кВт, зробив якісну наклейку на 5 кВт, панелі були на 5 кВт на південному схилі даху від вулиці, потім доставив ще одне поле на іншій будівлі на західному схилі, який не видно з вулиці. Експорт обмежив на 4,95 кВт.
Чи потрібен сертифікат відповідності на інвертор при отриманні “зеленого” тарифу для домашньої сонячної електростанції - питання, яке часто виникає у прихильників альтернативних джерел енергії. На цього відповідає Ecotown. Що таке сертифікат відповідності? Сертифікат відповідності - це документ, який підтверджує , що даний товар чи послуга відповідає українським стандартам або нормативам. Чи потрібно мати сертифікат відповідності на інвертор? Іноді обленерго вимагає надати крім технічної документації на комплектуючі та електричне устаткування СЕС сертифікат відповідності на інвертор. Сертифікат відповідності на інвертор не потрібний згідно законодавства. Інвертори не входять до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. Великі виробники добровільно сертифікують свою продукцію і сертифікат відповідності на неї можна знайти в інтернеті. Що робити, якщо обленерго вимагає надати документ про те, що інвертор не підлягає сертифікації? Потрібно їх попросити надати письмову вимогу про сертифікацію інвертора. В усній формі обленерго може вам відмовити з будь-якої причини, і їм за це нічого не буде. Але коли вони дають офіційну відповідь на папері, то вони за цю відповідь нестимуть юридичну відповідальність. І в таких випадках зазвичай питання вирішується на вашу користь.
В Дніпрі в кінці 2021 підключав сам. В моєму регіоні це можна зробити онлайн. Заповнив форму, Отримав рахунки. Сплатив. Потім почалась війна, тому 6місяців нічого не відбувалось. А потом все підʼєднали.Жодних хабрів, але ДТЕК трохи дорожче продає лічильник ніж на OLX В моєму випадку було трохи довше бо не мав кадастрового номеру на ділянку.
Щось мені здається, при діючому зеленому тарифу поділ на нічний/денний тариф відсутній. А такі шахер-махер, як перакачування е/е від сусідів, щоб потім продати по зеленому тарифу - серйозно відслідковується і карається.
@@Yasin7805 побачимо!! Всі мої споживання і генерація відслідковується лічильником, який в онлайні передає всі покази!! На власному досвіді з часом все розповім!!
А як ви виконували тех.умови від обл енерго, вони видали вам під існуючий ввід? Чи Додатково тянуть ліній електропередач до найближчого трансформатора?
Добрий день. Підкажіть будь ласка або проконсультуйте можливо у Вас таке траплялось, у мене Deye 6квт підключив через стабілізатор вольтер 11квт напруга звісно скаче але стаб. рівняє, реле до нього буває вибиває і тоді зрозуміло інвертор залишається без мережі, а буває напруга стабільна а інвертор каже нема мережі. Від чого може таке буди? Дякую.
Коли це відбувається?? Можливо перед тим було вимкнення мережі, або стабілізатор обмежував подачу зовнішньої мережі по причині виходи її за межі встановлених параметрів.... Відповідно коди такі речі відбуваються то інвертор без мережі і коли відбувається повторне підключення до мережі то інвертор мають хвилини 2 може перевірити її стан і лише тоді переходити на байпас. Я б Вам радив поставити простий китайський лічильник, який працює через магнітне кільце на вихід зі стаба, що б в онлайні та графіку могли бачити чи є мережа чи її не має і таким чином співставляти дані з інвертором, коли відключається і розуміти у чому причина.
Дякую за відповідь, але вольтером користуюсь багато років від 150 до 260 ніколи не вимикався, а зараз за тиждень два рази вимкнувся автомат на ньому 50А нагрузки не було, при мені стаб працює, а в інверторі мережа пропала, можливо в налаштуваннях щось не так. Я їх не змінював все по заводу. Два ді останні з ранку після 6-ти пропажа їду дивлюсь все є потім день нормально.
@@victorkhizhnyak5312 зробіть як кажу. Вам потрібно більше інформації! А дешевий китайський лічильник за 20 баксів вам її надасть... і ви тоді зрозумієте у чому проблема. Треба спочатку зібрати більше інформації щоб про щось робити висновки
Я навіть не думаю про підключення ЗТ. Достатньо подивитись кілька роликів про теперішні тарифи, вимоги, податки, і майбутній геморой з постійною зміною законів. Любе бажання відпадає
Доброго дня який тариф для вас якщо ви берете з мережі тому що ви підключені до зеленого тарифу і рахується як підприємець якщо я правильно розумію дякую
Не буде працюва, розрахунок іде я чиста дельта. Споживання з мережі - Продаж в мережу. І далі від того яке значення більше ви платите або отримуєте кошти. Це з того що мені відомо
Цікаво чи можливий варіант продажі маневрової потужності в час пік для приватного сектору? Якщо буде тариф під 10грн/квт*год то може вже з'явитись комерційна цікавість звичайних людей накопичувати вдень в акумулятори і віддавати ввечері/вранці по дорожчому тарифу?!
Все про сонячну генерацію, Інвертор, панелі, ціна за посиланням на моєму каналі:
th-cam.com/video/v6hXd9FbnPU/w-d-xo.html
Кращої доступної інформації, яку ви доносите до нас, я ще не зустрічав. Браво Вам та вашому каналу.
Дякую за підтримку!!!
О це все чітко розказав тепер в мене і голова не болить ну його в дупу той зелений тариф
Дякую автору!
😂😂😂😂
Дякую за підтримку!
