Historia Włocławka - ul Tumska (

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ก.ย. 2024
  • opisuje tutaj informacje które nie zostały powiedziane w filmie.
    pod nr 2 po introligatorni powstał zakład siatek
    pod nr 3 na piętrze była spółdzielnia stomatologiczna która zakłócała odbiór telewizji Szafir podczas wiercenia w zębach.
    Pod nr 5 był sklep mięsny i spożywczy a później sklep MHD ( Miejski Handel Detaliczny ) w którym kupowało się śledzie z beczki i marmoladę
    Pod nr 6 po jadłodajni był sklep caritasu W nagraniu co do nr 5 jest błąd filis znajdywał się pod nr 7 a nie 5 wchodząc do niego bar był na wprost a po lewej ławy zwrócone do siebie wyłożone skają , Siedziało się jak w przedziale kolejowym a pod oknem były wysokie stołki.
    pod nr 9 w latach 60 był sklep monopolowy. Pod nr 13 było ormo. Pod nr 15 na górze znajdował się zakład krawiecki p.Małeckiego a na dole był serwis urządzeń chłodniczych świadczący usługi dla PSS i MHD. Za nr 15 mieścił się areszt tymczasowy przy głównym posterunku MO którego wejście było od strony Pl. Kopernika .Areszt zburzono przebudowując na Muzeum diecezjalne.

ความคิดเห็น • 8

  • @sakuranoonaw7820
    @sakuranoonaw7820 7 หลายเดือนก่อน

    Jedna z ulic mojego dzieciństwa z lat 70 tych. Mieszkałam u dziadków na Szpitalnej. Kocham ten klimat

  • @janwedrowniczek9442
    @janwedrowniczek9442 11 หลายเดือนก่อน +2

    Witam Rocznik 59 . Pod 2 po introligatorni powstał zakład siatek i sit Jakubowskich. Pod 3 na piętrze była spółdzielnia stomatologiczna która zakłócała odbiór telewizji Szafir podczas wiercenia w zębach. Poprawiam prowadzącego ,Flis mieścił się po 7 i wchodząc do niego bar był na wprost a po lewej ławy zwrócone do siebie wyłożone skają , Siedziało się jak w przedziale kolejowym a pod oknem wysokie stołki. Najlepsza mordownia w mieście. Przed Flisa po 5 był sklep mięsny i spożywczy w którym sprzedawała H. Rosiak a po nacjonalizacji był sklep MHD w którym kupowało się śledzie z beczki i marmoladę ciętych z bloków. Pod 6 po jadłodalni powstał sklep Caritas w którym sprzedawało małżeństwo. Wchodząc do sklepu małżonkowie obdarowywało się pocałunkiem i witało się słowami "Dzień doby mamusiu -dzień dobry tatusiu" Oprócz sprzedaży dewocjonaliów skupowali od nas srebrne monety i zastawy stołowe znalezione w zakamarkach lub wynoszone z domów. Pod 9 za moich czasów mieścił się sklep monopolowy do którego nosiłem puste butelki za które płacili 1zł. Pod 13 po sklepie kolonialnym zrobiona posterunek Pogoni a potem ORMO. Kiosk po nr 14 należał do pani Segień w którym była najlepsza lemoniada produkowana na ul.Żabiej. Pod 15 na tym balkonie znajdował się zakład krawiecki p.Małeckiego a na dole był serwis urządzeń chłodniczych świadczący usługi dla PSS i MHD. Za 15 mieścił się areszt tymczasowy przy głównym posterunku MO którego wejście było od strony Pl. Kopernika .Areszt zburzono przebudowując na Muzeum diecezjalne.

    • @belmondo133
      @belmondo133  10 หลายเดือนก่อน +1

      dziękuje za podzielenie się wiedzą i mam nadzieje że filmik się podobał

  • @marcinmantyk8127
    @marcinmantyk8127 2 ปีที่แล้ว

    Tumska 13 tam się wychowałem od 78 do 89👍pozdrawiam

    • @belmondo133
      @belmondo133  2 ปีที่แล้ว +2

      Dziękuje za komentarz mam nadzieje że filmik się podobał i zachęcam do oglądania innych ulic jeśłi pana interesują

    • @jacekzakerski249
      @jacekzakerski249 ปีที่แล้ว +1

      ja pod 3

    • @szyszka8303
      @szyszka8303 8 หลายเดือนก่อน +1

      ja na Bulwwarach, czesto sie wluczylem po Tumskiej i okolicznych uliczkach. Za dzieciaka...

  • @wktorzjawinski2052
    @wktorzjawinski2052 2 ปีที่แล้ว

    #Emoji : 💒 (odchodzi od Bazyliki Katedralnej)
    🟦 parallel to the *Wisły*