Дуже потрібний український контент. Дякую
Дякую за підтримку!!!
Доброго Вам дня.
Дуже вдячний за якість і доступність матеріалу
Розвиваємо канал.!))
Величезна подяка.
@@Микола-д4к1ф Дякую за підтримку!!!
Дякую за роз'яснення, підтримую, цікаво знати такі питання 🌈🇺🇦
Дякую за підтримку!!
Дякую, дуже інформативно! Прям хочеться поставити лайк і прокоментувати за такий цінний матеріал і досвід!
Дякую!!!
чудове відео і дуже корисне для тих, хто шукає інформацію, щоб зробити так само
Дякую, що поділились, це справді важливо для глядачів)
Дякую за підтримку!
інформаційно цікаво та корисно, кого це стосується... вподобайка !
Дякую дуже за підтримку!!
При нашій обстановці це не рентабильно, краще автономна СЕС під своє споживання. Дякую за відео,!
я хотів показати реалії
дякую за підтримку
Дякую. Влітку буде толк.
Дякую за підтримку!!!
Оо дякую велике за відео та розбір! Ці всі речі вперше взнав. Думаю тариф на 4кв панелей сенсу взагалі немає підключати так як такса дуже довго буде відбиватись...
Дякую за підтримку!!
Тут питання надлишкової генерації і холостого ходу. Якщо Ваша станція може виробити 4 квт у літній день за годину Ви ж маєте її що б отримати навантажити свою СЕС на таку потужність. Якщо Ви цього не робите то це просто холостий хід. І СЕС просто в холосту калатає. Тому є три варіанти... або її акумулювати її в акуми, теплогенератор, або відправляти її в мережу.
В мережу тобто зелений тариф, чим кращий що потім цю генерацію можливо забрати ввечері, або пізніше коли буде необхідно!
Дякую за гарний контент. Особливо, ви дали надію на підключення зеленого тарифу. Бо у мене знайомий підключив майже за 100 тис.
@@ИгорьК-т1р дякую за підтримку.
Радий що відео корисне.
Ну у автора скоріш за все по договору вже була підведеннв потужність як мінімум 8квт і три фази
@@chinhachinhoich7269 20 квт
@@chinhachinhoich7269 20 квт
Дякую, цікаве відео. Будь ласка, розвивайте тему далі!
Дякую за підтримку!!
Обов'язково буду!!
Умник. Прям люблю такіх. Почитай їх кодекс і дізнайся, які повинні бути параметри.
Ви б для початку граматику підтягнули, а то в одному слові три помилки! А потім вже починали вчити інших!
А до чого кодекс!!! Кодекс чого??)))
Дякую за інформацію, бо ідея подобається.
Дякую!!
Оце я розумію серйозний чоловік. Незважаючи навіть на війну в державі. Впевнено йде до своєї цілі. Честь і шана.❤❤❤❤❤
Дякую за підтримку!!
Мотивуюче відео👍🤘
@@Protivsvoivvp28 дякую
Приблизно рік назад я зробив зелений тариф і він почав діяти. Запевняю вас, він вам не постільки поскільки). Це божественне відчуття, ідеальний акумулятор. Да і літом ваша сес працюватиме на повну! Без танців з бубном, без морочінь голови, не потрібно думати як би то спожити побільше згенерованої енергії. Зелений тариф - то сила! Обійшлося мені воно в 1000 доларів приблизно, но в мене 12кВт і я брав якісні корпусні автомати. Да і уявіть, ви вдень нагенерували а вночі загнали то в електромобіль.
Планую так само!
Дякую за інформацію!
Ну буде видно що приймуть далі... Я все ж сподіваюсь що дозволять продавати з акумуляторів в пікові години по адекватній ціні... Ну будем бачить куди воно зайде.
Не краще продавати по 7 в пік все,а брати дньом по 4 ,3 а ночу заряджати машину по 2,16...@@ОлександрКаленик-щ5ж
@@Жека-в5ш на жаль, коли є зелений тариф, все що спожито більше за генерацію, ділиться на 2 і половина оплачується по денному а половина по нічному тарифу... Тобто з зеленим тарифом при двухзонному тарифі, зникає необхідність споживати саме вночі.
@@ОлександрКаленик-щ5ж тобто всю регенерацію по 7 ніколи не продам виходить(
Шось мені кажется що не варто, але дякую вам.
З моїми потужностями точно ні)))
@@sparqussВи неправі. Додайте панелі ще на 2 кВт (інвертор це витримає, треба тільки узгодити панелі і інвертор по напругах і струмах), обмеживши при цьому експорт на інверторі на рівні 8 кВт, і ви зможете генерувати з квітня по жовтень в середньому 1000 кВт год, в травні-липні до 1500. Не думаю, що влітку ваше споживання є на такому рівні.
@@ВасильПавлюк-ю4ч дякую! спробую! я тільки вчуся і багато чого ще не знаю! тому все в процесі!
Вітаю з досягненням!
Дякую
Друже вітаю.Дякую за корисну інформацію.Роби повністю на 30кв.дозврленоїпотужності в Україні.Коли ми ставили панелі нам не дозврляли автомати промислові ,а ті що дозволяли це побутові автомати вони горіли як сирники і ми безліч разів їх замінювали маючи не малі збитки.Тепер дозволяють промислові автомати але ставлять плюс реле напругиі вся енергія яку виробляе станція йде в повітря.Такі справи.Бажаю успіху та дякую за корисний ролик.
Дякую дуже за підтримку та корисну інформацію!!!
Це якраз "западло" із обмежувачами напруги. Про які, говорив автор каналу Грінповертолк? Коли, хитрозроблені - виставляють 240 верхню межу. При тому, що там тижнями може висіти 245-250 вольт? І генерація не йде?
На сьогодні встановлення реле напруги іКИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД відмінив. www.nerc.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/%D0%9B%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8/rishennia_sudu-10066-23.pdf
@@MrSidoryk так і є!
Дякую. Важлива інфа. АЛЕ, у більшості сіл лінія дуже слабенька, коли мій знайомий звернувся за підключенням зеленого тарифу, йому сказали, що вартість заміни всієї лінії на більш потужну треба оплатити йому (нарахували чи то 500 чи то 600тис. грн). На тому все і скінчилося.
можливо він хотів більшу потужність! можливо зараз до цього лояльніше відносяться!
Ви платите за кіловат приєднаної потужності фіксований тариф а все що стосується реконструкції ліній це все входить в вартість приєднаної потужності
@@ВасяБурчак дякую за інформацію
Як мені ця заміна лінії нагадаємо,приватизацію свого дачного участка , коли я звернувся у земельний відділ до мене приїхали щоб зробити топографічну прив'язку участка із часом мені повідомили що у мене іде накладання мого участь на сусідній,тобто вони створили помилку і потрібно пересунути біля 20 учасників але я маю заплатити за це все в сумі біля п'ятдесяти тисяч .
Щиро Вам дякую за контент і якісні розʼяснення!
Щодо реле напруги,хочу втулити свою пораду.В Україні верхня межа 230В +-10%
10%=23В
230+23=253В
Отож верхня межа напруги не повинна перевищувати 253В.
Це буде законне звернення і працівники РЕМу не матимуть права відмовити в переналаштуванні реле.
А ще якщо Вам цікаво,можу порадити,як добавити ще ~10Вольт до верхньої межі,а реле напруги цього не побачать.Сам володію домашньою СЕС з 2018 року і зараз завершую документальну процедуру для другої своєї домашньої СЕС.
Дуже дякую за пораду!! Буду щиро вдячний за пораду щодо збільшення на 10 вольт. і не бачило цього реле напруги!
Напишіть мені будь ласка на електронну скриньку v_v_c@ukr.net
у нас верхня межа 220 + 10%, тобто 242 вольти
Полазив на саті ДЕТЕ. Ось що в них написано.
1.Параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення» (далі - ДСТУ EN 50160:2014).
2.Стандартна номінальна напруга Uп для мереж низької напруги загального призначення має значення 220 В між фазним і нульовим проводом або між фазними проводами:
Зміна напруги не повинна перевищувати ±10 % від величини номінальної напруги.
Хоча в 2014 році наче ж приймали Европейскі норми в цьому питанні. Як так не зрозуміло...
@@yuriibugagachikovich2315 значить ще рахують від 220... нажаль!
Ну ты просто красавчик 😊
Дякую
Вітаємо 👍
Вітаю на каналі!
Подскажите кто знает, выработанная солнцем энергия уходит за трасформатор в высокую линию или остается внутри сети трансформатора?
Доречі цікаво теж почути!!
Залежить від потужності вашої генерації, і потужності яку споживають будинки підʼєднані до цього трансформатору
Теоретично може вийти у високовольтку
@@maxmyronchuk2779 дякую за інформацію
Реле напруги працюють в обох напрямках перетоку електроенергії? Як з мережі в інвертор, так і зворотньо - з інвертора в мережу?
Ви все правильно зрозуміли!! Так, працють у два напрямки!!
Не може таке реле повноцінно працювати в обох напрямках, за певних обставин, воно може само собі вимкнути живлення, або циклічно вмикатись і вимикатись.
@@cookdvs3879Хто вам таке сказав? Реле вимикається тільки тоді, коли напруга вийде за межі встановленої налаштуваннями, напрям струму ролі не грає
@@cookdvs3879будет циклично включаться, если, Вы в линию буде лить на все бабки и город тоже будет на линии.Все верно-так и задумано.Если задержка секунд 30 то вроде и неплохо...
У мене на днях було 150В. З таким реле курив би я бамбук)))
Сказали що на обмеження в низ вони не ставлять таких вимог. І мені поставили обмеження на 140.
@@sparqussОго, а мені дозволили аж 180 В. Хоча інвертор виключається при 190 В, якщо перед ним не поставити стабілізатор.
@@ВасильПавлюк-ю4ч вже як є!
243 то щось мало. У мене реле налаштовано на 260, бо по 240-250 дуже часто вибивало.
Такі реалії
Вітаю Володь !
Привіт
А от реле вони своє пропонують, чи можна своє? чи можна wifi реле ? (ну тобто вони не знатимуть що то wifi ) І чи можна самому то все змонтувати?
Реле зубр. А потім його приймають у роботу!
Цікаво, а як поводиться реле напруги зимою,у когось є досвід ?
все розповім згодом
Дякую за відео! Яка вартість продажу і як рахують якщо день/ніч? Яка вартість кВт*год на купівлю в дань і вночі?
Поки не знаю.
Як підпишу договір тоді все розповім на окремому відео!
все класно, дякую. Не зрозуміло тільки для чого їм документація чи папери на ваші акуми?) яку вони роль відіграють у зеленому тарифі?
@@enps0 такі вимоги.. вони монополісти!!
Дякую за підтримку.
@@sparquss Чи потрібен сертифікат відповідності на інвертор при отриманні “зеленого” тарифу для домашньої сонячної електростанції - питання, яке часто виникає у прихильників альтернативних джерел енергії. На цього відповідає Ecotown.
Що таке сертифікат відповідності?
Сертифікат відповідності - це документ, який підтверджує , що даний товар чи послуга відповідає українським стандартам або нормативам.
Чи потрібно мати сертифікат відповідності на інвертор?
Іноді обленерго вимагає надати крім технічної документації на комплектуючі та електричне устаткування СЕС сертифікат відповідності на інвертор. Сертифікат відповідності на інвертор не потрібний згідно законодавства. Інвертори не входять до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. Великі виробники добровільно сертифікують свою продукцію і сертифікат відповідності на неї можна знайти в інтернеті.
Що робити, якщо обленерго вимагає надати документ про те, що інвертор не підлягає сертифікації?
Потрібно їх попросити надати письмову вимогу про сертифікацію інвертора. В усній формі обленерго може вам відмовити з будь-якої причини, і їм за це нічого не буде. Але коли вони дають офіційну відповідь на папері, то вони за цю відповідь нестимуть юридичну відповідальність. І в таких випадках зазвичай питання вирішується на вашу користь.
ecolog-ua.com/news/sertyfikat-vidpovidnosti-chy-potriben-vin
Так само як і панелі
Зелений тариф це найкращий акамулятор який можна придумати . Сьогодні моя станція виробила в мережу 42 кв а наступні пару днів я їх буду забирати з мережі бо погоди не буде. Впевнений що ви будете теж задоволені його роботою але ті реле вам будуть дуже заважати
Круто!!
Я теж так планую робити!!
Дякую за корисну інформацію!!!
)) А ті кВт, що ви будете забирати з мережі ви будете платити по 4,3 грн. за 1кВт... а за ваші 42 кВт держава вам заплатить у 2028 році ??
@@O_Vinja мені не потрібно що б держава платила, мені потрібно павербанк!! Що б зберегти генерацю вдень надлишкову, а в ночі її використати на зарядку авто, або інші потреби.
В моєму форматі це не про заробляння!!
@@sparquss ) Це я не вам писав ... Але і у вашому повідомленні бачу алогізм - "павербанк" буде працювати і без зеленого тарифу )) відсутність "зеленого тарифу" не заважає вам заряджати авто ..) Чи раніше ви не могли заряджати авто з "павербанку" ? ) Чи "зелений тариф" дозволяє вам забирати згенеровані вами колись "зелені" кВт-и з мережі безкоштовно ?
@@O_Vinja як підпишу договір то поговоримо про тарифи!
наскільки мені пояснювали в обленерго то я буду платити за різницю між виробленою та спожитих КВТ.
Цікаво а Дейе 3фазний у вас? Бо я цей момент не відстежив по відео попереднім. Цікавить чи можуть на трифазний ввід зробити зелений тариф з однофазним інвертором?
У мене 3 фазне введення і однофазний інвертор!!!
І як бачите все погоджено під зелений тариф!!!
@ дякую!
@@Avtowasya будь ласка
@@sparquss Так а як воно буде працювати? Скидати в одну фазу? І також ніби на одну фазу більше 5кв ніби не можна
@@taras8293 мені ж погодили!
Дізлайк за те що зробив так,як не треба робити,цим самим підтримав беззаконня і свавілля
Ваше право!!
Право це як золото яке надано народу,якщо народ не користується правом,то його відбирають,бо хто має,тому додане буде,а хто не має- в того збереться те що має.
а як треба?
@@ITModelonline сидіти і нічого не робити))
@@ITModelonline не дозволяли відправляти себе в рабство,ми не вільні і не яких свобод насправді немає,через незнання своїх же прав і законів,і з цим нічого не зробиш,це є менталітет.
Золотий ви чоловік , дякую за надану інформацію.
дякую за підтримку
Дякую, цікаво! Підкажіть чи має інвертор Deye функцію в налаштуваннях відключення зовнішньої мережі, дякую
@@yevhenk3053 дякую за підтримку!!
Що Ви маєте на увазі відключення!!
Це можна реалізувати через відний автомат на інвертор!
Так
Вітаю. А що зелений тариф тільки на три фази підключення?
Можна і на 1 фазу .
можна і на одну фазу! У мене однофазний інвертор!
@@sparquss дякую, буду пробувати.
@@LeonidGusak все вийде!
Я почав в себе оформлювати на початку серпня. Підписав договір в середині жовтня. Перші кошти отримав в середині листопада.
Дякую за корисну інформацію!
Я до літа точно нічого не отримую, маю 100% споживання генерації в зимовий період!
@sparquss в мене теж deye 8 кВт, панелі 20 шт. по 540 Вт, акуми 25 кВт. То в пасмурний день вистачає на все, плюс від 5 до 8 на продаж.
@@user-peps0808 як Ви під'єднували панелі. По якій схемі і кількість полів!
Яку потужність ( кількість панелей) оптимально поставити в приватному будинку. Як інвестиційний проєкт про сонячні панелі у приватному секторі мова поки не йдеться (неефективно)?
Порахуйте своє обладнання та побутову техніку в плані всю сумарну потужность і тоді я Вам зможу сказати!!!
Оптимальний варіант на 3 квт!! Для початку щоб спробувати та вивчити що це таке.
Можливо зібрати на базі Must 3квт та 7 панелей Risen 400 та акума на 100 ампер. Така збірка буде вартувати в межах 60000 грн.
Ви не цікавилися net-beeling підключають чи ні? Може хто в курсі з ситуацією прокоментуйте
нажаль ні
Встановив собі в 19 році лічильник з GSM модулем двохзонний який підтримує зелений тариф. Він сам надсилає покази лічильника. СЕС поки немаю, але вже цікавлюсь цією темою...
@@kj_tv-ua якщо двунаправлений то підійде, якщо звичайний то ні. зараз почали ставити з аское, але вони не підходять
Вітаю. Чи були вже витрати по зеленому тарифу? Як подивитись баланс?
Що Ви маєте на увазі витрати?
Виплати.
@ не було. у мене споживання більше чим генерація.
Реле напруги встановлено на окрему лінію з інвертором чи може вимикати всю внутрішню проводку, якщо параметри не відповідають вхідній напрузі з лінії?
У мене вимикає повністю на весь будинок.
Це помилка моя.
Я виправлю та зроблю лише на інвертор!
@ дайте заявку на заміну автомату і вам безкоштовного розпломбують
@@Mike_Icy так і зроблю!
дякую за пораду!
Т.е можно сделать двойной выход с автомата? Один через реле напряжения на инвертор, второй мимо реле на дом. Так получается?
@@Одеса-мама і будинок завжди буде під будь якою напругою а інвертор тільки коли вона в діапазоні реле. Але будинок не буде автономним тоді . Треба додатковий перемикач
Підкажіть будь ласка, а стабілізатор ваш перепускає напругу у зворотному напрямку.
Ні!!!
Це питання буду вирішувати!
Тут два варіанти.
Робити введення інвертора з мережі до стабілізатора, або міняти стабілізатор який працює у два напрямки. А це інверторні стабілізатори!
Дякую,сил вам та успіхів.
@@ОлександрСірко-к8е дякую за підтримку!!
Доброгодня Підкажіть будь ласка по Зеленому тарифу стосовно інвертора достатньо отої декларації відповідності ,що в кінці інструкції,чи ще потрібен окремий сертифікат? Якщо так,то де Ви його брали і як він виглядае?Дякую.
напишіть мені на електронну скриньку v_v_c@ukr.net, що б я мав змогу скинути для зразка файл!
@@sparquss Добре,дякую.
Цікаво, з акумулятора може інвертор продавати у місто?
Можливо і можна, але я не пробував!
Чи можна підключити зелений тариф 10кв коли одна фаза?
Можливо
В щитке автомат закрыт прозрачным пластиком. К ниму есть доступ?
@@Одеса-мама тільки до кнопки включення
Я маю станцію рівно 5 років під зелений тариф. Ну напевно жодного дня ще не було щоб напруга була не вища за 243. Думаю вона сто раз буде вимикатись. Для моєї лінії це 275 норма.
Це трохи закруто!!
Наші мережі це повна дуп....
Технически, что бы отдавать электричество в сеть, нужно поставить одну галочку в настройках. Но изза бюрократии лично у меня пропало желание этим всем заниматься.
Тут Ви праві на всі 1000%^
Технічно так, але не маючи двонаправленого лічильника і договору з енергозбутом ви буде ще й платити за віддану в мережу енергію.
в мене саморобний акумулятор, я можу використовувати інвертор без АКБ, а також АКБ не бере участі у віддачі, тому доцільне питання, навіщо їм доки на АКБ?
Умови щодо підключення та необхідних документів визначає обленерго. Можете і не подавати.... але чи Вас підключать до ЗТ)))
А якщо самозбірний акумулятор і китайський інвертор,є якийсь шанс підключити зелений тариф?
@@XOBA_LOVA його можна не показувати!!
Просто по типу його не має!!
Нет никаких шансов. На панели и инвертор требуют сертификат соответствия.
Бажаю здоровʼя! Як добре що натрапив на Ваш канал! В самого купа планів було і про власну СЕС і про зелений тариф, а тут Ви як знахідка просто, в мене дружина з Луцька, я сам військовий, дай Боже пережити цю війну, купимо собі будиночок і буду робити все за Вашим прикладом. Тепер буду точно знати яка саме генерація в Волинській області. До речі, про тих хейтерів які розповідають про окупність, всі рахують тільки світло з мережі. А якщо мережі нема часто або досить довго, і доведеться заряджати акуми від генератора, то скільки піде грошей на паливо? От от, я думаю так правильніше рахувати, бо кожен кіловат з генератора це 50- 70 гривень на паливо, а від сонячних панелей це безкоштовно, тоді вже виявляється значна економія і відповідно швидша окупність.
Тепер йду дивитись решту ваших відео 😊
Дякую за Вашу підтримку!
Потрібно буде допомога чи порада! З радістю допоможу!
@@sparquss ++ матиму на увазі, дякую!
Доброго дня наскільки я зрозумів я можу роздрукувати ваш сертифікат і подати в рес з моїм інвертором??
Дякую
Так все вірно. Якщо у Вас дея.
Напишіть електронну скриньку і я Вас скину.
@ чомусь неможливо тут на писати електронну адресу вона зразу пропадає
@@ІванБицкало у мене на в описі канала є електронна скринька для зв'язку вказана. Напишіть на неї
Доброго дня
А для акумуляторної батареї сертифікат відповідності обовʼязковий? Просто в мене вона саморобна
У ввідному щитку не зовсім зрозуміло чи лишився у вас доступ до ввідного автомату? Бо увесь щиток прикритий прозорим пластиком
Не обовязковий
можна його просто не показати що він у вас в наявності!
Пане Володимир, скажіть чи є принциповою вимогою від Обленерго при підключенні Зеленого Тарифу розміщення такого щитка з двонаправленим лічильником як у вас, на вулиці чи він може бути розміщений і у приміщенні? 🤔
@@billter469 тут питання що до лічильника доступ має бути вільний у будь який час для працівників обленерго!!!
Якщо інвертор 20 кіловат виділену потужність треба збільшувати? по угоді 5 на фазу.
потрібно
Дуже здивувала ціна за лічильник. Мені казали більше 20.000 Волинь. Цікаво...
Все платив згідно рахунків що виставляло обленерго!
Дуже корисна інформація у мене постійно 250 260 вольт в😢 мережі то виходить що нема смисла оформляти
такі реалії
Мы при оформлении ЗТ предварительно звонили в ДТЕК уточняли какие пределы по напряжению необходимо выставить - получили ответ 187 нижняя и 252 верхняя граница. Реле и контактор ставили своими силами. У нас в сети по одной из фаз может быть 230 по другой ниже 245 редко бывает, а по вечерам ближе к 250+. Иногда переключают на другую подстанцию там стандартное напряжение 200-210 +-. Для справки: с нас не требовали сертификаты соответствия, только документацию к панелям и инвертору, где указаны их характеристики, про батареи не спрашивали.
@@alexandert7051 дякую за інформацію!
Вітаю!!! Підкажіть Яку потужність вам дозволили генерувати в мережу ???? І яка потужність у вас підведена до вашого будинку на паперах?
У мене підведено 20 квт.
А СЕС на 8 квт.
Цікаво було б почути щодо обмежень по зеленому тарифу - максимум по потужності, можливість використання батарей разом з зеленим тарифом, скільки має бути власного споживання.
@@RKropyvnytskyy здобуду більше інформації і обов'язково зроблю відео
Це тех приміщення опалюване? Дякую
Ні.
Поки не бачу потреби!
Уже пару днів у день -2, а в ночі -5. В приміщенні +11.
На таку станцію зелений тариф точно не потрібний, але якщо зроблять так званий нетбілінг і розрахунок за електрику один раз на рік, то може бути дуже цікаво.
я знаю
Чи можна під зелений тариф два інвертори? Гібридний 8 і мережевий 10?
Все залежить від Вашої ввідної потужності!
Наприклад 18 кіловат
@@vitalijhrunjanskij6340 Ви погодьте собі хоча б один, а інший згодом без погодження підключити. Всерівно будете на одній лінії.
Наразі в Україні діє гармонізований ДСТУ...згідно якого номінальна напруга мережі становить не 220 В, а 230 В...з допуском в аврійних ситуаціях +/- 10%
Дякую за корисну інформацію!!
Скільки можна нагрузити на одне плече?батареї570,інвектор Дея 6 кв
Що Ви маєте наувазі?
Навантаження без мережі суто на батарею, чи взагальному?
@@sparquss в загальному
@@AnjaSpitko 6 квт на лоуд
Дякую за корисне відео. А щодо збільшення генеруючої потужності в майбутньому, наприклад до 20Кв, чи треба буде щось перепідписувати з обленерго чи переробляти (лічильник, ще щось)? Загалом цікаво які можуть виникнути моменти з масштабуванням рішення, як з точки зору бюрократії, так і технічно.
Це в процесі експлуатації і можливого збільшення потужності генерації розповім згодом!!
На даний момент маю не достатньо інформації щоб про це розповідати.
Згодом буде окреме відео!!!
А копію документа про виконання технічних вимог для приєднання генеруючих установок у Вас не вимагали? Бо у мене він вказаний як обов'язковий
не вимагали! я сказав що встановлював все сам! і на цьому все!
Ти краще поцікався як позбутися цього зеленого тарифу. 😃
@@AOstudio1 обов"язково поцікавлюсь!але на даний момент до Вашого відома! я договір не підписав. Мені погодили, а договору від мене не має))
А яке мінімальне поле панелей треба мати зараз для зеленого тарифу? Здається раніше було 10кВт, а у вас навіть менше.
У мене 8 квт.
Про мінімальні вимоги щодо потужності не володію інформацією!!!
Ви повинні це визначити самі для себе. Якщо у вас інвертор на 2 кВт, то що ви зможете експортувати, коли у вас чайник стільки споживає.
Вітаю. Який переріз проводів на 2,4,6 клеми лічильника? Здається тонкуватий провід, та й прокладено його навскоси, не по феншую.
Ви 6 мм. моноліт.
по реле напряжению там по-моему другая ситуация. Инвертору что бы отдать в сеть нужно сделать напряжение на пару вольт выше чем в сети, а если в сети много тех кто отдает по зеленому тарифу, то получается каждый инвертор поднимает вольтаж и что бы в какой то момент когда хорошее солнце и все отдают в сеть, но потребления нет, то просто вырубается реле напряжения. И вся генерация закончилась.
У мене на лінії точно ніхто не віддає по зеленому тарифу.
Інвертор віддає менше, ніж напруга в мережі. Тут більшу роль грає питання безпеки: коли пропаде мережа, то навіть несправний інвертор не зможе нічого віддати в мережу, на якій в цей час можуть працювати ремонтні бригади.
@@ВасильПавлюк-ю4чбез повышения напряжения ВЫШЕ напр линии перетока не будет.
@ В мене є Solar Assistant і я дивлюся напруги, які видаються на монітор комп´ютера. Вихідна напруга інвертора на 2 В менша, ніж напруга мережі.
@@ВасильПавлюк-ю4ч дуже цікаве спостереження
Доброго дня! На відео видно що у Вас стоїть стабілізатор Укртехнологія, чи він працює з вашим гібридним інвертором? Дякую
Працює без проблем і на каналі є більше відео про це і не тільки. Запрошую до перегляду.
Дякую!
@@АндрейБонд-й1й дякую за підтримку !
Доброго дня! Хочи вас спитати, який лічилник вам встановили, назву і модель? І чи були у вас проблеми з акумулятором при підключенні зеленошо тарифу, бо нам виставляють умови на встановлення ще додаткового реле для обмеження передачі і контролю саме на акумулятор, а там суттєва ціна, а якщо ні, тоді треба знимати і бути без акумулятора робити підключення
Уточню і трішки пізніше відпишуся
Вітаю.
Дякую за корисні відео.
Маю питання, чи можливо підключити зелений тариф, маючи однофазну мережу та однофазний 6 квт інвертор Дея ?
я думаю що можна.
А оформляти ФОП потрібно чи ні
Я нічого не оформляв!
Підкажіть. Виходить в вас однофазна дея яка буде віддавати тільки 1 фазу? Я думав, що треба віддавати 3 фази якщо приходить 3.
@@asteryx82 лічильник рахує кожну фазу окремо по споживання та генерації!!
230 В +10% = 253 В! Саме на 253 В має бути налаштований верх діапазону спрацювання РН, а не на 242...243 В
Дякую!!!
Будемо розбиратися!!!
Живу в квартирі, реле стоїть на 253, навіть коли стояло 250, то час від часу відрубало та створювало незручності. Тому 243 виглядає як треш.
@@OleksiyPM так і є!!
Влучно! "Треш"
@@OleksiyPM ставити обмеження по верхній фазній напрузі 242...243 В на виході генеруючої установки (СЕС) - це м'яко кажучі дебілізм та непрофесіоналізм співробітників Волиньобленерго...таке враження, що вони просто знущаються з автора цього каналу
Сколько стоила вся солнечная система ? Ну я примерно уже прикинул , не мало )
Вся система стала 6600 дол.
Тепер електрику з мережі будете купляти не по 4.32,а по ціні зеленого тарифу якщо споживання перевищить віддачу в мережу?
у Вас зелений тариф?
@sparquss Ні,не маю.Просто цікавить як вони рахують.
@@ІгорМиць.Альтернатива туди-сюди рахують кВт. відданий надлишок - євро.
@@Murik5891 Зрозуміло,що туди-сюди по 0,176євро
@@ІгорМиць.Альтернатива як буде все на руках з тарифами все повідомлю!
У Вас інвертор 1ф на 8Квт, в ввод від мережі 3ф 15Квт.
Якщо я не помиляюсь то зелений тариф погоджують по потужності Інвертора?
Та поясніть будьласка, як це корелюється 1ф інвертор з 3ф вводом?
У мене введення на 20 квт!!
Ввідний автомат на 40ампер.
Так по потужності інвертора а також панелей теж!
Генерація буде віддаватися інвертором по тій самій фазі що і зроблений ввід. Лічильник рахує споживання та генерацію по кожній фазі окремо.
@@sparqussПо панелях вже скасували, тільки по інвертору. Але обленерго продовжує ставити неправомірні вимоги.
@@ВасильПавлюк-ю4ч що з цим зробиш! можна спочатку поставити меншу потужність по панелям! а потім доставити після погодження))
@@sparquss Я так робив у сина. Більше того, інвертор 8 кВт, зробив якісну наклейку на 5 кВт, панелі були на 5 кВт на південному схилі даху від вулиці, потім доставив ще одне поле на іншій будівлі на західному схилі, який не видно з вулиці. Експорт обмежив на 4,95 кВт.
А на одну фазу таке можна зробити?
можна
У мене інвертор на одну фазу
Чи потрібен сертифікат відповідності на інвертор при отриманні “зеленого” тарифу для домашньої сонячної електростанції - питання, яке часто виникає у прихильників альтернативних джерел енергії. На цього відповідає Ecotown.
Що таке сертифікат відповідності?
Сертифікат відповідності - це документ, який підтверджує , що даний товар чи послуга відповідає українським стандартам або нормативам.
Чи потрібно мати сертифікат відповідності на інвертор?
Іноді обленерго вимагає надати крім технічної документації на комплектуючі та електричне устаткування СЕС сертифікат відповідності на інвертор. Сертифікат відповідності на інвертор не потрібний згідно законодавства. Інвертори не входять до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. Великі виробники добровільно сертифікують свою продукцію і сертифікат відповідності на неї можна знайти в інтернеті.
Що робити, якщо обленерго вимагає надати документ про те, що інвертор не підлягає сертифікації?
Потрібно їх попросити надати письмову вимогу про сертифікацію інвертора. В усній формі обленерго може вам відмовити з будь-якої причини, і їм за це нічого не буде. Але коли вони дають офіційну відповідь на папері, то вони за цю відповідь нестимуть юридичну відповідальність. І в таких випадках зазвичай питання вирішується на вашу користь.
Якщо речі для особистого користування то ні! Якщо Ви їх застосовуєте для загального користування то обов"язково!
В Дніпрі в кінці 2021 підключав сам. В моєму регіоні це можна зробити онлайн. Заповнив форму, Отримав рахунки. Сплатив. Потім почалась війна, тому 6місяців нічого не відбувалось. А потом все підʼєднали.Жодних хабрів, але ДТЕК трохи дорожче продає лічильник ніж на OLX
В моєму випадку було трохи довше бо не мав кадастрового номеру на ділянку.
Дякую за цікаву інформацію!!
Все добре,але затримка платежів 4 місяца.
Вже як буде!
Яка область?
Волинська
Зеленка лишней не будет. Особенно если сэска хотя бы на 15кВт. Копеечка о копеечки и на благо соседей с генераторами)
Щось типу того))
А чому собака так далеко від будинку?
охороняє закопаний скарб))
Підкажіть, будь ласка, у вас в дім заведено 3 фази, але інвертор на одну фазу?
@@PavloKenor так. Все вірно. 3 фази в будинку. Інвертор на 1 фазу
Мене цікавить таке питання. Чи можна так: 1) вночі заряджаємо АКБ по нічному тарифу. 2) вдень продаємо з АКБ по зеленому.
😅😅😅😂😂
Я вивчу питання на особистому досвіді і Вам повідомлю!!!
Дея с аккума в сеть не выдает.
@@GhostRider5555555 видає, я перевіряв!!!
Щось мені здається, при діючому зеленому тарифу поділ на нічний/денний тариф відсутній. А такі шахер-махер, як перакачування е/е від сусідів, щоб потім продати по зеленому тарифу - серйозно відслідковується і карається.
@@Yasin7805 побачимо!! Всі мої споживання і генерація відслідковується лічильником, який в онлайні передає всі покази!!
На власному досвіді з часом все розповім!!
А як ви виконували тех.умови від обл енерго, вони видали вам під існуючий ввід? Чи Додатково тянуть ліній електропередач до найближчого трансформатора?
Видали під існуючий ввід. У мене 20 квт.
Добрий день. Підкажіть будь ласка або проконсультуйте можливо у Вас таке траплялось, у мене Deye 6квт підключив через стабілізатор вольтер 11квт напруга звісно скаче але стаб. рівняє, реле до нього буває вибиває і тоді зрозуміло інвертор залишається без мережі, а буває напруга стабільна а інвертор каже нема мережі. Від чого може таке буди? Дякую.
Коли це відбувається??
Можливо перед тим було вимкнення мережі, або стабілізатор обмежував подачу зовнішньої мережі по причині виходи її за межі встановлених параметрів....
Відповідно коди такі речі відбуваються то інвертор без мережі і коли відбувається повторне підключення до мережі то інвертор мають хвилини 2 може перевірити її стан і лише тоді переходити на байпас.
Я б Вам радив поставити простий китайський лічильник, який працює через магнітне кільце на вихід зі стаба, що б в онлайні та графіку могли бачити чи є мережа чи її не має і таким чином співставляти дані з інвертором, коли відключається і розуміти у чому причина.
Дякую за відповідь, але вольтером користуюсь багато років від 150 до 260 ніколи не вимикався, а зараз за тиждень два рази вимкнувся автомат на ньому 50А нагрузки не було, при мені стаб працює, а в інверторі мережа пропала, можливо в налаштуваннях щось не так. Я їх не змінював все по заводу. Два ді останні з ранку після 6-ти пропажа їду дивлюсь все є потім день нормально.
@@victorkhizhnyak5312 зробіть як кажу. Вам потрібно більше інформації! А дешевий китайський лічильник за 20 баксів вам її надасть... і ви тоді зрозумієте у чому проблема. Треба спочатку зібрати більше інформації щоб про щось робити висновки
Добре, зрозумів, дякую.
Я ще раз вибачте, якщо Ви собі такий лічильник ставили, скиньте щось по по ньому. Дякую.
Доброго ранку Володимир.
Ви ще забули добавити ціну за підвищення потужності.
Не у всіх є потужність 10-15 кв
@@ВолодимирТеличко-у1сВи вірно все написали. У моєму форматі було 20 квт. Мені не потрібно було її збільшувати!!
2600+- за кВт.
@@Murik5891 вже ціни знову змінилися!
Вам повезло. У нас 3500 за кіловат
Доброго дня а потужність треба було збільшувати? Дякую
ні. у мене 20 квт
Я навіть не думаю про підключення ЗТ. Достатньо подивитись кілька роликів про теперішні тарифи, вимоги, податки, і майбутній геморой з постійною зміною законів.
Любе бажання відпадає
@@dieselodesa так це стосується будь якого аспекта Вашого життя)))
@sparquss якщо врахувати що я в армії то 100%
Доброго дня який тариф для вас якщо ви берете з мережі тому що ви підключені до зеленого тарифу і рахується як підприємець якщо я правильно розумію дякую
я не підприємець! про тарифи розповім згодом! коли буде договір на руках
@@sparquss
Я це ти не підприємець?!
Поцікався у податкової, вони тобі докладно розкажуть що і як😃
@@AOstudio1 бачу у Вас куча вільног часу)))
Вітаю. Чи нічний тариф зберігся?
@@albolitst зберігається
Привіт. Нічний тариф буде працювати , там вартість в два рази менша ?
@@AndreyPilikan я не знаю. Зараз у процесі вивчення!!!
Як тільки розберуся то окремо зроблю відео!!
@@sparquss
дякую.
@@AndreyPilikan будь ласка
Не буде працюва, розрахунок іде я чиста дельта. Споживання з мережі - Продаж в мережу. І далі від того яке значення більше ви платите або отримуєте кошти. Це з того що мені відомо
@@ОстапСторощук я з часом використання як матиму більше інформації то повідомлю!!
Цікаво чи можливий варіант продажі маневрової потужності в час пік для приватного сектору? Якщо буде тариф під 10грн/квт*год то може вже з'явитись комерційна цікавість звичайних людей накопичувати вдень в акумулятори і віддавати ввечері/вранці по дорожчому тарифу?!
досить цікава тема! але чи у нас таке буде не знаю! тим більше під час війни